Včera jsem byl poprvé zkouknout novou stěnu na jižním městu a musím podotknout že je to skvělej 17.5m vysokej prostor. Profily jsou parádní, hodně variabilní. Boulder na střeše je kousek od dodělání a vypadá vskutku masivně a vysoce. Restaurace se s točen
Ahojm rád bych si letos zaplatil lyž./snb kurz u SHERPA SKI instr.školy Nemte s nimi někdo zkušenosti? jak je to s upltněním v zahraničí? díky za odpovědi.
Zdravim,chtě jsem se zeptat jestli se grigrina dá použít i k samojištění (ve smyslu lana zvrchu zatíženým dole batohem)? A jestli s tím nemáte někdo zkušenosti...díky
Ahoj,
chci Vás poprosit o radu. Jsme z Ostravy a chystáme se s přítelkyni začít lézt. Chci poradit kde začít a kam se da všude chodit lezt. S tím souvisí i druhá otázka a to je délka lana. Zvažuji pro začátek koupi krátké délky na naučení z lanexu
Ahoj,
dostal jsem se k otazce, ktera mne zaujala a nezda se mi odpoved, kterou jsem nasel.
Je rozdil v moznosti navstevovani oblasti, ktere jsou v kategorii Narodni Prirodni Rezervace a Prirodni Rezervace?
To jsi si na tom vylámal zuby že tak šišláš :=) ? Na tu L1 se těším, kéž by L1 byla P1. jak daleko od sebe jsou jištění? v kolmém málokdo rád hází dlouhé držky.. Museli jste tam mít vedro.. včera. Nám bylo horko i ve stínu na levé
Zdravim,chtě jsem se zeptat jestli se grigrina dá použít i k samojištění (ve smyslu lana zvrchu zatíženým dole batohem)? A jestli s tím nemáte někdo zkušenosti...díky
teoreticky dá, ale otázka je proč grigi? nešetři a kup si něajký blokant, používej zálohování aspoń prusíkem...
největší nevýhoda grigri je že ho musíš dobírat, což v těžkém terénu moc nejde a když upadneša chytneš se v úleku šikovně za tělo grgri tak sjedeš až na zem.
Jde mi o to, že grigrnu samozřejmě budu používat hlavně při jištění parťáka. A to samojištění je jen bonus k tomu když nebudu mít jít s kým lézt. Chtěl bych skloubit tyhle dva aspekty..taky kvůli tomu že šetřím :)
Zdar, tak grigri se da pouzit na sololezeni, ale musim napsat ze neni k tomu urceno, delas to na vlastni triko. NEDOPORUCUJU :), nicmene jsem to zkousel a chystam se to v budoucnu delat dal.. Perfektne to funguje na top-rope, nahore si udelas naprosto TUTOVY stand, zazalohujes ho a pak si dolu hodis lano, dole je idealni lano zatizit, treba tezkym batohem nebo nejak jinak ukotvit. Po zalozeni grigri a pri lezeni samo prokluzuje a nemusis dobirat, pokud dole lano nezakotvis tak musis sam dobirat, coz je nekdy neprijemne. Zkousel sem do toho i padat v ruznych pozicich, nebyl problem pri padu v nestandartni pozici, gri gri to chytlo. Delaji male modifikace tak aby se grigri spojilo s prsakem a bylo drzeno v jiste pozici. Na webu je spousta clanku a videji. Mrkni treba sem: http:// www.ulrichprinz.com/alpin/ equipment/selfmade/#grigri ( 2 mezery ) nebo sem: http://www.tradgirl.com/ climbing_faq/ advanced.htm#leadsolo ( 2 mezery ). Solo na ostrem konci je narocnejsi ale i s grigri se da, precti si ty odkazy, mrkni na youtube, je tam dost naucnych materialu :) PS: Na cinch se vyser :P
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.