Ahoj chtěl bych se zeptat jestli to znáte taky: koupíte si malé lezečky (první obutí pouze s igelitem na patě) a po rozlezení to jsou naprosto úžasné boty. ALE po nošení malých bot vznikají na nohách takové tvrdé "otoky" myslím že se tomu říká &
Ahoj. Psal jsem zde asi před týdnem o našem tripu na Slovensko. To jsem ještě vůbec neměl představu. Teď už to trochu vykrystalizovalo a máme malinko jasnější představu. Chtěli bychom navštívit Malou Fatru (nebo je velká lepší?), Roháče a Vysoké Tatry.
Zdravím, možná mám blbej dotaz, ale řeším takovou věc. Mám boty s drážkou na patě (Garmont Montana, tvrdost C/D) a tak jsem si koupila mačky s rychloupínákem na patě (Grivel g12). Myslím že oboje jsou dobrý výrobky. Stalo se ale tohle - při výšlapu po led
Ahoj, nebyl nekdo nekdy lezt v Australii v Grampians ci Blue Mountains? Potreboval bych par informaci, hlavne jak se spanim a da-li se fungovat bez auto, apod. Dik Alesak.
Ahoj lezci, potřeboval bych poradit, mám už půl roku lezky Rock Pillars Zion, ale pokaždý když si je vezmu tak po 2-3 hodinách lezení mám otlačený a trochu oteklý boky palců a ojediněle mám i puchýře. Tlačí mě tak jak by měli, protože špičku palce mám pře
Ahoj lezci, potřeboval bych poradit, mám už půl roku lezky Rock Pillars Zion, ale pokaždý když si je vezmu tak po 2-3 hodinách lezení mám otlačený a trochu oteklý boky palců a ojediněle mám i puchýře. Tlačí mě tak jak by měli, protože špičku palce mám pře
Ahoj, mozete mi prosim poradit, chcel by som konecne kupit polky/dvojicky do hor, v zime na lady a sem tam na ladovec. Zatial som liezol na Bealoch a moze byt, len Iceline je uz dost tkanicka do bot (najma ked lezu dvaja druholezci kazdy na jednej to som
Ahoj, mozete mi prosim poradit, chcel by som konecne kupit polky/dvojicky do hor, v zime na lady a sem tam na ladovec. Zatial som liezol na Bealoch a moze byt, len Iceline je uz dost tkanicka do bot (najma ked lezu dvaja druholezci kazdy na jednej to som sa uz bal). Rozmyslam teda medzi Beal Cobra II 8.6 a Tendon Master 8.5. GoldenDry resp. CompleteShield urcite, a skor asi 60m (dlzka sa tu uz dost krat riesila, ideal mi vychadza 55m :D ). Ak nie su Tendony o moc horsie tak by som asi podporil domacich. Je este nejaka relevantna volba ktoru som prehliadol? Prave som prisiel po polroku z Francie tak nemam moc prehlad. Kde by som to vedel do budceho tyzdna zohnat? nie je nahodou niekde nejaky vypredaj?
"Ak nie su Tendony o moc horsie tak by som asi podporil domacich. Je este nejaka relevantna volba ktoru som prehliadol?"
Gilmont Gill (8.3) /a jsou to pro tebe i víc domácí ;)))/
"Kde by som to vedel do budceho tyzdna zohnat?"
Podle toho, kde se pohybuješ. V Praze a v Žilině se dají koupit zcela jistě přes pult (v Praze na stěně v Holešovicích a v Žilině leckde), o jinejch místech přehled nemám, e-shopy je mají taky, ale nevím, jak rychle.
"nie je nahodou niekde nejaky vypredaj?" Nevim. Ale ty Gilmonty mají slušnou cenu obvykle i tak.
Tuším, že lanový guru R.Fáborský zanechal stopy v Lanexu, Singáču i v Gilmontu, takže ty lana mají jistou úroveň všechna. Otázku je, jak to "mastí" jeho následovníci...
:) Máš pravdu, Radek F. to prošel přesně takto. A pokud je mi známo, tak i když v současné době už lanařinu vůbec nedělá, tak na to co se děje v Žilmontu údajně zdáli dohlíží ...
P.S. Statiky ze Žiliny byly dobrý odjakživa.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.