LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231214 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bágl29.06.2011
Ahoj lidi, potřebuju píchnout s výběrem báglu. Vybírám mezi Osprey Variant 37, Osprey Mutant 38 a klasikou Deuter Guide 35+ . Bágl budu používat na hory a výlety po celý rok. Předem díky za pomoc. Kódl
 Re: Bágl29.06.2011
A co ACT Lite?? Nebude to lepší? NEbo Osprey Kestler. Ty maj boční kapsy......
  Re: Bágl29.06.2011
Pokud si nepotrpíš na sračičky na báglu, ale chceš funkční bágl, tak já mám Mutanta 38 a jsem spokoj
 Re: Bágl29.06.2011
no ja a asi dalsich 5 kamosu sme spokojeni majitele deutera guida, ale ted, co sem si koupil velky b

 eiger magic mushroom29.06.2011
ahoj.nevie niekto ci bolo natocene nejake dlhsie video z prelezu?..nasiel som iba trailer no ak nahodou niekto niekde videl nieco :)

 Plyn do vařiče29.06.2011
Ahoj,
nedá se někde koupit plyn do vařiče za nějakou rozumnou cenu, řekněme 30kč - 40kč za 200g plechovku. (2kg láhev měním za 90kč, Plyn 200g = 9kč!!!, plechovka 1kč?)
Nechci podporovat zloděje. Momentálně to řeším plněním, ale nemám z toh
 Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Plním a průset bych v tom neviděl, pokud máš přepoušťák řádně utěsněný, dáš tam toho kolik má bejt a
 Re: Plyn do vařiče29.06.2011
No prepoustel jsem driv, ale nakonec jsem zvolil variantu 2kg+VAR pokud jedu autem (coz je ted uz st
  Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Souhlasím s ,,upmanem,,. Do auta 2 kg + dvouplotýnku a na soló akce nebo lety, benzíňák.
2kg
   Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Říká se třikrát a dost.
  Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Souhlasím s ,,upmanem,,. Do auta 2 kg + dvouplotýnku a na soló akce nebo lety, benzíňák.
2kg
 Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Pozor. 200g náplň stojí pod 100,- Kč. Plnil jsem, ale už neplním. Při té ceně je to blbost. 100,- Kč
  Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Má,ale já plním třeba 10x za rok a když mě to vyjde fakt na minimum proti tomu, tak to stojí za to ř
   Re: Plyn do vařiče29.06.2011
"dáš tam toho kolik má bejt a ne víc"
Miro, tak tohle je dost zásadní omyl. Pokud
    Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Jasny, to je pravda...
Vazim proto, abych se nedostal na hodnotu o dost vyssi nez bych mohl c
     Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Orig. jsou většinou do 50°s rezervou, plněné míň, je dobrý nejít nad 30° (auto na slunci = kartuše k
    Re: Plyn do vařiče29.06.2011
"Plyn z velký bomby má víc propanu a tím při stejné teplotě větší tlak než originál."
     Re: Plyn do vařiče29.06.2011
propan má nižší molární hmotnost, je proto těkavější(nižší bod varu) a má vyšší tlak nasycených par
 Re: Plyn do vařiče29.06.2011
mozna ty dvoukilovky jsou levnejsi prave proto, ze se jen doplnuji kartuse.. kupovana mala bombicka
  Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Nezalezi na gramazi? Kdyz to beru velmi zjednodusene ze stavove rovnice I.P. tak to tam snad primo b
   Re: Plyn do vařiče29.06.2011
no bereš to hodne zjednodušeně, neni náhodou v bombě propan zkapalněnej? Ideální plyn se nedá zkapal
  Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Prepustel jsem,prepoustim,a prepoustet budu. Mam cca 6 kartrige a ty jsem uz plnil kazdou minimalne
   Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Teda trojplotýnka už je pěkná zhýralost;-)
   Re: Plyn do vařiče30.06.2011
Taky přepouštím plyn, občas koupím i kartuši, takže je mám stále v celkem dobrém stavu, ventilek kon

 horokrám v Juře28.06.2011
Ahoj,poraďte mi prosim,kde je ve Frankenjuře horolezecký krám... rád bych si prohlédnul průvodce a porovnal je... Podařilo se mi najít i webové stránky,ale nějak se mi to teď,když to potřebuji nedaři :-D Moc díky!
 Re: horokrám v Juře29.06.2011
Jura Sport přímo na náměstí v Pottensteinu nebo o trochu níže v Betzensteinu - Rockstore24.de
  Re: horokrám v Juře29.06.2011
Moc děkuju za radu... Měj se fajn!
  Re: horokrám v Juře29.06.2011
No tak v Pottensteinu to úplná jistota neni, občas je má vyprodaný. Tuhle jsem tam kupoval poslední

 okoli Brna - boulder28.06.2011
Zdravím lezci:),
chci se zeptat, jak se leze na stránský, všiml jsem si, že tam není vůbec žádný jištění a na madračku tam taky moc místa není, to se to vždy prostě riskne? Páč mi nepřijde ani, že by nahoře bylo něco na slanění nebo jištění z vrch
 Re: okoli Brna - boulder28.06.2011
Na Stránské, co se lezlo s lanem má jištění, mnohdy původní, zbytek se lezl bez lana a bouldermatek,
  Re: okoli Brna - boulder28.06.2011
díky moc :)

 Skalni oblasti28.06.2011
Ahoj, rozumite nekdo jak vznikaji barvicky na skalnich oblastech? Treba aktualne ted Prachov? Na mapce a a lkp je oranzova. Detaily jsou vsude zelene. Udaje o srazkach nula mm. CHMI stanice Jicin nehlasi zadne srazky. Co je rozhodujici? Tezko se to bere v
 Re: Skalni oblasti28.06.2011
Tahle část (Ráj) je opravovaná na základě Hruboskalsko.cz, co já vím. A Ti to dělají nikoliv počítač
  Re: Skalni oblasti28.06.2011
Takze vsechny ty podestove limity, korigovane limity, mm srazek tim padem cela ta mapka je na nic? O
   Re: Skalni oblasti29.06.2011
Neškodí taky čeknout Pískomila zde:
 Re: Skalni oblasti28.06.2011
hmm taky by me to zajimalo...
 Re: Skalni oblasti28.06.2011
V Nedeli rano byl napriklad v Ostrove podle horosvazu zlutej puntik (0,6mm), pritom lilo celou noc a
  Re: Skalni oblasti28.06.2011
no prave, podobne pondeli na prachove...
  Re: Skalni oblasti29.06.2011
pokud chcalo někdy ráno, tak chvíli trvá než se zpracujou radarový data z chmu.cz, proto bych tipova
   Re: Skalni oblasti29.06.2011
Nevim co tu řešíte, tohle jsou stejně jen orientační informace, dojeďte šáhněte na skálu a nebo se z
    Re: Skalni oblasti29.06.2011
ses asi mistni.. clovek mrkne na net, jede daleko a pak je to mokre, to je dost na prd, proto se pta

 Kladivo a nýtovačka28.06.2011
Ahoj, nenašel někdo na začátku dubna na Rozštípce u Žďáru n. S. kladivo a nýtovačku od Petzla? Prosím písněte na mail nebo na tel. 721326015. Díky!

 Sedmihorky - koupaliště28.06.2011
Ahoj, znáte někdo kontakt na hospodu v Sedmihorkách - koupališti?
díky moc Peky
 Re: Sedmihorky - koupaliště28.06.2011
  Re: Sedmihorky - koupaliště28.06.2011
Díky moc Kubo za rychlou reakci
Peky

 Lezba - slapy27.06.2011
Zdravím, neví někdo o nějakém lezení v oblasti v okolí nádrže Slapy? Ať už se jedná o bouldering či o lano. Budu tam trávit část prázdnin a jsem z valašska, takže o tamních možnostech nemám moc přehled. Díky moc
 Re: Lezba - Slapy28.06.2011
Záleží co lezeš, koukni do Mapy na Lezci. Bílá Skála, Mařenka + širé okolí. Nebo asi spíš typuji nej
  Re: Lezba - Slapy28.06.2011
do okolí počítat petrohrad, no dejme tomu když je tazatel z valašska (to je někde kousek od jeseníků
   Re: Lezba - Slapy28.06.2011
1 a 2 souhlas, přesně tak. Pokud bude na dovolený a bude chtít kvalitně zabouldrovat, tak mu asi moc
    Re: Lezba - Slapy28.06.2011
..a kdyz auto nema..?
     Re: Lezba - Slapy28.06.2011
Podiva se do mapy a najde jiny zpusob dopravy jako vzdy?
      Re: Lezba - Slapy28.06.2011
od Slap na petrac jinak nez autem.. no, urcite vic nez hodina. Bez ohledu na to jak rychle umi hleda
       Re: Lezba - Slapy29.06.2011
Bez auta, bez auta :) Asi to nechám na Rovišti, čili se vydám na jih. Bouldrů budu mít přes prázdnin
        Re: Lezba - Slapy30.06.2011
Pokud je řeč o Slapech, tak určitě na jedno odpoledne stojí za to Županovice, a Hříměždice budou něc
         Re: Lezba - Slapy30.06.2011
Jen k těm Županovicím - nedávno jsme tam s kamarádkou zamířily ale nějak jsem nezvládly přístup. Cht

 Frankenjura EXTREME27.06.2011
Zdarec, nemate nekdo pruvodce Frankenjura EXTREME?? Je to dobrý průvodce, nebo je lepší koupit zvlast dily sever a jih??
Diky
 Re: Frankenjura EXTREME27.06.2011
Tady mas popis: 1   ...   727   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   745   746   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 horokrám v Juře
Ahoj,poraďte mi prosim,kde je ve Frankenjuře horolezecký krám... rád bych si prohlédnul průvodce a porovnal je... Podařilo se mi najít i webové stránky,ale nějak se mi to teď,když to potřebuji nedaři :-D Moc díky!
David22:23:36 28.06.2011
odpovědět 
 Re: horokrám v Juře
Jura Sport přímo na náměstí v Pottensteinu nebo o trochu níže v Betzensteinu - Rockstore24.de
Další je možné najít Pegnitzu, Bayreuthu a Sulzbachu. Tam ale nevím jak jsou na tom s výběrem a dostupností jednotlivých průvodců. V Pottensteinu je to jistota popřípadně za téměř stejnou cenu se dají sehnat i u nás, pokud už víš jaký chceš.
Štěpán Neustupný11:10:58 29.06.2011
odpovědět 
  Re: horokrám v Juře
Moc děkuju za radu... Měj se fajn!
David11:19:00 29.06.2011
odpovědět 
  Re: horokrám v Juře
No tak v Pottensteinu to úplná jistota neni, občas je má vyprodaný. Tuhle jsem tam kupoval poslední kus.
12:54:09 29.06.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz