LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230819 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Hornopožárský les - průvodce03.07.2011
Zdravím, zajímalo by mne, zda-li je možné sehnat někde tištěnou formu průvodce pro bouldering v Hornopožárském lese?
 Re: Hornopožárský les - průvodce03.07.2011
Ne.
 Re: Hornopožárský les - průvodce04.07.2011
Tady na Lezci je také něco od stejného autora. Jinak zatím jen ve vlastní tiskárně, ctrl+c a textový
  Re: Hornopožárský les - průvodce05.07.2011
Předem bych upozornil, že je to totální shit.

 Adam Ondra Film03.07.2011
Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte jak se to s filmem kdy tu bude premiéra atd... kdo má nějaký info napiště díky
 Re: Adam Ondra Film07.07.2011
Prolistuj člány tady a lezci. Pár dní zpátky tu o tom bylo info.
  Re: Adam Ondra Film07.07.2011
četl jsem že je hotov ale už je to zase 14 dní tak jestli někdo něco neví
   Re: Adam Ondra Film17.11.2011
Co je s tym filmom o AO ????.. uz pred rokom mal byt hotovy a od vtedy niesu ziadne info.. Ani ziad
   Re: Adam Ondra Film17.11.2011
Co je s tym filmom o AO ????.. uz pred rokom mal byt hotovy a od vtedy niesu ziadne info.. Ani ziad
    Re: Adam Ondra Film17.11.2011
a nejake promitani uz se nekde konalo? cetl nekdo nejake ohlasy? neni to cele jenom mystifikace na z
     Re: Adam Ondra Film17.11.2011
Podívejte se třeba na
    Re: Adam Ondra Film18.11.2011
Premiera je zitra vecer v Italii
     Re: Adam Ondra Film18.11.2011
Ty vole..riadne oneskorenie kedze prve info od P.P. boli, ze film mal byt minuly rok pre vianocami..
      Re: Adam Ondra Film18.11.2011
"pravdepodobne to cele riadi montura (financne). Poskytla prachy a teraz riadi kedy a kde bude
     Re: Adam Ondra Film18.11.2011
nebude mit nekdo kino rip, pls :)

 Ratikon03.07.2011
Ahojte,chtela sem se zeptat,jestli nekdo vite kde sehnat pruvodce na ratikon a jak je to tam treba se spanim(nejlepe na divoko))a vodou.diky
 Re: Ratikon03.07.2011
Průvodce se dá sehnat v údolí na krámě nebo
 Re: Ratikon03.07.2011
Jinak mařkám se tam docela daří, v sobotu tam jedna vylezla Silbergeier! Více na planetu a co nevidě

 foto dne03.07.2011
dost dobra fotka dne..
třetí den a pořád se drží :D

 kobra02.07.2011
ahojte jaky mate nazor na lasportivy kobry na pisek ? na vapno skoro nejezdim a na stenu nechodim vubec.. shanim neco jen na pisek.. tyto me byly doporuceny.. o kolik myslite cisel ze bych si je mel vzit mensi ?
 Re: kobra02.07.2011
 Re: kobra03.07.2011
Cobry, nejlepsi boty na pisek, ale v současné době bych šel spíš do pythonů jak už radil kolega nade
  Re: kobra03.07.2011
A proc teda jit do pythonu kdyz jsou kobry nejlepsi na pisek kdyz pises ? a o kolik cisel mensi lezk
   Re: kobra03.07.2011
O hodně menší. Kobry jsou moc dobré lezky, ale strašně se roztáhnou. Nohu mám 42, Pearly mám 41 a js
    Re: kobra03.07.2011
Zdravím. Musíš to vyzkoušet. Záleží na značce. La sportiva (tedy Cobra, Python) vyrábí lezky s čísly
   Re: kobra03.07.2011
Kobry jsou výborné pohodlné botky, určitě s nimi chybu neuděláš, pokud ti budou přiměřeně sedět. Ale
   Re: kobra03.07.2011
protoze pythony jsou novy kobry.. mas to v tom linku do detailu..
 Re: kobra03.07.2011
U lezeček, jakožto bot které se kupují těsně na nohu, je naprosto zásadní tvar kopyta versus tvar tv
 Re: kobra03.07.2011
Boty dobrý, zvlášť do rajbáků a oblin (na malý ostrý stoupky jsou lepší miury).
Vem si na noh
  Re: kobra03.07.2011
"Vem s sebou zkušeného pískaře a on ti rád vyradí.";-)

 Scarpa02.07.2011
Ahoj všem, potřebuji nové lezky a mám širší nohu, zvažuji koupi Scarpa Booster. Můžete mi někdo napsat nějaké zkušenosti s těmito lezečkami? Díky moc všem!
 Re: Scarpa04.07.2011
Nekupuj si malé, nepovolí ani o mm. Jinak celkem tvrdá bota, ale dobrej tvar.
  Re: Scarpa04.07.2011
mám na prodej jedny mírně olezené Scarpa Feroce (taky na sucháč) vel. 41,5..kdyby byl zájem :)
 Re: Scarpa04.07.2011
Ahoj, pokud máš širokou nohu, tak boostery jsou suprové, ale mají dost hlubokou patu, která nemusí k

 Průvodce - Kńafák01.07.2011
Nemáte někdo el. podobu průvodce na Kňafák?
 Re: Průvodce - Kńafák01.07.2011
Poslal jsem ti ho.
  Re: Průvodce - Kńafák02.07.2011
Díky moc!
  Re: Průvodce - Kńafák01.10.2011
Mohl bych taky dostat?? Prosím :-)
 Re: Průvodce - Kńafák02.07.2011
A vůbec...
Chodíte tam někdo lézt? Včera jsem se tam byl podívat na kole. Skalky jsou to moc
  Re: Průvodce - Kńafák02.07.2011
Ahoj, mohl by jsi mi ho také poslat? Přemlouvám se už nějakou chvíli tam zajet, tak abych věděl kde
  Re: Průvodce - Kńafák03.07.2011
čest, na jištění pozor, s Haftou jsme tam poslední nejt osazovali tak před 15-16ti lety....co já vím
   Re: Průvodce - Kńafák03.07.2011
To je dobré vědět,ale tak za kouknutí a popřípadě za lezení se nic nedá! Třeba se to stane oblíbenou
 Re: Průvodce - Kńafák22.05.2016
Mohu poprosit o průvodce na Kňafák v el. podobě. Děkuji!

 A je to tady... :( (?)01.07.2011
První lezecký park bude v Alkazaru. Viz http://www.hory doly.cz/komentare .php?id_c=1884&id_k=001 (2 mezery).
Jak se zdá, smutná (?) myšlenka se
 Re: A je to tady... :( (?)03.07.2011
no konecne... uz aby to bylo.. srbsko neni jen alkazar a alkazaru to jen prospeje..
  Re: A je to tady... :( (?)03.07.2011
V čem mu to prospěje, boha? (Netroufnu si říct, že mu to nějak zásadně uškodí...)
   Re: A je to tady... :( (?)03.07.2011
Ježiš ,vždyť je to jenom lom, už tam šaškovali i filmaři a bordel tam po nich zbyl ukrutnej, pak bez
    Re: A je to tady... :( (?)03.07.2011
Jojo, vůči Alkazaru už je to asi jedno - tam nejezdim tak jako tak ;)
Jen mne trochu v koutku
   Re: A je to tady... :( (?)03.07.2011
prospeje mu to v tom ze si tam zalezou i deti...tohle tam dost chybi, vzhledem k tomu jak treninkove
    Lezecký park04.07.2011
V samotném Alkazaru i v celém Srbsku je dostatek cest více či méně odjištěných i neodjištěných pro v
     Re: Lezecký park04.07.2011
no dobry.. ale jak je teda mozny ze sme doted prezili bez lezeckejch parku?
      Re: Lezecký park04.07.2011
co nemas nepotrebujes :) prezijes bez nej, vo tom zadna. ale uz se tesim na jeho realizaci ;)
     Re: Lezecký park04.07.2011
"Kousek místa pro horolezce, kteří nepověsili s potomky lezení na hřebík, chtějí lézt dál a nav
 Re: A je to tady... :( (?)04.07.2011
Konečně to někoho napadlo. Například v Rakousku je Kleterngarden na každém rohu a kolik se tam leze.
  Re: A je to tady... :( (?)04.07.2011
No hlavně Křižák. Ten teda rozhodně :D !! Kruh co dva metry. To bude bomba. Konečně se ochranáři def
  Re: A je to tady... :( (?)04.07.2011
V Krasejcu?;-)
   Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
JASNĚ, VE ŽLEBECH :)
    Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
chce to pořádně přejistit a všude !!!
     Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Moje řeč
  Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Křížák? Bořeň? a upadl si odkud?
   Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Je třeba podpořit lezení a vybudovat ty lezecké parky co nejdříve. taky to mediálně podpořit a více
  Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Jó Šramberk je dobrý nápad
  Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Taky by nebyla špatná skála u Kutné hory jako Kletterngarden
   Re: A je to tady... :( (?)05.07.2011
Kutná Hora je dobrá tak jak je, dá se tam dobře trénovat zakládání vlastního mezi hákama. Jen nepras

 Čoky.01.07.2011
Našla sa sada vklínencov. V Bielovodskej. Ak niekomu chýba a vie o nich niečo viac :-)... nech sa ozve.
kontakt: 0948 333975


 Tatry01.07.2011
Zdravím, nebyl poslední dobou někdo ve V. Tatrách? Jak to vypadá v Priečném sedle a Prielomu ? Díky za odpovědi.

1   ...   724   725   726   727   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   742   743   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 kobra
ahojte jaky mate nazor na lasportivy kobry na pisek ? na vapno skoro nejezdim a na stenu nechodim vubec.. shanim neco jen na pisek.. tyto me byly doporuceny.. o kolik myslite cisel ze bych si je mel vzit mensi ?
manrol22:36:04 02.07.2011
odpovědět 
 Re: kobra
http://tinyurl.com/5s7c5tr
zkus tyhle...
23:35:00 02.07.2011
odpovědět 
 Re: kobra
Cobry, nejlepsi boty na pisek, ale v současné době bych šel spíš do pythonů jak už radil kolega nademnou. Já si teda nedávno koupil Miury, a na ty nedám dopustit, nejsem zas tak línej na zavazování a na tkaničky nedám dopustit.
Martin01:00:53 03.07.2011
odpovědět 
  Re: kobra
A proc teda jit do pythonu kdyz jsou kobry nejlepsi na pisek kdyz pises ? a o kolik cisel mensi lezku nez mam nohu ?DEKUJU
Manrol09:40:41 03.07.2011
odpovědět 
   Re: kobra
O hodně menší. Kobry jsou moc dobré lezky, ale strašně se roztáhnou. Nohu mám 42, Pearly mám 41 a jsou mi dobře. Kobry mám 38,5 a lituju, že jsem si nekoupil 38.
Petr10:15:22 03.07.2011
odpovědět 
    Re: kobra
Zdravím. Musíš to vyzkoušet. Záleží na značce. La sportiva (tedy Cobra, Python) vyrábí lezky s čísly které si musíš přepočítat, velikost vhodná pro velikost tvého chodidla neodpovídá běžné velikosti klasické boty. Např. značka Rock Pillars už má velikosti přepočteny, tudíž v ideálním případě požádáš o svoji normální velikost. Můžeš si to představit takto: Tenisky vel. 42 -> lezečky RP vel. 41,5 - 42 -> lezečky LS vel. 39. Stejně to ale musíš vyzkoušet. Vem s sebou zkušeného pískaře a on ti rád vyradí: )
Cili11:29:29 03.07.2011
odpovědět 
   Re: kobra
Kobry jsou výborné pohodlné botky, určitě s nimi chybu neuděláš, pokud ti budou přiměřeně sedět. Ale fakt se dost vytáhnou - já brala na 39 nohu vel. 36 a dnes bych je nemusela přes den vůbec sundavat.
Jana13:47:20 03.07.2011
odpovědět 
   Re: kobra
protoze pythony jsou novy kobry.. mas to v tom linku do detailu..
14:29:53 03.07.2011
odpovědět 
 Re: kobra
U lezeček, jakožto bot které se kupují těsně na nohu, je naprosto zásadní tvar kopyta versus tvar tvojí nohy. Nohu má každej jinou, takže doporučení od jiných jsou dost mimo mísu. Jasně, některý lezky jsou tvrdší, některý měkčí, některý zahnutější, některý míň zahnutý a to má svůj vliv, ale především ti bota musí prostě sedět. (Takže třeba spousta lidí si pochvaluje LS Miura, ale já je prostě mít nemůžu a šmytec.)
12:14:34 03.07.2011
odpovědět 
 Re: kobra
Boty dobrý, zvlášť do rajbáků a oblin (na malý ostrý stoupky jsou lepší miury).
Vem si na nohy mikroteňáky a zkus si v krámě dostat se do co nejmenších (na krev), a pak si kup o půl čísla větší. Pokud to chceš spíš na rekreační lezení, tak vem třeba o číslo větší. Při zkoušení to může trochu zkreslovat - ten gumovej prak vzadu přes patu ti dává pocit, že dobře jsou ti i boty, který jsou ve skutečnosti spíš velký (znám jednu, co si je koupila a pak jsme je šli vyměnit a vzali o 3 čísla menší - a to si myslela, že ty původní jsou akorát :)
A je lepší, zkoušet to, když nebudeš mít opuchlou nohu, takže ne večer po celodenním postávání nebo běhání po městě ve vedru.
P.14:19:23 03.07.2011
odpovědět 
  Re: kobra
"Vem s sebou zkušeného pískaře a on ti rád vyradí.";-)
Willhem20:01:10 03.07.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi