LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231214 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bágl29.06.2011
Ahoj lidi, potřebuju píchnout s výběrem báglu. Vybírám mezi Osprey Variant 37, Osprey Mutant 38 a klasikou Deuter Guide 35+ . Bágl budu používat na hory a výlety po celý rok. Předem díky za pomoc. Kódl
 Re: Bágl29.06.2011
A co ACT Lite?? Nebude to lepší? NEbo Osprey Kestler. Ty maj boční kapsy......
  Re: Bágl29.06.2011
Pokud si nepotrpíš na sračičky na báglu, ale chceš funkční bágl, tak já mám Mutanta 38 a jsem spokoj
 Re: Bágl29.06.2011
no ja a asi dalsich 5 kamosu sme spokojeni majitele deutera guida, ale ted, co sem si koupil velky b

 eiger magic mushroom29.06.2011
ahoj.nevie niekto ci bolo natocene nejake dlhsie video z prelezu?..nasiel som iba trailer no ak nahodou niekto niekde videl nieco :)

 Plyn do vařiče29.06.2011
Ahoj,
nedá se někde koupit plyn do vařiče za nějakou rozumnou cenu, řekněme 30kč - 40kč za 200g plechovku. (2kg láhev měním za 90kč, Plyn 200g = 9kč!!!, plechovka 1kč?)
Nechci podporovat zloděje. Momentálně to řeším plněním, ale nemám z toh
 Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Plním a průset bych v tom neviděl, pokud máš přepoušťák řádně utěsněný, dáš tam toho kolik má bejt a
 Re: Plyn do vařiče29.06.2011
No prepoustel jsem driv, ale nakonec jsem zvolil variantu 2kg+VAR pokud jedu autem (coz je ted uz st
  Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Souhlasím s ,,upmanem,,. Do auta 2 kg + dvouplotýnku a na soló akce nebo lety, benzíňák.
2kg
   Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Říká se třikrát a dost.
  Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Souhlasím s ,,upmanem,,. Do auta 2 kg + dvouplotýnku a na soló akce nebo lety, benzíňák.
2kg
 Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Pozor. 200g náplň stojí pod 100,- Kč. Plnil jsem, ale už neplním. Při té ceně je to blbost. 100,- Kč
  Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Má,ale já plním třeba 10x za rok a když mě to vyjde fakt na minimum proti tomu, tak to stojí za to ř
   Re: Plyn do vařiče29.06.2011
"dáš tam toho kolik má bejt a ne víc"
Miro, tak tohle je dost zásadní omyl. Pokud
    Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Jasny, to je pravda...
Vazim proto, abych se nedostal na hodnotu o dost vyssi nez bych mohl c
     Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Orig. jsou většinou do 50°s rezervou, plněné míň, je dobrý nejít nad 30° (auto na slunci = kartuše k
    Re: Plyn do vařiče29.06.2011
"Plyn z velký bomby má víc propanu a tím při stejné teplotě větší tlak než originál."
     Re: Plyn do vařiče29.06.2011
propan má nižší molární hmotnost, je proto těkavější(nižší bod varu) a má vyšší tlak nasycených par
 Re: Plyn do vařiče29.06.2011
mozna ty dvoukilovky jsou levnejsi prave proto, ze se jen doplnuji kartuse.. kupovana mala bombicka
  Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Nezalezi na gramazi? Kdyz to beru velmi zjednodusene ze stavove rovnice I.P. tak to tam snad primo b
   Re: Plyn do vařiče29.06.2011
no bereš to hodne zjednodušeně, neni náhodou v bombě propan zkapalněnej? Ideální plyn se nedá zkapal
  Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Prepustel jsem,prepoustim,a prepoustet budu. Mam cca 6 kartrige a ty jsem uz plnil kazdou minimalne
   Re: Plyn do vařiče29.06.2011
Teda trojplotýnka už je pěkná zhýralost;-)
   Re: Plyn do vařiče30.06.2011
Taky přepouštím plyn, občas koupím i kartuši, takže je mám stále v celkem dobrém stavu, ventilek kon

 horokrám v Juře28.06.2011
Ahoj,poraďte mi prosim,kde je ve Frankenjuře horolezecký krám... rád bych si prohlédnul průvodce a porovnal je... Podařilo se mi najít i webové stránky,ale nějak se mi to teď,když to potřebuji nedaři :-D Moc díky!
 Re: horokrám v Juře29.06.2011
Jura Sport přímo na náměstí v Pottensteinu nebo o trochu níže v Betzensteinu - Rockstore24.de
  Re: horokrám v Juře29.06.2011
Moc děkuju za radu... Měj se fajn!
  Re: horokrám v Juře29.06.2011
No tak v Pottensteinu to úplná jistota neni, občas je má vyprodaný. Tuhle jsem tam kupoval poslední

 okoli Brna - boulder28.06.2011
Zdravím lezci:),
chci se zeptat, jak se leze na stránský, všiml jsem si, že tam není vůbec žádný jištění a na madračku tam taky moc místa není, to se to vždy prostě riskne? Páč mi nepřijde ani, že by nahoře bylo něco na slanění nebo jištění z vrch
 Re: okoli Brna - boulder28.06.2011
Na Stránské, co se lezlo s lanem má jištění, mnohdy původní, zbytek se lezl bez lana a bouldermatek,
  Re: okoli Brna - boulder28.06.2011
díky moc :)

 Skalni oblasti28.06.2011
Ahoj, rozumite nekdo jak vznikaji barvicky na skalnich oblastech? Treba aktualne ted Prachov? Na mapce a a lkp je oranzova. Detaily jsou vsude zelene. Udaje o srazkach nula mm. CHMI stanice Jicin nehlasi zadne srazky. Co je rozhodujici? Tezko se to bere v
 Re: Skalni oblasti28.06.2011
Tahle část (Ráj) je opravovaná na základě Hruboskalsko.cz, co já vím. A Ti to dělají nikoliv počítač
  Re: Skalni oblasti28.06.2011
Takze vsechny ty podestove limity, korigovane limity, mm srazek tim padem cela ta mapka je na nic? O
   Re: Skalni oblasti29.06.2011
Neškodí taky čeknout Pískomila zde:
 Re: Skalni oblasti28.06.2011
hmm taky by me to zajimalo...
 Re: Skalni oblasti28.06.2011
V Nedeli rano byl napriklad v Ostrove podle horosvazu zlutej puntik (0,6mm), pritom lilo celou noc a
  Re: Skalni oblasti28.06.2011
no prave, podobne pondeli na prachove...
  Re: Skalni oblasti29.06.2011
pokud chcalo někdy ráno, tak chvíli trvá než se zpracujou radarový data z chmu.cz, proto bych tipova
   Re: Skalni oblasti29.06.2011
Nevim co tu řešíte, tohle jsou stejně jen orientační informace, dojeďte šáhněte na skálu a nebo se z
    Re: Skalni oblasti29.06.2011
ses asi mistni.. clovek mrkne na net, jede daleko a pak je to mokre, to je dost na prd, proto se pta

 Kladivo a nýtovačka28.06.2011
Ahoj, nenašel někdo na začátku dubna na Rozštípce u Žďáru n. S. kladivo a nýtovačku od Petzla? Prosím písněte na mail nebo na tel. 721326015. Díky!

 Sedmihorky - koupaliště28.06.2011
Ahoj, znáte někdo kontakt na hospodu v Sedmihorkách - koupališti?
díky moc Peky
 Re: Sedmihorky - koupaliště28.06.2011
  Re: Sedmihorky - koupaliště28.06.2011
Díky moc Kubo za rychlou reakci
Peky

 Lezba - slapy27.06.2011
Zdravím, neví někdo o nějakém lezení v oblasti v okolí nádrže Slapy? Ať už se jedná o bouldering či o lano. Budu tam trávit část prázdnin a jsem z valašska, takže o tamních možnostech nemám moc přehled. Díky moc
 Re: Lezba - Slapy28.06.2011
Záleží co lezeš, koukni do Mapy na Lezci. Bílá Skála, Mařenka + širé okolí. Nebo asi spíš typuji nej
  Re: Lezba - Slapy28.06.2011
do okolí počítat petrohrad, no dejme tomu když je tazatel z valašska (to je někde kousek od jeseníků
   Re: Lezba - Slapy28.06.2011
1 a 2 souhlas, přesně tak. Pokud bude na dovolený a bude chtít kvalitně zabouldrovat, tak mu asi moc
    Re: Lezba - Slapy28.06.2011
..a kdyz auto nema..?
     Re: Lezba - Slapy28.06.2011
Podiva se do mapy a najde jiny zpusob dopravy jako vzdy?
      Re: Lezba - Slapy28.06.2011
od Slap na petrac jinak nez autem.. no, urcite vic nez hodina. Bez ohledu na to jak rychle umi hleda
       Re: Lezba - Slapy29.06.2011
Bez auta, bez auta :) Asi to nechám na Rovišti, čili se vydám na jih. Bouldrů budu mít přes prázdnin
        Re: Lezba - Slapy30.06.2011
Pokud je řeč o Slapech, tak určitě na jedno odpoledne stojí za to Županovice, a Hříměždice budou něc
         Re: Lezba - Slapy30.06.2011
Jen k těm Županovicím - nedávno jsme tam s kamarádkou zamířily ale nějak jsem nezvládly přístup. Cht

 Frankenjura EXTREME27.06.2011
Zdarec, nemate nekdo pruvodce Frankenjura EXTREME?? Je to dobrý průvodce, nebo je lepší koupit zvlast dily sever a jih??
Diky
 Re: Frankenjura EXTREME27.06.2011
Tady mas popis: 1   ...   727   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   745   746   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Plyn do vařiče
Ahoj,
nedá se někde koupit plyn do vařiče za nějakou rozumnou cenu, řekněme 30kč - 40kč za 200g plechovku. (2kg láhev měním za 90kč, Plyn 200g = 9kč!!!, plechovka 1kč?)
Nechci podporovat zloděje. Momentálně to řeším plněním, ale nemám z toho dobrý pocit, smrdí to průserem.
Michal10:17:01 29.06.2011
odpovědět 
 Re: Plyn do vařiče
Plním a průset bych v tom neviděl, pokud máš přepoušťák řádně utěsněný, dáš tam toho kolik má bejt a ne víc a děláš to třeba venku, tak není co řešit. O jiné alternativě pochybuju...
mira10:45:02 29.06.2011
odpovědět 
 Re: Plyn do vařiče
No prepoustel jsem driv, ale nakonec jsem zvolil variantu 2kg+VAR pokud jedu autem (coz je ted uz stejne vetsinou) a MSR bezinak pokud nekam letime (akorat uz jsem ho par let nevytahl, protoze me strasne ser.... ty saze).

Dokonce v Ospu to meli vymakany jeste lip, 2kg+2 plotynka, takze si v klidu uvarili treba i gulas, o cemz se me muze na VARu jenom zdat. Pokud clovek jede autem, neni asi lepsi varianty a navic, na 1 2kg muze varit cela particka, coz s cenou 9kc je pohoda.

Prepoustet jsem prestal od te doby, co se kamos brutalne popalil. Akorat se predtim pekne zhul.... takze chyba bude spis v jinde, nez v prepousteni.
upman11:09:44 29.06.2011
odpovědět 
  Re: Plyn do vařiče
Souhlasím s ,,upmanem,,. Do auta 2 kg + dvouplotýnku a na soló akce nebo lety, benzíňák.
2kg kupuji kolem 130kč. Zda jsou dvě stovky za novou kartuši zlodějina, nechám na Tobě. Poslední případ který jsem slyšel u opakovaně plněné kartuše je ten, že kulička zabezpečující únik plynu ven z kartuše, vypověděla službu... o historkách přeplněných a vypouklých bomb raději nemluvě...
Štěpán Neustupný11:24:40 29.06.2011
odpovědět 
   Re: Plyn do vařiče
Říká se třikrát a dost.
honza11:40:23 29.06.2011
odpovědět 
  Re: Plyn do vařiče
Souhlasím s ,,upmanem,,. Do auta 2 kg + dvouplotýnku a na soló akce nebo lety, benzíňák.
2kg kupuji kolem 130kč. Zda jsou dvě stovky za novou kartuši zlodějina, nechám na Tobě. Poslední případ který jsem slyšel u opakovaně plněné kartuše je ten, že kulička zabezpečující únik plynu ven z kartuše, vypověděla službu... o historkách přeplněných a vypouklých bomb raději nemluvě...
Štěpán Neustupný11:43:27 29.06.2011
odpovědět 
 Re: Plyn do vařiče
Pozor. 200g náplň stojí pod 100,- Kč. Plnil jsem, ale už neplním. Při té ceně je to blbost. 100,- Kč má snad každý když jede na hory ne?
Belial11:46:14 29.06.2011
odpovědět 
  Re: Plyn do vařiče
Má,ale já plním třeba 10x za rok a když mě to vyjde fakt na minimum proti tomu, tak to stojí za to řešit, ale je to asi o prioritách a přístupu s jakým to přepouštíš, opatrnost, atd.
míra12:29:09 29.06.2011
odpovědět 
   Re: Plyn do vařiče
"dáš tam toho kolik má bejt a ne víc"
Miro, tak tohle je dost zásadní omyl. Pokud to bereš jako fakt, tak jsi další adept na bouchlou kartuši. Tlak v kertuši je stejně velký i když naplníš třeba jen na 10% (parciální tlak par nad kapalinou). Plyn z velký bomby má víc propanu a tím při stejné teplotě větší tlak než originál. Takže pokud myslíž že když dáš stejnou gramáž jako originál tak ti nic nehrozí, tak jsi dost mimo - bacha na to.
12:50:39 29.06.2011
odpovědět 
    Re: Plyn do vařiče
Jasny, to je pravda...
Vazim proto, abych se nedostal na hodnotu o dost vyssi nez bych mohl chtit. Kartuse jiste je dimenzovana take s nejakym koeficientem bezpecnosti a ja verim (mozna teda mylne), ze se nedopoustim neceho co by mi mohlo ublizit. Co jsem slysel o pripadech kdy se neco stalo, tak to byla vesmes nedbalost, opravdu o hodne preplneny kartuse, to ze to nekde dela ve sjetym stavu nemluve. Mozna se mylim. nechci nikomu radit, jen rikam sam za sebe, ze to budu delat tak dal..
mira13:01:08 29.06.2011
odpovědět 
     Re: Plyn do vařiče
Orig. jsou většinou do 50°s rezervou, plněné míň, je dobrý nejít nad 30° (auto na slunci = kartuše ke kanystru s vodou a přikrýt spacákem). U víckrát plněných je dobrý kontrolovat ventilek jestli neuchází.
14:00:24 29.06.2011
odpovědět 
    Re: Plyn do vařiče
"Plyn z velký bomby má víc propanu a tím při stejné teplotě větší tlak než originál."

Nejsem chemik, ale propan C3H8 má nižší molární hmotnost než butan C4H10, takže pokud je v bombě víc propanu, nebude v ní tlak naopak nižší?
honza13:26:50 29.06.2011
odpovědět 
     Re: Plyn do vařiče
propan má nižší molární hmotnost, je proto těkavější(nižší bod varu) a má vyšší tlak nasycených par nad kapalinou, proto musím vyvinout větší tlak abych ho zkapalnil, no a tou gramáží si nejsem uplně jistej, ale teoreticky bomba musí udržet tlak,který je danej právě tím tlakem nasycených par, takže teoreticky na té gramáži kapaliny nezáleží a jestli myslíš stavovou rovnici idealního plynu, tak ta na tohle nestačí :) (id. plyn se nedá zkapalnit)
kotik23:01:16 29.06.2011
odpovědět 
 Re: Plyn do vařiče
mozna ty dvoukilovky jsou levnejsi prave proto, ze se jen doplnuji kartuse.. kupovana mala bombicka je na jedno pouziti a to zvysuje cenu.
lara13:26:05 29.06.2011
odpovědět 
  Re: Plyn do vařiče
Nezalezi na gramazi? Kdyz to beru velmi zjednodusene ze stavove rovnice I.P. tak to tam snad primo bije do oci, jestli ne, vyvedte me z omylu, termo mam jiz nejakou dobu za sebou a neni to ani muj obor...
mira13:33:00 29.06.2011
odpovědět 
   Re: Plyn do vařiče
no bereš to hodne zjednodušeně, neni náhodou v bombě propan zkapalněnej? Ideální plyn se nedá zkapalnit ani nekonečnym tlakem, takže tam to asi bude
kotik23:08:54 29.06.2011
odpovědět 
  Re: Plyn do vařiče
Prepustel jsem,prepoustim,a prepoustet budu. Mam cca 6 kartrige a ty jsem uz plnil kazdou minimalne 20x. A v poho. Plyn z velke bomby ma sice jiny pomer propanu a butanu ale na to sere pes. Driv sem to vazil, ted uz tak od voka, aby to trochu "splouchalo" v bombe. Vobcas kdyz sem na to zapomel a preplnil sem bombu na max, a byl sem lenivej ji odpustet, tak sem to nechal i tak. akorad sem si dal bacha abych to nenechal za oknem auta.:-) JInak od ty doby, co mam v aute 10kg a 3 plotynku uz to moc neresim. :-)
chemik :-)13:36:11 29.06.2011
odpovědět 
   Re: Plyn do vařiče
Teda trojplotýnka už je pěkná zhýralost;-)
Willhem16:57:13 29.06.2011
odpovědět 
   Re: Plyn do vařiče
Taky přepouštím plyn, občas koupím i kartuši, takže je mám stále v celkem dobrém stavu, ventilek kontroluji jako ventýlek u kola, že nasliním výpust.
Bomby pečlivě vážím a plním je tak o 15-20procent méně.
Než dvoj (troj plotýnkáč) tak je už skladnější a lehčí vzít dva vařiče ;-).
Steve08:11:09 30.06.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz