Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230750 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
K2-Poprad - Poprad
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 stěny v Německu01.01.2012
Hoj všem. Potřeboval bych vědět, kde všude (města) v Německu mají stěny a jak jsou na tom kvalitou a třeba i cenově. Díky.
 Re: stěny v Německu01.01.2012
Chceš vyjmenovat všechna města v Německu, kde jsou stěny a ještě k nim přidat vstupný a stručný hodn
  Re: stěny v Německu01.01.2012
No ok, tak jenom města...... ?
   Re: stěny v Německu01.01.2012
prosim:
trvalo to asi 5 sec.



Klettern in

    Re: stěny v Německu01.01.2012
Uzij si to................
    Re: stěny v Německu01.01.2012
kletterhallen.net
     Re: stěny v Německu01.01.2012
Díky za ochotu ;) nemohl jsem to nikde najít.
      Re: stěny v Německu01.01.2012
Tahle stěna je dost pěkná.
    Re: stěny v Německu01.01.2012
Stěnu v KMS - tedy v Chemnitzu stavěla česká firma Makak a cesty stavěli čeští stavěči. takže si to
 Re: stěny v Německu02.01.2012
stěny nejen v německu
 Re: stěny v Německu02.01.2012
Ja bych jen dodal, ze v uvedenem seznamu vsechny steny nejsou, protoze jsou i steny, ktere DAV nepro
  Re: stěny v Německu02.01.2012
V seznamu neni napriklad moc pekna stena v Regensburgu (pritom na mape vyznacena je) a nouzovka v Am
 Re: stěny v Německu02.01.2012
Díky všem :-)

 klosterwappen01.01.2012
čau, dá se vyjít na Klosterwappen v zimě bez maček a cepínu...třeba od Weichtalhausu??
asi záleží na množství sněhu že?
 Re: klosterwappen02.01.2012
vidim ze nikto neodpoveda, tak skusim aspon ja. I ked som tam nikdy nebol v zime, myslim, ze na spom
  Re: klosterwappen02.01.2012
...alebo Ferd-Mayr-Weg, fakt teraz neviem, proste normalkou a nie roklinou Weichtalklamm :)
   Re: klosterwappen02.01.2012
záleží od sněhu. čas od času se nejde bez maček vydrápat z Újezda na Petřín.

ovšem u
 Re: klosterwappen02.01.2012
jde o to, že zádný mačky ani nic jinýho nemám, krom trek hulek, a nechce se mi je pujčovat a chtěl b

 ledy Javor31.12.2011
Nebyl jste se náhodou někdo podívat, jak to vypadá s ledy na Javoru? Myslím si, že v tomhle počasí nemůžou být nateklé, ale třeba se mýlím:-). Díky za odpověď.
 Re: ledy Javor01.01.2012
Připojuji se k dotazu :o)
 Re: ledy Javor02.01.2012
nemylis, co bylo opadalo
  Re: ledy Javor03.01.2012
Zdare
Na ledech na Javoru jsem byl teď o víkendu. Bylo to takové ledobouldrování. Strašně mál
   Re: ledy Javor03.01.2012
120 E ? To je teda ku*va drahý, to sis mohl rovnou zajet do rakouska :D
   Re: ledy Javor03.01.2012
Díky za odpověď. Ale moc si mě nepotěšil, hlavně teda s tou pokutou. Vím, že je to tam zakázané, ale
    Re: ledy Javor03.01.2012
No tak doprdele, když je to zakázané, tak co tam lezete?!? A nebo co se pak divíte, když vyfásnete p
     Re: ledy Javor03.01.2012
Tys magors. Úplně zbytečnej šlem cos tady vypustils. Ostatním děkuju za info, já to nevěděl.
      Re: ledy Javor03.01.2012
no.. slem. spis bych to videl jako logickou otazku - vite ze je to zakazany, tak proc tam lezete/jez
       Re: ledy Javor03.01.2012
Jo, jenže kdo jezdí vožralej, celkem pravděpodobně někoho jinýho zabije. Kdo leze po zmrzlý vodě ško
        Re: ledy Javor03.01.2012
podobnou logiku maj ve sve argumentaci i dobraci co jsou presvedceny ze 2-3 panaky jim za volantem z
    Re: ledy Javor04.01.2012
Před 14 dny jsme tam zašli jen okouknout stav a taky nás tam drapli. Byli docela nekompromisní a pře
     Re: ledy Javor06.01.2012
Ahoj, to je dost, že si toho němci všimli a přišli Vám vyprášit kožich - šrajtofle. Já sám jsem jim

 Bouldermatka31.12.2011
Ahoj má někdo zkušenost s boulřicí Paddy Dreamtime od Ocúnu? A jak je to s její tvrdostí když se při balení ,,ruluje,, neni moc měká? Pak mi jde o její velikost ve složenym stavu - nikde jsem to nenašel. Řešim jestli se mi vejde do kufru Seata Leona. Veli
 Re: Bouldermatka31.12.2011
je to luxusní bouldřice, tvrdost i plocha je super, balení je uplně v pohodě a vejde se do ní ještě
 Re: Bouldermatka01.01.2012
skladnost/velikost je skvělá Beal Big Air Bag.......
 Re: Bouldermatka01.01.2012
Po sbalení je jen o něco větší než Ocún Dominator (na výšku), takže se dá, ale Fabie má dost malej k
  Re: Bouldermatka02.01.2012
Dík moc. Jestli je jen o něco málo vetší než Dominator tak bych jí tam dát moh. Ten má 25cm a Fatman
   Re: Bouldermatka02.01.2012
moonwalka mam a je neskladnej, zabira moc mosta, do Fabky asi nepujde, od Padu ta 3dilna (dominator
  Re: Bouldermatka02.01.2012
Ocun moonwalk už jsem taky řešil ale ten tam nedám určitě z důvodu 132/100. proto bych bral spíš toh

 GR54 - treking ve Francii 201230.12.2011
Zdravím lezce-trekaře!
pohledávám, nebo nabízím spoluúčast na treku GR 54 "Tour of the Oisans" ve Francii v létě 2012 - termín "libovolný", max 14 dní i s cestou. Můžeme buď vytvořit MALOU skupinu lidí (2-4 ideál), nebo bych se
 Re: GR54 31.12.2011
Ahoj Ondreji,
prikladam prakticky vsechny moznosti ubytovani na tehle prochazce i s patricnym
  Re: GR54 31.12.2011
Ahoj Michaeli,
díky za podrobný výčet informací a doufám, že se neurazíš, když řeknu, že je p

 záhada30.12.2011
Taky jste si všimli, že když si v deníčku v top 10 dáte plovoucí rok a rok 2011, tak se zobrazí ty samé cesty? :-)
 Re: záhada31.12.2011
Ááááájoooooooo...
 Re: záhada01.01.2012
a když dáš rok 2012 tak se nezobrazí nikdo :)

 FREESOLO30.12.2011
cena 17:52:32 29.12.2011

jenom pro informaci, tak stěna nás daňové poplatníky nestála 20, ale takřka 40mil. Viz. rozpočty na stránkách mč. praha 11 z let tuším 08-11
A tak se táži, lezci, dostali jste za 40mil. to co by jste očekával
 Re: FREESOLO30.12.2011
hodne zajimavy, fakt by me zajimalo, kde ty prachy skoncily.
  Re: FREESOLO30.12.2011
A letos tam taky něco dolítlo, ne? Nebuďte naivní. Kdo tahá za páky ten má. K Raďousovi se dostal je
   Re: FREESOLO30.12.2011
a nechceš nám to trochu upřesnit? jistě víš víc:) máš hezký jméno: Otazníček.. tak ti doma říkali? m
  Re: FREESOLO30.12.2011
pokud někdo nespáruje faktury na tuto akci s realitou na stavbě a tím na co byly vypsány dotace, tak
   Re: FREESOLO30.12.2011
to mělo patřit pod příspěvek uživatele "?"
   Re: FREESOLO30.12.2011
Jeden vtípek co se hodí aneb ukázka jak se mnohdy v ČR podniká:

Je vypsáno výběrové ř
    Re: FREESOLO30.12.2011
Nebo rozjet projekt s rozpoctem 'to zvladnu' a rozmydlit to tak, ze se toho zacnou lidi vsimat. Mluv
 Re: FREESOLO30.12.2011
aspoň se to dodělalo. Bazén přes ulici je tuším za 50mega - výsledek: oplocený oraniště.Zjevně se ne
 Re: FREESOLO31.12.2011
je snad něco v nepořádku? vždyť se krade, tak jak je v kraji zvykem, tak v čem je problém?? :D :D
 Re: FREESOLO31.12.2011
trochu pocitejme:

rozmery haly jsou: ca.25x12m, vyska ca.16m
to dela ca. 5000
  Re: FREESOLO01.01.2012
a cena 4000 kc/m3.. to je nějaký EU standard na lezeckou stěnu?
   Re: FREESOLO02.01.2012
Firmy stavi umele steny od 1000 K/m (mrkni na net). 4000 neni opravdu nadnesene.
Slusne &quo
 Re: FREESOLO02.01.2012
Mě přijde, že chtěli postavit stěnu. A každej asi ví, že to není za pár kaček, takže hledali cestu,

 lezení v létě30.12.2011
bádám a hledám zajimavou destinaci na letní lezení, napadl mě sever Evropy (Norsko), máte někdo zkušenosti s místním skalkařením (hlavně sportovky)? případně odkaz na nějakého knižního průvodce... anebo úplně jiné místo v Evropě kde se dá v létě pohodově
 Re: lezení v létě30.12.2011
Na jihu Norska vypadá vcelku velkolepě, co se sportovek týče, Sirekrok v Rogalandu. Je toho tam ale
  Re: lezení v létě30.12.2011
ahoj, díky za tvou reakce, zeptám se tě přímo na toho průvodce, existuje tedy nějaký ucelený průvodc
   Re: lezení v létě30.12.2011
Ten Klatring i Rogaland se dá sehnat v Intersportu ve Stavangeru, týká se jen kraje (nebo co to tam

 Lano29.12.2011
Ahoj, koupil sem na umelku 4Oku lano, potrebuju poradit jak co nejlip upravit konce. Rezou to z 200m špulky a ty konce nevypadaj nejlip. Jak na To?
 Re: Lano29.12.2011
Zkus to takhle:
  Re: Lano29.12.2011
danke

 Simonyhutte29.12.2011
Ahojte. Kto bol v poslednej dobe na Simonyhutte na Dachsteine? Pisal som tam mail, ci su otvoreni a kolko zhruba stoja pre clena OeAV a chalan mi napisal, ze chata je otvorena a cena je 43,30 € v lagri alebo 46,30 v izbe. JE TO FAKT? Mne sa to zda ako pre
 Re: Simonyhutte29.12.2011
jo, je to fakt.
  Re: Simonyhutte30.12.2011
No... na inom webe som medzitynm nasiel info z roku 2011: "ubytování na chatě 10 € členové OeAV
   Re: Simonyhutte02.01.2012
Cena s polopenzi. Byli jsme tam v breznu lonsky rok a ceny byly stejne (nebo velmi podobne).
    Re: Simonyhutte02.01.2012
Dik za info. Neznejsie polovicky ostavaju doma, takze sprchu nepotrebujeme :) Dufam, ze sa to da obj

1   ...   663   664   665   666   667   668   669   670   671   672   673   674   675   676   677   678   679   680   681   682   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 ledy Javor
Nebyl jste se náhodou někdo podívat, jak to vypadá s ledy na Javoru? Myslím si, že v tomhle počasí nemůžou být nateklé, ale třeba se mýlím:-). Díky za odpověď.
Michal21:05:28 31.12.2011
odpovědět 
 Re: ledy Javor
Připojuji se k dotazu :o)
Cidas20:26:55 01.01.2012
odpovědět 
 Re: ledy Javor
nemylis, co bylo opadalo
jiri16:52:57 02.01.2012
odpovědět 
  Re: ledy Javor
Zdare
Na ledech na Javoru jsem byl teď o víkendu. Bylo to takové ledobouldrování. Strašně málo ledu. K tomu mě tam chytli ochranáři a zaplatil jsem 120 Euro pokutu. Ono se tam totiž nesmí oficiálně lézt jelikož se jedná o chráněnou rezervaci. Navíc mi povídali, že to tam budou do budoucna daleko více hlídat.
Proto to raději zvažte.
Zdar.
Waklaff15:16:44 03.01.2012
odpovědět 
   Re: ledy Javor
120 E ? To je teda ku*va drahý, to sis mohl rovnou zajet do rakouska :D
15:19:56 03.01.2012
odpovědět 
   Re: ledy Javor
Díky za odpověď. Ale moc si mě nepotěšil, hlavně teda s tou pokutou. Vím, že je to tam zakázané, ale jsi první o kom vím, že tam dostal pokutu. Plánoval jsem tam letos párkrát zajet, ale teď tedy nevím...
Michal16:30:39 03.01.2012
odpovědět 
    Re: ledy Javor
No tak doprdele, když je to zakázané, tak co tam lezete?!? A nebo co se pak divíte, když vyfásnete pokutu?!? Nebo taky jezdíte v autě ožralý, nepřipoutaní a na červenou?!?
16:51:37 03.01.2012
odpovědět 
     Re: ledy Javor
Tys magors. Úplně zbytečnej šlem cos tady vypustils. Ostatním děkuju za info, já to nevěděl.
Jirikovec plachy17:06:47 03.01.2012
odpovědět 
      Re: ledy Javor
no.. slem. spis bych to videl jako logickou otazku - vite ze je to zakazany, tak proc tam lezete/jezdite?
Autor se asi nedokazal ubranit udivu.
A za to dostal vynadano do magoru. Taky dobry.
TOA17:57:41 03.01.2012
odpovědět 
       Re: ledy Javor
Jo, jenže kdo jezdí vožralej, celkem pravděpodobně někoho jinýho zabije. Kdo leze po zmrzlý vodě škodí komu, čemu ? Á, nebohé mechy, kochající se estéti a pak hlavně té ochraně přírody. Pro koho co ? Pro ochranu přírody.

Vůbec se celá ochrana přírody vymkla z kloubů, nesmím lézt, nesmím nakládat s vlastním majetkem, doplácím za kolektory, zateplování, biolíh atd. neví komu, ačkoliv sám mám co ? Ho.

retez20:54:11 03.01.2012
odpovědět 
        Re: ledy Javor
podobnou logiku maj ve sve argumentaci i dobraci co jsou presvedceny ze 2-3 panaky jim za volantem zlepsujou reakcni dobu. a kdyz se neco posere, tak to nikdy neni jejich vina, vzdycky za to muze ten co po nich chtel neco co oni presne nepochopili..protoze jim to nekdo spatne vysvetlil.
takze hura do uzavrenejch oblasti, muzes se tam s cepinem odreagovat na nejakym mechu z frustrace zivota v evrope.
TOA22:17:40 03.01.2012
odpovědět 
    Re: ledy Javor
Před 14 dny jsme tam zašli jen okouknout stav a taky nás tam drapli. Byli docela nekompromisní a před pokutou nás nakonec zachránilo jen to, že jsme jim tvrdili, že jsme zabloudili.Ale hlavně nám asi pomohla absence batohů bez cajků! Vypadá to, že chlapcům zřejmě už s námi došla trpělivost. Je pravda, že to tam poslední roky bylo jak na Rovišti, ale o Němce tam zavadíš jen opravdu zřídka. Holt budeme jezdit do rakous.
Michal01:44:04 04.01.2012
odpovědět 
     Re: ledy Javor
Ahoj, to je dost, že si toho němci všimli a přišli Vám vyprášit kožich - šrajtofle. Já sám jsem jim několikrát volal a psal, ale až doposud bezvýsledně. Takže chlapci pozor, P_Ř_I_T_U_H_U_J_E...
120 E je dost, i když asi jak pro koho.. Co jsem slyšel, tak lezci jsou většinou chudí jak kostelní myši, takže radši zkuste překližku - je to levnější.
Vasil12:54:02 06.01.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi