Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 27.06.2011 Ahoj,
o víkendu jsme kupovali 2-dílného průvodce od bratrů Rökerů, 2-dílného průvodce od Schwertnera a dnes ráno mám v ruce i klasiku - průvodce od Bernharda Thuma.
Graficky nejlepší, nejdražší, angličtinu obsahující a sem tam cestu
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 27.06.2011 Chystam se koupit jednoho z techto pruvodcu. Zajimalo by me o kolik aktualnejsi z hlediska cest a ob
    Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 27.06.2011 Aktuálnost je zhruba stejná. Některé zhruba rok staré cesty z frankenjura.com jsem nenašel ani v jed
    Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 27.06.2011 Aktuálnost je zhruba stejná. Některé zhruba rok staré cesty z frankenjura.com jsem nenašel ani v jed
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 27.06.2011 Hmm, zapomnel jsi dodat, ze Thum vazi pomalu jako cihla a zabalit ho do baglu s lezenim je uz fakt v
    Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 27.06.2011 S váhou souhlasím. Cihla to je. Na druhou stranu ke skalám to většinou není zas až tak daleko. Klasi
      Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 27.06.2011 Me by zas zajimaly ty bouldry, protoze na ty zadnej pruvodce neni a ani nebude - kolik je tam oblast
    Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 28.06.2011 Říká se, že pokud někdo, kdo se narodil a vyrostl ve střední Evropě, je alespoň průměrně inteligentn
      Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 28.06.2011 Doktore, souhlasím s Tebou. Popisy nejsou nijak těžké. Jen je u Thuma nemusíš leckdy ani číst, proto
      Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 28.06.2011 Doktore, souhlasím s Tebou. Popisy nejsou nijak těžké. Jen je u Thuma nemusíš leckdy ani číst, proto
  Re: Průvodce Frankenjura - recenze, postřehy 27.06.2011 Je fakt, že u Schwertnera to člověk, který nehoví němčině, má s přístupem těžký. GPS teda moc nevyuž
  Re: Triglav 27.06.2011 ahoj,
kdyz sem hodis mail, tak ti muzu poslat mapku s cestama. Z vlastni zkusenosti bych dopo
    Re: Triglav 10.03.2014 ahoj, četla jsem Vaši diskuzi a chtěla bych tě poprosit, jestli bys mi do mailu hodil mapu. Díky Bla
    Re: Triglav 10.03.2014 kribkova.b@gmail.com
  Re: Triglav 10.03.2014 Když hodnotím zpětně výlet na Triglav s porovnáním s ostatními výlety na vyšší vrcholy, tak na Trigl
    Re: Triglav 10.03.2014 myslíš jako lezecký cesty, nebo tůristiku?
Baška Voda-Baško Polje 27.06.2011 Nevíte někdo o nějaké bližší lezecké oblasti než je Brela dosažitelné z kempu Baško Polje pěšky??
  Re: Baška Voda-Baško Polje 27.06.2011 Ahoj...nedávno jsem tam byl, lézt se dá v Omiši, jasně že pěšky nesmysl, sle jezdí tam autobus a mys
    Re: Baška Voda-Baško Polje 27.06.2011 díky,Omiš známe,je nás větší počet (14),Ujo Kempár nám nechtěl minulý rok tu bližší oblast :(
rakousko bez cechu 27.06.2011 Cau, muzete mi doporucit nejakou neproflaklou lezeckou oblast v rakousku, s cestama od 5 do 8+ muzou byt vicedelky, kde v dobe od 1.7. do 7.7. nebude kopa cechu? Dik Dan
  Re: rakousko bez cechu 27.06.2011 Třeba Karwendel.
    Re: rakousko bez cechu 27.06.2011 A je to v háji. Teď si to tu všichni přečtou a je přečechováno! :))
      Re: rakousko bez cechu 27.06.2011 Toho se nebojím;-)
        Re: rakousko bez cechu 27.06.2011 a nejaka zajimava oblast na vychode nebo ve stredu rakouska by nebyla? nemyslim tim hollental bo tam
          Re: rakousko bez cechu 28.06.2011 Ennstálky/Gesäuse
lezečky po x-té 26.06.2011 Ahoj, je to asi po stopadesáté, ale potřeboval bych poradit při nákupu nových lezeček. Váhám mezi dvěma modely a sice Miura velcro a 5.10 Anasazi velcro. Můžete mi někdo pomoc? Díky moc
  Re: lezečky po x-té 26.06.2011 Ještě mě napdají Scarpa booster, díky
    Re: lezečky po x-té 26.06.2011 Miura a vic neres. Ja jsem to casem upgradeoval na Miura VS a Testarosa ale klidne jdi do tech klasi
  Re: lezečky po x-té 26.06.2011 Za mě taky miura vs. Uměj to ty kluci Italský.
  Re: lezečky po x-té 26.06.2011 za mě zase Boostery, peckovní boty se supr patou.....
    Re: lezečky po x-té 26.06.2011 a muzu se zeptat jaky lezky byste doporucili na pisek ? na rajbaky, do spar?
      Re: lezečky po x-té 26.06.2011 bačkory podlepené pěnovkou
      Re: lezečky po x-té 26.06.2011 Na rajbákový lezení jsou parádní trochu rozšláplý cobry (LS). Do tenčích spár jdou celkem taky, akor
    Re: lezečky po x-té 26.06.2011 Potřebuju je na delší cesty na vápně, takže ideálně tvrdší a pohodlnější. Zatím se taky spíš klonim
      Re: lezečky po x-té 26.06.2011 kup si to co ti sedí nejlíp... neasi...
  Re: lezečky po x-té 27.06.2011 Miura VS má oproti Miura lace up p3 systém takže na vápencový lezení (malý lišty, dírky) ideální. Na
    Re: lezečky po x-té 27.06.2011 Asi jsi myslel oproti těm Five Ten lace up, protože Miura VS jsou sucháčový, ale stejně dík, vítězí
domluva na štandu horách 26.06.2011 Ahoj,
chtěl jsem se vás zeptat, jak se domlouváte s lezcem v horách ve větru, když není rozumět? Pískáním? (zruš, dober, jistím, povol). Vysílačky sebou tahat nechci.
Díky za vaše zkušenosti!
  Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 Staci kdyz lezes s partakem ktereho znas, pak neni potreba jedineho slova;)
    Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 No to s tím poarťákem je pravda, pokud všechno klape, ale může nastat situace, kdy třeba nemůžeš udě
      Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 Jak ti pomuze, kdyz ten dole vi, ze nemuzes udelat kvalitni stand?
      Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 No prostě když ten horní dobere lano, tak zrušíš štand a lezeš dál. Buď tě jistí, anebo se mu štand
        Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Souhlas, je to i o zkušenostech. U jištění není potřeba mmluvit. Dolezu, udělám štand, zapnu lano a
  Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 Záleží na podmínkách když je vidět je to sranda, když je slyšet, jde to, ale často nejde ani jedno.
    Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 Kdyz nevidis, neslysis a lano dre?
Tak prvolezec zastanduje, zalozi, a zacne dobirat.
      Re: domluva na štandu horách 26.06.2011 my to děláme tak, že prvolezec leze dokud já povoluju, když zjistím že dál neleze, asi dělá štand...
  Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Doporučoval bych ti pořídit si vysílačky. Není to zas taková velká investice. Je to při vícedelkovém
    Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Jsem stejneho nazoru.
Cloveka podle me mnohem vic zdrzi komunikace byt i pri jednom m
    Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Vysílačka je hezká věc, ale může kleknout nebo být kvůli počasí nepoužitelná a pak budeš v pr... V h
      Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Proto pisu jako zaloha, v pripade ktery uvadis bych ji vytahl a radeji si zavolal nez pouzil to &quo
        Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Podle mě je vysílačka jako záloha blbost. Když už jí máš (a máš jí zapnutou, jinak je nalevačku i ja
      Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 jako záloha stačí mobil.
Už jsem lezl v různých sr... V létě mlha, že nebylo vidět n
        Re: domluva na štandu horách 27.06.2011 Mobil je záloha na volání HS, vypatlat si baterky na domluvu asi neni to pravý. To s tim dobíráním j
          Re: domluva na štandu horách 28.06.2011 Loni jsme otestovali vysílačky v Donu Quixotovi na Marmoladě a veliká spokojenost. Letos je berem za
        Re: domluva na štandu horách 29.06.2011 Proč parťák čeká 2 - 3 minuty? Co by se jako mělo dít? A co když se to začne dít až za 5 minut? To v
          Re: domluva na štandu horách 29.06.2011 Na 20 délkách to máš hodinu, že jo? To, že není vidět ani slyšet není pravidlem. Většinou se tak sta
Searching:) 26.06.2011 Ahoj Lezci/Lezkyně,
hledám někoho, kdo je z Brna a trošku aktivně leze. Je mi vcelku jedno co, ale aby uměl jistit:)
Já lezu na umělce (na prvního 6- až 7+), na normále si zatím zvykám, ostatně i na umělce. Bouldroval sem cca 3.5 roku (na vě
  Re: nový Toucan 26.06.2011 Ohýbat se nebudou. Ulomí se ;))))
    Re: nový Toucan 26.06.2011 Už ho nějakou dobu mám. Neulomí se, neohnou se, ale strašně zvoní. Zase je to asi nejlepší možný kýb
  Re: nový Toucan 28.06.2011 ??? Eh? Kde je tam ta páka? Koukal jsem na to video, ale to co tam vidím vypadá stejně jak ATC Guide
        Re: nový Toucan 30.06.2011 No. Teď jsem se podíval na web Simondu. Jednak to člověku připomene, že u dvojky chybí taky ta šikov
    Re: nový Toucan 28.06.2011 prostě mezi ty 2 oka narveš HMS a ta ti udělá tu páku, ale když už tu HMS navíc musím mít, tak raděj
stare grigri a tloustka lana 26.06.2011 Zdar lidi. Petzl uvadi minimalni tloustku lana do starego GRIGRI 10mm, mate nekdo zkusenosti s tensim? Kolik je jeste vpohode? Dik.
  Re: stare grigri a tloustka lana 26.06.2011 Kdyz jsem mel novou 9.4 s povrchovou upravou, tak v tom trochu klouzala, ale kdyz je trochu ojety la
  Re: stare grigri a tloustka lana 26.06.2011 jak v pohode??? ty neumís císt?? zase nejakej chytrák, kterej si myslí, ze je chytrejsi nez vyrobce.
    Re: stare grigri a tloustka lana 26.06.2011 gulas prosim te jdi nekam. takovi jako ty me nezajimaji. vubec nevis o cem pises. prosim piste jen l
      Re: stare grigri a tloustka lana 26.06.2011 9,8 mm Lanex - úplně v pohodě už několik let, chycen bezpočet pádů, vždycky se bloklo
        Re: stare grigri a tloustka lana 01.07.2011 ahoj, v úterý se na gutovce stala docela ošklivá nehoda práve se starým grigri a 9,6 lanem, takže by
          Re: stare grigri a tloustka lana 01.07.2011 a chyba byla v hardware(grigri) nebo software(clovek)? A co se vlastne stalo?
            Re: stare grigri a tloustka lana 01.07.2011 spravnej termin je jellyware.
      Re: stare grigri a tloustka lana 01.07.2011 Ty nevíš, co ti padá z pusy. Staré grigri v mém okolí je. Nikoho nenapadlo jistit s ním jinak, než p
kam jet lézt? 26.06.2011 Ahoj, nedoporučí někdo nějakou pěknou oblast, nejlíp vápenec, lehčí, dobře jištěný cesty, aby se kolem dalo i třeba na kole pojezdit?Díky za tip;)
1
...
728
729
730
731
732
733
734
735
736
737
738
739
740
741
742
743
744
745
746
747
...
2263
Triglav Máte někdo nějaký dobrý odkaz nebo ještě lépe osobní zkušenost s více cestami na Triglav? Chtěl bych tam tento týden vytáhnout i přítelkyni, tak hledám tu "nejschůdnější a nejjednodušší" cestu, úplně ideálně jednodenní, i když je mi jasné, že lepší by to bylo na dva dny. Díky za rady Honza 09:50:00 27.06.2011odpovědět
  Re: Triglav ahoj,
kdyz sem hodis mail, tak ti muzu poslat mapku s cestama. Z vlastni zkusenosti bych doporucil prazskou cestu, je jednoducha a mistama se leze po kolikach a byla dobre zajistena. nejtezssi nelezecka cesta je Plemenica, tak ty se asi vyhni. jandahnata 21:53:10 27.06.2011odpovědět
    Re: Triglav ahoj, četla jsem Vaši diskuzi a chtěla bych tě poprosit, jestli bys mi do mailu hodil mapu. Díky Blanka blanka 13:26:23 10.03.2014odpovědět
    Re: Triglav kribkova.b@gmail.com blanka 13:27:06 10.03.2014odpovědět
  Re: Triglav Když hodnotím zpětně výlet na Triglav s porovnáním s ostatními výlety na vyšší vrcholy, tak na Triglav bych už nejel a nikdy jsem jej nikomu nedoporučil. Předlouhé nástupy, všude lidé, co nemají zkušenosti z hor a v nejlepším případě shazují kameny z cesty pod sebe a tak dále a tak dále. TRIGLAV NEBRAT :-D 14:24:08 10.03.2014odpovědět
    Re: Triglav myslíš jako lezecký cesty, nebo tůristiku? Tomáš F. 16:34:17 10.03.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: