Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bolest prstů 23.10.2011
Čau potřeboval bych poradit co mám dělat když mě bolí DIP kloub ale pouze když zaloním prsty při otevřeném úchopu je to v pohodě.
 Re: Bolest prstů 23.10.2011
klid a pak tejp a nezalamovat. furt stejný odpovědi, myslim že záračnej lék na tyhle lezecký bolístk
  Re: Bolest prstů 23.10.2011
Presne tak, zazracny lek existuje! CAS :) jestli se udrzis tak co nejdele nelezt a kdyz uz lezt tak
   Re: Bolest prstů 23.10.2011
presne....klid, klid a klid
   Re: Bolest prstů 23.10.2011
presne....klid, klid a klid
   Re: Bolest prstů 23.10.2011
bez zalamovani nikdy nepolezes vic nez 8, zalezi co chces lezt :-) ak tam mas jen zanet, tak na to l
    Re: Bolest prstů 23.10.2011
Presne tak - aj Carlo Traversi v nejakom rozhovore povedal: "I never crimp" a tak aj vyzer
     Re: Bolest prstů 24.10.2011
To su kecy. Carlo vodu kaze a vino pije. Staci si pozriet fotky. Pouziva prevazne half crimp, ale se
      Re: Bolest prstů 24.10.2011
Je to jenom o zvyku, nevim proc bych to mel zalamovat kdyz to udrzim otevrene, kdyz je to tak male z
       Re: Bolest prstů 24.10.2011
To je prave to o com hovorim, vsetko co sa da podrzis na otvoreny uchop a potom, ked musis zalomit,
        Re: Bolest prstů 24.10.2011
A niektore kroky sa s otvorenym uchopom nedaju, najme male oble listy, ked je daleky docah tak chyt
   Re: Bolest prstů 23.10.2011
mimochodem dobrej je wobenzyn.... kdyz to clovek ji celej rok, tak to je i trochu preventivni, snad.
   Re: Bolest prstů 23.10.2011
mimochodem dobrej je wobenzyn.... kdyz to clovek ji celej rok, tak to je i trochu preventivni, snad.
    Re: Bolest prstů 23.10.2011
a taky tapovat!

 Legends only23.10.2011
Adam Ondra vcera vecer vyhral La Sportiva Legends only ve Stockholmu :)
 Re: Legends only23.10.2011
Co to je? kde to najdu?
 Re: Legends only23.10.2011
Co to je? kde to najdu?
  Re: Legends only23.10.2011
kratkej clanek na UKClimbing.com, chystaj i video...
   Re: Legends only24.10.2011
Video je tu
 Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem22.10.2011
Ahoj, o kterém lanu si myslíte, že víc vydrží, při běžném používání?
 Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem22.10.2011
sterling Fusion ION II..
  Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem22.10.2011
Těžko říct. Obecně některý Sterlingy jsou výborný, některý stojí za bačkoru. O tomhle konkrétním nic
   Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem22.10.2011
No je třeba si položit otázku jak a co polezeš. T MASTER 9,4 má o něco slabší oplet než STERLING 9,4
    Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem23.10.2011
dovolil bych si nesouhlasit. Ten tendon vydrzi mene.
     Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem24.10.2011
Dyk to píšu.
   Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem23.10.2011
velmi dobra zkusenost, je na to i udelanej test nekde
    Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem23.10.2011
jo dik, uz jsem to nasel... Lano bych chtel mit do sportovnich oblasti, nacvicovat mi moc problem ne

 Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
Ta fotka by asi měla patřit k diskuzi pod článek o Hlaďáku.  Tohle se venku leze jako boulder bez lana, jenom s více kámošema a matracema
 Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
jj a kruhy 3m od sebe.. taky to chlapci vytlučou?
  Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
pokud Martin Čermák nemá aspoň tři metry, tak tam vzdálenost kruhů není ani v jednom případě větší n
   Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
Jo, žerete bobule, mágujete, trénujete, kasáte cesty a fotíte pařezy... Neměl před pár lety Miki něj
    Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
:-)) Měkota je samolibej přidrzlej kokot...
     Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Omluva, v sešitě u Kosti to je jinej Miky, ten natvrdlejší s tvrdym "y".
 Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
Venku? Jako mimo překližku? V který hale to je?
  Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
venku, jako za hranicema českýho blbákova
 Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Můžeš mi prosím prozradit, kde v zahraničí lidi lezou 17m vysoké bouldery jen s matracemi a kamarády
  Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Docela pěkný příklad předvedla v jednom filmu Lisa Rands, tuším v Bishopu. Pokud si prolítneš intern
   Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Nereaguji na anonymy,tak jen vyjímečně.Hele vem si matrace a přijeď,když to vylezeš solo! tak to jiš
   Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Nereaguji na anonymy,tak jen vyjímečně.Hele vem si matrace a přijeď,když to vylezeš solo! tak to jiš
    Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Nereaguji na anonymy, takže jenom výjimečně (to abych trochu parafrázoval tvůj úvod s čárkou nad jin
     Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Soucasti Cermiho podpisu byl i email a odkaz na denicek s plnym jmenem, takze jestlis nedokazal desi
    Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Zrovna ty čermy bys měl zalézt zpátky do díry nebo do nějaké XIIa na Dubsku či 8c bouldru, co jich m
     Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
cermy s anonynama hlavne ty nezacinej.dlouho si se vydaval za nekoho jinyho,ve svym denicku.miki,a
   Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Jasný že na fotce ještě není v 17ti metrech, ale kdybys koukl do průvodce, zjistíš, že ta cesta pokr

 Kalifornie21.10.2011
Ahoj. Stěhuju se do kalifornie, do Orange Country. Chtěl bych se poptat jak je to v americe s lezenim? Potřebuje člověk nějakou povolenku a vztahuje se standartní zdravotní pojištění i na lezení?
 Re: Kalifornie21.10.2011
pojišŤovny jsou soukromé, takže fakt záleží na pojišťovně a druhu pojištění. Mělo by to být OK (zkuš
  Re: Kalifornie22.10.2011
Díky, skvělý informace:). Já taky považuju sport climbing za nudu a americkej styl mi sedí.
<
 Re: Kalifornie21.10.2011
ach jo, kto nevie, ako je na tom kalifornia s lezenim si ani nezasluzi sa tam stahovat..... :-(
  Re: Kalifornie22.10.2011
Kamaráde,

já s tím dostat se tam měl spoustu práce a stěhuju se tam protože jsem odb
   Re: Kalifornie22.10.2011
Ze mu vubec odpovidas, vypatlancovi tentokrat cobolskemu...
    Re: Kalifornie23.10.2011
jo, presne :)
    Re: Kalifornie23.10.2011
jo, presne :)
   Re: Kalifornie23.10.2011
ved mne je jasne, ze sem nejdes zbierat jahody... ale stahovat sa do lezeckeho raja a nevediet o tom
    Re: Kalifornie23.10.2011
Ale já to přece vím že to je lezecký ráj. Proto jsem tu nabídku vzal a nemůžu se dočkat, že budu líz
 Re: Kalifornie22.10.2011
ještě k těm povolenkám.... jsou místa, které jsou národní parky (Yosemite, Joshua Tree, Zion) nebo n
  Re: Kalifornie22.10.2011
Ahoj CP.

Děkuju za informace. Fakt si toho cením. Těším se tam víc a víc :)
   Re: Kalifornie25.10.2011
tak jeslti ti nevadí trad, tak si tady užiješ...
akorát asi budeš mít kolem LA dost vedro :-)

 Jizerky21.10.2011
Ahoj, doporučte nějakou pěknou oblast na seznámení s Jizerkama. Jištění po vlastní nevadí.Cesty tak(do) kolem 6 UIAA.
 Re: Jizerky21.10.2011
okolí Gorily třeba
  Re: Jizerky21.10.2011
Nejlepší je samozřejmě okolí Zvonu. Od pěkných jedniček a dvojek až do těch tvrdých šestek všeho dru
 Re: Jizerky21.10.2011
Zahradní stěna a Nos
 Re: Jizerky21.10.2011
Frýdlantská věž, Horní a Dolní Lysé skály a kvaky okolo
 Re: Jizerky21.10.2011
Jen bych tě upozornil na to že i když lezeš 6 UIAA nemusí to nutně znamenat že polezeš jizerský 4ky
  Re: Jizerky21.10.2011
V tom pripade neco (nekdo) neni v poradku...
   Re: Jizerky22.10.2011
no ona tam dlouho byla klasifikace jen do stupne c. 6...
   Re: Jizerky22.10.2011
V pořádku je všechno. Pouze platí, že jizerská klasifikace se nerovná UIAA klasifikaci - a ani se ro
    Re: Jizerky23.10.2011
chce si to na tu klasu zvyknout, jinak ok
    Re: Jizerky23.10.2011
chce si to na tu klasu zvyknout, jinak ok
 Re: Jizerky24.10.2011
Jizerky jsou tak trochu hory, takže když k nim tak budeš přistupovat, nic nepokazíš. Dobrý je pořídi
 Re: Jizerky24.10.2011
... A pro fajnšmekry je tu kolečko Koza - Červené skály - Ostří - Skrytá - Jízdenka - Sviní Kámen -
  Re: Jizerky24.10.2011
Vrahu...

 Roviště - omezení21.10.2011
Most přes Vltavu u Roviště je zavřený, a má být zavřený až do 30. 10. Tak s tím počítejte, pokud se tam chystáte.

 Rezat lano??20.10.2011
Zdar, potreboval bych radu. Mam Tendon Master 9,7 70m, uz 5 let. Je hooodne lezene, ale velmi malo padane, nenacvicovaly se na nem cesty, nepadalo se na stejne delce xkrat. Par metru od obou koncu je ,,vyzvejkany'' oplet, posunuje se po jadru, je takovy p
 Re: Rezat lano??20.10.2011
Lano řežu když z něj vyleze jádro, nebál bych se toho, že by to bylo nebezpečný...
 Re: Rezat lano??20.10.2011
Mě se to stává roky, dřív nebo pozdějc u všech lan, který používám na stěně s děckama. Ve stejný vzd
 Re: Rezat lano??20.10.2011
To já bych to zase šmiknul. Mám stejnej model, možná o něco mladší a dělá to stejný, padaný konce za
  Re: Rezat lano??21.10.2011
ze 70 mas 60, mozna 65. to je porad dost, takze rezat, udelat smycky, ty rozdat a jdnu dve si nechat

 Skály Jížní Moravy20.10.2011
Ahoj, sháním někoho, kdo zná skály Jížní Moravy. Chtěl bych se tuto sobotu někam vypravit. Přidáš se, vyznáš se?
 Re: Skály Jížní Moravy20.10.2011
Znám, klidně napiš co chceš za typ lezení a kam - Jižní Morava je široký pojem a zkusím poradit:-).
  Re: Skály Jížní Moravy20.10.2011
Ale nechtěj, aby se přidal....nebo necháš lezení a začneš hrát šachy...:)
   Re: Skály Jížní Moravy20.10.2011
Vieš niečo, čo Vlk netuší?
    Re: Skály Jížní Moravy20.10.2011
Tak to je výzva, vyraž s Vlkem, uvidíme kdo přestane lízt. :D
     Re: Skály Jížní Moravy20.10.2011
Já určitě ne, ani na smrtelný posteli, ale to si ještě počkáte, mám životů jako kočka:-).
      Re: Skály Jížní Moravy20.10.2011
... no toho se právě všichni bojíme.

To Aleš - pojeď se mnou na Koně, sektor světovéh
       Re: Skály Jížní Moravy22.10.2011
a začneš hrát šachy zase :)

 Studený masiv20.10.2011
Ahoj, znáte někdo lezení na Studeném masivu? Dá se tam zalozit i teď...když už není moc teplo...nebo je to tam opravdu studený?:) Dík za info.
 Re: Studený masiv21.10.2011
Jestlimyslíš ten nad Ustím,tak už bude zelený a mokrý.Je otočený na sever.

1   ...   684   685   686   687   688   689   690   691   692   693   694   695   696   697   698   699   700   701   702   703   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Fotka dne - Chytač snů
Ta fotka by asi měla patřit k diskuzi pod článek o Hlaďáku.  Tohle se venku leze jako boulder bez lana, jenom s více kámošema a matracema
pískař10:49:40 22.10.2011
odpovědět 
 Re: Fotka dne - Chytač snů
jj a kruhy 3m od sebe.. taky to chlapci vytlučou?
p.11:53:39 22.10.2011
odpovědět 
  Re: Fotka dne - Chytač snů
pokud Martin Čermák nemá aspoň tři metry, tak tam vzdálenost kruhů není ani v jednom případě větší než 1,8-2,0 m
12:27:01 22.10.2011
odpovědět 
   Re: Fotka dne - Chytač snů
Jo, žerete bobule, mágujete, trénujete, kasáte cesty a fotíte pařezy... Neměl před pár lety Miki nějakou hlášku o etice v sešitě u Kosti? Ale možná nevisí presa v borhákách, ale ve smyčkách :-)
Bída13:10:00 22.10.2011
odpovědět 
    Re: Fotka dne - Chytač snů
:-)) Měkota je samolibej přidrzlej kokot...
Petr 16:19:47 22.10.2011
odpovědět 
     Re: Fotka dne - Chytač snů
Omluva, v sešitě u Kosti to je jinej Miky, ten natvrdlejší s tvrdym "y".
Bída01:32:12 23.10.2011
odpovědět 
 Re: Fotka dne - Chytač snů
Venku? Jako mimo překližku? V který hale to je?
17:35:31 22.10.2011
odpovědět 
  Re: Fotka dne - Chytač snů
venku, jako za hranicema českýho blbákova
19:54:38 22.10.2011
odpovědět 
 Re: Fotka dne - Chytač snů
Můžeš mi prosím prozradit, kde v zahraničí lidi lezou 17m vysoké bouldery jen s matracemi a kamarády? To už by se dalo považovat za solidní free solo výstupy.
Honza01:09:36 23.10.2011
odpovědět 
  Re: Fotka dne - Chytač snů
Docela pěkný příklad předvedla v jednom filmu Lisa Rands, tuším v Bishopu. Pokud si prolítneš internet, najdeš další příklady. Předpokládám, že ten traverz na snímku, kde je nejtů jak nasráno, není těch sedmnáct metrů, o kterejch píšeš
07:15:35 23.10.2011
odpovědět 
   Re: Fotka dne - Chytač snů
Nereaguji na anonymy,tak jen vyjímečně.Hele vem si matrace a přijeď,když to vylezeš solo! tak to jištění klidně vytluču.Jo a vem si i kámoše,z té vejšky a vtom svahu tě fakt chytat nebudu :))
p.s.příště s jasnym podpisem,jinak neodpovidám.
 Čermy09:31:28 23.10.2011
odpovědět 
   Re: Fotka dne - Chytač snů
Nereaguji na anonymy,tak jen vyjímečně.Hele vem si matrace a přijeď,když to vylezeš solo! tak to jištění klidně vytluču.Jo a vem si i kámoše,z té vejšky a vtom svahu tě fakt chytat nebudu :))
p.s.příště s jasnym podpisem,jinak neodpovidám.
 Čermy09:32:11 23.10.2011
odpovědět 
    Re: Fotka dne - Chytač snů
Nereaguji na anonymy, takže jenom výjimečně (to abych trochu parafrázoval tvůj úvod s čárkou nad jinou samohláskou). Pro mě je Čermy stejně anonymní, jako prázdná pozice v kolonce "autor". tak už to na internetu bývá. Nevím, jestli je to jméno, přezdívka, krycí jméno, fikce, recese,.... Že ten traverz je zprasenej přemírou jištění, o tom se asi dá těžko pochybovat. Že to není 17 metrů, to je z fotky taky zřejmé. A že u některejch bouldrů je hrozný letiště, tak už to bývá.
Černy13:08:54 23.10.2011
odpovědět 
     Re: Fotka dne - Chytač snů
Soucasti Cermiho podpisu byl i email a odkaz na denicek s plnym jmenem, takze jestlis nedokazal desifrovat kdo je Cermy tak ti to mozna uz tak nepali jako kdysi. Mozna je to jen nedostatkem maglajzu v krvi. Pominu ze prezdivku vetsina lidi zna. Mozna by i stacilo si priste precist popisek k fotce o ktere placas.
13:59:26 23.10.2011
odpovědět 
    Re: Fotka dne - Chytač snů
Zrovna ty čermy bys měl zalézt zpátky do díry nebo do nějaké XIIa na Dubsku či 8c bouldru, co jich máš plno pod palcem. Ty bys prostě měl držet papulu- jseš totálně nedůvěryhodný člověk. |Fujtajbl.
nesmrtelný blázen13:14:50 23.10.2011
odpovědět 
     Re: Fotka dne - Chytač snů
cermy s anonynama hlavne ty nezacinej.dlouho si se vydaval za nekoho jinyho,ve svym denicku.miki,a ty delate u vas cesty trosku ve svym stylu.je pravda ze obcas v tom hnoji jinak nejde.
gorbi13:45:06 23.10.2011
odpovědět 
   Re: Fotka dne - Chytač snů
Jasný že na fotce ještě není v 17ti metrech, ale kdybys koukl do průvodce, zjistíš, že ta cesta pokračuje dál až do výšky 17m. Takže se to za boulder považovat nedá.
Honza18:37:38 23.10.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi