Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Hotel Impuls - Havířov
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha

Prodejny
Rock Point Vaňkovka - Brno
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 zánět šlach ??08.11.2011
Ahoj lidi, mám prosbu, jestli by mi neporadil někdo, kdo má podobný zdravotní problém. Na začátku srpna mi ruplo v prsteníčku a pak mě pekelně bolela ruka od prostředníčku až po malíček. Druhý den doktor konstatoval, že jsem asi přetrénovaná a diagnostiko
 Re: zánět šlach ??08.11.2011
v prosinci jsem měl podobný problém, že jsem prst ani neohnul, až na 2 výjezdu do skal spíše na choď
  Re: zánět šlach ??08.11.2011
no to je přesný, děsím se každý chvíle kdy beru chyt levou rukou a lezení si vůbec neužívám, taky pl
   Re: zánět šlach ??08.11.2011
No skoda, ze si se nezeptala driv; lupnuti a bolest = zase zanet.

a) Wobenzym na potl
    Re: zánět šlach ??10.11.2011
díky, provedu, nikdy jsem moc netejpovala, tak se to budu muset nějak naučit. A koleno je super lék,
 Re: zánět šlach ??08.11.2011
co to zkusit tejpovat... tím se ten prst bude víc šetřit ještě nějakou dobu... a nestane se ti, že z
  Re: zánět šlach ??08.11.2011
díky za tip,hned jdu mrknout na nějaký články ať vím jak na to:)
   Re: zánět šlach ??08.11.2011
Najdi si tady články týkající se zranění prstů. Odborníků na prsty není moc, ale jsou.
 Re: zánět šlach ??08.11.2011
Geladrink FORTE, Wobenzym, Phlogenzym, Prontoflex, tejpka. Něco z toho si vyber nebo zkombinuj.
  Re: zánět šlach ??10.11.2011
Díkas, co jsem slyšela, tak nejlepší je wobenzym, ale pěkně mastnej. Jsem objednaná k doktorovi, tak
 Re: zánět šlach ??08.11.2011
Hlavně si nezahrávej. Vážně je dobrý to nechat v klidu. Já doktora poslechnul. Rok jsem pořádně neze
  Re: zánět šlach ??10.11.2011
rok bez lezení to zní úplně strašidelně. Ale zas když budu mít jistotu, že to po tom roce bude dobrý
 Re: zánět šlach ??08.11.2011
Tyhle věci se nevyplácí řešit moc amatérsky ani přes rady na dálku po netu. Na ten prst ti někdo, kd
  Re: zánět šlach ??10.11.2011
Tak už jsem objednaná do Prahy, mám to sice 200 kiláků, ale v našem kraji nikdo podobně specializova
 Re: zánět šlach ??09.11.2011
Lez spáry. To jako vážně. A na bouldru jen velké chyty, stisky a obliny. Po roce mě to už nebolí, al
  Re: zánět šlach ??10.11.2011
jj, otevřený úchopy a obliny jsou fajn, ale teda při stisku to bolí jak čert. No už jsem objednaná k
 Re: zánět šlach ??09.11.2011
moc vám všem děkuji za spoustu nápadů, nějak to prokombinuji a snad bude líp:) každopádně si ještě k
  Re: zánět šlach ??09.11.2011
tejpuj tejpuj...v prvom rade odznela tu jedna dobra rada, zviazat dva prsty dohromady, specialne pri
   Re: zánět šlach ??10.11.2011
díky, sbírám teď všechny rady na tejpování, takže určitě radu využiju:)
    Re: zánět šlach ??10.11.2011
Něco máš i tady:
 výškové práce08.11.2011
Dobrý den, existuje nějaká příručka, či odborná literatura pro výškové práce?
 Re: výškové práce08.11.2011
A co by ses tam chtěl dočíst? Jak na to?? Jdi k někomu na brigádu. Je to lepší než knížka.
 Re: výškové práce08.11.2011
Co se týče práce s lanem a věcí kolem, tak by ti měl něco nabídnout ten u koho chceš získat osvědčen
 Re: výškové práce08.11.2011
Speleologové vydali jednolanovou techniku a od té už je k dvojlanové jen krůček. Petzl a Singáč mají
 Re: výškové práce08.11.2011
no nejlepsim manualem je fakt ten katalog od petzlu, mel jsem to stesti se k nemu dostat a je to fak

 BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall07.11.2011
Ahoj, už delší dobu scháním brýle na jištění. Proto se obracím i sem. Nechci je kupovat na něm. stránkách za 2500Kč. Máte nějaký typ, kde se dají v ČR sehnat? Za jakékoliv zprávy mnohokrát děkuji!Ať to leze!
 Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall07.11.2011
Nedavno jsem je kupoval na stene na Smichove v Praze, s permici a v pondeli nejvyhodnejsi, akumuluji
 Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall07.11.2011
Kam to ještě napíšeš? Tuším, že něco měli kdysi na Klajdě, ale za 1500 to určitě nebylo;-) Ať to lez
  Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall07.11.2011
Jen takovej blbej dotaz ! Jak vypadaj brejle na jištění a proč jsou tak drahý ? a jakto že sem nikdy
   Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall07.11.2011
Vidí za roh
   Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall08.11.2011
Jsou to 90 stupnovy hranoly misto skel, alias nasadis, cumis primo pred sebe a skrze bryle ti to uka
    Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall08.11.2011
normalni clovek si pri jisteni lehne na krovky a zadny brejle nepotrebuje..
    Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall08.11.2011
To se fakt dělá jo? To bych rád viděl pár takovejch intelektuálů pod stěnou vedle sebe! :) Za chvíli
     Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall08.11.2011
musel jsem si zkontrolovat zda není 1.duben, tedy apríl. To fakt existuje, taková kravina? Sice dnes
      Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall09.11.2011
Ty si naozaj taký obmedzený alebo to iba predstieraš? sú ľudia, ktorí majú s krčnou chrbticou celkom
       Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall09.11.2011
Ty brýle nejsu zase taková novinka a myslím že třeba na Smíchově v Praze je půjčovali a možná i prod
       Re: BRÝLE NA JIŠTĚNÍ CU at the wall09.11.2011
Ty brýle nejsu zase taková novinka a myslím že třeba na Smíchově v Praze je půjčovali a možná i prod

 Foto dne07.11.2011
http://www.lezec.cz/reference.php?print=1&key=6735
Taky jsem to kdysi lez takhle nalehko - nevim kolik je
 Re: Foto dne07.11.2011
2003
  Re: Foto dne07.11.2011
Jojo, paradni fotka i vykon, taky sem lezl ale pocitam tak o 30 let starsi :)

 Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
Ahoj,
s přítelkyni jsme absolvoval kurz lezení a začal lézt na umělých stěnách (všude kde lezem jsou natažena erární lana). Teď konečně zvažujeme koupi lana, ale nevíme pro jaký průměr se rozhodnout 10 - 10,2 – nebo 10,5 ? Můžete někdo prosím pora
 Re: Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
Pokud to budeš mít na český skalky, tak 9,8 nebo 10,2 od tendona s complet shieldem nic nezkazíš. Ty
  Re: Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
Beal průměr přez 10mmm aspoň ti to dýl vydrží a to je do začátku nejlepší. Bohatě stačí 50m delší je
 Re: Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
Pokud to budeš mít na český skalky, tak 9,8 nebo 10,2 od tendona s complet shieldem nic nezkazíš. Ty
  Re: Vhodný průměr pro začátečníky08.11.2011
Poté co někdo absolvoval kurz lezení mu sdělit, že jsou to vyhozený prachy, je skutečně rada nad zla
   Re: Vhodný průměr pro začátečníky12.11.2011
absolvoval kurz lezení mu sdělit, že jsou to vyhozený prachy, je skutečně rada nad zlato.
 Re: Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
Přes zimu budeš lézt hlavně na na umělé stěně, tak kup spíš nějakou zbytkovou metráž ke 30m. Na stěn
 Re: Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
Předpokládám, že budete teď hlavně rybařit, takže vol spíše tlustší průměr, takže z tvé volby 10,2 a
  Re: Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
Neviem, či je dobré pre začiatočníkov dlho liezť na udicu.Napr. ja som ťahal svoju prvú dĺžku pri dr
   Re: Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
Ešte, čo sa týka dĺžky pod 60 metrov určite nie.
Inak, čím hrubšie lano, tým horšia manipulo
    Re: Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
"Začátečníkům" vůbec nemotej hlavu tenkými lany do hor:) Hele, potřebují lano 10-10,5mm. 1
     Re: Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
Taky je na Lezci tlačítko Hledání a tohle se tady určitě několikrát řešilo v diskusích:)
      Re: Vhodný průměr pro začátečníky07.11.2011
V podstate si to vystihol, povedal si takmer všetko.
Záleží to hlavne od toho kam. Viacej ale
       Re: Vhodný průměr pro začátečníky08.11.2011
Všem moc děkuji za užitečné rady a tipy. Ta krátká délka na stěny je určitě super, ale žijeme v Ostr
        Re: Vhodný průměr pro začátečníky08.11.2011
No oni ti frajeři bejvaj totiž i v oněch místních klubech. A velké kluby mívaj i vlastní horoškolu (
        Re: Vhodný průměr pro začátečníky08.11.2011
Záleží, co ti ten kurz dal a jestli máš s kým lezt. Vem si 60, o tolik těžší to není, dražší taky ne
 Re: Vhodný průměr pro začátečníky12.11.2011
Ahoj. Já jsem v létě koupil 10,2 sterling rope Kosmos VR a jsem nadmíru spokojen. Před tím jsem měl
  Re: Vhodný průměr pro začátečníky12.11.2011
Když se podívám na e-mail u příspěvku nade mnou, vidím jasně, že autorem je jeden z prodejců lan Ste
   Re: Vhodný průměr pro začátečníky12.11.2011
Hele, nevim nevim, to co píšeš je dobrá kravina. To by tady museli psát jen prodejci lan Tendon, Bea
    Re: Vhodný průměr pro začátečníky12.11.2011
Uzle, nevidíš do problému, jak se zdá. Pokud jde o fakta, tak ten příspěvek hodnotící Sterling a Bea
 Re: Vhodný průměr pro začátečníky13.11.2011
Hlavně si Jimmy připrav hodně peněz, lano je jen začátek :-) ale záleží jak to budeš chtít brát a je

 Nizké Tatry - přechod07.11.2011
Nešli jste někdo v poslední době přechod Nízkých Tater? Můžete mi někdo prozradit, jestli je celý hřeben z Telgártu až do Donoval už normálně průchozí? Údajně má přechod komplikovat polom z předchozích let a cesty zničené těžkou technikou. Díky
 Re: Nizké Tatry - přechod07.11.2011
Ahoj

Vo vychodnej casti je pred ramzou ( tak 1km pred nim), a potom smerom na certovi
  Re: Nizké Tatry - přechod08.11.2011
Díky, tak snad to nějak půjde.

 Zapomenutá expreska - Suché skály06.11.2011
Ahoj.Dnes jsme v komíně na Věž rozp. komína našli expresku se smyčkou.Tak kdyby snad někomu chyběla ...

 STĚNA06.11.2011
Zdarec. Chystám projekt na vybudování nové stěny v Praze. A protože to chci dělat především pro lezce, tak dávám všem možnost písnout. Budu rád za pozitivní podněty (nezastírám).
Co byste na stěně rádi měli? Co vám na stěnách v Praze nejvíc chybí?<
 Re: STĚNA06.11.2011
jaká je plánovaná lokalita?
Jinak mi vyhovuje stěna typu Smíchov, relativně vysoká a v prosto
  Re: STĚNA06.11.2011
S ledopádem...:D To bys byl frajer :)
   Re: STĚNA07.11.2011
rozhodně to stojí za úvahu :-)
 Re: STĚNA06.11.2011
Mě by se moc líbilo, kdyby ta stěna nebyla přímo v Praze, ale pár kilometrů na východ od Prahy... tě
  Re: STĚNA08.11.2011
Hmm hmm. Olomouc asi ne hele :-)
 Re: STĚNA07.11.2011
Myslíš že je v Praze ještě místo na další stěnu?
  Re: STĚNA07.11.2011
Myslim si, že ano. V těch současných bývá řádně narváno...
   Re: STĚNA07.11.2011
Určitě né nic přešperkovanýho a ne moc drahý vstupný a aby si tam člověk nepřipadal jako v posilovně
    Re: STĚNA09.11.2011
Zkuste definovat co je VYSOKÝ VSTUPNÝ. Máme načrtnutý různý varianty. Ale tenhle podnět nás zaujal.
     Re: STĚNA09.11.2011
Tak 75Kč by bylo akorát a alespoň by jste se odlišili od konkurence ;)
      Re: STĚNA10.11.2011
75??? Tak v létě. V zimě by nevydělali ani na teplo.
   Re: STĚNA08.11.2011
Tak choď na Cibuli. Tam je to v poho. Nic se tam neděje, takže to moc lidí nezná. Země zaslíbená :-)
    Re: STĚNA09.11.2011
Na Cibuli nikdo nechodí?? To je divný ne? Vstupný je tam nízký. Lezec si tam může dát do těla. Mají
     Re: STĚNA09.11.2011
Problémem Cibulky byly (nevím, jestli to platí ještě teď) blbě postavený cesty.
Osobně si vyb
      Re: STĚNA17.11.2011
Tak to mohu potvrdit. Lezení tam (na Cibulce) nic moc. Zaleze si tam je pořádně našlápnutej maník. J
       Re: STĚNA17.11.2011
Hlavně by si měly ty chyty pořádně očistit!!!!!!!!!
Ze shora jsou všechny bílý, tak že žádnou
  Re: STĚNA09.11.2011
No, to je skutečně námět k zamyšlení :). Osobně si myslím, že s problémama. Nicméně na to se tazatel
 Re: STĚNA07.11.2011
Normalni misto na protazeni, roz/docviceni. Aby se tam veslo par lidi. K tomu treba hrazda a svihadl
  Re: STĚNA07.11.2011
S odsáváním se dá jen a jen souhlasit. Takhle jsme na tom podobně jak horníci :(
   Re: STĚNA08.11.2011
Tak to je recht. Ale to může vyřešit tím, že dá sbohem prášivýmu MG a lezci budou mít jen tekutý. Ja
    Re: STĚNA08.11.2011
A na jaky stene to ma Mrazek?
     Re: STĚNA08.11.2011
ted si nejsu jistej jestli delaji i tekutej koks ... 8-)
     Re: STĚNA08.11.2011
    Re: STĚNA09.11.2011
Ono by se to dost zlepsilo, kdyby lidi nelezli s maglajzakem na zadku. Pri padu totiz vetsinou vyfou
     Re: STĚNA09.11.2011
To je pravda. Ale přeci jim to nezakážu :-)
 Re: STĚNA07.11.2011
Stěna by se nám hodila i v Příbrami, nechceš nápad posunout o pár kilometrů od Prahy dál?;)
  Re: STĚNA08.11.2011
Hm. Příbram zkusíme promyslet. Když může být stěna v Sobotce :-)
 Re: STĚNA08.11.2011
taky Kolín by mohl bejt, tady stěna chybí až běda a je to jen kousek východně od prahy :)
  Re: STĚNA09.11.2011
Noo. Kolín stojí za úvahu. Proberu to s parťákama :-)
 Re: STĚNA08.11.2011
1) 3D struktury, jako jsou v Holešovicích (a myslím nikde jinde). Je super, nemuset jen tupě lézt po
  Re: STĚNA08.11.2011
S občerstvovnou souhlas. Kus dobrýho žvance rozhodně potěší. Hermoš dobrý, ale gulášek je lepší :-)
  Re: STĚNA08.11.2011
3D stena podle me uplne zbytecna, alespon pro lidi kteri pouzivaji umelku pro fyzicky trenink. Je to
 Re: STĚNA08.11.2011
Neco jako v americe - mraky spar, kam se podivas. Zaby, siroke, prstovky, kolme, polozene, previsle,
  Re: STĚNA09.11.2011
Určitě všechny druhy profilů, jak raibasy tak i sportovní převisy, ochutnávku spáry, převislou hranu
   Re: STĚNA09.11.2011
Dobrej příspěvek. Ale na tohle asi nedáme dohromady dost financí. Ale díky. Píšeme do zápisníku.
 Re: STĚNA09.11.2011
Skříňky rozumné velikosti, pokud možno aspoň s jedním ramínkem. Když chci jít na stěnu přímo z práce
  Re: STĚNA09.11.2011
Profilově pestrá stěna ale jednoduché tvary profilů(nejlépe se v nich staví), zóna pro rozcvičení s
   Re: STĚNA09.11.2011
Díky. Sakra problém najít kompromis mezi tím, aby si tom užili začátečníci i lezci. Už se o tom i zd
    Re: STĚNA09.11.2011
To je přesně ten problém. Píše se o tom i níž. Na lezecké stěny chodí hodně různorodá paleta lidí a
     Re: STĚNA09.11.2011
P.S. Jsou teda dvě věci, který se daj definovat jako společný pro všechny:
1. Kvalitní stavěč
      Re: STĚNA09.11.2011
Vůbec to tady ještě nezaznělo? Vytápěnou podlahu jako v Jablonci + správnou dopadovou krytinu. Už js
       Re: STĚNA09.11.2011
Soráč, trošku jsem se do toho vkládání zamotal, není to ale nečitelný. Ta hospůdka taky není nevýzna
        Re: STĚNA10.11.2011
Ona je na nějaký pražský stěně hospoda s předraženým jídlem? Ukaž mi aspoň tu a já tam budu chodit 2
         Re: STĚNA10.11.2011
Na freesolu (opatov) je restaurace, ne?
         Re: STĚNA10.11.2011
Mám to taky tak, na stěnu běžím většinou z práce, ale takový ty čtvrti kde je na každým rohu číňan,
  Re: STĚNA09.11.2011
Tohle taky bereme. Máme něco podobnýho napsanýho. Díky za zpětnou vazbu.
 Re: STĚNA09.11.2011
Rozmyslet, jestli je bude určená pro sportovní bouchače, kteří chodí trénovat a berou lezení jako gy
 Re: STĚNA09.11.2011
Jaká to bude lokalita? Díky
  Re: STĚNA10.11.2011
Přidávám se k dotazu. Ať vím, kde hledat podnájem? :-)
   Re: STĚNA10.11.2011
Zatím máme tři lokality: Libuš, Braník a nabídku máme i z Čimic. Ale sondujeme dál. Není to lehký. C
    Re: STĚNA12.11.2011
Čimice? To z vás budou na Ruzyni nadšený!
Libuš? Kde proboha?
Braník? Tak to je zajíma
 Re: STĚNA09.11.2011
Myslím,že pro úspěch potťřebuješ několik věcí:

1 profil(ja preferuji spíše převis )
  Re: STĚNA10.11.2011
Zajimalo by me, jak se AIXu povedlo dosahnout toho, ze vsichni lezci papouskuji, ze nejlepsi chyty j
   Re: STĚNA10.11.2011
aix jsou kreativní a nekopírujou tvary chytů jako výše jmenovaný R.Š. Čínský adidy jsou taky levnějš
    Re: STĚNA10.11.2011
Takze RS je myslis jako cinsky adidas zatimco aix je "ten pravej"?:-) Co chces kopirovat n
     Re: STĚNA10.11.2011
Lamou seš a lamou zůstaneš :)
      Re: STĚNA10.11.2011
No to je teda fakt diskusní argument na úrovni ...
      Re: STĚNA10.11.2011
Jasny:-)
       Re: STĚNA11.11.2011
Jak složitý je získat dary od sponzorů na závody?
   Re: STĚNA10.11.2011
To by mě taky zajímalo proč zrovna AIX. A proč je MAKKAK s tou špatnou pověstí. Myslím, že výrobců j
    Re: STĚNA10.11.2011
Hooši. Víte, jaké chyty se používají na svěťácích? Né? Pátrejte. Napovím kdo je nejlepší na světě, s
   Re: STĚNA10.11.2011
po shlednuti obou webu mi prijde ze jsou oba vyrobci cenove dost srovnatelny, ne-li naopak..
    Re: STĚNA10.11.2011
Namatkou diry (vsichni je mame radi): AIX cca 133 Kc/chyt (sady diry 1,2 - ostatni jsou spis vyrazne
     Re: STĚNA10.11.2011
asi je to podle velikosti chytu.. kdyz srovnavam stejne velikosti - u obou rady S - ceny jsou stejne
      Re: STĚNA10.11.2011
Kamarád stavěč zrovna nedávno Lunu taky celkem "pomlouval", ale přesněj důvod si nepamatuj
       Re: STĚNA10.11.2011
No vidis, mrknul jsem kolik stoji diry od HRT a jsou levnejsi nez AIX (cca 110/chyt, pockets M). Tak
        Re: STĚNA10.11.2011
Zdravím a připojuji se do diskuse, na otázku proč AIX, je odpověď na každém z vás, kteří zvažujete k
         Re: STĚNA11.11.2011
Díky za příspěvek od AIXu :-)
  Re: STĚNA11.11.2011
Pořád je zmiňováno: Dobré stavěče
Když pominu lezce z repre, tak jich už moc neznám. Na kolik
   Re: STĚNA11.11.2011
Mrkni na artofroute.eu Je to cenově cca jako jinde, kde si najímaj lidi na stavění porůznu (taky s r
    Re: STĚNA11.11.2011
zajimavý. Počítám, že se jim ozvu. Snad maj kluci ceny i pro česká trh :-)))

 Helfštýn - poděkování06.11.2011
Právě jsem se vrátil z Helfštýna. Byl jsem na čtvrté plotně - Matterhornek. Na skále jde poznat, že prošla velkým čištění od mechů a ostatního bordelu. Při rozměrech skály to musela být šílená práce - kartáče, smetáky, škrabky, spousta času a energie... C
 Re: Helfštýn - poděkování08.11.2011
byl jsem tam v létě a připojuju se k poděkování
 Re: Helfštýn - poděkování08.11.2011
Chvály není nikdy dost! Hoši a děvčata, jež se zasloužili, si ji zaslouží! Jmenovitě za výměnu jiště
  Re: Helfštýn - poděkování08.11.2011
Tak aspoň máme další motivaci v tom pokračovat(-: I když uvítali bysme pomoc, ať to tam zase nezaros

 skala u mladkova06.11.2011
ahojte,poradte kde najit popis cest na skalce u mladkova. snad se jmenuje marianska. diky
 Re: skala u mladkova06.11.2011
Zkus stránky HK Vamberk, tam něco je...
 Re: skala u mladkova06.11.2011
Popis nepotrebujes. Je to tak 10-15 metru vysokej sutr a je tam tak cca 10 cest od trojek po sedmick
 Re: skala u mladkova07.11.2011
U nástupu je vždycky šipka a název cesty. Většina jich je tady v databázi. Trochu tvrdší klasa, ale

1   ...   678   679   680   681   682   683   684   685   686   687   688   689   690   691   692   693   694   695   696   697   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 zánět šlach ??
Ahoj lidi, mám prosbu, jestli by mi neporadil někdo, kdo má podobný zdravotní problém. Na začátku srpna mi ruplo v prsteníčku a pak mě pekelně bolela ruka od prostředníčku až po malíček. Druhý den doktor konstatoval, že jsem asi přetrénovaná a diagnostikoval zánět šlach. Měla jsem tři týdny ortézu, pak tři týdny rehabka a ještě tak měsíc jsem to nechala v klidu. Ruka je už dávno při běžných úkonech úplně v pohodě. Před 14 dny jsem začala znovu, dost opatrně, snažím se jít hlavně po madlech. Jenže minulý týden jsem šáhla po nemadlu a v prstu ruplo znova, dneska jsem zkusila boulder a zase. Ruka je pak na celý "trénink" odvařená. Máte někdo podobnou zkušenost a co stím? Myslím že tři měsíce jsou dost dlouhá doba na to, aby to bylo dobrý tak mám strach, jestli nemám třeba poničenou šlachu a nevím, jestli můžu doktorovi tak úplně věřit..sám mi původně říkal, že do měsíce a půl to bude v pohodě.
díky moc za vaše zkušenosti a rady:)
K.
Káča16:34:42 08.11.2011
odpovědět 
 Re: zánět šlach ??
v prosinci jsem měl podobný problém, že jsem prst ani neohnul, až na 2 výjezdu do skal spíše na choďáky jsem restoval do Října a dnes, když lezu, tak stále v tom prstu cítím mírnou bolest a bojím se ho plně zatížit...
17:17:35 08.11.2011
odpovědět 
  Re: zánět šlach ??
no to je přesný, děsím se každý chvíle kdy beru chyt levou rukou a lezení si vůbec neužívám, taky plně nezatěžuju..to sme dopadli,co? a doktor to taky nazval zánětem šlach? 10 měsíců už je teda sakra dlouhá doba..
Káča18:12:27 08.11.2011
odpovědět 
   Re: zánět šlach ??
No skoda, ze si se nezeptala driv; lupnuti a bolest = zase zanet.

a) Wobenzym na potlaceni zanetu, drahy ale funguje
b) tejpovat - alias obtocit pod kloubem a nad kloubem, pres kloub vznikne takove X z tejpy. Chce to cvik, nezli to uvazes spravne. Bacha at to moc neutahnes, pak se nebude prst dokrvovat, kdyz to utahnes malo, tak ti tejpa sklouzne.
c) pokud to boli, svaz si tejpou 2 prsty k sobe, tim zajistis spravnou polohu pri drzeni u poskozeneho/bolaveho kloubu, to je hlavni, at mas cas se uzdravit a porad se nepremaha.

10 mesicu by melo byt dostatecne, ale tezko rict, asi jak u koho. Nez Geladrink lepsi je grilovane nebo varene koleno v hospode, je tam 100x vic kolagenu nez v tabletach.

Obecne ja tejpuju ihned, jakmile citim unavu v prstu, driv sem si parkrat osklive natahl slachu, takze si na to davam majzla, hlavne v dirkach. Jo a jeste me napada, hlavne neprolamovat na chytech, alias trenuj otevreny uchop kde se da, prolamovani je pro prsty peklo a pokud k nemu mas sklony (alias kdyz zatlacis treba na stole ukazovackem a on se ti prolomi), tak bys mela tejpovat od zacatku.

Ale hlavu vzhuru, prejde to.
upman19:13:21 08.11.2011
odpovědět 
    Re: zánět šlach ??
díky, provedu, nikdy jsem moc netejpovala, tak se to budu muset nějak naučit. A koleno je super lék, ale to bych pak místo prstu měla problém s kilama, takže to možná oželím a uvěřím geladrinku:)
Káča10:33:30 10.11.2011
odpovědět 
 Re: zánět šlach ??
co to zkusit tejpovat... tím se ten prst bude víc šetřit ještě nějakou dobu... a nestane se ti, že za něj zabereš v zápalu lezby víc, než je zdrávo...
CP17:49:28 08.11.2011
odpovědět 
  Re: zánět šlach ??
díky za tip,hned jdu mrknout na nějaký články ať vím jak na to:)
káča18:13:59 08.11.2011
odpovědět 
   Re: zánět šlach ??
Najdi si tady články týkající se zranění prstů. Odborníků na prsty není moc, ale jsou.
Willhem18:28:22 08.11.2011
odpovědět 
 Re: zánět šlach ??
Geladrink FORTE, Wobenzym, Phlogenzym, Prontoflex, tejpka. Něco z toho si vyber nebo zkombinuj.
mifo18:16:19 08.11.2011
odpovědět 
  Re: zánět šlach ??
Díkas, co jsem slyšela, tak nejlepší je wobenzym, ale pěkně mastnej. Jsem objednaná k doktorovi, tak to s ním ještě zkonzultuji než to koupím, abych měla jistotu, že je to fakt správná léčba. Dík
10:37:42 10.11.2011
odpovědět 
 Re: zánět šlach ??
Hlavně si nezahrávej. Vážně je dobrý to nechat v klidu. Já doktora poslechnul. Rok jsem pořádně nezel, ale ruka se dala do kupy.
V klidovém období mi pomohl Wobenzym.
A teď při lezení tejpuju. Podle doktora by bylo lepší lezení nechat plavat, ale to neklapne. Takže to řešim, tak abych se nezmrzačil úplně.
Kamil18:58:40 08.11.2011
odpovědět 
  Re: zánět šlach ??
rok bez lezení to zní úplně strašidelně. Ale zas když budu mít jistotu, že to po tom roce bude dobrý, tak do toho půjdu. Jsem objednaná k sportovnímu doktorovi tak mi snad řekne co a jak. Díky moc,K
Káča10:39:12 10.11.2011
odpovědět 
 Re: zánět šlach ??
Tyhle věci se nevyplácí řešit moc amatérsky ani přes rady na dálku po netu. Na ten prst ti někdo, kdo tomu rozumí, musí sáhnout, prohmatat ho a procvičit, to přinejmenším. (Různé zobrazovací metody typu NMR zatím pomíjím.)
Nepíšeš, odkud jsi. V Praze je výborný Filip Hebelka alias Filous - www.urazyruky.cz, renomovaná klinika na problémy s rukou je ve Vysokém nad Jizerou (hledej, Šmudlo ;) ). Jinde/jiní jsou určitě taky, jen já o nich nevím :)
Robert20:28:51 08.11.2011
odpovědět 
  Re: zánět šlach ??
Tak už jsem objednaná do Prahy, mám to sice 200 kiláků, ale v našem kraji nikdo podobně specializovaný není:) Díky,K
Káča10:31:12 10.11.2011
odpovědět 
 Re: zánět šlach ??
Lez spáry. To jako vážně. A na bouldru jen velké chyty, stisky a obliny. Po roce mě to už nebolí, ale s pohyblivostí prstu jsem tak na 90 procentech hybnosti před lupnutím.
10:29:12 09.11.2011
odpovědět 
  Re: zánět šlach ??
jj, otevřený úchopy a obliny jsou fajn, ale teda při stisku to bolí jak čert. No už jsem objednaná ke specialistovi na zranění ruky tak snad pomůže. Díky,K.
káča10:35:39 10.11.2011
odpovědět 
 Re: zánět šlach ??
moc vám všem děkuji za spoustu nápadů, nějak to prokombinuji a snad bude líp:) každopádně si ještě k tomu radši najdu odborníka na prsty, ať mám jistotu, že léčím správně:)
káča14:05:15 09.11.2011
odpovědět 
  Re: zánět šlach ??
tejpuj tejpuj...v prvom rade odznela tu jedna dobra rada, zviazat dva prsty dohromady, specialne pri zraneni prstenika je dolezite, aby zataz prebral zan malicek, to znamena zviazat dohromady prstenik a malicek, vzdy ked budes liezt. Uplne tym eliminujes zatazenie tej prstenikovej slachy.
Potom medzi tymito dvoma slachami je prepojenie, ktore sa ti mohlo poskodit alebo aj pretrhnut. Zistis zrejme jedine na magnetickej rezonancii. Dobra diskusia a rady k tomuto typu zranenia je na 8a.nu, skus pohladat a pocitat-v sekcii forum, dr. 8a, su tam rady specialne k tomuto zraneniu.
Inac nie som zastanca nejakeho pasivneho oddychu, ale bouldrovat by si nemala, len kruzit po velkych chytoch. Makke tkaniva sa pri standardnej liecbe liecia 100 dni, takze ziadne tristvrterocne pauzy a pod., to je uz kravina. Aj rehabilitacia casto boli, len treba zvolit ten spravny okamih, kedy s nou zacat. A niekedy je to poskodenie trvale, takze pri vacsom zatazeni to proste boli, ci chces alebo nechces, na to si potom treba jednoducho zvyknut.
alfonz14:52:52 09.11.2011
odpovědět 
   Re: zánět šlach ??
díky, sbírám teď všechny rady na tejpování, takže určitě radu využiju:)
Káča10:40:27 10.11.2011
odpovědět 
    Re: zánět šlach ??
Něco máš i tady: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=531
m.12:24:43 10.11.2011
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1151 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1266 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1117 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi