LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Mára Holeček a předseda05.09.2011
Zdar lidi, nevíte někdo něco o Márovi Holečkovi a Zdeňkovi Hrubým - jak dopadli na N.P.? Podle informací se mají vracet 11. a nikde o nich žádná zpráva. Pořád čekám na nějaké info o nové cestě co se jim povedla a stále nic... Díky, zvědavej Ondra
 Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
Včera jsem Máru viděl v Ádru, ale je možný že mě šálil zrak :D
  Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
Nešali borci jsou spět snepoŕízenou.
   Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
Škoda že poza humny.
    Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
tak to je škoda, jestli se nepovedlo
    Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
tak to je škoda, jestli se nepovedlo
   Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
gdetakramatykazpjeje??
  Re: Mára Holeček a předseda06.09.2011
Mohli by aspoň něco kváknout do éteru, se nemusej stydět...
   Re: Mára Holeček a předseda07.09.2011
Dnes se objevil článek o výstupu na sport.cz, konkrétně zde:
    Re: Mára Holeček a předseda08.09.2011
Dík. Tak to je u mě machr! Sólo Rupálem do 7200! A pak dolů stejnou cestou... Klobouk dolů!
     Re: Mára Holeček a předseda08.09.2011
aj tak pekne, nie ako Sulovsky, Hamor a podobni, ktori najskor zahlasia, ze idu dat nieco tazke a po
 Re: Mára Holeček a předseda08.09.2011
Mára a Zdenek jsou už doma. Od Máry máme slíbený report na příští týden. Simona

 například my na slovensku05.09.2011
Místní situaci neznám, ale bohužel jsem podobnou praxi mockrát viděl i na místech, kde všechny argumenty, které by se daly chápat na Havranu nejsou opodstatněné.

V podstatě je mi to u prdele, až na to, že tím někteří kreténi serou na práci
 Re: například my na slovensku05.09.2011
drobné věcné: havran není na území chko. hajnej o vykrádání ví a za parkování na lesní asfaltce nebo

 pro radost,nic praktického05.09.2011
ještě odkaz)
http://search.eim.ebay.cz/?esi=cococlimb
 Re: pro radost,nic praktického05.09.2011
tak to je super:) dik za odkaz
  Re: pro radost,nic praktického05.09.2011
kdo není na Ebay, tak třeba v Arcu se dá koupit hafec lezeckých náušnic..
   Re: pro radost,nic praktického05.09.2011
ještě jeden odkaz
 pro radost,nic praktického05.09.2011
po dlouhém hledání jsem našla přívěsky s lezeckou tematikou.Třeba to někoho zaujme.

 Tréning hory05.09.2011
Čau horolezci a horolezkyně,
máte prosím nějaké dobré tipy, jak se dostat do kondice na lezení mixových cest v horách? Různě kolmé stěnky, firn...cíl: aby vydrželi nohy a kyslík:-) Dík, Petra
 Re: Tréning hory05.09.2011
co nejvíc to lézt. Hodil by se mi parťák s těmito touhami, ale ze svého okolí jsem měl za to, že už
  Re: Tréning hory05.09.2011
Nejen parťák... :-)
 Re: Tréning hory05.09.2011
Do strání se hodí mít naběháno do kopce, do ledů a moderních mixů zase nashybováno na cepínech nebo
  Re: Tréning hory05.09.2011
No něco odlezeno v mixech v horách mám a nejhorší je morál. To žádnými shyby nenacvičíš. Počítám ted
   Re: Tréning hory05.09.2011
Tak tak.
   Re: Tréning hory05.09.2011
Slečna se chtěla dostat do kondice. Je jasné, že nalezené metry v horách jako když najdeš. Jinak nel
    Re: Tréning hory05.09.2011
Ok, běhání meuškodí, ale i když uběhnu 10 kilometrů, tak ve "správně" utemovovaném sněhu,
     Re: Tréning hory06.09.2011
Ono není uběhnout 10km jako uběhnout 10km. Je trochu rozdíl uběhnout 10km terénem za 3/4 hoďky nebo
      Re: Tréning hory06.09.2011
Sadista? Ne, mluví ze mě zkušenosti :-)
       Re: Tréning hory06.09.2011
No, mokrý triko (jenom) a chlad nejsou pro vaječníky moc dobrá kombinace, přece jen v horách seš nav
        Re: Tréning hory06.09.2011
Biváček? Při tom, jak nadávaly po pouhých dvou hodinách na zimní Mařence? Nejsem sebevrah a ani vrah
         Re: Tréning hory06.09.2011
:-) ... no, pokud byla zimní Mařenka problém ... holt, kde nic není ... v holce to prostě buď je a m
          Re: Tréning hory06.09.2011
Mít trpělivost přináší jediný výsledek - že toho začne zneužívat.

Jediné řešení je m
           Re: Tréning hory07.09.2011
Pesimistická očekávání jsou odměněna pesimistickými výsledky. Je lepší připustit možnost, že trpěliv
  Re: Tréning hory05.09.2011
Me treba hodne bolivaji z behu kolena, tak se mi osvedcilo kolo a v zime zejmena bezky. Do kopců dob
  Re: Tréning hory05.09.2011
Me treba hodne bolivaji z behu kolena, tak se mi osvedcilo kolo a v zime zejmena bezky. Do kopců dob
   Re: Tréning hory05.09.2011
samozrejme to kolo, bezky a podobne by se melo delat trochu v tempu, zadny roviny, ale trochu busit
  Re: Tréning hory07.09.2011
Díky za komentáře, pokusím se do toho víc opřít:-) Cesty v horách jsou nádherný...a jde mi o to mít
 Re: Tréning hory05.09.2011
odkud jsi?

začali jsem s mladýma docela jezdit do hor a pořád se někdo hodí
 Re: Tréning hory05.09.2011
behanie, do kopca a v terene. V cestach za IV sa este moc nezhybuje, ale ak budes zhybovat doma na c
  Re: Tréning hory05.09.2011
pri lezení bežne zapájaš svaly hrudníku keď tak prudko klikuješ?
   Re: Tréning hory05.09.2011
to je len cast, okrem toho zhybujem a vysim, ale na to treba naradie... a kliky nie su len na hrudni
    Re: Tréning hory05.09.2011
Tohle by ti možná mohlo pomoct je to tréning Ueli Stecka (borec co dává rychlostní rekordy klasickej

 Wild Choice05.09.2011
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s Markem Holečkem a Zdeňkem Hrubým v Nepálu? Poslední info, které jsem našla, bylo z BC z poloviny července, od té doby nic. Díky moc
 Re: Wild Choice05.09.2011
Snad jsou celý!
 Re: Wild Choice05.09.2011
mara byl vcera viden v adru
  Re: Wild Choice05.09.2011
No pokude je to pravda, tak jsou nějak dřív doma... myslím, že měli letět až 11.9.? Tak asi se něco

 Cortina05.09.2011
Ahoj,

chystáme se s kamarádkou do Cortiny d´Ampezzo, odjezd nejspíš v sobotu, nemáte tam někdo cestu? Zatím nevíme jak s dopravou :)

 Brotfall topo04.09.2011
Ahoj. Nemáte náhodou někdo topo na Brotfall v Totes Gebirge konkrétně SO Grat? JIné než co je na bergsteigenu... Díky

 Kalhoty04.09.2011
Ahoj, přijel jsem z Tirolska a sháním kalhoty které jsem viděl u pár lezců... oranžové a hnědé lezecké a mají kruhovou díru na zadku :) nevíte někdo značku nabo kde se dají sehnat?? díky
 Re: Kalhoty05.09.2011
Ahoj, koukni se na kalhoty značky UAX (
 Re: Kalhoty05.09.2011
Ahoj, koukni se na kalhoty značky UAX (
 Pik Lenina04.09.2011
Zdravím. Letos tu v souvislosti s výlety na Pamír nevidím žádnou zmínku, tak počítám, že se vlastně nic zvláštního nestalo. Přispěji pouze svou troškou:

 Re: Pik Lenina typicka akce tohoto hráče05.09.2011
Tak se zájmem jsem si přečetl text a doufal jsem, že poučen z předchozích akcí, konečně bez průseru,
  Re: Pik Lenina typicka akce tohoto hráče05.09.2011
Obdivuju tu upřímnou sdílnost, spousty lidí by si takovýhle zážitky nechaly pro sebe. Zvýšenou čteno
  Re: Pik Lenina typicka akce tohoto hráče05.09.2011
Tak tvrdit, že mě někdo MUSEL doprovázet, neodpovídá realitě. Tentokrát jsem byl pod hranicí dalšího
   Re: Pik Lenina typicka akce tohoto hráče06.09.2011
Ja naopak ocenujem zjavny pokrok oproti minulemu clanku z Chan Tengri, avsak samozrejme tiez mi ta p
    Re: Pik Lenina typicka akce tohoto hráče06.09.2011
Tak pro pobavení to rozhodně je. Takhle pitomě naivní se to nedá vymyslet, ani kdybys chtěl. Dement
 Fotky07.09.2011
Tak už jsou k mání. Článek je odkazuje na začátku.

1   ...   699   700   701   702   703   704   705   706   707   708   709   710   711   712   713   714   715   716   717   718   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Tréning hory
Čau horolezci a horolezkyně,
máte prosím nějaké dobré tipy, jak se dostat do kondice na lezení mixových cest v horách? Různě kolmé stěnky, firn...cíl: aby vydrželi nohy a kyslík:-) Dík, Petra
Petra10:31:29 05.09.2011
odpovědět 
 Re: Tréning hory
co nejvíc to lézt. Hodil by se mi parťák s těmito touhami, ale ze svého okolí jsem měl za to, že už tací nejsou
13:17:34 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Tréning hory
Nejen parťák... :-)
13:19:08 05.09.2011
odpovědět 
 Re: Tréning hory
Do strání se hodí mít naběháno do kopce, do ledů a moderních mixů zase nashybováno na cepínech nebo ještě lépe na svisle visících trubkách. Prostě aby to bylo co nejvíc podobný tomu, co chceš dělat.
Willhem13:27:40 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Tréning hory
No něco odlezeno v mixech v horách mám a nejhorší je morál. To žádnými shyby nenacvičíš. Počítám teda, že pod mixy v horách se tu nemyslí nýtové žebříky v dachu 5 minut od auta, ale poctivé vícedélkové lezení ve stěnách po vlastním, odhrabávání sněhu, lavinky za krk, batoh s termoskou a bivakovacím pytlem (pro nejhorší variantu) na zádech atd... Cesty, kdy trojka už může slušně prověřit, pětky už moc lidí neleze a šestky se po večerech už mohutně slaví.

Po tom všem trvám na tom, že jinak než samotným lezením nenatrenuje.
13:40:09 05.09.2011
odpovědět 
   Re: Tréning hory
Tak tak.
Aldo14:01:00 05.09.2011
odpovědět 
   Re: Tréning hory
Slečna se chtěla dostat do kondice. Je jasné, že nalezené metry v horách jako když najdeš. Jinak nelze radit nic jiného než běhat a lézt. Běhat nejlépe v terénu, lézt nejlépe na skalách. Obojí zaměřit na vytrvalost.
Kočka14:59:45 05.09.2011
odpovědět 
    Re: Tréning hory
Ok, běhání meuškodí, ale i když uběhnu 10 kilometrů, tak ve "správně" utemovovaném sněhu, kdy se každý krok probořím po pas, stejně orážím třeba co 20 kroků.

Skalní lezení se mixům moc nepodobá. Na nohou duplexy a mačky, ruce berou chyty v rukavicích, či cepínem, případně - rukavice dolů a byť jako při skalkaření holou, nicméně v tu ránu zmrzlou rukou. To se jinde natrenovat nedá.

U ženy mne přesto jedna treninkova metoda napada: na sebe mokre triko, mokre boty a zavřít do lednice. Když vydrží toto (a nadávky si nechá pro sebe), půjde o ideálního parťáka, bez ohledu na to, jaké obtíže zvládne vylézt.
15:56:13 05.09.2011
odpovědět 
     Re: Tréning hory
Ono není uběhnout 10km jako uběhnout 10km. Je trochu rozdíl uběhnout 10km terénem za 3/4 hoďky nebo za hoďku a více. Sice při brodění sněhem co 20 kroků orážíš, ale stejně to musíš vydržet pár hodin. Při běhu terénem, zejména lesem jsi nucen často měnit tempo, což je podobné. Jak tu někdo zmínil kolo, tak to je taky fajn. Blbý je, že při tom musí člověk najezdit spoustu kilometrů, než se zrasí stejně, jako když uběhne třeba 15km.
Jinak je pravda, že techniku lezení v mixech a v rukavicích skalním lezením nenatrénuješ. Ale pořád je to vertikální pohyb a když lezeš na objem v co nejvyšší obtížnosti, tak tu vytrvalost při pohybu vzhůru posílíš. A když lezeš celý rok, i na ty přemrzlý prsty dojde.
Samozřejmě, pokud někdo není zvyklý od puberty hodně běhat a jezdit na kole, tak by asi neměl začínat s nějakými obrovskými vzdálenostmi. Nejdřív zkusit, kolik člověk uběhne či ujede na pohodu, pak na té vzdálenosti zvyšovat tempo, a pak postupně přidávat vzdálenost.
Co se týče tréninku v lednici, jsi tak trošičku sadista, ne? ;-)
Kočka09:02:15 06.09.2011
odpovědět 
      Re: Tréning hory
Sadista? Ne, mluví ze mě zkušenosti :-)
09:53:24 06.09.2011
odpovědět 
       Re: Tréning hory
No, mokrý triko (jenom) a chlad nejsou pro vaječníky moc dobrá kombinace, přece jen v horách seš navlečený do funkčních hadrů a máš na nich další vrstvy. Navíc požadovaný efekt tréninku by mohl být předejit zadušením. O klaustrofobii ani nemluvě (ledaže bys měl známý v mrazírnách). Jsou přece mnohem elegantnější a romantičtější způsoby tréninku slečen v zimě. Třeba intezivní procházka zimní krajinou spojená s biváčkem :-)
Kočka10:21:53 06.09.2011
odpovědět 
        Re: Tréning hory
Biváček? Při tom, jak nadávaly po pouhých dvou hodinách na zimní Mařence? Nejsem sebevrah a ani vrahem se nechci stát.

Klautrofobie? Vidíš, trening na zavalení v lavině jsme tazatelce jako součást mixů v horách taky ještě nikdo nezmínil :-)
11:08:11 06.09.2011
odpovědět 
         Re: Tréning hory
:-) ... no, pokud byla zimní Mařenka problém ... holt, kde nic není ... v holce to prostě buď je a máš velké štěstí, když na takovou narazíš ... nebo musíš mít hodně, ale hodně velkou trpělivost při postupné adaptaci
Kočka13:31:55 06.09.2011
odpovědět 
          Re: Tréning hory
Mít trpělivost přináší jediný výsledek - že toho začne zneužívat.

Jediné řešení je mít to štěstí a narazit rovnou na takovou, jak píšeš.
14:27:57 06.09.2011
odpovědět 
           Re: Tréning hory
Pesimistická očekávání jsou odměněna pesimistickými výsledky. Je lepší připustit možnost, že trpělivost růže přináší. Zvýšíš tím i pravděpodobnost toho, že potkáš takovou, která to bude mít v sobě od začátku. ;-)
Kočka09:26:38 07.09.2011
odpovědět 
  Re: Tréning hory
Me treba hodne bolivaji z behu kolena, tak se mi osvedcilo kolo a v zime zejmena bezky. Do kopců dobrý trénink. Taky plavání není vůbec spatne.
v22:22:50 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Tréning hory
Me treba hodne bolivaji z behu kolena, tak se mi osvedcilo kolo a v zime zejmena bezky. Do kopců dobrý trénink. Taky plavání není vůbec spatne.
v22:22:57 05.09.2011
odpovědět 
   Re: Tréning hory
samozrejme to kolo, bezky a podobne by se melo delat trochu v tempu, zadny roviny, ale trochu busit v kopcich
a22:25:13 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Tréning hory
Díky za komentáře, pokusím se do toho víc opřít:-) Cesty v horách jsou nádherný...a jde mi o to mít převahu, zrychlit kde je třeba, být v poho i na sestupech atd. Když už jsem tedy tak divná, že bivakovat chodím dobrovolně a morál se mi taky úplně nevyhýbá...:-)
Petra07:43:12 07.09.2011
odpovědět 
 Re: Tréning hory
odkud jsi?

začali jsem s mladýma docela jezdit do hor a pořád se někdo hodí

jde o to lízt, líz v horách v létě, lízt krátký ledy a tak postupně dál
marek15:25:55 05.09.2011
odpovědět 
 Re: Tréning hory
behanie, do kopca a v terene. V cestach za IV sa este moc nezhybuje, ale ak budes zhybovat doma na cepinoch, nic zle sa ti nestane, skor naopak. Ja osobne, v navaloch treningovej aktivity robim kliky s 12 kg batohom na chrbte, pripadne som si ten batoh zobral do lesov v okoli, kde byvam a chodil som a chodil a chodil... a moral si nacvicis len lezenim. Takze behat a liezt.
Filip16:08:29 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Tréning hory
pri lezení bežne zapájaš svaly hrudníku keď tak prudko klikuješ?
16:38:53 05.09.2011
odpovědět 
   Re: Tréning hory
to je len cast, okrem toho zhybujem a vysim, ale na to treba naradie... a kliky nie su len na hrudnik...
16:40:55 05.09.2011
odpovědět 
    Re: Tréning hory
Tohle by ti možná mohlo pomoct je to tréning Ueli Stecka (borec co dává rychlostní rekordy klasickejch alpskejch cest) http://www.climbing.com/exclusive/features/ rapid_transit/index4.html
V podstatě je to z největší části běhání a lezení ...
21:29:35 05.09.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi