LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230950 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezečky po x-té26.06.2011
Ahoj, je to asi po stopadesáté, ale potřeboval bych poradit při nákupu nových lezeček. Váhám mezi dvěma modely a sice Miura velcro a 5.10 Anasazi velcro. Můžete mi někdo pomoc? Díky moc
 Re: lezečky po x-té26.06.2011
Ještě mě napdají Scarpa booster, díky
  Re: lezečky po x-té26.06.2011
Miura a vic neres. Ja jsem to casem upgradeoval na Miura VS a Testarosa ale klidne jdi do tech klasi
 Re: lezečky po x-té26.06.2011
Za mě taky miura vs. Uměj to ty kluci Italský.
 Re: lezečky po x-té26.06.2011
za mě zase Boostery, peckovní boty se supr patou.....
  Re: lezečky po x-té26.06.2011
a muzu se zeptat jaky lezky byste doporucili na pisek ? na rajbaky, do spar?
   Re: lezečky po x-té26.06.2011
bačkory podlepené pěnovkou
   Re: lezečky po x-té26.06.2011
Na rajbákový lezení jsou parádní trochu rozšláplý cobry (LS). Do tenčích spár jdou celkem taky, akor
  Re: lezečky po x-té26.06.2011
Potřebuju je na delší cesty na vápně, takže ideálně tvrdší a pohodlnější. Zatím se taky spíš klonim
   Re: lezečky po x-té26.06.2011
kup si to co ti sedí nejlíp... neasi...
 Re: lezečky po x-té27.06.2011
Miura VS má oproti Miura lace up p3 systém takže na vápencový lezení (malý lišty, dírky) ideální. Na
  Re: lezečky po x-té27.06.2011
Asi jsi myslel oproti těm Five Ten lace up, protože Miura VS jsou sucháčový, ale stejně dík, vítězí

 domluva na štandu horách26.06.2011
Ahoj,
chtěl jsem se vás zeptat, jak se domlouváte s lezcem v horách ve větru, když není rozumět? Pískáním? (zruš, dober, jistím, povol). Vysílačky sebou tahat nechci.
Díky za vaše zkušenosti!
 Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Staci kdyz lezes s partakem ktereho znas, pak neni potreba jedineho slova;)
  Re: domluva na štandu horách26.06.2011
No to s tím poarťákem je pravda, pokud všechno klape, ale může nastat situace, kdy třeba nemůžeš udě
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Jak ti pomuze, kdyz ten dole vi, ze nemuzes udelat kvalitni stand?
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
No prostě když ten horní dobere lano, tak zrušíš štand a lezeš dál. Buď tě jistí, anebo se mu štand
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Souhlas, je to i o zkušenostech. U jištění není potřeba mmluvit. Dolezu, udělám štand, zapnu lano a
 Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Záleží na podmínkách když je vidět je to sranda, když je slyšet, jde to, ale často nejde ani jedno.
  Re: domluva na štandu horách26.06.2011
Kdyz nevidis, neslysis a lano dre?

Tak prvolezec zastanduje, zalozi, a zacne dobirat.
   Re: domluva na štandu horách26.06.2011
my to děláme tak, že prvolezec leze dokud já povoluju, když zjistím že dál neleze, asi dělá štand...
 Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Doporučoval bych ti pořídit si vysílačky. Není to zas taková velká investice. Je to při vícedelkovém
  Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Jsem stejneho nazoru.

Cloveka podle me mnohem vic zdrzi komunikace byt i pri jednom m
  Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Vysílačka je hezká věc, ale může kleknout nebo být kvůli počasí nepoužitelná a pak budeš v pr... V h
   Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Proto pisu jako zaloha, v pripade ktery uvadis bych ji vytahl a radeji si zavolal nez pouzil to &quo
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Podle mě je vysílačka jako záloha blbost. Když už jí máš (a máš jí zapnutou, jinak je nalevačku i ja
   Re: domluva na štandu horách27.06.2011
jako záloha stačí mobil.

Už jsem lezl v různých sr... V létě mlha, že nebylo vidět n
    Re: domluva na štandu horách27.06.2011
Mobil je záloha na volání HS, vypatlat si baterky na domluvu asi neni to pravý. To s tim dobíráním j
     Re: domluva na štandu horách28.06.2011
Loni jsme otestovali vysílačky v Donu Quixotovi na Marmoladě a veliká spokojenost. Letos je berem za
    Re: domluva na štandu horách29.06.2011
Proč parťák čeká 2 - 3 minuty? Co by se jako mělo dít? A co když se to začne dít až za 5 minut? To v
     Re: domluva na štandu horách29.06.2011
Na 20 délkách to máš hodinu, že jo? To, že není vidět ani slyšet není pravidlem. Většinou se tak sta

 Searching:)26.06.2011
Ahoj Lezci/Lezkyně,
hledám někoho, kdo je z Brna a trošku aktivně leze. Je mi vcelku jedno co, ale aby uměl jistit:)
Já lezu na umělce (na prvního 6- až 7+), na normále si zatím zvykám, ostatně i na umělce. Bouldroval sem cca 3.5 roku (na vě

 nový Toucan26.06.2011
http://www.youtube.com/ watch?v=6Ox8hkQdgDA&feature=player_embedded (1 mezera)
vypadá zajímavě, i odblokování pákou zachovali, jen bych
 Re: nový Toucan26.06.2011
Ohýbat se nebudou. Ulomí se ;))))
  Re: nový Toucan26.06.2011
Už ho nějakou dobu mám. Neulomí se, neohnou se, ale strašně zvoní. Zase je to asi nejlepší možný kýb
 Re: nový Toucan28.06.2011
??? Eh? Kde je tam ta páka? Koukal jsem na to video, ale to co tam vidím vypadá stejně jak ATC Guide
  Re: nový Toucan28.06.2011
   Re: nový Toucan30.06.2011
Aha. Tam je to jasný, dík.
Moc se mi to ale nelíbí. Proč další karabina? Zbytečný. A jak ten
    Re: nový Toucan30.06.2011
No. Teď jsem se podíval na web Simondu. Jednak to člověku připomene, že u dvojky chybí taky ta šikov
  Re: nový Toucan28.06.2011
prostě mezi ty 2 oka narveš HMS a ta ti udělá tu páku, ale když už tu HMS navíc musím mít, tak raděj

 stare grigri a tloustka lana26.06.2011
Zdar lidi. Petzl uvadi minimalni tloustku lana do starego GRIGRI 10mm, mate nekdo zkusenosti s tensim? Kolik je jeste vpohode? Dik.
 Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
Kdyz jsem mel novou 9.4 s povrchovou upravou, tak v tom trochu klouzala, ale kdyz je trochu ojety la
 Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
jak v pohode??? ty neumís císt?? zase nejakej chytrák, kterej si myslí, ze je chytrejsi nez vyrobce.
  Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
gulas prosim te jdi nekam. takovi jako ty me nezajimaji. vubec nevis o cem pises. prosim piste jen l
   Re: stare grigri a tloustka lana26.06.2011
9,8 mm Lanex - úplně v pohodě už několik let, chycen bezpočet pádů, vždycky se bloklo

    Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
ahoj, v úterý se na gutovce stala docela ošklivá nehoda práve se starým grigri a 9,6 lanem, takže by
     Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
a chyba byla v hardware(grigri) nebo software(clovek)? A co se vlastne stalo?
      Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
spravnej termin je jellyware.
   Re: stare grigri a tloustka lana01.07.2011
Ty nevíš, co ti padá z pusy. Staré grigri v mém okolí je. Nikoho nenapadlo jistit s ním jinak, než p

 kam jet lézt?26.06.2011
Ahoj, nedoporučí někdo nějakou pěknou oblast, nejlíp vápenec, lehčí, dobře jištěný cesty, aby se kolem dalo i třeba na kole pojezdit?Díky za tip;)

 jeste jednou Adrs/Křižovak26.06.2011
horolezec z Hradci Kralove
Ahoj,
kdo zná horolezec z Hradci Kralove,
ktere byl na 11.6.11 na vrchol "Prvni" na Křížový vrch u Adršpach.

Mam ještě fotka od cesta "Jama a Kyvadlo"

Pozd

 lezení rijeka26.06.2011
ahoj,
nevíte někdo jak je to s lezením v okolí rijeky? nějaký DWS?

 Indie, pojisteni26.06.2011
Zdar,
na konci cervence valim do Indie na zhruba dva mesice. Zajimalo by me, jestli mate nekdo zkusenost s nejakym zdravotnim pojistenim. "Problem" je, ze se momentalne uz asi 10 mesicu nachazim na Novem Zelandu odkud budu taky odlitat. P
 Re: Indie, pojisteni29.06.2011
Caute, meli jsme na 1,5mes Alpenverain. To s to 90ti denni platnosti uz je over, protoze na hranicic
  Re: Indie, pojisteni29.06.2011
Kurna, mi vypadl podpis u predchoziho prispevku, tady je ;)

 Gutovka zítra25.06.2011
ahoj, nechce si jít zítra odpo někdo zalézt na gutovku? Já lezu obtížnosti do 6, věčný začátečník :) ale snažím se to konečně zlomit
 Re: Gutovka zítra26.06.2011
P.S. zítra = v neděli 26.6.

1   ...   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   745   746   747   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lezečky po x-té
Ahoj, je to asi po stopadesáté, ale potřeboval bych poradit při nákupu nových lezeček. Váhám mezi dvěma modely a sice Miura velcro a 5.10 Anasazi velcro. Můžete mi někdo pomoc? Díky moc
Roman19:27:38 26.06.2011
odpovědět 
 Re: lezečky po x-té
Ještě mě napdají Scarpa booster, díky
Roman19:52:56 26.06.2011
odpovědět 
  Re: lezečky po x-té
Miura a vic neres. Ja jsem to casem upgradeoval na Miura VS a Testarosa ale klidne jdi do tech klasickych Miur. Litovat nebudes.
 mifo20:23:32 26.06.2011
odpovědět 
 Re: lezečky po x-té
Za mě taky miura vs. Uměj to ty kluci Italský.
Happy20:35:34 26.06.2011
odpovědět 
 Re: lezečky po x-té
za mě zase Boostery, peckovní boty se supr patou.....
echis21:09:17 26.06.2011
odpovědět 
  Re: lezečky po x-té
a muzu se zeptat jaky lezky byste doporucili na pisek ? na rajbaky, do spar?
morgan21:22:20 26.06.2011
odpovědět 
   Re: lezečky po x-té
bačkory podlepené pěnovkou
21:36:00 26.06.2011
odpovědět 
   Re: lezečky po x-té
Na rajbákový lezení jsou parádní trochu rozšláplý cobry (LS). Do tenčích spár jdou celkem taky, akorát v širších si občas odřeš kotník. Myslím, že je to docela dobrejkompromis na obojí; kdyžtak doplníš hadinky.
P.21:41:57 26.06.2011
odpovědět 
  Re: lezečky po x-té
Potřebuju je na delší cesty na vápně, takže ideálně tvrdší a pohodlnější. Zatím se taky spíš klonim k miurám.
Roman21:54:26 26.06.2011
odpovědět 
   Re: lezečky po x-té
kup si to co ti sedí nejlíp... neasi...
22:55:54 26.06.2011
odpovědět 
 Re: lezečky po x-té
Miura VS má oproti Miura lace up p3 systém takže na vápencový lezení (malý lišty, dírky) ideální. Na písek obecně Anasazi Verde (zelený na tkaničky), ale za ty si zas zaplatíš. Na rajbáky jako takový jsou dobrý cobry, ale pochybuju že na každej styl cesty budeš mit jinou botu... a do spár to máš v podstatě jedno, tam lepička nerozhoduje, vyplatí se mit možná nějaký kotníkový. Já sám jsem nedávno přešel z kopyt s názvem Triop Kova (v těch jsem lezl 5 let) na miury (tkaničkový), je sice fakt že jsem více bot nevyzkoušel nicméně jsem s nima nad míru spokojenej. Rychlé zavazování, perfektní obepnutí nohy, super špička a ještě lepší pata, teď když už někde v cestě spadnu je to vina rukou a ne nohou ;-) A další plus je podle mě na jejich kvalitu velice sušná cena, kterou u lecjakých 5.10 čekat nemůžeš. Já sám můžu s čistym svědomim 100% doporučit.
Martin08:35:51 27.06.2011
odpovědět 
  Re: lezečky po x-té
Asi jsi myslel oproti těm Five Ten lace up, protože Miura VS jsou sucháčový, ale stejně dík, vítězí asi Miury.
Roman10:38:17 27.06.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi