mizime ted na vikend podivat se na Kozelku, nebyli jsme tam podle me vic jak 10 let, takze to bude comeback jak ma byt. Kazdopadne ale s prckama, alias ptam se vas, znalych - kde drandit na pohodu v okoli s vozikem za kolem, alias malo frekventovane cesty, idelane lesni/polni?
Ten tah ze karlovarský státovky tj. Úněšov - Nečtiny - Manětín, tam auta celkem jezdí, zbytek je o poznání klidnější, asi bych se toho nebál a pěkné je, objet samotný vrch Kozelka, po vrstevnicové cestě, takový poloasfalt vedoucí ze západu do Nové Doubravice, a pak dolů na mírně frekventovanější silničku. Za Kozelkou na severní straně je také celkem klid na silničkách.
Z Manětína do Lipí, a odtud polní cesty Libenov, Spankov, N.Městečko a zpět do Manětína. Vše lesem, krásné bloudění po zpevněných lesních cestách v jednom z největších kompletně zalesněném území v ČR. A nůše na houby.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.