Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
28.Trkal 2410
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231355 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4
K2-Žilina - Žilina
BoulderClub Brno - Brno

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - Jičín
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 stěna na cibuli15.11.2011
Chodí někdo lízt na cibuli? hledám parťáka
 Re: stěna na cibuli15.11.2011
Ahoj Tondo, zkus to dát spíš do inzerce pod příslušnou kategorii;) Tam to logicky většina lidí bude
  Re: stěna na cibuli15.11.2011
však tam to je, ale zatím nic :o) Na Cibulku asi nikdo nechodí.
   Re: stěna na cibuli16.11.2011
Ja bych tam nekdy zasel.take nemohu nikoho sehnat.nikomu se tqm nechce. pritom si tam muzeme vyrobit
   Re: stěna na cibuli17.11.2011
Ja na Cibuli zajdu tak 3x do roka .. příjemná změna a "nebývá tam narváno". O tom, že by s
    Re: stěna na cibuli18.11.2011
Je to tak. Pokud nebudeš stavět šlemy.
    Re: stěna na cibuli18.11.2011
Je to tak. Je potřeba tam nasadit cesty 4-5. Jinak si tam normální lidi nezalezou. Cesty triviálně s
    Re: stěna na cibuli18.11.2011
To zní fakt dobře. Ale hlvaně by to chtělo ty chyty pořádně očistit - je to hnus Velebnosti.
     Re: stěna na cibuli19.11.2011
Jooo. Vočistěte to tam!!!

 cepíny15.11.2011
mam koupit Grivel x monster??? nebo nějáký jiný cepíny???
díky :)
 Re: cepíny15.11.2011
New Petzl Quark.

 Závody - organizování15.11.2011
Ahoj. Jak těžké je připravit lezecké závody? Třeba Tenton Cup.
Co je všechno potřeba? Rád bych závody udělal, ale pořád nevim jak na to.
 Re: Závody - organizování15.11.2011
Napiš někomu z komise lezení mládeže. Na horosvazu najdeš kontakty (soutěže/mládež/komise. Lumi nebo
 Re: Závody - organizování15.11.2011
Nejni to žádná prdel! Vždycky se někomu nezavděčíš a někoho přímo nasereš - a na to nebudeš připrave
 Re: Závody - organizování15.11.2011
Hlavně se napřed nějakých závodů zúčastni a pak zkus nějaké malé oddílové. Nedělej to sám. Rovnou na
 Re: Závody - organizování16.11.2011
Díky všem za dobrý rady. K

 Alone on the wall15.11.2011
Prosim nemate nekdo titulky k filmum ALONE ON THE WALL a PROGRESSION? Nemuzu je nikde sehnat. dik moc

 WALLTOPIA15.11.2011
Zdravím ve spolek. Obracím se na širší lezeckou obec s dotazem.
Nevíte jestli u nás někdo dělá podobný profily jako Waltopia.com ? Rockplast mě kvalitou moc neuspokojil. A marně hledám a nenacházím.
Díky za info.
Petr

 lezečky15.11.2011
Ahoj, potřebovala bych poradit. Které lezečky se Vám zdají lepší Saltic Bara nebo od La Sportiva Nago. Předem dík za rady=)
 Re: lezečky15.11.2011
Ty, které Ti lépe sedí na nohou :-)
 Re: lezečky15.11.2011
Jednoznačně ty, které ti lépe sedí.
  Re: lezečky15.11.2011
Dík za rady =D Potíž je v tom, že jsem zatím vyzkoušela jen ty jedny. Vlastním ty od Sportivy, ale p
   Re: lezečky15.11.2011
Bacha na číslování, imho se od LS berou menší čísla (o 2 velikosti a tak...), než od Salticu. Jinak
   Re: lezečky15.11.2011
Viz odpovědi výše - když ti budou líp sedět, není co řešit a ber je. (Pokud ti sedět nebudou, taky n
 Re: lezečky15.11.2011
Pozor jestli na tech Barach mas vepredu nahore sev. V nem se zpravidla roztrhnou. Odzkouseno na dvou
 Re: lezečky15.11.2011
já mám saltic bara a úplně je zbožňuju. Koupila jsem si o trochu menší, tak to ze začátku nebylo úpl
  Re: lezečky15.11.2011
Z toho si nic nedělej, jednu nohu má větší až na výjimky každej. A ruce taky a uši a vůbec sme takov
   Re: lezečky17.11.2011
díky za uklidnění, už jsem se bála, že jsem divná:)
   Re: lezečky17.11.2011
Ty výjimky mají jednu nohu menší. Vím to, jsem jedna z nich :-)

 BD cyborg pro vs. Cassin C14 vs. Camp vector15.11.2011
Zdravím všechny ledo a mixo lezčíky. Po deseti letech nastal čas na výměnu nádobíčka. V hledáčku mám 3 typy maček. Black diamond cyborg pro, Cassin C14 nebo Camp vector. Proto prosím majitele těchto maček, aby se podělili o zkušenosti.
díky  <
 Re: BD cyborg pro vs. Cassin C14 vs. Camp vector15.11.2011
BD mají jednu nevýhodu proti těm ostatním nedá se mněnit délka hrotů ale jinak spokojenost. A nekouk
  Re: BD cyborg pro vs. Cassin C14 vs. Camp vector15.11.2011
Původně díval, ale součástí neví vložka proti nabalování sněhu,dá se samozřejmě dokoupit.
Ty
 Re: BD cyborg pro vs. Cassin C14 vs. Camp vector16.11.2011
Rámovky Grivel Rambo IV.
 Re: BD cyborg pro vs. Cassin C14 vs. Camp vector17.11.2011
Na strikně ledové lezení nebo drytooling bych volil Grivel Rambo (léta ověřené rámovky), do těžkých

 Pokuta v rakousku14.11.2011
Cau, chtel bych se zeptat na Vase zkusenosti.
Vec se ma tak:
Pred nedávnem jsme byli na Weiskugelu v Rakousku. Cela tura mela trvat 12h. Bohuzel se nam to protahlo az do vecera. Majitel horske chaty se uz po nas zacal ptat v udoli atd. Nahla
 Re: Pokuta v rakousku14.11.2011
Chatař má zřejmě povinost volat horskou ( z titulu odpovědnosti z provozování horské chaty), pokud s
  Re: Pokuta v rakousku14.11.2011
Kdyz jsme dorazili na chatu k ubytovani, tak tam zadna kniha nebyla cely vecer,takze chatar nevedel
 Re: Pokuta v rakousku14.11.2011
Bude myslím lepší, když "oživíš" původní vlákno diskuse novým příspěvkem, než když se to t
 Re: Pokuta v rakousku14.11.2011
No teď už ti to nepomůže, ale do budoucna doporučuji pojištění právní ochrany.. třeba DAS
  Re: Pokuta v rakousku14.11.2011
Diky za radu,asi to tak priste udelam. Bohuzel takova zkusenost bude stat hodne penez.

 Re: Pokuta v rakousku14.11.2011
Sám cítíš,že je to asi v pytli,takže jediná možnost je vejít co nejrychleji v písemný styk s tou hor
  Re: Pokuta v rakousku14.11.2011
Tady je mejlik,co jsem jim ted posilal, tak uvidime reakci :-(

Dear Mrs.
Is it
   Re: Pokuta v rakousku14.11.2011
Jen doplneni.

Mne a tatikovi poslali jen fakturu. Ostatnim dvema i nejaky standardni
    Re: Pokuta v rakousku15.11.2011
V německy mluvících zemích obvykle daleko lépe reagují na němčinu, než na angličtinu. Je totiž podle
     Re: Pokuta v rakousku15.11.2011
Souhlas. Kromě toho, i ta angličtina toho mailu není moc dobrá. Nicméně, jako upřímný pokus od stude
   Re: Pokuta v rakousku14.11.2011
Ahoj Jindro
Mail bych hodnotil jako celkem povedený. I když má dvě polohy. Souhlasím s první
   Re: Pokuta v rakousku14.11.2011
I v kontextu toho, jak se to probíralo dříve (díky, Marťane, za propojení odkazy), bych tenhle mail
    Re: Pokuta v rakousku17.11.2011
Pravnik, ktery dela mezinarodni pravo a ma certifikaci na vykon sve praxe v rakousku by vysel na mno
     Re: Pokuta v rakousku17.11.2011
V zájmu osvěty :)
Pokud jde o pojmy a kontext, tak tohle zatím nemá nic společného s mezináro
  Re: Pokuta v rakousku16.11.2011
Jakožto naprosto nezasvěcený amatér v těchto ohledech mne napadlo po přečtení příspěvku: není přece
   Re: Pokuta v rakousku16.11.2011
...se mi to pořád nějak nezdá. Furt si myslím, že nějaký seriozní impuls na vyhlášení pátračky někde
    Re: Pokuta v rakousku16.11.2011
.. přesně to si myslím taky. A proto je třeba najít ten "impuls" a ať si připraví peněženk
 začátek diskuse14.11.2011
je zde:
  Re: začátek diskuse16.11.2011
Spíš je dobré se jich písemně zeptat, na základě jakých konkrétních právních předpisů jsou oprávněni
   Re: začátek diskuse16.11.2011
To dá asi dost práce, protože každá rakouská země to má řešené vlastními vyhláškami.
    Re: začátek diskuse17.11.2011
pro zajímavost jak je to na Slovensku:
544/2002 Zákon o Horskej záchrannej službe
§ 1
     Re: začátek diskuse17.11.2011
Zde je odpoved na muj email:


First I would like to inform you that our calcul
      Re: začátek diskuse17.11.2011
Takze jsem asi tady nasel odpoved.

(5) Ak sa osoba nevráti do času uvedeného v knihe
       Re: začátek diskuse17.11.2011
Ano, na Slovensku by to bylo jasný, byli byste v rejži (když se nezapíšete vůbec, anebo se nedomluví
        Re: začátek diskuse13.01.2012
Takze vse nakonec nevyreseno. Pokuta 1300 euro se musela zaplatit. Ambasada ve Vidni nepomohla, pora

 Zmní spacák14.11.2011
Ahoj. Co si myslíte o tomto spacáku? Mammut Ajungilak Lahar Winter .... ve srovnání například s Rákoskou Erratic plus 850. Dík za koment.
 Re: Zmní spacák15.11.2011
základní věc ve spacáku je výplň-peří.
Peří je nejkvalitnější kajčí pak husí a pak kachní. Pr
 Re: Zmní spacák15.11.2011
otázka je na co jej budeš používat. S Eratticem chodím několik let a spím v něm téměř každý víkend v
  Re: Zimní spacák15.11.2011
Tak chci ho na zimu. Do stanu, žďáráku, záhrabu. Ten jurek bude už asi dost velkej po sbalení.

 Kozel - zapomenutý průvodce13.11.2011
Ahoj, dnes jsem byl zalozit na Kozlovi v Chřibech. Nějakým omylem jsem tam zapoměl průvodce, tak kdyby ho někdo našel a vzal sebou, nechť se ozve na můj mail, vyměním za láhev ohnivé vody ;-)
 Re: Kozel - zapomenutý průvodce14.11.2011
viz inzerce?:

Různé: ztraceny pruvodce ztráty a nálezy

ahoj pratele, d
  Re: Kozel - zapomenutý průvodce15.11.2011
díky, přehlídl jsem :-)

1   ...   676   677   678   679   680   681   682   683   684   685   686   687   688   689   690   691   692   693   694   695   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 WALLTOPIA
Zdravím ve spolek. Obracím se na širší lezeckou obec s dotazem.
Nevíte jestli u nás někdo dělá podobný profily jako Waltopia.com ? Rockplast mě kvalitou moc neuspokojil. A marně hledám a nenacházím.
Díky za info.
Petr
Petr Pokorný11:38:57 15.11.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1283 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi