LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Návrat k lezení po slepáku23.09.2011
Ahoj Chtěl, bych se zeptat zda nemá někdo z lezců zkušenosti s návratem k lezení po vyndání slepého střeva, konkrétně laparoskopicky (3 dírky).Kdy budu moci břicho začít zatěžovat a kdy budu moci začít lízt?
 Re: Návrat k lezení po slepáku23.09.2011
Mně před lety vykuchali taky slepáka,ale po staru (velkou dírou) a za tři týdny jsem už začal lézt.C
  Re: Návrat k lezení po slepáku24.09.2011
Ahoj, můžu potvrdit, že i já jsem cca po třech tydnech začal, chce to jen vhodně vybirat cesty spíš
   Re: Návrat k lezení po slepáku24.09.2011
já také po 3 týdnech ..zlehka

 Lezení v Alpach23.09.2011
nazdar neplánuje někdo vyrazit na lezení do západních Alp (Chamonix,Des Écrins) lezení hlavně na žule popřípadě náké mixy??
Rád bych se přidal studuju v Grenoblu a doškoli mě chodit nebaví auto i matroš mám.
tel:737132298

 Palava parkovani23.09.2011
Ahoj chystame se o vikendu na Palavu za lezenim. Kde je nejlepsi nechat auto, jak kvuli pristupu tak i mistnim zvykum? Dik za info.
 Re: Palava parkovani23.09.2011
V Horních Věstonicích zahneš na první křižovatce doprava a jedeš nakonec vesnice směrem ke skalám, b
  Re: Palava parkovani23.09.2011
Dik za info.

 sulov mnich23.09.2011
Cau, muzete mi poradit, jak je to s lezenim na mnicha na sulove? Pry je to povolene, tak se chci zeptat, v jakem stavu jsou cesty, co na neho vedou. Jestli tam neco odjisteneho nebo je vse po vlastnim. V pruvodci jsem nasel cestu jambalatora za 8+, ktera
 Re: sulov mnich26.09.2011
na mnicha se podle vyjimky muze do konce roku, ale jak je to s cestama na neho, to by me samotneho z

 Dobrá zpráva23.09.2011
www. rohace.cz: 15. 9. 2011 - Premiéra dvouletého projektu o nejlepším lezci planety Adamovi Ondrovi se každým dnem konečně blíží, (definitivní finální termín budu vědět příští týden po osobní dohodě s italskými organizátory) a po dlouhé době se začínám o

 Otvíračka Friťáku23.09.2011
Nevíte pls někdo, od kolika je dnes otevřen Friťák?
 Re: Otvíračka Friťáku23.09.2011
myslim ze od 15:)
  Re: Otvíračka Friťáku23.09.2011
Dík, doufám, že ses trefil :-)
   Re: Otvíračka Friťáku23.09.2011
Dnes výjimečně od 14 30, aspoň tak to tam měl Šéf včera napsaný:) Kašli na frit a dojeď radši do Žle
    Re: Otvíračka Friťáku23.09.2011
Tyjo, dojel bych hned, ale potřebuju si změnit statut na icq z "budeme mít teplou vodu" na
     Re: Otvíračka Friťáku23.09.2011
:)) Tož pozdravuj na fritu.
     Re: Otvíračka Friťáku23.09.2011
Šéf říkal, že bude mít otevřený jenom do pěti, tak aby ses nedivil.
      Re: Otvíračka Friťáku23.09.2011
aaaaha, dík.
       Re: Otvíračka Friťáku24.09.2011
a prosim hodte sem adresu fritaku nemozu to na netu najit
        Re: Otvíračka Friťáku25.09.2011
Kounicova 28-30, Brno

 Volne lezeni23.09.2011
Ahoj, nevite nekdo jestli a kde se da sehnat Volne lezeni (Glowacz Pohl) a Sportovni lezeni (Stefan Winter) v elektronicke podobe? Diky H.

 Volne lezeni23.09.2011
Ahoj, nevite nekdo jestli a kde se da sehnat Volne lezeni (Glowacz Pohl) a Sportovni lezeni (Stefan Winter) v elektronicke podobe? Diky H.

 TOPO Schermberg v Toteskách?22.09.2011
Prosím, nemáte někdo TOPO nebo aspoň nákres severní stěny Schermberg v Totes Gebirge? Chtěli bychom vylézt Nordgrat nebo Linzerweg, ale mám jenom německý popis na pár řádkách a to asi na tak obrovskou stěnu nestačí.
 Re: TOPO Schermberg v Toteskách?22.09.2011
  Re: TOPO Schermberg v Toteskách?22.09.2011
Díky za odkaz. Bohužel tam nejsou právě tyhle dvě cesty.
   Re: TOPO Schermberg v Toteskách?22.09.2011
lezl jsem Schlossgespenst (to vede do třetiny stěny a dál direkter nordostgrat) a do linzerweg (a no
    Re: TOPO Schermberg v Toteskách?22.09.2011
Lukáši, no právě, ten přímý pilíř bychom s Hankou asi nestihli, když už je krátký den. S tou lámavos
     Re: TOPO Schermberg v Toteskách?22.09.2011
já si myslím že byste to stihli. nástup zprava roklí a nalézt do konce přechodu ze schlossgespenstu.
      Re: TOPO Schermberg v Toteskách?22.09.2011
Díky!
   Re: TOPO Schermberg v Toteskách?22.09.2011
    Re: TOPO Schermberg v Toteskách?22.09.2011
 Sicílie22.09.2011
Sháním info o lezeckých sektorech na Sicílii. Na lezení tam budu mít pouze cca 2 dny, ocením ale i např. scan topa z průvodce. Prozatím jsem našel pouze toto:
 Re: Sicílie22.09.2011
Teď jsem sehnal jako by mapu popisující San Vito Lo Capo. Je to skvěle zhutněle oboustranně nakresle
 Re: Sicílie22.09.2011
Zkus tohle
  Re: Sicílie23.09.2011
 Re: Sicílie22.09.2011
Nevim kdy tam jedes, ale treba se trefis do tohohle
  Re: Sicílie24.09.2011
Pruvodce ma pry vyjit na Sicilii novy, tvrdil to letos v breznu majitel kempu El Bahira. Ten stavaji

1   ...   693   694   695   696   697   698   699   700   701   702   703   704   705   706   707   708   709   710   711   712   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 TOPO Schermberg v Toteskách?
Prosím, nemáte někdo TOPO nebo aspoň nákres severní stěny Schermberg v Totes Gebirge? Chtěli bychom vylézt Nordgrat nebo Linzerweg, ale mám jenom německý popis na pár řádkách a to asi na tak obrovskou stěnu nestačí.
Kuba Turek13:18:04 22.09.2011
odpovědět 
 Re: TOPO Schermberg v Toteskách?
http://www.bergsteigen.at/
zadej si tam kopec a najde ti to topo, popis a vše co potřebuješ. nešel mi poslat konkretní odkaz.
13:58:21 22.09.2011
odpovědět 
  Re: TOPO Schermberg v Toteskách?
Díky za odkaz. Bohužel tam nejsou právě tyhle dvě cesty.
Kuba Turek15:03:20 22.09.2011
odpovědět 
   Re: TOPO Schermberg v Toteskách?
lezl jsem Schlossgespenst (to vede do třetiny stěny a dál direkter nordostgrat) a do linzerweg (a nordostgrat) jsem nakukoval. nordostgrat by mohl být docela pěkné lezení s chodeckými pasážemi, klíčovej flek bude něco okolo lehčí pětky.

linzerweg mi naproti tomu připadá jako ozajstné peklo na zemi, které by se neztratilo ani v julkách. obtížnost je prý někde okolo dvojky s pár trojkovými místy, ale především strmá suť a úžasně lámavé police. snad v zimě, ale stěna má skoro kilometr...
Lukas B.15:36:37 22.09.2011
odpovědět 
    Re: TOPO Schermberg v Toteskách?
Lukáši, no právě, ten přímý pilíř bychom s Hankou asi nestihli, když už je krátký den. S tou lámavostí Linzerwegu to zase asi nebude tak strašné, když ji doporučuje Alpin jako jednu ze sedmi dlouhých výchoalpských klasik. Měla by být max. 4 UIAA, většinou 2 a 3. Jestli seženu někde aspoň trochu solidnější topo, než je čára namalovaná do malé fotečky, tak bychom do toho chtěli jít o víkendu.
Kuba Turek16:09:15 22.09.2011
odpovědět 
     Re: TOPO Schermberg v Toteskách?
já si myslím že byste to stihli. nástup zprava roklí a nalézt do konce přechodu ze schlossgespenstu. dál podle topa, čekej nejt na štandu a výjimečně mezi, obtížnost je taková lidská, reálně jsou délky možná o fous kratší než ve schématu. a od zhruba 20té délky se dá vytraverzovat vpravo a vzít to roklí souběžnou s hřebenem. (nám to trvalo schlossgespenst a dir. nordgrat od půl páté od auta do půl třetí na vršku, ale to jsme docela tahali, ikdyž v první délce jsme se práskli a lezli ji hodinu). si myslim že to bez problémů dáte.
Lukas B.16:53:03 22.09.2011
odpovědět 
      Re: TOPO Schermberg v Toteskách?
Díky!
Kuba Turek19:08:54 22.09.2011
odpovědět 
   Re: TOPO Schermberg v Toteskách?
http://www.bergsteigen.at/de/touren.aspx?ID=1229
Michal15:49:43 22.09.2011
odpovědět 
    Re: TOPO Schermberg v Toteskách?
http://www.bergsteigen.at/pic/pdf/ 1229_Topo_73b7a29f-a668-46cf-8441-7ed91385b526_schermberg.pdf
Michal16:00:52 22.09.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1151 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1266 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1117 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi