Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
Bouldry:
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
15.Šípek 10075
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231333 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí
Nový Jičín - Nový Jičín

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foto dne23.07.2011
Nema prilbu..!!! Co kdby mu ten placak spad na hlavu?
 Re: Foto dne23.07.2011
vole
  Re: Foto dne24.07.2011
Asi není z Prahy...
 Re: Foto dne24.07.2011
Ono v 10- ti toho většinou moc na hlavu nepadá.

 Vícedélky pro začátečníky22.07.2011
Ahoj, hledam tipy na hezke vicedelkove cesty 3-6 delek), v alpach (Wetterstein/Wilder Kaiser/Innsbruck/Dolomity). Bylo by fajn, kdyby v cestách byly štandy. Dik.
 Re: Vícedélky pro začátečníky22.07.2011
Něco pro šontáky je v Kaiseru kolem Stripsenjochhütte, v Dolomitech kolem sedla Falzarego. Je toho u
 Re: Vícedélky pro začátečníky22.07.2011
A ještě ve Švajcu třeba Sanetch nad Sionem, pěkný lezení i okolí a hlavně klid.
  Re: Vícedélky pro začátečníky23.07.2011
Tu je taky průvodce na alpský oblasti...
 Re: Vícedélky pro začátečníky23.07.2011
V Dolomitech je toho spousta. Nejlépe kolem Falzarega. Se štandy nejsou v naprosté většině cest prob
  Re: Vícedélky pro začátečníky23.07.2011
Dik, Stripsenjoch znam, Falzarego jen z VHT. Vyzkusame Falzarego.
 Re: Vícedélky pro začátečníky29.07.2011
U Innsbrucku jsme teď objevili docela dobrou softmůvroblast - okolí Steinsee-Hütte. Krátký nástupy,

 Badil - Cassin22.07.2011
Nevíte, zda v Cassinovi na Badil je v horní části stále sněhové pole? Nebo už roztálo?
 Re: Badil - Cassin22.07.2011
Před 14-ti dny bylo...ale malé...po dvou hoďkách slunce teklo a hned osychalo. Spíš seraky/sněhy na

 Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
anketa ke stažení včetně instrukcí k vyplnění:

http://www.ulozto. ; smazat mezeru cz/9746007/anketa-klasif-labak-zip

 Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Nezbývá doufat, že se k obtížnosti cest (hlavně těch těžších) budou vyjadřovat jen úspěšní přelezci.
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Ve výsledcích ankety bude vidět jak kdo hlasoval. Je ale mozne udat sve jmeno= anonym).
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Tak schválně, Vildo, jestli se jako úspěšný přelezce taky vyjádříš :)
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Za půl dne jsem obdržel mnoho vyplněných dotazníků s mnoha zajímavými údaji. Zdá se že anketa bude
    Re: Anketa pro zjištění imaginarní klasifikace cest v Labáku22.07.2011
brzy jazyk nazyvati Ruzyne! ty vyzivanej ekselentni eksele :))
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Kdepak;-) Pro mě je směrodatná klasa z průvody z před deseti lety (na titulce Lost Arrow). Ty novoty
 Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Nápad překlasifikovat pískovcové cesty do UIAA nebo francouzské klasifikace se čas od času v histori
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Ahoj, opakuji že UIAA nebo francouzská sloužá jako mezikrok k vytvoření finální klasifikace. FInální
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Samý tabulky o klasifikaci v Labském údolí to máme klasu podle DŽC,na Lezci,Žlebskou,Průvodci na Lab
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Jasně Jeníku čísla nejsou důležitá, ale akorát, že když lezu třeba IXa v Sasku tak na 90% vím jakou
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Celkem mě překvapuje Vlku, že ozýváš právě ty - krasovej guru. Zrovna Kras mi totiž v klasifikaci př
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Ale v mKrasu se to průběžně odstraňuje.
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Třeba seš ňouma. Ale vážně, estli to lítá, tak v rozumných mezích. Co třeba takovej Ádr, tam to přep
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
jak řikáš.. chtěl bych tohle vidět pro ádr :)) zrovna sem o víkendu za pískovnou narazil na IXačko c
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Tak mi napiš o jaké cesty jde, ať vím, je pravdou, že to určitě není na 100% v pořádku, ale aspoň s
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
No ovšem, ku obrazu svému...;-)
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku24.07.2011
Tak to ani náhodou.
Nestojím o to abys mi v příštím průvodci shodil mé výkony na 8- nebo dok
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku24.07.2011
Tak to mě pobavilo:-), ale třeba jsi ty cesty lezl úplně jinak než se lezou a pak v tom máš chaos, n
         Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
To nebyl můj případ. Jednak obě cesty jsou poměrně jednoznačný a jednak už mám docela dost let odlez
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Vlku, když lezu třeba IXa v Labáku, taky vím, co od toho můžu čekat:-}
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Ja osobně mám k vaší práci úctu, je to práce nekonečná a nikdy se nezvděčíte všem. My vytvoříme finá
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku23.07.2011
Čoveče Torouši, koukal sem ti do deníčku (estli se to teda smí) a že ty zrovna máš potřebu řešit kla
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
Nechápu tvou otázku. RÁD TAM JEZDÍM A cesty VIIIa až IXa které lezu nebo se jen do nich rád podívám
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
Myšlenka dobrá a nadšení ti závidím. Už sem to tady psal, jak ale zohledníš podmínky při přelezu? Kd
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
Pokud se bavime o cestach kde klimaticke podminky hraji zasadni roli, tak Mě se zdá že autoři hodno
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Super nápad. Svoje pětky si přepíšu na desítky a budu nejlepší na světě jako Čermák.
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Ve Francii se leze i na pískovci a francouzská klasifikace vyhovuje bez problémů.
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
jasne , v umerice se leze na pisku a jak, a maj tam tu umerickou, kterou pouzivaj i na vapno ci zulu
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
Souhlas s Vlkem. Obtížnost by měla být ve všech oblastech srovnatelná. Ve světě je to běžné a alespo
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
jj, na 8a.nu nikdo nema problem :)
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku22.07.2011
A je to stejnej typ skály a lezení jako v Sasku a v Česku? (Tj. měkký písek který neunese vklíněnce
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku23.07.2011
..a co s tímto tvrzením má společného klasifikace? Ono to IXa atd. nějak v sobě odráží možné psychic
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
Ano. Odráží. A ve spojení se jménem autora a rokem vzniku cesty hooodně dobře.
(Jen se o to m
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku29.07.2011
A ty se zajímáš o to, jak se názor autorů cest v jednotlivejch oblastech,jinde ve světě ,kam zavítáš
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku29.07.2011
Asi tě to překvapí, ale zajímám. Vono lezení totiž nejni o tom někam přijet, vytáhnout z kapsy knížk
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku23.07.2011
Moravsky pisky jsou taky v UIAA.
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku24.07.2011
Je legrační jak to tady řešíte. Pokud bych si začal veřejně ,do nějakého deníčku zde, zapisovat svůj
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku24.07.2011
Jedním z mnoha smyslů ankety je kromě jiného podpořit zapisovní přelezů na Lezci v reálné klasifikac
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku24.07.2011
Tak, jak to čtu napadlo mě, že bych se dohodl s Pavoukem, až bude dělat dalšího průvodce, tak bysme
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku24.07.2011
:-)))
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku24.07.2011
problém nejednotnosti klasifikace a tím pádem nesrozumitelné informace o obtížnosti pro přespolní tí
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
Bude-li anketa probíhat ve smyslu Kořist 8+, Yuchen 9+ či Žito 10-, tak pokud se to doteď někomu nez
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
Jsem pro davat do pruvodce i franc. klasu jako doplnujici informaci, alespon u cest sportovniho char
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
A nebo zvolit opačný přístup jako v mnoha průvodcích v západní Evropě, USA kde existuje mnoho info
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
A budou dvě verze, jedna pro lidi do 175cm, druhá nad???
         Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
když rozhodují cm výšky lezce tak je toto casto zminovano v evropskych pruvodcich.
          Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
A co když hraje roli i šikovnost a nešikovnost lezcova, to tam je taky zmíněno? Když je někdo mouka
           Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
Wilhelm tučnej bod :)
           Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
Bohužel tě musím zklamat. Dost často se v zahraničních průvodcích píše, že hraje roli šikovnost.
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku26.07.2011
Tywoe, to už tam pak chybí jen mobil na místního vůdce, kterej ti to vytáhne a jeho hodinová sazba.
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku26.07.2011
Tywoe, to už tam pak chybí jen mobil na místního vůdce, kterej ti to vytáhne a jeho hodinová sazba.
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku28.07.2011
Asi je desne dulezity mit svet pekne zmerenej, zaskatulkovanej a roztridenej. Premyslet a samostatne
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku26.07.2011
Průvodce bez klasifikace? Jasně, vydejte ho, otázka je, kdo si ho koupí :-) Smysl ankety vidím v tom
 Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
Bez všech jízlivostí a šťouravejch komentářů: nebylo by marný, kdyby se co nejvíc lidí nad Toroušovo
 Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
A proc to hned cele preklasifikovavat do UIAA? Myslim, ze zasluznejsi iniciativa by byla normalizace
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
A kdo říká, že v Labáku klasa nesedí? Nemyslí si to jen pražská cháska :-)))???
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
Ne, nemyslí.Myslí si to i jakákoliv jiná cháska. Dokonce i Procháska a jeho docháska. I babička vod
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku28.07.2011
1) jak vidím, jsi jeden z mála, co se neumí podepsat, přitom zvesela narážíš na pragocentristy.
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku28.07.2011
V Labáku je ale VIIIa = VIIIa, IXb=IXb, Xa = Xa.... v oblasti klasa sedí. Kolik to je francouzský ne
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku29.07.2011
No v labáku rozhodně není VIIIa jako VIIIa a už vůbec s =. A to co jsem okusil,teda lítá slušně. A v
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku29.07.2011
A Wilhelm hlavně provokuje, tomu nejde o klasifikaci, a čeká kdo se nachytá a pak se tím dobře baví:
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku29.07.2011
Vlku, v případě Lábáku se ve mě pleteš. To by taky mohl lítat celej Kras a to je teď srovnanej jako
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
JPK, myslíš "jednotnou Pavoukovu klasifikaci"?
 Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku25.07.2011
K P-stupnici obšírněji
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku28.07.2011
Není podstatné jaká klasifikace se použije, to řeší převodní tabulky. Podstatné je aby např. VIIIc v
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku29.07.2011
Jasně, něco jako VIIIb Kruh za kruhem v Labáku, či Victoria na Chrámovky, VIIIc Pleťová maska na Tvá
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku12.08.2011
Mnohdy stejně nejvíc napoví název. A koneckonců. Když se linie líbí a po přelezení se dozvíš že to b

 klajda21.07.2011
nevite nekdo,zda vzhledem ke spatnemu pocasi nebude zitra otevrena klajda?
 Re: klajda21.07.2011
nestraš... zítra už bude hezky aby se dalo na betonku :-)

 Hleda se autor cesty v Hlubocepich21.07.2011
Ahoj, nevite nekdo podrobnosti o ceste v Hlubocepich napravo od "Evičky Bez Trička" a nalevo od "Psi Štěkají, Karavana Jde Dál"? Je tam tusim kruh a nejake skobky. Zajima me kdo to delal, kudy to vede a kde to konci. Diky! Honza

 Říčany u Brna20.07.2011
Zdar, neví někdo něco o skalách u Říčan, našel jsem tam jednu cestu Čertí se třema Raveltik borhákama, je tam aj něco víc? Díky, Mauglí

 Kde bude o vikendu hezky?20.07.2011
Poradte nekdo nejakou oblast 3-4km vysokou na tento vikend, kde bude hezky. Chteli jsme jet na Ortler, ale tam hezky nebude. Brouzdam po predpovedi, ale nikde hezky nehlasi :-(

Hezky znamena, ze nezmoknem.
 Re: Kde bude o vikendu hezky?20.07.2011
Na horách není špatného počasí, jen špatně oblečených horolezců. Tisíc metrů je filtr na lidi. ..nez
  Re: Kde bude o vikendu hezky?20.07.2011
Nesmíš všem pořekadlům, a hlavně reklamním sloganům věřit. A nebo ještě, i přes tvoje dobré oblečení
 Re: Kde bude o vikendu hezky?21.07.2011
Valisky?
  Re: Kde bude o vikendu hezky?21.07.2011
v hospodě?

 turistika a s ní spojená sociální patologie20.07.2011
ahoj. jde o specifický výzkum pod katedrou sociální pedagogiky na univerzitě v hradci králové. dej nám vědět, co Tě v přírodě štve a co se Ti nelíbí

zde je jednoduchá klikačka:
<a href=
 nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
Slyšel jsem, že byly oficiálně vyhlášeny nejlepší lezecké oblasti světa. Existuje opravdu něco takového?
 Re: nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
Co by neexistovalo, ani to nemáme tak daleko: Ádr, Sasko, Český Ráj
  Re: nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
Tento znalec asi ešte nehľadel na svet z tatranského štítu počúvajúc sviští piskot.
   Re: nejlepší lezecké oblasti světa21.07.2011
Takových kopečků jsou miliony, ale pískařina je bohudík jen jedna a to právě tady. V Tatrách jsem už
   Re: nejlepší lezecké oblasti světa21.07.2011
Ale hleděl, sice pěkné, ale je to jen hromada kamení..
  Re: nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
Zapomněl jsi Moravský kras
 Re: nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
Záleží na úhlu pohledu. Zkus článek od Simony podle 8a.nu, který jsme doplnili o popisy oblastí a fo
  Re: nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
Kdo to počítal? V Les gorges du Loup je mnohem víc cest nad 8b+ než dvacet, kolem 40 řekl bych.
   Re: nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
Tohle je článek o kterém vím (sestavený podle databáze cest na 8a.nu - jak je uvedeno v textu), ale
  Re: nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
no právě, úhel pohledu může být různý. mě by zajímalo spíš komplexní hodnocení, počet cest těchto ob
   Re: nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
Je to zajímavý námět. Hnusně statisticky by zde na Lezci šlo najít počet přelezů cest v různých obla
    Re: nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
takhle dostanes spis vypis oblasti ktere jsou nejbliz populacnim centrum, resp. nejsnaz dosazitelne.
     Re: nejlepší lezecké oblasti světa20.07.2011
Úhel pohledu upřesnit, jestli to mají být třeba sportovky. Nebo i trad a nebo dokonce horské. Či sna
      Re: nejlepší lezecké oblasti světa21.07.2011
Oblastí s dvaceti trad cestami těžšími než 8b asi moc nebude. Nebo spíš, je aspoň jedna taková?
       Re: nejlepší lezecké oblasti světa22.07.2011
Britské útesy či grit zcela jistě.
    Re: nejlepší lezecké oblasti světa21.07.2011
Počet přelezů slouží imho jenom pro srovnání cest v rámci jedné oblasti - ty nejlezenější budou asi
     Re: nejlepší lezecké oblasti světa21.07.2011
Šanův kout!
      Re: nejlepší lezecké oblasti světa21.07.2011
..převážně neškodnej. Svým významem někde cca o trochu výše než Dehetník, čili ve světovém topten ra
  Re: nejlepší lezecké oblasti světa21.07.2011
Článek od Simony je o nejtěžších, nikoliv nejhezčích oblastech světa.
   Re: nejlepší lezecké oblasti světa21.07.2011
aha:)
 Re: nejlepší lezecké oblasti světa21.07.2011
Nejlepší lezecké oblasti? Vždyť to je čiste subjektivní záležitost, pro mne je to skutečně taky česk

1   ...   717   718   719   720   721   722   723   724   725   726   727   728   729   730   731   732   733   734   735   736   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
anketa ke stažení včetně instrukcí k vyplnění:

http://www.ulozto. ; smazat mezeru cz/9746007/anketa-klasif-labak-zip

Děkuji předem za vaše hlasování odesláním Ecelu na mou mailovou adresu (torous at seznam.cz), o výsledcích ankety budu vhodně informovat.

Další související články, kde snad vše podstatné v této věci bylo sděleno a okomentováno:
  Kokeš
                  http://zlobastream.cz/article_detail.php?id=420
  Torouš:
                  http://zlobastream.cz/article_detail.php?id=426
                  http://zlobastream.cz/article_detail.php?id=429
                  http://zlobastream.cz/article_detail.php?id=428

  Vysvětlení klasifikace morálu P1-P4:
                  http://www.lezec.cz/diskuse.php?key=31184&odk=31184

  DŹC Tomajda učinil před dvěmi lety učinil obdobný přehled pro těžké cesty , který je v naší tabulce obsažený: http://dolnizlebcompany.com/?p=529
07:25:55 22.07.2011
odpovědět 
 Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Nezbývá doufat, že se k obtížnosti cest (hlavně těch těžších) budou vyjadřovat jen úspěšní přelezci. Ne že když mě něco nejde, tak je to jasně podhodnocený;-)
Willhem08:51:55 22.07.2011
odpovědět 
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Ve výsledcích ankety bude vidět jak kdo hlasoval. Je ale mozne udat sve jmeno= anonym).
Torous09:58:56 22.07.2011
odpovědět 
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Tak schválně, Vildo, jestli se jako úspěšný přelezce taky vyjádříš :)
P.14:58:44 22.07.2011
odpovědět 
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Za půl dne jsem obdržel mnoho vyplněných dotazníků s mnoha zajímavými údaji. Zdá se že anketa bude mít úspěch. Tímto vyzívám všechny váhající, aby se ankety také zúčastnili (např. do konce srpna). Negarantuji, že budu mít chut se této záležitosti věnovat donekonečna..zvlástě když budou výsledky první verze dostatečně zajímavé...
Torous15:15:06 22.07.2011
odpovědět 
    Re: Anketa pro zjištění imaginarní klasifikace cest v Labáku
brzy jazyk nazyvati Ruzyne! ty vyzivanej ekselentni eksele :))
Milena Vojeta, ucitelka cestiny 15:33:39 22.07.2011
odpovědět 
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Kdepak;-) Pro mě je směrodatná klasa z průvody z před deseti lety (na titulce Lost Arrow). Ty novoty jako srazit legendu Světelnej rok, áefy Blýskání, Relikvie či Dotek jsou podle mě škoda, aspoň z úcty k legendám. Ještě, že ty erpesa tam zůstaly...
Willhem22:00:01 22.07.2011
odpovědět 
 Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Nápad překlasifikovat pískovcové cesty do UIAA nebo francouzské klasifikace se čas od času v historii objevuje (viz starší průvodce na Křížák nebo na Broumovky) a vždy se ukáže, že je to naprostá hovadina. Lezení na písku má prostě jiný chrakter než lezení na žule nebo na vápně a tudíž ty cesty prostě porovnávat nejdou.
Je zajímavý, že Francouze zatím nikdy nenapadlo překlasifikovat Buoux do UIAA, ani Němce Hoellental do francouzské. Jen u nás se čas od času vždycky někdo vynoří. No tak si to užijte.
Doktor15:41:10 22.07.2011
odpovědět 
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Ahoj, opakuji že UIAA nebo francouzská sloužá jako mezikrok k vytvoření finální klasifikace. FInální výsledky pak zobrazíme ve všech klasifikacích, včetně pískovcové!

Nedoporučuji používat pískovcovou k hlasování, protože nenabízí dostatečný prostor k odpoutání se od prapodovné žlbské klasifikace, k odpoutání se od určitého stereotypu, setrvačnosti ve vnímání obtížnosti .

Ale pokud někdo bude chtít, může samozřejmě hlasovat i v pískovcové stupnici. Ale prosím... nehlasovat ve žlebské stupnici!
Torous15:47:48 22.07.2011
odpovědět 
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Samý tabulky o klasifikaci v Labském údolí to máme klasu podle DŽC,na Lezci,Žlebskou,Průvodci na Labák a pak od prvovýstupců z Labského údolí no, abych nezapoměl ještě od lezců co jezdí lézt do Labáku tý bláho, která bude platit?To se v tom čert, aby se vyznal.Nevím, jak Pavouk, ale jak ho znám, tak až budeme dělat nového průvodce, tak to budeme dělat, tak jak doposud nebudeme se řídit podle tabulek, ale to co řeknou místní lezci z Labského údolí.A určitě to bude napsaný piskovcové klasifikaci, takže určitě zapoměnte na fransouzkou nebo UIA ani, když se to převede podle tabulek, což je podle mě blbost.Ale je dojemné, že máte takovou starost o klasifikaci v Labáku jen doufám, že budete čas na další oblasti.Pokud vám něco nesedí v průvodci, tak to dělejte jako já přepiš te jsi to, vždyt lezeme pro radost a né za kolik ta cesta je napsaná.
Jeník Pleticha16:12:09 22.07.2011
odpovědět 
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Jasně Jeníku čísla nejsou důležitá, ale akorát, že když lezu třeba IXa v Sasku tak na 90% vím jakou obtížnost lezu, když lezu to samé v Labáku, tak to nevím a občas je člověk celkem překvapený:-)).
Vlk16:48:30 22.07.2011
odpovědět 
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Celkem mě překvapuje Vlku, že ozýváš právě ty - krasovej guru. Zrovna Kras mi totiž v klasifikaci přijde nepřehledný +- stejně jako Labák. Posledně jsem tak nepřekrokoval 6+ a vedle vylezl 8+/9-. Divný, ne?
20:19:27 22.07.2011
odpovědět 
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Ale v mKrasu se to průběžně odstraňuje.
o..21:14:51 22.07.2011
odpovědět 
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Třeba seš ňouma. Ale vážně, estli to lítá, tak v rozumných mezích. Co třeba takovej Ádr, tam to přepočítávat, tak je to úplná hrůza... Prostě jednou je to písek a obtížnost napovídá i název cesty či její autor. V horách je tomu nejinak, není 8 jako 8 a stejně sou obě daný cesty za 8 a kdo se s tím zabývá? Lezeme že nás to baví, ne? Ovšem stejně tak ty diskuse tady, díky za ně;-)
Willhem21:47:39 22.07.2011
odpovědět 
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
jak řikáš.. chtěl bych tohle vidět pro ádr :)) zrovna sem o víkendu za pískovnou narazil na IXačko co je podle mě těžší než několik jiných Xa třeba na Ostaši.. a je zajímavý že sou i od stejnýho autora :-)
malej bejk22:43:36 22.07.2011
odpovědět 
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Tak mi napiš o jaké cesty jde, ať vím, je pravdou, že to určitě není na 100% v pořádku, ale aspoň se to snažíme v průvodci vždy srovnat:-)
Vlk23:09:14 22.07.2011
odpovědět 
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
No ovšem, ku obrazu svému...;-)
Willhem23:18:33 22.07.2011
odpovědět 
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Tak to ani náhodou.
Nestojím o to abys mi v příštím průvodci shodil mé výkony na 8- nebo dokonce 6+.
20:27:57 24.07.2011
odpovědět 
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Tak to mě pobavilo:-), ale třeba jsi ty cesty lezl úplně jinak než se lezou a pak v tom máš chaos, normální člověk pozná zda leze 6+ či 8+/9-, to je trochu rozdíl. Ale dnes jsem na Krkárně viděl, jak se v cestách někteří neorientují a pak neví co vlastně lezou.
Vlk20:43:00 24.07.2011
odpovědět 
         Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
To nebyl můj případ. Jednak obě cesty jsou poměrně jednoznačný a jednak už mám docela dost let odlezeno.
Kromě toho se mnou pohořel i další pašák, kterej potíže nepřelezením potvrdil s tím, že už má v Krasu leccos přelezeno a to i v klasifikaci o které se mi ani nesnilo.
Nicméně je to cesta pro sportovní lezení atypická, takže předem znám argumenty.
21:57:13 25.07.2011
odpovědět 
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Vlku, když lezu třeba IXa v Labáku, taky vím, co od toho můžu čekat:-}
Willhem23:26:35 22.07.2011
odpovědět 
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Ja osobně mám k vaší práci úctu, je to práce nekonečná a nikdy se nezvděčíte všem. My vytvoříme finálná tabulku v pískovcové (nikoliv ve žlebské klasifikaci) , což znamená v klasifikaci stejné nebo podobné jako je na Panteonu nebo v Prachově.

Pokud nový knižní průvodce nepřihlédne k názorovým odchylkám vytvořených anketou..pak alespoń budeme mít vodítko která cesta je jak těžká,což bohužel dnešní podoba žlebské klasifikace (nejen kniha, ale i hlavní udaj o cestě na Lezec.cz) často neumoźňuje.

Jsme vděční , že máme knižního průvodce na Žleb. Vdyt Labaák je tak mladá oblast! Cesty staré (nové)v průměru 10-15 let? Srovnej s 30 ti letou Jurou, kde za desítky let byla šance udělat pořádek v klase! A stejně je tam v Juře, myslím binec v klasifikaci je obrovský i po velkém úsilí mnoha lidí, po 30ti letech vývoje! Rozdálz v klase jsou obrovské njen mezi skalami, ale i mezi cestami na jedné skále!


Já podobnou anketu pro Juru dělat nebudu, protože Juru moc nemám rád. Ale třeba podobné ankety bude dělat někdo jiný, je to jen chvilka práce zkopírovat cesty z Lezce do Excelu. A vyhodnocení ankety je také prosté, jen zkopírovat sloupce !

Takže ještě jednou, veliká úcta k vaší práci, žlebáci! My se jen chceme lépe orientovat (fuck off deníčkáře :=) !
Torous16:59:23 22.07.2011
odpovědět 
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Čoveče Torouši, koukal sem ti do deníčku (estli se to teda smí) a že ty zrovna máš potřebu řešit klasu kolem Labe...
Willhem21:34:02 23.07.2011
odpovědět 
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Nechápu tvou otázku. RÁD TAM JEZDÍM A cesty VIIIa až IXa které lezu nebo se jen do nich rád podívám (IXb-Xa, )tam zásadně lítají nahoru dolu tak proč bych neměl mít chut to řešit?
Torous10:43:03 25.07.2011
odpovědět 
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Myšlenka dobrá a nadšení ti závidím. Už sem to tady psal, jak ale zohledníš podmínky při přelezu? Když někdo přijede dvakrát do roka a zkusí si Yuchena (čistokrevná skalkařina) a zrovna je teplo, tak se ani nedivím názoru 9+. Zahrnout to ale do klase v průvodci je myslím blbost. K té by se měli nejspíš vyjadřovat (jako doposud) místní či často tam lezoucí lezci i lezkyně neb roli hraje také zvyk na materiál i občas větší odlezy, byť tam sou borhákový žebříky, jeden vedle druhýho;-) Jinak ta fotka s tím Bindhamerem je dobrá a popisek k ní ještě lepší. Byli sme u toho, když v tom byl a kdo ví, co se mu honilo v hlavě;-)
Willhem12:30:57 25.07.2011
odpovědět 
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Pokud se bavime o cestach kde klimaticke podminky hraji zasadni roli, tak Mě se zdá že autoři hodnotili klasu v čase ideálních lezeckých podmínek, tzn. jen několik týdnů v roce. u těch cest po oblinách, po stiskách, atd. by byli vhodne kdyby tato fakta byla v pruvodci napsana jako komentar k cest, ve stylu modernich evropskych pruvodcu. a kvalitnho pruvodce se dobre v Evrope prodavaji i za relatine vysoke sumy
Torous13:56:43 25.07.2011
odpovědět 
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Super nápad. Svoje pětky si přepíšu na desítky a budu nejlepší na světě jako Čermák.
Pytlík22:20:35 22.07.2011
odpovědět 
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Ve Francii se leze i na pískovci a francouzská klasifikace vyhovuje bez problémů.
pbla402416:58:12 22.07.2011
odpovědět 
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
jasne , v umerice se leze na pisku a jak, a maj tam tu umerickou, kterou pouzivaj i na vapno ci zulu a kazdej si to taky umi prepsat do francousky kdyz si to zapisuje na nejmenovany evropsky chluboservr vrrrrrrrrrrr
lacusak17:03:00 22.07.2011
odpovědět 
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Souhlas s Vlkem. Obtížnost by měla být ve všech oblastech srovnatelná. Ve světě je to běžné a alespoň u nejtěžších cest se to koriguje na webu, v časopisech... Jenom u nás (na pískovcích) má někdo potřebu mít vlastní klasifikaci pro "svoji" oblast a případá si důležitý a "na just" nic nezmění.
Jirous22:05:23 22.07.2011
odpovědět 
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
jj, na 8a.nu nikdo nema problem :)
...23:21:19 22.07.2011
odpovědět 
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
A je to stejnej typ skály a lezení jako v Sasku a v Česku? (Tj. měkký písek který neunese vklíněnce a frendy, jen nezbytné fixní jištění, cesty dělané důsledně zdola?)
/To není rejpanec, já se fakt ptám. Třeba americký lezení po - geologicky - taky pískovci znám a je to nesrovnatelný. Má to mnohem blíž k lezení v žule./
23:18:12 22.07.2011
odpovědět 
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
..a co s tímto tvrzením má společného klasifikace? Ono to IXa atd. nějak v sobě odráží možné psychické nástrahy, které sou jakože na tom českém písku ojedinělé? Jak ? Kdyby stará klasa byla schopna odkrývat i psychickou obtížnost, pak bych byl za její zachování. Jenže ona to neumí stejně, jako klasa uiaa nebo fr. Takže pro orientaci přespolních mě přijde přepis do uiaa nebo fr určitě užitečný.
kuba novák10:41:26 23.07.2011
odpovědět 
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Ano. Odráží. A ve spojení se jménem autora a rokem vzniku cesty hooodně dobře.
(Jen se o to musíš zajímat.)
00:12:48 25.07.2011
odpovědět 
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
A ty se zajímáš o to, jak se názor autorů cest v jednotlivejch oblastech,jinde ve světě ,kam zavítáš za lezením, odráží v klasifikaci těchto cest? Ne ,vezmeš průvodce a koukáš kolik to má hvězd a jestli tam není vykřičník,nebo popis. A hlavně vybíráš podle čísla. Když přijede někdo vod jinad, těžko mu něco řekne jméno třeba bří Weingartelů. Když se ještě nebude bát,může bejt zaděláno :). Klasifikace by měla sedět aspoň mezi cestami v dané oblasti,a přibližně i mezi cestami ve světě :). Rozptyl u př. Xa 9- až 9+/10- mi příjde jako ujetej. Psychické aspekty bych do toho radši tolik netahal, a když tak to spíše napsat k cestě (nějak,třeba počtem vykřičníků 1 až 5). Jenže jsme Blbí češi,tak musíme mít extrabuřty, všechno umíme nejlíp (teda až na stavbu silnic). Krást auta v Labáku taky. Představte si to shrnutí: Labák? Jo cesty sice pěkný,některý na pichu vodjištěný,ale kousnul jsem se. Klasa často úplně mimo a lítá i o dva stupně mezi cestama.Pokud neznáš někoho,kdo to tam dobře zná, jsi v hajzlu. Průvodce použitelnej akorát na vyhledání masívu a cesty,přístupy značený fakt blbě. Tam musíš mít prostě ve všem štěstí. Když budeš mít fakt blbej den, ukradnou ti ještě auto. Můžeš akorát tak pivem zapít žal a vztek. Příště radši někam na západ nebo na jih. Aspoň jim tam seděj čísla v knížce.
09:34:53 29.07.2011
odpovědět 
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Asi tě to překvapí, ale zajímám. Vono lezení totiž nejni o tom někam přijet, vytáhnout z kapsy knížku, kouknout na čísla a pak si vyzkoušet, jakej jsem borec. Na velehorský expedice studuješ třeba rok dopředu. Pro skalky to platí taky, jen natolik v menším, o kolik jsou nižší :)
A pokud se to někomu takhle nezdá, má na vybranou asi dost oblastí, kde může jen vytáhnout tu knihu. Možná.
12:59:02 29.07.2011
odpovědět 
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Moravsky pisky jsou taky v UIAA.
Pol13:42:09 23.07.2011
odpovědět 
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Je legrační jak to tady řešíte. Pokud bych si začal veřejně ,do nějakého deníčku zde, zapisovat svůj subjektivní názor na obtížnost té či oné cesty v Labáku v UIAA, nebo ve FR klase,budu deníčkář. Budu veřejně pranýřovanej,poplivanej a špiněnej. Budou na mně zdejší exoti zvracet moudra, a budou se nimrat v mojí výkonosti. Mám tohle za potřebí,když se lezením především bavím? Odpověď zní,NE! V Labáku je bordel v obtížnosti i v cestách se stejným číslem, a to srovnávání s jinými oblastmi je taky úlet jako kráva. Honí se tam trika, to je ono. Je to stejný jako dříve jinde, a dělá to stejně jako jinde, v jiných letech, vedoucí a místní (oblastní) špička. Jsou na tom Frantíci, nebo Němci taky tak? Nepochybně,kus od kusu ano. Mají ale více oblastí, tak se "úlet oblast" lépe schová. Labák se nemá za co schovat.
(Jinak teď jsem lezl celkem svižné 7b+, co by v Labáku bylo cca VIIIc max. Směšný co? Tak se smějte a ať je vám fajn.)
11:41:42 24.07.2011
odpovědět 
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Jedním z mnoha smyslů ankety je kromě jiného podpořit zapisovní přelezů na Lezci v reálné klasifikaci.
torous12:56:24 24.07.2011
odpovědět 
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Tak, jak to čtu napadlo mě, že bych se dohodl s Pavoukem, až bude dělat dalšího průvodce, tak bysme vymazali klasifikaci u cest a budou jen jména cest a prvovýstupců a popis cest a problém bude vyřešen.
Jeník Pleticha22:38:29 24.07.2011
odpovědět 
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
:-)))
Willhem22:46:33 24.07.2011
odpovědět 
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
problém nejednotnosti klasifikace a tím pádem nesrozumitelné informace o obtížnosti pro přespolní tím rozhodně vyřešen nebude. Jestliže už někde existuje tabulka s fr klasifikací, proč tuto klasu klidně v průvodci nepoužít jako třeba doplňující informaci v závorce? Tímto kvalita informace o cestě v průvodci vzroste. A o to přece dobrému průvodci jde, že? Co nejlépe informovat. Čím více klasa projde těmato různýma anketama, tím je její ukazatel o obtížnosti přesnější.
kuba novák23:56:09 24.07.2011
odpovědět 
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Bude-li anketa probíhat ve smyslu Kořist 8+, Yuchen 9+ či Žito 10-, tak pokud se to doteď někomu nezdálo, tak potom v tom bude ultramrdník. Je velkej rozdíl lezt třeba Yuchena, Řetězoffku či Uličku, když to tře nebo naopak, když je teplo. V prvním případě se člověk skoro ani nezadejchá, v druhým se ani nemusí stydět, že to nedolezl.
Willhem08:26:20 25.07.2011
odpovědět 
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Jsem pro davat do pruvodce i franc. klasu jako doplnujici informaci, alespon u cest sportovniho charakteru. Mozna by to mohla byt doplnujici otazka Torousovy ankety - zda si to lide v pruvodci preji nebo ne.
H10:55:07 25.07.2011
odpovědět 
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
A nebo zvolit opačný přístup jako v mnoha průvodcích v západní Evropě, USA kde existuje mnoho informací o cestě, více stupni nebo textem se snažit podchytit problematiku klasifikace atd. včetně varování o nebezpečí zranění ? Nejsem odoborník, ale myslm že takový průvodce by se dal prodávat za normální cenu pro tlusté průvodce jako v Evropě (EUR 40-50EUR) . A třeba k tomu vydat druhou , tenčí a levnější variantu..
Torous10:39:15 25.07.2011
odpovědět 
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
A budou dvě verze, jedna pro lidi do 175cm, druhá nad???
Willhem12:39:25 25.07.2011
odpovědět 
         Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
když rozhodují cm výšky lezce tak je toto casto zminovano v evropskych pruvodcich.
Torous14:00:31 25.07.2011
odpovědět 
          Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
A co když hraje roli i šikovnost a nešikovnost lezcova, to tam je taky zmíněno? Když je někdo mouka a plete nohama má to za víc než ten, co to vytančí? A co když mám díru na palci? Někdo se klepe, když má očko u kotníku, někdo vypne a bouldruje 3 metry nohama nad jištěním atd..
Willhem15:24:41 25.07.2011
odpovědět 
           Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Wilhelm tučnej bod :)
Miki15:36:49 25.07.2011
odpovědět 
           Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Bohužel tě musím zklamat. Dost často se v zahraničních průvodcích píše, že hraje roli šikovnost.
Je to většinou obsaženo ve sloupečku, zda problém je technický (šikovnost lezce se hodí) nebo silový (nešikovnost lezce není na závadu).
Hadrburg22:05:18 25.07.2011
odpovědět 
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Tywoe, to už tam pak chybí jen mobil na místního vůdce, kterej ti to vytáhne a jeho hodinová sazba.
00:15:13 26.07.2011
odpovědět 
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Tywoe, to už tam pak chybí jen mobil na místního vůdce, kterej ti to vytáhne a jeho hodinová sazba.
00:15:33 26.07.2011
odpovědět 
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Asi je desne dulezity mit svet pekne zmerenej, zaskatulkovanej a roztridenej. Premyslet a samostatne hodnotit je tezke a vlastne i nezadouci. Jestli nekdo nepozna rozdil mezi Cestou namorni pechoty a Ligou neregistrovanych, tak at si to uzije.
Radek J.21:41:23 28.07.2011
odpovědět 
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Průvodce bez klasifikace? Jasně, vydejte ho, otázka je, kdo si ho koupí :-) Smysl ankety vidím v tom, aby se v jednom stupni neskrývaly stupně 3. Problém vidím v tom, že mladší generace prvovýstupců neakceptovala dosavadní cesty jako etalon a začala své prvovýstupy podhodnocovat. Takže se starší desítky kasají na devítky, asi to chtějí srovnat s Bodybuildingem :-) Některá čísla v tabulce nutí k úsměvu, ale tahle anketa by mohla mít větší přínos než Jeníkův sešit U Kosti. Je trochu divné, abychom fyzickou obtížnost cesty určovaly podle udávané klasifikace v průvodci násobené jménem prvovýstupců děleno datumem. I když kdo cestu dělal a kdy může naopak napovědět psychickou náročnost.
Bída08:37:53 26.07.2011
odpovědět 
 Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Bez všech jízlivostí a šťouravejch komentářů: nebylo by marný, kdyby se co nejvíc lidí nad Toroušovou anketou zkusilo zamyslet a něco poslali. Přinejmenším by bylo zajímavé vidět větší vzorek názorů.
P.16:03:05 25.07.2011
odpovědět 
 Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
A proc to hned cele preklasifikovavat do UIAA? Myslim, ze zasluznejsi iniciativa by byla normalizace ulitnutych cest (potazmo celeho labaku) do JPK tak, aby sedela klasa jak relativne k jinym oblastem, tak v ramci samotneho labaku.
jikos16:23:35 25.07.2011
odpovědět 
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
A kdo říká, že v Labáku klasa nesedí? Nemyslí si to jen pražská cháska :-)))???
16:50:51 25.07.2011
odpovědět 
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Ne, nemyslí.Myslí si to i jakákoliv jiná cháska. Dokonce i Procháska a jeho docháska. I babička vod Vonáska. Klidně nechat Jednoduchou Pičovskou Klasifuckaci,ale hlavně sjednotit Labák tak, aby Xa bylo Xa, a vosum cé bylo vosum cé (jako příklad : tedy aby 8+ bylo 8+ a né 9). Né tak jak to je teď, že vosum cé může bejt taky devět bé. A podobný debility. Když si místní cháska přestane tahat trika,mohlo by to i jít.
Je to snadno pochopitelný? Není ? Úsměvy, smajlíci? No, tak to si jen taháte trika. Smajlík :).
21:38:40 25.07.2011
odpovědět 
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
1) jak vidím, jsi jeden z mála, co se neumí podepsat, přitom zvesela narážíš na pragocentristy.
2) možná jediný, co si myslí, že je to s číslíčky správně.
3) podle čeho posuzuješ, jak vypadá 9-, 9,9+,10-, 10 atd? byl jsi někdy za hranicema, nebo si myslíš, že lezení je jenom Labák?
A.15:57:43 28.07.2011
odpovědět 
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
V Labáku je ale VIIIa = VIIIa, IXb=IXb, Xa = Xa.... v oblasti klasa sedí. Kolik to je francouzský nebo ty skopcacky je tu asi jedu, dulezity je, ze např. IXa na levym je stejný jako IXa na pravym. No a nelze souhlasit nez s Wilhelmen, ten to tu docela vystihuje presne....
19:06:35 28.07.2011
odpovědět 
     Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
No v labáku rozhodně není VIIIa jako VIIIa a už vůbec s =. A to co jsem okusil,teda lítá slušně. A ve všech číslech. A Wilhelm? Má svůj názor,a já můj a Torouš svuj a každej jinej taky nějakej. Kdo má pravdu a kdo co vystihnul? Ty to víš,tak to buď šťastnej,to jsi totiž jedinej.
09:45:36 29.07.2011
odpovědět 
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
A Wilhelm hlavně provokuje, tomu nejde o klasifikaci, a čeká kdo se nachytá a pak se tím dobře baví:-).
Vlk11:30:31 29.07.2011
odpovědět 
       Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Vlku, v případě Lábáku se ve mě pleteš. To by taky mohl lítat celej Kras a to je teď srovnanej jako nikdy. Není to spíš tím, že někomu daná cesta sedne a v jiné stejnýho čísla se vydusí, protože mu nesedne a nebo je prostě mouka a myslí si, že když leze 7a na betonu, tak mu půjde i 8 v Krase či IXb v Labáku či Ádru? Ale máš pravdu, stíhám se i bavit;-)
Willhem17:05:18 29.07.2011
odpovědět 
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
JPK, myslíš "jednotnou Pavoukovu klasifikaci"?
Willhem17:04:44 25.07.2011
odpovědět 
 Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
K P-stupnici obšírněji
http://www.lezec.cz/ clanek.php?key=4720&nazev=moral, _skalni_lezeni_a_stupen_%28ne%29bezpecnosti_cesty
(odstraň 2 mezery)
ivoš18:53:09 25.07.2011
odpovědět 
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Není podstatné jaká klasifikace se použije, to řeší převodní tabulky. Podstatné je aby např. VIIIc v Labáku bylo přibliže stejné těžké jako ve Skaláku a v Ádru.
Jirous21:29:37 28.07.2011
odpovědět 
   Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Jasně, něco jako VIIIb Kruh za kruhem v Labáku, či Victoria na Chrámovky, VIIIc Pleťová maska na Tváři, či Bojogénes na Koráb nebo za spárky Žlutá zimnice u Labe či Berušky v Ádru. Krásný IXa Zub času či Posvátné libido v Teplicích. Slepá ulička nebo Nervotoč za IXb, stejně jako Pesův křest či Tři kříže na Tyrana. Skurůťák nebo Boží úděl? Nevím (vlastně vím), ale u Labe mě to číslování přijde vcelku rozumný a vyrovnaný. Možná proto, že je tam víc vodorovnejch chytů a očka po pár metrech;-)
Willhem00:28:57 29.07.2011
odpovědět 
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku
Mnohdy stejně nejvíc napoví název. A koneckonců. Když se linie líbí a po přelezení se dozvíš že to bylo za VIIIb nebo IV tak je to takové spíš zahřátí, jde přece o požitek/prožitek :)
A jestli lezu cestu jen proto že tam je xko tak co vlastně lezu ?
Každá oblast má svoje specifika.
Na Bořni 6 je celkem dobrý.
V řeži 5- je mnohdy o držku
V drábkách II komín je někdy solo na vrchol kór když je nástup zelenej jak bažinec.
Kašlat na to :) nejde všechno ohodnotit stejně. Někdy má výhodu nižší lezec, někdy vyší. Někdy ten kdo dokáže víc roztáhnout nohy :-D nebo když má někdo větší ruce, někdy ten kdo leze sápry a někdy ten kdo leze stěnky.
Vždy každá oblast bude osobitá. A jestli to je popsaný jako VIIb, 8+, 7a, 5.12d E+ A2 xyz je jedno.
elerik13:38:23 12.08.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi