LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
20.Sejbal 10400
21.Schockherr 10394
22.Adamovska 10390
Bouldry:
20.Vejsada 10006
21.Šlapák 10000
22.Majdloch 9950
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230839 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
RAJČE - Brno
DDM Domino - Hronov
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5

Prodejny
2D chyty - Praha 6
LANEX eshop - Bolatice
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezečky08.07.2011
Zdravím a prosím o sdělení zda existují lezečky na vápenec a pokud  ano, tak kde je pořídit.
Díky
 Re: Lezečky08.07.2011
Tuším, že by to měl být model shaolin, ale teď nevím od koho. K dostání v každém dobrém outdoráckém
  Re: Lezečky08.07.2011
Kdepak Shaolin, ptej se po modelu Kaolin - ty jsou na vápenec jak dělané. Když je nebudou mít v Hudy
   Re: Lezečky08.07.2011
(-:

 Norsko trajekt07.07.2011
Ahoj,mohl byste mi někdo poradit.Pokud cestujeme autem do Norska,je potreba si rezervovat trajekt z Dánska dopredu nebo to jde i na blint?A nevíte,když se to nezamluví a nezaplatí dopředu,jestli je to o dost dražší na místě?Díky
 Re: Norsko trajekt08.07.2011
Ja tam nikdy nebyl a moc ti neporadim. Jen se musim vyjadrit hnidopissky k jazyku ceskemu. Nevim, pr
  Re: Norsko trajekt08.07.2011
rejpale co ti vádí?
  Re: Norsko trajekt08.07.2011
To se divím,že se necháš vytočit takovou pitomostí.Vím,že máš na mysli slovo "blint".Já s
  Re: Norsko trajekt08.07.2011
To se divím,že se necháš vytočit takovou pitomostí.Vím,že máš na mysli slovo "blint".Já s
   Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
Lars: nechápu, jak ti může vadit anglicismus v českých větách, když sám ani nepíšeš s diakritikou!
    Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
panove a damy,
"na blint" neni anglicismus, ale germanismus..

jinak
    Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
Protoze ziji ve Francii a diakritiku tady nemam. To mas pravdu a vim to. Ja nechci zavadet zadny deb
     Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
No néééé, co lezec to lingvista. :)))
 Re: Norsko trajekt08.07.2011
Doporučuji rezervovat, zvlášť pokud pojedete v sezoně(léto). Já to zkoušel asi 3 měsíce předem a už
 Re: Norsko trajekt08.07.2011
My jsme dělali rezervaci asi týden předem, ale je to pak fakt dražší. Bez ní bych to asi neriskovala
 Re: Norsko trajekt10.07.2011
Caute, cenove lepsi je urcite rezervovat predem, ovsem my jsme jeli bez rezervace a na pohodu. Akora
  Re: Norsko trajekt10.07.2011
Kolik chcou za most?
   Re: Norsko trajekt11.07.2011
Auto 40 Euro, Dodavka/karavan 80 Euro
 Re: Norsko trajekt10.07.2011
Doporučuji jet z Rostocku nebo Sassnitsu. Cenově to není o tolik dražší než trajekty/most přes dánsk

 Pruvodce na PAG07.07.2011
Ahoj, muzete nekdo poradit, kde/jak sehnat pruvodce na ostrov Pag v Chorvatsku? Slysel jsem, ze se tam hojne leze v tzv. kanonu.
Dik, Honza

 Horo průvodce Losenheim07.07.2011
Ahoj, o prázdninách se chystám vyrazit do Rak. a vyhlídl jsem si oblast Losenheim, ale nikde nemůžu najít průvodce. Tak kdyby někdo věděl nebo měl tak ať se prosím ozve.

 Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
Ahoj, zvažuju nákup delšího lana na písek a nevim jestli stačí 70m nebo radši jít do 80m. Předpokládám že občas polezu v ádru, labáku a sasku. Dík všem znalým za odpovědi.
 Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
80 m
 Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
Na sportovněji laděné cesty určitě tu 80, nebál bych se ani 100. Do klasických hrůz stačí 60.
  Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
No tak na 100 bych se vys...!!
Jestli to je dotaz od spíše začínajícího lezce, soudě dle otá
   Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
Náhodou je docela příjemný, smahnout 50 metrovou linku a nechat se spustit. Jasně, není jich tolik,
    Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Byl jsem v Tarnu několikrát a se 70 úplně v pohodě, dalo by se říci, že jsem ani jednou nepotřeboval
     Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Vybavuju si v Tarnu sektory a cesty, kde mi 80m na spuštění zdaleka nestačilo. Pro mě to byly ty nej
      Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
No jo, to je fakt. Úplně jsem na Tenesí a Křídla zapomněl.Ale tam je to tiptop, delší 80/ protahujíc
       Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Neblázni, jsou tam i cesty přes 50 m dlouhý. Tipťop by mohla být ta stovka.
    Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Ty vole, nechat se spustit na písku. To prosím nedělej, ta skála tu je jen jedna a nenaroste!
     Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Divil by ses, ale jsou cesty, kde se dá nechat po 40, 50, ba i 70 metrech lezení nechat spustit, ani
      Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
A po takovejch jako si ty je pak jen ve slaňáku (pokud lano mine skálu) vydřenej žlábek někdy i do p
       Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
prý tam maj na vrcholu mailonky a lano nedře skálu, tak neplaš. Jinak bys ale měl samo pravdu...
       Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
Třeba když dáváš pokusy či ladíš, tak v tom slaňáku (mailoně) máš dvě presa na to spouštění nebo tom
   Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Časem něco odřežeš takže 100ka ideál
    Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Koupil bych si osmdesat a ani v Tarnu bych chudak urcite nebyl:)
 Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
asi je dobrý mít více lan, dle zkušeností 60m a 100m je dobrá kombinace

 Labák - dotaz07.07.2011
1) Ahoj chtěl bych se zeptat na Labák pravý břeh.  Kde najdu skálu Golem? Došel jsem k růžové vyhlídce, pak dále podél skal ale nenašel. Za vyhlídkou bylo hodně skal ale neměly kruhy, tak nevím.
2) další dotaz, od toho Golema k dalším skalám
 Re: Labák - dotaz07.07.2011
Malá Bašta, něco i vedle na Velké Baště. Sarajevská stěna. Ledová stěna - Hektor...
A nebo si
  Re: Labák - dotaz07.07.2011
Díky za tipy. Já průvodce mám, a podle něj jsem šel ale ten Golem se mi nějak ztratil... No ted na t

 Zermatt07.07.2011
Hoj, nejaky pekny napad na nejaky peknou alpituru v okoli Zermattu obtiznosti F-PD (do 35 stupnu, 3c,4a). Dival jsem se na Breithorn, ale v teto sezone bude oveseny turistama jak vanocni stromecek. Liskamn? Pollux? DIKY

 nejlehčí lezení v Ádru07.07.2011
Prosím nevíte jestli Je v Ádru nějaká cvičná skála nebo něco vhodného pro úplného začátečníka? Díky i za popis kde to najdu.  Jirka
 Re: nejlehčí lezení v Ádru07.07.2011
Za kempem u Stránskejch je stěnka po madlech s několika cestama (Je to u věže Komunista) a jinak to
  Re: nejlehčí lezení v Ádru07.07.2011
Běž na Křížák..

 Bacha 06.07.2011
Zdarec ..davejte si bacha na hornim parkovišti na Suškách ..nechal jsem na aute gumovy medvidky no a za chvily byly pryč :-o !!!
 Re: Bacha 07.07.2011
Jsem je potkal v dolezu Majora...
  Re: Bacha 07.07.2011
Fakt takový prásky bouchali, jo? o:) Koupim si jich celej pytlík!..
   Re: Bacha 07.07.2011
Lezli Kobru a Majorem s chechotem slejzali dolů, nikdo k nim nepřibalil lano
    Re: Bacha 07.07.2011
xD xD xD To je vúúúúúl xD

 Teryho kuloar06.07.2011
Nevite nekdo, jak vypada Teryho kuloar? Je to na macky, nebo se da jen v trekacich? Predem dik!!!
 Re: Teryho kuloar07.07.2011
jistota je jistota .., takze mačky do baglu ;)
 Re: Teryho kuloar07.07.2011
Cao, o vikendu snezilo, ale to se rozpusti. Zalezi, kam chcete jit [uplne nahoru, nebo pod levy cirk

1   ...   722   723   724   725   726   727   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Norsko trajekt
Ahoj,mohl byste mi někdo poradit.Pokud cestujeme autem do Norska,je potreba si rezervovat trajekt z Dánska dopredu nebo to jde i na blint?A nevíte,když se to nezamluví a nezaplatí dopředu,jestli je to o dost dražší na místě?Díky
Žanda22:17:41 07.07.2011
odpovědět 
 Re: Norsko trajekt
Ja tam nikdy nebyl a moc ti neporadim. Jen se musim vyjadrit hnidopissky k jazyku ceskemu. Nevim, proc lidi pouzivaji anglicka clova v ceskych vetach. Ale kdyz uz zesedivim a preziju to, tak je probuh alespon pouzivej spravne! Taticek Dobrovsky se otaci v hrobe...Promin za tento komentar, sam je nemam rad...ale tohle me vytaci...protoze sedim na otocne zidli :)
Lars10:45:23 08.07.2011
odpovědět 
  Re: Norsko trajekt
rejpale co ti vádí?
tomáš13:31:37 08.07.2011
odpovědět 
  Re: Norsko trajekt
To se divím,že se necháš vytočit takovou pitomostí.Vím,že máš na mysli slovo "blint".Já s tímto problém nemám a ani mě to neuraží.Co mě zaráží víc,jsou pravopisné chyby,které ty tam nemáš.Ale spisovně to taky nemáš dobře.Nechci tady zavádět debatní kroužek o jazyku českém,jen reaguji na Tvůj nevhodný příspěvek.
13:58:56 08.07.2011
odpovědět 
  Re: Norsko trajekt
To se divím,že se necháš vytočit takovou pitomostí.Vím,že máš na mysli slovo "blint".Já s tímto problém nemám a ani mě to neuraží.Co mě zaráží víc,jsou pravopisné chyby,které ty tam nemáš.Ale spisovně to taky nemáš dobře.Nechci tady zavádět debatní kroužek o jazyku českém,jen reaguji na Tvůj nevhodný příspěvek.
Žanda13:59:25 08.07.2011
odpovědět 
   Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!
Lars: nechápu, jak ti může vadit anglicismus v českých větách, když sám ani nepíšeš s diakritikou!

Žanda: když už píšeš (bůhvíco) o pravopisných chybách, co zkusit psát mezery za interpunkcí? S tím zase většina z nás (troufnu si říct) problémy má!

Miluju debaty na lezci!
X.14:18:29 08.07.2011
odpovědět 
    Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!
panove a damy,
"na blint" neni anglicismus, ale germanismus..

jinak cena trajektu byva: cim driv objednas (a zaplatis), tim levneji jedes. a bacha na check-in time, jinak se muze stat, ze nepojedes vubec jako my ;).
germanista14:38:15 08.07.2011
odpovědět 
    Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!
Protoze ziji ve Francii a diakritiku tady nemam. To mas pravdu a vim to. Ja nechci zavadet zadny debatni krouzek...jen nevim, proc to tak lidi pouzivaji. A jestli se nekomu nelibi gramatika, toz to je mne lito, ale ja su z Moravy a za to se snad stydet nemusim :) Hawgh!

PS: To Norsko je pekny projekt, radsi se vratme k te prirode...
14:42:26 08.07.2011
odpovědět 
     Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!
No néééé, co lezec to lingvista. :)))
petr17:51:58 08.07.2011
odpovědět 
 Re: Norsko trajekt
Doporučuji rezervovat, zvlášť pokud pojedete v sezoně(léto). Já to zkoušel asi 3 měsíce předem a už to bylo plný, tak jsme museli zvolit jinou trasu.
Loudič18:17:25 08.07.2011
odpovědět 
 Re: Norsko trajekt
My jsme dělali rezervaci asi týden předem, ale je to pak fakt dražší. Bez ní bych to asi neriskovala - trajekt byl pěkně našlapanej.
jana21:16:42 08.07.2011
odpovědět 
 Re: Norsko trajekt
Caute, cenove lepsi je urcite rezervovat predem, ovsem my jsme jeli bez rezervace a na pohodu. Akorat jsme chteli jet z Hirshals, ale nebylo uz misto, tak jsme museli prejet do Frederikshavn. Jinak bysme museli 24h cekat, coz se nam nechtelo.

Jinak cerstva zkusenost, akorat jsme se vrtili z Danska, miliarda obeznich Nemcu a desne zacpy. Jezdime tam na kite a to bylo v pohode, vitr a vlny prvotridni, ale pokud bych jel do Norska, vzal bych to uz ted po zemi, alias pres Svedsko. Vyjde to levneji a nejses vazany na trajekt. Jinak je ale Dansko nadherne, spis ale vrchni cast, treba Norre Vorup.
Upman11:01:40 10.07.2011
odpovědět 
  Re: Norsko trajekt
Kolik chcou za most?
Willhem11:14:15 10.07.2011
odpovědět 
   Re: Norsko trajekt
Auto 40 Euro, Dodavka/karavan 80 Euro
upman16:56:11 11.07.2011
odpovědět 
 Re: Norsko trajekt
Doporučuji jet z Rostocku nebo Sassnitsu. Cenově to není o tolik dražší než trajekty/most přes dánsko. Most je na prd, že najedeš na víc strašně kilometrů. Dále nedoporučuji Unitiline z Polska kterým jsem se dnes vracel. Nedá se tam pořádně nikde natáhnout na vyspání.
Co vím, tak koupit lístek na místě není problém.
Honza21:51:24 10.07.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi