Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
boulderingjicin - Jicin
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Teplice
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foto dne bílé Myšky01.11.2011
... nechci bejt moc velkej šťoura, ale čímpak blejskavým má ten fešák na fotce zajištěno??
Při zvětšení fotky to vypadá na kamarády velikosti 6-7. Se mi zdá, jde ta lezecká morálka nějak do hnoje :-/
 Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Třeba to sou jen presa ;) Pochybuju že by se někdo chlubil tim, že to vylez a jistil se při tom frie
 Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Taky mě to napadlo, ale myslim, že to kamarádi nebudou.
 Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Kurva, máš recht, s jedním blýskáním bych byl ochoten připustit, že to je prach na objektivu. Ale ta
  Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Ono to spíš vypadá jako velký abalak, ovšem to je asi blbost... Každopádně jsem zvědavý, v čem to ta
   Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Podle mě jste pěkný truhlíci a rozumbradové co zas jen hledají nějaký problém. Řekl bych, že lezec s
   Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Nevím, co tam mají, ale plastový Tri camy jsou do spár na písek super.
    Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Plastový trikamy,textilní frendy a gumový skoby...
   Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
ale houby, to sou Vacky, meli je v Tesku na sleve...
 Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
To spodní podle mne vypadá zcela jako expreska; dost možná visící z UFA. U toho horního si netroufnu
  Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Debata jak vysita z Novinek. Rad bych tedy ted slysel tu omluvu vod toho cu... co tady nekoho hned n
   Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Přesně jak píše Martas, projížděl jsem si došlé fotky a tahle se mi zalíbila. Ještě na Lezci nebyla.
  Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Ty vole? Tady snad na lezci jsou všichni Sherlockove a pořádní rejpalove. Jasne, že tam jsou frendy
 Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Čus Šťouro, přestaň mžourat do monitoru, vymýšlet konspirační teorie a plivat jedovaté sliny. Lezce
 Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Což vo to, ten abalak by mě nesral, ale ty mačky?! To je fakt dřevo, gdyž já to lez, tak mi stačily
  Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
Hoši jestli někdo z vás rejpalů vyleze tuhle spáru se stejným počtem jištění jako klasik na fotce (u
   Re: Foto dne bílé Myšky01.11.2011
To je super, kolik se tady na každou kokotinu chytne lidí :-)))

 Pád v Rudici01.11.2011
Zdar, jedna paní v Rudici povídala, že byla u skal nějaká záchranná akce, pád z pěti metrů, vrtulníky atd. Neví někdo, co se stalo?
 Re: Pád v Rudici01.11.2011
To je už týždeň stará informácia... tzn. stalo sa to v sobotu, 22.10.
  Re: Pád v Rudici01.11.2011
Fakt? A kdy se to stalo? Prijeli jsme v 13 a odjizdeli posledni. Preju brzke uzdraveni.

 Průvodce - Západní Čechy31.10.2011
Zdravím, nemá někdo v el. podobě nějakého průvodce skal v Západních Čechách, klasickou knihu se mi už nedaří sehnat. Díky
 Re: Průvodce - Západní Čechy31.10.2011
 Scarpa F3 a TLT31.10.2011
Ahoj, poradí někdo jak řešit neustále vyhazující patu u techa (Dynafit TLT Vertical FT) s botama Scarpa F3? Podložku pod nártem mám, nicméně je trochu vzadu, aby se tam vešli harscheisny. Nutno dodat, že boty mají délku skeletu 330 mm a já mám skoro 2 met
 Re: Scarpa F3 a TLT01.11.2011
F3 nemám, ale už nějaký pátek na TLT jezdím. Možná jsi se svojí výškou a váhou na hranici vypínací s
 Re: Scarpa F3 a TLT01.11.2011
Vyzkousej prehazovat harse za original vlozku, pokud nebude problem mas fixni podlozku nalepenou spa
  Re: Scarpa F3 a TLT01.11.2011
Ty orig. podložky místo harscheisen znám, problém je v tom, že mám špičku u TLT s takovým tím plaste
   Re: Scarpa F3 a TLT01.11.2011
Hm tak to je tutove problem se spatnou vyskou nebo umistenim podlozky.
Ja pouzivam ty origina
    Re: Scarpa F3 a TLT02.11.2011
Zobane díky, za radu. Pokusím se vyrobit nebo upravit ty orig. podložky,aby to tam sedlo.

 lano na písek?31.10.2011
ahoj, chci se zeptat jaký lano bych si měl pořídit na písek? Mám na mysli spíš klasicky laděný cesty v labáku, adru, prachove.

Nevim jestli bude stačit 60m nebo to chce na nějaký cesty delší? Průměr jsem uvažoval 9,7mm 10mm nebo maximálně 1
 Re: lano na písek?31.10.2011
60/10,2 - mé oblíbené míry. Ale Labák neznám
  Re: lano na písek?31.10.2011
Taky mám 60 ale třeba do labáku je určitě lepší delší.
 Re: lano na písek?31.10.2011
hoj na klasiky do adru a na prachov urcite 60m (vyuzijes i na skalkach)prumer ne nad 9.8mm, je to zb
 Re: lano na písek?31.10.2011
Taky s padesátkou se dá v pohodě lézt, nesetkal jsem se s cestou, kde bych měl problém. Většina cest
  Re: lano na písek?31.10.2011
Jo díky všem za názor! Potřeboval jsem utvrdit, že 60m je OK, že to bude na to slanění vždycky stači
   Re: lano na písek?31.10.2011
Tak to si muj člověk. Přeju hodně hezkých zážitků na písku.
   Re: lano na písek?31.10.2011
Do Labáku mi přijde 60 m krátké. Pokud je určené fakt čistě na písek, brala bych 80m.
    Re: lano na písek?31.10.2011
Ale tahat se s osmdesátkou po Hrubici, Ádru ap. je fakt zbytečný. A i v Labáku delší lano uplatníš j
    Re: lano na písek?01.11.2011
No pokud hodláš v labáku rybařit, nebo honit ego na RP přelezech, tak ta osmdesátka bude dobrá. Ale
     Re: lano na písek?01.11.2011
Na Labák doporučuju 80m je zákaz lezení na vršky masívů, takže se končí u posledního jištění!A když
      Re: lano na písek?01.11.2011
Poslyš, předesílám, že v Labáku jsem byl asi dvakrát v životě, ale pokud mají masivy mezi 40-60m, ta
       Re: lano na písek?01.11.2011
Pokud je masiv 60m vysoký, tak samozřejmě není problém z něj s 60tkou slanit nadvakrát. Problém akor
        Re: lano na písek?01.11.2011
Když máš fantazii, vystačíš si s 60 vsšude, včetně Labáku nebo Severní stěny Bořně.
         Re: lano na písek?01.11.2011
Ale jistě. Fantazii se meze nekladou. Ale někdy bývá lepší mít jen o pár metrů lana navíc.
         Re: lano na písek?01.11.2011
Na sportovky k Labi a do Teplic 100, na klasický tůry 60 na pohodu.
 Re: lano na písek?01.11.2011
Koukam, že jsem rozpoutal velkou diksuzi o delce lana. Už to vidim to jasně - 60m stačí, masivy mě s
  Re: lano na písek?01.11.2011
To jo, na masivy nemá ani smysl lezt, dyť to sou jakýsy okrajoffky;-)

 lezení španělsko31.10.2011
Ahoj. Chystám se přes zimu do Seville. Nevíte je tam nějaká umělá stěna a možnost lezení? Nerada bych na pár měsíců přestala. Lenka

 foto dne31.10.2011
Aiguille Dibona v Rakousku? O tom si ti náckové můžou jenom nechat zdát.
 Re: foto dne31.10.2011
Jo, opraveno. Dík.

 Letenky31.10.2011
Ahoj, chtel bych se zeptat nevíte nekdo o nejlevnejsich letenkach, nizkonakladovych, do Spanelska, nejlepe Alicante? Diky moc. Tom

 Lezky30.10.2011
Ahojte,
sú lezečky so zapínaním na suchý zips porovnateľné v stabilite nohy v bote?? Dá sa noha rovnako dobre zafixovať suchým zipsom, tak ako v klasickej šnurovacej bote? Nepovoluje to po čase?
Vďaka
 Re: Lezky30.10.2011
Suchý zip je bez problémů. Hlavní je, aby ti lezečka sedla vnitřním obvodem přesně na chodidlo. Pak
 Re: Lezky30.10.2011
Taky bych rekl, ze vic zalezi na tom, jak bota sedne vevnitr. Ja lezu v LaSportiva Katana (2 suchace
 Re: Lezky31.10.2011
sucháče navíc i velmi rychle utáhneš, pokud ti při lezení boty trošku povolí.

Nicmén
 Re: Lezky31.10.2011
Treba mysliet aj na to, ze pokial sa lezie casto a dlhe cesty v roznych sajrajtoch, vlhku, spine a p
 Re: Lezky31.10.2011
suchace jsou na hovno, par lezecek se suchacem jsem mel a vzdycky jsem prosoupal ten kousek popruhu
 Re: Lezky31.10.2011
mam uz treti par lezek na suchac (RP pearl, LS Flash, LS Katana) a jiny bych si neporidil, ... nejle
 Re: Lezky31.10.2011
Suchac na pohodu, mel jsem na 5.10, pak na Sportivach a ted na RP - hlavne ti musi bota sednout, uta
 Re: Lezky31.10.2011
Může se to rozlepit ve spáře nebo při nějakým šprajcování nohy v díře nebo tak. Ale zřídka. Když máš
 Re: Lezky31.10.2011
Patrně podle toho, co s tím chceš lézt. Na čisté stěnové lezení má oboje své pro a proti, do spár ne
  Re: Lezky01.11.2011
Používate niekto lezky od Rock Pillars modely Stream alebo Ozone QC ?
Ako veľmi sa vám rozt

 Grossglockner30.10.2011
Ahoj, jak to vypadá v zimě na grossglockneru? jaká je nejlepší cesta? díky Tom
 Re: Grossglockner31.10.2011
Jak by to tam melo v zime vypadat...je tam zima...

Nejlepsi cesta? co to jako znamena
  Re: Grossglockner31.10.2011
jo promin moc jsem to neupřesnil. Byl jsem na něm v září a chtěl bych tam vyrazit někdy v zimě... Lí
   Re: Grossglockner31.10.2011
Chlape, ty jsi blázen.... Doporučuju pořádně vyzkoušet zimní lezení nejdřív na nějakých dostupnějšíc
    Re: Grossglockner31.10.2011
přesně to jsem chtěl slyšet:-) díky
     Re: Grossglockner01.11.2011
Jen pro predstavu. V kvetnu za zimnich podminek, neotevreli G.Strasse kuli novemu snehu, jsme vyraze
    Re: Grossglockner01.11.2011
Co konkrétně v Toteskách či Dachsteinu? Taky se chystám na něco zimního, budu rád za doporučení. Dík
     Re: Grossglockner01.11.2011
TOTESKY: Od Prieschutzhaus (přístup pěšky, winterraum) třeba cokoliv na Spitzmauer nebo Gr.Priel. Od
      Re: Grossglockner01.11.2011
Dík

1   ...   681   682   683   684   685   686   687   688   689   690   691   692   693   694   695   696   697   698   699   700   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 foto dne
Aiguille Dibona v Rakousku? O tom si ti náckové můžou jenom nechat zdát.
09:41:49 31.10.2011
odpovědět 
 Re: foto dne
Jo, opraveno. Dík.
 jirkas10:18:11 31.10.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (50)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi