Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231427 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
HoSPORT - Staré Hodějovice
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kapesní nůž25.07.2011
Mám trochu netypický dotaz :) Jaký používáte kapesní nožík? Ztratil jsem po letech svého prastarého Victorinoxe, a tak přemýšlím, jestli si ho hned koupit znovu nebo se poohlídnout ještě někde jinde. Zajímají mě jakékoliv tipy na podobné nože.

 Re: Kapesní nůž25.07.2011
Victorionox nebo Wenger. Do jiných nožů bych asi neinvestoval.
  Re: Kapesní nůž26.07.2011
Osobně bych bral Wenger. Je mně sympatičtější, ale vesměs je to jedno.
 Re: Kapesní nůž25.07.2011
Mikov dela taky slusne.
  Re: Kapesní nůž25.07.2011
Přesně tak. Pokud chceš podpořit český výrobce, kup Mikov. Je v poho
   Re: Kapesní nůž25.07.2011
Díky za tip, tuto značku jsem neznal. Neznáte náhodou nějaký dobrý kamenný obchod v Praze, příp. Ost
    Re: Kapesní nůž26.07.2011
Ahoj,

koukni na jejich stránky kde je i seznam obchodů
  Re: Kapesní nůž26.07.2011
Mikov ma takovy "normalnejsi" otvirak na konzervy nez ty svycarske. Ale zase nema krouzek.
 Re: Kapesní nůž26.07.2011
Dřív jsem taky musel mít víceúčelový, ale dnes jedině ten do strany vystřelovací od Mikovu. Dík poji
  Re: Kapesní nůž26.07.2011
vono je to jedno. dycky jsem nosil vobyčejný zavíráky s nějakou tou pojistkou nůž ti stejně někdo zn
   Re: Kapesní nůž26.07.2011
No dyt to rikam, jedna cepel a je vystarano
    Re: Kapesní nůž26.07.2011
ještě bych šel do uhlíkové čili ne nerezové ocele (tedy ne do sračkového nože za pět korun na pouti)
     Re: Kapesní nůž27.07.2011
No a dodej, že to ani jeden ze zde probíraných výrobců nedělá :)
      Re: Kapesní nůž27.07.2011
mám mikov z padesátých let z uhlíkové ocele. má jedinou výhodu - málem jsme se rozvedli když jsem pa
       Re: Kapesní nůž27.07.2011
Kup si ruskej bajonet na AK-47. Můžeš s ním krájet celé konzervy nebo zabít medvěda. Nebo odříznout
 Re: Kapesní nůž27.07.2011
nebo můžeš podpořit i jiného českého výrobce (bez mezer)
  Re: Kapesní nůž27.07.2011
anebo tudlecto, to je taky dobrá volovina, ale cena je poměrně rozumná (bez mezer).
 Re: Kapesní nůž27.07.2011
Po tom, co se muj posledni nuz dvakrat odrazil od skaly a nasledne skoncil nekde hluboko dole v suti

 Saltic Hurricane 25.07.2011
Ahojky má někdo zkušenosti s botamy Saltic Hurricane? chtěl bych je hlavně na lezení v ledu a chození po horach + treking
 Re: Saltic Hurricane 25.07.2011
Na treking jsou zbytečně těžký a tvrdý; maj vyztuženou podrážku . Do hor a do maček jsou super
 Re: Saltic Hurricane 25.07.2011
Ahoj, ty boty mám něco přes rok. Souhlasím s předřečníkem, že na trekking se nehodí; těžký řekl bych
  Re: Saltic Hurricane 26.07.2011
Dííky a co saltic x-ray?
  Re: Saltic Hurricane 26.07.2011
Dííky a co saltic x-ray?
 Re: Saltic Hurricane 26.07.2011
Lehký, podrážka je trochu ohebná. Na rychloupínací mačky ok a ani jinak to není na škodu. Použití by
  Re: Saltic Hurricane 26.07.2011
díky moc za vyčerpavajcí odpověď a neví někdo ještě něco o těch botách saltic x-ray rozhoduji se mez
   Re: Saltic Hurricane 27.07.2011
Pokud chceš botu na ledy a zároveň na chození, pak máš protichůdný požadavky a jestli jednomu účelu
    Re: Saltic Hurricane 27.07.2011
Souhlas s Honzou :). Jinak to, že není technicky možný navrhnout a vyrobit botu která bude pro unive
     Re: Saltic Hurricane 27.07.2011
hosi jestli myslite ze to nejde, doporucuju vyzkouset LS Nepal... taky jsem mel podobny nazor nez js
      Re: Saltic Hurricane 27.07.2011
Neviete ci idu na X-Ray automaticke macky (raveltik spider, drat vpredu)? Nech na tu fotku co maju v
       Re: Saltic Hurricane 27.07.2011
myslím že ne jenom poloautomatiky
      Re: Saltic Hurricane 28.07.2011
LS Nepal jsou bezesporu dobrý boty, ale neříkej mi, že na chození nejsou tvrdý (viz ta podrážka) a t
      Re: Saltic Hurricane 28.07.2011
Nepály jsou dobrý boty a je obdivuhodný, jak dobře se v nich chodí i v lehkým terénu, přesto to NEJS
  Re: Saltic Hurricane 27.07.2011
X-Ray jsou lehčí, měkčí, nejsou z kůže. Spíše se hodí na techničtější lezení a ledy, Hurricany jsou
   Re: Saltic Hurricane 28.07.2011
Ad ledy a "techničtější lezení"- na hurricany dáš rámovky s vertikálními hroty, na X-raye
 Re: Saltic Hurricane 27.07.2011
Spíše bych ti doporučil X-Ray. Na lezení v ledu je podlemne lepší měkčí bota, ohebnější.
  Re: Saltic Hurricane 27.07.2011
díky už jsem se rozhodl pujdu do x-ray všem moc dík za rady akorat ty x-ray budou mít skladem až na
  Re: Saltic Hurricane 27.07.2011
díky už jsem se rozhodl pujdu do x-ray všem moc dík za rady akorat ty x-ray budou mít skladem až na
   Re: Saltic Hurricane 27.07.2011
Vona ta doprava z Číny totiž docela trvá ... ;-)
    Re: Saltic Hurricane 28.07.2011
Musim souhlasit s tím ,že Saltic Hurricane sou skvělý boty ale zas na druhou stranu sem je vloni vym
     Re: Saltic Hurricane 28.07.2011
Fakt se ti zdá, že Nepaly jsou 2x lepší (to je zhruba ten rozdíl) než Hurricany? To neni rejpanec, o
     Re: Saltic Hurricane 29.07.2011
Tak největší rozdíl vidim v zateplení Nepaly sou opravdu teplý sice saltic má Windtex ale Nepaly maj

 Adrspach25.07.2011
Ahoj, chystáme se na víkend do ádru, chtel bych vědet, dá se tam někde šikovně přespat pod převisem???má s tím někdo zkušenosti?  díky za odpověd
 Re: Adrspach25.07.2011
Ahoj! Převis ti neporadím. Jsou tam u parkoviště ty altánky, kde se odjakživa spává načerno, ale kdy
  Re: Adrspach25.07.2011
jasný :D myslel jsem prostě nějaký táboříště ale ne kemp.Zkusíme ty altánky jak říkáš. Hore zdar.
  Re: Adrspach25.07.2011
jasný :D myslel jsem prostě nějaký táboříště ale ne kemp.Zkusíme ty altánky jak říkáš. Hore zdar.
   Re: Adrspach26.07.2011
Pokud vim, tak spaní v altáncích není nelegální; a přinejmenším je tolerováno, nezůstává-li tam po l
  Re: Adrspach26.07.2011
No odjakziva ja napriklad v Adru v altankach nespal, jelikoz jsou tam teprva po revoluci. My spali v
   Re: Adrspach26.07.2011
dík za upřesnění, já před revolucí ještě chodil s plínkou na prdeli ;)
    Re: Adrspach26.07.2011
No vidíš a my ji za chvíli zase nasadíme...
   Re: Adrspach26.07.2011
Spát v Teplicích na nádraží (myslím tím tu nepoužívanou nákladní budovu na stanici Teplice - město)

 Sprievodca25.07.2011
poprosim Vas, co znamenaju v sprievodcovi v popise cesty stlpce F, P, K a *. Diki
 Re: Sprievodca26.07.2011
počty Fotek, Přelezů a Komentářů na lezci...
  Re: Sprievodca26.07.2011
...a * oblíbenost cest.

 BOR - situace25.07.2011
Nebyl jste někdo včera na Boru, jak to tam vypadá. Mokro? Sucho? Někde ano, někde ne? Děkuju všem...

 Měsíční údolí25.07.2011
Neví někdo, jak to je s lezením v lomu Měsíční údolí v Poříčí nad Sázavou? Je stále zákaz bez jakýchkoliv vyjímek?
 Re: Měsíční údolí29.07.2011
Mám dojem že je tam stále zákaz vydaný obcí na podnět chatařů (lezci tam údajně dělali bordel). Nicm

 foto dne - neda mi to25.07.2011
Chtel jsem jen tak tuknout, vynikajici sportovec je vynikajici sportovec, proti tomu zadna, ale pripada vam titulek dnesniho fota dne adekvatni?
 Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
jo
 Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
Souhlasím s tebou. Adama mám rád a fandím mu ale dávat na web Adamův portrét s titulkem "Adam t
  Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
Foto dne nevybírám, nedávám a ani nepopisuji já, takže klídek :)
   Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
Mě to nechává úplně chladným... Každej si Adama posoudí a titulek na tom nemůže nic měnit.
   Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
No je to úlet. Kdyby skončil první, tak to ještě pochopím ale....
 Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
... no, nepřipadá - a řekl bych, že by se to nelíbilo ani samotnýmu Adamovi. Osobně ho neznám, ale p
  Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
Důležitý je pouze Adam! fotky, natož blbé popisky k nim jsou naprosto nedůležité proboha :)
 Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
Já bych to zas nebral tak vážně. Já se tomu docela pousmál. Ne teda jakože bych si myslel, že je Ada
  Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
No spíš už tak trochu v poslední době vzniká (nebo asi spíš už dávno vznikl) kult osobnosti. Známe t
 Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
  Re: foto dne - neda mi to26.07.2011
No tak to je dost v pr...
 Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
To jsem tam dal já, je to tak trochu legrace a tak trochu si to myslím. Takže odpověd, jo je to adek
  Re: foto dne - neda mi to25.07.2011
Závisí na tom, aký si vysoký... :}
   Re: foto dne - neda mi to26.07.2011
Sakra jaky kult osobnosti? Adam je borec a JirkaS to podle sveho citeni taky vtipne napsal a je to
    Re: foto dne - neda mi to26.07.2011
Sakra podruhe, vzdyt uz to tam neni!!! Chyba...
     Re: foto dne - neda mi to26.07.2011
...plácalo se o fotce 6604
      Re: foto dne - neda mi to26.07.2011
placalo? to zni ponekud pejorativne, na to, ze v mem puvodnim dotazu neni ani trocha agrese. Schvaln
       Re: foto dne - neda mi to26.07.2011
Neboj, já jen že za dva týdny už nikdo neude vědět o jakou fotku šlo. Z mého příspěvku taky nelze vy
       Re: foto dne - neda mi to26.07.2011
no a jakej je vlastne tvuj nazor.. :)
        Re: foto dne - neda mi to26.07.2011
neadekvatni stejne jako Naganoooooooooooo
         Re: foto dne - neda mi to29.07.2011
A co takhle přejmenovat Diskusi zde na Lezci na "Žumpa"?
          Re: foto dne - neda mi to29.07.2011
Adam Veliký..? Proč ne, nemyslí si to jen někteří Češi. Titulky článků po MS jsou různé, třeba "

 horolezecká stěna24.07.2011
Ahoj lidi hledám parťaka nebo parťaču na horolezeckou stěnu nejlépe z opavy nebo z ostravy
 Re: horolezecká stěna25.07.2011
Piš to prosím do inzerce pod příslušné téma, díky.

 Trénink sportovního lezce II24.07.2011
Zdravím, nevíte někdo jak to vypadá s vývojem této knížky? Kdy už se konečně objeví na pultech?
 Re: Trénink sportovního lezce II24.07.2011
Kniha se objeví na pultech obchodů na podzim, přesný termín není zatím znám.
 Re: Trénink sportovního lezce II24.07.2011
Kniha se objeví na pultech obchodů na podzim, přesný termín není zatím znám.

 Průvodce Holštejn24.07.2011
Dal by se sehnat průvodce do Holštejna v elektronické podobě, případně kde by se dal koupit a za kolik?
 Re: Průvodce Holštejn24.07.2011
Seš normální nebo jsi spadl někde na hlavu????
  Re: Průvodce Holštejn24.07.2011
A proč hned takhle?
 Re: Průvodce Holštejn24.07.2011
Něco najdeš na Pokáčovi a jinak se dá koupit průvodce, vcelku aktuální. Mají ho i na Hopštejně u Pep
 Re: Průvodce Holštejn24.07.2011
Napiš Vlkovi, určitě ti ho rád v pdf pošle.
 Re: Průvodce Holštejn26.07.2011
Holštejn obsahuje nový průvodce Moravské skály, který koupíš ve většině horo šopů nebo na netu. Všic
  Re: Průvodce Holštejn26.07.2011
Napr. zde 1   ...   716   717   718   719   720   721   722   723   724   725   726   727   728   729   730   731   732   733   734   735   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kapesní nůž
Mám trochu netypický dotaz :) Jaký používáte kapesní nožík? Ztratil jsem po letech svého prastarého Victorinoxe, a tak přemýšlím, jestli si ho hned koupit znovu nebo se poohlídnout ještě někde jinde. Zajímají mě jakékoliv tipy na podobné nože.

Použití: víceúčelový nůž do baťohu - především vaření a do stěny do hor. Důležitá je kvalitní čepel. Využívám otvírák na konzervy a vývrtku na víno :)
Pavel21:58:52 25.07.2011
odpovědět 
 Re: Kapesní nůž
Victorionox nebo Wenger. Do jiných nožů bych asi neinvestoval.
22:02:39 25.07.2011
odpovědět 
  Re: Kapesní nůž
Osobně bych bral Wenger. Je mně sympatičtější, ale vesměs je to jedno.
Belial07:45:17 26.07.2011
odpovědět 
 Re: Kapesní nůž
Mikov dela taky slusne.
lada22:12:39 25.07.2011
odpovědět 
  Re: Kapesní nůž
Přesně tak. Pokud chceš podpořit český výrobce, kup Mikov. Je v poho
pavelk22:38:26 25.07.2011
odpovědět 
   Re: Kapesní nůž
Díky za tip, tuto značku jsem neznal. Neznáte náhodou nějaký dobrý kamenný obchod v Praze, příp. Ostravě, kde by se daly prohlídnout? Ať už Victorinox, Wenger nebo Mikov...
Pavel22:59:49 25.07.2011
odpovědět 
    Re: Kapesní nůž
Ahoj,

koukni na jejich stránky kde je i seznam obchodů http://www.mikov.cz/cz/47-Vybrane-obchody-v-CR.html Já můžu doporučit
Česká zbrojovka a.s., podniková prodejna Praha
Opletalova 37
110 00 Praha 1
tel. : 225 375 800

Nožířství Platýz
Národní 37
110 00 Praha 1
tel. : 224 228 633

Jo a jnak můžu Mikov také doporučit.
Ahoj Tomáš
Trdlo07:54:36 26.07.2011
odpovědět 
  Re: Kapesní nůž
Mikov ma takovy "normalnejsi" otvirak na konzervy nez ty svycarske. Ale zase nema krouzek.
jx zero08:06:45 26.07.2011
odpovědět 
 Re: Kapesní nůž
Dřív jsem taky musel mít víceúčelový, ale dnes jedině ten do strany vystřelovací od Mikovu. Dík pojistce se nezavře, konzervu otevře a dneska dokonce i ta dražší vína mívají šroubovací uzávěr. Velmi dobrá ocel a neplatíš nesmyslné peníze za značku
10:24:03 26.07.2011
odpovědět 
  Re: Kapesní nůž
vono je to jedno. dycky jsem nosil vobyčejný zavíráky s nějakou tou pojistkou nůž ti stejně někdo zničí když jsi hodnej a občas ho půjčíš.
Lukas B.10:58:47 26.07.2011
odpovědět 
   Re: Kapesní nůž
No dyt to rikam, jedna cepel a je vystarano
11:36:52 26.07.2011
odpovědět 
    Re: Kapesní nůž
ještě bych šel do uhlíkové čili ne nerezové ocele (tedy ne do sračkového nože za pět korun na pouti) kvůlivá výrazně lepším vlastnostem materiálu (líp se brousí a drží ostří)
Lukas B.12:11:40 26.07.2011
odpovědět 
     Re: Kapesní nůž
No a dodej, že to ani jeden ze zde probíraných výrobců nedělá :)
Belial07:48:33 27.07.2011
odpovědět 
      Re: Kapesní nůž
mám mikov z padesátých let z uhlíkové ocele. má jedinou výhodu - málem jsme se rozvedli když jsem paní svého srdce oznámil co ji provedu když dá ještě jednou zavírák do myčky.
Lukas B.08:24:50 27.07.2011
odpovědět 
       Re: Kapesní nůž
Kup si ruskej bajonet na AK-47. Můžeš s ním krájet celé konzervy nebo zabít medvěda. Nebo odříznout spolulezce co tě už nebaví. Taky s ním můžeš propíchnout klasika bez mága a fandu ptáků v zeleném. Hele kup si s ním rovnou i to ÁK-čko.
11:38:16 27.07.2011
odpovědět 
 Re: Kapesní nůž
nebo můžeš podpořit i jiného českého výrobce (bez mezer)
http://www.noze-nuz.com/ noze-nuz/SOG00068T.php
Lukas B.12:34:39 27.07.2011
odpovědět 
  Re: Kapesní nůž
anebo tudlecto, to je taky dobrá volovina, ale cena je poměrně rozumná (bez mezer). http://www.noze-nuz.com/ kershaw/KS1004BL.php
Lukas B.13:41:41 27.07.2011
odpovědět 
 Re: Kapesní nůž
Po tom, co se muj posledni nuz dvakrat odrazil od skaly a nasledne skoncil nekde hluboko dole v suti, si ted budu kupovat malej svycarak z 300. Na otevreni lahvace, vina, konzervy, nebo namazani chleba to staci. Jeste by mozna bodly nuzky na strihani nehtu.
Geo13:44:05 27.07.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192439)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1286 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz