Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
21.Novák 2688
22.Bernard 2632
23.X. 2532

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230731 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder v síti - Praha 3
boulderingjicin - Jicin
Družba boulder - Ostrava Poruba

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HUDYsport - Teplice
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Cortina d´Ampezzo - lezení, ferraty21.09.2011
Pro náš výlet jsem si dal tu práci a shrnul info o lezení a ferratách v bezprostředním okolí Cortina d´Ampezzo. Možná se dá na netu najít víc, ale kdo si chce ušetřit práci, tak zde:
 Re: Cortina d´Ampezzo - lezení, ferraty21.09.2011
..škoda, že ten odkaz nefunguje...
  Re: Cortina d´Ampezzo - lezení, ferraty21.09.2011
odkaz funguje, ale musis odstranit mezery

 boulering21.09.2011
ahoj.chci se zeptat.co všechno potřebuju na bouldering když chci začít?
 Re: boulering21.09.2011
Kulicha.
 Re: boulering21.09.2011
Kulicha samozřejmě taky:-DD ale hlavně stačej lezečky a pytel s magneziem:-) když budeš lozit venku,
 Re: bouldering21.09.2011
odhodlání...ostatní pořídíš časem
  Re: bouldering21.09.2011
hlavne jeste taky:

kartacek na zuby
stetku na nadobi
nylonovej kartac
   Re: bouldering21.09.2011
+kuzi na prstech
 Re: boulering22.09.2011
Sílu (-:
  Re: boulering22.09.2011
konskou mast
 Re: boulering22.09.2011
Hlavně něco slušivýho na sebe! To nejni písek, tady se hraje na efekt.
  Re: boulering22.09.2011
A hlavně svaly. Holky šílej po osvalenejch bouldristech. Jo a taky musíš umět pořádně hekat. To aby
   Re: boulering22.09.2011
posli svoji fotku .. :)evidentne nehekas, prd vylezes a mas cejchu... :D
    Re: boulering22.09.2011
To jsi mě popsal ale uplně přesně :-D Až se stydim, že jsem se tak popsal :-D
  Re: boulering22.09.2011
tim si nejsem jistej.. zasadne se leze v kuzi :)a cim deravejsi kratasy tim lip.. :) na zimu slusiva
   Re: boulering22.09.2011
Nene... do půl těla svlečený, džíny s 5 procenty elastanu a kulich (přičemž ty džíny se dají něčím z
 Re: boulering22.09.2011
péřovku
  Re: boulering22.09.2011
A maglajzák zásadně pod boulderem, nikdy u zadku. (-:
   Re: boulering22.09.2011
Psa.....stylového, bouldrového psa střední velikosti.
   Re: boulering23.09.2011
posledni modely maglajzaku sou tak velky ze je ani osvalenej boulderista neunese sam... takze nechav
 Re: boulering22.09.2011
Hlavně něco slušivýho na sebe! To nejni písek, tady se hraje na efekt.

 lezeni svet21.09.2011
Cau, hledam lezecky cil na pristi rok, tak se chci zeptat, jestli muzete doporucit nejakou krasnou linii. Predstava je takova, ze bych chtel lezt neco max za 8+, daleko od lidi nekde v horach, jen po skale, zadny mix, se spanim ve stene, delka aspon 600 m
 Re: lezeni svet22.09.2011
Jak moc "bez lidí". Jako něco úplně mimo civilizaci, kam "jedeš tejden na velbloudovi
 Re: lezeni svet23.09.2011
niečo v patagonii si vyber :)
 Re: lezeni svet23.09.2011
niečo v patagonii si vyber :)

 Jaké lano?21.09.2011
Ahoj všem, jsem začínající lezec, co by rád rozšířil svou výbavu o lano. Jelikož to bude mé první, nemám zkušenosti s výběrem jak průměru, tak dalších jiných  náležitostí..našel by se tu někdo, kdo by mě aspoň z části zasvětil, ať nejsem v obchodě za
 Re: Jaké lano?21.09.2011
Ahoj...Zalezi cim jistis a kde polezes. Na jistitku a na tvych zkusenostech zavisi volba prumeru. Vy
 Re: Jaké lano?21.09.2011
Na sportovni lezeni lano JEDNODUCHÉ. 60m je asi optimální. Šířka kolem 10 mm (sám mám taky už zmiňov
  Re: Jaké lano?21.09.2011
No jednoduché určitě. 10mm je fajn. Ale 60 metrů? Optimum pro co? Pro lezení na stěně určitě ne, pro
   Re: Jaké lano?21.09.2011
Ja mam lana dve:
Zbytkovej Beal 25m prumer 10.2 - na umely steny v Plzni (akorat staci)
    Re: Jaké lano?21.09.2011
taky jsem z Plzně:) respektive tu studuju:)
   Re: Jaké lano?21.09.2011
Krájet konce?:) prosím dovysvětlil bys mi to, bohužel v tomhle nejsem zběhlý tuším že jde o nějaké p
    Re: Jaké lano?21.09.2011
Konce lana vetsinou odchazej nejdriv - osoupou se a oplet rozchlupati... Je dobre mi rezervu abys mo
     Re: Jaké lano?21.09.2011
pokud ti nebudu vadit začátečník s pár odlezenými věcmi a budeš mít trpělivost tak klidně, jen to mu
      Re: Jaké lano?21.09.2011
Chapu... Neni problem se domluvit (napis maila)
   Re: Jaké lano?21.09.2011
Jsem škudlil a lano nekrájím, načatý konec přenechám druholezci a je to. Tři roky a pořád šedesát. S
    Re: Jaké lano?21.09.2011
Tak takhle už není co dodat:)
Mám samozřejmě taky 60.
   Re: Jaké lano?23.09.2011
Lano na venkovní lezení bych určitě nekupoval kratší než 60m. Spíš bych šel do 70m. Většinou jsou sp

 Kde koupit lezečky v Práglu21.09.2011
Poradíte prosím, kde koupit lezečky v Práglu? Kde je momentálně největší výběr (jde mi fakt o šíři sortimentu) a mají otevříno alespoň do šesti, lépe sedmi? Hledal jsem na webu, ale moc moudrý jsem z toho nebyl. Díky
 Re: Kde koupit lezečky v Práglu21.09.2011
Seznam prodejen na Lezci najdeš v levém sloupci, filtr Praha. Nejvíc krámů tady má Hudáč a Rock Poin
  Re: Kde koupit lezečky v Práglu21.09.2011
Na Perštýně je vedle sebe Hudáč a RP a hned za rohem Humi. Ve Slezský je specializovanej Hudáč na bo
  Re: Kde koupit lezečky v Práglu21.09.2011
No popravdě jediný krám, kde by byl nějaký extra velký výběr asi neexistuje. V Hudy mají Sportivy (+
   Re: Kde koupit lezečky v Práglu21.09.2011
5.10 by v ČR měli mít aktuálně na Šutru v Liberci a v Refugiu v Tisé.
 Re: Kde koupit lezečky v Práglu21.09.2011
Pánové děkuji. Všechny ty krámy znám, ale potřeboval jsem přesně tohle podrobné zorientování ve znáč
  Re: Kde koupit lezečky v Práglu21.09.2011
U Máje je totéž co na Perštýně. A otvíračky jsou do osmi (když ne všude, tak většinou)

 expediční stan20.09.2011
Ahoj,

Poradí někdo vhodný stan do VH prostředí cca + 6000m do And ? Tedy nabídka firem je veliká - The North Face, Marmot, Mountainhardwear a další..Těžko se rozhodovat, napsáno je mnoho. Zajímala by mě osobní zkušenost ( odolnost proti vět
 Re: expediční stan20.09.2011
mám zkušenost se supr stanem od MSR. Musím říct, že jsem s ním maximálně spokojený a mohu doporučit,
 Re: expediční stan21.09.2011
Ahoj,

opravdu záleží jaké máš představy. Již řadu let používám stany Marmot - modely

 Chulu East20.09.2011
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nevylezl na tuhle horu. Potřeboval vědět, jak moc je obtížná. Díky.
 Re: Chulu East01.12.2011
no je to vylezene, ale je to obtizny kopec ne jako mera nebo island... lehky je chulu far east ale t

 Chulu East20.09.2011
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nevylezl na tuhle horu. Potřeboval vědět, jak moc je obtížná. Díky.

 Bouldering Mg20.09.2011
Ahoj, chci se zeptat, jak je to s magnéziem, když bych chtěl zajet boulderovat na Děčínský Sněžník? Lze používat či je zakázáno?
 Re: Bouldering Mg20.09.2011
Bylo už mnohokrát řečeno, že lidský pot nenávratně ničí povrchovou strukturu pískovce, proto prosím
  Re: Bouldering Mg20.09.2011
Vysušit ruce není špatný, stačí na to ručník nebo písek, co je pod skálou. Pokud ti nejde o to, aby
 Re: Bouldering Mg20.09.2011
Na všechny pískovce v chráněných územích (všech stupňů) je používání magnezia zakázáno. Jeho používá
 Re: Bouldering Mg20.09.2011
Az tam prijedes tak ti bude stacit jeden pohled a budes mit jasno:-)
  Re: Bouldering Mg20.09.2011
jasne ze se tam maguje.. :) a nikdo to neresi..
 Re: Bouldering Mg20.09.2011
Seš si vědomej že tímhle dotazem jsi právě rozputal peklo?...A k tvému dotazu: Na bouldrech se práši
  Re: Bouldering Mg20.09.2011
A co přilby, budou brzo povinné!
  Re: Bouldering Mg20.09.2011
Přesně tohle jsem čekal, že to tu vypukne;o)! Jakmile se člověk zeptá ohledně písků na jakýkoliv dot
   Re: Bouldering Mg20.09.2011
No ja ho tam pouzivam a zjevne nejsem jedinej.
   Re: Bouldering Mg21.09.2011
Promiň...půlka národa??? Ani v nejmenším. Jen pár jedinců řve a kritizuje.Když se půjdeš podívat do
    Re: Bouldering Mg21.09.2011
Pokud máš na mysli jen boulderové oblasti, tak s tebou souhlasím. Tam klasici nejezdí, protože větši
     Re: Bouldering Mg21.09.2011
No snad i na tej Hrubici dostanou rozum. :-)

 hadry do zimy 20.09.2011
ahoj, rad bych se zeptal, jaky hadry pouzivate v zime. Jestli existuje nejaka nejlip osvedcena kombinace (perova bunda + goracovka, zatepleny kalhoty), nebo jestli proste berete prvni zimni bundu a gate co jsou po ruce, pripadne co kdo, z jakyho duvodu po
 Re: hadry do zimy 20.09.2011
Gore gatě, ultratenký softshell nahoru, na to péřová vesta a do batohu Gore bundu. Když je velká kos
  Re: hadry do zimy 20.09.2011
tak ty odepinaci rukavy, to vypada jako velka parada ! ja nosim termohadry, fleesku a pres to softsh
   Re: hadry do zimy 20.09.2011
záleží na teplotě, na nohy: power stretch, navrch goretexový kalhoty s vyztuženýma kotníkama a kolen
   Re: hadry do zimy 21.09.2011
Kup klasicke gore kalhoty se zdvizenym pasem na ksandy. Snowboardove nekupuj. Jsou vetsinou strizene

1   ...   694   695   696   697   698   699   700   701   702   703   704   705   706   707   708   709   710   711   712   713   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lezeni svet
Cau, hledam lezecky cil na pristi rok, tak se chci zeptat, jestli muzete doporucit nejakou krasnou linii. Predstava je takova, ze bych chtel lezt neco max za 8+, daleko od lidi nekde v horach, jen po skale, zadny mix, se spanim ve stene, delka aspon 600 metru a zhruba tak ve 4000 m.n.m. Budu rad za jakekoliv tipy, klidne i za odkazy, at se v tomhle hnusnem pocasi mam na co tesit. Diky
Dan10:38:23 21.09.2011
odpovědět 
 Re: lezeni svet
Jak moc "bez lidí". Jako něco úplně mimo civilizaci, kam "jedeš tejden na velbloudovi", nebo by stačilo popojít den v horách a nemít frontu pod nástupem?
CP17:19:03 22.09.2011
odpovědět 
 Re: lezeni svet
niečo v patagonii si vyber :)
11:51:13 23.09.2011
odpovědět 
 Re: lezeni svet
niečo v patagonii si vyber :)
11:53:02 23.09.2011
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi