Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231427 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zapomenutá expreska - Suché skály06.11.2011
Ahoj.Dnes jsme v komíně na Věž rozp. komína našli expresku se smyčkou.Tak kdyby snad někomu chyběla ...

 STĚNA06.11.2011
Zdarec. Chystám projekt na vybudování nové stěny v Praze. A protože to chci dělat především pro lezce, tak dávám všem možnost písnout. Budu rád za pozitivní podněty (nezastírám).
Co byste na stěně rádi měli? Co vám na stěnách v Praze nejvíc chybí?<
 Re: STĚNA06.11.2011
jaká je plánovaná lokalita?
Jinak mi vyhovuje stěna typu Smíchov, relativně vysoká a v prosto
  Re: STĚNA06.11.2011
S ledopádem...:D To bys byl frajer :)
   Re: STĚNA07.11.2011
rozhodně to stojí za úvahu :-)
 Re: STĚNA06.11.2011
Mě by se moc líbilo, kdyby ta stěna nebyla přímo v Praze, ale pár kilometrů na východ od Prahy... tě
  Re: STĚNA08.11.2011
Hmm hmm. Olomouc asi ne hele :-)
 Re: STĚNA07.11.2011
Myslíš že je v Praze ještě místo na další stěnu?
  Re: STĚNA07.11.2011
Myslim si, že ano. V těch současných bývá řádně narváno...
   Re: STĚNA07.11.2011
Určitě né nic přešperkovanýho a ne moc drahý vstupný a aby si tam člověk nepřipadal jako v posilovně
    Re: STĚNA09.11.2011
Zkuste definovat co je VYSOKÝ VSTUPNÝ. Máme načrtnutý různý varianty. Ale tenhle podnět nás zaujal.
     Re: STĚNA09.11.2011
Tak 75Kč by bylo akorát a alespoň by jste se odlišili od konkurence ;)
      Re: STĚNA10.11.2011
75??? Tak v létě. V zimě by nevydělali ani na teplo.
   Re: STĚNA08.11.2011
Tak choď na Cibuli. Tam je to v poho. Nic se tam neděje, takže to moc lidí nezná. Země zaslíbená :-)
    Re: STĚNA09.11.2011
Na Cibuli nikdo nechodí?? To je divný ne? Vstupný je tam nízký. Lezec si tam může dát do těla. Mají
     Re: STĚNA09.11.2011
Problémem Cibulky byly (nevím, jestli to platí ještě teď) blbě postavený cesty.
Osobně si vyb
      Re: STĚNA17.11.2011
Tak to mohu potvrdit. Lezení tam (na Cibulce) nic moc. Zaleze si tam je pořádně našlápnutej maník. J
       Re: STĚNA17.11.2011
Hlavně by si měly ty chyty pořádně očistit!!!!!!!!!
Ze shora jsou všechny bílý, tak že žádnou
  Re: STĚNA09.11.2011
No, to je skutečně námět k zamyšlení :). Osobně si myslím, že s problémama. Nicméně na to se tazatel
 Re: STĚNA07.11.2011
Normalni misto na protazeni, roz/docviceni. Aby se tam veslo par lidi. K tomu treba hrazda a svihadl
  Re: STĚNA07.11.2011
S odsáváním se dá jen a jen souhlasit. Takhle jsme na tom podobně jak horníci :(
   Re: STĚNA08.11.2011
Tak to je recht. Ale to může vyřešit tím, že dá sbohem prášivýmu MG a lezci budou mít jen tekutý. Ja
    Re: STĚNA08.11.2011
A na jaky stene to ma Mrazek?
     Re: STĚNA08.11.2011
ted si nejsu jistej jestli delaji i tekutej koks ... 8-)
     Re: STĚNA08.11.2011
    Re: STĚNA09.11.2011
Ono by se to dost zlepsilo, kdyby lidi nelezli s maglajzakem na zadku. Pri padu totiz vetsinou vyfou
     Re: STĚNA09.11.2011
To je pravda. Ale přeci jim to nezakážu :-)
 Re: STĚNA07.11.2011
Stěna by se nám hodila i v Příbrami, nechceš nápad posunout o pár kilometrů od Prahy dál?;)
  Re: STĚNA08.11.2011
Hm. Příbram zkusíme promyslet. Když může být stěna v Sobotce :-)
 Re: STĚNA08.11.2011
taky Kolín by mohl bejt, tady stěna chybí až běda a je to jen kousek východně od prahy :)
  Re: STĚNA09.11.2011
Noo. Kolín stojí za úvahu. Proberu to s parťákama :-)
 Re: STĚNA08.11.2011
1) 3D struktury, jako jsou v Holešovicích (a myslím nikde jinde). Je super, nemuset jen tupě lézt po
  Re: STĚNA08.11.2011
S občerstvovnou souhlas. Kus dobrýho žvance rozhodně potěší. Hermoš dobrý, ale gulášek je lepší :-)
  Re: STĚNA08.11.2011
3D stena podle me uplne zbytecna, alespon pro lidi kteri pouzivaji umelku pro fyzicky trenink. Je to
 Re: STĚNA08.11.2011
Neco jako v americe - mraky spar, kam se podivas. Zaby, siroke, prstovky, kolme, polozene, previsle,
  Re: STĚNA09.11.2011
Určitě všechny druhy profilů, jak raibasy tak i sportovní převisy, ochutnávku spáry, převislou hranu
   Re: STĚNA09.11.2011
Dobrej příspěvek. Ale na tohle asi nedáme dohromady dost financí. Ale díky. Píšeme do zápisníku.
 Re: STĚNA09.11.2011
Skříňky rozumné velikosti, pokud možno aspoň s jedním ramínkem. Když chci jít na stěnu přímo z práce
  Re: STĚNA09.11.2011
Profilově pestrá stěna ale jednoduché tvary profilů(nejlépe se v nich staví), zóna pro rozcvičení s
   Re: STĚNA09.11.2011
Díky. Sakra problém najít kompromis mezi tím, aby si tom užili začátečníci i lezci. Už se o tom i zd
    Re: STĚNA09.11.2011
To je přesně ten problém. Píše se o tom i níž. Na lezecké stěny chodí hodně různorodá paleta lidí a
     Re: STĚNA09.11.2011
P.S. Jsou teda dvě věci, který se daj definovat jako společný pro všechny:
1. Kvalitní stavěč
      Re: STĚNA09.11.2011
Vůbec to tady ještě nezaznělo? Vytápěnou podlahu jako v Jablonci + správnou dopadovou krytinu. Už js
       Re: STĚNA09.11.2011
Soráč, trošku jsem se do toho vkládání zamotal, není to ale nečitelný. Ta hospůdka taky není nevýzna
        Re: STĚNA10.11.2011
Ona je na nějaký pražský stěně hospoda s předraženým jídlem? Ukaž mi aspoň tu a já tam budu chodit 2
         Re: STĚNA10.11.2011
Na freesolu (opatov) je restaurace, ne?
         Re: STĚNA10.11.2011
Mám to taky tak, na stěnu běžím většinou z práce, ale takový ty čtvrti kde je na každým rohu číňan,
  Re: STĚNA09.11.2011
Tohle taky bereme. Máme něco podobnýho napsanýho. Díky za zpětnou vazbu.
 Re: STĚNA09.11.2011
Rozmyslet, jestli je bude určená pro sportovní bouchače, kteří chodí trénovat a berou lezení jako gy
 Re: STĚNA09.11.2011
Jaká to bude lokalita? Díky
  Re: STĚNA10.11.2011
Přidávám se k dotazu. Ať vím, kde hledat podnájem? :-)
   Re: STĚNA10.11.2011
Zatím máme tři lokality: Libuš, Braník a nabídku máme i z Čimic. Ale sondujeme dál. Není to lehký. C
    Re: STĚNA12.11.2011
Čimice? To z vás budou na Ruzyni nadšený!
Libuš? Kde proboha?
Braník? Tak to je zajíma
 Re: STĚNA09.11.2011
Myslím,že pro úspěch potťřebuješ několik věcí:

1 profil(ja preferuji spíše převis )
  Re: STĚNA10.11.2011
Zajimalo by me, jak se AIXu povedlo dosahnout toho, ze vsichni lezci papouskuji, ze nejlepsi chyty j
   Re: STĚNA10.11.2011
aix jsou kreativní a nekopírujou tvary chytů jako výše jmenovaný R.Š. Čínský adidy jsou taky levnějš
    Re: STĚNA10.11.2011
Takze RS je myslis jako cinsky adidas zatimco aix je "ten pravej"?:-) Co chces kopirovat n
     Re: STĚNA10.11.2011
Lamou seš a lamou zůstaneš :)
      Re: STĚNA10.11.2011
No to je teda fakt diskusní argument na úrovni ...
      Re: STĚNA10.11.2011
Jasny:-)
       Re: STĚNA11.11.2011
Jak složitý je získat dary od sponzorů na závody?
   Re: STĚNA10.11.2011
To by mě taky zajímalo proč zrovna AIX. A proč je MAKKAK s tou špatnou pověstí. Myslím, že výrobců j
    Re: STĚNA10.11.2011
Hooši. Víte, jaké chyty se používají na svěťácích? Né? Pátrejte. Napovím kdo je nejlepší na světě, s
   Re: STĚNA10.11.2011
po shlednuti obou webu mi prijde ze jsou oba vyrobci cenove dost srovnatelny, ne-li naopak..
    Re: STĚNA10.11.2011
Namatkou diry (vsichni je mame radi): AIX cca 133 Kc/chyt (sady diry 1,2 - ostatni jsou spis vyrazne
     Re: STĚNA10.11.2011
asi je to podle velikosti chytu.. kdyz srovnavam stejne velikosti - u obou rady S - ceny jsou stejne
      Re: STĚNA10.11.2011
Kamarád stavěč zrovna nedávno Lunu taky celkem "pomlouval", ale přesněj důvod si nepamatuj
       Re: STĚNA10.11.2011
No vidis, mrknul jsem kolik stoji diry od HRT a jsou levnejsi nez AIX (cca 110/chyt, pockets M). Tak
        Re: STĚNA10.11.2011
Zdravím a připojuji se do diskuse, na otázku proč AIX, je odpověď na každém z vás, kteří zvažujete k
         Re: STĚNA11.11.2011
Díky za příspěvek od AIXu :-)
  Re: STĚNA11.11.2011
Pořád je zmiňováno: Dobré stavěče
Když pominu lezce z repre, tak jich už moc neznám. Na kolik
   Re: STĚNA11.11.2011
Mrkni na artofroute.eu Je to cenově cca jako jinde, kde si najímaj lidi na stavění porůznu (taky s r
    Re: STĚNA11.11.2011
zajimavý. Počítám, že se jim ozvu. Snad maj kluci ceny i pro česká trh :-)))

 Helfštýn - poděkování06.11.2011
Právě jsem se vrátil z Helfštýna. Byl jsem na čtvrté plotně - Matterhornek. Na skále jde poznat, že prošla velkým čištění od mechů a ostatního bordelu. Při rozměrech skály to musela být šílená práce - kartáče, smetáky, škrabky, spousta času a energie... C
 Re: Helfštýn - poděkování08.11.2011
byl jsem tam v létě a připojuju se k poděkování
 Re: Helfštýn - poděkování08.11.2011
Chvály není nikdy dost! Hoši a děvčata, jež se zasloužili, si ji zaslouží! Jmenovitě za výměnu jiště
  Re: Helfštýn - poděkování08.11.2011
Tak aspoň máme další motivaci v tom pokračovat(-: I když uvítali bysme pomoc, ať to tam zase nezaros

 skala u mladkova06.11.2011
ahojte,poradte kde najit popis cest na skalce u mladkova. snad se jmenuje marianska. diky
 Re: skala u mladkova06.11.2011
Zkus stránky HK Vamberk, tam něco je...
 Re: skala u mladkova06.11.2011
Popis nepotrebujes. Je to tak 10-15 metru vysokej sutr a je tam tak cca 10 cest od trojek po sedmick
 Re: skala u mladkova07.11.2011
U nástupu je vždycky šipka a název cesty. Většina jich je tady v databázi. Trochu tvrdší klasa, ale

 foto dne06.11.2011
Honí si ho nebo ne? A jakou roli tam má ten druhý?
 Re: foto dne06.11.2011
Inšpirácia.
  Re: foto dne06.11.2011
Myslím, že to je docela prdel, ale ten šampón je teda prasárna, pokud to není lubrikant, pak je to p

 pád06.11.2011
P.S: prohlídnul jsem to a žádný prasklinky tam nejsou

 pád06.11.2011
P.S: prohlídnul jsem to a žádný prasklinky tam nejsou

 pád06.11.2011
zdravim, chtěl bych se zeptat jestli musim kupovat nový expresky a osmu? protože mi spadla ze 4 metrů na asfalt, díky moc
 Re: pád06.11.2011
jasne kup si nové a ty staré vyhod do mojí popelnice :)
 Re: pád06.11.2011
Ne.
  Re: pád06.11.2011
tak na dvou preskách jsem našel malý prasklinky, kde prochází lano, doufám že to zreklamuju, kdyžtak
  Re: pád07.11.2011
Tak ja by som tie presá vyradil. Hliník je krehký a mohlo dôjsť k mikrotrhline vo vnútri materiálu a
   Re: pád07.11.2011
no ty karabiny se nějak vyrábějí a většinou to nějaká mašina hydraulická morduje a ještě je to horký
   Re: pád07.11.2011
Nepovidej tu bachorky. Pit Schubert delal ohledne mikrotrhlin vyzkum a ani u karabin spadlych z vets
    Re: pád07.11.2011
Reakce je samozrejme na Zola. Lukas ma recht. Na likvidaci spadlych karabin se taky hlasim.
 Re: pád07.11.2011
  Re: pád07.11.2011
Tak po precitani toho fora a niektorych odkazov, musim priznat, ze s tym padom je to asi fakt fama.
   Re: pád07.11.2011
Zajímavý, já jsem si z toho fóra udělal spíš opačnej závěr. A sice že každá karáble má omezenou živo
    Re: pád07.11.2011
Vznik mikrotrhlin po pádu je dlouholetá fáma, kterou se nám pořád nedaří vymýtit ;)
Pádem žád
     Re: pád07.11.2011
Nám? To "my" je kdo? V tom fóru se k tomu vyjadřoval někdo kdo se podepsal jako pracovník
      Re: pád07.11.2011
nech si od nějakého aspoň vyučeného zámečníka vysvětlit, jak se taková karabina asi vyrábí. dostává
       Re: pád07.11.2011
Zámečník mi na to řekne, že karáble dostává při výrobě dardy. Já o tom prd vim, ale nejsou dardy ješ
       Re: pád07.11.2011
"Darda" za tepla do ohnutýho drátu je spíš ku prospěchu finálního výrobku, než aby to oné
  Re: pád07.11.2011
Česky je to +- přeložený tady (pro ty kteří englicky tolik nevládnou)
 Re: pád07.11.2011
Udělěj si obrázek o tom, co Ti tady píšou, ale záleží jen na Tobě, jestli na nich polezeš. Ty do nic
  Re: pád07.11.2011
riziko = pravdepodobnost * maximalni mozna skoda.
tak si to spocti.
   Re: pád07.11.2011
tak díky všem za názory, já je právě nemam ani půl roku a jsem v nich za dva tisíce, tak to my taky
    Re: pád08.11.2011
To že jsi nic pod lupou nenašel by tě nemělo uklidnit. Hledání trhlin pod lupou je ještě zbytečnější
     Re: pád08.11.2011
No me nejoblibenejsi karabiny jsou ty , ktere jsem nalezl v sutovisti pod Marmeladou. Lezu na nich p
      Re: pád10.11.2011
Ale jo, ty karáble budou nejspíš v pohodě. Ale to jestli opravdu jsou OK určitě nezjistíš průzkumem
    Re: pád08.11.2011
nejsem sice v žádném případě technologem přes tváření hliníkových slitin, ale selsky bych viděl mnoh
     Re: pád08.11.2011
Souhlas v oboou bodech.
Ono tady asi někoho zmátlo, že se mluví furt jen o karabinách, všechn
      Re: pád10.11.2011
Akorát že osma nebude nikdy vystavená takový síle jako karáble, do kterýs to opral.
       Re: pád10.11.2011
No tím bych si právě nebyl tak jistej. Nezabejval jsem se tím do hloubky, ale principiálně platí, že

 Moravske kejkle05.11.2011
Koukam ze bouldriky z Mor.Kejk. se uz zapisuji do denicku :-) jen mi to prijde spatne zadane... oblast "Seniky" by asi melo byt "Nad studankou", ne? Sektor=nazev balvanu, Oblast="Nad/Pod studankou". Takhle mi to dava logiku.
 Re: Moravske kejkle05.11.2011
Nevím jak je to veliká lokalita, ale v databázi to zatím vypadá dobře. Jestli to má nějaké podrobněj
  Re: Moravske kejkle05.11.2011
S SD máš vlastne pravdu... upravím to neskôr, teraz už utekám spať :}
 Re: Moravske kejkle05.11.2011
Na delenie "Nad/Pod studánkou" by som sa asi vy... Nepríde mi to v tomto prípade podstatné
  Re: Moravske kejkle05.11.2011
Zatím to pořád není ideálně vyladěný jak bych si představoval, ale docela to funguje. U boulderů je

 Foto dne:05.11.2011
Koukám, že pěkný fotky co stojí za to se jen tak ne Lezci, nezveřejní. Pak tam dáte takoví mrtky bezvýznamný from Martin Tučka a ještě k tomu nejon jednu. :-((((
 Re: Foto dne:05.11.2011
Tak něco pošli. Zveřejňuju postupně vše, co mi dojde, chodí mi nyní tak tři fotky za týden.
 Re: Foto dne:05.11.2011
Tady je zas někdo chytrej. Tak nějakou fotku pošli, kde asi mají kluci pořád ty fotky brát. Místo to
 Re: Foto dne:05.11.2011
Ahoj Dave, uložil jsem do databáze fotek pár dokumentačních obrázků k cestám co jsme lezli, to snad

1   ...   679   680   681   682   683   684   685   686   687   688   689   690   691   692   693   694   695   696   697   698   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 STĚNA
Zdarec. Chystám projekt na vybudování nové stěny v Praze. A protože to chci dělat především pro lezce, tak dávám všem možnost písnout. Budu rád za pozitivní podněty (nezastírám).
Co byste na stěně rádi měli? Co vám na stěnách v Praze nejvíc chybí?
Díky všem (prudiči se asi ozvou, ale s tím se počítá :-)
Ondra
Ondra Polma19:33:38 06.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
jaká je plánovaná lokalita?
Jinak mi vyhovuje stěna typu Smíchov, relativně vysoká a v prostoru
David19:38:43 06.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
S ledopádem...:D To bys byl frajer :)
Spidy20:22:08 06.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
rozhodně to stojí za úvahu :-)
Ondra13:16:55 07.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
Mě by se moc líbilo, kdyby ta stěna nebyla přímo v Praze, ale pár kilometrů na východ od Prahy... těmi pár kilometry mám namysli zhruba tak 210km... prostě v Olomouci :-) V Praze, a každém jiném větším městě, rostou stěny a bouldery jak po dešti. Jen v Olomouci nám stále chybí nějaký pořádný lezecký areál :-(
Honza21:40:12 06.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
Hmm hmm. Olomouc asi ne hele :-)
Ondra13:58:37 08.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
Myslíš že je v Praze ještě místo na další stěnu?
honza09:31:08 07.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
Myslim si, že ano. V těch současných bývá řádně narváno...
MichalB12:09:19 07.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
Určitě né nic přešperkovanýho a ne moc drahý vstupný a aby si tam člověk nepřipadal jako v posilovně ...)
15:01:45 07.11.2011
odpovědět 
    Re: STĚNA
Zkuste definovat co je VYSOKÝ VSTUPNÝ. Máme načrtnutý různý varianty. Ale tenhle podnět nás zaujal. Je pro vás "v hlavním čase" 90 Kč hodně?
Bavíme se o centru jako je Mammut, Cibule - takováhle velikost.
Ondra15:41:55 09.11.2011
odpovědět 
     Re: STĚNA
Tak 75Kč by bylo akorát a alespoň by jste se odlišili od konkurence ;)
17:02:26 09.11.2011
odpovědět 
      Re: STĚNA
75??? Tak v létě. V zimě by nevydělali ani na teplo.
KAREL12:47:39 10.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
Tak choď na Cibuli. Tam je to v poho. Nic se tam neděje, takže to moc lidí nezná. Země zaslíbená :-)))
KARLOS14:35:11 08.11.2011
odpovědět 
    Re: STĚNA
Na Cibuli nikdo nechodí?? To je divný ne? Vstupný je tam nízký. Lezec si tam může dát do těla. Mají boulder. Můžete využít i ostatní sportovní aktivity.
Tak proč tam nikdo nechodí? Je to v majitelích? V instruktorech?
Ondra15:43:36 09.11.2011
odpovědět 
     Re: STĚNA
Problémem Cibulky byly (nevím, jestli to platí ještě teď) blbě postavený cesty.
Osobně si vybavuju, že když jsem tam byl v létě na venkovní části (která je k tomu navíc hodně malá), tak to bylo stylem "lehký, lehký, jasný, lehký - kotel - neskutečnej kotel - lehký, jasný, lehký, lehký"; přitom ten kotel byl tak o dva stupně těžší než zbytek cesty. Uvnitř to zase bývalo (ale to už je opravdu dávno) tak pro lidi nad 180 cm.
Robert19:40:52 09.11.2011
odpovědět 
      Re: STĚNA
Tak to mohu potvrdit. Lezení tam (na Cibulce) nic moc. Zaleze si tam je pořádně našlápnutej maník. Jak jsem tak koukal, tak si to tam staví asi uzavřená skupina lidí, který nejspíš prděj na to, že stěna by měla poskytovat servis úplnejm začátečníků, pohodovejm lezcům a přijít na svý by si měli bouchači osmiček. Nevim no.
Jinak je to tam fajne.
Kamil22:54:38 17.11.2011
odpovědět 
       Re: STĚNA
Hlavně by si měly ty chyty pořádně očistit!!!!!!!!!
Ze shora jsou všechny bílý, tak že žádnou barvu nerozeznáš. Správce tam na to asi dost prdí.
KÁRL23:03:13 17.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
No, to je skutečně námět k zamyšlení :). Osobně si myslím, že s problémama. Nicméně na to se tazatel neptá, takže to má nějak daný a nevyžádaná rada nemusí bejt vítaná ;)
Robert19:44:57 09.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
Normalni misto na protazeni, roz/docviceni. Aby se tam veslo par lidi. K tomu treba hrazda a svihadlo.

Jinak na stene / bouldru bych ocenil kvalitni odsavani prachu, abych druhej den nesmrkal cerny :-/
15:14:57 07.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
S odsáváním se dá jen a jen souhlasit. Takhle jsme na tom podobně jak horníci :(
16:22:31 07.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
Tak to je recht. Ale to může vyřešit tím, že dá sbohem prášivýmu MG a lezci budou mít jen tekutý. Jako to má Mrázek na svý stěně.
Kamil Dulava08:45:00 08.11.2011
odpovědět 
    Re: STĚNA
A na jaky stene to ma Mrazek?
Tom10:15:38 08.11.2011
odpovědět 
     Re: STĚNA
ted si nejsu jistej jestli delaji i tekutej koks ... 8-)
10:24:15 08.11.2011
odpovědět 
     Re: STĚNA
http://www.adrenalinepit.cz/horostena-provozni-rad/
Kamil Dulava13:57:43 08.11.2011
odpovědět 
    Re: STĚNA
Ono by se to dost zlepsilo, kdyby lidi nelezli s maglajzakem na zadku. Pri padu totiz vetsinou vyfouknou z pytle solidni oblak...
M.11:56:37 09.11.2011
odpovědět 
     Re: STĚNA
To je pravda. Ale přeci jim to nezakážu :-)
Ondra13:34:46 09.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
Stěna by se nám hodila i v Příbrami, nechceš nápad posunout o pár kilometrů od Prahy dál?;)
hanina22:35:05 07.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
Hm. Příbram zkusíme promyslet. Když může být stěna v Sobotce :-)
Ondra13:59:24 08.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
taky Kolín by mohl bejt, tady stěna chybí až běda a je to jen kousek východně od prahy :)
P.14:05:04 08.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
Noo. Kolín stojí za úvahu. Proberu to s parťákama :-)
Ondra15:39:31 09.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
1) 3D struktury, jako jsou v Holešovicích (a myslím nikde jinde). Je super, nemuset jen tupě lézt po jasnejch chytech a stupech.
2) Slušně fungující občerstvovnu, kde se dá nejen vypít pivo (a to pokud možno skutečný pivo, ne eurotekutina typu Gambrinus), ale i za rozumný peníze najíst.
Doktor14:15:33 08.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
S občerstvovnou souhlas. Kus dobrýho žvance rozhodně potěší. Hermoš dobrý, ale gulášek je lepší :-)
Kamil19:00:45 08.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
3D stena podle me uplne zbytecna, alespon pro lidi kteri pouzivaji umelku pro fyzicky trenink. Je to drahe, neflexibilni a skala to stejne neni vubec.
20:04:27 08.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
Neco jako v americe - mraky spar, kam se podivas. Zaby, siroke, prstovky, kolme, polozene, previsle, stropove.
16:15:39 08.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
Určitě všechny druhy profilů, jak raibasy tak i sportovní převisy, ochutnávku spáry, převislou hranu,... příjemý zázemí, sprchy, ideálně i páru na odpočinek po tréniku :) Místo kde budou kampusy, bachař, streč. zona...Hlavně pak stavěče kteří přemýšlí a obměňují cesty...
David12:54:17 09.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
Dobrej příspěvek. Ale na tohle asi nedáme dohromady dost financí. Ale díky. Píšeme do zápisníku.
Ondra15:45:24 09.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
Skříňky rozumné velikosti, pokud možno aspoň s jedním ramínkem. Když chci jít na stěnu přímo z práce a jsem v obleku, mám často problém. Nemusí takové být všechny skříňky (někomu stačí odhodit ponožky), ale aspoň pár - obsluha snadno pozná, kdo potřebuje takovouhle skříňku.
Axal13:02:08 09.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
Profilově pestrá stěna ale jednoduché tvary profilů(nejlépe se v nich staví), zóna pro rozcvičení s campusem a hrazdou, 45stupňová bouldrovka tak 4m vysoká, na plastové strukturované panely kašlat,jsou uplně k hovnu(nedáš na ně tolik chytů a struktůru lehkolezec stěží využije) a drahé (ale zase jsou atraktivní pro lehkolezce,připadají jim jako skála), a hlavně dobré stavěče a špičkové chyty. Třeba na HRT holds najdeš chyty(TOP) i inspiraci na profily. Jinak gratuluju k plné peněžence.
14:21:43 09.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
Díky. Sakra problém najít kompromis mezi tím, aby si tom užili začátečníci i lezci. Už se o tom i zdá :-)
Ondra15:48:21 09.11.2011
odpovědět 
    Re: STĚNA
To je přesně ten problém. Píše se o tom i níž. Na lezecké stěny chodí hodně různorodá paleta lidí a nabídnout něco, co uspokojí všechny, dost dobře nejde. Potřeby "gymnastů" a "zbloudilejch kvakolezců", stejně tak jako potřeby začátečníků a starejch mazáků jsou podle mne v zásadě neslučitelný. Leda bys otevřel megacentrum, kde bude x hal, a v jedné budou lana shora na lehkých profilech a mraky instruktorů okolo, v druhé campusy, boulder a kruté dlouhé převisy, ve třetí 3D struktury, mraky spár a cesty u kterejch se musí zejména přemejšlet, ve čtvrté ...
Robert19:53:11 09.11.2011
odpovědět 
     Re: STĚNA
P.S. Jsou teda dvě věci, který se daj definovat jako společný pro všechny:
1. Kvalitní stavěči (ti ale můžou bejt pro každou kategorii jiní, ne každý kdo umí stavět pro bušiče uspokojí i horo-lezce nebo začátečníky a naopak), kteří obměňují cesty dostatečně často.
2. Hospoda! :)))
Robert19:58:39 09.11.2011
odpovědět 
      Re: STĚNA
Vůbec to tady ještě nezaznělo? Vytápěnou podlahu jako v Jablonci + správnou dopadovou krytinu. Už jsme se o tom bavili s pár lezci, že v tělocvičně lezec potřebuje teplo akorát na nohy když si zuje lezečky a strop se stejně nikdy nevytopí. No a topení to jsou provozní náklady a nemalé. Krom toho se stěna dá uplácat jako dort od kočkopejsků, nebo si můžete vybrat: Stěna kam bude stále chodit hodně platících zákazníků. Čili hodně různých cest na velkém prostoru, často měněné chyty, k tomu adekvátně veliké průchozí komunikační prostory vchod-recepce-šatna-stěna, né nějakou malou chodbičku kde se všichni mačkají. , , Nebo více specializovaná stěna na nějaký typ lezení, který v Praze chybí. Možná ty spáry, převis, nebo stropy,...? Zkrátka podívat se na "nej" stěny v Praze, rozklíčovat čím jsou jedinečné a co jim chybí - to je možná ona díra na trhu kterou hledáš. Co ještě dělá stěnu zajímavou a konkurence schopnou je výška a délka cest.
martan22:16:20 09.11.2011
odpovědět 
       Re: STĚNA
Soráč, trošku jsem se do toho vkládání zamotal, není to ale nečitelný. Ta hospůdka taky není nevýznamná a snad je lepší nepředražovat jídlo a zbytečně nezlevňovat vstupné. Normální vstupné každý zaplatí, ale rozumné ceny večeře ještě k tomu potěší. Nevýdělečná stěna neudrží standard kvality. Kdyby specialita stěny měla být vysoká kvalita a bezkonkurenčně dotované vstupné (píšeš že stěna chce vyjít lezcům vstříc), musel by se najít nějaký dotační program, ale kažením ceny by jste si určitě někoho znepřátelili:)
martan22:24:30 09.11.2011
odpovědět 
        Re: STĚNA
Ona je na nějaký pražský stěně hospoda s předraženým jídlem? Ukaž mi aspoň tu a já tam budu chodit 2x tejdně ... Vždyť je to děs - vypadneš z práce, polohladovej jdeš lézt (před tréninkem se nacpe jenom idiot); dolezeš hladovej až ti oči šilhaj, a pak ti nabídnou v lepším případě leda to pivo s utopencem, v horším jen tatranky. (Samozřejmě, že můžeš jít jinam, ale obvykle ono hned tak vedle nic není, nebo už tam tak večer nevařej, nebo ...)
08:46:13 10.11.2011
odpovědět 
         Re: STĚNA
Na freesolu (opatov) je restaurace, ne?
10:25:46 10.11.2011
odpovědět 
         Re: STĚNA
Mám to taky tak, na stěnu běžím většinou z práce, ale takový ty čtvrti kde je na každým rohu číňan, můžeš si koupit housky a obložit si je salámem a sýrem nejsou všude. Ale nemáme se špatně, před revolucí když jsem byl malej, tak se v sobotu chodilo nejmíň 15 minut pěšky do jediný sámošky a dělal se velkej nákup. Teď se jezdí autama a krámů je víc. Mě může být jedno jak dlouho po lezení bych neměl jíst, ale je pro mě rozdíl jestli se najím ještě relativně brzo, když jdu ze stěny, nebo až hodinu potom co dorazím domů a těsně před spaním, to je určitě horší:) Když už tedy servis pro lezce,...
 martan11:07:07 10.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
Tohle taky bereme. Máme něco podobnýho napsanýho. Díky za zpětnou vazbu.
Ondra15:46:19 09.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
Rozmyslet, jestli je bude určená pro sportovní bouchače, kteří chodí trénovat a berou lezení jako gymnastiku nebo pro horolezce, kteří si chtějí zalízt, když se nedá venku nebo nezbyde čas a k tomu upravit. Jinak různé spáry jsou určitě plus. Jinak jsem nikde vevnitř neviděl třeba spáry s možností vlastního jištění (nevim, jak by to prošlu co se týče bezpečnosti)
Tomáš16:59:26 09.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
Jaká to bude lokalita? Díky
Pražák18:12:43 09.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
Přidávám se k dotazu. Ať vím, kde hledat podnájem? :-)
 Jazz10:03:07 10.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
Zatím máme tři lokality: Libuš, Braník a nabídku máme i z Čimic. Ale sondujeme dál. Není to lehký. Chceme to mít rozumně dostupný.
Pavel12:08:35 10.11.2011
odpovědět 
    Re: STĚNA
Čimice? To z vás budou na Ruzyni nadšený!
Libuš? Kde proboha?
Braník? Tak to je zajímavý, ale těžko se někam vecpete.
KÁRL14:51:50 12.11.2011
odpovědět 
 Re: STĚNA
Myslím,že pro úspěch potťřebuješ několik věcí:

1 profil(ja preferuji spíše převis )
2 Dobré chyty (AIX)
3 Hlavně dobré stavěče

Nebyly by špatné bezpečnostní skřínky
Honza Š.20:48:26 09.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
Zajimalo by me, jak se AIXu povedlo dosahnout toho, ze vsichni lezci papouskuji, ze nejlepsi chyty jsou jen a pouze AIX. Jedna se o opravdu dobre marketingove vitezstvi. Chytu AIX jsou bohate nejdrazsi, ktere jdou u nas koupit a z hlediska treninku na umele stene fakt nechapu v cem jsou lepsi nez treba Rosta Stefanek ktery je vyrazne levnejsi - a z vlastni zkusenosti muzu rict ze se s nim i podstatne lepe obchoduje.
Honza08:53:08 10.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
aix jsou kreativní a nekopírujou tvary chytů jako výše jmenovaný R.Š. Čínský adidy jsou taky levnější a maj víc pruhů
alena a jiřina09:35:14 10.11.2011
odpovědět 
    Re: STĚNA
Takze RS je myslis jako cinsky adidas zatimco aix je "ten pravej"?:-) Co chces kopirovat na tvarech chytu - lista je lista, oblina je oblina, dira je dira - cim "kreativnejsi" jsou tyhle tvary tim vic akorat riskujes ze si na nich zkurvis prsty. Umelka proste neni skala a nema cenu si na to hrat, imho. Neresim takovety velke "zelvy" a jine chyty oblibene na bouldrovkach, mam na myslim normalni chyty velikosti dlane ktere tvori (a maji tvorit) 99% cest na umelce.
09:49:29 10.11.2011
odpovědět 
     Re: STĚNA
Lamou seš a lamou zůstaneš :)
Jiřina a Alena10:27:27 10.11.2011
odpovědět 
      Re: STĚNA
No to je teda fakt diskusní argument na úrovni ...
10:45:21 10.11.2011
odpovědět 
      Re: STĚNA
Jasny:-)
Honza11:37:48 10.11.2011
odpovědět 
       Re: STĚNA
Jak složitý je získat dary od sponzorů na závody?
Kamil23:22:24 11.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
To by mě taky zajímalo proč zrovna AIX. A proč je MAKKAK s tou špatnou pověstí. Myslím, že výrobců je na světě mraky a nedá říct, že si chyty nebyly podobný. Tak proč je tedy AIX tak úchvatnej? Jenom kvůli kreativitě to asi nebude.
Stačí mrknout na Climbing hold Review a je vidět, že vše je v podstatě stejné.
KAREL12:05:20 10.11.2011
odpovědět 
    Re: STĚNA
Hooši. Víte, jaké chyty se používají na svěťácích? Né? Pátrejte. Napovím kdo je nejlepší na světě, s největším portfoliem chytů. Bulhaři. Překvápko? HRT holds je číslo jedna. Mrkněte se na ně, stojí to za to. Ostatní jen tak šmidlaj. Někteří víc a někteří méně.
13:04:59 10.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
po shlednuti obou webu mi prijde ze jsou oba vyrobci cenove dost srovnatelny, ne-li naopak..
l13:40:39 10.11.2011
odpovědět 
    Re: STĚNA
Namatkou diry (vsichni je mame radi): AIX cca 133 Kc/chyt (sady diry 1,2 - ostatni jsou spis vyrazne drazsi). Stefanek cca 88 Kc/chyt (Luna line-Pockets 1). Tzn. Aix o minimalne 50% drazsi, u ostatnich chytu to lepe nevychazi.
Honza14:01:07 10.11.2011
odpovědět 
     Re: STĚNA
asi je to podle velikosti chytu.. kdyz srovnavam stejne velikosti - u obou rady S - ceny jsou stejne. Kazdopadne ty tvary AIX mi prijdou hezci:)
l15:26:09 10.11.2011
odpovědět 
      Re: STĚNA
Kamarád stavěč zrovna nedávno Lunu taky celkem "pomlouval", ale přesněj důvod si nepamatuju (myslím, že šlo spíš o životnost). Každopádně za nejlepší považuje HRT.
jana15:53:42 10.11.2011
odpovědět 
       Re: STĚNA
No vidis, mrknul jsem kolik stoji diry od HRT a jsou levnejsi nez AIX (cca 110/chyt, pockets M). Takze se vracim k otazce - proc AIX?:-)
Honza16:57:31 10.11.2011
odpovědět 
        Re: STĚNA
Zdravím a připojuji se do diskuse, na otázku proč AIX, je odpověď na každém z vás, kteří zvažujete koupi chytů.
Kdybych měl poradit budoucímu majiteli stěny, tak ať nakoupí od co nejvíce různých výrobců. Lézt pořád na tom samém je nuda.
Dále k ceně, nejsme asi nejlevnější, ale na požádání máme pro obchodníky a provozovatele stěn lepší ceník se systémem slev kde je cena podstatně nižší, tak jako to mají i jiní výrobci. Opravdu nevím kam se cena posune v porovnání s ostatními výrobci a třeba bychom skutečně byly nejlevnější, ve stětě patříme k těm levnějším.

Co se velikosti chytu týče, tak rozdělení podle S,M,L atd je zavádějící a opět je to u různého výrobce různě nastaveno. Nejvíc vypovídající údaj je objem chytu (materiálu).

Jsem zaujatý pracovník z AIXu :)
Jirous - AIX17:30:28 10.11.2011
odpovědět 
         Re: STĚNA
Díky za příspěvek od AIXu :-)
Ondra09:08:56 11.11.2011
odpovědět 
  Re: STĚNA
Pořád je zmiňováno: Dobré stavěče
Když pominu lezce z repre, tak jich už moc neznám. Na kolik peněz vyjde jedna cesta?

Kdybysme měli jako hodně peněz tak by se nám líbily profily http://walltopia.com
Ondra09:15:40 11.11.2011
odpovědět 
   Re: STĚNA
Mrkni na artofroute.eu Je to cenově cca jako jinde, kde si najímaj lidi na stavění porůznu (taky s různou až hrůznou kvalitou). To jen kámoši stavěj zadáčo. Ale taky to podle toho tak občas vypadá. Zadáčo a narychlo je vražedná kombinace.
18:46:04 11.11.2011
odpovědět 
    Re: STĚNA
zajimavý. Počítám, že se jim ozvu. Snad maj kluci ceny i pro česká trh :-)))
Ondra23:20:39 11.11.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192439)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1286 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi