Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Kapesní nůž 25.07.2011 Mám trochu netypický dotaz :) Jaký používáte kapesní nožík? Ztratil jsem po letech svého prastarého Victorinoxe, a tak přemýšlím, jestli si ho hned koupit znovu nebo se poohlídnout ještě někde jinde. Zajímají mě jakékoliv tipy na podobné nože.
  Re: Kapesní nůž 25.07.2011 Victorionox nebo Wenger. Do jiných nožů bych asi neinvestoval.
    Re: Kapesní nůž 26.07.2011 Osobně bych bral Wenger. Je mně sympatičtější, ale vesměs je to jedno.
  Re: Kapesní nůž 25.07.2011 Mikov dela taky slusne.
    Re: Kapesní nůž 25.07.2011 Přesně tak. Pokud chceš podpořit český výrobce, kup Mikov. Je v poho
      Re: Kapesní nůž 25.07.2011 Díky za tip, tuto značku jsem neznal. Neznáte náhodou nějaký dobrý kamenný obchod v Praze, příp. Ost
  Re: Kapesní nůž 26.07.2011 Dřív jsem taky musel mít víceúčelový, ale dnes jedině ten do strany vystřelovací od Mikovu. Dík poji
    Re: Kapesní nůž 26.07.2011 vono je to jedno. dycky jsem nosil vobyčejný zavíráky s nějakou tou pojistkou nůž ti stejně někdo zn
      Re: Kapesní nůž 26.07.2011 No dyt to rikam, jedna cepel a je vystarano
        Re: Kapesní nůž 26.07.2011 ještě bych šel do uhlíkové čili ne nerezové ocele (tedy ne do sračkového nože za pět korun na pouti)
          Re: Kapesní nůž 27.07.2011 No a dodej, že to ani jeden ze zde probíraných výrobců nedělá :)
            Re: Kapesní nůž 27.07.2011 mám mikov z padesátých let z uhlíkové ocele. má jedinou výhodu - málem jsme se rozvedli když jsem pa
              Re: Kapesní nůž 27.07.2011 Kup si ruskej bajonet na AK-47. Můžeš s ním krájet celé konzervy nebo zabít medvěda. Nebo odříznout
  Re: Kapesní nůž 27.07.2011 nebo můžeš podpořit i jiného českého výrobce (bez mezer)
Saltic Hurricane 25.07.2011 Ahojky má někdo zkušenosti s botamy Saltic Hurricane? chtěl bych je hlavně na lezení v ledu a chození po horach + treking
  Re: Saltic Hurricane 25.07.2011 Na treking jsou zbytečně těžký a tvrdý; maj vyztuženou podrážku . Do hor a do maček jsou super
  Re: Saltic Hurricane 25.07.2011 Ahoj, ty boty mám něco přes rok. Souhlasím s předřečníkem, že na trekking se nehodí; těžký řekl bych
    Re: Saltic Hurricane 26.07.2011 Dííky a co saltic x-ray?
    Re: Saltic Hurricane 26.07.2011 Dííky a co saltic x-ray?
  Re: Saltic Hurricane 26.07.2011 Lehký, podrážka je trochu ohebná. Na rychloupínací mačky ok a ani jinak to není na škodu. Použití by
    Re: Saltic Hurricane 26.07.2011 díky moc za vyčerpavajcí odpověď a neví někdo ještě něco o těch botách saltic x-ray rozhoduji se mez
      Re: Saltic Hurricane 27.07.2011 Pokud chceš botu na ledy a zároveň na chození, pak máš protichůdný požadavky a jestli jednomu účelu
        Re: Saltic Hurricane 27.07.2011 Souhlas s Honzou :). Jinak to, že není technicky možný navrhnout a vyrobit botu která bude pro unive
          Re: Saltic Hurricane 27.07.2011 hosi jestli myslite ze to nejde, doporucuju vyzkouset LS Nepal... taky jsem mel podobny nazor nez js
            Re: Saltic Hurricane 27.07.2011 Neviete ci idu na X-Ray automaticke macky (raveltik spider, drat vpredu)? Nech na tu fotku co maju v
              Re: Saltic Hurricane 27.07.2011 myslím že ne jenom poloautomatiky
            Re: Saltic Hurricane 28.07.2011 LS Nepal jsou bezesporu dobrý boty, ale neříkej mi, že na chození nejsou tvrdý (viz ta podrážka) a t
            Re: Saltic Hurricane 28.07.2011 Nepály jsou dobrý boty a je obdivuhodný, jak dobře se v nich chodí i v lehkým terénu, přesto to NEJS
    Re: Saltic Hurricane 27.07.2011 X-Ray jsou lehčí, měkčí, nejsou z kůže. Spíše se hodí na techničtější lezení a ledy, Hurricany jsou
      Re: Saltic Hurricane 28.07.2011 Ad ledy a "techničtější lezení"- na hurricany dáš rámovky s vertikálními hroty, na X-raye
  Re: Saltic Hurricane 27.07.2011 Spíše bych ti doporučil X-Ray. Na lezení v ledu je podlemne lepší měkčí bota, ohebnější.
    Re: Saltic Hurricane 27.07.2011 díky už jsem se rozhodl pujdu do x-ray všem moc dík za rady akorat ty x-ray budou mít skladem až na
    Re: Saltic Hurricane 27.07.2011 díky už jsem se rozhodl pujdu do x-ray všem moc dík za rady akorat ty x-ray budou mít skladem až na
      Re: Saltic Hurricane 27.07.2011 Vona ta doprava z Číny totiž docela trvá ... ;-)
        Re: Saltic Hurricane 28.07.2011 Musim souhlasit s tím ,že Saltic Hurricane sou skvělý boty ale zas na druhou stranu sem je vloni vym
          Re: Saltic Hurricane 28.07.2011 Fakt se ti zdá, že Nepaly jsou 2x lepší (to je zhruba ten rozdíl) než Hurricany? To neni rejpanec, o
          Re: Saltic Hurricane 29.07.2011 Tak největší rozdíl vidim v zateplení Nepaly sou opravdu teplý sice saltic má Windtex ale Nepaly maj
Adrspach 25.07.2011 Ahoj, chystáme se na víkend do ádru, chtel bych vědet, dá se tam někde šikovně přespat pod převisem???má s tím někdo zkušenosti? díky za odpověd
  Re: Adrspach 25.07.2011 Ahoj! Převis ti neporadím. Jsou tam u parkoviště ty altánky, kde se odjakživa spává načerno, ale kdy
    Re: Adrspach 25.07.2011 jasný :D myslel jsem prostě nějaký táboříště ale ne kemp.Zkusíme ty altánky jak říkáš. Hore zdar.
    Re: Adrspach 25.07.2011 jasný :D myslel jsem prostě nějaký táboříště ale ne kemp.Zkusíme ty altánky jak říkáš. Hore zdar.
      Re: Adrspach 26.07.2011 Pokud vim, tak spaní v altáncích není nelegální; a přinejmenším je tolerováno, nezůstává-li tam po l
    Re: Adrspach 26.07.2011 No odjakziva ja napriklad v Adru v altankach nespal, jelikoz jsou tam teprva po revoluci. My spali v
      Re: Adrspach 26.07.2011 dík za upřesnění, já před revolucí ještě chodil s plínkou na prdeli ;)
        Re: Adrspach 26.07.2011 No vidíš a my ji za chvíli zase nasadíme...
      Re: Adrspach 26.07.2011 Spát v Teplicích na nádraží (myslím tím tu nepoužívanou nákladní budovu na stanici Teplice - město)
Sprievodca 25.07.2011 poprosim Vas, co znamenaju v sprievodcovi v popise cesty stlpce F, P, K a *. Diki
  Re: Sprievodca 26.07.2011 počty Fotek, Přelezů a Komentářů na lezci...
    Re: Sprievodca 26.07.2011 ...a * oblíbenost cest.
BOR - situace 25.07.2011 Nebyl jste někdo včera na Boru, jak to tam vypadá. Mokro? Sucho? Někde ano, někde ne? Děkuju všem...
Měsíční údolí 25.07.2011 Neví někdo, jak to je s lezením v lomu Měsíční údolí v Poříčí nad Sázavou? Je stále zákaz bez jakýchkoliv vyjímek?
  Re: Měsíční údolí 29.07.2011 Mám dojem že je tam stále zákaz vydaný obcí na podnět chatařů (lezci tam údajně dělali bordel). Nicm
foto dne - neda mi to 25.07.2011 Chtel jsem jen tak tuknout, vynikajici sportovec je vynikajici sportovec, proti tomu zadna, ale pripada vam titulek dnesniho fota dne adekvatni?
  Re: foto dne - neda mi to 25.07.2011 Souhlasím s tebou. Adama mám rád a fandím mu ale dávat na web Adamův portrét s titulkem "Adam t
    Re: foto dne - neda mi to 25.07.2011 Foto dne nevybírám, nedávám a ani nepopisuji já, takže klídek :)
      Re: foto dne - neda mi to 25.07.2011 Mě to nechává úplně chladným... Každej si Adama posoudí a titulek na tom nemůže nic měnit.
      Re: foto dne - neda mi to 25.07.2011 No je to úlet. Kdyby skončil první, tak to ještě pochopím ale....
  Re: foto dne - neda mi to 25.07.2011 ... no, nepřipadá - a řekl bych, že by se to nelíbilo ani samotnýmu Adamovi. Osobně ho neznám, ale p
    Re: foto dne - neda mi to 25.07.2011 Důležitý je pouze Adam! fotky, natož blbé popisky k nim jsou naprosto nedůležité proboha :)
  Re: foto dne - neda mi to 25.07.2011 Já bych to zas nebral tak vážně. Já se tomu docela pousmál. Ne teda jakože bych si myslel, že je Ada
    Re: foto dne - neda mi to 25.07.2011 No spíš už tak trochu v poslední době vzniká (nebo asi spíš už dávno vznikl) kult osobnosti. Známe t
  Re: foto dne - neda mi to 25.07.2011 To jsem tam dal já, je to tak trochu legrace a tak trochu si to myslím. Takže odpověd, jo je to adek
    Re: foto dne - neda mi to 25.07.2011 Závisí na tom, aký si vysoký... :}
      Re: foto dne - neda mi to 26.07.2011 Sakra jaky kult osobnosti? Adam je borec a JirkaS to podle sveho citeni taky vtipne napsal a je to
        Re: foto dne - neda mi to 26.07.2011 Sakra podruhe, vzdyt uz to tam neni!!! Chyba...
          Re: foto dne - neda mi to 26.07.2011 ...plácalo se o fotce 6604
            Re: foto dne - neda mi to 26.07.2011 placalo? to zni ponekud pejorativne, na to, ze v mem puvodnim dotazu neni ani trocha agrese. Schvaln
              Re: foto dne - neda mi to 26.07.2011 Neboj, já jen že za dva týdny už nikdo neude vědět o jakou fotku šlo. Z mého příspěvku taky nelze vy
              Re: foto dne - neda mi to 26.07.2011 no a jakej je vlastne tvuj nazor.. :)
                Re: foto dne - neda mi to 26.07.2011 neadekvatni stejne jako Naganoooooooooooo
                  Re: foto dne - neda mi to 29.07.2011 A co takhle přejmenovat Diskusi zde na Lezci na "Žumpa"?
                    Re: foto dne - neda mi to 29.07.2011 Adam Veliký..? Proč ne, nemyslí si to jen někteří Češi. Titulky článků po MS jsou různé, třeba "
horolezecká stěna 24.07.2011 Ahoj lidi hledám parťaka nebo parťaču na horolezeckou stěnu nejlépe z opavy nebo z ostravy
  Re: horolezecká stěna 25.07.2011 Piš to prosím do inzerce pod příslušné téma, díky.
  Re: Trénink sportovního lezce II 24.07.2011 Kniha se objeví na pultech obchodů na podzim, přesný termín není zatím znám.
  Re: Trénink sportovního lezce II 24.07.2011 Kniha se objeví na pultech obchodů na podzim, přesný termín není zatím znám.
Průvodce Holštejn 24.07.2011 Dal by se sehnat průvodce do Holštejna v elektronické podobě, případně kde by se dal koupit a za kolik?
  Re: Průvodce Holštejn 24.07.2011 Seš normální nebo jsi spadl někde na hlavu????
    Re: Průvodce Holštejn 24.07.2011 A proč hned takhle?
  Re: Průvodce Holštejn 24.07.2011 Něco najdeš na Pokáčovi a jinak se dá koupit průvodce, vcelku aktuální. Mají ho i na Hopštejně u Pep
  Re: Průvodce Holštejn 24.07.2011 Napiš Vlkovi, určitě ti ho rád v pdf pošle.
  Re: Průvodce Holštejn 26.07.2011 Holštejn obsahuje nový průvodce Moravské skály, který koupíš ve většině horo šopů nebo na netu. Všic
    Re: Průvodce Holštejn 26.07.2011 Napr. zde 1
...
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
728
729
730
731
732
733
734
735
...
2263
Saltic Hurricane Ahojky má někdo zkušenosti s botamy Saltic Hurricane? chtěl bych je hlavně na lezení v ledu a chození po horach + treking 19:55:27 25.07.2011odpovědět
  Re: Saltic Hurricane Na treking jsou zbytečně těžký a tvrdý; maj vyztuženou podrážku . Do hor a do maček jsou super pavelk 22:42:17 25.07.2011odpovědět
  Re: Saltic Hurricane Ahoj, ty boty mám něco přes rok. Souhlasím s předřečníkem, že na trekking se nehodí; těžký řekl bych nejsou, ale je to tvrdá bota s tvrdou podrážkou (nicméně pár kilometrů se v nich dá ujít naprosto bez problémů, mám vyzkoušeno). Do hor a na zimní lezení na skalách (na to jsem si je kupoval) jsou ale super. Pokud ti sedne tvar kopyta (to je základ u každý boty), tak můžu jen doporučit. Kdo je u mne viděl, tak říkal, že vypadají jako boty cenově o pár tisíc vejš. Robert 23:50:14 25.07.2011odpovědět
    Re: Saltic Hurricane Dííky a co saltic x-ray? 06:20:02 26.07.2011odpovědět
    Re: Saltic Hurricane Dííky a co saltic x-ray? 06:20:08 26.07.2011odpovědět
  Re: Saltic Hurricane Lehký, podrážka je trochu ohebná. Na rychloupínací mačky ok a ani jinak to není na škodu. Použití bych viděl sníh, skála, led, suť. Nástup po cestičce zas tak nevadí, ale rozhodně to nejsou boty primárně na chození po cestičkách. Do starý silvretty ok, ačkoliv při výstupu na lyžích mě z nich bolela achilovka (což ale asi není problém týhle konkrétní boty). Nejsou extrémně zateplený - dá se v nich vydržet i v létě i v zimě, ale v -30 bych v nich na štandu postávat nechtěl. Dobrej kauf, šel bych do nich znovu. honza 06:59:52 26.07.2011odpovědět
    Re: Saltic Hurricane díky moc za vyčerpavajcí odpověď a neví někdo ještě něco o těch botách saltic x-ray rozhoduji se mezi těmito dvěma modely 17:27:54 26.07.2011odpovědět
      Re: Saltic Hurricane Pokud chceš botu na ledy a zároveň na chození, pak máš protichůdný požadavky a jestli jednomu účelu nedáš přednost na úkor toho druhýho, tak ti není pomoci. Chození = X-ray, ledy = hurricane. Kdyby ses nemohl rozhodnout, tak vem ty, ve kterých budeš dělat delší čas to, na co jsou určeny. Kdyby ses nemohl rozhodnout co budeš dělat delší čas, tak vlítni do krámu, nějaký boty si zkus a možná zjistíš, že ti ani jedny z tvýho výběru neseděj a budeš zase na začátku;) honza 06:34:27 27.07.2011odpovědět
        Re: Saltic Hurricane Souhlas s Honzou :). Jinak to, že není technicky možný navrhnout a vyrobit botu která bude pro univerzální použití se tady už probíralo dostkrát.
A pokud tě zajímají názory na boty na chození, koukni se na Outdoor forum. Tam se o tom mluví myslím víc než tady. Robert 14:55:57 27.07.2011odpovědět
          Re: Saltic Hurricane hosi jestli myslite ze to nejde, doporucuju vyzkouset LS Nepal... taky jsem mel podobny nazor nez jsem je vyzkousel a pak hned i koupil... vita 16:27:07 27.07.2011odpovědět
            Re: Saltic Hurricane Neviete ci idu na X-Ray automaticke macky (raveltik spider, drat vpredu)? Nech na tu fotku co maju v katalogu cumim ako chcem tak nevidim ci tam zliabok je alebo nie. jove 18:49:15 27.07.2011odpovědět
              Re: Saltic Hurricane myslím že ne jenom poloautomatiky 20:10:31 27.07.2011odpovědět
            Re: Saltic Hurricane LS Nepal jsou bezesporu dobrý boty, ale neříkej mi, že na chození nejsou tvrdý (viz ta podrážka) a těžký (jedna bota cca kilo, to je těžší než ten Saltic Hurricane). 00:29:35 28.07.2011odpovědět
            Re: Saltic Hurricane Nepály jsou dobrý boty a je obdivuhodný, jak dobře se v nich chodí i v lehkým terénu, přesto to NEJSOU boty na chození po cestičkách. Na letní přechod Nízkejch Tater by si je vzal jen blázen. honza 07:13:14 28.07.2011odpovědět
    Re: Saltic Hurricane X-Ray jsou lehčí, měkčí, nejsou z kůže. Spíše se hodí na techničtější lezení a ledy, Hurricany jsou tuhší, tvrdší. X-Ray nemají v předu žlábek na hrazdičku maček. Hurricany lépe podrží kotník, ale jsou hůře ohebnější. zofin 21:45:53 27.07.2011odpovědět
      Re: Saltic Hurricane Ad ledy a "techničtější lezení"- na hurricany dáš rámovky s vertikálními hroty, na X-raye dáš turisťačky. Který mačky jsou určený na technicky těžší lezení? V jakejch pohorkách snáze ustojíš bez maček malou lištu - v tvrdejch nebo v měkkejch? U lezaček to je jasný - měkký jsou dobrý na rajbáky, ale u pohor to imho neplatí. Ale souhlas že na častou chůzi a občasný ledy radši měkký boty a ledy v turisťačkách. honza 06:49:07 28.07.2011odpovědět
  Re: Saltic Hurricane Spíše bych ti doporučil X-Ray. Na lezení v ledu je podlemne lepší měkčí bota, ohebnější. zofin 21:48:09 27.07.2011odpovědět
    Re: Saltic Hurricane díky už jsem se rozhodl pujdu do x-ray všem moc dík za rady akorat ty x-ray budou mít skladem až na podzim ;( 22:45:56 27.07.2011odpovědět
    Re: Saltic Hurricane díky už jsem se rozhodl pujdu do x-ray všem moc dík za rady akorat ty x-ray budou mít skladem až na podzim ;( 22:45:58 27.07.2011odpovědět
      Re: Saltic Hurricane Vona ta doprava z Číny totiž docela trvá ... ;-) 23:08:52 27.07.2011odpovědět
        Re: Saltic Hurricane Musim souhlasit s tím ,že Saltic Hurricane sou skvělý boty ale zas na druhou stranu sem je vloni vyměnil za LS Nepal Evo a za ten rozdil ceny to stalo ale pravda je ,že na leto sou oboje dost tvrdý a proto mam na trekking/via ferrata garmonty vetta lite a sou naprosto vyhovující :D gapin 08:55:12 28.07.2011odpovědět
          Re: Saltic Hurricane Fakt se ti zdá, že Nepaly jsou 2x lepší (to je zhruba ten rozdíl) než Hurricany? To neni rejpanec, opravdu mne to zajímá. Robert 10:27:07 28.07.2011odpovědět
          Re: Saltic Hurricane Tak největší rozdíl vidim v zateplení Nepaly sou opravdu teplý sice saltic má Windtex ale Nepaly maj Gore-tex a 9mm Ibi-thermu což činí asi ten nejpodstatnější rozdil pak nějaký technický detaily jako nastavitelný vnitřní jazyk, pak třeba 3D flex(ta černá část pod kotníkem se žlutym šitím)opravdu po celodenní chuzi po ledovci poznaš rozdil protože u salticu ohybaš celou tu kuži OKOLO KOTNIKU kdežto u nepalu maš volnější pohyb diky materialu kterej tam je použitej ale nechci nikomu vnucovat Nepaly protože sou jednou tak drahý jako Hurricany
ale ja sem ten rozdil rozhodně pochytil a všem mužu jen DOPORUČIT gapin 10:20:09 29.07.2011odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: