LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
50.Zaoral 9994
51. 9986
52.Šenkýř 9969
Bouldry:
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
52.Čech 9050
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230799 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Le Blok - Ostrava 1
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Olomouc
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Problémy nohou08.08.2011
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli to znáte taky: koupíte si malé lezečky (první obutí pouze s igelitem na patě) a po rozlezení to jsou naprosto úžasné boty. ALE po nošení malých bot vznikají na nohách takové tvrdé "otoky" myslím že se tomu říká &
 Re: Problémy nohou08.08.2011
No, mě krom těchhle tvrdejch puchýřů i ty palce začly bolet a snížila se mi hybnost ohybu palců, tak
 Re: Problémy nohou08.08.2011
Co na to - prostě to mám. Takový velký jakoby mozoly na palcích a takový zvětšený paty. Už dost dlou
  Re: Problémy nohou08.08.2011
Nevšímat si toho, na funkci to nemá vliv. A po 10-15 letech to pak už je stejný a dál se to nezvětšu
 Re: Problémy nohou12.08.2011
Brácho neřeš to :) větší botky a vzhůru.
Když tío bolí takhle moc tak to ti tělo říká, nemuč

 Anglie07.08.2011
Mohl by mi někdo prosím napsat přesná místa, kde se v Peak Distrikt dá dobře bouldrovat? Nejlépe GPS, díky
 Re: Anglie07.08.2011
Zrovna v Peaku jsou GPS souradnice to posledni podle ceho bych hledal kde lezt.

  Re: Anglie08.08.2011
A může mi někdo doporučit kam jit bouldrovat?
   Re: Anglie08.08.2011
Asi nejlepší bouldry začínají západně 10 kilometrů od sheffieldu hrnečku silnice uvidíš to na google
   Re: Anglie08.08.2011
Rozhodne bych zacal na Stanage.

Ale prijde mi, ze je tady nekdo neumi pouzivat intern

 Malá Fatra, Roháče, Vysoké Tatry06.08.2011
Ahoj. Psal jsem zde asi před týdnem o našem tripu na Slovensko. To jsem ještě vůbec neměl představu. Teď už to trochu vykrystalizovalo a máme malinko jasnější představu. Chtěli bychom navštívit Malou Fatru (nebo je velká lepší?), Roháče a Vysoké Tatry.
 Re: Malá Fatra, Roháče, Vysoké Tatry07.08.2011
Co se týče Malá vs. Velká fatra - na malý jsou větší kopce a víc lidí, velká jsou krásný klidný kope
 Re: Malá Fatra, Roháče, Vysoké Tatry07.08.2011
Ak nemas turisticke mapy s casmi, pozri si stranky hiking.sk (vpravo je hikeplanner) a turistickama
  Re: Malá Fatra, Roháče, Vysoké Tatry07.08.2011
Jo, děkuji. Máme o čem přemýšlet, nějak to dám dohromady. Máme ještě dva týdny. Kdyby něco, určitě j

 rychloupínák na patě a puchýř05.08.2011
Zdravím, možná mám blbej dotaz, ale řeším takovou věc. Mám boty s drážkou na patě (Garmont Montana, tvrdost C/D) a tak jsem si koupila mačky s rychloupínákem na patě (Grivel g12). Myslím že oboje jsou dobrý výrobky. Stalo se ale tohle - při výšlapu po led
 Re: rychloupínák na patě a puchýř06.08.2011
JJ mě to dělali Cassiny. Myslím že si budeš muset koupit řemínkové mačky nebo tvrdší boty. Ty tvé Ga
  Re: rychloupínák na patě a puchýř07.08.2011
Řemínkáče jsem vyloučila hnedka od začátku, protože jakýkoliv jiný upnutí je na botě takový pevnější
 Re: rychloupínák na patě a puchýř06.08.2011
Krome macek s kosikem na patu je dalsi moznosti Petzl s upinanim Sidelock. Vypada to sice bizarne a
  Re: rychloupínák na patě a puchýř07.08.2011
Největší sranda na tom je ta, že jsem o Petzlech se Sidelockem uvažovala... a pak se mi zalíbily ty
 Re: rychloupínák na patě a puchýř07.08.2011
Mám také G12 a používal jsem je v kombinaci Meindl Makalu (C) a bylo to zcela bez problému.Je to tak
  Re: rychloupínák na patě a puchýř07.08.2011
Díky za odpověď, ten upínák jsem už povolila tak, aby nebyl napranej, ale nepomohlo to. Bota sama o
 Re: rychloupínák na patě a puchýř07.08.2011
Garmont Montana jsou měkký botky na patní rychloupínák nevhodný = jiný boty nebo jiný mačky. Ten zář
  Re: rychloupínák na patě a puchýř08.08.2011
JJ má pravdu předsedo :-)

 dotaz Blue Mountains, Grampians05.08.2011
Ahoj, nebyl nekdo nekdy lezt v Australii v Grampians ci Blue Mountains? Potreboval bych par informaci, hlavne jak se spanim a da-li se fungovat bez auto, apod. Dik Alesak.

 Lezečky05.08.2011
Ahoj lezci, potřeboval bych poradit, mám už půl roku lezky Rock Pillars Zion, ale pokaždý když si je vezmu tak po 2-3 hodinách lezení mám otlačený a trochu oteklý boky palců a ojediněle mám i puchýře. Tlačí mě tak jak by měli, protože špičku palce mám pře
 Re: Lezečky05.08.2011
zkus si ty lezky občas mezi lezením sundat, po 3 hodinách v kuse by trpěl asi každej
  Re: Lezečky05.08.2011
A nebo si dej loktem do zad, on Ti tam pak ten palec lépe zajede...
  Re: Lezečky05.08.2011
Nebo si je příště kup o kus větší. Vono nejni až tak pravda, že by tě lezky nutně musely tlačit, záv
 Re: Lezečky05.08.2011
2-3 hodiny lezeni je dost dlouho, nevim jak kdo ale ja je potrebuju zouvat tak kazdou hodinu (max).o
 Re: Lezečky05.08.2011
Ok, děkuju za rady, no boty si normálně kupuju 45 a lezky mám 46 takže velikostně nevím no :D, budu
  Re: Lezečky05.08.2011
Rock Pillars jsou divny, jedina znacka ktera me tlacila i kdyz jsem vzal o cislo vetsi nez mam nohu.
   Re: Lezečky06.08.2011
Až si budu kupovat další lezečky vyzkouším více variant i od konkurence, při koupi jsem necítil moc
    Re: Lezečky06.08.2011
M\yslim, ze je to lezeckou. Mela jsem tyhle boty a prodala jsem je po jednom pouziti, bylo zrejme, z

 Lezečky05.08.2011
Ahoj lezci, potřeboval bych poradit, mám už půl roku lezky Rock Pillars Zion, ale pokaždý když si je vezmu tak po 2-3 hodinách lezení mám otlačený a trochu oteklý boky palců a ojediněle mám i puchýře. Tlačí mě tak jak by měli, protože špičku palce mám pře

 Vysoké Tatry05.08.2011
Ahoj, poradíte někdo nějakou pěknou lezeckou oblast ve Vysoký Tatrách...kde jsou převážně jednodýlky? Jestli vůbec taková oblast existuje:) Díky
 Re: Vysoké Tatry05.08.2011
Dle mne nejhezci je Vapenka hned u Zuberce/tedy jiz ne ve Vysokych/, pak v Tatranske Kotline byvaly
 Re: Vysoké Tatry05.08.2011
Dle mne nejhezci je Vapenka hned u Zuberce/tedy jiz ne ve Vysokych/, pak v Tatranske Kotline byvaly
 Re: Vysoké Tatry05.08.2011
Vo Vysokych Tatrach su tisice ciest, ale 1-dlzkovych je asi malo. Len kvoli lezeniu 1-dlzkovych sa t

 Vysoké Tatry05.08.2011
Ahoj, poradíte někdo nějakou pěknou lezeckou oblast ve Vysoký Tatrách...kde jsou převážně jednodýlky? Jestli vůbec taková oblast existuje:) Díky

 pulky05.08.2011
Ahoj, mozete mi prosim poradit, chcel by som konecne kupit polky/dvojicky do hor, v zime na lady a sem tam na ladovec. Zatial som liezol na Bealoch a moze byt, len Iceline je uz dost tkanicka do bot (najma ked lezu dvaja druholezci kazdy na jednej to som
 Re: pulky05.08.2011
Singing Rock Gemini?
  Re: pulky05.08.2011
iceline ma 8.1 a prisla mi tenka, gemini ma 7.9 ... od SR este accord 8.3 ale ten je bez impregnacie
 Re: pulky05.08.2011
Sevřený...?
 Re: pulky05.08.2011
"Ak nie su Tendony o moc horsie tak by som asi podporil domacich. Je este nejaka relevantna vol
  Re: pulky06.08.2011
no na gillmont som vela dobreho nepocul ... ale vraj sa to meni ... tak neviem
   Re: pulky06.08.2011
Já jsem je koupil sám na základě dobrejch referencí, ale osobně jsem je ještě moc nevyzkoušel. Nicmé
   Re: pulky06.08.2011
Tuším, že lanový guru R.Fáborský zanechal stopy v Lanexu, Singáču i v Gilmontu, takže ty lana mají j
    Re: pulky06.08.2011
:) Máš pravdu, Radek F. to prošel přesně takto. A pokud je mi známo, tak i když v současné době už l

1   ...   711   712   713   714   715   716   717   718   719   720   721   722   723   724   725   726   727   728   729   730   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Malá Fatra, Roháče, Vysoké Tatry
Ahoj. Psal jsem zde asi před týdnem o našem tripu na Slovensko. To jsem ještě vůbec neměl představu. Teď už to trochu vykrystalizovalo a máme malinko jasnější představu. Chtěli bychom navštívit Malou Fatru (nebo je velká lepší?), Roháče a Vysoké Tatry.
Teď se nemůžeme dohodnout. Podle všeho jsou Roháče a Fatra velmi podobné. Ale zase bychom nechtěli o nic přijít. Jsme omezeni časem, máme asi 10-12 dní bez cesty. Potřebovali bychom vědět na kolik dní asi vyjde každé z těchto pohoří, abychom viděli/prošli to nejzajímavější. Chceme jít tůru, nejlépe přechody - přespání v horských chatách, v campech, na divoko (zda je možné)... Chceme něco ostřejšího, jsme mladí klucí, takže klidně něco odjištěného řetězy, delší výlety, těžší terén... Díky mockrát za všechny doporučení.
 Hnykda21:48:34 06.08.2011
odpovědět 
 Re: Malá Fatra, Roháče, Vysoké Tatry
Co se týče Malá vs. Velká fatra - na malý jsou větší kopce a víc lidí, velká jsou krásný klidný kopečky, kde chodí lidí málo a dá se krásně přespat na salaši pod Suchým vrchem (jsou tam dvě). Pokud byste chtěli na Malý fatře na řetězy, tak na Rosutce, ale není to nic extra. Roháče jsou dle mě jedno z nejkrásnějších pohoří. Nejexponovanější tůry jsou přes Baníkov až po Ostrý roháč, ale v létě je tam plno lidí. Klidnější krásný kout nabízí Jakubiná a Bystrá. Spaní nahoře bych tam moc nedoporučoval, prý to hodně hlídaj a pokuty bývají nekompromisní. Spaní je dobrý v kempu u ústí Račkovi doliny.
Nosicek11:14:29 07.08.2011
odpovědět 
 Re: Malá Fatra, Roháče, Vysoké Tatry
Ak nemas turisticke mapy s casmi, pozri si stranky hiking.sk (vpravo je hikeplanner) a turistickamapa.sk... Mala Fatra - Lucanska cast: idealne zacat na zastavke Klacno, Fackovske sedlo. Hrebenovka na Strecno 2 dni. Nie je to NP ani CHKO, takze stanovanie mimo rezervacii a lesa legalne. Par utulni. Mala Fatra - Krivanska cast. Zo Strecna hrebenom asi 2 dni. Stanovanie mozne len v tesnej blizkosti chat. Retaze na oboch Rozsutcoch. Zostup do Terchovej, Zazrivej, Parnice alebo Kralovian. Presun pod nastup na Zapadne Tatry - Huty, Jalovec alebo Zuberec. Hrebenom 2-4 dni. Retaze na Banikove, Kopach, Ostrom Rohaci. Stanovat nemozno, vyuzitelne chaty: Pod Naruzim, Ziarska, Zverovka. Koliby Pod Pustym a Pod Klinom. Kemp v Rackovej. Zostup do Pribyliny alebo Podbanskeho (moznost pokracovat na Krivan alebo do Koprovskej dol...) Presun do centralnej casti Vysokych Tatier a velky vyber moznosti... O retaziach vo Vysokych sme sa bavili pred par dnami.
shatterhand14:32:10 07.08.2011
odpovědět 
  Re: Malá Fatra, Roháče, Vysoké Tatry
Jo, děkuji. Máme o čem přemýšlet, nějak to dám dohromady. Máme ještě dva týdny. Kdyby něco, určitě ještě napíšu. Ještě jednou děkuju
Hnykda22:57:31 07.08.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192340)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Averno 7b+ Aixorta
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1148 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi