Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6092

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230977 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Lokal Blok - Praha 5
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210
Ymca - Krásné Březno

Prodejny
Green sport - Brno
HUDYsport - Praha 5
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezecká dodávka.14.08.2011
Zacinam zvazovat o koupi lezecke dodavky typu Multivan, Hyundai Van nebo treba novy Renault Trafic Generation, ktery je obdobou Multivanu. Nemate nekdo tip na koupi resp. radu jake auto je idealni pro 2-3 lidi. Myslim jak nove tak starsi ojetina. A kde se
 Re: Lezecká dodávka.15.08.2011
Co treba neco typu Citroen Berlingo (Kangoo, Connect, Caddy...)? Odvezes toho hodne a porad jeste to
  Re: Lezecká dodávka.15.08.2011
O spolehlivosti a kvalitě Berlinga, hlavně starších bych pomlčel neb bych ho musel jíti rezsekati- f
  Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
ahoj, uvažuji i tomto
   Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
Tohle mám ve dlouhý a nízký verzi a je to ok. Šestikvalt, po dálnici se dá udržovat 150, maximálka c
    Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
Jo, motor je ve srovnání třeba s transporterem dobře odhlučněnej, takže až na pazvuky je vevnitř při
 Re: Lezecká dodávka.15.08.2011
Řešili jsme to nedávno. Jetého trafika koupíš většinu pouze v základní výbavě, ve standardní 9ti mís
  Re: Lezecká dodávka.15.08.2011
Jako majitel lezecké dodávky ti s odstupem času (pár let) mohu říci: Jsi li bohatý, kup Multivan a t
   Re: Lezecká dodávka.17.08.2011
VW T4 Multivan 2,5TDI. 6 lidi a 2x pes plne nalozeno, po dalnici 130+ a spotreba max 8,5. Pokud tomu
    Re: Lezecká dodávka.17.08.2011
Jezdím s ní v práci ty trubko, tak mi tu nedávej školení o tom čemu rozumím hůř než ty. 2,5TDI long
     Re: Lezecká dodávka.17.08.2011
Ještě eli, je fajn vidět (a zábavné),že někdo dokáže jet s autem co má naložený (jak ty píšeš)víc ne
     Re: Lezecká dodávka.17.08.2011
Jako majitel T5 2,5l TDI potvrzuji. Když se člověk snaží, tak se dá spotřeba stáhnout pod 8l, ale na
     Re: Lezecká dodávka.18.08.2011
Eli vi, co rika. Firemni Renault Master (prodlouzena a zvysena verze) nam bere 8,5 nafty, kdyz tomu
      Re: Lezecká dodávka.18.08.2011
První kdo tu urážel byl, nebo byla Eli. A tu spotřebu, cha cha,chi chi, cho cho. Ty Mastere prodlouž
       Re: Lezecká dodávka.19.08.2011
Jen tak mimochodem, nejsem holka. Jestli te urazi, to ze ti nekdo rekne, ze mluvis hloupe, tak je to
        Re: Lezecká dodávka.21.08.2011
Zábavný je Eli, že se tu vždycky najde někdo ,jako třeba ty, kdo začne druhým s odlišnými zkušenostm
         Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
Precti si prosim jeste jednou celou diskuzi. Ja jsem reagoval na tvuj vyrok:"na rozdíl od dodáv
          Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
Hele já četl celou, tak že v pohodě,ale asi je normální označovat lidi hned za hlupáky. Obvzlášť kdy
           Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
Ok. Asi jsem pak odpovidal nekomu jinymu, ale nebyl tam ani nick, kterej by to rozlisil. Ja se naopa
    Re: Lezecká dodávka.18.08.2011
Jako majitel T4 2.5TDi Multivan se musím eliho zastat. Cesta CR - jizni Francie a zpet ve ctyrech li
     Re: Lezecká dodávka.18.08.2011
Srovnávat motor T5 a T4 zas tak mimo není,když člověk nemá úplně zkušenosti s takovými auty. Blud, a
      Re: Lezecká dodávka.19.08.2011
Nevim jaky mas komplex, ale vysvetli mi prosim, jaky jsem napsal blud, kdyz jsem popsal svoji spotre
       Re: Lezecká dodávka.19.08.2011
Eli, jako nezaujatej pozorovatel vidim ze prvni jsi napsal o hloupejch radach Ty. Kdybys slovo >h
        Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
Pokud si nekdo zaryte mysli, ze jeho nazor je dogma a neda si to zkusenosti jinych vyvratit, ani se
         Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
Nehodnotim ted technickej merit jednotlivejch komentaru, mluvim o tom ze jsi mu rovnou rekl ze jeho
          Re: Lezecká dodávka.25.08.2011
Mas pravdu. Asi jsem se spatne vyjadril.
      Re: Lezecká dodávka.19.08.2011
Jeste upresneni. Do T4 se nikdy nedavaly motory TDI PD (cerpadlo-tryska), ale klasicky TDI s rotacni
       Re: Lezecká dodávka.21.08.2011
TDI PD je čerpadlo tryska, tedy i rotační čerpadlo tryska. TDI CR je common rail.
        Re: Lezecká dodávka.21.08.2011
neplest. PD znamena Pumpe-Dusse, prekladane do cestiny jako cerpadlo-tryska.
Rekne-li se TDI
         Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
A co přesně? Jaký je tedy rozdíl mezi TDI, TDI PD a TDI CR?
          Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
5s na googlu.
          Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
TDI - např. octavia I - 66KW, 81KW, oproti 96KW šestikvalt je už PD, jinak TDI PD jsou např. Octavia
     Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
Mám T4 Multivan a musím potvrdit výše uváděnou spotřebu. Pokud jedu po dálnici do 100-110 km, je to
    Re: 8.5 je Eli nejak moc, ne???12.04.2016
Coze, 8.5 l/100???? To si nejak mimo, nam to i s vetsim nakladem zere kolem 4.5, kdyz na to fakt hod
   Re: Lezecká dodávka.19.08.2011
Pro variantu zaměstnaný lezec s 4-5 týdny dovolené se vyplatí asi ten kombi se stanem a penzionem. T
   Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
Tak pod tohle se podepíšu v plném rozsahu.Měl jsem Tranzita a teď mám Scudo.Velký auto pokud není no
 Re: Lezecká dodávka.15.08.2011
cawo,po niekoľkoročných skúsenostiach by som ti doporučil vw sharan/6+1/.ani osobák,ani veľký van al
  Re: Lezecká dodávka.18.08.2011
Jojo, hulení se hodí dycky :))
   Re: Lezecká dodávka.19.08.2011
Nezav. kúrenie - hulení jo, ale hulit jak nezavřenej může jen někdo, kdo si neváží toho nejcennějšíh
    Re: Lezecká dodávka.19.08.2011
a lekarnicku s dejchaci maskou mas?
 Re: Lezecká dodávka.20.08.2011
Cau, mam Transita a muzu doporucit.
Mel jsem Multivana, ten je drahej a malej.
Kupni c
  Re: Lezecká dodávka.20.08.2011
musím souhlasit, tranzita 2,5 turbo máme už 11 let,najeto má 170 000 a je zatím úplně spolehlivej a
   Re: Lezecká dodávka.21.08.2011
Taky bych se přimluvil za tranzita. Oproti VW je levnější ať novej nebo ojetina. Spolehlivej je mini
    Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
Mame 2 roky multivana T4 2,5 TDI. Jezdim kazdy vikend + vyjezdy na vic dnu. 2 dospeli, 2 decka pes,
     Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
Ty ses ale prase Pene, 160 po dalnici... :D
Jojo, pristi rok se taky chystam na nakup tohohle
      Lezecká dodávka- shrnuti a podekovani vsem diskuterum.22.08.2011
Dekuji vsem za jejich nazory. Docela se z toho da k necemu dopracovat. Odlisne nazory na vec vubec n
     Re: Lezecká dodávka Mulivan 2.5 T4.12.04.2016
Odpovídám po době na toto téma. Dneska nalítáno skoro 300 00O. Výměna brzdové vývěvy (klepala). Jina
 Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
mám jako služebák Jumpy H1L1 (za necelé dva roky něco přes 70 tisíc), tam se dva pohodlně (a tři nep
  Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
jo akční cena citroen jumpy L2H1 (nízké dlouhé) v šestisedadlové verzi ve vybavení žebrák s klimatiz
   Re: Lezecká dodávka.22.08.2011
Mám T5/128kW, koupeno nové zatím najeto cca 80tis, zatím bez problémů mimo čidla filtru za 1200,- le
    Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
Penova spotreba je taky skoro jak vyrobcem udavana, coz je haluz sama o sobe. Bud jezdi super usporn
     Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
Mám taky T4 2.5 TDI. Měřil jsem spotřebu po cestě do Arca. Po dálnice jezdím kolem 140. Průměrná spo
      Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
To je fakt. Ja to davam dokonce za 6. Pocitam to vzdycky pri ceste do Arca, kdyz sjizdim z Brenneru.
       Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
T5 1.9l 77 kW 120-130km/h cca 8,6 l/100km (pri kazdem tankovani plna nadrz a vynulovane pocitadlo)
     Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
      Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
Udaje z technicaku, T5, 128 kW (2.5 TDI).
mesto: 11.8
mimo mesto: 7.7
kombinace
   Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
to LukasB.: L2H1 bez sklopených zadních sedaček má postel cca 160 cm dlouhou, čili tři krátcí ležící
 Re: Lezecká dodávka.23.08.2011
filcka v kombu forever :-)
  Re: Lezecká dodávka.23.08.2011
Jojo, jsem ji naposledy videl v Dolomitech prestavenou na spani a nestacil jsem se divit!!!!!
 Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
vybírej si auto taky podle toho, jak má spolehlivý motor, ne každé praktické auto má nečasto se poro
  Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
ha..vyskocila stara debata....mam uz 3m roky Ford Tourneo Custom a to novy a jsem spokojen.Spotreba
   Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
Ne každý chce-muze investovat 300tis do novýho ;)
 Re: Lezecká dodávka.12.04.2016
VW T4 2,5TDI (rv 99). Najeto 440tis. spotřeba 8,5-10L. Když to po dálnici valim jak blbec 140-150km/

 Brno14.08.2011
Nzdar lezci, prosím Vás nechodí z Vás někdo na Mendlovku do Brna, moc lidí v Brně neznám a ani se v něm moc nevyznám.Přez zimu a podzim bych si rád zalezl i v týdnu.Snad má víc lídí takový problém.Díky.
 Re: Brno14.08.2011
Cau Honzo, sem taky z Mendlovky. S lezením teprve začínám, takže určitě rád zajdu na stěnu s někým z

 šumava help14.08.2011
zdar. kamarádi co dělají na šumavě odboj proti kácení úpěnlivě prosí o pomoc, na pondělí, úterý, možná i středu, potřebujou alespoň jednoho, dva horolezce.. kdybyste měl někdo sympatizující s myšlenkou respektující vyšší cíle než ty průmyslové čas a odhod
 Re: šumava help14.08.2011
Ekoteroristi jdete laskave uz do ... a nespamujte lezce.
Radek
  Re: šumava help14.08.2011
Lezení úzce souvisí s ochranou přírody a myslím, že tohle je globální téma, které snad nezajímá jeno
   Re: šumava help14.08.2011
Milý Pedro, příspěvek skutečně nemá s horolezectvím nic společného a tak souhlasím se Zobanem. Navíc
  Re: šumava help14.08.2011
Lezení úzce souvisí s ochranou přírody a myslím, že tohle je globální téma, které snad nezajímá jeno
   Re: šumava help14.08.2011
Tady je zas někdo zelenější něž tráva..
Proberte se....
To si vážně někdo myslí že věš
    Re: šumava help14.08.2011
Skvělý nápad, já bych pro jistotu zablokoval ropovody do doby, než nám rafinérie slíbí snížení cen a
   Re: šumava help14.08.2011
Tak já se s dovolením do téhle horké debaty taky jednou přidám...

O co se tu proboha
    Re: šumava help14.08.2011
Jak jsem psal výše, vypatlaní překližkáři honící si své ego a numera, Páni Lezci! Někdo Vás požádá o
     Re: šumava help14.08.2011
Slušná vize, blokujte s naší menšinou většinový názor a pokud to neuděláte, tak jste vypatlaný překl
     Re: šumava help14.08.2011
Pedro co to meleš za nesmysly!Sám máš dost problémy dodržovat omezení lezení určené CHKO, když se je
    Re: šumava help14.08.2011
Dekuji Matesovi za vyjadreni a Pedrovi preji at se podiva jak se dela ochrana prirody v Rakousku a j
     Re: šumava help15.08.2011
Zobane, vyjadřuj se raději jen k něčemu, o čem máš přehled. Šumava je od Brna a tvého pohledu na věc
 Re: šumava help14.08.2011
Ekoteroristi, zelenejsi nez trava, serou se do neceho cemu houby rozumi.. no to cumim, tady je jeden
 Re: šumava help14.08.2011
Nejvíc pro přírodu uděláte, pokud nebudete pěstovat kůrovce. Díky tomu ochráníte mnoho okolních stro
  Re: šumava help14.08.2011
Pedro ty hňupe,nemačkej tak vztekle ten entr.A di na Šumavu bránit mrtvé stromy.
  Re: šumava help14.08.2011
Jenže vysvětli to těm zeleným mozkům, oni vidí jenom chudáka stroma kamaráda, který ještě není suchý
   Re: šumava help15.08.2011
Vážně si myslíš, že o původních porostech na Šumavě tito lidé vědí méně, než ty?! Přestože jsou někt
    Re: šumava help15.08.2011
No pěkně jsem vyjádřil, teď na mě kamenem za překlepy a pravopis :)

Chtěl jsem říct,
 Re: šumava help14.08.2011
A kolik se za den blokády platí?
  Re: šumava help14.08.2011
P.S Pokud to je víc než 2000/den na ruku, tak mám volných 14 dní a mohl bych viset na stromě každý d
   Re: šumava help14.08.2011
A kolik je za poraženej strom?
    Re: šumava help15.08.2011
Porážet stromy? A sakra, to smrdí prací.
 Re: šumava help14.08.2011
vono kdyby slo jen o kurovce, tak by to bylo celkem jednoznacny. A kdyby se kacely jen napadeny /mrt
  Re: šumava help14.08.2011
Nemáš pravdu. A řekl bych, že o problematice ani moc nemáš co říct.
Mrtvý stromy se kácet nem
   Re: šumava help14.08.2011
Konecne nekdo kdo jen nemeta invektivy ale ma sajna o tom co se deje a delo.
Nicmene.. nezda
    Re: šumava help15.08.2011
Už se těším, až tady přibude stejná výzva: Hledám urgent lezce, co se pověsí na skálu (tedy jen v lé
 Re: šumava help15.08.2011
Až tě bude bolet zkažený zub, budu blokovat zubní ordinaci.
Zuby si s tím poradí samy. Jistě
  Re: Písky Help !15.08.2011
Hledáme lezce kteří se, na protest proti ToRově anketě, příjdou připoutat k hospodě U Kosti. Každý j

 rada13.08.2011
Poraďte mi kde si můžu zalézt jednoduché krátká cesty v okolí samnaunu nebo na západě rakouska

 BOULDER CHŘIBY 13,813.08.2011
ZDAR ASI TAK ZA HODINU BUDU BOULDROVAT VE CHŘIBECH
 Re: BOULDER CHŘIBY 13,813.08.2011
KDYBY SE CHTĚL NĚKDO PŘIDAT BUDU PEČINKA HRADBY HŘEBEN KOZEL KDYŽ TAK SMS 723142403 ČAUTE
 Re: BOULDER CHŘIBY 13,813.08.2011
KDYBY SE CHTĚL NĚKDO PŘIDAT BUDU PEČINKA HRADBY HŘEBEN KOZEL KDYŽ TAK SMS 723142403 ČAUTE

 Lano pro dítě a pro mě13.08.2011
Ahoj všem, mám z poslední doby mnoho špatných zkušeností s lany. Mohl bych zde poprosit o radu / konzultaci?. Na laně poleze syn (6let, 20-25 kg) a já (cca 60kg). Lezeme celkem hodně, hlavně stěny, ale příští rok možná už občas vyrazíme někam ven. Syn lez
 Re: Lano pro dítě a pro mě13.08.2011
To, co si muzete pujcit na stene jsou vsechno stara dosluhujici lana. Nove lano jakehokoliv renomova
  Re: Lano pro dítě a pro mě13.08.2011
Rázovou sílu okolo 7.5 mají i Tendon Master 9.7 (7,6) či Ambition (7,2 až 7,6). Beal Booster 9.7. má
   Re: Lano pro dítě a pro mě13.08.2011
Pak vzhledem k tomu, ze Beal Booster 3 9.7 je v delce jen od 50m a hlavni rozdil mezi Lanex Master 9
 Re: Lano pro dítě a pro mě13.08.2011
Máme obě lana, tendon ambition 9,8 i beal booster 9,7. Oboje jsou fajn, tendon máme na stěnu a nižší
  Re: Lano pro dítě a pro mě13.08.2011
TENDON 9,8 bude mát delší životnost na TR než T 9,7
U Beala nevím neznám.
 Re: Lano pro dítě a pro mě13.08.2011
1) Řekl bych, že jestli Tě jistí syn, je lepší lano co nejtlustší (v rámci dnes prodávaných tlouštěk
  Re: Lano pro dítě a pro mě13.08.2011
Možná bych raději koupil, něco delšího normálně balenýho. Protože co jsem koupil jako "odřezek&
   Re: Lano pro dítě a pro mě14.08.2011
...ale na stěnu je to fajn - chceš říct, že nevíš, co to máš vlastně za lano, na skálu bys ho raději
   Re: Lano pro dítě a pro mě14.08.2011
No jo, prasečí ocásek - a hned kousek výše je příspěvěk, který uvádí, že Tendon se mu kroutí méně, n
    Re: Lano pro dítě a pro mě14.08.2011
No zajímavý je to, že lana v klasickych dýlkách na venkovní použití (60m, 70m) se chovaji uplne jina

 Lano pro dítě a pro mě13.08.2011
Ahoj všem, mám z poslední doby mnoho špatných zkušeností s lany. Mohl bych zde poprosit o radu / konzultaci?. Na laně poleze syn (6let, 20-25 kg) a já (cca 60kg). Lezeme celkem hodně, hlavně stěny, ale příští rok možná už občas vyrazíme někam ven. Syn lez

 Ukradené pohory – Rossignol12.08.2011
Ahoj, obracím se na vás s prosbou o pomoc – tenhle týden mi v Brně na Vinohradech z auta krom pár dalších věcí ukradli i pohory (jo, jsem idiot, že tam byly, ale už se stalo). Ty jsou hodně netypický a moc kousků se v ČR vyskytovat asi nebude, možná v týh

 Předpověd počasí12.08.2011
Užitečný odkaz pro předpověď počasí všude možně.

http://woozor.co.uk/


 Kozelka - okoli na bike12.08.2011
Caute,

mizime ted na vikend podivat se na Kozelku, nebyli jsme tam podle me vic jak 10 let, takze to bude comeback jak ma byt. Kazdopadne ale s prckama, alias ptam se vas, znalych - kde drandit na pohodu v okoli s vozikem za kolem, alias ma
 Re: Kozelka - okoli na bike12.08.2011
Ten tah ze karlovarský státovky tj. Úněšov - Nečtiny - Manětín, tam auta celkem jezdí, zbytek je o p
  Re: Kozelka - okoli na bike12.08.2011
Z Manětína do Lipí, a odtud polní cesty Libenov, Spankov, N.Městečko a zpět do Manětína. Vše lesem,
  Re: Kozelka - okoli na bike12.08.2011
Dikec :)

1   ...   708   709   710   711   712   713   714   715   716   717   718   719   720   721   722   723   724   725   726   727   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezecká dodávka.
Zacinam zvazovat o koupi lezecke dodavky typu Multivan, Hyundai Van nebo treba novy Renault Trafic Generation, ktery je obdobou Multivanu. Nemate nekdo tip na koupi resp. radu jake auto je idealni pro 2-3 lidi. Myslim jak nove tak starsi ojetina. A kde se hodi hledat treba kvalitnejsi ojetiny toho typu? Dekuji za pripadne odpovedi.
M.21:06:31 14.08.2011
odpovědět 
 Re: Lezecká dodávka.
Co treba neco typu Citroen Berlingo (Kangoo, Connect, Caddy...)? Odvezes toho hodne a porad jeste to ma "normalni" rozmery...
A Berlingo je na pomery Citroenu docela spolehlivy a da se sehnat levne.
Martin08:04:38 15.08.2011
odpovědět 
  Re: Lezecká dodávka.
O spolehlivosti a kvalitě Berlinga, hlavně starších bych pomlčel neb bych ho musel jíti rezsekati- francoužští soudruzi někde zaspali, hlavně starší modely nebrat!
majitel Berlinga14:27:44 15.08.2011
odpovědět 
  Re: Lezecká dodávka.
ahoj, uvažuji i tomto http://citroen.carling.cz/citroen-jumpy-2-0-hdi-skrin myslíte, že je to dobrá volba? Nájezd je tam malý, vzhledem k ceně to vypadá zajímavě..
09:19:20 12.04.2016
odpovědět 
   Re: Lezecká dodávka.
Tohle mám ve dlouhý a nízký verzi a je to ok. Šestikvalt, po dálnici se dá udržovat 150, maximálka cca 165, žere mi to kolem 7, pokud jedu po dálnici 110 a státovky 100. V zimě je v tom trochu zima - slabý topení. 80 l nádrž. Klimatizace chladí celkem dobře. Vržou vevnitř plasty, cvakaj posuvný dveře a má to různý pazvuky. Dělá se vepředu buď s pohodlným sedadlem spolujezdce anebo s hroznou dvoulavicí. Výměna sedadel je pekelně drahá.
honza10:03:10 12.04.2016
odpovědět 
    Re: Lezecká dodávka.
Jo, motor je ve srovnání třeba s transporterem dobře odhlučněnej, takže až na pazvuky je vevnitř při jízdě celkem ticho - při vyšších rychlostech samozřejmě hluk od kol a aerodynamickej hluk, ale to se mi zdá snesitelnější než kravál od motoru.
honza10:07:06 12.04.2016
odpovědět 
 Re: Lezecká dodávka.
Řešili jsme to nedávno. Jetého trafika koupíš většinu pouze v základní výbavě, ve standardní 9ti místné byl nějaký problém se zadní lavicí která nám nevyhovovala, generation se v ČR snad vůbec neprodává, skladem k prohlídnutí by nebyl nikde. V bazaru jsem nenašel nic. Hyundai H1 je zase poměrně úzký. pro 3 lidi nic moc.
Velký favorit bylo dlouhé Scudo/Jumpy/Expert. Všechny sedačky samostatně sklopitelné. Kombinace 2+1 v obou zadních řadách.
Nakonec vyhrála dlouhá VW T5. A do ní vytvořená postel. Oproti Scudu je delší a širší. Pokud máš vzadu nechanou jednu lavici, vejde se za to 180cm postel. Postel v Multivanu má nevýhodu, že pod to nic nedáš. Pokud máš trochu víc věcí musíš to na spaní přerovnávat. Navíc do roku 2008-09 se Multivan vyráběl pouze v krátké verzi. T4 nám sice hodně lidí vychvalovalo a T5 hanilo. Ale poslední T4 se vyrobila v roce 2002...
Honza09:16:42 15.08.2011
odpovědět 
  Re: Lezecká dodávka.
Jako majitel lezecké dodávky ti s odstupem času (pár let) mohu říci: Jsi li bohatý, kup Multivan a to dlouhej, nebo krátkej se zvedací střechou, nebo kempovou Callifornii.
Varianta jsi bohat číslo 2 : Viano Marco polo,nebo Viano Fun se zvedací střechou.
Nic jiného vlastně nemá cenu. možná snad rodiné multivanózní hybridy od Peugeota ,Citroena, Renaulta atd. Rozhodně ne různá Berblinka a Cuudiny chudiny. Je to malý a i po přestavbě v tom jde sice chrápat ,ale za deště vaříš někde v altánu a na to nepotřebuješ vágen se spotřebou 10 l/100 s devíti nebo šesti místy, ani berlingo a stačí ti kombík v naftě,nebo plynu, skládací postel za 800kč a rakev na střeše. Takže malý dodávky jsou vlastně k hovnu. A velký mnohamístný vlastně taky,tam buď pořád vyndaváš a nandaváš lavice, nebo je tam necháš a furt přebaluješ auto a stejně vaříš venku.
Varianta chudina (relativní): Kup pořádnej kombík 1,6TDI nebo HDI,nebo CR , pořádnou rakev, dobrej stan a třeba skládací postel. Jezdíš za levno (i s rakví do 7l v naftě) na rozdíl od dodávky ,tam normoš 10l a kdo ti bude tvrdit že míň, tak jezdí 80. Zkus takhle jet do Špáňa :). Jebne ti.
Varianta chudina 2 : Kombík 1,6 a rakev zůstává, spíš jen na privátech ,gitech, refugiách atd. Ve finále je to levnější než koupit dodávku.
Pominul jsem pojištění a poviné ručení na dvoulitra a nedej bože dvoulitra N1.Pominul jsem servis ,u dodávek běžně 700 bez DPH za hoďku, náhradní díly jsou celkem drahý (na rozdíl od třeba Oktávky nebo i třeba 308SW). Ve finále cena nový káry !! 308SW cca 400000 skoro v plný palbě, oktávka podobně v celkem slušný výbavě. Multivan mega, Viano Fun mega. A jetý Multivany a Viana za 400 litrů maj nájezd přes dvě kila a vysypeš se do nich,tomu věř.
Jo a tranzit je mizerně variabilní a hnije jako kráva, i novej. A je to sice velká plechovka, ale pořád plechovka.
15:20:12 15.08.2011
odpovědět 
   Re: Lezecká dodávka.
VW T4 Multivan 2,5TDI. 6 lidi a 2x pes plne nalozeno, po dalnici 130+ a spotreba max 8,5. Pokud tomu nerozumis, tak radeji hloupe nerad, nekdo by ti mohl uverit.
eli13:16:24 17.08.2011
odpovědět 
    Re: Lezecká dodávka.
Jezdím s ní v práci ty trubko, tak mi tu nedávej školení o tom čemu rozumím hůř než ty. 2,5TDI long T5 2009 10L normálně, a když jí ženem 130 a vejš tak ve čtyřech lidech 13L. Tak si nalož psa a začni počítat nádrže a nekoukej se na počítač ty moudrá makovice. Tranzitem ,nízkým a krátkým jsem jezdil za 10 při Sto Třiceti km v hodině. Stačí pejskaři chytrohlave?
13:35:24 17.08.2011
odpovědět 
     Re: Lezecká dodávka.
Ještě eli, je fajn vidět (a zábavné),že někdo dokáže jet s autem co má naložený (jak ty píšeš)víc než dvě tuny ,a čelní odpor jako kráva(o dost větší než jakýkoliv kombík) za 8,5 L/100km.
Možná by tě měli zaměstnat v autodopravě, ušetřila bys firmám miliony. Ještě, že tobě bude věřit jen někdo ,kdo o autech a dodávkách zvláště, nemá ani potuchy. A taková rada nerada na závěr,pro tebe bez invektiv, když už tys to výše nedokázala. Palubní počítač na většině aut kecá, a prospekty kecají ,o spotřebě, všechny.
14:00:20 17.08.2011
odpovědět 
     Re: Lezecká dodávka.
Jako majitel T5 2,5l TDI potvrzuji. Když se člověk snaží, tak se dá spotřeba stáhnout pod 8l, ale na dálnici to pod 10 nejde...
Honza14:57:56 17.08.2011
odpovědět 
     Re: Lezecká dodávka.
Eli vi, co rika. Firemni Renault Master (prodlouzena a zvysena verze) nam bere 8,5 nafty, kdyz tomu slapes na krk. Pri snaze o uspornejsi jizdu (dalnice 110-120) mame dlouhodoby prumer 7,5. Tak se prober a neurazej.
10:46:19 18.08.2011
odpovědět 
      Re: Lezecká dodávka.
První kdo tu urážel byl, nebo byla Eli. A tu spotřebu, cha cha,chi chi, cho cho. Ty Mastere prodlouženej zvýšenej. Jak už jsem řekl,tohle není autoforum a začni počítat nádrže,pak uvidíš těch 8,5.
11:06:41 18.08.2011
odpovědět 
       Re: Lezecká dodávka.
Jen tak mimochodem, nejsem holka. Jestli te urazi, to ze ti nekdo rekne, ze mluvis hloupe, tak je to tvuj problem, ale pravda je, ze spotrebu mam takovou, jakou jsem psal (mereno samozrejme podle tankovani). Holt mas asi vetsiho zrouta, ale tvdit, ze takhle zerou vsechny auta je opravdu hloupy, promin.
eli15:10:45 19.08.2011
odpovědět 
        Re: Lezecká dodávka.
Zábavný je Eli, že se tu vždycky najde někdo ,jako třeba ty, kdo začne druhým s odlišnými zkušenostmi tvrdit, že mluví hloupě. Já zapoměl že vlastně lidi jako ty budou mít "vždycky" pravdu. Doufám že si hoch dobře zvolí, a že ho dodávka při dnešních cenách všeho na auta moc nezrujnuje a zbyde mu ještě pár kaček na to cestování. Ty jsi mu svým napadáním druhejch asi moc nepomohl.Tak ať ti to jezdí s krabicí i za míň než 8, a vyber si nějakej neholčičí nick. Tenhle je fakt blbej, na ten se fakt nedá poznat že nejsi holka. To je snad lepší se nepodepisovat.
09:48:10 21.08.2011
odpovědět 
         Re: Lezecká dodávka.
Precti si prosim jeste jednou celou diskuzi. Ja jsem reagoval na tvuj vyrok:"na rozdíl od dodávky ,tam normoš 10l a kdo ti bude tvrdit že míň, tak jezdí 80". Jelikoz mam jinou zkusenost, a nekolik dalsich prispevovatelu taky, tak jsem to oznacil za hloupost. Jinak, co se tyce myho nicku. Je jaky je, a ja se takhle proste podepisuju odjakziva, pac nemam rad anonymy.
Eli09:32:24 22.08.2011
odpovědět 
          Re: Lezecká dodávka.
Hele já četl celou, tak že v pohodě,ale asi je normální označovat lidi hned za hlupáky. Obvzlášť když máš jiné zkušenosti. Polepším se, taky ti to tam příště hned natnu. A já jinak mám taky pár kamarádů,kteří objeli na kilometry s dodávkami skoro zemegulu. Nechtěj slyšet ty rozdíly ve spotřebě. A člověče, ty auťáky byli i nové modely. Pokud není Jméno ,jsi anonym i s nickem. Já tě neznám a je mi to buřt. Pro tebe můj prvotní výpis možných řešení nebyl, a když to umíš s dodávkama líp než já, měl si tomu borcovi poradit,ne se srát do mně(to jsi začal ty ,tak to neobracej). Já prostě jezdim za 10 a tobě prostě nevěřím. Tečka, konec a víc ti už neodpovím ani ň.
10:39:12 22.08.2011
odpovědět 
           Re: Lezecká dodávka.
Ok. Asi jsem pak odpovidal nekomu jinymu, ale nebyl tam ani nick, kterej by to rozlisil. Ja se naopak budu priste mirnit. Je videt, ze nakonec jsme se k nejaky diskuzi prece jen dobrali.
eli11:43:10 22.08.2011
odpovědět 
    Re: Lezecká dodávka.
Jako majitel T4 2.5TDi Multivan se musím eliho zastat. Cesta CR - jizni Francie a zpet ve ctyrech lidech s průmernou spotrebou 8.5 l na sto, po dalnici kolem 130km/h, po okreskach co to jde. Srovnavat motory v T4 a T5 je trochu mimo... Ke stari auta - stary T4 jsou (pokud nemas smulu) hodne velky drzaky a penez do nich moc sypat nebudes a najetych km bych se taky nebal. Spani uplna pohoda (at uz origo postel nebo domaci dodelavky, spis kde chces a nemusis hledat misto na stan nebo penzion), veci pro ctyri lidi se ti v pohode vejdou.
Pro shrnuti - T4 je nejmensi verze lezeckyho auta, do niceho mensiho bych nechodil :-)
dredd07:36:26 18.08.2011
odpovědět 
     Re: Lezecká dodávka.
Srovnávat motor T5 a T4 zas tak mimo není,když člověk nemá úplně zkušenosti s takovými auty. Blud, a ještě arogantní, jako eli umí totiž napsat každej blbec, co se s ním projel jednou někam dál do skal ,jako druhej řidič. Pokud s ním jezdíš deně (neplatí jenom pro VW) zjistíš ,že nízká spotřeba je u dodávky jen zbožné přání. A bohužel roste s rychlostí a váhou a čelním odporem, jako samozřejmě u všech aut,letadel,raket a tak, ale za 5L nafty jako Oktávka ti vážně nepojede. Poměr výkon cena taky nic moc,jen to spaní a výhled při jízdě je super. Než si koupit starej verk,tak bych si radši připlatil,když už bych ho vážně chtěl na spaní a cestování(na ostatní je lepší normální rodinné auto,jako třeba Touran).Když si to potom spočítáš na ceně a nákladech,tak za to můžeš spát po penzionech se sprchou a kuchyní dost dlouho a do skal jezdit jen s batohem bez hromady blbostí(tvoje holka tě bude milovat), a místo dodávky si koupit větší osobák a dobrej box. Ale proti gustu, víš co... K těm motorům T4 2,5 Tdi čerpadlo tryska, držák ale Turbo a čerpadlo prostě někdy může odejít, a to dříve než celej motor, záleží jak s tím jezdíš a jak se s tím jezdilo od začátku. Je to u ojetiny o štěstí. T5 ma 2L CR (common rail) dost koní "malá" spotřeba. Passaty a nové Oktávky maj ten samej. Speciálně technici na něj nadávaj, ale když to koupíš nové, tak je to stejně v záruce.
Hlavně mrkni na autofora, a testy na netu, tady se toho moc nedozvíš,teda jen od eli ,ta to má zmáklý a má nejmíň čtyři. Pak zajďi do VW a svez se v něm, na dálnici mu šlápni na krk a hned uvidíš.
Přeju štěstí při výběru. Čehokoliv.
10:54:02 18.08.2011
odpovědět 
      Re: Lezecká dodávka.
Nevim jaky mas komplex, ale vysvetli mi prosim, jaky jsem napsal blud, kdyz jsem popsal svoji spotrebu. Jako jasnovidec by ses asi neuzivil, protoze autem jsem nejel pouze jednou do skal a navic ani jako spolujezdec. Pokud nejses schopnej diskuze bez osocovani, tak si radsi jenom cti.
eli15:16:17 19.08.2011
odpovědět 
       Re: Lezecká dodávka.
Eli, jako nezaujatej pozorovatel vidim ze prvni jsi napsal o hloupejch radach Ty. Kdybys slovo >hloupe, nahradil nejakym neurazlivym opisem, treba byste se ani nemuseli pohadat. Takze co se kultury diskuse todejce, zamet si pred vlastnim prahem.
TOA19:41:01 19.08.2011
odpovědět 
        Re: Lezecká dodávka.
Pokud si nekdo zaryte mysli, ze jeho nazor je dogma a neda si to zkusenosti jinych vyvratit, ani se nepokusi o dialog a dal si stoji za svym, je podle me hlupak. Ja jsem si narozdil od nej celou diskuzi precetl, a vidim nekolik prispevku od lidi, kteri maj zkusenost stejnou jako ja.
Eli09:25:14 22.08.2011
odpovědět 
         Re: Lezecká dodávka.
Nehodnotim ted technickej merit jednotlivejch komentaru, mluvim o tom ze jsi mu rovnou rekl ze jeho rady jsou hloupe. Ono totiz nelze vyloucit ze mate -co se aut tyce- odlisnou zkusenost a tim padem pravdu oba.
Jen proto ze nekdo vidi svet jinak nez ty je hlupak? Jak rika klasik .. vice lze z diskuse ziskat kdyz rekneme >>asi jsem se spatne vyjadril<< nez >>hovno tomu rozumis<<.
TOA15:43:27 22.08.2011
odpovědět 
          Re: Lezecká dodávka.
Mas pravdu. Asi jsem se spatne vyjadril.
Eli09:35:18 25.08.2011
odpovědět 
      Re: Lezecká dodávka.
Jeste upresneni. Do T4 se nikdy nedavaly motory TDI PD (cerpadlo-tryska), ale klasicky TDI s rotacnim cerpadlem:)
eli15:20:50 19.08.2011
odpovědět 
       Re: Lezecká dodávka.
TDI PD je čerpadlo tryska, tedy i rotační čerpadlo tryska. TDI CR je common rail.
09:34:17 21.08.2011
odpovědět 
        Re: Lezecká dodávka.
neplest. PD znamena Pumpe-Dusse, prekladane do cestiny jako cerpadlo-tryska.
Rekne-li se TDI nebo rotacka, znamena neco uplne jinyho nez PD.
16:04:32 21.08.2011
odpovědět 
         Re: Lezecká dodávka.
A co přesně? Jaký je tedy rozdíl mezi TDI, TDI PD a TDI CR?
10:43:14 22.08.2011
odpovědět 
          Re: Lezecká dodávka.
5s na googlu. http://cs.wikipedia.org/wiki/Turbocharged_Direct_Injection - dole. tdi cr http://cs.wikipedia.org/wiki/Common_rail
Eli11:37:02 22.08.2011
odpovědět 
          Re: Lezecká dodávka.
TDI - např. octavia I - 66KW, 81KW, oproti 96KW šestikvalt je už PD, jinak TDI PD jsou např. Octavia II - tam je problém s porézní hlavou, což byl důsledek právě technologie PD - tedy když neměníš olej častěji, než jsou doporučované intervaly, CR už jsou např. trojkový oktávky a výš.. všechno jsou to platformový motory, takže můžeš korelavat na koncern. Co se týká turba u VW díslů, tak vydržej docela hrubý zacházení. Lepší kupovat plný výbavy než holobrky a samozřejmě pozdní datum výroby dané modelovky, kdy platí obecně(při průměrné životnosti modelu 5let) tak 1 rok až 2 před výběhem - to už to je vychytaný, minimum změn(už nemá cenu investovat) a ještě se to tolik nákladově neseká. TOlik modelů jako jedničková oktávka, která se protáhla na skoro dvojnásobek očekávané životnosti, zase tolik není.
Element21:30:50 12.04.2016
odpovědět 
     Re: Lezecká dodávka.
Mám T4 Multivan a musím potvrdit výše uváděnou spotřebu. Pokud jedu po dálnici do 100-110 km, je to podle palubního počítače mezi 6 a 7 litry, podle kopcovitosti a větru. Při 130 se zvedne spotřeba na 8 až 8,5, když naložím 170, jsem na 14 litrech, jen to hvízdne. Celkovou dlouhodobiou spotřebu mám 7,5.
Petr Jandík15:43:25 12.04.2016
odpovědět 
    Re: 8.5 je Eli nejak moc, ne???
Coze, 8.5 l/100???? To si nejak mimo, nam to i s vetsim nakladem zere kolem 4.5, kdyz na to fakt hodne slapeme tak max 4.85 l/100. Proste uspornejsi nez kdejaky ekoauto.
Ale abych jen nehanil, tech 8.5 je udaj jak z technicaku. Takze neni to spatny. Vlastne Multivan je jedinej, kterej i plne nalozenej a v nelaboratornich podminkach dovede drzet spotrebu na ci pod papirovymi udaji, vid Eli? ;).
asdf11:06:42 12.04.2016
odpovědět 
   Re: Lezecká dodávka.
Pro variantu zaměstnaný lezec s 4-5 týdny dovolené se vyplatí asi ten kombi se stanem a penzionem. Tedy pokud zrovna nehledáte pojízdný bydlení jako má Alex Honnold. Mimochodem, na kombíka by se také užila rolovací plachta, jakou mají některé lepší dodávky podél střechy - až na to otevírání dveří... to je výzva něco takového zřídit.
Šlojíř17:55:22 19.08.2011
odpovědět 
   Re: Lezecká dodávka.
Tak pod tohle se podepíšu v plném rozsahu.Měl jsem Tranzita a teď mám Scudo.Velký auto pokud není nový je zdroj drahých problémů a malý poloněco jako Caddy je k hovnu. Buď udělat totál obytňák z nové dodávky,nebo koupit kombík.Oktávka ideální poměr výkon a cena do skal.
11:00:10 12.04.2016
odpovědět 
 Re: Lezecká dodávka.
cawo,po niekoľkoročných skúsenostiach by som ti doporučil vw sharan/6+1/.ani osobák,ani veľký van ale pohoda zaručená.ked ideš v dvojke,pohodlne sa vyspíš.ak vás je 5,zoberieš lyže a cajky na dva tyždne bez nosiča.neprší ti do ešusu ked varíš pod zdvihnutým zadným vekom.solídna spotreba.ale len 85kW/nie66/a hodí sa nezav.kúrenie.
red fox23:27:03 15.08.2011
odpovědět 
  Re: Lezecká dodávka.
Jojo, hulení se hodí dycky :))
P.13:36:40 18.08.2011
odpovědět 
   Re: Lezecká dodávka.
Nezav. kúrenie - hulení jo, ale hulit jak nezavřenej může jen někdo, kdo si neváží toho nejcennějšího co má - svýho zdraví!
honza06:41:42 19.08.2011
odpovědět 
    Re: Lezecká dodávka.
a lekarnicku s dejchaci maskou mas?
16:22:50 19.08.2011
odpovědět 
 Re: Lezecká dodávka.
Cau, mam Transita a muzu doporucit.
Mel jsem Multivana, ten je drahej a malej.
Kupni cena je nizsi a cena nahradnich dilu je taky nizsi, navic se nekradou tolik jak Multivany. Zalezi na jak dlouho jezdis. Pokud vic jak na mesic pak velkyho dlouhyho a upravit, pokud na kratsi dobu, tak kratkyho nizkyho.
Lezeni zdar.
JirkaMalej12:27:38 20.08.2011
odpovědět 
  Re: Lezecká dodávka.
musím souhlasit, tranzita 2,5 turbo máme už 11 let,najeto má 170 000 a je zatím úplně spolehlivej a jezdí za 7,5 l, nikdy nás nikde nenechal a dá se v něm žít ve 2 lidech + 1 dítě naprosto pohodlně.
vendula20:39:41 20.08.2011
odpovědět 
   Re: Lezecká dodávka.
Taky bych se přimluvil za tranzita. Oproti VW je levnější ať novej nebo ojetina. Spolehlivej je minimálně stejně a je větší (širší). Opraví ti to každej vesnickej opravář. Problém může být, pokud scháníš něco jako multivan - u fordů je to dost nedostatková verze. Stejně tak může být pracný sehnat výkonější verzi. 66kW mi přijde trochu málo.
Jestli jedeš jednou za rok na týden, kup si kombíka a za ušetřený peníze si užívej penziony a kempy, jak už bylo napsáno výše. Dodávka v každým případě vyjde dráž než osobák a tak dobře se nesvezeš
pavelk20:41:55 21.08.2011
odpovědět 
    Re: Lezecká dodávka.
Mame 2 roky multivana T4 2,5 TDI. Jezdim kazdy vikend + vyjezdy na vic dnu. 2 dospeli, 2 decka pes, kupa harampadi. Najezdeno 220 tis, z toho ja 50 tis. Investice zadne (krome spotrebnich), jedu co to da. Na dalnicich 150-160 furt. Spotreba 8,5 litru. Auto k nezeplaceni! Ma jen 2 male chyby. Je trochu hlucnejsi a zacina byt male.
 PEN08:13:47 22.08.2011
odpovědět 
     Re: Lezecká dodávka.
Ty ses ale prase Pene, 160 po dalnici... :D
Jojo, pristi rok se taky chystam na nakup tohohle vozitka, at muzu brat holky sebou...
Martas13:15:04 22.08.2011
odpovědět 
      Lezecká dodávka- shrnuti a podekovani vsem diskuterum.
Dekuji vsem za jejich nazory. Docela se z toho da k necemu dopracovat. Odlisne nazory na vec vubec nevadi, myslim ze pravdu maji obe strany a Eli to myslel take dobre, jen se zbytecne hned pustil do polourazeni, takze vsem i jemu moc diky. Ja prave kombika s rakvi mam uz dlouho a ted chci vice pohody ,tedy nepretahovat furt veci, a zvazuji zda dodavku novou na vsechno tedy i do mesta a parce anebo starsi a jen na vikendy a nebo novou jen na vikendy ale levnejsi/treba T5 v zakladu, Vivaro ci Hyundai za 400 tisic bez DPH - mam ICO totiz/. Zeptam se Pena nekdy , kde koupil takovy auto a bud budu mit taky stesti nebo koupim nove a pak ovsem ne Multivana za milion. Pokud se nenecham zviklat poslednimi prispevky na Transita....Fakt vsem diky a jeste treba neco napiste. Martin
M.15:23:09 22.08.2011
odpovědět 
     Re: Lezecká dodávka Mulivan 2.5 T4.
Odpovídám po době na toto téma. Dneska nalítáno skoro 300 00O. Výměna brzdové vývěvy (klepala). Jinak jenom olej a desky, výfuk. Auto jede furt stejně. Po Česko-Slovensku najezdím na plnou nádrž přes 1000 km, když jedu do Arca, tak mi to žere víc, ale přes 9l ani jednou. Ale jedu na dálnici už míň, 140 tempomat. Jedina nevýhoda ...místo. Budu řešit střechou, až seženu. To auto je k nezaplacení.
PEN18:57:35 12.04.2016
odpovědět 
 Re: Lezecká dodávka.
mám jako služebák Jumpy H1L1 (za necelé dva roky něco přes 70 tisíc), tam se dva pohodlně (a tři nepohodlně) vyspí na zemi když se sklopí druhá řada. H1L2 pak bez sklápění se dvěma řadami sedadel jde udělat pohodlná dvoupatrová vestavba pro maximálně 6 ležících střelců nebo 3 ležící střelci a spousta proviantu v suterénu. motor 2 litry HDI se chová na dýzl relaticně kulturně, žere dlouhodobě okolo 7,5 litru (dálnice 130, mimo dálnici co strach dovolí), 1,6 HDI by se mi zdál moc malej. obdobně scudo a expert (je to nemlich stejné).
Lukas B.16:00:14 22.08.2011
odpovědět 
  Re: Lezecká dodávka.
jo akční cena citroen jumpy L2H1 (nízké dlouhé) v šestisedadlové verzi ve vybavení žebrák s klimatizací je 439 tisíc bez Dph.
Lukas B.16:51:35 22.08.2011
odpovědět 
   Re: Lezecká dodávka.
Mám T5/128kW, koupeno nové zatím najeto cca 80tis, zatím bez problémů mimo čidla filtru za 1200,- lepší tedy kupovat ojetou verzi bez filtru. Na Penovu spotřebu se teda na dálnici nedostanu ani náhodou spíš nejmíň o litr více(9-10l), mimo dálnici pak klidne i okolo 7-7,5. Těžko si dokážu představit jezdit delší trasy se slabším motorem aby u toho řidič netrpěl, tohle je tak tak. Jinak i běžný servis je docela drahej (brzdový destičky, kotouče atd..
Richard17:50:14 22.08.2011
odpovědět 
    Re: Lezecká dodávka.
Penova spotreba je taky skoro jak vyrobcem udavana, coz je haluz sama o sobe. Bud jezdi super usporne, vyhyba se mestum, na dalnici jezdi pomaleji nez pise a nebo se u nej projevuje u motoristu pomerne casty jev o vytvareni legend o sve spotrebe.
12:02:20 12.04.2016
odpovědět 
     Re: Lezecká dodávka.
Mám taky T4 2.5 TDI. Měřil jsem spotřebu po cestě do Arca. Po dálnice jezdím kolem 140. Průměrná spotřeba 8,1. To co píše PEN je naprosto reálné.
Pavel13:17:20 12.04.2016
odpovědět 
      Re: Lezecká dodávka.
To je fakt. Ja to davam dokonce za 6. Pocitam to vzdycky pri ceste do Arca, kdyz sjizdim z Brenneru.
15:10:10 12.04.2016
odpovědět 
       Re: Lezecká dodávka.
T5 1.9l 77 kW 120-130km/h cca 8,6 l/100km (pri kazdem tankovani plna nadrz a vynulovane pocitadlo)
P.16:18:19 12.04.2016
odpovědět 
     Re: Lezecká dodávka.
http://www.spritmonitor.de/de/suche.html

Kdyby snad chtel nekdo nejaky relevantni cisla.
Geo19:37:13 12.04.2016
odpovědět 
      Re: Lezecká dodávka.
Udaje z technicaku, T5, 128 kW (2.5 TDI).
mesto: 11.8
mimo mesto: 7.7
kombinace: 9.2
Takze asi jedine auto na svete, ktere nalozene v realnem provozu jezdi za mene nez je udavano.
20:19:39 12.04.2016
odpovědět 
   Re: Lezecká dodávka.
to LukasB.: L2H1 bez sklopených zadních sedaček má postel cca 160 cm dlouhou, čili tři krátcí ležící střelci. Pokud se postel prodlouží o sklopený zadní sedačky s vystrčenejma podhlavníkama, pak to dělá cca 240 cm, což už je pro tři plnotučné ležící střelce nadél a jednoho zakrslíka našíř. Nocleh ve spodním patře, pokud je nahoře vestavba, je klaustrofobikova noční můra.
honza20:18:19 12.04.2016
odpovědět 
 Re: Lezecká dodávka.
filcka v kombu forever :-)
11:16:27 23.08.2011
odpovědět 
  Re: Lezecká dodávka.
Jojo, jsem ji naposledy videl v Dolomitech prestavenou na spani a nestacil jsem se divit!!!!!
m.11:22:49 23.08.2011
odpovědět 
 Re: Lezecká dodávka.
vybírej si auto taky podle toho, jak má spolehlivý motor, ne každé praktické auto má nečasto se porouchávající motor. abys něco takovýho našel musíš googlit a googlit, ptát se známých automechaniků atd...hodně zdaru.
honza12:32:57 12.04.2016
odpovědět 
  Re: Lezecká dodávka.
ha..vyskocila stara debata....mam uz 3m roky Ford Tourneo Custom a to novy a jsem spokojen.Spotreba 7,5-9.5 litru realna ale prumer 8-8,5 l to je stoprocentni.
Martas.13:03:22 12.04.2016
odpovědět 
   Re: Lezecká dodávka.
Ne každý chce-muze investovat 300tis do novýho ;)
...13:33:17 12.04.2016
odpovědět 
 Re: Lezecká dodávka.
VW T4 2,5TDI (rv 99). Najeto 440tis. spotřeba 8,5-10L. Když to po dálnici valim jak blbec 140-150km/h, tak mi to desítku schramstne v klidu. Když jedu po silnici (zatáčky a tak) jsem naloženej, tak schrmstne cca stejně. Ale já jezdím jak prase! Já to mám víc pracovní něž osobní. Cesty po do ciziny jich odjelo hodně a je lepší to na dlouhejch cestách nervat. Se s tím (prázdný a sám) dá jezdit 150 i hezky to sedí ale pak to žere.
Měl jsem k porovnání Berlingo, Turneo, Transit kastli a na chvilku Nissana dodávku. Všechno dobrý ale káry fakt odlišný (i motorizace)!
Berlingo malý a houpavý. 6-7L/100. Nicmoc. To nejelo.
Turneo stabilní a uvezlo fakt náklad (váhu). Držák. cca9L/100. Mě se líbilo.
Transit kastle. Držák ale houpavá dodávka. Pohodlí nula (i pro řidiče). Strašně krátký kvalty! Víc než na práci to není (nebylo).
Nissan. Neohrabaný, velký, spotřeba 8L. Vysoký.
Neřídil jsem Renaulty a velky Citrouše a Huydaye.
Se v tom musíš projet. Ale Téčka jízdníma vlastnostma budou asi vítězit.
Hodně zdaru! ;-)
Ešus16:04:26 12.04.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1268 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi