Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lezečky a výkon 06.09.2011 Ahoj chtěl bych zjistit názor zde navštěvujících lezců , a to na ovlivnění lezeckého výkonu dobrými boty.. jestli si myslíte že dobrá lezka = dobrej prásk :) .. Mně například fascinuje T.Pilka který svoje velké prasky např. 8a cvičená opice lezl v kopačká
  Re: Lezečky a výkon 06.09.2011 Je to v hlavě a taky v nohách, ty řidí hlava. Takže je to vlastně v hlavě. Moc na to nejde odpovědět
  Re: Lezečky a výkon 06.09.2011 Je to hodně o té cestě, pokud máš cestu na tření, tak není problém ji vylézt v kopačkách podlepených
  Re: Lezečky a výkon 06.09.2011 Když nemáš lepší možnost, naučíš se nějak lízt i v kopytech. Ale když už jsi vyzkoušel lepší, do těc
  Re: Lezečky a výkon 06.09.2011 Jak říká můj kamarád (bývalý atlet). Zkus běžet 5km v obyč. teniskách a 5km v supr Newbalance či adi
    Re: Lezečky a výkon 06.09.2011 Názory uvedené jsou naprosto odpovídající. V Ostrově jsem před pár lety viděl náctileté kluky, jak l
      Re: Lezečky a výkon 07.09.2011 Čtvery lezky???? Kde na to bereš???? :-)
        Re: Lezečky a výkon 07.09.2011 No čtvery rozhodně potřeba nejsou ale dvoje až troje jo. Teda pokud nechceš na umělce hoblovat svoje
  Re: Lezečky a výkon 07.09.2011 Žádné lezečky tvůj výkon nezvednou. Co vylezeš v současných, to vylezeš i jakýchkoli speciálnějších.
    Re: Lezečky a výkon 08.09.2011 No, už jsem potkal pár cest, ve kterých byly lezečky dost zásadní. V horších to nešlo (pro mě), v le
  Re: Lezečky a výkon 07.09.2011 Když si představím, jak jsem lezl v bačkorách a kopačkach s nalepenou různou gumou a ty cesty lezu z
    Re: Lezečky a výkon 07.09.2011 souhlasím s názorem co styl to lezečka a jsem jeho strůjce
toprope 06.09.2011 Nedavno tu byla zminka o srbsku, jak tam ta parchantata lezou na udici v erarnich nilonkach...
Celkem zasadne a zodpovedne nez nekoho nebo sebe vezmu do neceho na topa, dam svuj matros (harabina, karable, expresseky...) a lano do toho
  Re: toprope 06.09.2011 Nejhorší je samozřejmě spouštění. Ale jde o to, kolikrát to proběhne. Když je partička, jeden to nat
    Re: toprope 06.09.2011 Jsem jen hloupej pepa ale mám za to že mailona je lehce výměnný článek používaný právě proto, aby až
      Re: toprope 06.09.2011 Jasně, majlona je tam proto, aby se neničil borhák nebo kruh.
Na druhou stranu málokdo z těch
      Re: toprope 06.09.2011 ale můžeš... ;-)
        Re: toprope 06.09.2011 z grigri
      Re: toprope 07.09.2011 Na slaňování se dá pořídit spousta udělátek a dá se i přes HMSku;)
  Re: toprope 06.09.2011 Z majlonky se má slaňovat a né spouštět. Takže se lano o ní nedře. Pak se jen lehce stáhne. Sice se
  Re: toprope 06.09.2011 Tybláho, Judovano, že píšeš jako prase pořád, to vím, ale stejně mě pokaždý dokážeš překvapit něčim
    Re: toprope 06.09.2011 Fakt čumím, že některé ani nenapadne slaňovat- proto se přece slaňuje aby se neprobrousilo stabilní
      Re: toprope 06.09.2011 jde
  Re: toprope 06.09.2011 Jsem rád, že ses nad mým předchozím příspěvkem o viděných hrůznách v Srbsku zamyslel, proto jsem ho
    Re: toprope 07.09.2011 No, zajímavá diskuze. Dle mojí logiky je majlona snadno vyměnitelná část, její výměna nepoškozuje sk
      Re: toprope 07.09.2011 no to je logika - ono se to dobře vyměňuje, on to někdo vymění, ono se to samo, tak proč to neprobro
        Re: toprope 07.09.2011 [sarkasmus?] Takze vysledek je ze ja si cstru nacvakam, salnim, mladou odjistim na topa v erarce a
        Re: toprope 07.09.2011 Ano, někdo to vymění. Kdo a kdy - to by měla určit VK, aby tam nějakej kutil domácí nedal třeba krou
          Re: toprope 07.09.2011 Nechápu co je na tom k nepochopení ! Prostě dolezeš nahoru a do mailonky cvakneš svoje jištění a to
            Re: toprope 07.09.2011 Ok. Osobně to tak dělám, ale pokud někdo brousí majlonku, nevadí mi to. Kdyby brousil borhák, vydilo
              Re: toprope 07.09.2011 Malinko odbocka - kdo zvas -PRVOLEZEC - kdy dolezl ke slanaku kde byla erarni karable (vetsinou natv
                Re: toprope 07.09.2011 Čoveče u nás na písku (č ráj) nikde nic takovýho jako mailonka na konci cesty neni (fakt zvláštní co
                  Re: toprope 07.09.2011 Kez by to bylo vsude tak lehky :)
Moji almamater je Moravsky Kras. Pak smer hohewand, palstai
                    Re: toprope 07.09.2011 Užitečná diskuse. Líbí se mi že jsou horolezci co používají hlavu. V horách se sichrujou, na písku š
                Re: toprope 07.09.2011 Judovane:
Jak lvové bijem o mříže,
jak lvové v kleci jatí,
my bychom vzhůru k n
                  Re: toprope 07.09.2011 No, to je kokotina. Mrkni na rozbor významu slova profesorem češtiny ve filmu Marečku podejte mi per
                    Re: toprope 07.09.2011 Ano, hrdobec - hrdý člověk. Myslíš, že se v mém rozboru slovo "hrdý" nevyskytuje?
                      Re: toprope 07.09.2011 Jo, já jsem tvuj komentář pochopil až za dýl. Aspoň doufám. Oprav mě, jestli se mejlim- Jestli jsem
                        Re: toprope 07.09.2011 Ne, borec metodiky 100% znalý nejsem. Zrovna minulý týden jsem náhodou zjistil, že mám už dlouho met
                        Re: toprope 07.09.2011 Ne, borec metodiky 100% znalý nejsem. Zrovna minulý týden jsem náhodou zjistil, že mám už dlouho met
                          Re: toprope 07.09.2011 No, rad jsem se podival na to video a podle me je to stejne blbe. Kdyz mi na kurzu vtloukli do hlavy
                      Re: toprope 07.09.2011 Nikoliv hrdobec, ale hrdobce. (vzor soudce)
                        Re: toprope 07.09.2011 Určitě z toho má peníze. Jasný! A já vůl to pochopil tak, že si to třeba přečte někdo, kdo to nevědě
                          Re: toprope 09.09.2011 Slysel jsem, ze v zahranici tyhle veci moc neresi. Ze lezou TR pres mailonu nebo bh, vesele se necha
                            Re: toprope 09.09.2011 Hele, když tam majlona nebo prase je, tak to do nich klidně hoď. Jsou tam od toho. Ale bylo by dobrý
                              Re: toprope 09.09.2011 Pozinkovaná majlona stejně za pár let vorezne a je zralá na výměnu, takže bych se nějakýho toproupař
STĚNA DONOVALSKÁ 06.09.2011 Tak ve zpravodaji Prahy 11 byla zmínka o tom, že Donovalská je snad hotová. A podle fotek to bude dost dobrý. Bude tam i možnost venkovního lezení (zřejmě). Jediné co uvedeno nebylo, kdy už to konečně otevřou :o)
  Re: STĚNA DONOVALSKÁ 06.09.2011 Fotky byly kde? V poslednim Klici je napsano, ze slavnostni otevreni probehne ted v patek 9.9. v ram
  Re: STĚNA DONOVALSKÁ 06.09.2011 Snad hotová.. co ti říká slovo "snad"?:=) A co tenkrát senátní volby? Již tenkrát na vole
    Re: STĚNA DONOVALSKÁ 09.09.2011 Dneska to slavnostně otevírají, ale nepovedlo se mi zjistit kdy. Ale šel jsem okolo a vypadá to moc
      Re: STĚNA DONOVALSKÁ 09.09.2011 Tak jsem se byl taky dneska podívat na slavnostní otevřeni! Bohužel musím konstatovat, že se zase p
        Re: STĚNA DONOVALSKÁ 10.09.2011 Mohu potvrdit. Dneska jsme se tam byli podívat. Z venku to vypadá moc pěkně a asi to bude dost dobrý
Cala Barques TOPO 05.09.2011 Zdravim, nemate nekdo pruvodce na na DWS oblast Cala Barques na Mallorce? mam jednoho pruvodce od Rockfaxu a tahle mi tam zrovna chybi :-/ byl bych moc vdecny za nejaky ten obrazek tech 4 sektoru.
Lokal 05.09.2011 Nevíte jestli je zítra už otevřeno v lokálu? Dík
  Re: Lokal 05.09.2011 JJ,už opět od 12.00
    Re: Lokal 05.09.2011 Od 12.hod je i levnejsi vstupne, tak nevahejte
    Re: Lokal 05.09.2011 Od 12.hod je i levnejsi vstupne, tak nevahejte
Mára Holeček a předseda 05.09.2011 Zdar lidi, nevíte někdo něco o Márovi Holečkovi a Zdeňkovi Hrubým - jak dopadli na N.P.? Podle informací se mají vracet 11. a nikde o nich žádná zpráva. Pořád čekám na nějaké info o nové cestě co se jim povedla a stále nic... Díky, zvědavej Ondra
  Re: Mára Holeček a předseda 05.09.2011 Včera jsem Máru viděl v Ádru, ale je možný že mě šálil zrak :D
    Re: Mára Holeček a předseda 05.09.2011 Nešali borci jsou spět snepoŕízenou.
      Re: Mára Holeček a předseda 05.09.2011 Škoda že poza humny.
        Re: Mára Holeček a předseda 05.09.2011 tak to je škoda, jestli se nepovedlo
        Re: Mára Holeček a předseda 05.09.2011 tak to je škoda, jestli se nepovedlo
      Re: Mára Holeček a předseda 05.09.2011 gdetakramatykazpjeje??
    Re: Mára Holeček a předseda 06.09.2011 Mohli by aspoň něco kváknout do éteru, se nemusej stydět...
          Re: Mára Holeček a předseda 08.09.2011 aj tak pekne, nie ako Sulovsky, Hamor a podobni, ktori najskor zahlasia, ze idu dat nieco tazke a po
  Re: Mára Holeček a předseda 08.09.2011 Mára a Zdenek jsou už doma. Od Máry máme slíbený report na příští týden. Simona
například my na slovensku 05.09.2011 Místní situaci neznám, ale bohužel jsem podobnou praxi mockrát viděl i na místech, kde všechny argumenty, které by se daly chápat na Havranu nejsou opodstatněné.
V podstatě je mi to u prdele, až na to, že tím někteří kreténi serou na práci
  Re: například my na slovensku 05.09.2011 drobné věcné: havran není na území chko. hajnej o vykrádání ví a za parkování na lesní asfaltce nebo
  Re: pro radost,nic praktického 05.09.2011 tak to je super:) dik za odkaz
    Re: pro radost,nic praktického 05.09.2011 kdo není na Ebay, tak třeba v Arcu se dá koupit hafec lezeckých náušnic..
Tréning hory 05.09.2011 Čau horolezci a horolezkyně,
máte prosím nějaké dobré tipy, jak se dostat do kondice na lezení mixových cest v horách? Různě kolmé stěnky, firn...cíl: aby vydrželi nohy a kyslík:-) Dík, Petra
  Re: Tréning hory 05.09.2011 co nejvíc to lézt. Hodil by se mi parťák s těmito touhami, ale ze svého okolí jsem měl za to, že už
    Re: Tréning hory 05.09.2011 Nejen parťák... :-)
  Re: Tréning hory 05.09.2011 Do strání se hodí mít naběháno do kopce, do ledů a moderních mixů zase nashybováno na cepínech nebo
    Re: Tréning hory 05.09.2011 No něco odlezeno v mixech v horách mám a nejhorší je morál. To žádnými shyby nenacvičíš. Počítám ted
      Re: Tréning hory 05.09.2011 Tak tak.
      Re: Tréning hory 05.09.2011 Slečna se chtěla dostat do kondice. Je jasné, že nalezené metry v horách jako když najdeš. Jinak nel
        Re: Tréning hory 05.09.2011 Ok, běhání meuškodí, ale i když uběhnu 10 kilometrů, tak ve "správně" utemovovaném sněhu,
          Re: Tréning hory 06.09.2011 Ono není uběhnout 10km jako uběhnout 10km. Je trochu rozdíl uběhnout 10km terénem za 3/4 hoďky nebo
            Re: Tréning hory 06.09.2011 Sadista? Ne, mluví ze mě zkušenosti :-)
              Re: Tréning hory 06.09.2011 No, mokrý triko (jenom) a chlad nejsou pro vaječníky moc dobrá kombinace, přece jen v horách seš nav
                Re: Tréning hory 06.09.2011 Biváček? Při tom, jak nadávaly po pouhých dvou hodinách na zimní Mařence? Nejsem sebevrah a ani vrah
                  Re: Tréning hory 06.09.2011 :-) ... no, pokud byla zimní Mařenka problém ... holt, kde nic není ... v holce to prostě buď je a m
                    Re: Tréning hory 06.09.2011 Mít trpělivost přináší jediný výsledek - že toho začne zneužívat.
Jediné řešení je m
                      Re: Tréning hory 07.09.2011 Pesimistická očekávání jsou odměněna pesimistickými výsledky. Je lepší připustit možnost, že trpěliv
    Re: Tréning hory 05.09.2011 Me treba hodne bolivaji z behu kolena, tak se mi osvedcilo kolo a v zime zejmena bezky. Do kopců dob
    Re: Tréning hory 05.09.2011 Me treba hodne bolivaji z behu kolena, tak se mi osvedcilo kolo a v zime zejmena bezky. Do kopců dob
      Re: Tréning hory 05.09.2011 samozrejme to kolo, bezky a podobne by se melo delat trochu v tempu, zadny roviny, ale trochu busit
    Re: Tréning hory 07.09.2011 Díky za komentáře, pokusím se do toho víc opřít:-) Cesty v horách jsou nádherný...a jde mi o to mít
  Re: Tréning hory 05.09.2011 odkud jsi?
začali jsem s mladýma docela jezdit do hor a pořád se někdo hodí
  Re: Tréning hory 05.09.2011 behanie, do kopca a v terene. V cestach za IV sa este moc nezhybuje, ale ak budes zhybovat doma na c
    Re: Tréning hory 05.09.2011 pri lezení bežne zapájaš svaly hrudníku keď tak prudko klikuješ?
      Re: Tréning hory 05.09.2011 to je len cast, okrem toho zhybujem a vysim, ale na to treba naradie... a kliky nie su len na hrudni
        Re: Tréning hory 05.09.2011 Tohle by ti možná mohlo pomoct je to tréning Ueli Stecka (borec co dává rychlostní rekordy klasickej
1
...
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
...
2263
Lezečky a výkon Ahoj chtěl bych zjistit názor zde navštěvujících lezců , a to na ovlivnění lezeckého výkonu dobrými boty.. jestli si myslíte že dobrá lezka = dobrej prásk :) .. Mně například fascinuje T.Pilka který svoje velké prasky např. 8a cvičená opice lezl v kopačkách .. v roce 88 .. tak by mně zajímalo jak to vidí dnešní lezecká veřejnost děkuji za vaše názory .. janek 18:32:39 06.09.2011odpovědět
  Re: Lezečky a výkon Je to v hlavě a taky v nohách, ty řidí hlava. Takže je to vlastně v hlavě. Moc na to nejde odpovědět, záleží na charakteru cesty, plotna, dach...rajbas struktuře šutru, počasí, tření a taky tý šikovnosti zadních končetin a ještě další 686 věcech. Moc obecný dotaz i pro počítač na Díp Spejs Najn. Těš se na odpovědi... Sup 18:58:18 06.09.2011odpovědět
  Re: Lezečky a výkon Je to hodně o té cestě, pokud máš cestu na tření, tak není problém ji vylézt v kopačkách podlepených dobrou pěnovkou, ale domnívám se, že na lezení po mikro lištách už na lezkách záleží. Hlavně jakou mají hranu, tvrdost a jak ji zvládneš využít Kuba 19:27:48 06.09.2011odpovědět
  Re: Lezečky a výkon Když nemáš lepší možnost, naučíš se nějak lízt i v kopytech. Ale když už jsi vyzkoušel lepší, do těch kopyt se hodně špatně vrací. P. 20:35:52 06.09.2011odpovědět
  Re: Lezečky a výkon Jak říká můj kamarád (bývalý atlet). Zkus běžet 5km v obyč. teniskách a 5km v supr Newbalance či adidas pro profíky. Rozdíl prostě poznáš!
Můj názor a má zkušenost. Do 7plus boty nerozhodují. Dále se pak uvidí... :-))
P.S.: ještě neznamená, že najdražší bota od 5ten prostě sedne na tvoji nohu. Či jiná značka.
Ale pravda je, že perfektně padnoucí kvalitní lezka rovná se až stupeň nahoru. Pokud alespoň trochu člověk dává techniku nohou.
P.S.2: Každej má rád něco jinýho. Měký, tvrdý, měká guma, tvrdá guma, váha lezce, atd.
Nemáme to jednoduchý!!! UAAAAAAA
Esus 20:49:16 06.09.2011odpovědět
    Re: Lezečky a výkon Názory uvedené jsou naprosto odpovídající. V Ostrově jsem před pár lety viděl náctileté kluky, jak lezly uvázaný na kšandičky a bosí nějaké VIIc.
Pokud to s lezením myslíš vážně, tak bys měl mít i více lezeček - spárové + na písek, které dobře jdou na tření, tvrdí s těsnou špičkou na mikrostupy, potom nějaké na umělku, kde je to de facto fuk, protože umělky jsou spíše dělaný na hákování rukama a potom nějaké na vícedélkové lezení, ve kterých se budeš cítit dobře, budou roztažené tak akorát, aby nepadaly, dobře obepnuly nohu a zároveň si je nemusel sundavat. To je tedy pohled můj jako 6tkového lezce. Uzlar 22:24:30 06.09.2011odpovědět
      Re: Lezečky a výkon Čtvery lezky???? Kde na to bereš???? :-) petr 08:08:53 07.09.2011odpovědět
        Re: Lezečky a výkon No čtvery rozhodně potřeba nejsou ale dvoje až troje jo. Teda pokud nechceš na umělce hoblovat svoje nejlepší boty. Není samozřejmě třeba mít ty troje lezečky všchny nové. Jakmile se blíží prolezení nových bot tak kupuju nové a ty prolezené pak nechám podlepit měkkou lepičkou a nechám si je na lehčí cesty, na rozlízání atd. Na umělku stačí jakýkoliv starý lezky který si taky za pár kaček podlepíš. pepa 12:21:38 07.09.2011odpovědět
  Re: Lezečky a výkon Žádné lezečky tvůj výkon nezvednou. Co vylezeš v současných, to vylezeš i jakýchkoli speciálnějších. Hlavní rozdíl je v pohodlí a jistotě. Jinak řečeno tě dobré boty můžou pocitově pomoci ve vylezení těžší cesty na tom měkčím konci lana, budeš se cítit jistěji a pohodlněji. Filip 10:08:38 07.09.2011odpovědět
    Re: Lezečky a výkon No, už jsem potkal pár cest, ve kterých byly lezečky dost zásadní. V horších to nešlo (pro mě), v lepších jo. P. 09:36:43 08.09.2011odpovědět
  Re: Lezečky a výkon Když si představím, jak jsem lezl v bačkorách a kopačkach s nalepenou různou gumou a ty cesty lezu znovu, tak se divím, že žiju... K. 11:25:41 07.09.2011odpovědět
    Re: Lezečky a výkon souhlasím s názorem co styl to lezečka a jsem jeho strůjce
janek 21:37:17 07.09.2011odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: