Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231353 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Praha 6
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bačkory03.12.2011
Ahoj všem! Prosím o radu, letos jsem prolezl své poslední pískařské bačkory a jsem bezradný,protože ne a ne nikde nalézt obchod,kde bych mohl koupit ''nové''. Jistě víte, které mám na mysli, bačkorové období 70. let, určitě se stále dělají jako retro nebo
 Re: Bačkory04.12.2011
..vedet o necem tak hned kupuju tez :)
..hledam to ruzne po pudach a po lidech a nejhorsi sna
  Re: Bačkory04.12.2011
No ja jich nastesti mam par v zasobe. Hrozne rychle totiz odchazeji pri treninku na boulderovce. Hla
 Re: Bačkory05.12.2011
Leda možná takhle :-)

  Re: Bačkory10.12.2011
rôfoľ! Len bacha, lebo pokazíš obchod všetkých firmám na lezečky :D ...366,- je oproti 2000,- dosť r
 Re: Bačkory10.12.2011
minulý týden jsem je viděl za 200 v Ostravském Globuse

 tenerife bouldering03.12.2011
Nenašli jste někdo nějakého pruvodu třeba na Arico nebo Capricho free na netu? Díky
 Re: tenerife bouldering03.12.2011
Přišlo mi, že boulderů v Aricu příliš není, je tam pár bloků v horní části, ale že by to bylo na prů
 Re: tenerife bouldering04.12.2011
tady je starej na Tenerife
  Re: tenerife bouldering04.12.2011
gracias, amigo
   Re: tenerife bouldering16.03.2015
Tady je orogoš průvodce 2010 a aktualizace ke stažení.

 Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce03.12.2011
V rámci trening.obdobi zapojujete i posilku? Jakým způsobem, intenzita, cviky a zapojení do období např. 2x týden posilka po dobu 3 týdnů a k tomu 1x AN vytrvalost, nebo tak něco..
Díkes moc!
 Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce03.12.2011
Nejlepší je zapojit klasický gymnastický kousky, jako výmyky, vlajky, váhy či stojky. Tady člověk vl
  Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce03.12.2011
No smysl to má veliký, teď záleží co si od toho slibuješ..??
Určitě mají smysl balanční věci
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce03.12.2011
Určitě je to dobrý jako kompenzace..balanční cviky můžeš zařadit skoro kdykoli, jsou dobrý ale málok
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce03.12.2011
Určitě je to dobrý jako kompenzace..balanční cviky můžeš zařadit skoro kdykoli, jsou dobrý ale málok
    Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce03.12.2011
Kamarád dřív trénoval poctivě na závody (i nějaká ta účast na MS byla) a posilovnu rozhodně zařazova
     Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce03.12.2011
a čo na to Adam? :-D
      Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce03.12.2011
máš možnost být tak často ve skalách? kdybys měl, taky bys lezl o 2 stupně líp...
       Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
tak ak ma o dva stupne posunie lezenie, nebudem ten čas zabíjať dvíhaním železa - ty áno? :-)
        Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
Jestli máš ten luxus lézt alespoň 150 dní v roce, tak klidně posilku vynechej. Ale jestli lezeš jen
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
Ahoj,
viděl bych to tak,jestli tě posilka baví jako mě,tak klidně cvič jako kulturista:)Cvičí
    Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
Posilka není špatná, ale pro lezení mi přijde lepší "core cvičení" jak je psáno výše. K če
 Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce03.12.2011
co to to
  Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce03.12.2011
máš na mysli snoop doga? :)) mazec
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
Jsi lezec - tak lez. Až budeš kulturista - tak posiluj. Pokud máš možnost strávit hodinu v posilovně
  Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
typek na videjku ma neskutecnou silu, takovou bych chtel mit taky.....o tom zadna........ale ani jed
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
Asi ma rad svoje lokty, tipl bych, ze kdyby chtel tak by ten shyb do uplne natazenych rukou zvladl..
    Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
začiatok zhybu z natažených lakťov je najťažšia časť zhybu. a lakte sa tým neničia, pokiaľ z natažen
 Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
Posilování by měl být doplněk k lezení nejen v zimě, ale po celý rok. Lze posilovat i na stěně či na
 Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
posilku jsem musela zařadit kvůli ramenům.... nevím jestli to spadá do kompenzačních cviků, ale leze
  Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
se mi zda,ze posledni dobou kazdy,kdo mluvi o joze,mysli protahovani
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce04.12.2011
možná proto, že spoustě lezců právě to protahování chybí. Zvlášť chlapům... jsou zvyklí, že všechno

 trening opava02.12.2011
Zdar, neví někdo prosím zda funguje v Opavě Boulder Cave Bar? A kdyby ne tak kde v Opavě něco je? Dik.
 Re: trening opava02.12.2011
Tuším že boulder cave bar nefunguje už alespoň dva roky. A taky myslím, že v opavě nic není :/
  Re: trening opava02.12.2011
dik
   Re: trening opava02.12.2011
Mam v Opave doma futra, prijd!
    Re: trening opava02.12.2011
Ale chces-li trenovat na soukrome boulderovce, mozna ti pomohu, napis.
     Re: trening opava02.12.2011
čau, ten Bar už nefunguje snad 5let, ale nedávno tady proběhla debata o nové boudrovce. Možná s tím
      Re: trening opava03.12.2011
Diky za nabidky, ale jedu do OP jen na par dni tak nema cenu rozjizdet nejaky vetsi akce :-)

 trening opava02.12.2011
Zdar, neví někdo prosím zda funguje v Opavě Boulder Cave Bar? A kdyby ne tak kde v Opavě něco je? Dik.

 Průvoce Sardinie01.12.2011
Ahoj, nechystá se náhodou nový průvodce na Sardinii? Popřípadě co by jste doporučili, našel jsem jen něco z roku 2003, což už asi nebude aktuální..jedná se mě hlavně o oblasti poblíž pobřeží, budu lodí, tak aby se dalo dostopovat nebo kotvit poblíž..
 Re: Průvoce Sardinie01.12.2011
Nazdar,

novy pruvodce na Sardinii vysel letos na podzim, viz
  Re: Průvoce Sardinie01.12.2011
Díky moc, jinak nemůžu najít kde by se dal koupit a za kolik, s tim "průvocem se omlouvám, ale
   Re: Průvoce Sardinie01.12.2011
   Re: Průvoce Sardinie01.12.2011
Ahoj,
pruvodce sezenes u Petera v Lotzorai.www.peteranne.it.Zije tam a vi o vsem co se na Sar
    Re: Průvoce Sardinie01.12.2011
V šopu na Lezci je Sardínie od Maurizia Oviglia.
to je místní lezec a tak to asi bude to nejl
     Re: Průvoce Sardinie01.12.2011
Jirko, ten, o ktorom píše Honza (Kareš), je nové vidanie Pietra di Luna, takže je to opäť od Maurizi
      Re: Průvoce Sardinie02.12.2011
Díky za odpovědi, mě jde o to, že prioritně poplujeme na plachetnici kolem celé sardínie, máme to na
       Re: Průvoce Sardinie02.12.2011
Nemáte někdo tohoto průvodce na půjčení a krátké prolistování? (OL, BRNO) Chtěl bych se podívat jest
       Re: Průvoce Sardinie02.12.2011
Ahoj, je to tak. Nová Sardinie vyšla v říjnu 2011 a je take od Maurizio Oviglia. Je docela drahá, st
       Re: Průvoce Sardinie02.12.2011
Nemáte někdo tohoto průvodce na půjčení a krátké prolistování? (OL, BRNO) Chtěl bych se podívat jest
        Re: Průvoce Sardinie02.12.2011
Ten stary dej do knihovny,kamo.Pruvodce se rozhodne vyplati koupit.Podle stareho pruvodce,by jsme ta
         Re: Průvoce Sardinie02.12.2011
Noo to jsem moc slyšel nechtěl, ale dík za info:( Přeci jen tam člověk nejezdí každej rok, nebo i ví

 dotaz01.12.2011
ahoj, může mi někdo napsat kde se nacházi cesta "dolby surround" - klasifikace 8c+, díky
 Re: dotaz01.12.2011
google - Zillertal

 Jumar Raveltik01.12.2011
Ola, mate nekdo zkusenost s jumarem Raveltik? Jakej je treba ve srovnani s Petzle nebo BD? Diky za info

 Povidani s Janem Drobkem Krchem30.11.2011
pro zajemce o historii nejen sportovniho lezeni na Morave vhodny tip k poobedove kave - http://fotonec.blogspot.com/
 Re: Povidani s Janem Drobkem Krchem30.11.2011
Mooooooooc dobry.
 Re: Povidani s Janem Drobkem Krchem30.11.2011
paradni clanek...diky za nej.
 Re: Povidani s Janem Drobkem Krchem30.11.2011
To je teda největší paráda za poslední hodně dlouhou dobu. Škoda že to nejni pětkrát nebo desetkrát
 Re: Povidani s Janem Drobkem Krchem30.11.2011
s vocasem v ruce 15 metru na zem..
rval sem smichy asi 10 minut.
Dik!!
  Re: Povidani s Janem Drobkem Krchem30.11.2011
Pičo, pusť už ten šutr... masakr, málem sem smíchy uchcal do gatí :)
 Re: Povidani s Janem Drobkem Krchem30.11.2011
Tak to je neco!!! S takovym nadhledm a uprimnosti se clovek setka vyjimecne.
Spory byly, jso
 Re: Povidani s Janem Drobkem Krchem30.11.2011
Supr čupr článek, nemohl jsem od toho odtrhnout oči :)!!!

 Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
Je na Panťáku dovolenou lézt cesty s báglem na zádech? Je jinde na písku dovoleno lézt s báglem na zádech? Není náhodou v pravidlech, že by lezec měl dělat vše, aby co nejméně poškozoval skálu?
 Re: Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
v batohu ma specialni antigravitacni vychytavku, ktera lezce nadlehcuje, aby doslo k co nejmensimu p
 Re: Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
to myslíš vážně nebo je to ironie ?
  Re: Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
... ten dotaz o lezení s batohem.
 Re: Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
No jasně, co když ho má plnej maglajzu !!!!
  Re: Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
To je vážně míněné popíchnutí - je opravdu třeba nacvičovat horské výstupy s báglem na písku? Jistě
   Re: Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
A tlusťoši taky nemají na písku co dělat, bo svojí nadměrnou váhou ničej skálu !!!!
   Re: Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
víš more jak to vypadá na nástupu této cesty? jako ve smyslu jestli je vůbec kde rozumně stát při ji
    Re: Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
uvažování některých" lezců" stojí opravdu za to.........
     Re: Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
Když už je anketa o nejparadoxnější poplatek v bankách, mohla by se zde zavést anketa o nejpitomnějš
      Re: Cesta nad Jizerou - fotky?30.11.2011
prave.. kandidatu az moc, tezko vybrat viteze.
       Re: Cesta nad Jizerou - fotky?01.12.2011
naštěstí není důležité vyhrát, důležité je zůčastnit se
    Re: Cesta nad Jizerou - fotky?02.12.2011
Přesně tak, jak píše Lukas B. To nebyl nácvik na hory. V báglu jsme měli v podstatě jen normální bot
 Re: Cesta nad Jizerou - fotky?02.12.2011
V pravidlech je mimo jine i to, ze na pisku nesmi lezt lezec tezsi nez 80kg, protoze by nadmerne a n
  Re: Cesta nad Jizerou - fotky?02.12.2011
..to sou keci :D ! :D :D :D hoosi
  Re: Cesta nad Jizerou - fotky?03.12.2011
normy prituhujou, bejvalo to 85, a to bez matrose!! zatraceny ochranari...
   Re: Cesta nad Jizerou - fotky?05.12.2011
Třeba ve Skaláku, v Příhrazech anebo v Ádru už probíhalo i namátkové vážení. Vždycky ochranář s váho

1   ...   671   672   673   674   675   676   677   678   679   680   681   682   683   684   685   686   687   688   689   690   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
V rámci trening.obdobi zapojujete i posilku? Jakým způsobem, intenzita, cviky a zapojení do období např. 2x týden posilka po dobu 3 týdnů a k tomu 1x AN vytrvalost, nebo tak něco..
Díkes moc!
A12:44:40 03.12.2011
odpovědět 
 Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
Nejlepší je zapojit klasický gymnastický kousky, jako výmyky, vlajky, váhy či stojky. Tady člověk vlastně zjistí, že většina lezců sou celkem chabrusi. Pokud stojíš o činku, tak smysl má snad jenom nadhazování nad hlavu se zátěží, abys to udělal aspoň 20x, několik sérií nejlépe s parťákem na střídačku, žádný prostoje. Po půlhodině budeš rád, že se pohneš a můžeš spokojeně odkráčet na nealkopivko;-)
Willhem13:07:12 03.12.2011
odpovědět 
  Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
No smysl to má veliký, teď záleží co si od toho slibuješ..??
Určitě mají smysl balanční věci na posilování jádra (bosu, trx, balóny..)
Klasické posilování snad v době po lezecké sezóně, k nabrání oběmu (silového, né až tak hmoty, jsme lezci né modýlci před zrcadlem, že:)) a taky jako kompenztace, tam si myslím že je to důežité dost!
Petr
 Andy14:19:17 03.12.2011
odpovědět 
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
Určitě je to dobrý jako kompenzace..balanční cviky můžeš zařadit skoro kdykoli, jsou dobrý ale málokdo je dělá, protože "lepší" je zvedat železo že jo..
ale nepřehánět to s tím, pokud chceš trénovat na lezení tak lez...ale jestli tě posilovna baví, tak proč ne.Hlavně to musí bejt zábava...
David16:59:36 03.12.2011
odpovědět 
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
Určitě je to dobrý jako kompenzace..balanční cviky můžeš zařadit skoro kdykoli, jsou dobrý ale málokdo je dělá, protože "lepší" je zvedat železo že jo..
ale nepřehánět to s tím, pokud chceš trénovat na lezení tak lez...ale jestli tě posilovna baví, tak proč ne.Hlavně to musí bejt zábava...
David17:01:19 03.12.2011
odpovědět 
    Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
Kamarád dřív trénoval poctivě na závody (i nějaká ta účast na MS byla) a posilovnu rozhodně zařazoval do tréninku celou zimu (a rozhodně ne protože by ho bavila). Podle něj trénovat lezením rozhodně nestačí..
19:07:00 03.12.2011
odpovědět 
     Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
a čo na to Adam? :-D
20:36:49 03.12.2011
odpovědět 
      Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
máš možnost být tak často ve skalách? kdybys měl, taky bys lezl o 2 stupně líp...
21:32:38 03.12.2011
odpovědět 
       Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
tak ak ma o dva stupne posunie lezenie, nebudem ten čas zabíjať dvíhaním železa - ty áno? :-)
08:39:00 04.12.2011
odpovědět 
        Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
Jestli máš ten luxus lézt alespoň 150 dní v roce, tak klidně posilku vynechej. Ale jestli lezeš jen o den méně, tak honem na hrazdu :-)
Honza10:21:08 04.12.2011
odpovědět 
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
Ahoj,
viděl bych to tak,jestli tě posilka baví jako mě,tak klidně cvič jako kulturista:)Cvičím v posilce už min.15let a že by mi to nějak ublížilo a naopak,toho si nejsem vědom.Když jsem byl o 12-15kg lehčí,lezl jsem zhruba na OS stejně jako nyní.O co jsem těžší a starší o to jsem zkušenější:)Záleží vždy přece na tom,co koho baví.Nepřestal jsem s posilkou ani před mistrovstvím světa.Ať to leze
Honza17:49:20 04.12.2011
odpovědět 
    Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
Posilka není špatná, ale pro lezení mi přijde lepší "core cvičení" jak je psáno výše. K čemu jsou silné svaly, když to neumíš propojit dohromady. Navíc k těmto cvikům téměř nic nepotřebuješ a jsi schopen cvičit i doma. Pár rychlých odkazů:
http://www.youtube.com/ watch?v=Ngli8774oXA&feature=related,
http://www.youtube.com/ watch?v=tYV-JbZtK_A&feature=related,
http://www.runbiking.eu/ Core/Co-je-to-core,
http://www.sport-lav.cz/trenink/
číža19:26:25 04.12.2011
odpovědět 
 Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
co to to http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&v=OFIJjgDRjKA&NR=1
zbynek18:56:15 03.12.2011
odpovědět 
  Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
máš na mysli snoop doga? :)) mazec
honza k.21:16:53 03.12.2011
odpovědět 
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
Jsi lezec - tak lez. Až budeš kulturista - tak posiluj. Pokud máš možnost strávit hodinu v posilovně zvedáním železa, není lepší strávit tu hodinu na bouldrovce? Myslím, že zvedání železa ti přídá jen sílů a to ještě navíc omezeně, jen v partiích co posiluješ a tu potom musíš ještě zakomponovat do lezení, aby jsi propojil mezisvalovou koordinaci......lezením/bouldrováním natrénuješ sílu, mezisvalovou koordinaci (svaly zabírají v různých partiích při různých pohybeh a v zájemné koordinaci - ne jen např. triceps, biceps atd...jako v posilovně), techniku - prostě celek, což má ve finále pro tebe, jako lecze vetší efektivitu.....
12:35:22 04.12.2011
odpovědět 
  Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
typek na videjku ma neskutecnou silu, takovou bych chtel mit taky.....o tom zadna........ale ani jeden z jeho shybu neni poctivy, do pruvesu...(-:,(-:,(-:
13:35:44 04.12.2011
odpovědět 
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
Asi ma rad svoje lokty, tipl bych, ze kdyby chtel tak by ten shyb do uplne natazenych rukou zvladl...
14:57:07 04.12.2011
odpovědět 
    Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
začiatok zhybu z natažených lakťov je najťažšia časť zhybu. a lakte sa tým neničia, pokiaľ z natažených lakťov zhybuješ od začiatku a opatrne - tzn. nie so závažím, ak si tvoje väzy a šľachy ešte nezvykli na takú záťaž.
16:13:53 04.12.2011
odpovědět 
 Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
Posilování by měl být doplněk k lezení nejen v zimě, ale po celý rok. Lze posilovat i na stěně či na skále, ale zaprvé je to velmi neefektivní způsob posilování, a zadruhé je to ztráta drahocenného času. Na stěně či skále by se lezec měl věnovat především tréninku techniky a vytrvalosti. Sílu, a částečně i vytrvalost, může člověk trénovat doma a stěnu k tomu nepotřebuje. Na trhu je spousta domácích hrazd, posilovacích desek, campus boardů, atp. Není problém si vyrobit Bacharův žebřík a používat ho třeba i v paneláku. Na nějaké komplexnější posilování tu je TRX, Kettlebelly, atp. Možností je spousta :-)
Honza14:54:51 04.12.2011
odpovědět 
 Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
posilku jsem musela zařadit kvůli ramenům.... nevím jestli to spadá do kompenzačních cviků, ale lezení je svým způsobem jednostranný a je potřeba to nějak protáhnout a posílit i tím druhým směrem. Ramena, zápěstí atd. - možná by dokázali poradit i na rehabce, spousta věcí se dá dělat doma s lehkejma činkama (nebo s flaškama s vodou)

Jako výborný doplněk k lezení mi přijde joga - ale chce to dobrou jogu, ne něco kam chodí důchodkyně pokecat. A i tak hrozně záleží na tom, kdo to vede, takže nevím, jeslti se to dá doporučit jako obecná pravda. Nicméně zvláště u obstarších lidí (jako já), je hrozně důležité udržovat nejen sílu, ale i tu pohyblivost a protahovat zkrácené svaly.
CP17:02:20 04.12.2011
odpovědět 
  Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
se mi zda,ze posledni dobou kazdy,kdo mluvi o joze,mysli protahovani
.17:10:19 04.12.2011
odpovědět 
   Re: Posilka doplněk v zimě k treningu na bouldrovce
možná proto, že spoustě lezců právě to protahování chybí. Zvlášť chlapům... jsou zvyklí, že všechno urvou na sílu a pak se diví...
CP17:46:52 04.12.2011
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi