3 vikendy jsme ted byli zasekany doma a skaly volaji, akorat koukam na predpovedi a nejen ze se lisi, ale casto i protireci. Jak je to tedy s prochcanosti sutru v Jure rekneme JZ a Z cast, pohoda jazz i v lesich, nebo je to mizerie?
Lezci, kamaradi, rad bych vas pozadal o pruvodce na slunecni plotny (pokud nekdo mate v e-podobe, prosim na mail) nebo radu, ktereho pruvodce na miste koupit.
Diky
7lu
Ahoj,nemate někdo info nebo nebyl jste v oblasti Val Masino, popřípadě od severu v Bergellu, jestli náhodou nahoře není sníh? Nemáte někdo zkušenosti se spaním ve stanu pobléž chaty Rif. Gianetti?
Díky, Tomáš
Ahoj,nemate někdo info nebo nebyl jste v oblasti Val Masino, popřípadě od severu v Bergellu, jestli náhodou nahoře není sníh? Nemáte někdo zkušenosti se spaním ve stanu pobléž chaty Rif. Gianetti?
Díky, Tomáš
Chystám sa na 10 dní do oblasti Costa Blanca. Prý nádherné lezení. Jedine co schází je prúvodce. Nemáte někdo na pújčení nebo ještě lépe v elektronické podobě? Samozřejme odměna jistá
Chystám sa na 10 dní do oblasti Costa Blanca. Prý nádherné lezení. Jedine co schází je prúvodce. Nemáte někdo na pújčení nebo ještě lépe v elektronické podobě? Samozřejme odměna jistá
Hoverla je profláklá, chodí tam spousta lidí s cestovkama. Zkus trochu zagůglit, určitě to v nějakým cestovatelským deníčku najdeš a pár užitečných informací je i u zájezdů cestovek.
Zdar, my jsme sli z Lazesciny, na konci vesnice je vstup do parku, neco malo chcou jako vstup, asi 20 korun. U vstupu do parku te na louce nechaji prespat ve stanu a je tam i voda. K samotenmu nastupu vede asi 7-8 km dlouha prasna (bahnita) cesta vicemene po rovine Kdyz se ti nechce slapat, domluvis se se spravcema a ti ti zaridi gazik, take za mirny baksis. Jinak vrsek Hoverly je jedno velke smetiste, docela hnus. Spis bych doporucil nejakou hrebenovku, ale bacha na blizkost hranic s Rumunskem. Kdyz tak napis svuj email do fora a ja ti muzu poskytnout vice informaci. D.
Zdar, my jsme sli z Lazesciny, na konci vesnice je vstup do parku, neco malo chcou jako vstup, asi 20 korun. U vstupu do parku te na louce nechaji prespat ve stanu a je tam i voda. K samotenmu nastupu vede asi 7-8 km dlouha prasna (bahnita) cesta vicemene po rovine Kdyz se ti nechce slapat, domluvis se se spravcema a ti ti zaridi gazik, take za mirny baksis. Jinak vrsek Hoverly je jedno velke smetiste, docela hnus. Spis bych doporucil nejakou hrebenovku, ale bacha na blizkost hranic s Rumunskem. Kdyz tak napis svuj email do fora a ja ti muzu poskytnout vice informaci. D.
Cao,
Hoverla je paradni v zime na skialp, je tam prazdno, ted bude spousta lidi. Obecne: ceny mirne, noclehy za babku, prijemny lidi. Jedte tam kamkoliv a budete spokojeny...
Docela pekny je to z Jasinje do Rachova, pripadne se po hrebeni da jit jeste dal. Ubytovani je dole ve vesnicich celkem casto..Vesmes stejny ceny v "Gotelu" cca 100 hriven/os (cca 250Kc). Jinak stan muzes postavit naprosto kdekoliv, klidne za hospodou..je to kazdymu jedno.. Vsichni tam umi cesky takze neni potreba nic resit..Neni to zadna velka divocina..do civilizace je vsude blizko..lidi dost..da se to jet i na kole nebo na motorce..takze asi tak..No a to pivo uz tam taky neni tak levny jak bylo kdysi..
My jsme se odtamtud vratili pred peti dny. Spat muzes opravdu kdekoliv najdes nejaky rovny placek. Doporucuju hrebenovku Pop Ivan - Hoverla, kdyz chytnete hezky pocasi, tak je tam super vyhled.
Jinak na Hoverle je mnoho turistu, kteri si nechaji vyvízt zadky Gazem pod kopec. Nahore sedi chlapik, ktery prodava medajle a vari caj. :)
Tak to se asi poměry zlepšily, já tam byla před patnácti lety a náš první a poslední bivak poblíž vesnice vyvolal u místních hochů potřebu se družit u našeho ohně, bohužel s pistolí v ruce. :-(
Podla Cvicnych skal a horolezectvi v CSR (Pilat, 1938) su v oblasti Rachiva a Jasine k lezeniu vhodne severne svahy, steny a zrazy Pietrosa, Ninesky, Pop Ivana, Geresasky (nezlezene). Skalkarska pieskovcova oblast Dovbusa je cca 200 km na SZ, rumunske sopecne skaly Creasta Cocosului cca 100 km na JZ. Kto ma skusenosti z tychto oblasti, podelte sa. Dik
Vždycky jsem slyšel o bouldrech na Dovbuše, ale podle fotek jsou to i vysoké stěny. Jen nevím jak to bude s tím skalkařením, rýhy naznačují poměrně měkký pískovec
Skaly Dovbusa najdes na tychto strankach: http://www.extrem.lviv.ua/ index.php?option=com_content&task= view&id=6&Itemid=16 http://vabec.sk/ index.php?action=0&id=629 http://james.sk/ articles.asp?pageid=1&portal_ id=1&id_dependency=6585
Ale o tych stenach a zrazoch v Cornohorskom masive som nenasiel nic.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.