Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English lezečky po x-té 26.06.2011 Ahoj, je to asi po stopadesáté, ale potřeboval bych poradit při nákupu nových lezeček. Váhám mezi dvěma modely a sice Miura velcro a 5.10 Anasazi velcro. Můžete mi někdo pomoc? Díky moc
  Re: lezečky po x-té 26.06.2011 Ještě mě napdají Scarpa booster, díky
    Re: lezečky po x-té 26.06.2011 Miura a vic neres. Ja jsem to casem upgradeoval na Miura VS a Testarosa ale klidne jdi do tech klasi
  Re: lezečky po x-té 26.06.2011 Za mě taky miura vs. Uměj to ty kluci Italský.
  Re: lezečky po x-té 26.06.2011 za mě zase Boostery, peckovní boty se supr patou.....
    Re: lezečky po x-té 26.06.2011 a muzu se zeptat jaky lezky byste doporucili na pisek ? na rajbaky, do spar?
      Re: lezečky po x-té 26.06.2011 bačkory podlepené pěnovkou
      Re: lezečky po x-té 26.06.2011 Na rajbákový lezení jsou parádní trochu rozšláplý cobry (LS). Do tenčích spár jdou celkem taky, akor
    Re: lezečky po x-té 26.06.2011 Potřebuju je na delší cesty na vápně, takže ideálně tvrdší a pohodlnější. Zatím se taky spíš klonim
      Re: lezečky po x-té 26.06.2011 kup si to co ti sedí nejlíp... neasi...
  Re: lezečky po x-té 27.06.2011 Miura VS má oproti Miura lace up p3 systém takže na vápencový lezení (malý lišty, dírky) ideální. Na
    Re: lezečky po x-té 27.06.2011 Asi jsi myslel oproti těm Five Ten lace up, protože Miura VS jsou sucháčový, ale stejně dík, vítězí
domluva na štandu horách 26.06.2011 Ahoj,
chtěl jsem se vás zeptat, jak se domlouváte s lezcem v horách ve větru, když není rozumět? Pískáním? (zruš, dober, jistím, povol). Vysílačky sebou tahat nechci.
Díky za vaše zkušenosti!
  Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 Staci kdyz lezes s partakem ktereho znas, pak neni potreba jedineho slova;)
    Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 No to s tím poarťákem je pravda, pokud všechno klape, ale může nastat situace, kdy třeba nemůžeš udě
      Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 Jak ti pomuze, kdyz ten dole vi, ze nemuzes udelat kvalitni stand?
      Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 No prostě když ten horní dobere lano, tak zrušíš štand a lezeš dál. Buď tě jistí, anebo se mu štand
        Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Souhlas, je to i o zkušenostech. U jištění není potřeba mmluvit. Dolezu, udělám štand, zapnu lano a
  Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 Záleží na podmínkách když je vidět je to sranda, když je slyšet, jde to, ale často nejde ani jedno.
    Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 Kdyz nevidis, neslysis a lano dre?
Tak prvolezec zastanduje, zalozi, a zacne dobirat.
      Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 my to děláme tak, že prvolezec leze dokud já povoluju, když zjistím že dál neleze, asi dělá štand...
  Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Doporučoval bych ti pořídit si vysílačky. Není to zas taková velká investice. Je to při vícedelkovém
    Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Jsem stejneho nazoru.
Cloveka podle me mnohem vic zdrzi komunikace byt i pri jednom m
    Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Vysílačka je hezká věc, ale může kleknout nebo být kvůli počasí nepoužitelná a pak budeš v pr... V h
      Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Proto pisu jako zaloha, v pripade ktery uvadis bych ji vytahl a radeji si zavolal nez pouzil to &quo
        Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Podle mě je vysílačka jako záloha blbost. Když už jí máš (a máš jí zapnutou, jinak je nalevačku i ja
      Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 jako záloha stačí mobil.
Už jsem lezl v různých sr... V létě mlha, že nebylo vidět n
        Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Mobil je záloha na volání HS, vypatlat si baterky na domluvu asi neni to pravý. To s tim dobíráním j
          Re: domluva na štandu horách 28.06.2011 Loni jsme otestovali vysílačky v Donu Quixotovi na Marmoladě a veliká spokojenost. Letos je berem za
        Re: domluva na štandu horách 29.06.2011 Proč parťák čeká 2 - 3 minuty? Co by se jako mělo dít? A co když se to začne dít až za 5 minut? To v
          Re: domluva na štandu horách 29.06.2011 Na 20 délkách to máš hodinu, že jo? To, že není vidět ani slyšet není pravidlem. Většinou se tak sta
Searching:) 26.06.2011 Ahoj Lezci/Lezkyně,
hledám někoho, kdo je z Brna a trošku aktivně leze. Je mi vcelku jedno co, ale aby uměl jistit:)
Já lezu na umělce (na prvního 6- až 7+), na normále si zatím zvykám, ostatně i na umělce. Bouldroval sem cca 3.5 roku (na vě
  Re: nový Toucan 26.06.2011 Ohýbat se nebudou. Ulomí se ;))))
    Re: nový Toucan 26.06.2011 Už ho nějakou dobu mám. Neulomí se, neohnou se, ale strašně zvoní. Zase je to asi nejlepší možný kýb
  Re: nový Toucan 28.06.2011 ??? Eh? Kde je tam ta páka? Koukal jsem na to video, ale to co tam vidím vypadá stejně jak ATC Guide
        Re: nový Toucan 30.06.2011 No. Teď jsem se podíval na web Simondu. Jednak to člověku připomene, že u dvojky chybí taky ta šikov
    Re: nový Toucan 28.06.2011 prostě mezi ty 2 oka narveš HMS a ta ti udělá tu páku, ale když už tu HMS navíc musím mít, tak raděj
stare grigri a tloustka lana 26.06.2011 Zdar lidi. Petzl uvadi minimalni tloustku lana do starego GRIGRI 10mm, mate nekdo zkusenosti s tensim? Kolik je jeste vpohode? Dik.
  Re: stare grigri a tloustka lana 26.06.2011 Kdyz jsem mel novou 9.4 s povrchovou upravou, tak v tom trochu klouzala, ale kdyz je trochu ojety la
  Re: stare grigri a tloustka lana 26.06.2011 jak v pohode??? ty neumís císt?? zase nejakej chytrák, kterej si myslí, ze je chytrejsi nez vyrobce.
    Re: stare grigri a tloustka lana 26.06.2011 gulas prosim te jdi nekam. takovi jako ty me nezajimaji. vubec nevis o cem pises. prosim piste jen l
      Re: stare grigri a tloustka lana 26.06.2011 9,8 mm Lanex - úplně v pohodě už několik let, chycen bezpočet pádů, vždycky se bloklo
        Re: stare grigri a tloustka lana 01.07.2011 ahoj, v úterý se na gutovce stala docela ošklivá nehoda práve se starým grigri a 9,6 lanem, takže by
          Re: stare grigri a tloustka lana 01.07.2011 a chyba byla v hardware(grigri) nebo software(clovek)? A co se vlastne stalo?
            Re: stare grigri a tloustka lana 01.07.2011 spravnej termin je jellyware.
      Re: stare grigri a tloustka lana 01.07.2011 Ty nevíš, co ti padá z pusy. Staré grigri v mém okolí je. Nikoho nenapadlo jistit s ním jinak, než p
kam jet lézt? 26.06.2011 Ahoj, nedoporučí někdo nějakou pěknou oblast, nejlíp vápenec, lehčí, dobře jištěný cesty, aby se kolem dalo i třeba na kole pojezdit?Díky za tip;)
jeste jednou Adrs/Křižovak 26.06.2011 horolezec z Hradci Kralove
Ahoj,
kdo zná horolezec z Hradci Kralove,
ktere byl na 11.6.11 na vrchol "Prvni" na Křížový vrch u Adršpach.
Mam ještě fotka od cesta "Jama a Kyvadlo"
Pozd
lezení rijeka 26.06.2011 ahoj,
nevíte někdo jak je to s lezením v okolí rijeky? nějaký DWS?
Indie, pojisteni 26.06.2011 Zdar,
na konci cervence valim do Indie na zhruba dva mesice. Zajimalo by me, jestli mate nekdo zkusenost s nejakym zdravotnim pojistenim. "Problem" je, ze se momentalne uz asi 10 mesicu nachazim na Novem Zelandu odkud budu taky odlitat. P
  Re: Indie, pojisteni 29.06.2011 Caute, meli jsme na 1,5mes Alpenverain. To s to 90ti denni platnosti uz je over, protoze na hranicic
    Re: Indie, pojisteni 29.06.2011 Kurna, mi vypadl podpis u predchoziho prispevku, tady je ;)
Gutovka zítra 25.06.2011 ahoj, nechce si jít zítra odpo někdo zalézt na gutovku? Já lezu obtížnosti do 6, věčný začátečník :) ale snažím se to konečně zlomit
  Re: Gutovka zítra 26.06.2011 P.S. zítra = v neděli 26.6.
1
...
728
729
730
731
732
733
734
735
736
737
738
739
740
741
742
743
744
745
746
747
...
2263
lezečky po x-té Ahoj, je to asi po stopadesáté, ale potřeboval bych poradit při nákupu nových lezeček. Váhám mezi dvěma modely a sice Miura velcro a 5.10 Anasazi velcro. Můžete mi někdo pomoc? Díky moc Roman 19:27:38 26.06.2011odpovědět
  Re: lezečky po x-té Ještě mě napdají Scarpa booster, díky Roman 19:52:56 26.06.2011odpovědět
    Re: lezečky po x-té Miura a vic neres. Ja jsem to casem upgradeoval na Miura VS a Testarosa ale klidne jdi do tech klasickych Miur. Litovat nebudes. mifo 20:23:32 26.06.2011odpovědět
  Re: lezečky po x-té Za mě taky miura vs. Uměj to ty kluci Italský. Happy 20:35:34 26.06.2011odpovědět
  Re: lezečky po x-té za mě zase Boostery, peckovní boty se supr patou..... echis 21:09:17 26.06.2011odpovědět
    Re: lezečky po x-té a muzu se zeptat jaky lezky byste doporucili na pisek ? na rajbaky, do spar? morgan 21:22:20 26.06.2011odpovědět
      Re: lezečky po x-té bačkory podlepené pěnovkou 21:36:00 26.06.2011odpovědět
      Re: lezečky po x-té Na rajbákový lezení jsou parádní trochu rozšláplý cobry (LS). Do tenčích spár jdou celkem taky, akorát v širších si občas odřeš kotník. Myslím, že je to docela dobrejkompromis na obojí; kdyžtak doplníš hadinky. P. 21:41:57 26.06.2011odpovědět
    Re: lezečky po x-té Potřebuju je na delší cesty na vápně, takže ideálně tvrdší a pohodlnější. Zatím se taky spíš klonim k miurám. Roman 21:54:26 26.06.2011odpovědět
      Re: lezečky po x-té kup si to co ti sedí nejlíp... neasi... 22:55:54 26.06.2011odpovědět
  Re: lezečky po x-té Miura VS má oproti Miura lace up p3 systém takže na vápencový lezení (malý lišty, dírky) ideální. Na písek obecně Anasazi Verde (zelený na tkaničky), ale za ty si zas zaplatíš. Na rajbáky jako takový jsou dobrý cobry, ale pochybuju že na každej styl cesty budeš mit jinou botu... a do spár to máš v podstatě jedno, tam lepička nerozhoduje, vyplatí se mit možná nějaký kotníkový. Já sám jsem nedávno přešel z kopyt s názvem Triop Kova (v těch jsem lezl 5 let) na miury (tkaničkový), je sice fakt že jsem více bot nevyzkoušel nicméně jsem s nima nad míru spokojenej. Rychlé zavazování, perfektní obepnutí nohy, super špička a ještě lepší pata, teď když už někde v cestě spadnu je to vina rukou a ne nohou ;-) A další plus je podle mě na jejich kvalitu velice sušná cena, kterou u lecjakých 5.10 čekat nemůžeš. Já sám můžu s čistym svědomim 100% doporučit. Martin 08:35:51 27.06.2011odpovědět
    Re: lezečky po x-té Asi jsi myslel oproti těm Five Ten lace up, protože Miura VS jsou sucháčový, ale stejně dík, vítězí asi Miury. Roman 10:38:17 27.06.2011odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: