Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
KH Olomouc - Olomouc
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
HUDYsport - Praha 7
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 domluva na štandu horách26.06.2011
Ahoj,
chtěl jsem se vás zeptat, jak se domlouváte s lezcem v horách ve větru, když není rozumět? Pískáním? (zruš, dober, jistím, povol). Vysílačky sebou tahat nechci.
Díky za vaše zkušenosti!
 Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Staci kdyz lezes s partakem ktereho znas, pak neni potreba jedineho slova;)
  Re: domluva na štandu horách26.06.2011
No to s tím poarťákem je pravda, pokud všechno klape, ale může nastat situace, kdy třeba nemůžeš udě
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Jak ti pomuze, kdyz ten dole vi, ze nemuzes udelat kvalitni stand?
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
No prostě když ten horní dobere lano, tak zrušíš štand a lezeš dál. Buď tě jistí, anebo se mu štand
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Souhlas, je to i o zkušenostech. U jištění není potřeba mmluvit. Dolezu, udělám štand, zapnu lano a
 Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Záleží na podmínkách když je vidět je to sranda, když je slyšet, jde to, ale často nejde ani jedno.
  Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Kdyz nevidis, neslysis a lano dre?

Tak prvolezec zastanduje, zalozi, a zacne dobirat.
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
my to děláme tak, že prvolezec leze dokud já povoluju, když zjistím že dál neleze, asi dělá štand...
 Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Doporučoval bych ti pořídit si vysílačky. Není to zas taková velká investice. Je to při vícedelkovém
  Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Jsem stejneho nazoru.

Cloveka podle me mnohem vic zdrzi komunikace byt i pri jednom m
  Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Vysílačka je hezká věc, ale může kleknout nebo být kvůli počasí nepoužitelná a pak budeš v pr... V h
   Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Proto pisu jako zaloha, v pripade ktery uvadis bych ji vytahl a radeji si zavolal nez pouzil to &quo
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Podle mě je vysílačka jako záloha blbost. Když už jí máš (a máš jí zapnutou, jinak je nalevačku i ja
   Re: domluva na štandu horách27.06.2011
jako záloha stačí mobil.

Už jsem lezl v různých sr... V létě mlha, že nebylo vidět n
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Mobil je záloha na volání HS, vypatlat si baterky na domluvu asi neni to pravý. To s tim dobíráním j
     Re: domluva na štandu horách28.06.2011
Loni jsme otestovali vysílačky v Donu Quixotovi na Marmoladě a veliká spokojenost. Letos je berem za
    Re: domluva na štandu horách29.06.2011
Proč parťák čeká 2 - 3 minuty? Co by se jako mělo dít? A co když se to začne dít až za 5 minut? To v
     Re: domluva na štandu horách29.06.2011
Na 20 délkách to máš hodinu, že jo? To, že není vidět ani slyšet není pravidlem. Většinou se tak sta

 Searching:)26.06.2011
Ahoj Lezci/Lezkyně,
hledám někoho, kdo je z Brna a trošku aktivně leze. Je mi vcelku jedno co, ale aby uměl jistit:)
Já lezu na umělce (na prvního 6- až 7+), na normále si zatím zvykám, ostatně i na umělce. Bouldroval sem cca 3.5 roku (na vě

 nový Toucan26.06.2011
http://www.youtube.com/ watch?v=6Ox8hkQdgDA&feature=player_embedded (1 mezera)
vypadá zajímavě, i odblokování pákou zachovali, jen bych
 Re: nový Toucan26.06.2011
Ohýbat se nebudou. Ulomí se ;))))
  Re: nový Toucan26.06.2011
Už ho nějakou dobu mám. Neulomí se, neohnou se, ale strašně zvoní. Zase je to asi nejlepší možný kýb
 Re: nový Toucan28.06.2011
??? Eh? Kde je tam ta páka? Koukal jsem na to video, ale to co tam vidím vypadá stejně jak ATC Guide
  Re: nový Toucan28.06.2011
   Re: nový Toucan30.06.2011
Aha. Tam je to jasný, dík.
Moc se mi to ale nelíbí. Proč další karabina? Zbytečný. A jak ten
    Re: nový Toucan30.06.2011
No. Teď jsem se podíval na web Simondu. Jednak to člověku připomene, že u dvojky chybí taky ta šikov
  Re: nový Toucan28.06.2011
prostě mezi ty 2 oka narveš HMS a ta ti udělá tu páku, ale když už tu HMS navíc musím mít, tak raděj

 stare grigri a tloustka lana26.06.2011
Zdar lidi. Petzl uvadi minimalni tloustku lana do starego GRIGRI 10mm, mate nekdo zkusenosti s tensim? Kolik je jeste vpohode? Dik.
 Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
Kdyz jsem mel novou 9.4 s povrchovou upravou, tak v tom trochu klouzala, ale kdyz je trochu ojety la
 Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
jak v pohode??? ty neumís císt?? zase nejakej chytrák, kterej si myslí, ze je chytrejsi nez vyrobce.
  Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
gulas prosim te jdi nekam. takovi jako ty me nezajimaji. vubec nevis o cem pises. prosim piste jen l
   Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
9,8 mm Lanex - úplně v pohodě už několik let, chycen bezpočet pádů, vždycky se bloklo

    Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
ahoj, v úterý se na gutovce stala docela ošklivá nehoda práve se starým grigri a 9,6 lanem, takže by
     Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
a chyba byla v hardware(grigri) nebo software(clovek)? A co se vlastne stalo?
      Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
spravnej termin je jellyware.
   Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
Ty nevíš, co ti padá z pusy. Staré grigri v mém okolí je. Nikoho nenapadlo jistit s ním jinak, než p

 kam jet lézt?26.06.2011
Ahoj, nedoporučí někdo nějakou pěknou oblast, nejlíp vápenec, lehčí, dobře jištěný cesty, aby se kolem dalo i třeba na kole pojezdit?Díky za tip;)

 jeste jednou Adrs/Křižovak26.06.2011
horolezec z Hradci Kralove
Ahoj,
kdo zná horolezec z Hradci Kralove,
ktere byl na 11.6.11 na vrchol "Prvni" na Křížový vrch u Adršpach.

Mam ještě fotka od cesta "Jama a Kyvadlo"

Pozd

 lezení rijeka26.06.2011
ahoj,
nevíte někdo jak je to s lezením v okolí rijeky? nějaký DWS?

 Indie, pojisteni26.06.2011
Zdar,
na konci cervence valim do Indie na zhruba dva mesice. Zajimalo by me, jestli mate nekdo zkusenost s nejakym zdravotnim pojistenim. "Problem" je, ze se momentalne uz asi 10 mesicu nachazim na Novem Zelandu odkud budu taky odlitat. P
 Re: Indie, pojisteni29.06.2011
Caute, meli jsme na 1,5mes Alpenverain. To s to 90ti denni platnosti uz je over, protoze na hranicic
  Re: Indie, pojisteni29.06.2011
Kurna, mi vypadl podpis u predchoziho prispevku, tady je ;)

 Gutovka zítra25.06.2011
ahoj, nechce si jít zítra odpo někdo zalézt na gutovku? Já lezu obtížnosti do 6, věčný začátečník :) ale snažím se to konečně zlomit
 Re: Gutovka zítra26.06.2011
P.S. zítra = v neděli 26.6.

 Spacák do zimy25.06.2011
V čem spíte, když je v Maltatalu -20 a parťák ve stanu moc nehřeje? Mámin péřák už pelichá, sestra se o něj moc nestarala, byl dobrej, ale neznám jeho parametry. Bude mi stačit péřák těchto parametrů: -5/-11/-30 (Tcomf/Tlim/Extrem) nebo v něm budu plakat
 Re: Spacák do zimy26.06.2011
Pokud je to solidní firma, tak nelže a bude to podle Tvé otužilosti jen tak-tak. Jestli je to ale no
 Re: Spacák do zimy26.06.2011
Na spacáku do zimy sa nešetrí - páperie to istí!
  Re: Spacák do zimy26.06.2011
No tenhle je cca za 4200 po slevě, teplejší se pak pohybují až okolo 8 - 12 tisíc, to se mi zdá dost
  Re: Spacák do zimy26.06.2011
Ani na páperke do mesta;-)
   Re: Spacák do zimy26.06.2011
...za 3 litre, no nekúp to!
 Re: Spacák do zimy26.06.2011
Každej snáší zimu jinak.Já mám zmíněnou arktidu od RE a spal jsem v Maltě když bylo -25C a šlo to.Ob
  Re: Spacák do zimy26.06.2011
Jo, já bych šla zaručeně do péřáku, klidně sira josepha, ale dobře si rozmysli to teplotní určení...
 Re: Spacák do zimy26.06.2011
Alka Fitz Roy od pí. Červenkové z Liberce - výtečný poměr cena/výkon = zhruba poloviční proti Sir Jo
  Re: Spacák do zimy13.08.2011
souhlas! Mam od ni spacak na miru uz asi deset let, posledni roky jsem klesajici vyhrevnost resila v
 Re: Spacák do zimy27.06.2011
jestli budeš ležet hned vedle auta, tak nejlepší spacák jsou dva spacáky.
 Re: Spacák do zimy30.06.2011
Dík za odpovědi, oni mi ho stejně vyprodali před nosem, tak zas budu klepat kosu :-).

1   ...   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   745   746   747   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 nový Toucan
http://www.youtube.com/ watch?v=6Ox8hkQdgDA&feature=player_embedded (1 mezera)
vypadá zajímavě, i odblokování pákou zachovali, jen bych se možná bál zapnou do štandu na menší karabině, než HMS, jestli se ty 2 oka nebudou mít tendenci ohýbat k sobě, co myslíte?
16:39:50 26.06.2011
odpovědět 
 Re: nový Toucan
Ohýbat se nebudou. Ulomí se ;))))
19:08:34 26.06.2011
odpovědět 
  Re: nový Toucan
Už ho nějakou dobu mám. Neulomí se, neohnou se, ale strašně zvoní. Zase je to asi nejlepší možný kýbl na trhu, který navíc plní i funkci ladičky. Kdo ho má, tak mně dá jistě za pravdu. Zvoní to fakt hodně nepříjemně.
Belial21:48:39 26.06.2011
odpovědět 
 Re: nový Toucan
??? Eh? Kde je tam ta páka? Koukal jsem na to video, ale to co tam vidím vypadá stejně jak ATC Guide nebo Reverso 3, akorát se zdvojeným okem na zavěšení do štandu a bez oka na druhé straně ... něco jako Cassin Piu...
A v tom filmíku je dobírání druholezce jen na pár sekundách, a ještě spíš "uměleckýho záběru", co jsem si tak povšiml...
Sám patřím k velkým příznivcům starého Toucana, ale tohle mi jasný není...
Robert11:14:42 28.06.2011
odpovědět 
  Re: nový Toucan
http://www.youtube.com /watch?v=j9fdsicPoV4&NR=1
(1 mezera)
1:25
b.11:43:48 28.06.2011
odpovědět 
   Re: nový Toucan
Aha. Tam je to jasný, dík.
Moc se mi to ale nelíbí. Proč další karabina? Zbytečný. A jak ten tvar připodobnili k ATC Guide a Reversu 3, obávám se, že se mohla ztratit pro mne asi největší výhoda Toucana, to jest že tam to lano šlo zcela v pohodě vložit z obou stran a oběma směry, což bylo pro regulaci brzdící síly dost dobrý, opět - člověk si nemusel hrát s přidáváním či výměnou karabin ...
To někdo fakt vykoumal, že ten tvar ATC je technicky nejlepší, nebo je to jen marketing??
Robert09:39:16 30.06.2011
odpovědět 
    Re: nový Toucan
No. Teď jsem se podíval na web Simondu. Jednak to člověku připomene, že u dvojky chybí taky ta šikovná "sponka", co odtlačuje karabinu od lana a taky lze zjistit, že starý má cenu (výrobce) 26.95 E a nový 19.95 E. Tak tomu už bych asi rozuměl :) :( . Jasně, výrobně to bude levnější, žádné mechanické díly...
Robert09:49:04 30.06.2011
odpovědět 
  Re: nový Toucan
prostě mezi ty 2 oka narveš HMS a ta ti udělá tu páku, ale když už tu HMS navíc musím mít, tak raději zůstanu u Guida, kde mi stačí jedno oko, nemusím se bát to zapnout do malé karabiny a když už tu karabinu mám, tak můžu spouštět dle metodiky a není problém
23:21:53 28.06.2011
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi