LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231271 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bystřice pod Hostýnem04.10.2011
Ahoj, poradíte prosím někdo? Dá se někde dobře zalozit v okolí Bystřice pod Hostýnem? Děkuju.
 Re: Bystřice pod Hostýnem04.10.2011
Skalný, rusava - bouldery
  Re: Bystřice pod Hostýnem04.10.2011
A nějaká krytá stěna v okolí?...kdyby náhodou bylo hnusně :) Moc děkuju za info.
   Re: Bystřice pod Hostýnem04.10.2011
Stena Holesov.
   Re: Bystřice pod Hostýnem04.10.2011
Boulder v Přerově na Basecampu.
    Re: Bystřice pod Hostýnem04.10.2011
špica boulder v Přerově ve školce
   Re: Bystřice pod Hostýnem04.10.2011
boulder frystak, za chvili nove otevrena stena zlin
    Re: Bystřice pod Hostýnem05.10.2011
Skalný, Držková, Lukov, třeba Helfštýn :)

 adamondrafilm03.10.2011
ako to vyzerá s tým veľkofilmom o Adamovi? už vyšiel?
 Re: adamondrafilm04.10.2011
je to mysterium... nic takovyho nebylo, neni a nebude.. :)
  Re: adamondrafilm04.10.2011
Co ja vim, film mel hodne uspesnou prepremieru v Cervnu v Itlii, pak jel stale jesne nespokojenej Pe
   Re: adamondrafilm04.10.2011
To jako ty 4 rejpalové co tady pořád hustěj komentáře můžou za tu paži? Díky moc!
    Re: adamondrafilm04.10.2011
IRONIE: šlapli asi mistrovi na kuri oko svou zvedavosti, coz je rozhodne ta nejhorsi lidska vlastnos
     Re: adamondrafilm05.10.2011
tim to nebude, imho,.. a pokud jo tak smich :)
   Re: adamondrafilm04.10.2011
Tak asi to nejak je.
    Re: adamondrafilm05.10.2011
vzhledem k tomu že adam je sotva 19ti letej mladík myslímm že je ještě čas na jedho film.. chceeteli
     Re: adamondrafilm05.10.2011
to je pekné, že radíš jeho mame, ktoré videá s Adamom si môže pozrieť :-D
   Re: adamondrafilm05.10.2011
Nevím jak v tomto případě, ale na základě zkušeností kamaráda bych řekl, že ČR má na háku ani tak ne
    Re: adamondrafilm05.10.2011
navim sponzori si diktuji podminky a tem je CR trosicku u p.. :) proto italie, svycarsko... no ale
     Re: adamondrafilm05.10.2011
No přesně tak. Film jsem si chtěl koupit, ale pokud nebude v ČR v prodeji, tak si ho s klidným srdce
      Re: adamondrafilm05.10.2011
Celé je to absurdní a směšné, představa, že by takhle třeba jednali hoši z BigUp... vždyť Petan je s
      Re: adamondrafilm05.10.2011
Pepa a kde si prišiel k tomu, že v ČR sa nebude dať kúpiť?? Videl som predpremiérovú verziu a poviem
      Re: adamondrafilm05.10.2011
Trošku alibismus ne? Jestli nebude v prodeji v ČR, tak si ho kup v jakémkoliv jiném členském státu E
       Re: adamondrafilm05.10.2011
Jo, to si ho koupit můžeš. Případně asi i stáhnout. Akorát pokud bude určen pro italský trh, budeš s
        Re: adamondrafilm05.10.2011
neboj italove ho udelaj v anglictine... film bude s ceskyma titulkama :)
        Re: adamondrafilm05.10.2011
I určenej pro italskej trh bude mít určitě anglickou, nebo i německou verzi zvuku (nebo titulky). Co
         Re: adamondrafilm06.10.2011
Jo, to je pohoda.
Proč se nepodívat na českej film, natočenej o Čechovi Čechem v italštině ne
          Re: adamondrafilm06.10.2011
to bude dyvko, si vypnes preklad a kurva zni porad stejne, ne :)

 Test lana z Decathlonu03.10.2011
Ahoj,
CO myslíte , koupit nebo nekoupit?
koukam na FR webové stránky z Decathlonu, cena 160 EUR za 80m, 9,8mm. 

 Re: Test lana z Decathlonu03.10.2011
Koukal jsem na to a to co píšeš to je to lano Simond? Ne ?
To je francouzská úctyhodná značka
 Re: Test lana z Decathlonu03.10.2011
Mammut je opravdu už dneska jen prodejní značka. Odborná německá veřejnost ho zařadila do kolonky Fa
 Re: Test lana z Decathlonu03.10.2011
Simond je klasická fr. značka stejně jako Petzl. Nedávno ji Decathlon koupil. Toť vše. Je velmi prav
 Re: Test lana z Decathlonu03.10.2011
Celkem slušnou kvalitu můžu potvrdit u SR Score 10,1. Navíc 3600 za stovku je férová cena.
  Re: Test lana z Decathlonu04.10.2011
a ke stometrový desetjedničce dávaj i otroka co to nosí? :-) cena pěkná no..ale objem a váha u stome
   Re: Test lana z Decathlonu04.10.2011
to je nenapadna pobidka k tomu abys nosil i prsak )))
 Re: Test lana z Decathlonu03.10.2011
Podle mě můžou být mezi lany docela slušný rozdíly. Myslel jsem si, že když to vyrábí např. Beal, vš
  Re: Test lana z Decathlonu04.10.2011
No myslím si, že Simond ještě pořád lana dělá stejně jako Mammut. Jestli něco překupují tak lana to
   Re: Test lana z Decathlonu04.10.2011
Nicméně 80 m za 160€ je celkem pálka za lano o kterém nic nevíš.
   Re: Test lana z Decathlonu04.10.2011
Je pravda, že za +-4000 pravděpodobně koupíš osmdesátku i v ČR. Eshopy ji většinou v nabídce nemají,
    Re: Test lana z Decathlonu04.10.2011
dohadovat se s českými eshopy? ne díky. Reference PRO (včetne pbla) : 4 PROTI : 0
Klidně budu
     Re: Test lana z Decathlonu05.10.2011
A co ti na těch stošedesáti éčkách příjde tak zázračnýho? Kup si Mammut Vertex. Ušetříš a nebudeš se
      Re: Test lana z Decathlonu06.10.2011
Ale ja nenašel v CZ to lano Mammut Vertex v délce delší než 70m. Ale ve Francii se na ten Vertex m
       Re: Test lana z Decathlonu06.10.2011
Ty si fakt všechno hrozně komplikuješ.
Varianta č. 1 Do oblíbeného vyhledávače (doporučuji Go
      Re: Test lana z Decathlonu07.10.2011
Neni ten Vertex horsí nez Simond? Neni ten Verrtex převlečený Beal? Minulá diskuse takovou možnost n
       Re: Test lana z Decathlonu07.10.2011
To těžko říct. Znám uživatele Vertexu a tvrdí, že za ty prachy mu přijde dobrý. Je prý lepší než pře
        Re: Test lana z Decathlonu07.10.2011
Je otazka, jak moc zkusenost od uzivatelu bude platna. Treba Beal Buster, 2 kamosi maji, prej super
         Re: Test lana z Decathlonu07.10.2011
TENDON AMBITION 9,8
Neskutečný držák
          Re: Test lana z Decathlonu07.10.2011
tendon ambition 9,8 s teflonovou upravou mam a s trvanlivosta naprosta nespokojenost.
Asi zme
           Re: Test lana z Decathlonu07.10.2011
Hele Mihale, vzhledem k tomu v jakém objemu lezeš (řekl bych fakt hodně a všude) je to fuk. Kup si t
            Re: Test lana z Decathlonu07.10.2011
To mě zas přijde blbost kupovat malej průměr, protože například mezi Beal Flyer 10,2 a Beal Stinger
             Re: Test lana z Decathlonu08.10.2011
No ale pokud lezeš 60m nebo 70m a to se dá dnes běžně, je to větší komfort (asi, teda pro mně). A já
              Re: Test lana z Decathlonu08.10.2011
Jo a ještě to pivo a tatranku si dám v pohodě i s tenším lasem. A hned dvě piva i tatranky :).
              Re: Test lana z Decathlonu08.10.2011
Jo, to jsme ve shodě. 10,2 jsem dal jako extrémní případ, 10,5 jsem už vůbec neuvažoval. Ale ty hodn
     Re: Test lana z Decathlonu06.10.2011
pokusny kralik uz stejne jsi - viz klasa pisek.jsi proste nepoucitelny :-(
 Re: Test lana z Decathlonu05.10.2011
Lano je spotřební materiál! Olezeš, opadáš, ořežeš na stěně a vyřadíš. Po letech starého lana ve skř
  Re: Test lana z Decathlonu16.10.2011
Jsem ho koupil. 10,2 mm. a tyden ve feancii ho brousil.zatim velika spokojenost. dam dalsi zpravu az
   Re: Test lana z Decathlonu16.10.2011
Tak tři roky silného provozu do prvního řezání ti moc nevěřím.
Buď nepadáš a výhradně slaňuj
    Re: Test lana z Decathlonu16.10.2011
Si psal v prvním příspěvku že 9,8 a najednou 10,2 ???
     Re: Test lana z Decathlonu16.10.2011
10,2 bylo vyhodnejsi (70 m za 109 €), tak jsme oba neodolali a poslali je tam. No nic, kdyztak za ro
   Re: Test lana z Decathlonu16.10.2011
První řezání po třech letech velkého provozu? To ho jako vozíš po Praze? Mít lano, na kterým se hodn
    Re: Test lana z Decathlonu18.10.2011
To same lano mel Mihal. Potvrdi ti neuveritelnou zivotnost. asi proto ze to byl takovej hnusnej tezk
     Re: Test lana z Decathlonu18.10.2011
Existuje vůbec lano, co vydrží a je přitom měkký na pády a příjemný na držení? Mě to přijde, že to s
      Re: Test lana z Decathlonu19.10.2011
No bohužel, pokud je lano měkké a příjemné na práci, tak má většinou kratší životnost. Tohle spolu d

 Spolulezec Jindřichů Hradec03.10.2011
Ahoj,
hledám parťáka či parťačku z Jindřichova Hradce či okolí, který/á by se mnou jezdil/a v období hnusného počasí do Budějek na stěnu.
Jsem začátečník (4-5). Auto mám, lez. výbavu také...;)

Ondras
 V inzerci je větší šance03.10.2011
  Re: V inzerci je větší šance03.10.2011
Diky, nejak mi tato sekce unikla..;)

 HAC502.10.2011
Ahoj, nemáte někdo zkušenost se sporttesterem Ciclosport HAC 5? Nějak nemůžu přijít na to kde dělám chybu, že nemůžu spustit záznam tepu,trasy atd. Má to být kombinace dvou tlačítek na 3 vteřiny(LH a LD). Tak jestli to nějak nesouvisí s profily nb tak něc

 FreeSolo01.10.2011
Včera jsem byl poprvé zkouknout novou stěnu na jižním městu a musím podotknout že je to skvělej 17.5m vysokej prostor. Profily jsou parádní, hodně variabilní. Boulder na střeše je kousek od dodělání a vypadá vskutku masivně a vysoce. Restaurace se s točen
 Re: FreeSolo01.10.2011
jo ta svíčková byla za 8 pětek ;)
  Re: FreeSolo02.10.2011
Asi uz nebudu vubec lezt, ale spis chodit jen na tu svickovou... ;-)
  Re: FreeSolo07.10.2011
Jinak klasifikace cest je spíše tvrdší, dneska (7.10.) se opět usilovně stavěly nové cesty. Opravdu
 Re: FreeSolo02.10.2011
Já měla asi zrovna extra smůlu na výběr cest nebo jsem je blbě přečetla, ale nějak mi nesedly(obtížn
  Re: FreeSolo03.10.2011
jo, to mě včera taky překvapilo, naštěstí to šlo ochcat na rozpor do protější stěny komínu.
T
   Re: FreeSolo03.10.2011
Jsou známý jména tamějších stavěčů?
    Re: FreeSolo04.10.2011
Cesty se budou doladovat a kraviny bez stupu predelavat ke vseobecne spokojenosti.

 Sherpa Ski01.10.2011
Ahojm rád bych si letos zaplatil lyž./snb kurz u SHERPA SKI instr.školy Nemte s nimi někdo zkušenosti? jak je to s upltněním v zahraničí? díky za odpovědi.

 GriGri a samojištění01.10.2011
Zdravim,chtě jsem se zeptat jestli se grigrina dá použít i k samojištění (ve smyslu lana zvrchu zatíženým dole batohem)? A jestli s tím nemáte někdo zkušenosti...díky
 Re: GriGri a samojištění01.10.2011
teoreticky dá, ale otázka je proč grigi? nešetři a kup si něajký blokant, používej zálohování aspoń
  Re: GriGri a samojištění01.10.2011
Jde mi o to, že grigrnu samozřejmě budu používat hlavně při jištění parťáka. A to samojištění je jen
 Re: GriGri a samojištění01.10.2011
cinch je na to daleko vhodnejsi, aj istit sa s nim da prijemnejsie ako s grigri
  Re: GriGri a samojištění01.10.2011
pozor na cinch...
   Re: GriGri a samojištění01.10.2011
???
    Re: GriGri a samojištění01.10.2011
Zdar, tak grigri se da pouzit na sololezeni, ale musim napsat ze neni k tomu urceno, delas to na vla

 skalky v Zillertalu30.09.2011
Ahoj, dali byste tip na oblasti v Zillertalu, kde jsou sportovní cesty 5 - 8 UIAA a není to Ewige Jagdgrund? díky
 Re: skalky v Zillertalu01.10.2011
V Zillertalu je s cestami 5-8 trochu problém. Pokud myslíš, špíš ty osmičky, tak si asi vybereš, ale
 Re: skalky v Zillertalu03.10.2011
Neco se najde v sektoru Knorren (je vhodne vyjet tam lanovkou).

 ČPB30.09.2011
ahoj v obotu 16.10 by mělo bejt v ově poslední kolo českýho poháru v bouldru nemátě někdo víc info ? kde kdy za kolik atd .. dík
 Re: ČPB30.09.2011
1   ...   690   691   692   693   694   695   696   697   698   699   700   701   702   703   704   705   706   707   708   709   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Bystřice pod Hostýnem
Ahoj, poradíte prosím někdo? Dá se někde dobře zalozit v okolí Bystřice pod Hostýnem? Děkuju.
JAK13:23:00 04.10.2011
odpovědět 
 Re: Bystřice pod Hostýnem
Skalný, rusava - bouldery
13:30:46 04.10.2011
odpovědět 
  Re: Bystřice pod Hostýnem
A nějaká krytá stěna v okolí?...kdyby náhodou bylo hnusně :) Moc děkuju za info.
JAK15:09:05 04.10.2011
odpovědět 
   Re: Bystřice pod Hostýnem
Stena Holesov.
Indy16:01:29 04.10.2011
odpovědět 
   Re: Bystřice pod Hostýnem
Boulder v Přerově na Basecampu.
17:16:55 04.10.2011
odpovědět 
    Re: Bystřice pod Hostýnem
špica boulder v Přerově ve školce
19:03:40 04.10.2011
odpovědět 
   Re: Bystřice pod Hostýnem
boulder frystak, za chvili nove otevrena stena zlin
m.21:50:39 04.10.2011
odpovědět 
    Re: Bystřice pod Hostýnem
Skalný, Držková, Lukov, třeba Helfštýn :)
Dany18:26:14 05.10.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1129 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz