LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezci a nelezci?10.07.2011
Hola vespolek, mám další obecný dotaz. Jak se vám, pokud jste zblblí do lezení, daří udržovat vztahy s lidmi, kteří nelezou?

Můj případ: Já jsem třeba dřív čas od času (jsem přece jen trochu asociál) zašel do hospody se třemi, čtyřmi kamar
 Re: Lezci a nelezci?10.07.2011
Magoři, navíc úplně vylízaní. Místo mozku kostka mádža, tak co bys chtěl...
  Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
"Místo mozku kostka mádža ..."
Anebo kinderkopf ;))
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Nejsi sám:)
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Celkem trefnej odstavec. Opravdu nejsi sám, mám t taky dost podobné.
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Hmm, vítej mezi lezecké závisláky, lezení je nebezpečná droga, chceš jen víc a víc a už se toho nezb
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Co je na tom divnýho? Když budeš každej den např. venčit pejska, tak si taky budeš rozumět s pejskař
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Tohle je podobné i v jiných (nejen) sportech, nic výjimečného...
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
A proto zacinam lizt,abych si i nadale ,udrzel vztah se svymi kamarady..
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Mám přítelkyni horolezkyni.Rok s ní jsem nebyl ještě lezec , když o tom povídala častěji a častěji ,
  Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
K původnímu dotazu: Jsi magor:)) (just my opinion:)
 Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
Ty vole, Álo (??), neděláš ty teď pro nějakou agenturu sociologický průzkumy?
  Re: Lezci a nelezci?11.07.2011
A výsledky budou zanedlouho na Zlobě...;-)
  Re: Lezci a nelezci?12.07.2011
Já teda nevim, proč by mělo bejt jediný A. na světě... kromě toho Ála Rozsypal tu vystupuje pod jino
   Re: Lezci a nelezci?12.07.2011
Rozdvojená osobnost! A. a Zloba. To je snad ještě horší než se mohlo zdát. Jinak na lezce, jakékoliv
    Re: Lezci a nelezci?12.07.2011
Otázka je, kdo na koho vlastně pohlíží se shovívavým úsměvem, když A. sám v úvodním dotazu píše, že
     Re: Lezci a nelezci?12.07.2011
Nepodsouvej A. to, co nenapsal. Žádné "kdo je víc" tam není. Já tomu rozumím tak, že někte
      Re: Lezci a nelezci?12.07.2011
...jsem se nepodepsal. To nebylo schválně.
      Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
To samé platí při každé cestě autem...
      Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
Ale jo, určitě má Jana částečnou pravdu. Člověk se, ač se snaží, neubrání pocitu, že ty dřívější záb
      Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
Ale jo, určitě má Jana částečnou pravdu. Člověk se, ač se snaží, neubrání pocitu, že ty dřívější záb
      Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
Ale jo, určitě má Jana částečnou pravdu. Člověk se, ač se snaží, neubrání pocitu, že ty dřívější záb
       Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
Ale sakra, faux pas, omlouvám se.
 Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
Asi je to ozaj otazka na sociologicky prieskum. Samozrejme kazdy ma okruh svojich zaujmov a k tomu p
 Re: Lezci a nelezci?13.07.2011
A. to je bezvadny, ze sem jako vnasis ty jakoze lezecky existencialisticky a filologicky temata, ted

 Cesty na Kašparáku10.07.2011
Ahoj všichni, neporadil byste někdo nějaký hezký cesty obtížnosti 4 až 6a na Kašparáku? Jestli bude sucho rád bych tam brzy zajel a podíval se na ty nejhezčí kousky:)

Díky moc! Hore zdar!

Honza
 Re: Cesty na Kašparáku11.07.2011
že by nikdo neznal tak parádní novou oblast jako je Kašparák? Poraďte někdo! Taky se tam chystám a z
  Re: Cesty na Kašparáku11.07.2011
Ahoj,
tak začni na Nanoveži: kočičí hlavy, praktikum.
Pak pstruh:santa lynia, oddenek
   Re: Cesty na Kašparáku11.07.2011
Diky moc Jaro! Urcite to tam hned zejtra poradne vyzkousime, pocasi se rozjasnuje a zejtra prset nem

 lezení 09.07.2011
Ahoj, můžete někdo poradíte oblast na jih od prahy na lezení s malými dětmi? okolo 6-8let. Díky P.
 Re: lezení 10.07.2011
Roviste. Ale radsi s helmou, nektere sektory jsou lamavejsi.
 Re: lezení 11.07.2011
Srbsko, Kotýz

Ale spíš bys měl napsat - chtějí si hrát, nebo už lezou? Co lezou za ob
  Re: lezení 11.07.2011
Kotýz s dětma!? Lezení nádherný, na sluníčku, dlouhý, neolezený, ale přilby s sebou.
Můžeš zk
 Re: lezení 11.07.2011
Frankenjura...

 plnění kartuší09.07.2011
Ahoj nenašel by se nějaký hodný člověk který by mi za drobný finanční obnos půjčil přepouštěcí ventil nebo naplnil dvě kartuše typu coleman/VAR
 Re: plnění kartuší09.07.2011
Odkud jsi?
  Re: plnění kartuší10.07.2011
z brna
   Re: plnění kartuší10.07.2011
máš mejl . . .

 Lezečky08.07.2011
Zdravím a prosím o sdělení zda existují lezečky na vápenec a pokud  ano, tak kde je pořídit.
Díky
 Re: Lezečky08.07.2011
Tuším, že by to měl být model shaolin, ale teď nevím od koho. K dostání v každém dobrém outdoráckém
  Re: Lezečky08.07.2011
Kdepak Shaolin, ptej se po modelu Kaolin - ty jsou na vápenec jak dělané. Když je nebudou mít v Hudy
   Re: Lezečky08.07.2011
(-:

 Norsko trajekt07.07.2011
Ahoj,mohl byste mi někdo poradit.Pokud cestujeme autem do Norska,je potreba si rezervovat trajekt z Dánska dopredu nebo to jde i na blint?A nevíte,když se to nezamluví a nezaplatí dopředu,jestli je to o dost dražší na místě?Díky
 Re: Norsko trajekt08.07.2011
Ja tam nikdy nebyl a moc ti neporadim. Jen se musim vyjadrit hnidopissky k jazyku ceskemu. Nevim, pr
  Re: Norsko trajekt08.07.2011
rejpale co ti vádí?
  Re: Norsko trajekt08.07.2011
To se divím,že se necháš vytočit takovou pitomostí.Vím,že máš na mysli slovo "blint".Já s
  Re: Norsko trajekt08.07.2011
To se divím,že se necháš vytočit takovou pitomostí.Vím,že máš na mysli slovo "blint".Já s
   Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
Lars: nechápu, jak ti může vadit anglicismus v českých větách, když sám ani nepíšeš s diakritikou!
    Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
panove a damy,
"na blint" neni anglicismus, ale germanismus..

jinak
    Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
Protoze ziji ve Francii a diakritiku tady nemam. To mas pravdu a vim to. Ja nechci zavadet zadny deb
     Re: Norsko trajekt - FLAME, hurá!08.07.2011
No néééé, co lezec to lingvista. :)))
 Re: Norsko trajekt08.07.2011
Doporučuji rezervovat, zvlášť pokud pojedete v sezoně(léto). Já to zkoušel asi 3 měsíce předem a už
 Re: Norsko trajekt08.07.2011
My jsme dělali rezervaci asi týden předem, ale je to pak fakt dražší. Bez ní bych to asi neriskovala
 Re: Norsko trajekt10.07.2011
Caute, cenove lepsi je urcite rezervovat predem, ovsem my jsme jeli bez rezervace a na pohodu. Akora
  Re: Norsko trajekt10.07.2011
Kolik chcou za most?
   Re: Norsko trajekt11.07.2011
Auto 40 Euro, Dodavka/karavan 80 Euro
 Re: Norsko trajekt10.07.2011
Doporučuji jet z Rostocku nebo Sassnitsu. Cenově to není o tolik dražší než trajekty/most přes dánsk

 Pruvodce na PAG07.07.2011
Ahoj, muzete nekdo poradit, kde/jak sehnat pruvodce na ostrov Pag v Chorvatsku? Slysel jsem, ze se tam hojne leze v tzv. kanonu.
Dik, Honza

 Horo průvodce Losenheim07.07.2011
Ahoj, o prázdninách se chystám vyrazit do Rak. a vyhlídl jsem si oblast Losenheim, ale nikde nemůžu najít průvodce. Tak kdyby někdo věděl nebo měl tak ať se prosím ozve.

 Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
Ahoj, zvažuju nákup delšího lana na písek a nevim jestli stačí 70m nebo radši jít do 80m. Předpokládám že občas polezu v ádru, labáku a sasku. Dík všem znalým za odpovědi.
 Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
80 m
 Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
Na sportovněji laděné cesty určitě tu 80, nebál bych se ani 100. Do klasických hrůz stačí 60.
  Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
No tak na 100 bych se vys...!!
Jestli to je dotaz od spíše začínajícího lezce, soudě dle otá
   Re: Delší lano na písek - 70 vs 8007.07.2011
Náhodou je docela příjemný, smahnout 50 metrovou linku a nechat se spustit. Jasně, není jich tolik,
    Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Byl jsem v Tarnu několikrát a se 70 úplně v pohodě, dalo by se říci, že jsem ani jednou nepotřeboval
     Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Vybavuju si v Tarnu sektory a cesty, kde mi 80m na spuštění zdaleka nestačilo. Pro mě to byly ty nej
      Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
No jo, to je fakt. Úplně jsem na Tenesí a Křídla zapomněl.Ale tam je to tiptop, delší 80/ protahujíc
       Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Neblázni, jsou tam i cesty přes 50 m dlouhý. Tipťop by mohla být ta stovka.
    Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Ty vole, nechat se spustit na písku. To prosím nedělej, ta skála tu je jen jedna a nenaroste!
     Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Divil by ses, ale jsou cesty, kde se dá nechat po 40, 50, ba i 70 metrech lezení nechat spustit, ani
      Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
A po takovejch jako si ty je pak jen ve slaňáku (pokud lano mine skálu) vydřenej žlábek někdy i do p
       Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
prý tam maj na vrcholu mailonky a lano nedře skálu, tak neplaš. Jinak bys ale měl samo pravdu...
       Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
Třeba když dáváš pokusy či ladíš, tak v tom slaňáku (mailoně) máš dvě presa na to spouštění nebo tom
   Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Časem něco odřežeš takže 100ka ideál
    Re: Delší lano na písek - 70 vs 8008.07.2011
Koupil bych si osmdesat a ani v Tarnu bych chudak urcite nebyl:)
 Re: Delší lano na písek - 70 vs 8009.07.2011
asi je dobrý mít více lan, dle zkušeností 60m a 100m je dobrá kombinace

 Labák - dotaz07.07.2011
1) Ahoj chtěl bych se zeptat na Labák pravý břeh.  Kde najdu skálu Golem? Došel jsem k růžové vyhlídce, pak dále podél skal ale nenašel. Za vyhlídkou bylo hodně skal ale neměly kruhy, tak nevím.
2) další dotaz, od toho Golema k dalším skalám
 Re: Labák - dotaz07.07.2011
Malá Bašta, něco i vedle na Velké Baště. Sarajevská stěna. Ledová stěna - Hektor...
A nebo si
  Re: Labák - dotaz07.07.2011
Díky za tipy. Já průvodce mám, a podle něj jsem šel ale ten Golem se mi nějak ztratil... No ted na t

1   ...   722   723   724   725   726   727   728   729   730   731   732   733   734   735   736   737   738   739   740   741   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lezení
Ahoj, můžete někdo poradíte oblast na jih od prahy na lezení s malými dětmi? okolo 6-8let. Díky P.
Petr19:21:39 09.07.2011
odpovědět 
 Re: lezení
Roviste. Ale radsi s helmou, nektere sektory jsou lamavejsi.
12:00:42 10.07.2011
odpovědět 
 Re: lezení
Srbsko, Kotýz

Ale spíš bys měl napsat - chtějí si hrát, nebo už lezou? Co lezou za obtížnost?
10:04:20 11.07.2011
odpovědět 
  Re: lezení
Kotýz s dětma!? Lezení nádherný, na sluníčku, dlouhý, neolezený, ale přilby s sebou.
Můžeš zkusit mapy na Lezci, u oblastí jsou grafy s obtížnostma. Ohledně lehčího lezení spíš ještě Tři skalky u Žežic, nebo Jindřichova skála, Plešivec, i to Roviště, Kácov,... Otázka je co je jih od Prahy.
 martan11:34:28 11.07.2011
odpovědět 
 Re: lezení
Frankenjura...
K.12:30:05 11.07.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi