Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
25.Lachman 10260
26.Bulička 10221
27.Kubíček 10215
Bouldry:
25.Jurečka 9775
26.Pail 9750
27.Stribrny 9734
Hory:
18.Petr 3077
19.Chomová 2992
20.Harašta 2760

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5966 lezců
1233750 cest
Nové přelezy:
Kriss Kros 7C+
Pharao 7C
Wilkinson 7C+
Tomahawk 7C
ADS 7C+
Viking 9
Gottes Wer 8A
Hulk 7C
Zerreißpro 8A
Rinsaal De 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

 Spano v breznu kolem Lleidy s prckama, kam?
Caute, brezen = mesic volna a jak jinak, nezli do Spana. Brezen proto, ze posledne jsme byli v Unoru a obcas byla jeste dost kosa.

Kazdopadne ted jedeme s prckama, alias potrebuji oblasti s dobrym pristupem a bezpecnym okolim (takova Siruana ze seznamu uplne vypadla), Margalef mozna, ale az na zaver, spis kolem Lleidy. Parkac u skal, placek na hrani, obtiznost zatim neresim, da se lezt po vsem, pruvodce mam.

Jedete nekdo ve stejnou dobu, pripadne mate osobni preference a doporuceni na vhodne oblasti?

Diky moc za smysluplne RE.
upman14:35:03 28.12.2011
odpovědět 
 Re: Spano v breznu kolem Lleidy s prckama, kam?
Ty nemáš na klávesnici háčky a čárky!!
Tom15:44:17 28.12.2011
odpovědět 
  Re: Spano v breznu kolem Lleidy s prckama, kam?
Aaaaa... Tomasek si mysli ze kazdej sedi na prdeli v dire kde se prodavaji klavesnice s hackama a carkama, coz?
16:31:25 28.12.2011
odpovědět 
  Re: Spano v breznu kolem Lleidy s prckama, kam?
Ano nemam, i kdyz i kdybych mel, tak bych v rychlosti psal bez diaktritiky. Nechapu kazdopadne, v cem spociva tvoje odpoved - resp. v cem je smysluplna a tyka se meho dotazu. Nezli budes nekoho pucovat za to, ze nepouziva diakritiku, nauc se cist zadani a odpovidat; pokud nemas co k tematu dodat, je lepsi mlcet a o autorovi si myslet sve.

Mas tedy napad, kterou z oblasti mam zvolit?
upman17:31:34 28.12.2011
odpovědět 
   Re: Spano v breznu kolem Lleidy s prckama, kam?
Já bych se toho nebál. Mám průvodce Lleida Climbs je toho tam nepočítaně. 1700 cest v asi v 25 oblastech.
Jinak můj skromný tip je Vilanova de Prades, s děckama ideální. Je tam i kemp. Článek i průvodce výše zmíněný jsou na lezci.
Oblasti kolem Leidy(Camarasa, St. Llorenc de Montgai, Cubbels, Alos de Balaguer, La Pauta, Sant a Ana, Os de Balaguer, Tartareu, Abella de la Conca, Collegats, El Cogul, La Cova de Juncosa, Cavallers, Tres Ponts, Perles, Oliana, Terradets, St. Linya, Vilanova de Meiá, Áger, Coll de Nargo
 jirkas08:40:34 29.12.2011
odpovědět 
    Re: Spano v breznu kolem Lleidy s prckama, kam?
Jirko, diky moc, to jsem potreboval vedet a clanky jsem uz zhltl a tesim se jako male dite. Lleida climbs prave mam, akorat mi slo o konkretni oblasti.
upman10:56:20 29.12.2011
odpovědět 
     Re: Spano v breznu kolem Lleidy s prckama, kam?
Asi ty oblasti, soudě už podle popisu, budou vesměs perfektní, ale dost si lidi co tam byli, chválí - Tres Ponts. Vilanova de Prades je spíš taková pohodička, cesty jsou spíš kratší a kemp zde je dost drahej.
 jirkas11:25:18 29.12.2011
odpovědět 
      Re: Spano v breznu kolem Lleidy s prckama, kam?
No ja kemp resit nebudu, klasicky budeme chrnet na divoko v aute. Prave ze v pruvodci vypada vsechno dokonale, ale chybi mi tam popis, ze je to na pohodu pro deti. Dame klasiku pres Ardeche, tam se rozlezeme, pak chvilka na kitech u more a pak frrrr do skal. Pohodicka a doporuceni na zacatky jsou dulezite faktory uspechu dlohodobejsich vyletu :)
upman14:23:54 29.12.2011
odpovědět 
 Foto dne:
Trebenna West
 Databáze cest:
Všechny cesty (193000)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tarzan 7B Frankenjura
Tomahawk 7C Frankenjura
Wilkinson 7C+ Frankenjura
Kriss Kross 7C+ Frankenjura
Pharao 7C Frankenjura
Nově komentované:
Žádost Franty Vlka 6- Žleby
Golibroda IXb Narožniak
Panta Rhei Xa Panteon
Pfrille 6a Zillertal
Panta Rhei Xa Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Dotaz. | Kavčí lom | Re: červ dobyvatel | Re: červ dobyvatel | Re: červ dobyvatel | Dotaz. | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Labák - Růžové stěny |

 Nové komentáře:
Re: Zabalit | R.I.P. | hmm | Vzpomínka na Žofina | Re: zásadový postoj :-) | Re: Velká bolest | Kašlal bych tam teď na to | Re: Mladej kluk | Uff | Re: Velká bolest |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (45)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (28)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (25)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
ČELOVKA PETZL ACTIK 450lm Red | Statická a dynamická lana | BASK Kashgar -60C | Thermarest | Nová horolezecká bunda Terrex Techrock Gore-Tex Pro | koupím lezečky - vel. 36-37 | spolulezec-praha | Blue Ice Choucas Pro 2.0 | Boty SALEWA MS RAPACE GTX Man velikost 45 | TAZ LOV 3 slaňovací brzda černá |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1244 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1358 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1539 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1504 
 Neřeším to – lezu vše 
 1216 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi