Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231029 cest
Nové přelezy:
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 foto dne18.12.2011
Foto dne je Gioia 8C+......ale v Itálii ve Varazze a ne ve Fontáči....(-:
 Re: foto dne18.12.2011
Já jsem si říkal že ten šutr nemůže být z fontače
 Re: foto dne19.12.2011
Dík, opraveno.

 Sněžnice TSL rado 22518.12.2011
máte někdo zkušenosti ze sněžnicema TSL rando 225
 Re: Sněžnice TSL rado 22518.12.2011
Jsou super, ale již nekolik let se nevyrábí. Aktuální model je TSL 226 Rando nebo TSL 226 Rando Easy
  Re: Sněžnice TSL rado 22518.12.2011
Souhlas, já je podědil po tatínkovi, kterému je v nějakém záchvatu dala mamka a já se jich po 3 lete

 Pád lezce na smíchově17.12.2011
Čau, víte někdo nějaké podrobnosti o čtvrtečním pádu lezce na smíchově? Doufám, že je borec v pořádku.
 Re: Pád lezce na smíchově18.12.2011
Dnes jsem tam byl...a bohuzel smutna zprava, jeste tam lezi.
  Re: Pád lezce na smíchově18.12.2011
jeste tam lezi - jako kde? v nemocnici?
   Re: Pád lezce na smíchově18.12.2011
A kde se stala chyba?? Vím žě je to nepříjemný, ale na druhou stranu to zase může uchránit pár další
    Re: Pád lezce na smíchově18.12.2011
tak hlavne, ze se vzdycky najdou nejaci inteligenti jako je martas, ale k tomu padu, pravdepodobne c
    Re: Pád lezce na smíchově18.12.2011
opět asi nové lano v jistítku
     Re: Pád lezce na smíchově19.12.2011
Spousta "jističů" jsou jističi na baterky, stačí se někdy porozhlédnout kolem a člověk se
      Re: Pád lezce na smíchově19.12.2011
Jestli je to to, co si myslím, tak šlo o GriGri v nezkušených rukou jističky. Ono přitahováním páčky
       Re: Pád lezce na smíchově19.12.2011
Musím se pousmát, když si vzpomenu, že právě GriGri někdo doporučoval začátečníkům v diskuzi Jištění
       Re: Pád lezce na smíchově19.12.2011
Jistič jistil starýt typen reversa
       Re: Pád lezce na smíchově19.12.2011
tak predne to byli dva hosi, a zacatecnik byl max. jen jistic ptz nelezli zrovna lehkou cestu, byla
      Re: Pád lezce na smíchově19.12.2011
Hochu,nachytal jsem mraky dršek, dlouhejch,krátkejch, na stěně i venku, přísahal bych, že se mi nikd
       Re: Pád lezce na smíchově19.12.2011
jasna vec . at si kazdej jista jak chce , cim chce .Halvni je davat vzdy pozor a predvidat nebezpeci
       Re: Pád lezce na smíchově19.12.2011
je to tak, rutina je špatná a dvojnásob to platí práve na umělkách, já třeba proto jistím grigrinou,
        Re: Pád lezce na smíchově30.12.2011
tak jak to bylo? on spadnul asi 2 metry vedle me, jistic mel reverso! kde se stala chyba nevim, ale
         Re: Pád lezce na smíchově30.12.2011
pry byl druhy den z nemocnice doma...

 Friťák - Brno - neděle16.12.2011
Ahojte, nemůžu si uvědomit, jestli má Frit v neděli otevřeno? Nevíte náhodou? Dík
 Re: Friťák - Brno - neděle16.12.2011
Tuším, že 15-20.
  Re: Friťák - Brno - neděle16.12.2011
Nelakuj nás, že jen "tušíš"....máš to vypálené v paměti!!....:)
   Re: Friťák - Brno - neděle16.12.2011
...tak mu asi tie včerajšie tequily nespravili veľmi dobre, pretože v nedeľu to je 15-19.
    Re: Friťák - Brno - neděle16.12.2011
15-19 čeho?;-)

 Adam Ondra film15.12.2011
http://vimeo.com/33704646 ..tak ze by dnes finiš?
 Re: Adam Ondra film16.12.2011
tjn ale pisou tam HD dl available... a ten nikde videt neni... a ten svicen nehori :)
  Re: Adam Ondra film16.12.2011
mohli t komu filmu pridat aj cz titulky.. :(((
   Re: Adam Ondra film16.12.2011
moc hezky

 jištění?14.12.2011
Ahoj všem, mám takový dotázek, chceme s mou slečnou lézt na umělé stěně, ale nevíme, jestli by mě byla schopna ujistit. Já 88kg, ona 57kg..rád si vyslechnu názory a rady zkušených, díky
 Re: jištění?15.12.2011
bez problemu.kdyz zachovas chladnou hlavu.ja mam 70 kg a jistim 110 kg drobecky...
 Re: jištění?15.12.2011
Za sebe muzu rict ze ti to spis nedoporucuju. Jsem 70 kg muz a vidim co udělam s 50kg holkou kdyz si
  Re: jištění?15.12.2011
A co to udělá? Pokud máš dobrý kyblík a držíš lano ve správné poloze, neudělá to vůbec nic. Pokud st
   Re: jištění?16.12.2011
co to meleš, ty vořechu :)
    Re: jištění?16.12.2011
Sám jsi vořech :-) S kolika začátečníky jsi začínal třeba jako letor, který je má naučit základy j
     Re: jištění?16.12.2011
citace červeného trpaslíka, takze snad jsi to vzal s humorem.
část lezců zde diskutujicích za
      Re: jištění?16.12.2011
Ačkoliv je Červený trpaslík můj oblíbený seriál, tak tuto hlášku jsem si s ním nespojil :-( Se ten
      Re: jištění?24.12.2011
Plně s Tebou sohlasím, spousta lidí podcenuje spoustu věcí a pak to tak vypadá. :)
 Re: jištění?15.12.2011
na top rope to je v pohodě, ale pokud budeš lézt na prvním, tak slečnu buď přivázat nebo zatížit, ji
  Re: jištění?15.12.2011
ja 100 manzelka 60. jisti me bezne a dobre. pady max 4 metry.
   Re: jištění?24.12.2011
Asi jste trochu zkušenější, není tak?
  Re: jištění?15.12.2011
Ahoj, chce ji to pořadně naučit jistit a aby věděla co to sni uděla když spadneš. Po první když sní
 Re: jištění?15.12.2011
Pokud teda nemáš přes 2m, tak by to chtělo určitě zhubnout, pomůže to víc než tréning na stěně, s tí
 Re: jištění?15.12.2011
také můžeš zkusit lezení ve trojici, dva jistí, jeden leze. Jeden tě má na sedáku a druhý zaním také
 Re: jištění?15.12.2011
Kdyz se nauci chytat pady s prokluzem, tak to s ni nemusi ani pohnout. Ja vazim 60 a 90kg spolulezec
 Re: jištění?15.12.2011
Kdysi jsem měla 50kg a jistila jsem 90kg vlastně úplně v pohodě, sice mě to vyhazovalo, ale dalo se:
 Re: jištění?15.12.2011
Podobných rad si moc nevšímej, každý popisuje jen svoji vlastní zkušenost, ale nikdo neví, co je tvů
  Re: jištění?16.12.2011
Samé teorie... Vem tam s sebou kámoša a pro sichr jí přikurtuj i k němu. Když skočíš a vona se na ně
 Re: jištění?16.12.2011
Kdyz se sehrajete, klidne, ja 88, moje zena 51 a jde to. Chce to dobry jistidlo (pokud zacinate tak
  Re: jištění?16.12.2011
Pritelkyne 47, ja drive 95, ted 79, prilba i na umelce, rukavice pri jisteni samozrejmost. nauc ji j
   Re: jištění?16.12.2011
ua, spatne.. tady se vsim souhlas
 Re: jištění?16.12.2011
Pritelkyne 47, ja drive 95, ted 79, prilba i na umelce, rukavice pri jisteni samozrejmost. nauc ji j
  Re: jištění?16.12.2011
a k tomu privazovani - je to dost individualni, je treba si tuto moznost vyzkouset a natrenovat. pri
 Re: jištění?16.12.2011
Já 70, kamarád 120, na umělce to jde nacvičit, každopádně ven bych to bez zkušeností neriskoval. Jde
 Re: jištění?16.12.2011
No jo, no. Ono už to tady snad vcelku krystalizuje - v zásadě při takovémhle rozdílu bezpečně jistit
  Re: jištění?17.12.2011
Tak tak. Porad to vsichni resi ze leze chlap a jisti ho lehka zenska, ale co obracene? Taky ty se na
 Re: jištění?17.12.2011
Nejhorsi je lehka zacatecnice, nebo zenska co uz chvili leze, ale je zvykla se spis nechat jistit, n
 Re: jištění?17.12.2011
U dvou začátečníků bych do takového nepoměru nešla. Sice v těch čtyrkách se leze po madlech, ale zas
  Re: jištění?17.12.2011
Pád nebo nebo odskok? To jsou dvě odlišné věci. A když stojíš tak, že se na stěně natáhneš nahoru k
   Re: jištění?18.12.2011
Nevím, na které stěně dosáhneš ke druhé expresce skoro ze země, já nikde nedosáhnu ani k první ;-).

 COLD 201114.12.2011
Ahoj
Neviete kde sa by bolo mozne film stiahnut alebo kupit?
Cez Sender film  sa kupit da ale inu alternativu som nenasiel.
Poradte. Dakujem
 Re: COLD 201121.12.2011
 Skály v okolí Chotěboře14.12.2011
Ahoj,
nemáte někdo náhodou samizdatového průvodce "Skály v okolí Chotěboře" ?
Nedaří se mi ho splašit..... :-/
tel.:774636935 nebo mail
díky
 Re: Skály v okolí Chotěboře14.12.2011
Měli by ho mít v Lidický hudy, nebo hledej kontakt na David Kroupa starosta Chotěboř - Dobkov
 Re: Skály v okolí Chotěboře14.12.2011
Mívaly ho v Chotěboři v knihkupectví na náměstí.
 Re: Skály v okolí Chotěboře14.12.2011
Seženeš ho také v Informačním centru v Chotěboři

 leyení v laosu14.12.2011
čau,
nemáte někdo pár tipu a rad ohledně lezení v laosu.zajímají mě spíš těžší sportovní cesty.
díky
 Re: leyení v laosu14.12.2011
  Re: leyení v laosu14.12.2011
Od tohoto článku se toho hooodně změnilo. Byli jsme tam s kámošem 2 krát. Vyšel článek v Montaně neb
   Re: leyení v laosu14.12.2011
Ještě mail.
    Re: leyení v laosu14.12.2011
sorry,
muj mejl-michalpožar@centrum.cz
dík

 sněžnice14.12.2011
Zdravím,
rád bych si zeptal na váš názor na tyto dva typy sněžnic. Sněžnice X-MORPH Mk.IV VERSUS BALDAS NEVADA CASTOR .Se sněžnicemi začínám, takže zatím žádná zkušenost. Neplánuju extrémní přechody alp atd.,spíš sem tam víkendový výšlap. Které ted
 Re: sněžnice14.12.2011
Oboje je nahovno ... doporučuju TSL (zejména kvůli životnosti vázání), Inook (výborně řešené přepíná
  Re: sněžnice14.12.2011
jj mám inooky...druhou sezonu, uvidím jaká bude jejich životnost, chodím v nich po jeseníkách a zatí
 Re: sněžnice14.12.2011
Caute, ja mam CZ Sasquetch uz 8 let, v pohode na slapani na freeride jak v CZ, tak ve Swissu, do pra
  Re: sněžnice15.12.2011
Tak to by opravdu nemusely bejt špatný sněžnice, když se na nich dá chodit i ve Švajcu;)

1   ...   667   668   669   670   671   672   673   674   675   676   677   678   679   680   681   682   683   684   685   686   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sněžnice TSL rado 225
máte někdo zkušenosti ze sněžnicema TSL rando 225
Korďas15:48:50 18.12.2011
odpovědět 
 Re: Sněžnice TSL rado 225
Jsou super, ale již nekolik let se nevyrábí. Aktuální model je TSL 226 Rando nebo TSL 226 Rando Easy
15:57:44 18.12.2011
odpovědět 
  Re: Sněžnice TSL rado 225
Souhlas, já je podědil po tatínkovi, kterému je v nějakém záchvatu dala mamka a já se jich po 3 letech ve skříni nezištně ujal:-))), mám je třetí rok a jsou fakt perfektní.
20:36:53 18.12.2011
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192385)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sluneční spára VI Sloup V Čechách
Muskel maskel 6c Fosnavåg
Hightec 6c+ Fosnavåg
Dyret 6c Fosnavåg
Tannlegen 6c+ Fosnavåg
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (36)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1153 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1271 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi