Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
47. 10037
48.Pelikán 10013
49.Zaoral 9994
Bouldry:
47.Chovanová 9153
48.Ondra 9134
49.Skočdopole 9103
Hory:
16. 3376
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231233 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Boulder HO Domažlice - Domažlice
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Scarpa02.07.2011
Ahoj všem, potřebuji nové lezky a mám širší nohu, zvažuji koupi Scarpa Booster. Můžete mi někdo napsat nějaké zkušenosti s těmito lezečkami? Díky moc všem!
 Re: Scarpa04.07.2011
Nekupuj si malé, nepovolí ani o mm. Jinak celkem tvrdá bota, ale dobrej tvar.
  Re: Scarpa04.07.2011
mám na prodej jedny mírně olezené Scarpa Feroce (taky na sucháč) vel. 41,5..kdyby byl zájem :)
 Re: Scarpa04.07.2011
Ahoj, pokud máš širokou nohu, tak boostery jsou suprové, ale mají dost hlubokou patu, která nemusí k

 Průvodce - Kńafák01.07.2011
Nemáte někdo el. podobu průvodce na Kňafák?
 Re: Průvodce - Kńafák01.07.2011
Poslal jsem ti ho.
  Re: Průvodce - Kńafák02.07.2011
Díky moc!
  Re: Průvodce - Kńafák01.10.2011
Mohl bych taky dostat?? Prosím :-)
 Re: Průvodce - Kńafák02.07.2011
A vůbec...
Chodíte tam někdo lézt? Včera jsem se tam byl podívat na kole. Skalky jsou to moc
  Re: Průvodce - Kńafák02.07.2011
Ahoj, mohl by jsi mi ho také poslat? Přemlouvám se už nějakou chvíli tam zajet, tak abych věděl kde
  Re: Průvodce - Kńafák03.07.2011
čest, na jištění pozor, s Haftou jsme tam poslední nejt osazovali tak před 15-16ti lety....co já vím
   Re: Průvodce - Kńafák03.07.2011
To je dobré vědět,ale tak za kouknutí a popřípadě za lezení se nic nedá! Třeba se to stane oblíbenou
 Re: Průvodce - Kńafák22.05.2016
Mohu poprosit o průvodce na Kňafák v el. podobě. Děkuji!

 A je to tady... :( (?)01.07.2011
První lezecký park bude v Alkazaru. Viz http://www.hory doly.cz/komentare .php?id_c=1884&id_k=001 (2 mezery).
Jak se zdá, smutná (?) myšlenka se
 Re: A je to tady... :( (?)03.07.2011
no konecne... uz aby to bylo.. srbsko neni jen alkazar a alkazaru to jen prospeje..
  Re: A je to tady... :( (?)03.07.2011
V čem mu to prospěje, boha? (Netroufnu si říct, že mu to nějak zásadně uškodí...)
   Re: A je to tady... :( (?)03.07.2011
Ježiš ,vždyť je to jenom lom, už tam šaškovali i filmaři a bordel tam po nich zbyl ukrutnej, pak bez
    Re: A je to tady... :( (?)03.07.2011
Jojo, vůči Alkazaru už je to asi jedno - tam nejezdim tak jako tak ;)
Jen mne trochu v koutku
   Re: A je to tady... :( (?)03.07.2011
prospeje mu to v tom ze si tam zalezou i deti...tohle tam dost chybi, vzhledem k tomu jak treninkove
    Lezecký park04.07.2011
V samotném Alkazaru i v celém Srbsku je dostatek cest více či méně odjištěných i neodjištěných pro v
     Re: Lezecký park04.07.2011
no dobry.. ale jak je teda mozny ze sme doted prezili bez lezeckejch parku?
      Re: Lezecký park04.07.2011
co nemas nepotrebujes :) prezijes bez nej, vo tom zadna. ale uz se tesim na jeho realizaci ;)
     Re: Lezecký park04.07.2011
"Kousek místa pro horolezce, kteří nepověsili s potomky lezení na hřebík, chtějí lézt dál a nav
 Re: A je to tady... :( (?)04.07.2011
Konečně to někoho napadlo. Například v Rakousku je Kleterngarden na každém rohu a kolik se tam leze.
  Re: A je to tady... :( (?)04.07.2011
No hlavně Křižák. Ten teda rozhodně :D !! Kruh co dva metry. To bude bomba. Konečně se ochranáři def
  Re: A je to tady... :( (?)04.07.2011
V Krasejcu?;-)
   Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
JASNĚ, VE ŽLEBECH :)
    Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
chce to pořádně přejistit a všude !!!
     Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Moje řeč
  Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Křížák? Bořeň? a upadl si odkud?
   Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Je třeba podpořit lezení a vybudovat ty lezecké parky co nejdříve. taky to mediálně podpořit a více
  Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Jó Šramberk je dobrý nápad
  Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Taky by nebyla špatná skála u Kutné hory jako Kletterngarden
   Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Kutná Hora je dobrá tak jak je, dá se tam dobře trénovat zakládání vlastního mezi hákama. Jen nepras

 Čoky.01.07.2011
Našla sa sada vklínencov. V Bielovodskej. Ak niekomu chýba a vie o nich niečo viac :-)... nech sa ozve.
kontakt: 0948 333975


 Tatry01.07.2011
Zdravím, nebyl poslední dobou někdo ve V. Tatrách? Jak to vypadá v Priečném sedle a Prielomu ? Díky za odpovědi.

 Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?01.07.2011
Zdar, uz mam docela jete HMSky, spatne se sroubuji a nedolehaji, pripada mi ze jsou ,,zaspinene''. To same zamek u karabin u presek. Jdou docela ztuha, kousou :) . Jak byste to cistili? Nejak promazat? Jakym mazadlem? :)
 Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?01.07.2011
vždycky naškrábu trochu grafitu z tužky a maličko nasypu do zámku a nekolikrat protočim a je to zase
 Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?01.07.2011
DMM píše do návodů, že silikonovým olejem.

Grafitový sprej se taky dělá, je to suspen
  Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?01.07.2011
Mazu je hlavne po zime (kdyz se vratim z hor, tak jdou trochu ztuha) a to normalnim olejem ve spreji
   Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?01.07.2011
To "na kolo" je dost dôležité (a správne) - malo by totiž ísť o "suchý" typ olej
    Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?01.07.2011
Jsem pro teflon nebo tan grafit. Silikon není dobrej, lepí pořád = nalepí se na něj prach a je z toh
     Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?01.07.2011
né tan ale ten...
 Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?02.07.2011
Při každoročních revizích je potřeba promazat zámek karabin silikonovým olejem a v případě mechanick
  Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?02.07.2011
Dobre, budu si to pamatovat ;-)
Diky za tipy, podivam se co mam doma. Ten grafit zni docela r
   Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?02.07.2011
TEFLON!
  Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?02.07.2011
Ano, H jako HMS. Podobne jako K jako Kletersteig :-)
  Re: Cisteni/mazani zamku HMS/expresek?02.07.2011
To, že HMS je zkratka způsobu jištění je pravda. Současně je pravda, že písmena HMS jsou na příslušn

 Schweiz plasir01.07.2011
Zdar, nemá někdo náhodou v elektronické podobě průvodce Schweiz plaisir? Díky Mauglí

 Foto dne01.07.2011
Jistit spolulezce ze shora mě moc nebaví. Ale koukám-li na foto dne, tak to bych jistil velmi rád. Doufám, že to nahoře ve výlezu bylo těžké a slečna tam cvhíli postála. Takovýchto výhledů se v Praze moc nenajde ;-)
 Re: Foto dne01.07.2011
Taky mě ta fotka přiměla přehodnotit, proč vlastně lezu. To je ten váš oddíl, Martane? Berete ještě
  Re: Foto dne01.07.2011
Fotku jsem vybral já a prošla výjimečně i cenzurou u JirkaSe.
   Re: Foto dne01.07.2011
Prsa dobrý, ale fotka doprasená v pravým dolní rohu.
    Re: Foto dne01.07.2011
Ta fotka nemá žádné rohy!
 Re: Foto dne01.07.2011
Zřejmě lepší oddíl :-)
  Re: Foto dne01.07.2011
HO Domažlice...
   Re: Foto dne01.07.2011
Hm dobrej oddil, jeste, ze se jiz nejmenovany byvaly velmi aktivni clen odstehoval mimo Chodsko. Jin
 Re: Foto dne01.07.2011
Zdarec martane..posledni dobu sem davas spoustu stejnych nezazivnych fotek(krome teto slecny)nemozet
  Re: Foto dne01.07.2011
No. Dávám sem fotky z cest které lezeme a vím tedy jaké cesty na nich jsou, protože je to nejsnažší
   Re: Foto dne01.07.2011
Pár foteček k cestám na nějaké ty oblasti a sektory, to by jste snad mohli přežít;) Můžu ale udělat
    Re: Foto dne01.07.2011
Tyjo tak z tohoto hlediska ma to nenapadlo:( sorac za ten predchozi koment..hore zdar a vic takových
     Re: Foto dne04.07.2011
Ne,... já moc děkuji, vždycky mě to donutí se zamyslit a zlepšit, ať to tak třeba nevypadá.
 Re: Foto dne01.07.2011
Hold the Line.
 Re: Foto dne01.07.2011
Tu druhou těžší spáru si Katka výjimečně dala na druhým, kvůli zakládání a vybírání jištění, jistil
  Re: Foto dne01.07.2011
Kdyby tam "někdo" nedal slaňák a řetěz, tak tam skoro nikdo s horním nepoleze. Přitom jišt
   Re: Foto dne01.07.2011
byly tam lezitelny asi 3-4 smery, ted asi dvojnasob, takze jeden tutovej slanak lezeni na pekne skor
    Re: Foto dne01.07.2011
No právě... zpříjemní a zrychlí. Pak si nestěžuj, že to někdo bere místo umělky. Pamatuju si, jak js
     Re: Foto dne04.07.2011
Jsem si naběhl:) Spíš je to můj postoj k lezení, lezli jsme vždycky jenom to, co někdo z nás dokázal
 Re: Foto dne01.07.2011
Dalsi foto na
 Boty na ledovcový kurz01.07.2011
Ahoj. Mám dotaz na zkušenost - boty na ledovcový kurz ve výšce 3.000m v létě. Mám dilema, jestli si vzít dvouvrstvé boty (co mám na lezení ledů) Salomony s rámovými mačkami Cassin C 14 - pata, špička nebo boty co mám na VHT Lowa Vajolet s mačkami uchycení
 Re: Boty na ledovcový kurz01.07.2011
To je úplně jedno probůh
 Re: Boty na ledovcový kurz01.07.2011
To se ptej instruktora - záleží jestli budete celej den postávat na ledovci, nebo spíš chodit. Na po
  Re: Boty na ledovcový kurz01.07.2011
Ledovcový kurz je o záchraně z trhliny, jištění a lezení ve sněhu a firnu + severní ledové stěny, za
   Re: Boty na ledovcový kurz02.07.2011
Nacvičovat pád do trhliny v mačkách je docela risk. Na kurzu, kde se na to mačky nezouvaj, bych byl

 Domhutte30.06.2011
Nevite někdo aktualni ceny na Domhutte kolik stoji winterraum kolik normalne jestli berou slevu na Alpenverain? na webu sem toho moc nevyčet a kdyby ste měl někdo naskenovanou mapu okolí Domu prosim pošlete na maila dik.

1   ...   725   726   727   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   744   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Tatry
Zdravím, nebyl poslední dobou někdo ve V. Tatrách? Jak to vypadá v Priečném sedle a Prielomu ? Díky za odpovědi.
Pewy18:18:05 01.07.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192420)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (25)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi