LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
Bouldry:
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
Hory:
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878
14.Chomová 3836

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230788 cest
Nové přelezy:
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 FreeSolo01.10.2011
Včera jsem byl poprvé zkouknout novou stěnu na jižním městu a musím podotknout že je to skvělej 17.5m vysokej prostor. Profily jsou parádní, hodně variabilní. Boulder na střeše je kousek od dodělání a vypadá vskutku masivně a vysoce. Restaurace se s točen
 Re: FreeSolo01.10.2011
jo ta svíčková byla za 8 pětek ;)
  Re: FreeSolo02.10.2011
Asi uz nebudu vubec lezt, ale spis chodit jen na tu svickovou... ;-)
  Re: FreeSolo07.10.2011
Jinak klasifikace cest je spíše tvrdší, dneska (7.10.) se opět usilovně stavěly nové cesty. Opravdu
 Re: FreeSolo02.10.2011
Já měla asi zrovna extra smůlu na výběr cest nebo jsem je blbě přečetla, ale nějak mi nesedly(obtížn
  Re: FreeSolo03.10.2011
jo, to mě včera taky překvapilo, naštěstí to šlo ochcat na rozpor do protější stěny komínu.
T
   Re: FreeSolo03.10.2011
Jsou známý jména tamějších stavěčů?
    Re: FreeSolo04.10.2011
Cesty se budou doladovat a kraviny bez stupu predelavat ke vseobecne spokojenosti.

 Sherpa Ski01.10.2011
Ahojm rád bych si letos zaplatil lyž./snb kurz u SHERPA SKI instr.školy Nemte s nimi někdo zkušenosti? jak je to s upltněním v zahraničí? díky za odpovědi.

 GriGri a samojištění01.10.2011
Zdravim,chtě jsem se zeptat jestli se grigrina dá použít i k samojištění (ve smyslu lana zvrchu zatíženým dole batohem)? A jestli s tím nemáte někdo zkušenosti...díky
 Re: GriGri a samojištění01.10.2011
teoreticky dá, ale otázka je proč grigi? nešetři a kup si něajký blokant, používej zálohování aspoń
  Re: GriGri a samojištění01.10.2011
Jde mi o to, že grigrnu samozřejmě budu používat hlavně při jištění parťáka. A to samojištění je jen
 Re: GriGri a samojištění01.10.2011
cinch je na to daleko vhodnejsi, aj istit sa s nim da prijemnejsie ako s grigri
  Re: GriGri a samojištění01.10.2011
pozor na cinch...
   Re: GriGri a samojištění01.10.2011
???
    Re: GriGri a samojištění01.10.2011
Zdar, tak grigri se da pouzit na sololezeni, ale musim napsat ze neni k tomu urceno, delas to na vla

 skalky v Zillertalu30.09.2011
Ahoj, dali byste tip na oblasti v Zillertalu, kde jsou sportovní cesty 5 - 8 UIAA a není to Ewige Jagdgrund? díky
 Re: skalky v Zillertalu01.10.2011
V Zillertalu je s cestami 5-8 trochu problém. Pokud myslíš, špíš ty osmičky, tak si asi vybereš, ale
 Re: skalky v Zillertalu03.10.2011
Neco se najde v sektoru Knorren (je vhodne vyjet tam lanovkou).

 ČPB30.09.2011
ahoj v obotu 16.10 by mělo bejt v ově poslední kolo českýho poháru v bouldru nemátě někdo víc info ? kde kdy za kolik atd .. dík
 Re: ČPB30.09.2011
 Foto dne30.09.2011
Lezčík ve Schnullerallarmu je skromný a famózně lezoucí Martin Tomášek.
 Re: Foto dne30.09.2011
Aktuálně "muž se lvíčkem na prsou", resp. "muž se dvěma lvíčky a dvěma orlicemi na pr
  Re: Foto dne30.09.2011
Tomu moc nerozumím. Nemůžeš to trochu rozvést?
   Re: Foto dne30.09.2011
repre

 Lezecke steny v Ostrave a jejich výška29.09.2011
Ahoj,
chci Vás poprosit o radu. Jsme z Ostravy a chystáme se s přítelkyni začít lézt. Chci poradit kde začít a kam se da všude chodit lezt. S tím souvisí i druhá otázka a to je délka lana. Zvažuji pro začátek koupi krátké délky na naučení z lanexu
 Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška29.09.2011
Zdar, pokud začínáte tak se na lano vykašli, musel bys mít i presa a někoho kdo by ti to vytáh. Zajd
  Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška30.09.2011
Ahoj Spidy,
díky za radu. Přiznám se že ale nevím. Boulder mě vůbec neláká. Ten přívoz určitě
   Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška30.09.2011
CDU , Volgogradská stěny kde není nutné vlastní lano,
Věž ve Vítkovicích tam je vlastní lano
   Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška30.09.2011
Ahoj! Lano si určitě časem pořídíte, ale na první návštěvu stěny ho potřebovat nebudeš. Lézt s vlast
    Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška30.09.2011
A úplně nejlíp uděláš když začneš lézt v nějakém z tamních horooddílů (doporučuju hoStart ve Výškovi
    Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška30.09.2011
Ahoj Pavle,
díky za rady. Určitě nám zaleží na tom lézt v první řadě bezpečně a necpal bych s
     Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška01.10.2011
Aha, tak vidíš, první zkušenost už máš za sebou. Pochopil jsem, že jste se rozhodli poprvé v životě
      Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška01.10.2011
 Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška30.09.2011
Už to tady tak trochu napsal Spidy, ale já bych to podtrhnul: 1) Nejlepší způsob, jak začít lézt, je
  Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška30.09.2011
Tak teď se přiznám, že v tom mám férový guláš . Někdo píše umělka ano a s erárním lanem.
   Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška30.09.2011
Umělky se neboj, 90% těch co něco slušnýho lezou ve skalách, chodí i na umělku. Každopádně buď připr
    Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška01.10.2011
Nejlepší je začít na hodně lehkých a málo zajištěných cestách venku, třeba i přes zimu. Tam si sakra

 pokuta29.09.2011
nevíte jaka je vymahatelnost francouzkejch pokut za parkovaní?
Diky
 Re: pokuta29.09.2011
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 Re: pokuta02.10.2011
Nam pred lety dali pokutu ve Svycarsku, na hranicich jsme projeli a pak to auto prodali a zatim nic.

 Narodni prirodni rezervace vs. prirodni rezervace29.09.2011
Ahoj,
dostal jsem se k otazce, ktera mne zaujala a nezda se mi odpoved, kterou jsem nasel.
Je rozdil v moznosti navstevovani oblasti, ktere jsou v kategorii Narodni Prirodni Rezervace a Prirodni Rezervace?

Domnival jsem se, z
 Re: Narodni prirodni rezervace vs. prirodni rezervace29.09.2011
Ano, samozřejmě, může. Přesně podle zákona.
Ale je možné upřesnit další omezení místní vyhláš
 Re: Narodni prirodni rezervace vs. prirodni rezervace29.09.2011
Režim ochrany přírodní rezervace (památky) a jiných chráněných území může bývá upravenej ve zřizovac
 Re: Narodni prirodni rezervace vs. prirodni rezervace29.09.2011
Pokud jde o lezení, tak většinu ochrannýcch podmínek u jednotlivých skalních oblastí najdeš na skaly

 Black box od Piškota29.09.2011
To jsi si  na tom vylámal zuby že tak šišláš :=) ?  Na tu L1 se těším,  kéž by L1 byla P1. jak daleko od sebe jsou jištění? v kolmém  málokdo rád hází dlouhé držky.. Museli jste tam mít vedro.. včera. Nám bylo horko i ve stínu na levé
 Re: Black box od Piškota29.09.2011
Piškote koukni prosím na mail. Dík
 Re: Black box od Piškota29.09.2011
Asi to teda patří spíš pod cestu než do diskuse.
Večer po 6 hodinách ve stěně jsem si připada
  Re: Black box od Piškota29.09.2011
Já původně chtěl psát pod cestu ale pak jsem se bál že by diskuse nemusela být moc věcná. Nemám rád
   Re: Black box od Piškota29.09.2011
Nechci tě z ničeho obviňovat. Tahle cesta je prostě na labákovské poměry měkčí, a kdyby to šel zkouš
    Re: Black box od Piškota29.09.2011
Já si to nebral osobně. Já se jen snažil obhájit některé z ušlapovačů. Přemýšlím zda další věcí kter
     Re: Black box 29.09.2011
Myslím, že jde hlavně o to, že lezec musí přizpůsobit styl lezení terénu - snažit se rozkládat váhu
      Re: Black box 30.09.2011
Mas presne pravdu, staci mit tak o 2 az 3 stupne nad cestou navrch a krasne to poresis. Pokud ovsem

1   ...   690   691   692   693   694   695   696   697   698   699   700   701   702   703   704   705   706   707   708   709   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
Ahoj,
chci Vás poprosit o radu. Jsme z Ostravy a chystáme se s přítelkyni začít lézt. Chci poradit kde začít a kam se da všude chodit lezt. S tím souvisí i druhá otázka a to je délka lana. Zvažuji pro začátek koupi krátké délky na naučení z lanexu (25 m) ale nevím zda to bude dostačující a nebude lepší koupit 30 m ? Pozdeji až se trošku otrkáme koupime na sklaly určitě lano delší. Předem děkuji za každou radu a připomínku.
Lukáš19:44:04 29.09.2011
odpovědět 
 Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
Zdar, pokud začínáte tak se na lano vykašli, musel bys mít i presa a někoho kdo by ti to vytáh. Zajdi do přívozu na Eliass(bývala hala Hutních Montáží) , tam je největší stěna široko daleko, lana mají natažené. Jsou tam všechny obtížnosti. Nebo je Vítkovicívh Boulder, tam lano taky nepotřebuješ:)
Spidy20:50:23 29.09.2011
odpovědět 
  Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
Ahoj Spidy,
díky za radu. Přiznám se že ale nevím. Boulder mě vůbec neláká. Ten přívoz určitě zkusíme, ale chceme vyzkoušet více stěn tak si myslím že bychom si vlastní lano pořídit měli.
Lukáš06:43:52 30.09.2011
odpovědět 
   Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
CDU , Volgogradská stěny kde není nutné vlastní lano,
Věž ve Vítkovicích tam je vlastní lano nutné.
výška je od cca 9 do cca 13 m
n.n.09:01:05 30.09.2011
odpovědět 
   Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
Ahoj! Lano si určitě časem pořídíte, ale na první návštěvu stěny ho potřebovat nebudeš. Lézt s vlastním lanem znamená lézt "odspoda", "na prvním (konci)", tzn. s rizikem pádu, a to není nejvhodnější způsob pro první zkušenost ;)

Budete v první řadě potřebovat někoho, kdo vám všechno vysvětlí - na tom by ti mělo hodně záležet. A nejenom vysvětlení, ale i osobě, která bude vysvětlovat. Asi by ses divil, kolik je mezi námi lezci rádoby zkušených matadorů :)

Lezení na stěně je vlastně takový tělocvična-sranda sport, ale překvapivě i tam se stává spousta úrazů a co se jednou naučíš špatně...

Stěn určitě vyzkoušej více! Pro začátek můžete zajít na ten Eliass, v Havířově je stěna, malá stěnka s "horním jištěním" je i ve Frýdku na bazéně.

A co se týče koupě lana, ten odřezek Lanexu asi není špatný nápad, zvlášť pokud budete často lézt v hale. Na druhou stranu, délku bych si vybíral až podle stěny, kam budete pravidelně chodit. No a bohužel zrovna na Ostravsku to je se stěnama bída... Navíc na většině se leze s horním erárním lanem, kde svoje nepotřebuješ. Na skály si pak koupíte 60m nebo 70m, na to už si po čase přijdeš sám.

Lezení zdar! Ať vás to baví! :)
Pavel09:04:17 30.09.2011
odpovědět 
    Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
A úplně nejlíp uděláš když začneš lézt v nějakém z tamních horooddílů (doporučuju hoStart ve Výškovicích. Tam vám všechno vysvětlí a máte celkem velkou naději že přežijete začátky:D
Spidy09:31:50 30.09.2011
odpovědět 
    Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
Ahoj Pavle,
díky za rady. Určitě nám zaleží na tom lézt v první řadě bezpečně a necpal bych se na stěnu bezhlavě bez jakýchkoliv zkušenosti. Před pár dny jsem absolvoval kurz lezení ve Vysokých Tatrách od Enciánu. K myšlence lézt mě přivedli právě hory a přiznám se že umělé stěny mě nikdy moc nepřitahovali. Každopádně teď chápu že jde o dobrý technický trénink. Proto jsem chtěl poradit jak to vlastně na stěnách chodí… Z toho co tady čtu je asi opravdu zbytečné investovat do krátké délky lana (když jak píšete je skoro všude lano natažené) a na jaře koupit rovnou (klasickou) délku 60m.
Lukáš10:58:33 30.09.2011
odpovědět 
     Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
Aha, tak vidíš, první zkušenost už máš za sebou. Pochopil jsem, že jste se rozhodli poprvé v životě vyrazit na stěnu a jako první jste začali řešit koupi lana ;-)

Stěna i bouldrovky jsou alespoň pro mě primárně trénink a "nutné zlo" přes zimu, miluju hory a lezení venku. Na druhou stranu některé věci rozvineš rychleji na stěně, třeba sílu. Bouldrovka ti dá zase techniku v těžkýc krocích. No a skalní techniku získáš na skále, až si nalezeš nějaké ty kilometry :)

Investovat do krátkého lana zbytečné být nemusí. Hlavní smysl je, abys ho měl dlouhé tak, jaká je stěna, kam pravidelně chodíš. Na co se na 15m stěnu tahat s šedesátkou. Nezbytnost to ale určitě není. No a v Ostravě má opravdu většina stěn lano natažené zhora (což ale neznamená, že to je tak normálně všude, spíš naopak).

Pavel07:15:44 01.10.2011
odpovědět 
      Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
www.hudy.cz/data/soubory/HUDYinfo_zaklady_bezpecneho_lezeni.pdf
07:45:05 01.10.2011
odpovědět 
 Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
Už to tady tak trochu napsal Spidy, ale já bych to podtrhnul: 1) Nejlepší způsob, jak začít lézt, je přidat se do oddílu (kterej bere nováčky, to bohužel nejni každej). Naučíš se tam věci, který se opravdu vyplatěj. 2) Pokud chcete lézt na skálách, tak je lepší netrávit čas na umělce; vytvořili byste si tam dost návyků, který ve skalách vaděj a špatně se pak odstraňujou (ale to vám v tom oddíle právě řeknou taky).
D.10:54:25 30.09.2011
odpovědět 
  Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
Tak teď se přiznám, že v tom mám férový guláš . Někdo píše umělka ano a s erárním lanem. Teď zase umělka ne. Myslel jsem právě nějak to rozumně skloubit a umělku brát pouze jako technický trénink přes zimu. Co se týče teď oddílu: nemám proti nim vůbec nic a už vůbec ne proti lidem kteří je navštěvuji, ale já tyhle organizované společenstva moc nemusím. Každopádně je to věc názoru…
Lukáš13:46:26 30.09.2011
odpovědět 
   Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
Umělky se neboj, 90% těch co něco slušnýho lezou ve skalách, chodí i na umělku. Každopádně buď připravenej, že když přes zimu polezeš na stěně třeba 6, 6+, tak na skále to bude jiný a je třeba nejlépe začít od těch nejlehčích a dobře odjištěných cest. A bouldrovka je fajn třeba i na techniku. Neřešíš lano a jištění a můžeš se plně soustředit na vlastní pohyb. Aspoň já mám zkušenosti ze školy, že začátečníci po semestru na bouldrovce lezou technicky mnohem líp než po semestru na stěně.
A horoškolu bych nezavrhoval, na většinu věcí dojdeš sice i sám, ale bude ti to trvat mnohem dýl. A navíc se ti rozšíří okruh možných spolulezců:-)
Došlík15:06:57 30.09.2011
odpovědět 
    Re: Lezecke steny v Ostrave a jejich výška
Nejlepší je začít na hodně lehkých a málo zajištěných cestách venku, třeba i přes zimu. Tam si sakra rozmyslíš, jak dát vlastní jištění, aby tam zůstalo i po případném pádu :-) Aspoň pokud jde o tréning na hory.
Kuba Turek12:34:16 01.10.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192339)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi