Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 13.Smetanová 10887 14.Novák 10787 15.Lebloch 10647 Bouldry: 13.Břicháček 10175 14.Vaňous 10103 15.Šípek 10075 Hory: 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029 12.Černý 3878
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Foto dne 23.07.2011 Nema prilbu..!!! Co kdby mu ten placak spad na hlavu?
  Re: Foto dne 23.07.2011 vole
    Re: Foto dne 24.07.2011 Asi není z Prahy...
  Re: Foto dne 24.07.2011 Ono v 10- ti toho většinou moc na hlavu nepadá.
Vícedélky pro začátečníky 22.07.2011 Ahoj, hledam tipy na hezke vicedelkove cesty 3-6 delek), v alpach (Wetterstein/Wilder Kaiser/Innsbruck/Dolomity). Bylo by fajn, kdyby v cestách byly štandy. Dik.
  Re: Vícedélky pro začátečníky 22.07.2011 Něco pro šontáky je v Kaiseru kolem Stripsenjochhütte, v Dolomitech kolem sedla Falzarego. Je toho u
  Re: Vícedélky pro začátečníky 22.07.2011 A ještě ve Švajcu třeba Sanetch nad Sionem, pěkný lezení i okolí a hlavně klid.
    Re: Vícedélky pro začátečníky 23.07.2011 Tu je taky průvodce na alpský oblasti...
  Re: Vícedélky pro začátečníky 23.07.2011 V Dolomitech je toho spousta. Nejlépe kolem Falzarega. Se štandy nejsou v naprosté většině cest prob
    Re: Vícedélky pro začátečníky 23.07.2011 Dik, Stripsenjoch znam, Falzarego jen z VHT. Vyzkusame Falzarego.
  Re: Vícedélky pro začátečníky 29.07.2011 U Innsbrucku jsme teď objevili docela dobrou softmůvroblast - okolí Steinsee-Hütte. Krátký nástupy,
Badil - Cassin 22.07.2011 Nevíte, zda v Cassinovi na Badil je v horní části stále sněhové pole? Nebo už roztálo?
  Re: Badil - Cassin 22.07.2011 Před 14-ti dny bylo...ale malé...po dvou hoďkách slunce teklo a hned osychalo. Spíš seraky/sněhy na
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Nezbývá doufat, že se k obtížnosti cest (hlavně těch těžších) budou vyjadřovat jen úspěšní přelezci.
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Ve výsledcích ankety bude vidět jak kdo hlasoval. Je ale mozne udat sve jmeno= anonym).
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Tak schválně, Vildo, jestli se jako úspěšný přelezce taky vyjádříš :)
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Za půl dne jsem obdržel mnoho vyplněných dotazníků s mnoha zajímavými údaji. Zdá se že anketa bude
        Re: Anketa pro zjištění imaginarní klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 brzy jazyk nazyvati Ruzyne! ty vyzivanej ekselentni eksele :))
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Kdepak;-) Pro mě je směrodatná klasa z průvody z před deseti lety (na titulce Lost Arrow). Ty novoty
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Nápad překlasifikovat pískovcové cesty do UIAA nebo francouzské klasifikace se čas od času v histori
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Ahoj, opakuji že UIAA nebo francouzská sloužá jako mezikrok k vytvoření finální klasifikace. FInální
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Samý tabulky o klasifikaci v Labském údolí to máme klasu podle DŽC,na Lezci,Žlebskou,Průvodci na Lab
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Jasně Jeníku čísla nejsou důležitá, ale akorát, že když lezu třeba IXa v Sasku tak na 90% vím jakou
          Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Celkem mě překvapuje Vlku, že ozýváš právě ty - krasovej guru. Zrovna Kras mi totiž v klasifikaci př
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Ale v mKrasu se to průběžně odstraňuje.
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Třeba seš ňouma. Ale vážně, estli to lítá, tak v rozumných mezích. Co třeba takovej Ádr, tam to přep
              Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 jak řikáš.. chtěl bych tohle vidět pro ádr :)) zrovna sem o víkendu za pískovnou narazil na IXačko c
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Tak mi napiš o jaké cesty jde, ať vím, je pravdou, že to určitě není na 100% v pořádku, ale aspoň s
              Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 No ovšem, ku obrazu svému...;-)
              Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 24.07.2011 Tak to ani náhodou.
Nestojím o to abys mi v příštím průvodci shodil mé výkony na 8- nebo dok
                Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 24.07.2011 Tak to mě pobavilo:-), ale třeba jsi ty cesty lezl úplně jinak než se lezou a pak v tom máš chaos, n
                  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 To nebyl můj případ. Jednak obě cesty jsou poměrně jednoznačný a jednak už mám docela dost let odlez
          Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Vlku, když lezu třeba IXa v Labáku, taky vím, co od toho můžu čekat:-}
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Ja osobně mám k vaší práci úctu, je to práce nekonečná a nikdy se nezvděčíte všem. My vytvoříme finá
          Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 23.07.2011 Čoveče Torouši, koukal sem ti do deníčku (estli se to teda smí) a že ty zrovna máš potřebu řešit kla
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 Nechápu tvou otázku. RÁD TAM JEZDÍM A cesty VIIIa až IXa které lezu nebo se jen do nich rád podívám
              Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 Myšlenka dobrá a nadšení ti závidím. Už sem to tady psal, jak ale zohledníš podmínky při přelezu? Kd
                Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 Pokud se bavime o cestach kde klimaticke podminky hraji zasadni roli, tak Mě se zdá že autoři hodno
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Super nápad. Svoje pětky si přepíšu na desítky a budu nejlepší na světě jako Čermák.
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Ve Francii se leze i na pískovci a francouzská klasifikace vyhovuje bez problémů.
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 jasne , v umerice se leze na pisku a jak, a maj tam tu umerickou, kterou pouzivaj i na vapno ci zulu
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 Souhlas s Vlkem. Obtížnost by měla být ve všech oblastech srovnatelná. Ve světě je to běžné a alespo
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 jj, na 8a.nu nikdo nema problem :)
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 22.07.2011 A je to stejnej typ skály a lezení jako v Sasku a v Česku? (Tj. měkký písek který neunese vklíněnce
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 23.07.2011 ..a co s tímto tvrzením má společného klasifikace? Ono to IXa atd. nějak v sobě odráží možné psychic
          Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 Ano. Odráží. A ve spojení se jménem autora a rokem vzniku cesty hooodně dobře.
(Jen se o to m
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 29.07.2011 A ty se zajímáš o to, jak se názor autorů cest v jednotlivejch oblastech,jinde ve světě ,kam zavítáš
              Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 29.07.2011 Asi tě to překvapí, ale zajímám. Vono lezení totiž nejni o tom někam přijet, vytáhnout z kapsy knížk
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 23.07.2011 Moravsky pisky jsou taky v UIAA.
          Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 24.07.2011 Je legrační jak to tady řešíte. Pokud bych si začal veřejně ,do nějakého deníčku zde, zapisovat svůj
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 24.07.2011 Jedním z mnoha smyslů ankety je kromě jiného podpořit zapisovní přelezů na Lezci v reálné klasifikac
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 24.07.2011 Tak, jak to čtu napadlo mě, že bych se dohodl s Pavoukem, až bude dělat dalšího průvodce, tak bysme
              Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 24.07.2011 problém nejednotnosti klasifikace a tím pádem nesrozumitelné informace o obtížnosti pro přespolní tí
                Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 Bude-li anketa probíhat ve smyslu Kořist 8+, Yuchen 9+ či Žito 10-, tak pokud se to doteď někomu nez
                Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 Jsem pro davat do pruvodce i franc. klasu jako doplnujici informaci, alespon u cest sportovniho char
              Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 A nebo zvolit opačný přístup jako v mnoha průvodcích v západní Evropě, USA kde existuje mnoho info
                Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 A budou dvě verze, jedna pro lidi do 175cm, druhá nad???
                  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 když rozhodují cm výšky lezce tak je toto casto zminovano v evropskych pruvodcich.
                    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 A co když hraje roli i šikovnost a nešikovnost lezcova, to tam je taky zmíněno? Když je někdo mouka
                      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 Wilhelm tučnej bod :)
                      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 Bohužel tě musím zklamat. Dost často se v zahraničních průvodcích píše, že hraje roli šikovnost.
                        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 26.07.2011 Tywoe, to už tam pak chybí jen mobil na místního vůdce, kterej ti to vytáhne a jeho hodinová sazba.
                        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 26.07.2011 Tywoe, to už tam pak chybí jen mobil na místního vůdce, kterej ti to vytáhne a jeho hodinová sazba.
                Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 28.07.2011 Asi je desne dulezity mit svet pekne zmerenej, zaskatulkovanej a roztridenej. Premyslet a samostatne
              Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 26.07.2011 Průvodce bez klasifikace? Jasně, vydejte ho, otázka je, kdo si ho koupí :-) Smysl ankety vidím v tom
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 Bez všech jízlivostí a šťouravejch komentářů: nebylo by marný, kdyby se co nejvíc lidí nad Toroušovo
  Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 A proc to hned cele preklasifikovavat do UIAA? Myslim, ze zasluznejsi iniciativa by byla normalizace
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 A kdo říká, že v Labáku klasa nesedí? Nemyslí si to jen pražská cháska :-)))???
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 Ne, nemyslí.Myslí si to i jakákoliv jiná cháska. Dokonce i Procháska a jeho docháska. I babička vod
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 28.07.2011 1) jak vidím, jsi jeden z mála, co se neumí podepsat, přitom zvesela narážíš na pragocentristy.
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 28.07.2011 V Labáku je ale VIIIa = VIIIa, IXb=IXb, Xa = Xa.... v oblasti klasa sedí. Kolik to je francouzský ne
          Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 29.07.2011 No v labáku rozhodně není VIIIa jako VIIIa a už vůbec s =. A to co jsem okusil,teda lítá slušně. A v
            Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 29.07.2011 A Wilhelm hlavně provokuje, tomu nejde o klasifikaci, a čeká kdo se nachytá a pak se tím dobře baví:
              Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 29.07.2011 Vlku, v případě Lábáku se ve mě pleteš. To by taky mohl lítat celej Kras a to je teď srovnanej jako
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 25.07.2011 JPK, myslíš "jednotnou Pavoukovu klasifikaci"?
    Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 28.07.2011 Není podstatné jaká klasifikace se použije, to řeší převodní tabulky. Podstatné je aby např. VIIIc v
      Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 29.07.2011 Jasně, něco jako VIIIb Kruh za kruhem v Labáku, či Victoria na Chrámovky, VIIIc Pleťová maska na Tvá
        Re: Anketa pro zjištění reálné klasifikace cest v Labáku 12.08.2011 Mnohdy stejně nejvíc napoví název. A koneckonců. Když se linie líbí a po přelezení se dozvíš že to b
klajda 21.07.2011 nevite nekdo,zda vzhledem ke spatnemu pocasi nebude zitra otevrena klajda?
  Re: klajda 21.07.2011 nestraš... zítra už bude hezky aby se dalo na betonku :-)
Hleda se autor cesty v Hlubocepich 21.07.2011 Ahoj, nevite nekdo podrobnosti o ceste v Hlubocepich napravo od "Evičky Bez Trička" a nalevo od "Psi Štěkají, Karavana Jde Dál"? Je tam tusim kruh a nejake skobky. Zajima me kdo to delal, kudy to vede a kde to konci. Diky! Honza
Říčany u Brna 20.07.2011 Zdar, neví někdo něco o skalách u Říčan, našel jsem tam jednu cestu Čertí se třema Raveltik borhákama, je tam aj něco víc? Díky, Mauglí
Kde bude o vikendu hezky? 20.07.2011 Poradte nekdo nejakou oblast 3-4km vysokou na tento vikend, kde bude hezky. Chteli jsme jet na Ortler, ale tam hezky nebude. Brouzdam po predpovedi, ale nikde hezky nehlasi :-(
Hezky znamena, ze nezmoknem.
  Re: Kde bude o vikendu hezky? 20.07.2011 Na horách není špatného počasí, jen špatně oblečených horolezců. Tisíc metrů je filtr na lidi. ..nez
    Re: Kde bude o vikendu hezky? 20.07.2011 Nesmíš všem pořekadlům, a hlavně reklamním sloganům věřit. A nebo ještě, i přes tvoje dobré oblečení
    Re: Kde bude o vikendu hezky? 21.07.2011 v hospodě?
  Re: nejlepší lezecké oblasti světa 20.07.2011 Co by neexistovalo, ani to nemáme tak daleko: Ádr, Sasko, Český Ráj
    Re: nejlepší lezecké oblasti světa 20.07.2011 Tento znalec asi ešte nehľadel na svet z tatranského štítu počúvajúc sviští piskot.
      Re: nejlepší lezecké oblasti světa 21.07.2011 Takových kopečků jsou miliony, ale pískařina je bohudík jen jedna a to právě tady. V Tatrách jsem už
      Re: nejlepší lezecké oblasti světa 21.07.2011 Ale hleděl, sice pěkné, ale je to jen hromada kamení..
    Re: nejlepší lezecké oblasti světa 20.07.2011 Zapomněl jsi Moravský kras
  Re: nejlepší lezecké oblasti světa 20.07.2011 Záleží na úhlu pohledu. Zkus článek od Simony podle 8a.nu, který jsme doplnili o popisy oblastí a fo
    Re: nejlepší lezecké oblasti světa 20.07.2011 Kdo to počítal? V Les gorges du Loup je mnohem víc cest nad 8b+ než dvacet, kolem 40 řekl bych.
      Re: nejlepší lezecké oblasti světa 20.07.2011 Tohle je článek o kterém vím (sestavený podle databáze cest na 8a.nu - jak je uvedeno v textu), ale
    Re: nejlepší lezecké oblasti světa 20.07.2011 no právě, úhel pohledu může být různý. mě by zajímalo spíš komplexní hodnocení, počet cest těchto ob
      Re: nejlepší lezecké oblasti světa 20.07.2011 Je to zajímavý námět. Hnusně statisticky by zde na Lezci šlo najít počet přelezů cest v různých obla
        Re: nejlepší lezecké oblasti světa 20.07.2011 takhle dostanes spis vypis oblasti ktere jsou nejbliz populacnim centrum, resp. nejsnaz dosazitelne.
          Re: nejlepší lezecké oblasti světa 20.07.2011 Úhel pohledu upřesnit, jestli to mají být třeba sportovky. Nebo i trad a nebo dokonce horské. Či sna
            Re: nejlepší lezecké oblasti světa 21.07.2011 Oblastí s dvaceti trad cestami těžšími než 8b asi moc nebude. Nebo spíš, je aspoň jedna taková?
              Re: nejlepší lezecké oblasti světa 22.07.2011 Britské útesy či grit zcela jistě.
        Re: nejlepší lezecké oblasti světa 21.07.2011 Počet přelezů slouží imho jenom pro srovnání cest v rámci jedné oblasti - ty nejlezenější budou asi
          Re: nejlepší lezecké oblasti světa 21.07.2011 Šanův kout!
            Re: nejlepší lezecké oblasti světa 21.07.2011 ..převážně neškodnej. Svým významem někde cca o trochu výše než Dehetník, čili ve světovém topten ra
    Re: nejlepší lezecké oblasti světa 21.07.2011 Článek od Simony je o nejtěžších, nikoliv nejhezčích oblastech světa.
  Re: nejlepší lezecké oblasti světa 21.07.2011 Nejlepší lezecké oblasti? Vždyť to je čiste subjektivní záležitost, pro mne je to skutečně taky česk
1
...
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
728
729
730
731
732
733
734
735
736
...
2263
Vícedélky pro začátečníky Ahoj, hledam tipy na hezke vicedelkove cesty 3-6 delek), v alpach (Wetterstein/Wilder Kaiser/Innsbruck/Dolomity). Bylo by fajn, kdyby v cestách byly štandy. Dik. Bruno 16:56:24 22.07.2011odpovědět
  Re: Vícedélky pro začátečníky Něco pro šontáky je v Kaiseru kolem Stripsenjochhütte, v Dolomitech kolem sedla Falzarego. Je toho určitě mraky a nejlíp bude si sehnat nějaký genuskletervýběr a budeš mít o zábavu postaraný. Něco nabízí www.panico.de , případně Kurt Schall, ale nevím přesnou adresu. Willhem 22:09:32 22.07.2011odpovědět
  Re: Vícedélky pro začátečníky A ještě ve Švajcu třeba Sanetch nad Sionem, pěkný lezení i okolí a hlavně klid. Willhem 22:11:35 22.07.2011odpovědět
  Re: Vícedélky pro začátečníky V Dolomitech je toho spousta. Nejlépe kolem Falzarega. Se štandy nejsou v naprosté většině cest problémy. Ve spoustě cest je i postupové jištění. 16:44:11 23.07.2011odpovědět
    Re: Vícedélky pro začátečníky Dik, Stripsenjoch znam, Falzarego jen z VHT. Vyzkusame Falzarego. Bruno 20:46:49 23.07.2011odpovědět
  Re: Vícedélky pro začátečníky U Innsbrucku jsme teď objevili docela dobrou softmůvroblast - okolí Steinsee-Hütte. Krátký nástupy, horská scenérie, cesty kolem 5 - 6 délek, hodně jich je sportovně odjištěnejch (i čtyřek) ale jsou i klasiky. Většina lidí jde do těch čtyřek, v šestkách (byť krásnejch a odjištěnejch) nikdo nebyl. Průvodčík lze koupit na chatě. honza 08:12:04 29.07.2011odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: