LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Caute, cca 2 mesice dozadu jsem zacal hooodne trenovat silu, alias kolem 100 shybu denne a jine kejkle, do toho lezeni, proste pripava na Spano.

Nejdriv me odeslo po cca 160 drepech v seriich leve koleno - zanet jako prase. Ono to asi zaca
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Buďto si byl před tím tvým trénováním slabej a tělo nevydrželo zátěž nebo jdeš při shybech do nataže
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Hmm, spis a) ac toto jiz byl 3.mesic shybovani na pocet a maximalku. Do natahu nejdu, kur*i se tim l
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Zajdi za Hebelkou. Nedělá jen prsty, a navíc ti dá kontakt na Máku, ta tě po doléčení zrehabilituje.
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Makej dal! To zabere vzdycky, svaly a vazy se zpevni a je to! Hlavne ne doktor, resp. na diagnostiku
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
:)) a nebo taky nezpevní a vyřeší se to tím, že polezeš leda tak po žebříku na střechu :))
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
tak to je super rada, ktera vede akorak tak urvani ramene, jako se to stalo me... operace, sest kote
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Dikec, zajdu, sem nevedel, ze dela i rameno. Se zavazim zasadne neshybuju, je to chujovina nejvetsi.
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Seš prostě asi magor a je to spíš k pousmání:) Nejdřív si uvědom, že existuje něco jako únava materi
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Magor jsem, sportfreak - ale par let dozadu jsem lezl 7a s prstem v nose, pak par let kitesurfing, p
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
To mě taky překvapuje. Na Mazurský "U Hebelky" úřaduje doktorů víc, byl jsem tam jednou s
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Čoveče, nevím, jaký máš lezecký cíl teď, ale jestli si lezl 7a na pohodu, víš jak trénovat a nyní se
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
No s tim hubanim se v tom - na tom urcite neco bude. A cil? Poradne si zalezt jako drive, chodit na
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Jak si při tréninku řešil výživu? Z vlastní zkušenosti vím, že je to 50% úspěchu. Pokud bušíš a nedo
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Ahoj Zdenku, dikec - zacnu Hebelkou a kdyztak se ozvu, mam za to, ze vyzivu celkem resim, ale urcite
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Delas nejake kompenzacni cviceni? Pokud ne, tak je to jasny, pokud se pustis do treninku, zvlast tak
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Diky moc - presne to jsem hledal + Hebelka to jisti. Prislo mi, ze mam proste nejaky svalovy pletene
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Asi nejlepší pro tebe, teď v době rekonvalescence :), bude, když si zjistíš něco o tom jak by měl sp
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Aha, to je mi fakt rada za vsechny prachy - kdybych nejel podle treningovych programu, tak bych byl
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
v jednej sérii si spravil 120 zhybov? teda zavesil si sa na hrazdu , odzhyboval to a až potom si opä
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Neblazni - v 1 serii dam max 28, mozna i 30, ale netahl jsem to do mrte. Chci dat 30 na pohodu, pak
     Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Tady tim maximalku moc neziskas, spis vytrvalost. Pokud neveris, tak mrkni do jakekoliv serioznejsi
     Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Ahoj. Mozna trochu "offtopic" ale zaujalo mne ze pri treninku na 7a trenujes 8x20 shybu s
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
Hele, to ja nevim - ja mam vlastni treningovy plan, ktery posouvam kazdy mesic dal a dal. V par cest
       Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
;-)
       Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
Jen tak pro upresneni, kdyby te nekdo chtel nasledovat. Tohle cviceni ktere delas je na silovou vytr
        Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
2 Lukas: ano, mas naprostou pravdu - obecne zamenuji 'maximalku' za 'vytrvalostni silu'. Ja do treni
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Tak nevim, no. Psat, ze v treninku sily jedes serie po dvaceti opakovanich a ze nejdes nadoraz a ze
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Pardon. Otresny pravopis. "ze o treninku neco vis, moc nevypovida."
     Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
Dmitry Sharafutdinov,2nasobny vitez WC v boulderingu,dela tisice shybu v treninku.Magnus Midtb&#
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
To je fakt. Upman shybuje podle sebe, lezl kdysi 7a a má v hajzlu rameno. Takže poleze kůlo na pokra
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Po přečtení pár prvních vět jsem myslela, že to píše Mihal (neznáte se náhodou?)...vsadila bych se k
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
A já bych poradil jako léčebný prostředek lobotomii.
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Jirko, jj, Mihala znam, super borec, kdyz nemohla zena kvuli tehotenstvi lezt, tak jsem se k nemu a
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Nechci byt zlym prorokem, ale vypada to na utrzeny nebo natrzeny predni ramenni chrupavcity vaz (rup
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
No ja som mal podobny problem pred par rokmi, bolelo a hybnost nizsia, nemohol som sa poskrabat po c
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
podle me je hlavnim duvodem vsech Tvych problemu nedostatek pokory, ale jinak kloubouk dolu nad Tvoj
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Měl jsem něco podobného, určitý pohyby byly značně bolestivý, třeba obléct si rukáv nebo se podrbat
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Petre, diky - uz jsem kontaktoval Habelku a zajdu za nim, kazdopadne utrzeny upon mam mozna taky, pa
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Dikec - sakrys tak to vypada uplne stejne - urcite dam vedet, jak se to vyresilo na maila, jen co pr
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
a jakou mas/ mel jsi mobilitu ramen? rikas ze kompenzujes.. ale... imho malo.. tvuj problem lze asi
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Nazdar,
najprv ma to pri tych cvikoch aj trochu bolelo, ale intenzitu si nastavis polohou ru
     Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
2 alfonz: clovece bozi cvik, uz dva dny jedu 15x3 a zlepsuje se to, ze zacatku jsem sel ale skoro be
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
To som fakt rad ze som pomohol, chce to cas, ale nezabudni aj strečovať! ja som to najviac citil pri
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
Podobný obtíže mám už dlouho taky, nepodrbu se na druhý lopatce, palp. mě bolí zezadu, ale naštěstí

 stěny v Německu01.01.2012
Hoj všem. Potřeboval bych vědět, kde všude (města) v Německu mají stěny a jak jsou na tom kvalitou a třeba i cenově. Díky.
 Re: stěny v Německu01.01.2012
Chceš vyjmenovat všechna města v Německu, kde jsou stěny a ještě k nim přidat vstupný a stručný hodn
  Re: stěny v Německu01.01.2012
No ok, tak jenom města...... ?
   Re: stěny v Německu01.01.2012
prosim:
trvalo to asi 5 sec.



Klettern in

    Re: stěny v Německu01.01.2012
Uzij si to................
    Re: stěny v Německu01.01.2012
kletterhallen.net
     Re: stěny v Německu01.01.2012
Díky za ochotu ;) nemohl jsem to nikde najít.
      Re: stěny v Německu01.01.2012
Tahle stěna je dost pěkná.
    Re: stěny v Německu01.01.2012
Stěnu v KMS - tedy v Chemnitzu stavěla česká firma Makak a cesty stavěli čeští stavěči. takže si to
 Re: stěny v Německu02.01.2012
stěny nejen v německu
 Re: stěny v Německu02.01.2012
Ja bych jen dodal, ze v uvedenem seznamu vsechny steny nejsou, protoze jsou i steny, ktere DAV nepro
  Re: stěny v Německu02.01.2012
V seznamu neni napriklad moc pekna stena v Regensburgu (pritom na mape vyznacena je) a nouzovka v Am
 Re: stěny v Německu02.01.2012
Díky všem :-)

 klosterwappen01.01.2012
čau, dá se vyjít na Klosterwappen v zimě bez maček a cepínu...třeba od Weichtalhausu??
asi záleží na množství sněhu že?
 Re: klosterwappen02.01.2012
vidim ze nikto neodpoveda, tak skusim aspon ja. I ked som tam nikdy nebol v zime, myslim, ze na spom
  Re: klosterwappen02.01.2012
...alebo Ferd-Mayr-Weg, fakt teraz neviem, proste normalkou a nie roklinou Weichtalklamm :)
   Re: klosterwappen02.01.2012
záleží od sněhu. čas od času se nejde bez maček vydrápat z Újezda na Petřín.

ovšem u
 Re: klosterwappen02.01.2012
jde o to, že zádný mačky ani nic jinýho nemám, krom trek hulek, a nechce se mi je pujčovat a chtěl b

 ledy Javor31.12.2011
Nebyl jste se náhodou někdo podívat, jak to vypadá s ledy na Javoru? Myslím si, že v tomhle počasí nemůžou být nateklé, ale třeba se mýlím:-). Díky za odpověď.
 Re: ledy Javor01.01.2012
Připojuji se k dotazu :o)
 Re: ledy Javor02.01.2012
nemylis, co bylo opadalo
  Re: ledy Javor03.01.2012
Zdare
Na ledech na Javoru jsem byl teď o víkendu. Bylo to takové ledobouldrování. Strašně mál
   Re: ledy Javor03.01.2012
120 E ? To je teda ku*va drahý, to sis mohl rovnou zajet do rakouska :D
   Re: ledy Javor03.01.2012
Díky za odpověď. Ale moc si mě nepotěšil, hlavně teda s tou pokutou. Vím, že je to tam zakázané, ale
    Re: ledy Javor03.01.2012
No tak doprdele, když je to zakázané, tak co tam lezete?!? A nebo co se pak divíte, když vyfásnete p
     Re: ledy Javor03.01.2012
Tys magors. Úplně zbytečnej šlem cos tady vypustils. Ostatním děkuju za info, já to nevěděl.
      Re: ledy Javor03.01.2012
no.. slem. spis bych to videl jako logickou otazku - vite ze je to zakazany, tak proc tam lezete/jez
       Re: ledy Javor03.01.2012
Jo, jenže kdo jezdí vožralej, celkem pravděpodobně někoho jinýho zabije. Kdo leze po zmrzlý vodě ško
        Re: ledy Javor03.01.2012
podobnou logiku maj ve sve argumentaci i dobraci co jsou presvedceny ze 2-3 panaky jim za volantem z
    Re: ledy Javor04.01.2012
Před 14 dny jsme tam zašli jen okouknout stav a taky nás tam drapli. Byli docela nekompromisní a pře
     Re: ledy Javor06.01.2012
Ahoj, to je dost, že si toho němci všimli a přišli Vám vyprášit kožich - šrajtofle. Já sám jsem jim

 Bouldermatka31.12.2011
Ahoj má někdo zkušenost s boulřicí Paddy Dreamtime od Ocúnu? A jak je to s její tvrdostí když se při balení ,,ruluje,, neni moc měká? Pak mi jde o její velikost ve složenym stavu - nikde jsem to nenašel. Řešim jestli se mi vejde do kufru Seata Leona. Veli
 Re: Bouldermatka31.12.2011
je to luxusní bouldřice, tvrdost i plocha je super, balení je uplně v pohodě a vejde se do ní ještě
 Re: Bouldermatka01.01.2012
skladnost/velikost je skvělá Beal Big Air Bag.......
 Re: Bouldermatka01.01.2012
Po sbalení je jen o něco větší než Ocún Dominator (na výšku), takže se dá, ale Fabie má dost malej k
  Re: Bouldermatka02.01.2012
Dík moc. Jestli je jen o něco málo vetší než Dominator tak bych jí tam dát moh. Ten má 25cm a Fatman
   Re: Bouldermatka02.01.2012
moonwalka mam a je neskladnej, zabira moc mosta, do Fabky asi nepujde, od Padu ta 3dilna (dominator
  Re: Bouldermatka02.01.2012
Ocun moonwalk už jsem taky řešil ale ten tam nedám určitě z důvodu 132/100. proto bych bral spíš toh

 GR54 - treking ve Francii 201230.12.2011
Zdravím lezce-trekaře!
pohledávám, nebo nabízím spoluúčast na treku GR 54 "Tour of the Oisans" ve Francii v létě 2012 - termín "libovolný", max 14 dní i s cestou. Můžeme buď vytvořit MALOU skupinu lidí (2-4 ideál), nebo bych se
 Re: GR54 31.12.2011
Ahoj Ondreji,
prikladam prakticky vsechny moznosti ubytovani na tehle prochazce i s patricnym
  Re: GR54 31.12.2011
Ahoj Michaeli,
díky za podrobný výčet informací a doufám, že se neurazíš, když řeknu, že je p

 záhada30.12.2011
Taky jste si všimli, že když si v deníčku v top 10 dáte plovoucí rok a rok 2011, tak se zobrazí ty samé cesty? :-)
 Re: záhada31.12.2011
Ááááájoooooooo...
 Re: záhada01.01.2012
a když dáš rok 2012 tak se nezobrazí nikdo :)

 FREESOLO30.12.2011
cena 17:52:32 29.12.2011

jenom pro informaci, tak stěna nás daňové poplatníky nestála 20, ale takřka 40mil. Viz. rozpočty na stránkách mč. praha 11 z let tuším 08-11
A tak se táži, lezci, dostali jste za 40mil. to co by jste očekával
 Re: FREESOLO30.12.2011
hodne zajimavy, fakt by me zajimalo, kde ty prachy skoncily.
  Re: FREESOLO30.12.2011
A letos tam taky něco dolítlo, ne? Nebuďte naivní. Kdo tahá za páky ten má. K Raďousovi se dostal je
   Re: FREESOLO30.12.2011
a nechceš nám to trochu upřesnit? jistě víš víc:) máš hezký jméno: Otazníček.. tak ti doma říkali? m
  Re: FREESOLO30.12.2011
pokud někdo nespáruje faktury na tuto akci s realitou na stavbě a tím na co byly vypsány dotace, tak
   Re: FREESOLO30.12.2011
to mělo patřit pod příspěvek uživatele "?"
   Re: FREESOLO30.12.2011
Jeden vtípek co se hodí aneb ukázka jak se mnohdy v ČR podniká:

Je vypsáno výběrové ř
    Re: FREESOLO30.12.2011
Nebo rozjet projekt s rozpoctem 'to zvladnu' a rozmydlit to tak, ze se toho zacnou lidi vsimat. Mluv
 Re: FREESOLO30.12.2011
aspoň se to dodělalo. Bazén přes ulici je tuším za 50mega - výsledek: oplocený oraniště.Zjevně se ne
 Re: FREESOLO31.12.2011
je snad něco v nepořádku? vždyť se krade, tak jak je v kraji zvykem, tak v čem je problém?? :D :D
 Re: FREESOLO31.12.2011
trochu pocitejme:

rozmery haly jsou: ca.25x12m, vyska ca.16m
to dela ca. 5000
  Re: FREESOLO01.01.2012
a cena 4000 kc/m3.. to je nějaký EU standard na lezeckou stěnu?
   Re: FREESOLO02.01.2012
Firmy stavi umele steny od 1000 K/m (mrkni na net). 4000 neni opravdu nadnesene.
Slusne &quo
 Re: FREESOLO02.01.2012
Mě přijde, že chtěli postavit stěnu. A každej asi ví, že to není za pár kaček, takže hledali cestu,

 lezení v létě30.12.2011
bádám a hledám zajimavou destinaci na letní lezení, napadl mě sever Evropy (Norsko), máte někdo zkušenosti s místním skalkařením (hlavně sportovky)? případně odkaz na nějakého knižního průvodce... anebo úplně jiné místo v Evropě kde se dá v létě pohodově
 Re: lezení v létě30.12.2011
Na jihu Norska vypadá vcelku velkolepě, co se sportovek týče, Sirekrok v Rogalandu. Je toho tam ale
  Re: lezení v létě30.12.2011
ahoj, díky za tvou reakce, zeptám se tě přímo na toho průvodce, existuje tedy nějaký ucelený průvodc
   Re: lezení v létě30.12.2011
Ten Klatring i Rogaland se dá sehnat v Intersportu ve Stavangeru, týká se jen kraje (nebo co to tam

 Lano29.12.2011
Ahoj, koupil sem na umelku 4Oku lano, potrebuju poradit jak co nejlip upravit konce. Rezou to z 200m špulky a ty konce nevypadaj nejlip. Jak na To?
 Re: Lano29.12.2011
Zkus to takhle:
  Re: Lano29.12.2011
danke

1   ...   663   664   665   666   667   668   669   670   671   672   673   674   675   676   677   678   679   680   681   682   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi