Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
21.Schockherr 10394
Bouldry:
19.Vejsada 10006
20.Nespoutaný 10006
21.Šlapák 10000
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230948 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny

Prodejny
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 foto dne06.11.2011
Honí si ho nebo ne? A jakou roli tam má ten druhý?
 Re: foto dne06.11.2011
Inšpirácia.
  Re: foto dne06.11.2011
Myslím, že to je docela prdel, ale ten šampón je teda prasárna, pokud to není lubrikant, pak je to p

 pád06.11.2011
P.S: prohlídnul jsem to a žádný prasklinky tam nejsou

 pád06.11.2011
P.S: prohlídnul jsem to a žádný prasklinky tam nejsou

 pád06.11.2011
zdravim, chtěl bych se zeptat jestli musim kupovat nový expresky a osmu? protože mi spadla ze 4 metrů na asfalt, díky moc
 Re: pád06.11.2011
jasne kup si nové a ty staré vyhod do mojí popelnice :)
 Re: pád06.11.2011
Ne.
  Re: pád06.11.2011
tak na dvou preskách jsem našel malý prasklinky, kde prochází lano, doufám že to zreklamuju, kdyžtak
  Re: pád07.11.2011
Tak ja by som tie presá vyradil. Hliník je krehký a mohlo dôjsť k mikrotrhline vo vnútri materiálu a
   Re: pád07.11.2011
no ty karabiny se nějak vyrábějí a většinou to nějaká mašina hydraulická morduje a ještě je to horký
   Re: pád07.11.2011
Nepovidej tu bachorky. Pit Schubert delal ohledne mikrotrhlin vyzkum a ani u karabin spadlych z vets
    Re: pád07.11.2011
Reakce je samozrejme na Zola. Lukas ma recht. Na likvidaci spadlych karabin se taky hlasim.
 Re: pád07.11.2011
  Re: pád07.11.2011
Tak po precitani toho fora a niektorych odkazov, musim priznat, ze s tym padom je to asi fakt fama.
   Re: pád07.11.2011
Zajímavý, já jsem si z toho fóra udělal spíš opačnej závěr. A sice že každá karáble má omezenou živo
    Re: pád07.11.2011
Vznik mikrotrhlin po pádu je dlouholetá fáma, kterou se nám pořád nedaří vymýtit ;)
Pádem žád
     Re: pád07.11.2011
Nám? To "my" je kdo? V tom fóru se k tomu vyjadřoval někdo kdo se podepsal jako pracovník
      Re: pád07.11.2011
nech si od nějakého aspoň vyučeného zámečníka vysvětlit, jak se taková karabina asi vyrábí. dostává
       Re: pád07.11.2011
Zámečník mi na to řekne, že karáble dostává při výrobě dardy. Já o tom prd vim, ale nejsou dardy ješ
       Re: pád07.11.2011
"Darda" za tepla do ohnutýho drátu je spíš ku prospěchu finálního výrobku, než aby to oné
  Re: pád07.11.2011
Česky je to +- přeložený tady (pro ty kteří englicky tolik nevládnou)
 Re: pád07.11.2011
Udělěj si obrázek o tom, co Ti tady píšou, ale záleží jen na Tobě, jestli na nich polezeš. Ty do nic
  Re: pád07.11.2011
riziko = pravdepodobnost * maximalni mozna skoda.
tak si to spocti.
   Re: pád07.11.2011
tak díky všem za názory, já je právě nemam ani půl roku a jsem v nich za dva tisíce, tak to my taky
    Re: pád08.11.2011
To že jsi nic pod lupou nenašel by tě nemělo uklidnit. Hledání trhlin pod lupou je ještě zbytečnější
     Re: pád08.11.2011
No me nejoblibenejsi karabiny jsou ty , ktere jsem nalezl v sutovisti pod Marmeladou. Lezu na nich p
      Re: pád10.11.2011
Ale jo, ty karáble budou nejspíš v pohodě. Ale to jestli opravdu jsou OK určitě nezjistíš průzkumem
    Re: pád08.11.2011
nejsem sice v žádném případě technologem přes tváření hliníkových slitin, ale selsky bych viděl mnoh
     Re: pád08.11.2011
Souhlas v oboou bodech.
Ono tady asi někoho zmátlo, že se mluví furt jen o karabinách, všechn
      Re: pád10.11.2011
Akorát že osma nebude nikdy vystavená takový síle jako karáble, do kterýs to opral.
       Re: pád10.11.2011
No tím bych si právě nebyl tak jistej. Nezabejval jsem se tím do hloubky, ale principiálně platí, že

 Moravske kejkle05.11.2011
Koukam ze bouldriky z Mor.Kejk. se uz zapisuji do denicku :-) jen mi to prijde spatne zadane... oblast "Seniky" by asi melo byt "Nad studankou", ne? Sektor=nazev balvanu, Oblast="Nad/Pod studankou". Takhle mi to dava logiku.
 Re: Moravske kejkle05.11.2011
Nevím jak je to veliká lokalita, ale v databázi to zatím vypadá dobře. Jestli to má nějaké podrobněj
  Re: Moravske kejkle05.11.2011
S SD máš vlastne pravdu... upravím to neskôr, teraz už utekám spať :}
 Re: Moravske kejkle05.11.2011
Na delenie "Nad/Pod studánkou" by som sa asi vy... Nepríde mi to v tomto prípade podstatné
  Re: Moravske kejkle05.11.2011
Zatím to pořád není ideálně vyladěný jak bych si představoval, ale docela to funguje. U boulderů je

 Foto dne:05.11.2011
Koukám, že pěkný fotky co stojí za to se jen tak ne Lezci, nezveřejní. Pak tam dáte takoví mrtky bezvýznamný from Martin Tučka a ještě k tomu nejon jednu. :-((((
 Re: Foto dne:05.11.2011
Tak něco pošli. Zveřejňuju postupně vše, co mi dojde, chodí mi nyní tak tři fotky za týden.
 Re: Foto dne:05.11.2011
Tady je zas někdo chytrej. Tak nějakou fotku pošli, kde asi mají kluci pořád ty fotky brát. Místo to
 Re: Foto dne:05.11.2011
Ahoj Dave, uložil jsem do databáze fotek pár dokumentačních obrázků k cestám co jsme lezli, to snad

 Pik Komunisma04.11.2011
Ahoj, kdo byl na Pik Komunismě a podal by nějaké informace? Díky. Akim

 kam na kopec ?04.11.2011
Ahoj vsem.. Nejake napady kam vyrazit na kopec ? Mame po dlouhe dobe cas, tak cca za 14 dni nekam na necely tyden vyrazit. Chtelo by to vylezt na nejaky (i vetsi) vrchol, klidne i s trochou lehciho lezeni, pokud mozno bez sneznic a skialp, takze aby to ne
 Re: kam na kopec ?04.11.2011
Dolomity a dát nějaký normálky na kopce, na který nevedou turistický cesty.
 Re: kam na kopec ?04.11.2011
Dolomiti, Val Gardena, Sella Ronda, totalni bomba, ale musi ti vyjit pocasi. Lezeni kolem mrte a par
 Re: kam na kopec ?06.11.2011
Ahoj kluci, diky za napady. Ja mel na mysli neco jako Studlgrat na Gloknera, Spallagrat na Berninu,
  Re: kam na kopec ?07.11.2011
No myslim že u takový Civetty se nemusíte bát, že by výstup byl moc krátkej.

 Watzmann03.11.2011
Ahoj,nevíte někdo jaký je to na skialp kolem Watzmannhutte a zda je v ní winteraum? Myslel jsem na Klainer Watzmann a popř co by se tam dalo dál.
Díky
 Re: Watzmann04.11.2011
Čus, vintráč na Watzmannhausu je, když je dostatek sněhu tak se dá sjet Hocheck a jinak se dá jít tr
  Re: Watzmann04.11.2011
Kdo jde do Watzmannkaru, tak začíná rovnou na parkáči u Königsssee, stoupá podél bobovky a okolo Küh
  Re: Watzmann08.11.2011
díky

 Klettergebiete ohne Grenzen03.11.2011
Neplánujete někdo objednávat tohoto průvodce?
http://www.tmms-shop.de/ klettergebiete-ohne-grenzen.html# přidal bych se, abychom se rozděli
 Re: Klettergebiete ohne Grenzen03.11.2011
- Adriaküste-Istrien, Erik Svab, Janez Skok, Doriano Perhat, Sidarta Guides, 2011, 308 stran.
 Re: Klettergebiete ohne Grenzen03.11.2011
mam ho k mani, funglac, poslal se ti mail

1   ...   679   680   681   682   683   684   685   686   687   688   689   690   691   692   693   694   695   696   697   698   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 foto dne
Honí si ho nebo ne? A jakou roli tam má ten druhý?
tsss17:54:54 06.11.2011
odpovědět 
 Re: foto dne
Inšpirácia.
tah-sha-tunga18:27:05 06.11.2011
odpovědět 
  Re: foto dne
Myslím, že to je docela prdel, ale ten šampón je teda prasárna, pokud to není lubrikant, pak je to prasárna, kerá mi nevadí :)
george-jp18:57:50 06.11.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi