Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230879 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezečky a výkon06.09.2011
Ahoj chtěl bych zjistit názor zde navštěvujících lezců , a to na ovlivnění lezeckého výkonu dobrými boty.. jestli si myslíte že dobrá lezka = dobrej prásk :) .. Mně například fascinuje T.Pilka který svoje velké prasky např. 8a cvičená opice lezl v kopačká
 Re: Lezečky a výkon06.09.2011
Je to v hlavě a taky v nohách, ty řidí hlava. Takže je to vlastně v hlavě. Moc na to nejde odpovědět
 Re: Lezečky a výkon06.09.2011
Je to hodně o té cestě, pokud máš cestu na tření, tak není problém ji vylézt v kopačkách podlepených
 Re: Lezečky a výkon06.09.2011
Když nemáš lepší možnost, naučíš se nějak lízt i v kopytech. Ale když už jsi vyzkoušel lepší, do těc
 Re: Lezečky a výkon06.09.2011
Jak říká můj kamarád (bývalý atlet). Zkus běžet 5km v obyč. teniskách a 5km v supr Newbalance či adi
  Re: Lezečky a výkon06.09.2011
Názory uvedené jsou naprosto odpovídající. V Ostrově jsem před pár lety viděl náctileté kluky, jak l
   Re: Lezečky a výkon07.09.2011
Čtvery lezky???? Kde na to bereš???? :-)
    Re: Lezečky a výkon07.09.2011
No čtvery rozhodně potřeba nejsou ale dvoje až troje jo. Teda pokud nechceš na umělce hoblovat svoje
 Re: Lezečky a výkon07.09.2011
Žádné lezečky tvůj výkon nezvednou. Co vylezeš v současných, to vylezeš i jakýchkoli speciálnějších.
  Re: Lezečky a výkon08.09.2011
No, už jsem potkal pár cest, ve kterých byly lezečky dost zásadní. V horších to nešlo (pro mě), v le
 Re: Lezečky a výkon07.09.2011
Když si představím, jak jsem lezl v bačkorách a kopačkach s nalepenou různou gumou a ty cesty lezu z
  Re: Lezečky a výkon07.09.2011
souhlasím s názorem co styl to lezečka a jsem jeho strůjce

 toprope06.09.2011
Nedavno tu byla zminka o srbsku, jak tam ta parchantata lezou na udici v erarnich nilonkach...

Celkem zasadne a zodpovedne nez nekoho nebo sebe vezmu do neceho na topa,  dam svuj matros (harabina, karable, expresseky...) a lano do toho
 Re: toprope06.09.2011
Nejhorší je samozřejmě spouštění. Ale jde o to, kolikrát to proběhne. Když je partička, jeden to nat
  Re: toprope06.09.2011
Jsem jen hloupej pepa ale mám za to že mailona je lehce výměnný článek používaný právě proto, aby až
   Re: toprope06.09.2011
Jasně, majlona je tam proto, aby se neničil borhák nebo kruh.
Na druhou stranu málokdo z těch
   Re: toprope06.09.2011
ale můžeš... ;-)
    Re: toprope06.09.2011
z grigri
   Re: toprope07.09.2011
Na slaňování se dá pořídit spousta udělátek a dá se i přes HMSku;)
 Re: toprope06.09.2011
Z majlonky se má slaňovat a né spouštět. Takže se lano o ní nedře. Pak se jen lehce stáhne. Sice se
 Re: toprope06.09.2011
Tybláho, Judovano, že píšeš jako prase pořád, to vím, ale stejně mě pokaždý dokážeš překvapit něčim
  Re: toprope06.09.2011
Fakt čumím, že některé ani nenapadne slaňovat- proto se přece slaňuje aby se neprobrousilo stabilní
   Re: toprope06.09.2011
jde
 Re: toprope06.09.2011
Jsem rád, že ses nad mým předchozím příspěvkem o viděných hrůznách v Srbsku zamyslel, proto jsem ho
  Re: toprope07.09.2011
No, zajímavá diskuze. Dle mojí logiky je majlona snadno vyměnitelná část, její výměna nepoškozuje sk
   Re: toprope07.09.2011
no to je logika - ono se to dobře vyměňuje, on to někdo vymění, ono se to samo, tak proč to neprobro
    Re: toprope07.09.2011
[sarkasmus?] Takze vysledek je ze ja si cstru nacvakam, salnim, mladou odjistim na topa v erarce a
    Re: toprope07.09.2011
Ano, někdo to vymění. Kdo a kdy - to by měla určit VK, aby tam nějakej kutil domácí nedal třeba krou
     Re: toprope07.09.2011
Nechápu co je na tom k nepochopení ! Prostě dolezeš nahoru a do mailonky cvakneš svoje jištění a to
      Re: toprope07.09.2011
Ok. Osobně to tak dělám, ale pokud někdo brousí majlonku, nevadí mi to. Kdyby brousil borhák, vydilo
       Re: toprope07.09.2011
Malinko odbocka - kdo zvas -PRVOLEZEC - kdy dolezl ke slanaku kde byla erarni karable (vetsinou natv
        Re: toprope07.09.2011
Čoveče u nás na písku (č ráj) nikde nic takovýho jako mailonka na konci cesty neni (fakt zvláštní co
         Re: toprope07.09.2011
Kez by to bylo vsude tak lehky :)
Moji almamater je Moravsky Kras. Pak smer hohewand, palstai
          Re: toprope07.09.2011
Užitečná diskuse. Líbí se mi že jsou horolezci co používají hlavu. V horách se sichrujou, na písku š
        Re: toprope07.09.2011
Judovane:
Jak lvové bijem o mříže,
jak lvové v kleci jatí,
my bychom vzhůru k n
         Re: toprope07.09.2011
No, to je kokotina. Mrkni na rozbor významu slova profesorem češtiny ve filmu Marečku podejte mi per
          Re: toprope07.09.2011
Ano, hrdobec - hrdý člověk. Myslíš, že se v mém rozboru slovo "hrdý" nevyskytuje?
           Re: toprope07.09.2011
Jo, já jsem tvuj komentář pochopil až za dýl. Aspoň doufám. Oprav mě, jestli se mejlim- Jestli jsem
            Re: toprope07.09.2011
Ne, borec metodiky 100% znalý nejsem. Zrovna minulý týden jsem náhodou zjistil, že mám už dlouho met
            Re: toprope07.09.2011
Ne, borec metodiky 100% znalý nejsem. Zrovna minulý týden jsem náhodou zjistil, že mám už dlouho met
             Re: toprope07.09.2011
No, rad jsem se podival na to video a podle me je to stejne blbe. Kdyz mi na kurzu vtloukli do hlavy
           Re: toprope07.09.2011
Nikoliv hrdobec, ale hrdobce. (vzor soudce)
            Re: toprope07.09.2011
Určitě z toho má peníze. Jasný! A já vůl to pochopil tak, že si to třeba přečte někdo, kdo to nevědě
             Re: toprope09.09.2011
Slysel jsem, ze v zahranici tyhle veci moc neresi. Ze lezou TR pres mailonu nebo bh, vesele se necha
              Re: toprope09.09.2011
Hele, když tam majlona nebo prase je, tak to do nich klidně hoď. Jsou tam od toho. Ale bylo by dobrý
               Re: toprope09.09.2011
Pozinkovaná majlona stejně za pár let vorezne a je zralá na výměnu, takže bych se nějakýho toproupař

 STĚNA DONOVALSKÁ06.09.2011
Tak ve zpravodaji Prahy 11 byla zmínka o tom, že Donovalská je snad hotová. A podle fotek to bude dost dobrý. Bude tam i možnost venkovního lezení (zřejmě). Jediné co uvedeno nebylo, kdy už to konečně otevřou :o)
 Re: STĚNA DONOVALSKÁ06.09.2011
Fotky byly kde? V poslednim Klici je napsano, ze slavnostni otevreni probehne ted v patek 9.9. v ram
 Re: STĚNA DONOVALSKÁ06.09.2011
Snad hotová.. co ti říká slovo "snad"?:=) A co tenkrát senátní volby? Již tenkrát na vole
  Re: STĚNA DONOVALSKÁ09.09.2011
Dneska to slavnostně otevírají, ale nepovedlo se mi zjistit kdy. Ale šel jsem okolo a vypadá to moc
   Re: STĚNA DONOVALSKÁ09.09.2011
Tak jsem se byl taky dneska podívat na slavnostní otevřeni! Bohužel musím konstatovat, že se zase p
    Re: STĚNA DONOVALSKÁ10.09.2011
Mohu potvrdit. Dneska jsme se tam byli podívat. Z venku to vypadá moc pěkně a asi to bude dost dobrý

 Cala Barques TOPO05.09.2011
Zdravim, nemate nekdo pruvodce na na DWS oblast Cala Barques na Mallorce? mam jednoho pruvodce od Rockfaxu a tahle mi tam zrovna chybi :-/ byl bych moc vdecny za nejaky ten obrazek tech 4 sektoru. 



 Lokal05.09.2011
Nevíte jestli je zítra už otevřeno v lokálu? Dík
 Re: Lokal05.09.2011
JJ,už opět od 12.00
  Re: Lokal05.09.2011
Od 12.hod je i levnejsi vstupne, tak nevahejte
  Re: Lokal05.09.2011
Od 12.hod je i levnejsi vstupne, tak nevahejte

 Mára Holeček a předseda05.09.2011
Zdar lidi, nevíte někdo něco o Márovi Holečkovi a Zdeňkovi Hrubým - jak dopadli na N.P.? Podle informací se mají vracet 11. a nikde o nich žádná zpráva. Pořád čekám na nějaké info o nové cestě co se jim povedla a stále nic... Díky, zvědavej Ondra
 Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
Včera jsem Máru viděl v Ádru, ale je možný že mě šálil zrak :D
  Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
Nešali borci jsou spět snepoŕízenou.
   Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
Škoda že poza humny.
    Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
tak to je škoda, jestli se nepovedlo
    Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
tak to je škoda, jestli se nepovedlo
   Re: Mára Holeček a předseda05.09.2011
gdetakramatykazpjeje??
  Re: Mára Holeček a předseda06.09.2011
Mohli by aspoň něco kváknout do éteru, se nemusej stydět...
   Re: Mára Holeček a předseda07.09.2011
Dnes se objevil článek o výstupu na sport.cz, konkrétně zde:
    Re: Mára Holeček a předseda08.09.2011
Dík. Tak to je u mě machr! Sólo Rupálem do 7200! A pak dolů stejnou cestou... Klobouk dolů!
     Re: Mára Holeček a předseda08.09.2011
aj tak pekne, nie ako Sulovsky, Hamor a podobni, ktori najskor zahlasia, ze idu dat nieco tazke a po
 Re: Mára Holeček a předseda08.09.2011
Mára a Zdenek jsou už doma. Od Máry máme slíbený report na příští týden. Simona

 například my na slovensku05.09.2011
Místní situaci neznám, ale bohužel jsem podobnou praxi mockrát viděl i na místech, kde všechny argumenty, které by se daly chápat na Havranu nejsou opodstatněné.

V podstatě je mi to u prdele, až na to, že tím někteří kreténi serou na práci
 Re: například my na slovensku05.09.2011
drobné věcné: havran není na území chko. hajnej o vykrádání ví a za parkování na lesní asfaltce nebo

 pro radost,nic praktického05.09.2011
ještě odkaz)
http://search.eim.ebay.cz/?esi=cococlimb
 Re: pro radost,nic praktického05.09.2011
tak to je super:) dik za odkaz
  Re: pro radost,nic praktického05.09.2011
kdo není na Ebay, tak třeba v Arcu se dá koupit hafec lezeckých náušnic..
   Re: pro radost,nic praktického05.09.2011
ještě jeden odkaz
 pro radost,nic praktického05.09.2011
po dlouhém hledání jsem našla přívěsky s lezeckou tematikou.Třeba to někoho zaujme.

 Tréning hory05.09.2011
Čau horolezci a horolezkyně,
máte prosím nějaké dobré tipy, jak se dostat do kondice na lezení mixových cest v horách? Různě kolmé stěnky, firn...cíl: aby vydrželi nohy a kyslík:-) Dík, Petra
 Re: Tréning hory05.09.2011
co nejvíc to lézt. Hodil by se mi parťák s těmito touhami, ale ze svého okolí jsem měl za to, že už
  Re: Tréning hory05.09.2011
Nejen parťák... :-)
 Re: Tréning hory05.09.2011
Do strání se hodí mít naběháno do kopce, do ledů a moderních mixů zase nashybováno na cepínech nebo
  Re: Tréning hory05.09.2011
No něco odlezeno v mixech v horách mám a nejhorší je morál. To žádnými shyby nenacvičíš. Počítám ted
   Re: Tréning hory05.09.2011
Tak tak.
   Re: Tréning hory05.09.2011
Slečna se chtěla dostat do kondice. Je jasné, že nalezené metry v horách jako když najdeš. Jinak nel
    Re: Tréning hory05.09.2011
Ok, běhání meuškodí, ale i když uběhnu 10 kilometrů, tak ve "správně" utemovovaném sněhu,
     Re: Tréning hory06.09.2011
Ono není uběhnout 10km jako uběhnout 10km. Je trochu rozdíl uběhnout 10km terénem za 3/4 hoďky nebo
      Re: Tréning hory06.09.2011
Sadista? Ne, mluví ze mě zkušenosti :-)
       Re: Tréning hory06.09.2011
No, mokrý triko (jenom) a chlad nejsou pro vaječníky moc dobrá kombinace, přece jen v horách seš nav
        Re: Tréning hory06.09.2011
Biváček? Při tom, jak nadávaly po pouhých dvou hodinách na zimní Mařence? Nejsem sebevrah a ani vrah
         Re: Tréning hory06.09.2011
:-) ... no, pokud byla zimní Mařenka problém ... holt, kde nic není ... v holce to prostě buď je a m
          Re: Tréning hory06.09.2011
Mít trpělivost přináší jediný výsledek - že toho začne zneužívat.

Jediné řešení je m
           Re: Tréning hory07.09.2011
Pesimistická očekávání jsou odměněna pesimistickými výsledky. Je lepší připustit možnost, že trpěliv
  Re: Tréning hory05.09.2011
Me treba hodne bolivaji z behu kolena, tak se mi osvedcilo kolo a v zime zejmena bezky. Do kopců dob
  Re: Tréning hory05.09.2011
Me treba hodne bolivaji z behu kolena, tak se mi osvedcilo kolo a v zime zejmena bezky. Do kopců dob
   Re: Tréning hory05.09.2011
samozrejme to kolo, bezky a podobne by se melo delat trochu v tempu, zadny roviny, ale trochu busit
  Re: Tréning hory07.09.2011
Díky za komentáře, pokusím se do toho víc opřít:-) Cesty v horách jsou nádherný...a jde mi o to mít
 Re: Tréning hory05.09.2011
odkud jsi?

začali jsem s mladýma docela jezdit do hor a pořád se někdo hodí
 Re: Tréning hory05.09.2011
behanie, do kopca a v terene. V cestach za IV sa este moc nezhybuje, ale ak budes zhybovat doma na c
  Re: Tréning hory05.09.2011
pri lezení bežne zapájaš svaly hrudníku keď tak prudko klikuješ?
   Re: Tréning hory05.09.2011
to je len cast, okrem toho zhybujem a vysim, ale na to treba naradie... a kliky nie su len na hrudni
    Re: Tréning hory05.09.2011
Tohle by ti možná mohlo pomoct je to tréning Ueli Stecka (borec co dává rychlostní rekordy klasickej

1   ...   698   699   700   701   702   703   704   705   706   707   708   709   710   711   712   713   714   715   716   717   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Mára Holeček a předseda
Zdar lidi, nevíte někdo něco o Márovi Holečkovi a Zdeňkovi Hrubým - jak dopadli na N.P.? Podle informací se mají vracet 11. a nikde o nich žádná zpráva. Pořád čekám na nějaké info o nové cestě co se jim povedla a stále nic... Díky, zvědavej Ondra
Ondra Uher16:37:14 05.09.2011
odpovědět 
 Re: Mára Holeček a předseda
Včera jsem Máru viděl v Ádru, ale je možný že mě šálil zrak :D
JH16:50:17 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Mára Holeček a předseda
Nešali borci jsou spět snepoŕízenou.
18:46:20 05.09.2011
odpovědět 
   Re: Mára Holeček a předseda
Škoda že poza humny.
18:47:39 05.09.2011
odpovědět 
    Re: Mára Holeček a předseda
tak to je škoda, jestli se nepovedlo
22:23:55 05.09.2011
odpovědět 
    Re: Mára Holeček a předseda
tak to je škoda, jestli se nepovedlo
22:24:02 05.09.2011
odpovědět 
   Re: Mára Holeček a předseda
gdetakramatykazpjeje??
18:49:06 05.09.2011
odpovědět 
  Re: Mára Holeček a předseda
Mohli by aspoň něco kváknout do éteru, se nemusej stydět...
esgap10:19:55 06.09.2011
odpovědět 
   Re: Mára Holeček a předseda
Dnes se objevil článek o výstupu na sport.cz, konkrétně zde: http://www.sport.cz/ clanek/190860-jsem-mrtvej-bezelo-holeckovi- hlavou-pri-prvovystupu-na-nanga-parbatu.html (odstraň dvě mezery)
13:57:10 07.09.2011
odpovědět 
    Re: Mára Holeček a předseda
Dík. Tak to je u mě machr! Sólo Rupálem do 7200! A pak dolů stejnou cestou... Klobouk dolů!
esgap08:55:39 08.09.2011
odpovědět 
     Re: Mára Holeček a předseda
aj tak pekne, nie ako Sulovsky, Hamor a podobni, ktori najskor zahlasia, ze idu dat nieco tazke a potom skusia maximalne normalku. Odvaha Marovi rozhodne nechyba, klobuk dolu!
Ferko09:41:03 08.09.2011
odpovědět 
 Re: Mára Holeček a předseda
Mára a Zdenek jsou už doma. Od Máry máme slíbený report na příští týden. Simona
sim09:36:45 08.09.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi