LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
BASE CAMP BAR - Přerov
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
HUDYsport - Teplice
LANEX eshop - Bolatice
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezeni v Barme18.10.2011
ahoj, nemate nekdo referenci na lezeni v barme? pripadne vicedenni trek... diky!

 Kotelna Brno18.10.2011
Zdravím,
počul som že Kotelna znovu funguje, alebo sa k tomu schyluje. Vie o tom niekto niečo viac?
 Re: Kotelna Brno18.10.2011
 Nákup batohu přes net17.10.2011
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s nákupem batohu přes net ze stránek www.bagl.cz nebo
 Re: Nákup batohu přes net18.10.2011
Ne. Je to hrozný obchod.
 Re: Nákup batohu přes net18.10.2011
Ahoj, vše v pohodě, batoh mi dorazil druhý den a nebyl nejmenší problém.
  Re: Nákup batohu přes net18.10.2011
Ahoj,
já ztama batoh mám, dostal jsem ho ve slíbeném termínu (narozdíl od jiných eshopů). Jed
   Re: Nákup batohu přes net18.10.2011
Ahoj, já teď kupoval batoh na
    Re: Nákup batohu přes net18.10.2011
Ha ha háááááááááá. Odkdy zebry potrebuji batohy?
     Re: Nákup batohu přes net19.10.2011
... Kdyz potrebuji neco prenest, ne??? Jsi nikdy nevidel zebru s batohem? Ajajaj, ja jich videl! A n

 ponte di legno17.10.2011
Ahoj pojedu do oblasti ponte di legno a chci se zeptat jak je to tam se skialpinismem? Co je potřeba za materiál a jaká je náročnost?
 Re: ponte di legno18.10.2011
Ani v jednom tam není žádná anomálie, čili vše jako kdekoliv jinde.
  Re: ponte di legno18.10.2011
Ono se lyžuje nejvíc v Tonale. Odtamtud vedou hodně jednoduché a krátké skitúry (stačí stoupací pásy

 Turecko Antalya17.10.2011
Ahoj,

nedokazete mi nekdo poradit ohledne dopravy z letiste Antalya do Josito campu? Nechce se mi platit  40 eur za jednu cestum kdyz si zajistim dopravu primo u kempu. Ale nepodarilo se mi dohledat zadny autobus mym smerem. Pokud s ti
 Re: Turecko Antalya17.10.2011
Ahoj, pokud si vezmeš taxík přímo z letiště tak zaplatíš asi tolik jako tomu z josita. Ale celkem js
  Re: Turecko Antalya17.10.2011
Z letiště busem, pak busem směr Čakirlar a Akdamlar. Od tud jednoduše stopíkem nahoru. Zpět to je je
   Re: Turecko Antalya17.10.2011
Presne tak jed autobusem + stopem. Aspon si uzijes trochu Asie (v kempu se ti eura budou hodit). Je

 Vedle Umbaby16.10.2011
Ahoj, nevíte nekdo jak se jmenujou cesty na masiv vlevo od Umbaby? V průvodci je pouze Sarajevská stěna a pak až Umbaba. Zkusil bych si je v nových cestách za rok 2010 na EC ale nevím jak se jmenuje ten masív a na levej ke Kostovy do sešitu se už asi leto

 Swiss machine16.10.2011
Ahoj všem. Sháním film Swiss machine. Úplně nejlépe ke stažení, ale koupi se rovněž vyloženě nebráním. Díky za poradu.
 Re: Swiss machine16.10.2011
Kup Reel rock film tour 2011 za pár dolčů ze Států a máš tak nejen tenhle film......

  Re: Swiss machine16.10.2011
Sorry, 2010 samozřejmě. 2011 bude taky pecka, ale k prodeji ještě bohužel není......
   Re: Swiss machine16.10.2011
Díky

 Andy15.10.2011
Zdar,

Sháním před odjezdem ke koupi mapu-průvodce oblasti Cordon del Plata a Aconcagua.

Díky

 návrat k lezení po porodu15.10.2011
Mám dotaz pro ženy. Jak dlouho po porodu jste byly schopné se vrátit k lezení a jak to šlo?Jsem na začátku trochu rizikovějšího těhotenství, takže se musím na celou dobu vzdát i TR a trochu mě děsí, jaký bude návrat. Už se nemůžu dočkat, až budu moct zase
 Re: návrat k lezení po porodu15.10.2011
Nejsem žena, ale moje žena mohla v pohodě lézt (cca 5 UIAA na skalách) cca měsíc po porodu. Moc se j
 Re: návrat k lezení po porodu15.10.2011
Ked si sa nerozhodla pre potrat, tak este existuje druha alternativa a to tzv. hniezda zachrany, pro
  Re: návrat k lezení po porodu15.10.2011
vole.
  Re: návrat k lezení po porodu15.10.2011
tak na takovou odpověď jsem čekala, jen něvím, co má společného s mým dotazem. Ale prosím nenamáhej
   Re: návrat k lezení po porodu16.10.2011
Konzultoval jsme to se svojí ženou, než jsem napsal :-) Takhle to bylo dva měsíce po porodu
    Re: návrat k lezení po porodu16.10.2011
super, díky, máte krásný mimčo a rodiče vypadaj spokojeně a tak to má být. Ať už s lezením nebo bez
     Re: návrat k lezení po porodu17.10.2011
Jestli to bylo na mě, tak tomuhle mimču je už skoro osmnáct a říká je lezení je nuda a že to pravý d
   Re: návrat k lezení po porodu16.10.2011
Jaaj este dobre ze si sa ozvala, na jeden podstatny moment som pozabudol: aby sa ti to uz neopakoval
    Re: návrat k lezení po porodu16.10.2011
Milé M., tohle jsi už předváděl u několika podobných celkem seriozních dotazů několika žen. Není Ti
     Re: návrat k lezení po porodu16.10.2011
starej Freud by to byl schopen vysvetlit celkem snadno, s pomoci cizich slov. Dneska se tomu rika no
     Re: návrat k lezení po porodu16.10.2011
Jake nejhezci, jake nehjezci?! Kubo, dyt vona nemuze lezt, je v jinaci, jeste k tomu na rizikaci, ta
      Re: návrat k lezení po porodu17.10.2011
Teda Marusko, takovy vosklivy slovo...vocas. Kdes to slysela? Odjakziva se rika si delas kozy.
    Re: návrat k lezení po porodu16.10.2011
tyzje cyp!!!
 Re: návrat k lezení po porodu16.10.2011
Napsala jsem ti něco do mailu, aby si na mě chlapci taky nesmlsli
 Re: návrat k lezení po porodu16.10.2011
Nechci tě zrazovat, ale je možné, že dlouhou dobu po porodu nebudeš lézt.
a) po porodu je to
 Re: návrat k lezení po porodu17.10.2011
Ahoj, já jsem lezla tak do 5 měsíce. 3 měsíce po porodu už jsem v kolmém lezla to samé, co před těho
 Re: návrat k lezení po porodu17.10.2011
Caute, prvotne gratulace, druhotne pisu ja (upman) a zena (Misa diktuje).

Mame ted ro
  Re: návrat k lezení po porodu19.10.2011
Jo, tak nějak to je. Máme tříleté dítě a vydrží tak 3-4 cesty, pak už to moc nejde.
S oblast
 Re: návrat k lezení po porodu18.10.2011
Debaty o lezeni v tehotenstvi tady jiz byly. Jedna nedavno, i jini zde nyni diskutujici se toho ucas
  Re: návrat k lezení po porodu18.10.2011
Ad 1) až 5)
Dotaz byl "návrat k lezení po porodu"
   Re: návrat k lezení po porodu18.10.2011
Na návrat k lezení po porodu by mohly odpovědět taky třeba Simona Ulmonová, Saša Gendová či Ájka Zem
  Re: návrat k lezení po porodu18.10.2011
Každý porod je riziko, těhotenství je riziko, život je riziko, jenom smrt je nakonec bez rizika.
 Re: návrat k lezení po porodu18.10.2011
To záleží na spoustě věcí.... když bude porod v pohodě, mimino pohodář, tak to jde podle mě rychle.
 Re: návrat k lezení po porodu18.10.2011
Já lezla do pátého měsíce, pak hned po šestinedělí, ale postupně a zlehka, stejně to jinak nešlo. Po
  Re: návrat k lezení po porodu19.10.2011
Přesně tak, nemá smysl si nic malovat. Mě se teda svět docela změnil a docela jsem čuměl.

 Nákup v ARCU na fakturu15.10.2011
Ahoj,
prosím o radu. Letos v létě jsem zaslechl že je možné nakoupit v Arcu materiál na fakturu a že mi ho tak prodají levněji, prý bez DPH? Nevíte o tom někdo něco bližšího? Za týden se tam chystáme a máme v plánu nakoupit nějaký meteriál, tak byc
 Re: Nákup v ARCU na fakturu15.10.2011
Daňově je to možné. Ale je to fakt složitý. V kostce: Přijdeš do italského krámu, předložíš doklady
  Re: Nákup v ARCU na fakturu15.10.2011
Aha, dík za odpověď, to co mi v tom krámě v létě říkali ti co tam nakupovali na fakturu bylo dost zj
  Re: Nákup v ARCU na fakturu16.10.2011
Ještě bych doplnil, že pokud toho nakoupíš nad 10mil. za účetní období, tak jsi povinnen registrovat
 Re: Nákup v ARCU na fakturu16.10.2011
Upřímně nechápu proč všichni nakupují v Arcu. Letos jsem tam byl 3x a ani jednou nenarazil na nic co
  Re: Nákup v ARCU 16.10.2011
Je to jak říkáš nejsou to zázraky, ale například jsem koupil Garmonty za 30 a pak i za 18E, 3/4 kalh
   Re: Nákup v ARCU 16.10.2011
Garmonty jsi nenapsal konkrétně, takže to může být široký pojem, 3/4 Direct Alpin jsem koupil za 250
    Re: Nákup v ARCU 16.10.2011
Ty Garmotny byly sticky weekend v roce 2001 kdy u nás stály 2500,- , Beal Combi jsem v době kdy jse
     Re: Nákup v ARCU 17.10.2011
jj souhlas, ne vždy a ne všechno je tam levné, ale když už tam jedeš lézt, tak si myslím že se vypla
  Re: Nákup v ARCU na fakturu16.10.2011
Taky mám pocit, že už to tam není to, o čem se píše na lezci. Ale já tam jezdím pro 5.10 a ty jednak
   Re: Nákup v ARCU na fakturu16.10.2011
Snad jen mádžo, to tam vyjde sotva na polovic, co u nás a presso za éčko, který je fakt dobrý.
    Re: Nákup v ARCU na fakturu16.10.2011
Letos v létě Tendon Classic 10mm,70m za 79E, tzn asi 1900 Kč, neříkám, že nemůžeš na podobnou akci n
     Re: Nákup v ARCU na fakturu16.10.2011
Jinak karabiny tam mají trvale okolo 4,5-6E za HMS, 5-7E za presa nebo např. oválný ocelky za 3E což
      Re: Nákup v ARCU na fakturu17.10.2011
Krome toho ze na dovolene se vzdy nakupuje trochu snadneji, tak je mnohem vetsi vyber vseho. Kolikra
       Re: Nákup v ARCU na fakturu17.10.2011
Presne tak a o tom to je. Jedes do Arca na podzim, neco polezes, projdes krasne a plne kramy, ktere
       Re: Nákup v ARCU na fakturu17.10.2011
Paradox je, že krámy se tváří jako samostatné, ale majitel je jeden.
        Re: Nákup v ARCU na fakturu17.10.2011
A kdo je ten majitel? Zmrzlinář Marco? :=)
         Re: Nákup v ARCU na fakturu17.10.2011
Tak dá se předpokládat, že tři Red Pointy budou mít stejného majitele, to by snad nikoho nenapadlo,
          Re: Nákup v ARCU na fakturu17.10.2011
Většina obchodů má skutečně jednoho majitele a to je majitel Vertikalu... Třeba Lasportiva 100%!
           Re: Nákup v ARCU na fakturu17.10.2011
není to Hudy? :-D
            Re: Nákup v ARCU na fakturu18.10.2011
je to Fabio L.
            Re: Nákup v ARCU na fakturu20.10.2011
Hudy ne, ten pracuje s maržema úplně jinak.
  Re: Nákup v ARCU na fakturu19.10.2011
Výhodný nákup? Třeba hex od Campu č.11 za 11 EUR (to si pamatuju přesně); sada čtyř tricamů (0,5-2)

1   ...   686   687   688   689   690   691   692   693   694   695   696   697   698   699   700   701   702   703   704   705   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 návrat k lezení po porodu
Mám dotaz pro ženy. Jak dlouho po porodu jste byly schopné se vrátit k lezení a jak to šlo?Jsem na začátku trochu rizikovějšího těhotenství, takže se musím na celou dobu vzdát i TR a trochu mě děsí, jaký bude návrat. Už se nemůžu dočkat, až budu moct zase začít..:)
Káča12:59:51 15.10.2011
odpovědět 
 Re: návrat k lezení po porodu
Nejsem žena, ale moje žena mohla v pohodě lézt (cca 5 UIAA na skalách) cca měsíc po porodu. Moc se jí ale nechtělo - hormony pracují pro dítě a proti matce.
Kuba Turek19:24:07 15.10.2011
odpovědět 
 Re: návrat k lezení po porodu
Ked si sa nerozhodla pre potrat, tak este existuje druha alternativa a to tzv. hniezda zachrany, prosto kontajner kde decko po porode strcis a uz sa on nemusis viac starat. To tvoj navrat k lezeniu zaiste enormne urychli, ziadny nanichodny fafrnok ta nebude rozptylovat a rusit od odskrtavania okienok v treningovom plane.
Uplne idealne ale je dieta dat na adopciu za nejaky motivacny poplatok, to su potom aj prostriedky na zimnu pripravu v teple. Pripadne sa to da doviest do dokonalosti tym, ze po vrchole sezony vynosis dieta ako nahradna matka, a zo ziskanych prostriedkov potom trenujes dalsie 2-3 sezony, tvorivosti sa medze nekladu.
M.22:13:48 15.10.2011
odpovědět 
  Re: návrat k lezení po porodu
vole.
23:06:49 15.10.2011
odpovědět 
  Re: návrat k lezení po porodu
tak na takovou odpověď jsem čekala, jen něvím, co má společného s mým dotazem. Ale prosím nenamáhej se, nic rozumnýho z tebe stejně nevypadne a akorát by to tu zabíralo místo. Jinak dotaz byl preventivně mířen na ženy. I když Kubovi Turkovi děkuji:)
23:51:56 15.10.2011
odpovědět 
   Re: návrat k lezení po porodu
Konzultoval jsme to se svojí ženou, než jsem napsal :-) Takhle to bylo dva měsíce po porodu http://youtu.be/OPDxyb8eiG4
Kuba Turek01:21:02 16.10.2011
odpovědět 
    Re: návrat k lezení po porodu
super, díky, máte krásný mimčo a rodiče vypadaj spokojeně a tak to má být. Ať už s lezením nebo bez něj:)
Káča18:22:09 16.10.2011
odpovědět 
     Re: návrat k lezení po porodu
Jestli to bylo na mě, tak tomuhle mimču je už skoro osmnáct a říká je lezení je nuda a že to pravý dobrodrůžo je lov kešek!
Kuba Turek17:34:45 17.10.2011
odpovědět 
   Re: návrat k lezení po porodu
Jaaj este dobre ze si sa ozvala, na jeden podstatny moment som pozabudol: aby sa ti to uz neopakovalo je velmi vhodne uvazovat o sterilizaci.
M.14:00:59 16.10.2011
odpovědět 
    Re: návrat k lezení po porodu
Milé M., tohle jsi už předváděl u několika podobných celkem seriozních dotazů několika žen. Není Ti to trapné, když jim takhle odporně znechucuješ nejhezčí období života?
Kuba Turek17:56:22 16.10.2011
odpovědět 
     Re: návrat k lezení po porodu
starej Freud by to byl schopen vysvetlit celkem snadno, s pomoci cizich slov. Dneska se tomu rika normalni uchyl.. a dlab na nej, provokace tohoto druhu jsou dost ubohym pokusem nejakyho deprivanta o upoutani pozornosti.
19:21:57 16.10.2011
odpovědět 
     Re: návrat k lezení po porodu
Jake nejhezci, jake nehjezci?! Kubo, dyt vona nemuze lezt, je v jinaci, jeste k tomu na rizikaci, tak jake nejhezci vobdobi Turku, to si delas jako vocas??
Maruska20:41:10 16.10.2011
odpovědět 
      Re: návrat k lezení po porodu
Teda Marusko, takovy vosklivy slovo...vocas. Kdes to slysela? Odjakziva se rika si delas kozy.
04:33:02 17.10.2011
odpovědět 
    Re: návrat k lezení po porodu
tyzje cyp!!!
pepa18:42:34 16.10.2011
odpovědět 
 Re: návrat k lezení po porodu
Napsala jsem ti něco do mailu, aby si na mě chlapci taky nesmlsli
Jiřina20:13:19 16.10.2011
odpovědět 
 Re: návrat k lezení po porodu
Nechci tě zrazovat, ale je možné, že dlouhou dobu po porodu nebudeš lézt.
a) po porodu je to celkem změna a dost fyzicky náročná
b) ještě dobu po porodu bude dítě potřebovat relativně často nakojit, každý večer vykoupat atd.
c) okolo 2-3 let budete hledat oblasti, kde nejsou šutry, výšky svahy, vyhybat se pískovcovým věžím atd. a těch taky moc není.

Uvědom si, že už to nikdy nebo docela dost dlouho nebude tak jako před dětmi. A to nejsem odpůrce dětí.
20:40:31 16.10.2011
odpovědět 
 Re: návrat k lezení po porodu
Ahoj, já jsem lezla tak do 5 měsíce. 3 měsíce po porodu už jsem v kolmém lezla to samé, co před těhotenstvím (což je tak 7, 7+) a za měsíc i 7 v převisech. Na umělce teď lezu víc než kdy před tím, stačí najít jiné maminy a chodit lézt dopoledne, kdy je málo lidí. Na skalách to taky jde, jen se to hold musí mimču přizpůsobit. Stačí najít někoho do trojky a točit se. Z písků je nejlepší Tisá, nízké věžě a dole pískoviště. Takže držím palce.
Katka13:14:14 17.10.2011
odpovědět 
 Re: návrat k lezení po porodu
Caute, prvotne gratulace, druhotne pisu ja (upman) a zena (Misa diktuje).

Mame ted rocni dvojcata a lezecke dilema jsme resili oba - Misa lezt nemohla (rizikac) a ja nemel s kym. No ja to poresil s kamosema a Misa se mnou zacala na plno lezt az 4 mesice po porodu - a svete div se, de facto se nezhorsila.

Pocitej s tim, ze ze zacatku, dokud bude prte spis spat, se da lezt snadneji. U nas to byla nadhera do 6ti mesicu veku; pak uz deti tak casto nespi, alias neni tolik casu na ciste lezeni. Ted (v roce) lezeme max 2-3h/den, vetsinou uspime deti, pak par prasku, pak zase deti a totez az vecer.

Alias podle me otazkou neni, kdy budes moc lezt sama (ve 4 mes to slo po dvojcatech), zalezi na unave, vycerpani, to se da snadno prekonat - ale spis jestli ti prcek dovoli lezt a nebude permanentne vyzadovat mamku u sebe.

Kazdopadne hlavu vzhuru - kde jsi skoncila, tam zase zacnes, o techniku neprijdes a sila se vrati velice rychle :)
upman family16:04:51 17.10.2011
odpovědět 
  Re: návrat k lezení po porodu
Jo, tak nějak to je. Máme tříleté dítě a vydrží tak 3-4 cesty, pak už to moc nejde.
S oblastma je taky kříž. Protože to dítě musí pod skalama něco dělat a to na mnoha místech v tomhle věku nejde. Ideální je Jura, ale tu máme přes 400 km. A tam je potřeba to dítě dostat a vrátit se v duševní phodě ještě nazpět.
Obecně je největší problém mezi 6. měsíce a čtvrtým rokem.
07:45:59 19.10.2011
odpovědět 
 Re: návrat k lezení po porodu
Debaty o lezeni v tehotenstvi tady jiz byly. Jedna nedavno, i jini zde nyni diskutujici se toho ucastnili ... Mam-li se kriticky zamyslet nad Tvym dotazem, musim bohuzel napsat, ze si myslim, ze je prinejmensim ambivalentni.

Ad. 1 neni nic jako trochu rizikovejsi tehotenstvi. Je pouze rizikove tehotenstvi. Rizikove tehotenstvi je hodnoceno jako rizikove podle velmi presnych kriterii. z hlediska lezeni neni v podstate rozdil mezi fyziologickym a patologickym tehotenstvim. Lezeni v tehotenstvi lze povazovat za rizikove.
Kdyby evoluce chtela abys lezla tehotna ci kojici jsi nejspise opice cinici tak v boji o potravu v korunach stromu - tohle skutecne neni impertinentni - pouze konstatujici realitu ...
Ad. 2 pouzit v jednom odstavci oznameni, ze jsi tehotna a zaroven se musis vzdat lezeni je neobvykle, kazdopadne sdeleno verejne, tedy komentovatelne verejne.
Ad. 3 nevim, zda kladne hodnotit Tve rozhodnuti nelezt "ani TR" jako dobre, vlastne nevim zda kdyby Tve tehotenstvi nebylo rizikove by si byvala lezla. Kazdopadne, si myslim, ze je vice nez dobre, ze nelezes.
Ad. 4 navrat k vykonnosti pred tehotenstvim - je to dulezite? lezeni zivi Tebe nebo Tvou rodinu? Pokud nelezes vic nez cca 8+ - 9 muze ti to byt jedno (ted jsem asi hodne lidi nastval :) 7c je jen 7c ...). Jestli lezes vic, tipoval bych par mesicu treninku a jses zpet, mozna lepe, jelikoz trenovat zacnes efektivneji z duvodu nedostatku casu. Ve druhem pripade dej pozor na slachy, estrogeny (poporodni obdobi vcetne laktace) obecne rozvolnuji vazivo a to nejen na prstech ale treba i v oblastech, kde vznikaji kyly.
Ad. 5 K DEBATE V TEHOTENSTVI LEZT CI NELEZT? moje specializace je jina nez gynekologie porodnictvi, bohuzel o neco smutnejsi a bohuzel v detskem veku (ale nakonec druhym lezoucim s tehotnou je jeji dite). Skoda, ze to sem nedal nektery lezouci gynekolog porodnik, asi nelezou nebo nechodi na lezce.cz ...
Jedno vim jiste, jedna z nejrespektovanejsich profesnich organizaci gynekologu a porodniku na svete (American Congress of Obstetricians and Gynecologists) vydala nasledujici Guideline - http://www.ncbi.nlm.nih.gov /pmc/articles/ PMC1724598/ ?tool=pubmed (odstran mezery). V tomto doporuceni se explitne hovori a NEDOPORUCENI sportu s rizikem padu nebo abdominalniho traumatu. Pokud je mi znamo (mohu se mylit nebo neni uvedeno na prislusne www) Ceska gynekologicka a porodnicka spolecnost podobne doporuceni nevydala. Kazdopadne doporuceni spolecnosti americke je v podstate zavazne pro tisice (mozna desetitisice) clenu - lekaru. Nemam jediny duvod si myslet, ze by lokalni ceska spolecnost doporuceni v tak zasadnich bodech jako je riziko padu ci abdominalni trauma modifikovala. Vsem co by chteli tema rozvadet, nemohu se venovat debate na tema lezeni TR - lehke cesty, dulezitost pocitu tehotne zeny, cteni vlastniho tela, debata "blby aroganti chlapi bez dusicky" vs. "holky co to chapou", zkuseny porodni asistentky, moje zena v devatym mesici vylezla na Everest nohama napred a drzela tu plitkou listu a nas kluk stejne vcera dostal Nobelovku, atd ...
Lezu (lezl) jsem dlouho - na zemi jsem skoncil padem celkem 4x, z toho 3x jsem mel jisteni nad sebou. TR neni zaruka, ze nespadnes. Do sedaku se deloha i s ditetem proste zamkne - studie, ktera by ukazala, ze se zvysuje riziko placentarniho traumatu neexistuje (nikdo by ji nepovolil). O prsaku v dnesni dobe nikdo poradne nevi, ale to je jedno.
Ad. 6 lezeni s detmi - nehodnotim, sam mam dite a do skal jsem jej bral. KAZDOPADNE vsem pohodarum, co doporucujou - neni to tak dlouho co jsme se tady skladali na dceru jednoho spickoveho Ruskeho lezce, pamet je kratka a spatne se rychle vytesnuje. Ta holcicka mela tezke polytrauma po padu mnohasetkiloveho bloku, ktery na ni hodil vlastni otec. Strasne nestesti. Prezila to - za cenu mnoha tydnu intenzivni pece, rozsahle komplexni rehabilitace a amputace ruky. jeste jednou - strasny nestesti, tohle se stalo a slysel o tom v podstate cely lezecky svet ... brat deti do skal je predevsim odpovednost ...
Ad. Upman - je krasne udelat z rodinneho zivota serial na pokracovani ...

Jakub06:07:57 18.10.2011
odpovědět 
  Re: návrat k lezení po porodu
Ad 1) až 5)
Dotaz byl "návrat k lezení po porodu"
Honza12:33:19 18.10.2011
odpovědět 
   Re: návrat k lezení po porodu
Na návrat k lezení po porodu by mohly odpovědět taky třeba Simona Ulmonová, Saša Gendová či Ájka Zemanová a taky třeba spousta dalších, po porodu, dost vostře lezoucích mamin. Před porodem lezly mimochodem taky dost vostře. Na příkladu třeba i nedávno zmiňované Lynn Hill je jasně vidět že to jde.
13:20:16 18.10.2011
odpovědět 
  Re: návrat k lezení po porodu
Každý porod je riziko, těhotenství je riziko, život je riziko, jenom smrt je nakonec bez rizika.
Kuba Turek13:23:39 18.10.2011
odpovědět 
 Re: návrat k lezení po porodu
To záleží na spoustě věcí.... když bude porod v pohodě, mimino pohodář, tak to jde podle mě rychle. Pokud skončíš třeba s rozestoupenejma břišníma svalama, jizvou přes celý břicho, s nedonošeným miminem na JIPce atd., tak budeš mít asi jiné starosti, než lezení.
S miminem to docela jde, pak je hrozné období od chvíle kdy dítě začne lézt až do doby, kdy dostane trošku rozum a dá se ovládat dálkově (hlasem).
Moje děti byly jako mimina hrozný prudiči, žádný miminko spinkající v kočárku zatímco rodiče lezou, pěkně řev na lesy (na stěnu) takovej, že jsme to po pár pokusech vzdali. Chce to mít někoho do trojky a střídat se...
No a pak pořád záleží na temperamentu dětí (doporučuju tak dva tři kousky, protože pak se zabaví spolu a stačí je prostě vypustit) - moje se mnou tak od čtyř let vydrží den ve skalách, ale stejně to není takové, že by člověk mohl jít a práskat jednu cestu za druhou. Jsou mezi tím svačinky, zalepování kolen, pak natáhnout něco lehkého pro děti, pak zase svačina, mezitím oblíkat, svlíkat, převlíkat, lovit děti z potoka a tak :-). To v lepším případě... v horším budeš mít celý den neuvěřitelně protivné dítě, které večer dostane horečku a bude zvracet (ve stanu) a s kterým ráno pojedeš sedm hodin domů k dr. pro antibiotika na angínu :-)

No a pak záleží na psychice a hormonech... mateřské pudy jsou "svinstvo", já jsem první rok ani nijak netoužila po tom, abych od dětí někam vypadla (a s rodinou se dalo, ale byla to výprava velrybářská - plínky, kašičky, kočárky / nosítka... takže si to člověk taky musel rozmyslet, jeslti to všechno bude podstupovat).
A pak je tu ještě jeden moment - v okamžiku, kdy děti povyrostou, budeš s nima nejspíš chtít podnikat i jiné věci než lezení - učit je jezdit na kole, plavat, lyžovat... přijde mi, že mladší děti nejde omezit jen na ty skály, že se potřebujou naučit spoustu věcí...
CP16:34:30 18.10.2011
odpovědět 
 Re: návrat k lezení po porodu
Já lezla do pátého měsíce, pak hned po šestinedělí, ale postupně a zlehka, stejně to jinak nešlo. Podotýkám, že všechno proběhlo v nejlepším pořádku jak pro mě, tak pro dítě. V dobré kondici, s pocitem, že to zas jde jsem byla tak po čtyřech pěti měsících. Na původní výkonnosti těžko říct, ale taky tak nějak. Miminko jsem brala na skály, hlídaly ho tam babičky. Hormony na mě nepůsobily, lezla jsem se stejnou chutí jako předtím. Ještě ti chci napsat, že myslím, že nemá cenu si nic dopředu idylicky malovat, ani se trápit, že něco nepůjde, realita vždycky překvapí. Mě třeba překvapila mile, protože jsem myslela, že to v podstatě pověsím na hřebík a to se nestalo. Dost to všechno závisí na tom, jakou budeš mít podporu ve svém okolí a to jak v rodině tak mezi kamarádama.
Na pitomce, co píšou komentáře se vykašli.
 klara22:07:55 18.10.2011
odpovědět 
  Re: návrat k lezení po porodu
Přesně tak, nemá smysl si nic malovat. Mě se teda svět docela změnil a docela jsem čuměl.
07:51:07 19.10.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1151 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1266 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1117 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi