Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
Bouldry:
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231189 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10

Prodejny
bart´s port - Praha 2
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
HUDYsport - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Spolulezkyně24.10.2011
Ahoj, sháním spolulezkyni z Brna či blízkého okolí, teď přes zimu stěna a jak počasí dovolí skála...začátečník nevadí. Martin.
 Re: Spolulezkyně24.10.2011
Co bych vlastně měla splňovat já a co nabízíš?
  Re: Spolulezkyně24.10.2011
Ať tě ani nenapadne lezt líp než borec;-)
  Re: Spolulezkyně24.10.2011
Takovata klasika no...hezka, mila, sympaticka, mit rada lezeni, kolo, bezky, hory, skialpy, feraty,
   Re: Spolulezkyně24.10.2011
Zn. Viem že existuješ :D
    Re: Spolulezkyně24.10.2011
Děláte si legraci, ale já bych vážně chtěla vědět, jestli můžu lézt, ikdyž nějakou tu supervlastnost
     Re: Spolulezkyně16.11.2011
Ahoj, žádnou supervlastnost nepotřebuješ, jen chut lézt :-)
 Re: Spolulezkyně24.10.2011
začátečník v lezení, nebo v sexu?
  Re: Spolulezkyně24.10.2011
Ona nebo on?
 Re: Spolulezkyně24.10.2011
Jojo, kdys to dal do inzerátů, neměl bys tolik komentářů...
 Re: Spolulezkyně25.10.2011
ti to povím rovno....na to že lezeš 10tky v Jure holku nezbalíš :D
  Re: Spolulezkyně25.10.2011
Musel bys lézt jedenáctky.
   Re: Spolulezkyně25.10.2011
:))))
 Re: Spolulezkyně26.10.2011
Už zase ten Martin, co to s tím seznámením spamuje už několik let, nebo jiný Martin ? ;)
  Re: Spolulezkyně26.10.2011
Ideální způsob jak naučit lidi aby používali inzerci k inzerci:))))
   Re: Spolulezkyně16.11.2011
Tohle radši podrobně komentovat nebudu :-P :-D ale jak je vidět paka se najdou všude...

 Ubytování Frankenjura23.10.2011
Ahojte, příští týden chceme jet do Jury, ale v noci už bude zima, víte někdo o možnosti ubytovat někde v teple? A levně? Díky Petr

 Ubytování Frankenjura23.10.2011
Ahojte, příští týden chceme jet do Jury, ale v noci už bude zima, víte někdo o možnosti ubytovat někde v teple? A levně? Díky Petr

 lad pre nedockavcov?23.10.2011
Mate niekto info o lezeni v ladovcovych trhlinach?
Nieco na sposob: http://vimeo.com/7627067
Mer de Glace, Pitztal? nejake rady?
 Re: lad pre nedockavcov?23.10.2011
Leze se všude, kde jsou trhliny. Nejbližší asi Pitztal ve spodní části ledovce, Gosauský ledovec pod

 GG - Stüdlgrat23.10.2011
Zdar alpinisti,
nebyl jste někdo v posledních týdnech na Glockneru Stüdlgratem, že bychom vyměnili informace o "průstupnosti"? Chcem to zkusit ten prodlouženej víkend (bez lyží či sněžnic), tak zda má vůbec cenu tam jezdit, abychom se po
 Re: GG - Stüdlgrat23.10.2011
zkus se zeptat na nemeckejch webech
 Re: GG - Stüdlgrat23.10.2011
Ahoj, taky se tam chystame, pokud nebudu nic vedet, tak se tam chystam treba tak ve stredu zavolat,
 Re: GG - Stüdlgrat23.10.2011
cawo.pre predstavu klikni na Lucknerhaus,livecam ti ukáže ako je tam so snehom od 1900m.nech to lezi
 Re: GG - Stüdlgrat24.10.2011
ahoj !

byli jsme tam o vikendu. ve ctvrtek spadlo cca 20 cisel snehu, takze je nasnez

 Impregnace - softshell23.10.2011
Ahoj
Máte někdo zkušenosti s používáním impregnace na softshellové vybavení (konkrétně Tilak Latok)? Vypral jsem ho ve sportwashi a nevím jestli je ještě potřeba používat impregnaci...
Děkuji za informace
 Re: Impregnace - softshell23.10.2011
Peru to jenom v tom (všechno outdoor oblečení, co mám doma) a na nic už žádnou impregnaci nepoužívám
  Re: Impregnace - softshell23.10.2011
jde o to jestli impregnace protece, nebo ne. impregnace udělá z bundy igelitku, nebo ne? nemam s tim
 Re: Impregnace - softshell23.10.2011
sportwash vetsinou staci,... otestuj, a kdyz se ti bude zdat, ze navlha moc brzy, tak to jeste presp
  Re: Impregnace - softshell23.10.2011
Tak tak, většinou mi to stačí na menší déšť/mrholení atd., následnému putování v kompletním slejváku
   Re: Impregnace - softshell23.10.2011
diky, vyzkousim to.
pepa

 Bolest prstů 23.10.2011
Čau potřeboval bych poradit co mám dělat když mě bolí DIP kloub ale pouze když zaloním prsty při otevřeném úchopu je to v pohodě.
 Re: Bolest prstů 23.10.2011
klid a pak tejp a nezalamovat. furt stejný odpovědi, myslim že záračnej lék na tyhle lezecký bolístk
  Re: Bolest prstů 23.10.2011
Presne tak, zazracny lek existuje! CAS :) jestli se udrzis tak co nejdele nelezt a kdyz uz lezt tak
   Re: Bolest prstů 23.10.2011
presne....klid, klid a klid
   Re: Bolest prstů 23.10.2011
presne....klid, klid a klid
   Re: Bolest prstů 23.10.2011
bez zalamovani nikdy nepolezes vic nez 8, zalezi co chces lezt :-) ak tam mas jen zanet, tak na to l
    Re: Bolest prstů 23.10.2011
Presne tak - aj Carlo Traversi v nejakom rozhovore povedal: "I never crimp" a tak aj vyzer
     Re: Bolest prstů 24.10.2011
To su kecy. Carlo vodu kaze a vino pije. Staci si pozriet fotky. Pouziva prevazne half crimp, ale se
      Re: Bolest prstů 24.10.2011
Je to jenom o zvyku, nevim proc bych to mel zalamovat kdyz to udrzim otevrene, kdyz je to tak male z
       Re: Bolest prstů 24.10.2011
To je prave to o com hovorim, vsetko co sa da podrzis na otvoreny uchop a potom, ked musis zalomit,
        Re: Bolest prstů 24.10.2011
A niektore kroky sa s otvorenym uchopom nedaju, najme male oble listy, ked je daleky docah tak chyt
   Re: Bolest prstů 23.10.2011
mimochodem dobrej je wobenzyn.... kdyz to clovek ji celej rok, tak to je i trochu preventivni, snad.
   Re: Bolest prstů 23.10.2011
mimochodem dobrej je wobenzyn.... kdyz to clovek ji celej rok, tak to je i trochu preventivni, snad.
    Re: Bolest prstů 23.10.2011
a taky tapovat!

 Legends only23.10.2011
Adam Ondra vcera vecer vyhral La Sportiva Legends only ve Stockholmu :)
 Re: Legends only23.10.2011
Co to je? kde to najdu?
 Re: Legends only23.10.2011
Co to je? kde to najdu?
  Re: Legends only23.10.2011
kratkej clanek na UKClimbing.com, chystaj i video...
   Re: Legends only24.10.2011
Video je tu
 Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem22.10.2011
Ahoj, o kterém lanu si myslíte, že víc vydrží, při běžném používání?
 Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem22.10.2011
sterling Fusion ION II..
  Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem22.10.2011
Těžko říct. Obecně některý Sterlingy jsou výborný, některý stojí za bačkoru. O tomhle konkrétním nic
   Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem22.10.2011
No je třeba si položit otázku jak a co polezeš. T MASTER 9,4 má o něco slabší oplet než STERLING 9,4
    Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem23.10.2011
dovolil bych si nesouhlasit. Ten tendon vydrzi mene.
     Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem24.10.2011
Dyk to píšu.
   Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem23.10.2011
velmi dobra zkusenost, je na to i udelanej test nekde
    Re: Sterling 9,4 vs Tendon master 9,4 s complete shieldem23.10.2011
jo dik, uz jsem to nasel... Lano bych chtel mit do sportovnich oblasti, nacvicovat mi moc problem ne

 Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
Ta fotka by asi měla patřit k diskuzi pod článek o Hlaďáku.  Tohle se venku leze jako boulder bez lana, jenom s více kámošema a matracema
 Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
jj a kruhy 3m od sebe.. taky to chlapci vytlučou?
  Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
pokud Martin Čermák nemá aspoň tři metry, tak tam vzdálenost kruhů není ani v jednom případě větší n
   Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
Jo, žerete bobule, mágujete, trénujete, kasáte cesty a fotíte pařezy... Neměl před pár lety Miki něj
    Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
:-)) Měkota je samolibej přidrzlej kokot...
     Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Omluva, v sešitě u Kosti to je jinej Miky, ten natvrdlejší s tvrdym "y".
 Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
Venku? Jako mimo překližku? V který hale to je?
  Re: Fotka dne - Chytač snů22.10.2011
venku, jako za hranicema českýho blbákova
 Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Můžeš mi prosím prozradit, kde v zahraničí lidi lezou 17m vysoké bouldery jen s matracemi a kamarády
  Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Docela pěkný příklad předvedla v jednom filmu Lisa Rands, tuším v Bishopu. Pokud si prolítneš intern
   Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Nereaguji na anonymy,tak jen vyjímečně.Hele vem si matrace a přijeď,když to vylezeš solo! tak to jiš
   Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Nereaguji na anonymy,tak jen vyjímečně.Hele vem si matrace a přijeď,když to vylezeš solo! tak to jiš
    Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Nereaguji na anonymy, takže jenom výjimečně (to abych trochu parafrázoval tvůj úvod s čárkou nad jin
     Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Soucasti Cermiho podpisu byl i email a odkaz na denicek s plnym jmenem, takze jestlis nedokazal desi
    Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Zrovna ty čermy bys měl zalézt zpátky do díry nebo do nějaké XIIa na Dubsku či 8c bouldru, co jich m
     Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
cermy s anonynama hlavne ty nezacinej.dlouho si se vydaval za nekoho jinyho,ve svym denicku.miki,a
   Re: Fotka dne - Chytač snů23.10.2011
Jasný že na fotce ještě není v 17ti metrech, ale kdybys koukl do průvodce, zjistíš, že ta cesta pokr

1   ...   684   685   686   687   688   689   690   691   692   693   694   695   696   697   698   699   700   701   702   703   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 GG - Stüdlgrat
Zdar alpinisti,
nebyl jste někdo v posledních týdnech na Glockneru Stüdlgratem, že bychom vyměnili informace o "průstupnosti"? Chcem to zkusit ten prodlouženej víkend (bez lyží či sněžnic), tak zda má vůbec cenu tam jezdit, abychom se po pás nebořili ve sněhu k nástupu a samotnou cestou .. díky každému za smysluplnou reakci! O.
O.16:51:50 23.10.2011
odpovědět 
 Re: GG - Stüdlgrat
zkus se zeptat na nemeckejch webech
18:40:59 23.10.2011
odpovědět 
 Re: GG - Stüdlgrat
Ahoj, taky se tam chystame, pokud nebudu nic vedet, tak se tam chystam treba tak ve stredu zavolat, cislo nekde na strankach je, pokud by jsi vedel neco blizsiho napis sem nebo na mail, diky moc
Mira20:01:33 23.10.2011
odpovědět 
 Re: GG - Stüdlgrat
cawo.pre predstavu klikni na Lucknerhaus,livecam ti ukáže ako je tam so snehom od 1900m.nech to lezie...
red fox23:06:56 23.10.2011
odpovědět 
 Re: GG - Stüdlgrat
ahoj !

byli jsme tam o vikendu. ve ctvrtek spadlo cca 20 cisel snehu, takze je nasnezeno vpodstate od parkoviste. Uz je to pomerne slehly, od lucknerhutte dal je vrstva cca 30-40 cisel, u studlhutte mistama 60. I tam jsou ale mista kde neni snih zadnej (ofoukany hladky kameni s centimetrovou vrstvickou, takze bacha na kotniky. Skaly jsou suchy, ofoukany. Tak drzim palce !
10:54:03 24.10.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192417)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (20)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (17)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi