Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231384 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha
RAJČE - Brno
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Fotos Alex Luczy22.06.2011
Mnoho kritiky o jeho fotkach,jeden ma rad knedlo,
vepro,zeli,(aj ja)druhy zasa zive cerviky a mravence.Preco porovnavanie s Heckelom? Ten bol
fotograf expedicii a fotil realitu-velmi dobre.
Alexove miesane fotky su zlozene z 3-4roch r
 Re: Fotos Alex Luczy22.06.2011
Celkem s tebou souhlasím ve všem. Jeho fotky se mi taky líbí. Akorát nechápu souvislosti? Zemřel? Os
  Re: Fotos Alex Luczy22.06.2011
Vypadá to, že Janko si o Alexovi něco vyhledával a narazil na občasné komentáře k jeho fotkám ve zde
  Re: Fotos Alex Luczy23.06.2011
Janko nemusel o Alexovi nic hladat,lebo ma 75 rokov a vyriastol v tatranskych stenach ako Alex.
 Re: Fotos Alex Luczy22.06.2011
jednoznacne mas pravdu, kdo z nas muze rozhodovat o tom co je a neni umeni?
ale
- ano,
  Re: Fotos Alex Luczy22.06.2011
Musel som to trosku prehnat,vyjadrit sa drasticky,aby bolo jasne, ze jeden je za to iste
osla
  Re: Fotos Alex Luczy22.06.2011
Len tolko ku veci,kluku, Alex spravil v Tatrach
400!!! vystupov s najznamejsimi lezcami,z toh
   Re: Fotos Alex Luczy22.06.2011
..aku kluku..?
   Re: Fotos Alex Luczy23.06.2011
při vší úctě, lezecké a lidské kvality fotografa nemají s kvalitou, hodnotou a uměleckostí fotografi

 Hradec Kralove22.06.2011
Ahoj nechce si jit zitra nekdo zalizt v Hradci Kralove - jsem tam v ramci divadelniho festivalu a zitra mam cely den volno. Spise na mob 775336530
 Re: Hradec Kralove22.06.2011
prosím tohle piš příště do inzerce, díky

 Partak22.06.2011
Ahoj , hledám partáka na lezení a VHT.

jsem jěště docela nezkušené štěně.
 Re: Partak22.06.2011
Ahoj, dej vedet odkud jsi.
 Re: Partak22.06.2011
Napiš (naštěkej) to do inzerce a přidej lokalizaci (adresu kotce), jinak se ti stane že tě tady buď

 gorges du tarn22.06.2011
ahoj nevite nekdo jak to je s pruvodcem na tarn? kde se da poridit popripade nema jej nekdo v .pdf formatu? to co je tady na lezci neni nic moc. diky Ondra
 Re: gorges du tarn22.06.2011
Kupis v pohode v Rozier (turisticky obchodik na namesti, spriedoca na la jonte stal 22e, tarn bude a
  Re: gorges du tarn22.06.2011
Vycuc z fr. diskusii - najviac dotknute sektory su:
Oasif
Planete Causse
Calme

 Lienzské Dolomity22.06.2011
Ahoj lezci, obracím se na Vás s prosbou o radu či doporučení. Chystám se s partou do Lienzských Dolomit a na plánu je i lezení. Pokud někdo z Vás má zkušenost nebo by mohl doporučit nějakou oblast či cestu moc mi to pomůže. Popřípadě doporučit nějakého pr
 Re: Lienzské Dolomity22.06.2011
něco málo na bergsteigen.at , hledej "lienzer dolomiten"
 Re: Lienzské Dolomity22.06.2011
zkus

 Adr 19.622.06.2011
Ahoj, sháním pardy, co lezli 19.6. nad Stránskejma na Hroche, Vztyčenou a Páže. Máte u mě dárek. Ozvěte se na tel. 731.552.732 máte u mě dárek :-)) Berny


 Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
Dik, chechtal jsem se nahlas.
J
 Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
jojo, ale ma to holka pekne vymakane. dokonce i mail - tynka.rozkos@seznam.cz :D :D
 Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
jojo, ale ma to holka pekne vymakane. dokonce i mail - tynka.rozkos@seznam.cz :D :D
  Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
ja mam v previsech rozkose dost i bez pomoci, takze toho emajla jsem nezkousel..)))
j
   Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
"inteligentni" ??
    Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu21.06.2011
.. ze by svatej? nebo jen hnidopich?
     Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu22.06.2011
masakr :)
 Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu22.06.2011
To je nakej inzerat nekde? Kde?
  Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu22.06.2011
Inzerát zmizel :o((((
   Re: Rozkos ve stene, klasika v previsu22.06.2011
teda admini..

 Camp Finale21.06.2011
Neví někdo, jak je to v kempu ve Finale s vodou? Jestli nejsou nějaké problémy? Dík.
 Re: Camp Finale21.06.2011
Jasně, že je voda pitná... akorát tam maj všichni slintavku ;-)
 Re: Camp Finale21.06.2011
Loni jsem s tím neměla problémy:-) Je pitná.

 VIA FERRATA SET 20.06.2011
Čau bando. Poradil by mi někdo do jakeho via ferrata setu jít? Jaký je lepší a jake jsou rozdily mezi nimi..celekem na to spěchám, diky všem za info, protože v prodejně vám prodají vždy to co chcou prodat hoře zdar
 Re: VIA FERRATA SET 20.06.2011
Jakýkoliv trhací s dlaňovými karabinami na pružném popruhu.
 Re: VIA FERRATA SET 20.06.2011
Já myslím že je to celkem jedno, jaká značka atd... Hlavně aby ti do ruky padly karabiny, když ji bu
  Re: VIA FERRATA SET 20.06.2011
Ja taky doporucuji s brzdou. Videl jsem kluka, co 3x za sebou spadnul na jednom previslem miste. S t
  Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Souhlas - a ještě lepší je vykašlat se na ferraty. Zábava fakticky nebezpečnější než lezení a mnohem
   Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
E? V čem jsou ferraty nebezpečnější než lezení??
    Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Můj názor: jo, je to tak.
1) Ty pády na ferratách jsou děsivý. Dvoumetrová tlama do pár desít
     Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Hele, tak pod tohle se musim podepsat, sdilim stejny nazor.

Naposledy jsem vybihal j
  Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
kazdy ferratovy set je na jeden pad. i s brzdou/destickou je na jeden. kdyz to provleces (a po nejak
   Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Jaké? (Vzhledem k použitým horolezeckým lanům je to pěkná blbost, co píšeš, promiň.)
 Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Ahoj,
taky záleží kolik vážíš. Provlíkací set bzdí na 6kN. Takže jestli máš 60kg tak je přetí
  Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
S protahovaci brzdou rozhodne ne. Myslym zen uz ani nemaj certifikát UIAA. Dle testu DAVu pokud je t
   Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
To jsou desny kecy. Asi bude dobre sem hodit statistiku urazu pri lezeni a na ferratach. Zkusim to s
    Re: VIA FERRATA SET 21.06.2011
Ano to sou kecy. Porovnavat provoz na silnici a ferraty je trochu něco jineho. SUV nehyzdi slinice j
 Re: VIA FERRATA SET 22.06.2011
Děkuji všem za vyživné info, ale jde mi z toho hlava kolem. Dal by někdo odkaz teda do jakeho setu j

 Recall for replacement: GRIGRI 2 20.06.2011
http://petzl.com/en/outdoor/recall-replace ment-grigri-2?utm_source=facebook.com&utm_mediu m=petzl-page&utm_campaign=rec
 Re: Recall for replacement: GRIGRI 2 20.06.2011
 Re: Recall for replacement: GRIGRI 2 20.06.2011
A proto CLIC-UP a neřešíte sra....

1   ...   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   745   746   747   748   749   750   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Fotos Alex Luczy
Mnoho kritiky o jeho fotkach,jeden ma rad knedlo,
vepro,zeli,(aj ja)druhy zasa zive cerviky a mravence.Preco porovnavanie s Heckelom? Ten bol
fotograf expedicii a fotil realitu-velmi dobre.
Alexove miesane fotky su zlozene z 3-4roch realnych fotiek, kde sa snazi dodrzat urcitu harmoniu.Heckel bol na mieste,Alex moze jeho
fotky robit pri kavicke doma, to sa neda porovnat
Nemusi sa to kazdemu pacit,ale konecne je tu jeden visionar,ktory ukaze,ze sa horska fotografia da robit aj inac.Visionen nemusia
koncit pri solo direttissime na Nanga Parbat.
Ako smieme kritizovat Salvatore Dali, ked da
jedno oko medzi nohy a ludia ho oslavuju,Picasso
bol este horsi,tam sa nevedelo o co ide.
Alex to je kyc,hovori vela ludi,aky kyc rozsiruje
uz starocia Vatikan s ich anjelikmi v oblakoch,
pan boh s gloriou, vsetko primitivne vymyslene
a ludia sa tomu klanaju ako svätemu telatu.
Alex produkuje fotky od normal, az do prehnane,
ale ked clovek mysli dalej a vidi tu miesaninu,
ta moze byt niekedy realitou. Ten atomovy a
nuklearny potencial,co mame na zemeguli,moze
pri dnesnom naconalistickom egoisme zmenit
tento svet tak, ze bude vsetko pomiesane a Alexove visiony budu skutocnost. Zula zmiesana
s vapencom pri jazere, rybar na lodicke a sneh
ako v Chamonix. Ako povedal Pochyly? Nemozne,
je len jedna z moznosti. A mal pravdu.

Servus Jano Banko,12 rokov partner Vlado Tatarka.
 Jan Banko14:47:32 22.06.2011
odpovědět 
 Re: Fotos Alex Luczy
Celkem s tebou souhlasím ve všem. Jeho fotky se mi taky líbí. Akorát nechápu souvislosti? Zemřel? Oslavuje narozeniny? Vydal knihu?
Aldo15:23:34 22.06.2011
odpovědět 
  Re: Fotos Alex Luczy
Vypadá to, že Janko si o Alexovi něco vyhledával a narazil na občasné komentáře k jeho fotkám ve zdejší diskusi. Holt je to názor a příspěvek, i když není pod poslední diskusí k Alexově fotkám.
15:48:54 22.06.2011
odpovědět 
  Re: Fotos Alex Luczy
Janko nemusel o Alexovi nic hladat,lebo ma 75 rokov a vyriastol v tatranskych stenach ako Alex.
Pozname sa ako vlastnu dlan a jeho kresby a fotky
z tatranskeho lezenia v casopisoch Vysoke Tatry
a Krasy Slovenska boli uz vtedy zname. On nie nejaky nahodny horsky fotograf,on s tym vyriastol.
Lezenie preslo tiez vyvojom od nornmalky, sportoveho lezenia,pretekarskeho lezenia,expedicneho lezenia na velhory,umele
steny, bouldering, atd. a vsetko sa vola lezenie.
Horska fotografia zacala tiez len klasicky
cierno-biela priamo na kopci,potom farebna,
diaky na premietanie a teraz digitalna.
A tu zacina ten problem, ludia si este nezvykli
na tuto moznost,ktora otvara cestu na kreativitu
a fantaziu. Nemusime hovorit o umeni,ale o niecom, co je inac ako bola klasika.
A to je dobre,jeden z prvych co to pochopili
je teda Alex a tym obohati horsku fotografiu
lebo vsetko kde su na tom hory je HORSKA
FOTOGRAFIA. Vsetko podlieha vyvoju,ortodox ostanu len viery a Talibani. Jano
Jan Banko14:43:16 23.06.2011
odpovědět 
 Re: Fotos Alex Luczy
jednoznacne mas pravdu, kdo z nas muze rozhodovat o tom co je a neni umeni?
ale
- ano, pan Luczy muze fotky delat u kafe doma, aniz vytahl patu z niziny..ale proc potom toto umeni prezentovat jako horskou fotografii?
- ac nepopiram ze je umelec (ostatne, kdo jsem ja abych hodnotil kdo je a neni umelec), uvadet Picassa, Daliho a dekorace Vatikanu jako argument se mi v tomto pripade zda trochu neprimerene.
j
16:53:38 22.06.2011
odpovědět 
  Re: Fotos Alex Luczy
Musel som to trosku prehnat,vyjadrit sa drasticky,aby bolo jasne, ze jeden je za to iste
oslavovany a hruhy kritizivany,ked je niekto uz slavny, tak si to smie dovolit? Nakoniec je nie nikto nuteny si pozterat fotky,ktore nechce vidiet. To je dusevny masochismus. A Vatikan?
väcsi kyc na svete neexistuje. Nezijeme v stredoveku!! Jano
Jano19:32:03 22.06.2011
odpovědět 
  Re: Fotos Alex Luczy
Len tolko ku veci,kluku, Alex spravil v Tatrach
400!!! vystupov s najznamejsimi lezcami,z toho asi90 v najvyssom stupni, v Alpach okolo 1000 vystupov, spustu extremnych sjazdov, prvy sjazd
z Javoroveho stitu atd.Bol clenom HS Smokovec
a horskym vodcom. Jeho fotky su z ruky jedneho
profika a nie snilka. Fotky spravil s tvrdou
robotou,ale do urcitej suarelity sa daju spravit
len doma pri kavicke. Informacie pred citanim
a pisanim nikdy neskodia.
Jan Banko23:43:02 22.06.2011
odpovědět 
   Re: Fotos Alex Luczy
..aku kluku..?
23:55:25 22.06.2011
odpovědět 
   Re: Fotos Alex Luczy
při vší úctě, lezecké a lidské kvality fotografa nemají s kvalitou, hodnotou a uměleckostí fotografií co do činění. jsou špičkoví lezci a hodní lidé, kteří fotí blbě, a naopak lezečtí joudové nevalného charakteru tvořící fotky s velkým F.
fotky A.L. nejsou úplně můj šálek grogu, ale nedá se jim upřít nápady a originální styl. jestli je to umění nevím, bych to nechal na koňovi, má větší hlavu.
Lukas B.07:55:52 23.06.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi