Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
Bouldry:
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
19.Nespoutaný 10006
Hory:
31.Čermák 2232
32.Kupec 2216
33. 2172

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230734 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Škoda Sport Park - Plzeň
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 kniha11.10.2011
Mohl byste mi prosím někdo poradit fakt pěknou knížku o skálolezení? Mám to jako dárek.Lezení v Sasku už máme.Děkuji moc
 Re: kniha11.10.2011
Atlas pískovcových skalních měst, Bílý pavouk, Tatranské štíty a ľudia, Báječná léta na laně, Cesta
  Re: kniha11.10.2011
Přimlouvám se za Bílého pavouka :-)
   Re: kniha11.10.2011
dále Horolezecká abeceda (trochu metodiky neuškodí) btw nevíte někdo náhodou kdy má být ten druhý dí
  Re: kniha11.10.2011
Ja zas za "Cesta do hor".
  Re: kniha12.10.2011
Když jsme u antikvariátů tak ještě třeba knížka Horolezec.
 Re: kniha11.10.2011
piskari
  Re: kniha11.10.2011
to se neda cist




   Re: kniha12.10.2011
Nedá se to leda sehnat, číst se to nedá když nemůžeš hned potom na písek:)
  Re: kniha12.10.2011
Vyprodaná úplně všude poslední 3 roky.
 Re: kniha11.10.2011
Europe - Sport Vertical, průvodce po evropských oblastech. Sice je tam asi spoustu drobných nepřesno
  Re: kniha11.10.2011
Super je Camp 4.
 Re: kniha11.10.2011
trilogie od Pita Schuberta by neměla chybět v knihovničce nikoho, kdo to s lezením myslí vážně... As
 Re: kniha11.10.2011
Bohuslav Žárský - Stěna
Kniha o prvním českém výstupu v zimě direttissimou na severní stěnou
  Re: kniha12.10.2011
Nejvic jsem mel rad knizky od Radana Kuchare a dokonce i od Orolina mne to ve sve dobe hodne chytlo.
 Re: kniha11.10.2011
takže asi to může být něco dražšího,... Rock Stars, Mimo nebezpečí, Yosemity... v angličtině třeba t

 Doska10.10.2011
Ktorú by ste vybrali a prečo? resp.ktoré používate
http://www.horp.cz /panely/m.htm
 Re: Doska10.10.2011
Je to úplně jedno, třeba dřevěnou lištu, byť spousta "odborníků" tady bude jistě tvrdit ně
  Re: Doska10.10.2011
Tiež som uvažoval nad niečím dreveným,ajnad campusom, ale tam sú zväčša hrany. Ja chcemskôr niečo ob
   Re: Doska11.10.2011
Na to je dobrá papírová trubka, na které bývají namotaný textilie, pověšená ve smyčkách, aby se prot
 Re: Doska10.10.2011
  Re: Doska10.10.2011
Pilka nevyzerá zle, len tú nechcem. Moc sa mi nepáči.Vyberám s tých dvoch, ktoré som uviedol.
   Re: Doska10.10.2011
ten makak mi přišel dost nepoužitelnej.. ty lišty jsou dost malý, když na to sáhneš.. záleží, jakej
    Re: Doska10.10.2011
Nie som démon :D
Taký slabší lezec cca 5-6, ktorý potrebuje trošku natrénovať obliny, aby sa
     Re: Doska13.10.2011
jestli lezeš 5-6 tak šetři peníze a jdi lézt na stěnu tam zesílíš i na oblinách. Výrazně se hotit za
 Re: Doska11.10.2011
Ahoj, nevíte jestli se da toto sehnat někde u nas nebo v evropě za rozumnou cenu?? - Z hUSA by to po
  Re: Doska11.10.2011
Jo ten odkaz -
  Re: Doska11.10.2011
Zeptej se nějakýho stolařa - dřevomodelářa, pro něj by to nemusel být problém.
   Re: Doska11.10.2011
Udělat samozřejmě, ne sehnat od Metoliusu za litr;-)
  Re: Doska11.10.2011
  Re: Doska11.10.2011
 Re: Doska11.10.2011
Mám tuhle a je to naprostá bomba:
  Re: Doska14.10.2011
Rovno treba zobrat tu 2000ku
 Re: Doska11.10.2011
zkus amuerte.cz
 Re: Doska13.10.2011
Yap yap,zkus amuerte.cz Dělají přímo několik oblých lišt...

 Petz Ecrin Roc - nastavení10.10.2011
Ahoj...
Máte někdy zkušenosti s přenastavením vnitřních  křížených popruhů na přilbě Ecrin Roc? Sedí mi příliš vysoko na hlavě a postup na tuhle úpravu v manuálu neni...
Děkuju za informace
 Re: Petz Ecrin Roc - nastavení10.10.2011
Myslím, že s tím křížením moc šachovat nejde. Vymezuje to jakousi deformační zónu mezi skořepinou he
  Re: Petz Ecrin Roc - nastavení10.10.2011
Chápu... Ale vypadá to "štelovatelně"
Helma mi sedí poměrně vysoko na hlavě a nesah
   Re: Petz Ecrin Roc - nastavení10.10.2011
V podstatě nic složitého, popruhové křížení je ukotveno ve 4 bodech pomocí segmentů. Vytáhneš popruh
    Re: Petz Ecrin Roc - nastavení11.10.2011
:-D
Za kazdou cenu do toho stourat nebudu kdyz to funguje z toho uz jsem vyrost :-D
     Re: Petz Ecrin Roc - nastavení11.10.2011
Taky mě překvapilo, jak sedí ecrin roc vysoko. Staří Tatranci se jí posmívali kvůli špatný ochraně b
   Re: Petz Ecrin Roc - nastavení10.10.2011
Když na to koukám, tak ten "křížovej" popruh možná bude schopnej nějakýho prokluzu při nár
 Re: Petz Ecrin Roc - nastavení11.10.2011
Oficialni odpoved:

" Dobrý den,

obdrželi jsme Váš dotaz ohledně n
 Re: Petz Ecrin Roc - nastavení11.10.2011
Pokud se smíříš s tím, že vypadáš jak Kalimero, tak máš jednu z nejlepších přileb... Jde o to, kvůli
  Re: Petz Ecrin Roc - nastavení12.10.2011
:-D
Ja to myslel kvuli tomu ze kdyby ta helma sedela o kousek niz na hlave (cca 1 cm) tak by

 outdoorové kalhoty10.10.2011
Poradili by jste mi prosím, které kalhoty si mám koupit abych je mohl vozit skialpy, používat na lezení (do hor)?
Jsem omezený rozpočtem, chci je do cca 4 tisíc..

Přemýšlím nad Tilak attack, ale nemám s nimi žádné zkušenosti.. 
 Re: outdoorové kalhoty10.10.2011
Ferrino?
 Re: outdoorové kalhoty10.10.2011
Pokud chceš membránovky, doporučil bych Pinguin Alpin S nebo L. Pokud softshellky, mám výbornou zkuš
  Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Nejsou ty High point spíše kalhoty na chození než v zimě do sněhu?
   Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Čau, na skialpy bych doporučil tak do -10°C spíš softšelový gatě než membránový, protože v membráně
    Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Díky moc za radu. Už mám trochu větší přehled a hlavně už i vím co asi chci. Teď zajdu okouknout obc
   Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Já ty High Point Gondogoro na skialpy používám a nevidím v tom problém. Výhodu u nich vidím ve výbor
    Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Trochu se bojím toho aby mi moc ,,nenasákly" vodu a nevím jak se tento materiál chová když pořá
     Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Asi vypadám jako exot, ale když je teplo, do cca -10 stupňů, lyžuju nahoru i dolů v leginách od Viet
      Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Jo, vietnamské elasťáky jsou na radovánky v prašanu super.
     Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
To je jen neznalost. Materiál těchto kalhot nesaje vodu vůbec - tedy méně než obnošené membránovky.
  Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Pinguiny jsou sice laciný, ale mám špatnou zkušenost s kvalitou - odlepily se mi na nich švy, popras
   Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Já mám s Pinguiny právě nejlepší zkušenosti. Kromě toho na podlepené švy i roztrhaný rozkorok máš zá
    Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Ale jo, většina lidí si Alpiny chválí, já taky neříkám, že Alpiny jsou shit. Jenom píšu, co se mi st
 Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Připojim se k dotazu, přesně takový gatě taky shanim, líbí se mi DA Couloir, nějaký zkušenosti s nim
 Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Letos jsem si koupil tyhle kaťata - také kvůli omezenému rozpočtu. Perfektně mi sednou a i jinak cel
  vypadl podpis11.10.2011
.
  Re: outdoorové kalhoty12.10.2011
Objednal jsem z Canys.. super cena, celkově jsou tam zajímavý ceny, objednával jsem i dětské bundy,
 Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Máte někdo zkušenosti s těmito kalhoty? Nebo aspoň s výrobcem?

  Re: outdoorové kalhoty12.10.2011
Zkušenost s nima nemám, ale když už membránovky na skialpy, tak bych požadoval

1) aby
 Re: outdoorové kalhoty11.10.2011
Montura Vertigo

 El Chorro - Caiat10.10.2011
Zdar, podělí se někdo o zkušenosti s cestováním hromadnou dopravou z Chorra do marockého Caiat? Dík.

 Hardshell09.10.2011
Ahoj,
naskytla se mi teď příležitost pořídit si nějakou nepromokavou bundu do 7 t Kč. Rád bych něco, co opravdu "mechanicky" vydrží, když už do toho dám ty prachy, a aby to vydrželo jak lezení v horách, tak chození s těžkym báglem (minulá
 Re: Hardshell09.10.2011
tak stromka je fakt lehka bunda, tu si vyrad z vyberu. za sebe muzu rict ze mam marmotku spire, a me
 Re: Hardshell09.10.2011
Aktuálně se vše kupuje podle váhy, tak se dělají bundy lehké, ale ne bytelné. Právě s poslední Tilak
  Re: Hardshell09.10.2011
Mám DI Devil (dermizax)cca 4roky a starou 3vrstvou GTX od NF cca 7let- GTX je min. o řád odolnější m
   Re: Hardshell09.10.2011
Takže po 4 letech už ti Devilka teče? (Na netu jsem co se týče výdrže a odolnosti našel jen kladné o
   Re: Hardshell09.10.2011
Takže po 4 letech už ti Devilka teče? (Na netu jsem co se týče výdrže a odolnosti našel jen kladné o
    Re: Hardshell10.10.2011
Je potřeba srovnávat třívrstvou membránu s třívrstvou a dvouvrstvou s dvouvrstvou.
To, že ak
     Re: Hardshell10.10.2011
goretex 40 40 dermizax 20 20
      Re: Hardshell10.10.2011
Gore nikde neuvádí, že jejich parametry jsou 40/40.
      Re: Hardshell10.10.2011
40 40 :D
     Re: Hardshell10.10.2011
Příspěvek výše jsem nepsal. Dermizax má parametry 20 vody/38 prodyšnost a je to taky 3-vrstvý laminá
 Re: Hardshell10.10.2011
mám Montura guide 3,rok intenzivního používání a naprostá spokojenost.
  Re: Hardshell11.10.2011
Material a strih su asi prvorade, ale odsleduj si aj detaily typu zipsy (najlepsie nejake robustnejs

 Ortler a Breithorn09.10.2011
Zdravím a prosím o radu. Nevíte jak to vypadá v severních stěnách Ortleru nebo Breithornu? Jedu za mesic na rok do Australie a rád bych si ještě zasekl do něčeho cepín. Případně budu rád za nějaký další tipy na ledový výstup. Díky.

 skialpy Retezat, Fagaraš09.10.2011
Ahoj lyžníci,
nenajde se tu někdo, kdo by měl zkušenost se skialpovým přechodem Retezatu či Fagaraše a předal by mi nějaký postřehy? díky!

 Nalezeny lezečky07.10.2011
Našel jsem lezečky na Selesiově výšině u Oseka! Jsou-li vaše,napište na mail přesný popis a budou vráceny!
 Re: Nalezeny lezečky09.10.2011
Jarin.ploch@seznam.cz

 Srbsko07.10.2011
Ahoj. Jen bych se chtěl zeptat zda někdo nevíte jak to vypadá s tím sektorem červené skály na srbáči? průvodce,projekty,...? díky
 Re: Srbsko07.10.2011
Je tam pár cest kolem 9? grádu. Lezení oficiálně povoleno, ještě čekáme, až se k nenormovanému fixní

1   ...   688   689   690   691   692   693   694   695   696   697   698   699   700   701   702   703   704   705   706   707   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Hardshell
Ahoj,
naskytla se mi teď příležitost pořídit si nějakou nepromokavou bundu do 7 t Kč. Rád bych něco, co opravdu "mechanicky" vydrží, když už do toho dám ty prachy, a aby to vydrželo jak lezení v horách, tak chození s těžkym báglem (minulá bunda začla po 2 letech pod báglem téct). Rád bych poprosil o radu, co taháte vy. Přemýšlím o Devilce o DA, popřípadě bundě Storm od Tilaku, ale rád si nechám poradit něco jiného. O těchto 2 už jsem přečetl asi všechno...
Pavel18:20:38 09.10.2011
odpovědět 
 Re: Hardshell
tak stromka je fakt lehka bunda, tu si vyrad z vyberu. za sebe muzu rict ze mam marmotku spire, a mechanicky velmi odolna. lyzuju v ni, kolikrat jsem spadl na zmrzlem snehu apod a vporadku. mozna bys ji jeste stale sehnal treba v eliasu, meli ji tam ve sleve za 4t z puvodnich 9ti. obecne ti dost povi pouzita membrana - tady je gtx performance shell. je takovy tuzsi nez proshell apod
tasmansky.cert19:53:00 09.10.2011
odpovědět 
 Re: Hardshell
Aktuálně se vše kupuje podle váhy, tak se dělají bundy lehké, ale ne bytelné. Právě s poslední Tilakovkou jsem moc spokojený co se týká výdrže nebyl.
Teď jsem si koupil High Point Wanton, jsem velmi spokojený, ale bunda je nová. Nicméně chybí jí cordurové nebo kevlarové výztuhy a vysloveně bytelná nepřijde, takže nepočítám, že bude nějak rapidně lepší než Tilak. Spíš mi bylo líto vyvalit skoro desítku za Tilak Raptor, když velmi podobný High Point Wanton stojí polovic. Je fakt skladná a lehká (alespoň proti předchozímu Tilaku).
Jinak pochybuju, že by goretex byl nějak rapidně lepší než Dermizax. Alespoň se mi tak zatím subjektivně zdá. A to jak v voděodolnosti, tak i prodyšnosti.
19:56:13 09.10.2011
odpovědět 
  Re: Hardshell
Mám DI Devil (dermizax)cca 4roky a starou 3vrstvou GTX od NF cca 7let- GTX je min. o řád odolnější materiál, který i teď je prakticky nepromokavý až na exp. místa- aspoň podle mé zkušenosti s těchto 2 bund, Já už bych šel jen do GTX-3vrstvý proshel. GTX a Dermizax bych opracdu nesrovnával.
fin21:11:23 09.10.2011
odpovědět 
   Re: Hardshell
Takže po 4 letech už ti Devilka teče? (Na netu jsem co se týče výdrže a odolnosti našel jen kladné ohlasy). Osobně bych šel nejradši taky do 3-vrstvého Gore, ale ta cena je strašná oproti Dermizaxu.
Pavel21:35:48 09.10.2011
odpovědět 
   Re: Hardshell
Takže po 4 letech už ti Devilka teče? (Na netu jsem co se týče výdrže a odolnosti našel jen kladné ohlasy). Osobně bych šel nejradši taky do 3-vrstvého Gore, ale ta cena je strašná oproti Dermizaxu.
Pavel22:08:38 09.10.2011
odpovědět 
    Re: Hardshell
Je potřeba srovnávat třívrstvou membránu s třívrstvou a dvouvrstvou s dvouvrstvou.
To, že aktuálně Goretex vydrží dýl nevěřím ani na okamžik. V historii byly bundy bytelnější, tak asi vyxdrželi víc, ale nyní ne.
Pak samozřejmě záleží na frekvenci použití, počtu skládání, balení do batohu atd. Ale to je problém všech bund.
Kromě toho, ví někdo jaké má Goretex parametry?
07:56:52 10.10.2011
odpovědět 
     Re: Hardshell
goretex 40 40 dermizax 20 20
Pavel08:40:10 10.10.2011
odpovědět 
      Re: Hardshell
Gore nikde neuvádí, že jejich parametry jsou 40/40.
15:39:16 10.10.2011
odpovědět 
      Re: Hardshell
40 40 :D
17:05:15 10.10.2011
odpovědět 
     Re: Hardshell
Příspěvek výše jsem nepsal. Dermizax má parametry 20 vody/38 prodyšnost a je to taky 3-vrstvý laminát.
Gore Pro Shell na tom bude o trochu lépe předpokládám, ale nic zásadního.
Pavel10:12:14 10.10.2011
odpovědět 
 Re: Hardshell
mám Montura guide 3,rok intenzivního používání a naprostá spokojenost.
13:09:26 10.10.2011
odpovědět 
  Re: Hardshell
Material a strih su asi prvorade, ale odsleduj si aj detaily typu zipsy (najlepsie nejake robustnejsie), ukoncenie rukavov, suche zipsy a pod.
m16:50:59 11.10.2011
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi