LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Nový Jičín - Nový Jičín
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
HUDYsport - Hřensko
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 kde lézt? 31.07.2011
ahoj, nějaký tip na skalky okolo Prahy, kde se dá lézt krátce po dešti?

 průvodce na panťák a frýdštejn31.07.2011
bacha, v Lbc hudysportu za 240, zatímco v sedmihorkách na koupáku za 150..
 Re: průvodce na panťák a frýdštejn31.07.2011
a kdo si pospíšil tak byl i za 80 Kč :-)
  Re: průvodce na panťák a frýdštejn31.07.2011
V JBC v městském infocentru nebo na umělé stěně za 180Kč.
 Re: průvodce na panťák a frýdštejn31.07.2011
to sou dobrý teda
  Re: průvodce na panťák a frýdštejn01.08.2011
Myslis ty co "kurvej " cenu nebo koho, prosim?
   Re: průvodce na panťák a frýdštejn01.08.2011
Co je komu dotoho za kolik já ten průvodec prodávám. I kdyby za 500, tak to může být jedno!
<
    Re: průvodce na panťák a frýdštejn01.08.2011
Neni do toho nikomu nic, ale názor si udělá každý svůj a taky se podle něj zařídí. Za dvě tři stovky
     Re: průvodce na panťák a frýdštejn02.08.2011
Tak Hudysport nikdy nebyl armáda spásy. Kde jinde taky koupit fakt drahou věc na outdoor?
    Re: průvodce na panťák a frýdštejn02.08.2011
Mě zase vytáčí kecy jako ty tvoje. Právě protože máme svobodu, tak tě dnes může každý svobodně nazva
     Re: průvodce na panťák a frýdštejn02.08.2011
Ty můžeš nazývat kurvu kurvou a on ruďocha ruďochem ne? Nějak ses do toho zamotal :-).
      Re: průvodce na panťák a frýdštejn02.08.2011
Přemýšlej trochu, přišlo mi jen úsměvné, když rudoch někomu nadává do rudochů, jeho právo to činit m
       Re: průvodce na panťák a frýdštejn02.08.2011
No a jinak bych odhadoval, že cena v LBC Hudysportu bude klasická doporučená maloobchodní, a prodeje
        Re: průvodce na panťák a frýdštejn02.08.2011
jenže jablonecká stěna už není žádná putyka a rozdíl je taky v desítkách procent
         Re: průvodce na panťák a frýdštejn02.08.2011
Předpokladu, že ceny v Hudy=běžná moc, bych byl schopen uvěřit za předpokladu, kdybych se na stejné
     Re: průvodce na panťák a frýdštejn02.08.2011
Trochu se pleteš, nemáš právo někomu sprostě nadávat do kurev, jenom proto, že máš jiný pohled na tv
      Re: průvodce na panťák a frýdštejn02.08.2011
V případě obchodu bych kurvu považoval spíš za kompiment ve smyslu: "jsi schopnej obchodník, ne
       Re: průvodce na panťák a frýdštejn03.08.2011
Tohle je casty pohled, z hlediska zakaznika zrejme uchylka. Obdivovat obchodniky co umi prodat oprot
        Re: průvodce na panťák a frýdštejn04.08.2011
Nakoupit draho v hudáči nemusí bejt jenom projev blbosti. Může to např. taky znamenat, že si vážíš v
      Re: průvodce na panťák a frýdštejn03.08.2011
Vlastně máš pravdu, ale je dobrý vědět, že za to, co ty nazýváš "jiný názor na tvorbu cen"
       Re: průvodce na panťák a frýdštejn03.08.2011
Mně teda spíš než cena u toho průvodčíka překvapujou ty podivné klasifikační korekce. Např. Eldorádo
        Re: průvodce na panťák a frýdštejn03.08.2011
Průvodce jsem zatím neviděl, ale že by zrovna Dlouhý ruce byly VIIIc se mi moc nezda. Nepleteš si to
       Re: průvodce na panťák a frýdštejn03.08.2011
Palec nahoru a souhlas.
       Re: průvodce všem03.08.2011
Vše každému podle jeho potřeb? Přijdeš mi jako cikánka ukazující na její rodinou vybydlený chlív s a
       Re: průvodce na panťák a frýdštejn03.08.2011
Souhlas. Je smutný, že řada lidí má už tak vymletou hlavu, že tomuhle říkaji "rudý myšlení"
        Re: průvodce na panťák a frýdštejn04.08.2011
No jasně, 21 let po změně režimu je naše demokracie stále "mladá" a stále za všechno můžou
         Re: průvodce na panťák a frýdštejn04.08.2011
Asi by bylo hodně laciný napsat, že s tou neschopností s tebou plně souhlasím, protože si také myslí
          Re: průvodce na panťák a frýdštejn04.08.2011
Tak nevím, kde se pohybuju/ješ. Já narazil zrovna tak na Němce, Frantíky, Holanďany, Taliány, Španěl
           Re: průvodce na panťák a frýdštejn04.08.2011
Tuhle diskuzi fakt nechápu, co to tu melete, otevřete radši toho průvodčíka a bavme se o tom co tam

 Hvar Vánoce31.07.2011
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s lezením na Hvaru o Vánocích? Počasí a tak. Díky.
 Re: Hvar Vánoce01.08.2011
Majitel a správce Miro Štec říkal, že není problém s lezením o vánocích. Mívá tam prý docela plno.

 Hvar Vánoce31.07.2011
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s lezením na Hvaru o Vánocích? Počasí a tak. Díky.
 Re: Hvar Vánoce31.07.2011
Vřele doporučuji.

 Spaní Adlitz-Semmering31.07.2011
Ahojda,
dá se bezproblémově přespávat někde poblíž Adlitzgrabenu (Semmeringu), nebo je běžný jezdit každej den do Kaiserbrunnu?
Dík ;)
 Re: Spaní Adlitz-Semmering31.07.2011
jezdit do Kaiserbrunu
 Re: Spaní Adlitz-Semmering31.07.2011
hele dá se spát přímo na semeringu. pokud vás není moc a jste v klidu, je to v pohode:-)
  Re: Spaní Adlitz-Semmering31.07.2011
Po tomto sdělení to v klidu už být nemusí. Asi už se zapomíná, že Adlitzgräbenu hrozil úplný zákaz l
  Re: Spaní Adlitz-Semmering31.07.2011
ako je možné, že blbec ako ty vie použíavať počítač?

 české útesy30.07.2011
Ahoj, nevíte někdo o nějaké pěkné lezecké oblasti, kde by se našli skalí útesy začínající vodou? Rád bych se vykoupal až bude lepší počasí.
 Re: české útesy31.07.2011
Foto dne :) máš tam dokonce i název oblasti
 Re: české útesy01.08.2011
Hříměždice
  Re: české útesy01.08.2011
wilsonova skala

 dolejzání cest v labáku30.07.2011
Prosím vás, rád bych se zeptal, myslíte si, že by se cesty v labáku měli dolejzat až nahoru, je-li tam slaňák, nebo stačí to zapíchnout u posledního kruhu?
Protože jsem to tam často viděl takto dělat a nevím, co si o tom mám myslet. díky za odpověď
 Re: dolejzání cest v labáku30.07.2011
Já bych řekl, že když to vidíš dál a je jasný, že by to byl už jen lehkej dolez, kterej bys samozřej
  Re: dolejzání cest v labáku30.07.2011
Každá cesta někde začíná a někde končí, pak lze hovořit o jednom pojmu a konkrétním názvu cesty. Urč
 Re: dolejzání cest v labáku30.07.2011
O co ti jde? Je to tvoje svědomí a tvůj zážitek. Takže si to musíš rozhodnout sám.
Ale pokud
  Re: dolejzání cest v labáku30.07.2011
Jakmile skončí lezení a začne VHT s bh hurá dolu. Ale každýho věc.
 Re: dolejzání cest v labáku30.07.2011
Jak mizí kyselé deště, tak přibývají mechy a lišejníky na rajbasech. I tyto organismy mají své ochrá
  Re: dolejzání cest v labáku30.07.2011
Tuhle jsem při koukání kde je majlona došel z Klokoček do Turnova a nic. Hehe
   Re: dolejzání cest v labáku30.07.2011
Cesta je tak jak ji udělal prvovýstupce. A tak by se měla celá dolézt.
    Re: dolejzání cest v labáku01.08.2011
Urcite nebudu lezt vsechny cesty jako prvovystupce, kdyz casem vznikly logictejsi linie. Taky bych s
     Re: dolejzání cest v labáku01.08.2011
bla bla bla bla. To sou myšlenky
     Re: dolejzání cest v labáku03.08.2011
Já do Kauflandu chodím,mám ho blízko a nechci chcípnout hlady. Ať každej leze jak chce,a jak ho to b
 Re: dolejzání cest v labáku01.08.2011
Konkretne treba Zlate listi, kterou hodne lidi konci u posledniho kruhu ackoliv v pruvodci je "
  Re: dolejzání cest v labáku03.08.2011
lezl jsem a udelal jsem takto, dolezl jsem do lehkeho rozchrastano/zameseno/mokreho terenu, slezl co
 Re: dolejzání cest v labáku03.08.2011
jak je to třeba v cestě "přes skobičku" (nebo jak se to jmenuje - nahoře je přímo nad kruh
 Re: dolejzání cest v labáku04.08.2011
Když je v popisu "na vrchol" tak se snažím dolézt až nahoru, ale vždycky když se prodírám

 Turistika+Feráty na Slovensku30.07.2011
Ahoj, chceme na poslední dva týdny (+- 10 dní) prázdnin vyrazit s partou na Slovensko. Rádi bychom z toho udělali takový "čundr" - stanování, přespávání v horských chatách atp. Takový přelez určité části (částí) nějakého (nějakých) pohoří s něja
 Re: Turistika+Feráty na Slovensku31.07.2011
Ferraty v tom zmysle, ako v Alpach na Slovensku nastasie nie su. Na cunrovu hrebenovku s kombinovani
  Re: Turistika+Feráty na Slovensku31.07.2011
Feráty např.: Orla perč (v polské části) a Jordánka (Lomnický štít)
   Re: Turistika+Feráty na Slovensku01.08.2011
Myslel som tym, ze na Slovensku nie su cesty s ocelovym lankom, v ktorych sa isti ferratovym setom.
    Re: Turistika+Feráty na Slovensku03.08.2011
Zrovna Jordánka od Lomnické věžičky až na vrchol je teď už normální feráta. Jednou brzo ráno s batoh

 Grit Flick30.07.2011
Zdravim..nemáte někdo film Grit Flick? Odkaz, torrent, rapidshare..?

 horolezci Hlubočepy? 29.07.2011
Chystám se v neděli do Hlubočep, chci natočit pár záběrů lezců ve skalách..pro libé veřejnoprávní účely :-) Myslíte, že je jistý, že tam někdo bude, nebo mám radši předem shánět dobrovolníky? Díky, Eva
 Re: horolezci Hlubočepy? 30.07.2011
Tuhle neděli má lejt stejně jako dneska. Takže se obávám, že tam nepoleze nikdo dobrovolně ani nedob

1   ...   713   714   715   716   717   718   719   720   721   722   723   724   725   726   727   728   729   730   731   732   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 dolejzání cest v labáku
Prosím vás, rád bych se zeptal, myslíte si, že by se cesty v labáku měli dolejzat až nahoru, je-li tam slaňák, nebo stačí to zapíchnout u posledního kruhu?
Protože jsem to tam často viděl takto dělat a nevím, co si o tom mám myslet. díky za odpověď.
pj14:39:21 30.07.2011
odpovědět 
 Re: dolejzání cest v labáku
Já bych řekl, že když to vidíš dál a je jasný, že by to byl už jen lehkej dolez, kterej bys samozřejmě dal s prstem v nose, neni důvod unavovat jističe, odírat skálu, chlupatit lano, nechat teplat pivo... víš co. A nemusí to bejt až u posledního kruhu.
X.16:14:19 30.07.2011
odpovědět 
  Re: dolejzání cest v labáku
Každá cesta někde začíná a někde končí, pak lze hovořit o jednom pojmu a konkrétním názvu cesty. Určil to prvovýstupce, maximálně to pak někde změnili ochranáři nebo OVK. Uklouznout se dá i v "lehkém" výlezu, stejně jako v těžkém kroku a jsou cesty, kde nateče před koncem někdy i sebelepšímu horolezci. Ukončit cestu dřív je nesporně veliká psychická úleva, stejně jako např. chytit se kruhu. Lezení je zábava, ale v tomto případě je rozdíl pak říci zkrokoval jsem těžká místa, zkoušel jsem cestu, neřku-li lezl jsem cestu a vylezl jsem cestu. Také u bouldrů je Top a velehory mají dokonce vrcholové foto... Pokud si to někdo leze a nechává pro sebe, je to něco jiného. Tohle je olézání chytů, tahání překližky do přírody a upřednostnění výkonu před vším tím pěkným celkem co vylezení cesty obnáší, lenost, výmluva a pomalá práce s materiálem. Vídám občas i staré horolezce, kteří se za den proběhnou třeba ve dvaceti těžších cestách, vše precizní a bez řečí, včetně dolezů. Těch si vážím víc, než někoho kdo zabaletí v sebetěžší cestě. Je veliká škoda, že někteří naši lepší lezci takhle degradují horolezectví i dříve jednoznačné pojmy, stejně jako někteří považují nacvakanou cestu od spolulezce za Flash. Já si vybral jak chci lézt i svoje horolezecké vzory;)
17:29:40 30.07.2011
odpovědět 
 Re: dolejzání cest v labáku
O co ti jde? Je to tvoje svědomí a tvůj zážitek. Takže si to musíš rozhodnout sám.
Ale pokud je nahoře ještě nějaký jištění (slaňák), tak proč k němu nedolízt? Aspoň jednou. Podruhý už si pak třeba můžeš říct, že to tam znáš a třeba kvůli lanu si to můžeš odpustit, nebo že za to lehkej dolez nestojí...
P.16:44:17 30.07.2011
odpovědět 
  Re: dolejzání cest v labáku
Jakmile skončí lezení a začne VHT s bh hurá dolu. Ale každýho věc.
16:59:43 30.07.2011
odpovědět 
 Re: dolejzání cest v labáku
Jak mizí kyselé deště, tak přibývají mechy a lišejníky na rajbasech. I tyto organismy mají své ochránce, takže by se mnoho cest ani dolézat nemělo. Jinak se koukejte, kde jsou majlonky a je to.
Bída17:29:27 30.07.2011
odpovědět 
  Re: dolejzání cest v labáku
Tuhle jsem při koukání kde je majlona došel z Klokoček do Turnova a nic. Hehe
K.19:23:02 30.07.2011
odpovědět 
   Re: dolejzání cest v labáku
Cesta je tak jak ji udělal prvovýstupce. A tak by se měla celá dolézt.
Jirous20:34:33 30.07.2011
odpovědět 
    Re: dolejzání cest v labáku
Urcite nebudu lezt vsechny cesty jako prvovystupce, kdyz casem vznikly logictejsi linie. Taky bych se neptal jak se co ma dolezat, snad mam svuj vlastni nazor...ale chci-li si cestu zapsat/ja jen do mysli/ tak ji prelezu samozrejme celou. To by jsi se taky musel ptat, zda kdyz vsichni v tvem okoli chodi v nedeli do kauflandu, jestli by jsi tedy nemel chodit taky...
Martas.15:30:41 01.08.2011
odpovědět 
     Re: dolejzání cest v labáku
bla bla bla bla. To sou myšlenky
grhhh15:38:24 01.08.2011
odpovědět 
     Re: dolejzání cest v labáku
Já do Kauflandu chodím,mám ho blízko a nechci chcípnout hlady. Ať každej leze jak chce,a jak ho to baví. Není to práce, ale zábava. Stejně tak je zábava jak to někteří žerou.
21:30:04 03.08.2011
odpovědět 
 Re: dolejzání cest v labáku
Konkretne treba Zlate listi, kterou hodne lidi konci u posledniho kruhu ackoliv v pruvodci je "na vrchol" - dolezate nebo ne?
16:07:41 01.08.2011
odpovědět 
  Re: dolejzání cest v labáku
lezl jsem a udelal jsem takto, dolezl jsem do lehkeho rozchrastano/zameseno/mokreho terenu, slezl co to slo a pak skocil do posledniho. ve chvili kdy uz je zbytek lehky pak na masivech opravdu do lesa nelezu. uplne jina situace je na vezich, kde na vrchol dolezam. labak je v tomto vyjimka, u mnoha cest se zazilo jejich nedolezani. zda je to koser si rozhodni sam.....
cau Ondra
ondra14:33:53 03.08.2011
odpovědět 
 Re: dolejzání cest v labáku
jak je to třeba v cestě "přes skobičku" (nebo jak se to jmenuje - nahoře je přímo nad kruhem kus hladkého přes které jde přelízt, pak širočina s borovičkou, ale bez kruhu - v průvodci je to od kruhu nahoře doleva a dál - jde to rovně?
marek22:24:12 03.08.2011
odpovědět 
 Re: dolejzání cest v labáku
Když je v popisu "na vrchol" tak se snažím dolézt až nahoru, ale vždycky když se prodírám tím humusem plným klíšťat a hledám strom na štand, tak si nadávám do pitomců a slibuju, že už to víckrát neudělám, že to bylo naposled.
K.08:57:48 04.08.2011
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi