Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Sníh na Grosser Prielu? 30.06.2011 Počítej,že tam ze čt na pátek napadne 5 cm sněhu od 2100 m
    Re: Sníh na Grosser Prielu? 30.06.2011 A nevíš jetli je tam ještě starej sníh? Budou potřeba mačky?
      Re: Sníh na Grosser Prielu? 30.06.2011 Mačky? Tak ty raději nikam nejezdi...
        Re: Sníh na Grosser Prielu? 01.07.2011 WTF? Co je na tom dotazu tak blbýho, že se nad ním tak podivuješ?
@Honzap: pokud půj
  Re: Sníh na Grosser Prielu? 01.07.2011 Zavolej si na chatu Prielschutzhaus. Poradí ti určitě i v angličtině:
  Re: Sníh na Grosser Prielu? 01.07.2011 Snih na Grosser Priel neni. Pouze kdyz se jde normalkou pres Brotfallscharte tak se prechazi jedno s
Délka lana na betonku 30.06.2011 Nemáte vyzkoušeno, jak dlouhé lano je potřeba na betonku u Olympie? Uvádí max. výšku 18 m, ale nejsem si jistý, zda je to výška, nebo délka cesty. Pokud je to skutečně výška, bylo by třeba lano asi až 40 m (je-li to převislé), pokud je to délka, tak naopa
  Re: Délka lana na betonku 30.06.2011 s 30-ti metry si vystačíš ve všech cestách
    Re: Délka lana na betonku 30.06.2011 S 30ti metry si vystačíš, akorát ti budou tak 3m chybět:-DD ale jen v některejch cestách.
      Re: Délka lana na betonku 30.06.2011 Ale já nechci doskakovat ze 3 metrů :-). Takže 35 m by bylo ok? Asi bych přefiknul šedesátku na 25 n
        Re: Délka lana na betonku 30.06.2011 těch 35m by ti stačit mělo, zaznělo to i někde hluboko v diskuzi na stránkách klajdy.
        Re: Délka lana na betonku 01.07.2011 Tak přefiknul bys šedesátku, jo?
        Re: Délka lana na betonku 01.07.2011 Já bych radši přefiknul devatenáctku. Nebo tak max. pětadvacítku.
  Re: Délka lana na betonku 30.06.2011 ze začátku jsem tam lezl s klasickým zbytkáčem od lanexu tj. 29,5m a v některých cestách to bylo mál
Ceny chat v oblasti Berniny 30.06.2011 Ahoj, nějak nemohu vygooglit. Nemá někdo aktuální ceny chat z tohoto nebo minulého roku pro Marinelli Bombardieri a chatu Marco e Rosa? Příp. i více info, než ceny.
j.m. 30.06.2011 Vi nekdo, co ta zkratka v klasifikaci presne znamena? Napr. IV j.m. V ? Diky
  Re: j.m. 30.06.2011 Už to tady možná v jednom komentu bylo rozepsaný. Napiš ale jakýho máš průvodce, jakej druh klasifik
    Re: j.m. 30.06.2011 Klasika treba na Vysocine, Baby, Vysoka skala u Stepanova, v UIAA ... treba IV misty V?
  Re: j.m. 30.06.2011 4, jedno miesto 5?
    Re: j.m. 30.06.2011 to by mohlo byt ono...!
  Re: j.m. 30.06.2011 j.m. jiná možnost
třeba IV jiná možnost V, když nebudeš brát tu velkou spáru vpravo :-)
    Re: j.m. 30.06.2011 Jiná možnost - to zní jako nesmysl.
      Re: j.m. 30.06.2011 taky se mi nezda, nikde v popisu cesty ta jina varianta popsana neni...
        Re: j.m. 30.06.2011 Který je to průvodce?
  Re: j.m. 30.06.2011 to je jasmé j.m. bude je mokré
IV, když je to mokré tak V
  Re: j.m. 30.06.2011 j.m. bezpochyby znamená "jednou měsíčně" a odkazuje to na frekvenci lezení. Při této (jedn
Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 Ahoj,
kamarád z Německa se na mě obrátil, že by se chtěl na pár dnů vydat za lezením do Západních Čech. Můžete mi doporučit do jaké oblasti ho vyslat, případně průvodce?
Diky
Camillo
  Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 I když to tam moc nemusím, tak Kozelka je asi to pravé ořechové - cest mraky, civilizace daleko, spá
  Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 Kozelka, jasně, ale u nás v Západních Čechách máme rádi Kaitersberg, zní to teda německy a dokonce t
  Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 Roviště, Srbsko, Kozelka. A i když je kousek od hranic, tak Kaitersberg. Průvodce najdeš zde na lezc
  Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 Ještě taky co leze a jakou obtížnost, jestli chce být na jedom místě, nebo si udělat vandr po skalác
    Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 ...jinak samozřejmě Kozelka, nebo pak asi ten Perštejn.
  Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 Mylím, že nejvíc lezení a moc pěknýho je na Bořni. Je to teda trošku na sever, ale stojí to za to. A
    Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 To už je možné psát i: "Myslím, že nejvíc lezení a moc pěknýho je v Adršpachu. Je to teda trošk
      Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 Je to můj názor. Bořeň spadá pod oblast SZ Čechy a je 35 km od hranic s Německem. Je to oblast evrop
  Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 Jestli mu jde o krásu, tak nejhezčí jsou Svatošské skály u Ohře, kousek od Karlových Varů, od auta i
    Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 něco se změnilo? býval tam zákaz vjezdu a 3 kiláky se chodilo pěšky.
Jinak je to tam
      Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 30.06.2011 O několika dnech nebyla řeč a ten přístup po rovině si myslím že je taky rychlý.
        Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 01.07.2011 o několika dnech byla řeč - cituji "na pár dnů vydat za lezením do Západních Čech"
          Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 01.07.2011 Ok, pravda, tak nějak jsem si to přeložil, že to nemusí být v jedné oblasti.
      Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 01.07.2011 Svatošky bych s klidným srdcem doporučil ve všední den. O víkendu je vzhledem k blízko probíhající c
        Re: Nejlepší lezecká oblast západní Čechy 01.07.2011 Já bejt Němec ,tak kromě Labáku a Ádru, nikam jinam v Česku nepáchnu. Jo ještě do Jury,tam už je tý
Semmering kemp u Adlitzgraben 29.06.2011 Ahoj , prosim mohl by nekdo poskytnout GPS souradnice kempu zdarma u Semmering u Adlitzgraben, ma to byt ccA 15 km severne? Dik moc, pokud nechcete verejne, budu vdecny za mail.DIk moc
  Re: Semmering kemp u Adlitzgraben 30.06.2011 Melo by to být toto...
47.734211,15.791934
Bielatal - průvodce 29.06.2011 Poraďte prosím, kde se dá sehnat tmavěmodrý průvodce na Bielatal? Loni prý vyšel dotisk, ale je ještě dostupný?
  Re: Bielatal - průvodce 30.06.2011 zkus to objednat pres hrenskeho hudyho, me to do brna v pohode poslali. cus
    Re: Bielatal - průvodce 30.06.2011 No mě spíš zajímá někde tam na místě, jedeme v sobotu ráno...
      Re: Bielatal - průvodce 30.06.2011 na miste nevim, to bych asi zkusil opet hudy hrensko (zkus jim napsat mejl, mozna maji a mohli by ti
      Re: Bielatal - průvodce 30.06.2011 Tatusi, pry u Ottomuhle je nejaky kram primu u parkace, ale jinak dobre zasobeny (podle vlastnich zk
      Re: Bielatal - průvodce 30.06.2011 K tomu průvodci na Bielatal, pokud můžu doporučit, tak bych z vlastní zkušenosti volil tohoto průvod
        Re: Bielatal - průvodce 30.06.2011 Nojo, ale není ten Schmeisser už delší dobu vyprodanej? Ani ty stránky, cos na ně dal odkaz, ho mysl
          Re: Bielatal - průvodce 30.06.2011 Vyprodanej asi není, myslím, že to je nový dotisk (usuzuju podle toho, že má jinou obálku než mám já
            Re: Bielatal - průvodce 30.06.2011 No však - klikneš na Bestellen hier, a otevře se jakási nabídka, a v ní mi Schmeisser chybí.
              Re: Bielatal - průvodce 01.07.2011 Aha, tak tam jsem nekoukal, jenom jsem viděl, že tam je možnost objednat zde, narozdíl od průvodce n
  Re: Bielatal - průvodce 30.06.2011 Průvodce maj přímo v občerstvení v "Ottomuhle", kde maj na výběr 3 druhy (i ten dotisk). J
    Re: Bielatal - průvodce 30.06.2011 Taky jsem loni kupovala v Ottomuhle na parkovisti. Krome tmavemodreho maji i Topofuhrer Bielatal Tam
průvodce Ablon 29.06.2011 Ahoj. Nemáte někdo prosím průvodce na Ablon ve Francii? V el. podobě, nebo info zda se dá v okolí skal v pohodě koupit? Předpokládám, že zde na lezci není kompletní. Díky Vám! Hermelin
  Re: průvodce Ablon 29.06.2011 Průvodce s názvem "33 Falaises" se dá normálně koupit v trafice/knihkupectví na náměstí v
  Re: průvodce Ablon 29.06.2011 No průvodce by mohli mít v Thorens, to je pod kopcem a nebo přímo naproti skákám je statek, který fu
hochschwab 29.06.2011 Cau lezci, chceme jet lezt na Hochschwab. Muzete prosim doporucit, kde se tam da koupit pruvodce a hlavne jak je to tam se spanim (taborenim). Nikdo z nas tam jeste nebyl, budu rad za kazdou informaci. Dik Dan
  Re: hochschwab 29.06.2011 da sa prespat priamo na poslednom parkovisku, ale stan by som neodporucal
    Re: hochschwab 30.06.2011 A jak je to s bivakováním přímo pod Hochswabem? dík
      Re: hochschwab 30.06.2011 Jsou tam pěkné louky čili se tam spát dá, už jsem tam chrápal sice bez stanu,ale na večer tam není m
1
...
726
727
728
729
730
731
732
733
734
735
736
737
738
739
740
741
742
743
744
745
...
2263
Délka lana na betonku Nemáte vyzkoušeno, jak dlouhé lano je potřeba na betonku u Olympie? Uvádí max. výšku 18 m, ale nejsem si jistý, zda je to výška, nebo délka cesty. Pokud je to skutečně výška, bylo by třeba lano asi až 40 m (je-li to převislé), pokud je to délka, tak naopak by 30 mohla skoro stačit (možná 35 m)... o.. 12:54:21 30.06.2011odpovědět
  Re: Délka lana na betonku s 30-ti metry si vystačíš ve všech cestách 13:03:14 30.06.2011odpovědět
    Re: Délka lana na betonku S 30ti metry si vystačíš, akorát ti budou tak 3m chybět:-DD ale jen v některejch cestách. n. 13:52:12 30.06.2011odpovědět
      Re: Délka lana na betonku Ale já nechci doskakovat ze 3 metrů :-). Takže 35 m by bylo ok? Asi bych přefiknul šedesátku na 25 na Klajdu a 35 na Betonku. Na své starší třicítce už se bojím. o.. 14:17:33 30.06.2011odpovědět
        Re: Délka lana na betonku těch 35m by ti stačit mělo, zaznělo to i někde hluboko v diskuzi na stránkách klajdy. n. 15:53:30 30.06.2011odpovědět
        Re: Délka lana na betonku Tak přefiknul bys šedesátku, jo? čuňák 08:21:11 01.07.2011odpovědět
        Re: Délka lana na betonku Já bych radši přefiknul devatenáctku. Nebo tak max. pětadvacítku. 22:02:31 01.07.2011odpovědět
  Re: Délka lana na betonku ze začátku jsem tam lezl s klasickým zbytkáčem od lanexu tj. 29,5m a v některých cestách to bylo málo (zrovna předevčírem jsem viděl jak maník gecl na prdel- chyběl uzel na 2. konci a měli 29,5)teď používám 35m a i v tom nejvyšším převisu je to s rezervou. fin 15:59:00 30.06.2011odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: