Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231358 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Lezecká stěna Polička - Polička
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice

Prodejny
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - Jihlava
HUDYsport - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pik Komunisma04.11.2011
Ahoj, kdo byl na Pik Komunismě a podal by nějaké informace? Díky. Akim

 kam na kopec ?04.11.2011
Ahoj vsem.. Nejake napady kam vyrazit na kopec ? Mame po dlouhe dobe cas, tak cca za 14 dni nekam na necely tyden vyrazit. Chtelo by to vylezt na nejaky (i vetsi) vrchol, klidne i s trochou lehciho lezeni, pokud mozno bez sneznic a skialp, takze aby to ne
 Re: kam na kopec ?04.11.2011
Dolomity a dát nějaký normálky na kopce, na který nevedou turistický cesty.
 Re: kam na kopec ?04.11.2011
Dolomiti, Val Gardena, Sella Ronda, totalni bomba, ale musi ti vyjit pocasi. Lezeni kolem mrte a par
 Re: kam na kopec ?06.11.2011
Ahoj kluci, diky za napady. Ja mel na mysli neco jako Studlgrat na Gloknera, Spallagrat na Berninu,
  Re: kam na kopec ?07.11.2011
No myslim že u takový Civetty se nemusíte bát, že by výstup byl moc krátkej.

 Watzmann03.11.2011
Ahoj,nevíte někdo jaký je to na skialp kolem Watzmannhutte a zda je v ní winteraum? Myslel jsem na Klainer Watzmann a popř co by se tam dalo dál.
Díky
 Re: Watzmann04.11.2011
Čus, vintráč na Watzmannhausu je, když je dostatek sněhu tak se dá sjet Hocheck a jinak se dá jít tr
  Re: Watzmann04.11.2011
Kdo jde do Watzmannkaru, tak začíná rovnou na parkáči u Königsssee, stoupá podél bobovky a okolo Küh
  Re: Watzmann08.11.2011
díky

 Klettergebiete ohne Grenzen03.11.2011
Neplánujete někdo objednávat tohoto průvodce?
http://www.tmms-shop.de/ klettergebiete-ohne-grenzen.html# přidal bych se, abychom se rozděli
 Re: Klettergebiete ohne Grenzen03.11.2011
- Adriaküste-Istrien, Erik Svab, Janez Skok, Doriano Perhat, Sidarta Guides, 2011, 308 stran.
 Re: Klettergebiete ohne Grenzen03.11.2011
mam ho k mani, funglac, poslal se ti mail

 Martin K03.11.2011
Zajímalo by mě, jaké lezečky jste už vyreklamovali? Třeba kamoška reklamovala po roce LA Miury,že popraskala guma na obsázce, lepička prolezená nebyla a dostala nové. Já to stejné teď mám u Triopů, tak jsem zvědav. Myslím,že popraskanou obsázku by na rekl
 Reklamace lezeček03.11.2011
Pardon, spletl jsem nadpis a jméno..
  Re: Reklamace lezeček03.11.2011
Připojím se k dotazu. Zajímalo by mě, jestli se někomu podařilo vyreklamovat odlepující se lepičku n
   Re: Reklamace lezeček03.11.2011
Ahoj, asi před 2 lety jsem v Hudači koupil LS Katany, po týdnu lezení (asi dvakrát na stěně) se rozl
 Re: Martin K03.11.2011
Zatím jsem nereklamoval nic (většinou boty dodrbu do půl až roku), uvažoval jsem o tom u Salticů, kd
 Re: Martin K03.11.2011
jednou mi vyreklamovali LS mantis v Hudáči, rozpáraly se suchý zipy a nakonec prasklo i to kovový oč
 Re: reklamace lezeček03.11.2011
Jednou se mi extrémně rychle rozlepila špička na Triopech Wings, v brněnském Eliassu mi to jako rekl
 Re: Martin K03.11.2011
Mě by zajímalo, co si myslíte o reklamaci Scarpa Zen. Za rok a něco díry v kůži, zevnitř chodidel, k
 Re: Martin K03.11.2011
Mě by zajímalo, co si myslíte o reklamaci Scarpa Zen. Za rok a něco díry v kůži, zevnitř chodidel, k
  Re: Martin K04.11.2011
Bejt prodejce tak ti to nevemu (budu argumentovat běžným opotřebením), ale bejt zákazník tak to zkus
 Re: Martin K04.11.2011
Mne áno, bolo to však v Kanade, tak asi pardón za "off-topic".

 stěna kopřivnice02.11.2011
Čau lezci, můžete mi poradit, jestli je v Kopřivnici nějaká stěna nebo bouldr? Na netu jsem našel, že by něco mohlo být na stadioně, ale to info je z roku 2008. Budu rád za jakékoliv info o lezení v Kopru. Dík
 Re: stěna kopřivnice02.11.2011
Zalézt si zajdi do sousedního Štramberka na lomové či krasové vápno.
 Re: stěna kopřivnice04.11.2011
Hooj, tak dobrá zpráva pro Tebe. V Kopřivnice je lez. stěna, je na zimním stadioně. Zrovna tento týd
  Re: stěna kopřivnice04.11.2011
Prosím, přihoď údaje i do seznamu stěn na Lezci, dík.
  Re: stěna kopřivnice04.11.2011
... a další stěnu je ve skautském centru nad koupalištěm. Je čerstvá, venkovní spojená s lanovým cen
   Re: stěna kopřivnice04.11.2011
A nějaké názvy ty stěny mají? Díky moc;)
    Re: stěna kopřivnice04.11.2011
Ta skautská by šla nazvat: Areál zdraví - VANAVIAN.
Ta druhá "Zimní stadion", 49°35
     Re: stěna kopřivnice07.11.2011
Přidal jsem do mapy Zimák, ten nám chyběl, možnost mít reklamu zadáčo v největším seznamu stěn přene

 Ledy02.11.2011
Neví někdo jestli jsou v Alpách už nateklé ledy?

 Ztráta červené helmy Petzl02.11.2011
Ahoj, v sobotu 22. října 2011 jsme na Suškách v okolí Vlajkové nechali asi červenou helmu Petzl, podepsanou fixem vpředu NACA a vzadu je BRh- ... viz foto ...
 Re: Ztráta červené helmy Petzl14.11.2011
Omlouvám se za demenci - helmu jsme našli v garáži pod plachtou přikrývající křovinořez ... Jirka Ka

 prani peroveho spacaku brno02.11.2011
hoj mate nekdo nejake overene misto kde nechat vyprat perovy spacak v brne? dik
 Re: prani peroveho spacaku brno02.11.2011
Si ho vyper doma v pračce na 40 bez chemikálii nebo k tomu určenými.
Vysuš v sušičce nebo poz
  Re: prani peroveho spacaku brno02.11.2011
Tak třeba nemá pračku ne... pokud je to student na nějakým privátě. Jinak taky jsem z Brna, ale neví
 Re: prani peroveho spacaku brno02.11.2011
proč to chceš prát? doporučuji zasadně neprat nebo o něj brzo přijdeš
  Re: prani peroveho spacaku brno02.11.2011
Praní je v pohodě, ale hlavně to neždímat a připravit se na dlouhý sušení a protřepávání. Je dobrý p
   Re: prani peroveho spacaku brno03.11.2011
Když nemá pračku tak ve vaně.
  Re: prani peroveho spacaku brno03.11.2011
po 5 letech pouzivani je spani v nem o zdravi z hlediska nakazy morem....
   Re: prani peroveho spacaku brno03.11.2011
Péřák se prostě nepere. Tím praním jen zkracuješ jeho životnost.
    Re: prani peroveho spacaku brno03.11.2011
Péřák se nepere? Ale jdi ty brepto. Jedině lze souhlasit se zkracováním životnosti. Ale pokud ho poc
    Re: prani peroveho spacaku brno03.11.2011
naopak! kdyz uz mas spacak po par letech nechutnej a umastenej, tak mu to jen prospeje. kdyz to udel
   Re: prani peroveho spacaku brno05.11.2011
doporučuju vyprat ve vaně, to se mi jako jediné osvědčilo (pračka bez ždímání taky jde, ale ručně je

 Spací pytel- šití na zakázku02.11.2011
Ahoj nevíte prosím o nějaké kvalitní malé výrobně spacáků na zakázku. Potřebuji ušít 4sezoní péřák. Díky MK
 Re: Spací pytel- šití na zakázku02.11.2011
Jana Červenková - Koule - z Liberce.
 Re: Spací pytel- šití na zakázku02.11.2011
Dagmar Jilemová - JILMAR - Hradec Králové. Dokáže sehnat kvalitní peří.
  Re: Spací pytel- šití na zakázku03.11.2011
Paní Dagmar jsem kontaktoval a poudala že nejlbižší termín by byl tak březen...že nemá za potřebí ni
 Re: Spací pytel- šití na zakázku02.11.2011
Jednoznačně Jana Červenková z Liberce. Spacáky ALKA
  Re: Spací pytel- šití na zakázku03.11.2011
proč jednoznačně? máš nějaké reference na tuto firmu? Já bych chtěl zimní 4sezoní spacák kde nebude
   Re: Spací pytel- šití na zakázku03.11.2011
Mám od p. Červenkové spacák už 5 let a naprostá spokojenost. 3 sezoní od jara do zimy furt pod širák
    Re: Spací pytel- šití na zakázku14.11.2011
Paní Červenková nešije spacáky ze svého peří...to je jediná chybka...rozdíl v ceně peří je dost mark
    Re: Spací pytel- šití na zakázku14.11.2011
Paní Červenková nešije spacáky ze svého peří...to je jediná chybka...rozdíl v ceně peří je dost mark
 Re: Spací pytel- šití na zakázku02.11.2011
Rak (Sir Joseph) ti taky ušije spacáček na míru.
  Re: Spací pytel- šití na zakázku02.11.2011
ten je tak ku... drahej, že bych si od něj nenechal ušít, ani návlek na pyj...
   Re: Spací pytel- šití na zakázku03.11.2011
Taky nikdo netvrdí, že to laciné. Mám od něho spacák a jsem maximálně spokojený.
 Re: Spací pytel- šití na zakázku03.11.2011
Zkus Štěpána Drlíka z Popradu - Slavosport.sk. Za stejnou cenu jako je standard ti ušije spacák na m
  Re: Spací pytel- šití na zakázku14.11.2011
Mám 2 spacáky na hov.. z Teska a vydají za jeden dobrej na zakázku.Stály mě dohromady 1000kč a v -10
   Re: Spací pytel- šití na zakázku15.11.2011
Ja chci utratit max 5000táců plus mínus nějaká ta stovka. Do spacáku z tesca bych nešel. Ono v zimě

1   ...   680   681   682   683   684   685   686   687   688   689   690   691   692   693   694   695   696   697   698   699   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Martin K
Zajímalo by mě, jaké lezečky jste už vyreklamovali? Třeba kamoška reklamovala po roce LA Miury,že popraskala guma na obsázce, lepička prolezená nebyla a dostala nové. Já to stejné teď mám u Triopů, tak jsem zvědav. Myslím,že popraskanou obsázku by na reklamaci vzít mohli, ne?
Reklamace lezeček09:26:29 03.11.2011
odpovědět 
 Reklamace lezeček
Pardon, spletl jsem nadpis a jméno..
Martin K09:27:13 03.11.2011
odpovědět 
  Re: Reklamace lezeček
Připojím se k dotazu. Zajímalo by mě, jestli se někomu podařilo vyreklamovat odlepující se lepičku na špičce. Stalo se mi to u Katan, jsou témeř jako nové, málo lezený. U takových lezek bych to za tak krátkou dobu nečekal.
Michal11:09:00 03.11.2011
odpovědět 
   Re: Reklamace lezeček
Ahoj, asi před 2 lety jsem v Hudači koupil LS Katany, po týdnu lezení (asi dvakrát na stěně) se rozlepily ve špičce. V hudáči mi je bez problému vyreklamovali a navrhli bud novou botu nebo peníze. Nebyl v tom žádný problém.
čus
Matesh13:26:54 03.11.2011
odpovědět 
 Re: Martin K
Zatím jsem nereklamoval nic (většinou boty dodrbu do půl až roku), uvažoval jsem o tom u Salticů, kde se mi relativně brzo (ale zas dostávaly docela kouř) utrhla lepička na patách... Konzultoval jsem to s výrobcem a prý ať je pošlu a nejspíš vyreklamují, a kdyby ne, tak opraví. Nakonec jsem to, vzhledem k ceně bot a dopravy a že to byly momentálně moje jediný lezky, vyřešil chemoprenovou "opravou" cca každé 3-4 týdny. (teď mi to v Restdayi přilepili, ale už to zase povoluje :),
U zánovních LaSportiv koupených třeba v Hudy bych to ale asi nejmíň zkusil.
milan11:24:17 03.11.2011
odpovědět 
 Re: Martin K
jednou mi vyreklamovali LS mantis v Hudáči, rozpáraly se suchý zipy a nakonec prasklo i to kovový očko kde se ten sucháč protahuje, asi po půl roce používání, už skoro prolezený. Naopak miury v arcu mi nevyreklamovali když se mi asi po měsíci začla rozlepovat špička, taliáni jedni zatracení.
p.12:48:05 03.11.2011
odpovědět 
 Re: reklamace lezeček
Jednou se mi extrémně rychle rozlepila špička na Triopech Wings, v brněnském Eliassu mi to jako reklamaci vzali, i když se netvářili moc přesvědčeně, že je to na reklamaci (ale dostal jsem rovnou nové). Stejně se mi rozlepily LS Miury, jinde opotřebení minimální a špička rozšklebená, docela zklamání, ale to jsem reklamovat nezkoušel - dlouho mi doma ležely bez používání.
o..13:30:10 03.11.2011
odpovědět 
 Re: Martin K
Mě by zajímalo, co si myslíte o reklamaci Scarpa Zen. Za rok a něco díry v kůži, zevnitř chodidel, kousek za gumovou obsázkou špičky, v místě, kde se bota při odšlapávání ohýbá.Reklamaci mi nechtěli vzít,že prý blbě ošetřovaná kůže.Přitom jsem je min. 5x ošetřoval včelím voskem.A ty díry jsou vcelku masivní.Já vím, není to lezka, ale prostě mi to nejde na hlavu...
Polda20:51:04 03.11.2011
odpovědět 
 Re: Martin K
Mě by zajímalo, co si myslíte o reklamaci Scarpa Zen. Za rok a něco díry v kůži, zevnitř chodidel, kousek za gumovou obsázkou špičky, v místě, kde se bota při odšlapávání ohýbá.Reklamaci mi nechtěli vzít,že prý blbě ošetřovaná kůže.Přitom jsem je min. 5x ošetřoval včelím voskem.A ty díry jsou vcelku masivní.Já vím, není to lezka, ale prostě mi to nejde na hlavu...
Polda20:59:52 03.11.2011
odpovědět 
  Re: Martin K
Bejt prodejce tak ti to nevemu (budu argumentovat běžným opotřebením), ale bejt zákazník tak to zkusím (budu vyhrožovat žalobou), ale bejt prodejce tak se toho nezaleknu a stejně ti naseru, bejt zákazník tak to neřeším a lezky vyhodím.
honza06:25:33 04.11.2011
odpovědět 
 Re: Martin K
Mne áno, bolo to však v Kanade, tak asi pardón za "off-topic".
tah-sha-tunga10:43:28 04.11.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi