Ahoj...
Máte někdy zkušenosti s přenastavením vnitřních křížených popruhů na přilbě Ecrin Roc? Sedí mi příliš vysoko na hlavě a postup na tuhle úpravu v manuálu neni...
Děkuju za informace
Poradili by jste mi prosím, které kalhoty si mám koupit abych je mohl vozit skialpy, používat na lezení (do hor)?
Jsem omezený rozpočtem, chci je do cca 4 tisíc..
Přemýšlím nad Tilak attack, ale nemám s nimi žádné zkušenosti..
Ahoj,
naskytla se mi teď příležitost pořídit si nějakou nepromokavou bundu do 7 t Kč. Rád bych něco, co opravdu "mechanicky" vydrží, když už do toho dám ty prachy, a aby to vydrželo jak lezení v horách, tak chození s těžkym báglem (minulá
Zdravím a prosím o radu. Nevíte jak to vypadá v severních stěnách Ortleru nebo Breithornu? Jedu za mesic na rok do Australie a rád bych si ještě zasekl do něčeho cepín. Případně budu rád za nějaký další tipy na ledový výstup. Díky.
Ahoj,
naskytla se mi teď příležitost pořídit si nějakou nepromokavou bundu do 7 t Kč. Rád bych něco, co opravdu "mechanicky" vydrží, když už do toho dám ty prachy, a aby to vydrželo jak lezení v horách, tak chození s těžkym báglem (minulá bunda začla po 2 letech pod báglem téct). Rád bych poprosil o radu, co taháte vy. Přemýšlím o Devilce o DA, popřípadě bundě Storm od Tilaku, ale rád si nechám poradit něco jiného. O těchto 2 už jsem přečetl asi všechno...
tak stromka je fakt lehka bunda, tu si vyrad z vyberu. za sebe muzu rict ze mam marmotku spire, a mechanicky velmi odolna. lyzuju v ni, kolikrat jsem spadl na zmrzlem snehu apod a vporadku. mozna bys ji jeste stale sehnal treba v eliasu, meli ji tam ve sleve za 4t z puvodnich 9ti. obecne ti dost povi pouzita membrana - tady je gtx performance shell. je takovy tuzsi nez proshell apod
Aktuálně se vše kupuje podle váhy, tak se dělají bundy lehké, ale ne bytelné. Právě s poslední Tilakovkou jsem moc spokojený co se týká výdrže nebyl.
Teď jsem si koupil High Point Wanton, jsem velmi spokojený, ale bunda je nová. Nicméně chybí jí cordurové nebo kevlarové výztuhy a vysloveně bytelná nepřijde, takže nepočítám, že bude nějak rapidně lepší než Tilak. Spíš mi bylo líto vyvalit skoro desítku za Tilak Raptor, když velmi podobný High Point Wanton stojí polovic. Je fakt skladná a lehká (alespoň proti předchozímu Tilaku).
Jinak pochybuju, že by goretex byl nějak rapidně lepší než Dermizax. Alespoň se mi tak zatím subjektivně zdá. A to jak v voděodolnosti, tak i prodyšnosti.
Mám DI Devil (dermizax)cca 4roky a starou 3vrstvou GTX od NF cca 7let- GTX je min. o řád odolnější materiál, který i teď je prakticky nepromokavý až na exp. místa- aspoň podle mé zkušenosti s těchto 2 bund, Já už bych šel jen do GTX-3vrstvý proshel. GTX a Dermizax bych opracdu nesrovnával.
Takže po 4 letech už ti Devilka teče? (Na netu jsem co se týče výdrže a odolnosti našel jen kladné ohlasy). Osobně bych šel nejradši taky do 3-vrstvého Gore, ale ta cena je strašná oproti Dermizaxu.
Takže po 4 letech už ti Devilka teče? (Na netu jsem co se týče výdrže a odolnosti našel jen kladné ohlasy). Osobně bych šel nejradši taky do 3-vrstvého Gore, ale ta cena je strašná oproti Dermizaxu.
Je potřeba srovnávat třívrstvou membránu s třívrstvou a dvouvrstvou s dvouvrstvou.
To, že aktuálně Goretex vydrží dýl nevěřím ani na okamžik. V historii byly bundy bytelnější, tak asi vyxdrželi víc, ale nyní ne.
Pak samozřejmě záleží na frekvenci použití, počtu skládání, balení do batohu atd. Ale to je problém všech bund.
Kromě toho, ví někdo jaké má Goretex parametry?
Příspěvek výše jsem nepsal. Dermizax má parametry 20 vody/38 prodyšnost a je to taky 3-vrstvý laminát.
Gore Pro Shell na tom bude o trochu lépe předpokládám, ale nic zásadního.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.