LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231413 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 nalezena HMS na Homoli04.09.2011
Nalezena zapomenutá HMS na Homoli. Majitel ať mi pošle její popis na mail a domluvíme se na předání.

 Slaňák na Fellerovce04.09.2011
Ahoj, nevíte někdo kde je na Fellerovce slaňák? Chci nahoru Šachtovou stěnou a nechce se mi tam plašit a hledat slaňák. Moc díky za rady.
 Re: Slaňák na Fellerovce04.09.2011
Zdar, co já si pamatuju tak slaňák byl když koukáš na šachtovou stěnu tak úplně na skále vlevo. Zhru
  Re: Slaňák na Fellerovce04.09.2011
toho jsem se trochu obával, dá se tam nahoře něco založit?
   Re: Slaňák na Fellerovce06.09.2011
v čem je problém? si tam dotáhneš fous vod voka a sedneš na pudel na vršku a dobereš, né, pudel pěkn

 Špatné parkování04.09.2011
Dne 3.9.jsem si chtěl zalíst na skalách.Vybral jsem si skálu Havran u JítraVi.Minul jsem ceduli se zákazem vjezdu,ale po pár metrech jsem zůstal jako opařený.V lese skoro pod stěnou byly zaparkovaná tři auta (9A0 8153,2L7 0504, 4L0 5366) to jsou jejich re
 Re: Špatné parkování04.09.2011
anonymní bonzák
  Re: Špatné parkování04.09.2011
To není bonzování.Jak se ti bude líbit když nám ty skály zakážou kvůli takovým lezcům.
   Re: Špatné parkování04.09.2011
Kdyby sem neházel jejich erzety tak je mi to fuk, ale takhle je to prostě anonymní bonzák. Předpoklá
    Re: Špatné parkování04.09.2011
Ty jsi magor. Právě, co když to třeba někomu půjčili. Takhle mají šanci se to dozvědět, že ten, komu
 Re: Špatné parkování05.09.2011
9 A0? Slušnej prásk, ale nepíše se to náhodou IX A0?
 Re: Špatné parkování05.09.2011
Něco ti povím, ty chytráku. Než si nechat vykrást, nebo ukrást auto, tak docela chápu ty, co dojedou
  Re: Špatné parkování11.10.2011
Když se bojíš o auto, tak jezdi na skály vlakem.
 Re: Špatné parkování05.09.2011
když už zase taháš mago - mě zase vadí třeba na hrubici vyšlapané stupy nebo od lana vydřené bočáky
  Re: Špatné parkování05.09.2011
pardon - podpis - marek
 Re: Špatné parkování05.09.2011
A co takhle se podepsat, když už tady píšeš konkrétní RZ vozidel??!!
1. Havran ani jeho příj
  Re: Špatné parkování05.09.2011
Jen mě tak napadá, že do lesa je zákaz vjezdu motorových vozidel ze zákona a jestli tam ještě navíc
   Re: Špatné parkování06.09.2011
Souhlas ve všech bodech.
  Re: Špatné parkování05.09.2011
Vjezd a stání v lese za zákazem vjezdu je přestupkem podle klesního zákona bez ohledu na to, jestli
 Re: Špatné parkování05.09.2011
Tak konec světa se neděje. Ale samozřejmě je potřeba říci, že takhle se s auty na skálách chovat je
 Re: Špatné parkování05.09.2011
Takový upozorňování je fakt záslužný, a každej jistě chápe, že bys byl nerad osobně za bonzáka, kdyb
  Re: Špatné parkování05.09.2011
Hele, Piškote, to jsi tedy vážně kabrňák, když se hlásíš mezi ty, co porušují pravidla hry. Nejsi tr
   Re: Špatné parkování05.09.2011
když tak koukám na některý výlevy tady, tak bych spíš dal povinou registraci pro přispívání
<
    Re: Špatné parkování05.09.2011
Ty jsi jako bolševik - soudru. Také on chtěl ke všemu podpisy a ověřenou totožnost.
     Re: Špatné parkování05.09.2011
Nepopsal už někdo někdy obviňování z bolševismu v netových diskusích jako provařený, protože primiti
      Re: Špatné parkování05.09.2011
Havran je maglajzova oblast, s tim nic nenadelate. Kluci z vesnice vykradaji auta u cesty tak je dob
       Re: Špatné parkování05.09.2011
Nu, možná. Ale atmosféra se nezlepší, kdy si každý bude mlít tu svou pravdu. Promě za mě, kdyby byl
        Re: Špatné parkování06.09.2011
není to úplná pravda, viz zápis z jedné z posledních VK
     Re: Špatné parkování05.09.2011
vedle jak ta jedle

to není o kontrole a bolševizmu. naopak - je o tom, že si můžeš st
   Re: Špatné parkování05.09.2011
1) Co mě jako anonym oslovuješ jménem!
2) To, že je skoro normální, že se anonymní lůza adres
    Re: Špatné parkování06.09.2011
Piškote, (podle mne) máš pravdu v tom, že anonymní projevy jsou špatný (ať už útočí nebo ne). Jak js
     Re: Špatné parkování06.09.2011
Souhlasím s A i B. "Ten, co o tom něc ví" asi nepochopil, že se nevytahuju, že jsem tam ta
    Re: Špatné parkování11.10.2011
Piškote
Situace, kdy někdo anonymně obžalovává jiné, je prostě nepřípustná.

Ok
   Re: Špatné parkování05.09.2011
Tabule hanby je dobrá, ale pokud by tam fotili špatné parkování, bylo by to tam jak na stránkách aut
  Re: Špatné parkování11.10.2011
Piskote pri vsi ucte k tomu co v lezeni zvladas, nezblaznil jsi se uz?
Kdyz nejakej pi**s je
   Re: Špatné parkování11.10.2011
Spatny je predevsim ten , kdo se neumi podepsat a bonzuje.
Vlastne nebonzuje, protoze si kl
 Re: Špatné parkování05.09.2011
jednoznačně fotit - auta i lidi a na internet s tím, strašení "pokutou" na některé holt ne
  Re: Špatné parkování05.09.2011
Že by další chytrý anonym?
 Re: Špatné parkování05.09.2011
Místní situaci neznám, ale bohužel jsem podobnou praxi mockrát viděl i na místech, kde všechny argum
  Re: Špatné parkování05.09.2011
Marku, bezva, absolutní souhlas! Ale říkej to Piškotovi a dalším podobným :-(
   Re: Špatné parkování05.09.2011
My s kámošem jsme zase minulý týden viděli frajery přijet autem od Berouna až do Alkazaru :D
    Re: Špatné parkování05.09.2011
Tak včera jsem to, brácho, viděl,
mohlo bejt tak jedenáct,
v lodžii jsem kouřil, seděl
    Re: Špatné parkování06.09.2011
No a co? Auta byla vymyšlena proto, aby se s nimi člověk dostal na místo kam potřebuje a ne proto, a
     Re: Špatné parkování06.09.2011
Podle mě trochu OT, ale když jsi s tím začal, tak pro zajímavost: "Dopravě jsou přičítány emis
 Re: Špatné parkování06.09.2011
1. havran je mimo chko. chko je na druhou stranu od hlavní silnice.
2. vrcholová komise nemá
  Re: Špatné parkování06.09.2011
Nespekuluju, jak je to konkretne tady, ale klasiky nemuseji byt nutne jen ctyrky. Jsou i klasicke os
 Re: Špatné parkování06.09.2011
peklo je charakterizováno jako nejnižší svět, čili stav vědomí, v němž chtíče a žádosti převládají n

 MČR bouldering-výsledky04.09.2011
nevíte, jak to dopadlo? nějaké výsledky apod...díky
 Re: MČR bouldering-výsledky04.09.2011
Na to, že to byl vrchol sezóny boulderingu a ještě ani na druhý den odpoledne o závodu nikde není an
  Re: MČR bouldering-výsledky04.09.2011
... svědčí o pracovitosti organizátorů... :)
někdo jen přišel, kouknul a odešel...
or
   Re: MČR bouldering-výsledky04.09.2011
Tak ty jsi dobrej šulin!
    Re: MČR bouldering-výsledky04.09.2011
:-)
    Re: MČR bouldering-výsledky04.09.2011
:-)
   Re: MČR bouldering-výsledky04.09.2011
Jéééé,promiň,to patřilo komentu nad tebou :)
   Re: MČR bouldering-výsledky06.09.2011
Brblat, kritizovat, jebat... šatdfakap
  Re: MČR bouldering-výsledky04.09.2011
Já myslim, že s tim měli dost práce a jestli se opozdí s reportem o den o dva tak bych jim to neměl
   Re: MČR bouldering-výsledky04.09.2011
Jo, trochu vstřícnost k organizátorům!
    Re: MČR bouldering-výsledky05.09.2011
výsledky jsou tady.. :)
     Re: MČR bouldering-výsledky05.09.2011
díky

 expediční boty03.09.2011
Ahoj,

Může někdo poradit ohledně expedičních bot do výšky 6000-7000 metrů - Andy Argentina. Na klasické tůry v Alpách a Dolomitech jsem si vystačil s LaSportivami Makalu. Uvažuji o koupi LaSportiv Spantik, ale rád bych si nechal poradit, kd

 Průvodce Thaurac03.09.2011
Ahoj, zoufale shanim pruvodce na Thaurac v elektornicke podobe. Problem neni v tom, ze bych nebyla ochotna za nej dat penize, ale zatim je vyprodano a chybi dotisk a bez nej se leze spatne. Diky.

 kolega na lezení02.09.2011
Ahoj, moc mě baví ťapání po horách, ale ráda bych si vyzkoušela lezení, hledám nějakého kolegu který by měl trpělivost a pomohl by mi s lehkými cestami. moc díky
 Re: kolega na lezení02.09.2011
inzerce!!!
 Re: kolega na lezení03.09.2011
a je dobré napsat i něco o sobě. Aspoň věk a odkud si
  Re: kolega na lezení03.09.2011
Tím něco o sobě myslím hlavně popsat svoje míry a tak podobně!
   Re: kolega na lezení04.09.2011
jsem z prahy , věk 29 , a míry 99, 63, 90.... to ujde, že
    Re: kolega na lezení04.09.2011
až na tu Prahu
     Re: kolega na lezení04.09.2011
a věk
      Re: kolega na lezení06.09.2011
... a Tvá výška?

 Správné uvázání sedáku02.09.2011
Ahoj.. chtel jsem se zeptat na správné uvázání lana na sedák.. do teď jsem lano zavazoval do toho kroužku co spojuje horní a spodní část sedáku, ale na spoustě fotkách jsem videl, že lezci mají lano zavázané za obe části sedáku jako třeba tady
 Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
jednoznacne do obou casti
 Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
Ten krouzek je pro hms karabinu kdyz jistis, urcite ne pro lano kdyz lezes.
 Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
Lano musí být provázané jak nohavičkama tak opaskem. Očko co to spojuje je jen pro jistítko (já si h
 Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
rozhodně provázat nohavičkama i pasem, ne jen na spojovací oko!:-)
 Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
David: no tak to ses doted navazoval blbe ! ...
 Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
S ohledem na druh dotazu bych docela doporucoval kurz nebo se na cas spojit s nekym znalym veci. Tus
  Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
A jak se testuje sedák? Za ty dvě očka nebo za to jedno velký? Proč by mne nemělo unést i to velký k
   Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
Protože při jakémkoli dynamickém pádu by ses zlomil vejpůl. Nejde o to, že by to nevydrželo to oko,
    Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
Ale když se navážu přes navazovací oka -obě (ty dvě malý) tak vlastně jen zdvojím jistící oko (to ve
     Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
1) mas uzel bliz telu a nevadi ti pri cvakani
2) oko je na HMS a odsedku
3) po case se
      Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
Děkuji za odpovědi, ale ...
1. To se asi týká určitého komfortu a né bezpečosti
2. To
    Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
Tak pozor, tady uz zacina jit o zivot. Pri padu to prohne uplne stejne, at uz je clovek navazan pres
    Re: Správné uvázání sedáku05.09.2011
Pokud chceš řešit páteř, tak lez v prsáku. Navázání na sedák tě nevytrhne. A o lepším tlumení pádu p
 Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
si nejsem jistej ale myslim ze u kazdyho (novyho) sedaku je navod kterej jednoznacne pravi ze nutno
  Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
A nové sedáky už mají v návodech provázání i jen na oko. Je to v podstatě jedno. Nosnost to má stejn
 Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
Můj oblíbený autor Pit Schubert praví, že spojovací oko vydrží všechno a dodává, že důvody navazován
  Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
jo, selskej pravi ze v okamziku kdy se trha oko mas uz davno zlomeny zada...
   Re: Správné uvázání sedáku02.09.2011
Některé výše popsané názory jsou dobře "pacientské" :-) hehe. Takže:
1) jak už někd
    Re: Správné uvázání sedáku05.09.2011
Drobná úvaha ... Když se navážu pouze na spojovací oko, spojení lana a sedáku je dále od těla a záro
  Re: Správné uvázání sedáku03.09.2011
Souhlasím, že (pokud je v pořádku! -viz níže) je navázání za centrální oko stejně bezpečné, jako pro
 Re: Správné uvázání sedáku03.09.2011
No já bych taky doporučoval kurz nebo někoho metodicky zkušenýho a hlanvě bych dodal, že na sedák se
  Re: Správné uvázání sedáku04.09.2011
Hele, já jsem taky příznivec prsáku, ale na skalkách a pokud nelezeš s batohem, ho nevidím jako nutn
  Re: Správné uvázání sedáku05.09.2011
Jak dlouho Uzlare lezeš, že stále radíš s tím prsákem?
  Re: Správné uvázání sedáku05.09.2011
Jak dlouho Uzlare lezeš, že stále radíš s tím prsákem?
   Re: Správné uvázání sedáku05.09.2011
Petr M. Uzlar Datum narození: 23. srpna 1987
    Re: Správné uvázání sedáku05.09.2011
aha :)
    Re: Správné uvázání sedáku05.09.2011
aha :)
 Re: Správné uvázání sedáku04.09.2011
  Re: Správné uvázání sedáku05.09.2011
Tos měl nedávno narozky, že? a dostal jsi nový prsák :D

 malorca DWS02.09.2011
Ahoj chci se zeptat jestli už někdo byl na malorce na dws a jestli nemá např. nějakého pruvodce nebo nákresy nebo tak něco letíme tam 20,9 budem asi 8 km od palmy tak mi prosím když tak napiště dík
 Re: malorca DWS02.09.2011
nebo jestli máte skušenosti nebo tak díky
  Re: malorca DWS02.09.2011
Průvodce na DWS najdeš v našem eshopu Lezce, buď Psicoblock DWS anebo Mallorca od Rockfaxu, kde je D

 Wetterstein01.09.2011
Ahoj lidi, prosím, nemáte někdo na disku průvodce na Wetterstein ? Nikde není ke stažení.Díky, moc by nám pomohl !

1   ...   700   701   702   703   704   705   706   707   708   709   710   711   712   713   714   715   716   717   718   719   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Špatné parkování
Dne 3.9.jsem si chtěl zalíst na skalách.Vybral jsem si skálu Havran u JítraVi.Minul jsem ceduli se zákazem vjezdu,ale po pár metrech jsem zůstal jako opařený.V lese skoro pod stěnou byly zaparkovaná tři auta (9A0 8153,2L7 0504, 4L0 5366) to jsou jejich registrační značky.Když jsem došel ke skále tak to jsem nemohl rozdýchat vůbec.Všichni vesele používali MAGNESIUM.Tak jsem je upozornil, že se na písku nepoužívá.Oni mi odpověděli, že to je povolený.Horolezectví není jen lezení po skalách,ale i o ochraně přírody a ne že pojedu autem pod stěnu.
Nevím kdo16:55:45 04.09.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
anonymní bonzák
to ani nemá cenu17:28:31 04.09.2011
odpovědět 
  Re: Špatné parkování
To není bonzování.Jak se ti bude líbit když nám ty skály zakážou kvůli takovým lezcům.
17:35:59 04.09.2011
odpovědět 
   Re: Špatné parkování
Kdyby sem neházel jejich erzety tak je mi to fuk, ale takhle je to prostě anonymní bonzák. Předpokládám, že tam dojeli za volantem majitelé těch aut, ale taky je mohli někomu půjčit. Srovnat je tam na místě prosim, postěžovat si tady prosim, ale ne si zapisovat erzety do notýsku jak Daniel Pačes.
Martin20:25:14 04.09.2011
odpovědět 
    Re: Špatné parkování
Ty jsi magor. Právě, co když to třeba někomu půjčili. Takhle mají šanci se to dozvědět, že ten, komu to půjčili, se chová jako blb a srovnat si to s ním. A pokud to nikomu nepůjčili, tak je třeba poznají kamarádi a můžou je trochu usměrnit (mimochodem, z okatého porušování zákazů vjezdů a parkování je 90% blbých problémů s místními; o mágu se tady obsáhle mluví jinde ;-) ). A můžeš bejt klidnej, pokuds to byl ty, tak věz, že bonz někde na webu není důkazním prostředkem pro žádného policajta.
21:03:48 04.09.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
9 A0? Slušnej prásk, ale nepíše se to náhodou IX A0?
honza06:45:46 05.09.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
Něco ti povím, ty chytráku. Než si nechat vykrást, nebo ukrást auto, tak docela chápu ty, co dojedou až tam, kde budou mít auto pod kontrolou a MG na Havranovi? To je tak závažný problém pro přírodu, že se divím, žes nezavolal rovnou policii. Podotýkám že s MG nelezu a autem až ke skalám také nejezdím, jen se mi nelíbí ... jako jsi ty. Za ty tři tečky ať si každý vloží vhodné kamarádské oslovení. Ahoj lezče.
K.08:11:31 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Špatné parkování
Když se bojíš o auto, tak jezdi na skály vlakem.
Hadrburg07:44:57 11.10.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
když už zase taháš mago - mě zase vadí třeba na hrubici vyšlapané stupy nebo od lana vydřené bočáky nebo v krasu přilepené, přisekané chyty - nebo oleštěné

proti tomu je maglajz úplný HOVNO

08:28:56 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Špatné parkování
pardon - podpis - marek
marek08:29:27 05.09.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
A co takhle se podepsat, když už tady píšeš konkrétní RZ vozidel??!!
1. Havran ani jeho příjezdová cesta nespadá pod CHKO Lužické hory ani jinou chráněnou oblast.
2. Když jseš tak chytrej tak řekni kde máme parkovat aby nám auto nevykradli popřípadě neukradli. Co se týka parkování pod Havranem tak už se tu něco řešilo http://www.lezec.cz/clanky.php?key=7968.
Osobně jsem parkoval skoro u asfaltky a zajel kousek stranou na lesní cestu (cca 5m) abych nepřekážel.
3. O magnéziu tu bylo řečeno dost.
4. Co se týká té ochrany přírody, tak já osobně jakýmkoliv neobvyklým způsobem nějak přírodu nepoškozuji.
A jestli jseš tak akční tak se můžeš přivázat k tý závoře jako to dělaj k.....i z Hnutí DUHA na Šumavě.(místo teček neslušný výraz opovrhující ekoteroristy)
JáraK08:51:22 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Špatné parkování
Jen mě tak napadá, že do lesa je zákaz vjezdu motorových vozidel ze zákona a jestli tam ještě navíc byla cedule,... Parkování co nejblíž pod skálou za každou cenu taky neschvaluju. Jestli se někdo bojí o auto:
1) Na kraji lesa se dá vyložit bagáž a jeden holt odveze auto jinam a doběhne pod skály (jako třeba na Suškách).
2) Skal je u nás toik, že se dá jet jinam.
 martan09:20:40 05.09.2011
odpovědět 
   Re: Špatné parkování
Souhlas ve všech bodech.
Robert09:39:29 06.09.2011
odpovědět 
  Re: Špatné parkování
Vjezd a stání v lese za zákazem vjezdu je přestupkem podle klesního zákona bez ohledu na to, jestli je to CHKO nebo ne. Že se u silnice vykrádaj auta je smutné, ale pořád to je jen osobní problém (na úrovni "zastavil jsem na invalidech protože bych to jinak nestihl na jednání"), mohl jdi auto nechat ve vesnici a ten kilák dojít.
Netvrdím, že občas nějaký přestupek nespáchám, ale pokud na to někdo upozorní, tak se pak nevztekám a neoznačuju ho za bonzáka.
Holt něco za něco.
jazz09:36:50 05.09.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
Tak konec světa se neděje. Ale samozřejmě je potřeba říci, že takhle se s auty na skálách chovat je špatně.
Škoda že nejsou fotografie. Na Hruboskalsku.cz mají na webu nástěnku Hanby. Jak výchovné, jak účinné! :-)
08:52:13 05.09.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
Takový upozorňování je fakt záslužný, a každej jistě chápe, že bys byl nerad osobně za bonzáka, kdyby ses podepsal, že... A díky takovým jako jsi ty snad konečně dojde k té výrazné pozitivní změně ve společnosti.
A teď bez ironie: Když nemáš na to, se pod příspěvek, ve kterém konkrétně do někoho kéruješ, podepsat, tak ho nepiš.
Z mého pohledu jsi v tuhle chvíli o dost horší problém ty, než ti, na které tu ukazuješ prstem. Píšeš taky anonymní maily na úřady? Nebo sousedovi, že když je v práci, tak k nim chodívá jeden pán? Takový dopisy taky často jsou poháněné spravedlivým rozhořčením a zájmem o dobrou věc. Hlavně ta morálka, ta anonymům často leží na srdci.
Jinak, na Havranovi jsem jednou byl, parkoval v lese (po doporučení několika známých) a maglajz jsem tam měl. Tak mě kdyžtak můžeš zařadit do nějakého seznamu, se kterým zas někde statečně vyrukuješ.
Piškot11:17:47 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Špatné parkování
Hele, Piškote, to jsi tedy vážně kabrňák, když se hlásíš mezi ty, co porušují pravidla hry. Nejsi trochu psycho??

Tyhle excesy jsou jen voda na mlýn těm, kteří o lezení rozhodují.
A na místo toho, abychom si pořádek udělali sami mezi sebou, tak se snažíme podsunout, že problém neexistuje. Trochu dětinské, ne?

Na webu Hruboskalsko mají tabuli hanby - rychlé, účinné, pro hříšníky poučné. Proč ne tady???
11:27:31 05.09.2011
odpovědět 
   Re: Špatné parkování
když tak koukám na některý výlevy tady, tak bych spíš dal povinou registraci pro přispívání

občas to tady vypadá jak v pavilonu orangutanů
marek11:31:16 05.09.2011
odpovědět 
    Re: Špatné parkování
Ty jsi jako bolševik - soudru. Také on chtěl ke všemu podpisy a ověřenou totožnost.
11:34:32 05.09.2011
odpovědět 
     Re: Špatné parkování
Nepopsal už někdo někdy obviňování z bolševismu v netových diskusích jako provařený, protože primitivní způsob komunikace mezi chovanci pavilonu orangutanů? Něco jako grammar nazi?
honza 11:48:53 05.09.2011
odpovědět 
      Re: Špatné parkování
Havran je maglajzova oblast, s tim nic nenadelate. Kluci z vesnice vykradaji auta u cesty tak je dobre na ne videt. Takze takto to delaji lezci, turiste jsou na druhe strane. Tam se jede opravdu malinky kousek do lesa a to fakt prirode nevadi, hluk nakladaku z hlavni cesty je daleko vice obtezujici. Magnesium je o tradici a Havran se jiz stal tradicni Mg oblasti a tim je to jiz dano.
Martas.14:21:14 05.09.2011
odpovědět 
       Re: Špatné parkování
Nu, možná. Ale atmosféra se nezlepší, kdy si každý bude mlít tu svou pravdu. Promě za mě, kdyby byl Havran vyhrezen pro mágování, mě by to bylo jedno. Klidně. Ale poďme hledat celou pravdu - hele
http://skaly.horosvaz.cz/4_db_index.asp?oblast_id=69
Na Havranu vrcholová komise (to jsou přeci místňáci) maglajz nechtěla.
Takže to asi bude složitější. Jojo..
14:56:51 05.09.2011
odpovědět 
        Re: Špatné parkování
není to úplná pravda, viz zápis z jedné z posledních VK
Lukas B.10:22:55 06.09.2011
odpovědět 
     Re: Špatné parkování
vedle jak ta jedle

to není o kontrole a bolševizmu. naopak - je o tom, že si můžeš stát za svým názorem a klidně si ho podepsat bez toho aby to za něj hrozil postih. Ale jako ve všem co děláš si taky poneseš zodpovědnost - v překladu - budeš bezdůvodně urážet - budeš za idiota. co chceš ty je obyčjné zbabělá anarchie pod heslem "já můžu všechno a mě nikdo nic"
marek15:12:04 05.09.2011
odpovědět 
   Re: Špatné parkování
1) Co mě jako anonym oslovuješ jménem!
2) To, že je skoro normální, že se anonymní lůza adresně naváží do konkrétních lidí, ať už je to tenhle případ (konkrétní značky), nebo útoky na Kubu Turka, Petra Jandíka nebo Libora Hrozu (postoje žádného z nich mi nepřijdou zvlášť sympatické, ale o to tu vůbec nejde), se mi zdá opravdu jako mnohonásobně horší věc než to, co se děje na Havranu. A když mi pak jiný (?) anonym ještě vytýká exces, tak myslím, že psycho je někde jinde.
Pokud by něco byl bolševismus, tak právě tohle.
Když někdo vyjádří bez podpisu názor na obecnej problém, dobrá. Ale případy, kdy někdo bez podpisu útočí na jiné konkrétní lidi, svědčí o vážný degeneraci. Anonym, kterej dneska Kubovi Turkovi vyčítá to, že podepsal, je mnohem větší sráč (omlouvám se) než KT, protože nezvládne ani situaci, kdy mu o nic nejde. Tenhle typ příspěvků bych mazal bez pardónu. Bez ohledu na to, jestli budou nějaký výhrady opodstatněný nebo ne. Situace, kdy někdo anonymně obžalovává jiné, je prostě nepřípustná. A když anonym nemá sám dost důstojnosti a inteligence, aby to pochopil, měl by to za něj udělat někdo jinej.
P(iškot)17:06:05 05.09.2011
odpovědět 
    Re: Špatné parkování
Piškote, (podle mne) máš pravdu v tom, že anonymní projevy jsou špatný (ať už útočí nebo ne). Jak jsem kdysi kdesi četl, jejich častý výskyt svědčí o tom, že daná společnost je nemocná - což by zcela odpovídalo. Ovšem jde o následek něčeho, ne o příčinu. Takže
a) to, že je na něco špatného upozorněno anonymně, neznamená, že to špatné přestává být špatným a nebudeme se tím zabývat;
b) hrubé osobní napadání kohokoliv není přijatelné, ať už je anonymní nebo ne.
Robert09:48:27 06.09.2011
odpovědět 
     Re: Špatné parkování
Souhlasím s A i B. "Ten, co o tom něc ví" asi nepochopil, že se nevytahuju, že jsem tam taky byl, ale že když chci v téhle diskusi zareagovat, tak asi nemůžu přejít, jak to tam se mnou bylo. To ale těžko chápe ten, kdo nechápe vhodnost podpisu v osobně zaměřeném příspěvku. Nicméně Marek to v jednom příspěvku vyjádřil přesně. (V jiném, než tom, kterému tleskal "Ten..." - a já klidně taky. Marek ale na rozdíl od "Toho, kdo..." rozlišuje, zatímco "Ten..." má naopak zálibu v paušalizování.)
V principu by samozřejmě bylo vhodné parkovat dole u hlavní... ale už tady párkrát zaznělo, jak vypadá na Havranovi. Takže budu rád, když mě tam ten chytrák ("a jemu podobní") příště vezme svým vozem. S pár kroky navíc žádný problém nemám.
(Jo a ta lesní cesta, co se po ní zajede 150 m do lesa, je asfaltka, kdyby to nějakej další chytrák, co něco ví, potřeboval ke zhodnocení situace.)
P.12:06:14 06.09.2011
odpovědět 
    Re: Špatné parkování
Piškote
Situace, kdy někdo anonymně obžalovává jiné, je prostě nepřípustná.

Ok, ale napis pro tebe je nepripustna, pro spolecnost ne, jinak lobuj proti zakonum na ochranu svedka:-))
Spolecnosti ktere jsou ekonomicky i moralne na tom mnohem lepe nez my v cr, maji cosi jako ochrana utajovaneho svedka, chces tedy rici, ze tyto spolecnosti jsou vlastne bolsevicke, nebo prohnile, primitivni a hloupe?:-))

Znova:
Situace, kdy někdo anonymně obžalovává jiné, kteri porusuji pravidla, zakon atd, je tedy nejen naprosto pripustna, ale i prospesna, mozna potom nebudou uzavery pro lezce na oblast tu, nebo onu , na dobu takovou , nebo makovou ...ne?:-)
nekdo06:41:06 11.10.2011
odpovědět 
   Re: Špatné parkování
Tabule hanby je dobrá, ale pokud by tam fotili špatné parkování, bylo by to tam jak na stránkách autobazaru.

Když jsem tam šel tenhle víkend do skal, tak tam za zákazem vjezdu u koupáku stálo možná tak 60 (slovy šedesát) aut...
Blátošlap18:47:11 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Špatné parkování
Piskote pri vsi ucte k tomu co v lezeni zvladas, nezblaznil jsi se uz?
Kdyz nejakej pi**s je lenoch dojit kilak dva ...atd ke skalam a jede nekam pres zakaz, pak je problem ne v "bonzacich" ale v tehle pi****ch...nemyslis?
Dle tve "logiky" ..uvidim zlodeje, ale je lepsi mlcet, protoze kdyz na ne ukazu, je to vetsi problem, nez zavrit oci a nechat je krast ? Opravdu si za timhle stojis?
Dale argumentujes :..Píšeš taky anonymní maily na úřady?
Za sebe, bez ohledu zda si nekdy vyjedu do skal nebo na lyze.....zacinam o tom vazne uvazovat, kdyz vidim kam se spolecnost zacina po 20ti letech smerovat...
A ted me klidne pourazej, otytyluj...mas na to prece ne? Lezes tezke cesty...jsi dobrej, a muzes tedy urcovat moralku spolecnosti....spatny je ten co ukaze prstem na auta ktera nemaji tam, kde jsou , co delat...ne ti, co tam nemaji co jezdit...divis se Piskote, ze zacinaj lidi uvazovat i o tom anonymnim ukazovani?
06:33:26 11.10.2011
odpovědět 
   Re: Špatné parkování
Spatny je predevsim ten , kdo se neumi podepsat a bonzuje.
Vlastne nebonzuje, protoze si klidne muze vymejslet, nikdo to neoveri. Pro me si jen anonymni ubohej picus. O dost horsi nez lezci parkujici v lese. Stuj si osobne za tim co rikas nebo tahni do pekel.
laco (Vlada Sauli)08:23:03 11.10.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
jednoznačně fotit - auta i lidi a na internet s tím, strašení "pokutou" na některé holt nefunguje..
Ten kdo o tom něco ví15:29:47 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Špatné parkování
Že by další chytrý anonym?
Terka17:27:03 05.09.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
Místní situaci neznám, ale bohužel jsem podobnou praxi mockrát viděl i na místech, kde všechny argumenty, které by se daly chápat na Havranu nejsou opodstatněné.

V podstatě je mi to u prdele, až na to, že tím někteří kreténi serou na práci ostatních (vyjednávání s sCHKO). Tím pak pro všechny ohrožují možnou vyjimku na další roky.

Bohužel mnohdy nejde o rozum, ale vylovenou lenost a blbost.
Marek15:49:39 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Špatné parkování
Marku, bezva, absolutní souhlas! Ale říkej to Piškotovi a dalším podobným :-(
Ten kdo o tom něco ví18:54:29 05.09.2011
odpovědět 
   Re: Špatné parkování
My s kámošem jsme zase minulý týden viděli frajery přijet autem od Berouna až do Alkazaru :D
Spidy19:41:04 05.09.2011
odpovědět 
    Re: Špatné parkování
Tak včera jsem to, brácho, viděl,
mohlo bejt tak jedenáct,
v lodžii jsem kouřil, seděl,
dělám to už několik neděl,
že stane se to dnes,
opravdu jsem nevěděl,
mohlo bejt tak jedenáct
a já to uviděl.

Brácho, já vím, jak občas přeháním,
nevěří mi skoro nikdo od nás z fabriky,
ale nejde mi ani tak vo ty starý papriky,
tohle je hrozně vážná věc
a nedělám s ní žádný cavyky.

Jak tak sedím, koukám, vidím,
naproti šli zrovna ňáký lidi,
vtom se něco děje, slyším ňáký výkřiky,
zablesklo se a já to uviděl


…začli totiž přijíždět
a že jich bylo víc než dost,
někdo křičel o pomoc,
brácho, co mám povídat,
UFO začlo vodlítat,
dostalo z nich asi strach,
z těch zelenejch příšer,
nikdo z nás je nemá rád,
jsou to hrozný potvory,
UFO, zapni motory
a vodleť honem zase dál,
vlítnout sem, to sis teda dal,
ještě chvíli tady být,
nemuselo by se vyplatit,
už nikdy by ses nevrátil,
UFO, už‘s to pochopil?

…zelený hlavy koukaly,
něco si pro sebe zlostně mumlaly,
prostor daly vyklidit,
všichni pěkně domů,
zachovejte klid!
Chachá! – jako by se vůbec nic nestalo,
no to by jednoho pěkně dožralo.

V lodžii jsem ještě chvíli seděl,
kouřil, pil čaj, pak jsem večeřel,
díval jsem se nahoru, měl jsem smutnou náladu,
ráno jsem kouk do novin: nic!
Řek jsem si: tě pic!

Tak ti brácho teda hnedka volám,
nebudou snad ze mě dělat vola.
Mohlo bejt tak jedenáct,
jenom jsem tak seděl,
dělám to už hezkých pár neděl.
Já to brácho doopravdy uviděl!
Já to viděl!
Já to viděl!
Viděl!
P.23:14:04 05.09.2011
odpovědět 
    Re: Špatné parkování
No a co? Auta byla vymyšlena proto, aby se s nimi člověk dostal na místo kam potřebuje a ne proto, aby chodil pěšky. Na mnohá místa se nesmí jezdit úplně zbytečně, mnohde jen proto, že majitel parkoviště uplatil příslušné úřady jen proto, aby měl kšeft. Dnešní auta skoro nesmrdí a neškodí, nic z nich neteče.
K.07:51:06 06.09.2011
odpovědět 
     Re: Špatné parkování
Podle mě trochu OT, ale když jsi s tím začal, tak pro zajímavost: "Dopravě jsou přičítány emise 25 – 30 % NOx, 50 % HC, 60 % olova a přibližně 60 % CO z celkového množství antropogenních emisí.." napsalo Centrum dopravního výzkumu, vědecká instituce pod ministerstvem dopravy, takže asi nijak moc zelená..
jazz09:30:55 06.09.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
1. havran je mimo chko. chko je na druhou stranu od hlavní silnice.
2. vrcholová komise nemá nic proti mg od IXb včetně (nevěřící si mohou dohledat na horosvazu resp. SO zápis z poslední VK). bych to přeložil do řeči lidské tak, že na klasikách s tím problém má a na modernách nemá. oba styly na havranu jakžtakž koexistují. což považuji za přístup rozumný a příklad hodný následování (já se do něj neseru když namaglajzuje v ukruťárně a von mi nezasírá čtyřky).
3. auta se tam vykrádají fest. pár podezřelejch je, nejsou zrovna z jítravy, ale o kousek dál. samozřejmě lesáci o problému vědí a uši vám za vjezd na asfaltečku neutrhají, respektive s tím nemají problém když nebudete blokovat průjezd a nenaložíte si do vozejku za auto pár kubíků dřeva. samozřejmě na vás nebudou milostivě čekat až odjedete, a třeba odpoledne zamknou závoru a budete si muset počkat na ráno nebo udělat romantický výlet až někam ke křižanům.
Lukas B.09:05:51 06.09.2011
odpovědět 
  Re: Špatné parkování
Nespekuluju, jak je to konkretne tady, ale klasiky nemuseji byt nutne jen ctyrky. Jsou i klasicke osmy i devitky. Navic, co je na pisku moderni? Ono totiz z klasicke cesty se "moderni" stane raz dva dojistenim. Zname to, ze ano. Nebo po x-desetiletich se objevi nymand s maglajzem a uz dalsi si pytel vezme taky, protože: "tady se to mágem leze" atd.
16:25:16 06.09.2011
odpovědět 
 Re: Špatné parkování
peklo je charakterizováno jako nejnižší svět, čili stav vědomí, v němž chtíče a žádosti převládají nad možností jejich uspokojení. To způsobuje bytostem nacházejícím se v pekle trýzeň a nesnesitelná muka, což vede k tomu, že si bytosti v pekle vzájemně ubližují.
jo..to by souhlasilo. staci si precist par diskusi na Lezci a pochyby zmizi....
TOA17:26:35 06.09.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192438)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Úžeh 5A Zvůle
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi