Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230921 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Caute, cca 2 mesice dozadu jsem zacal hooodne trenovat silu, alias kolem 100 shybu denne a jine kejkle, do toho lezeni, proste pripava na Spano.

Nejdriv me odeslo po cca 160 drepech v seriich leve koleno - zanet jako prase. Ono to asi zaca
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Buďto si byl před tím tvým trénováním slabej a tělo nevydrželo zátěž nebo jdeš při shybech do nataže
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Hmm, spis a) ac toto jiz byl 3.mesic shybovani na pocet a maximalku. Do natahu nejdu, kur*i se tim l
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Zajdi za Hebelkou. Nedělá jen prsty, a navíc ti dá kontakt na Máku, ta tě po doléčení zrehabilituje.
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Makej dal! To zabere vzdycky, svaly a vazy se zpevni a je to! Hlavne ne doktor, resp. na diagnostiku
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
:)) a nebo taky nezpevní a vyřeší se to tím, že polezeš leda tak po žebříku na střechu :))
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
tak to je super rada, ktera vede akorak tak urvani ramene, jako se to stalo me... operace, sest kote
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Dikec, zajdu, sem nevedel, ze dela i rameno. Se zavazim zasadne neshybuju, je to chujovina nejvetsi.
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Seš prostě asi magor a je to spíš k pousmání:) Nejdřív si uvědom, že existuje něco jako únava materi
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Magor jsem, sportfreak - ale par let dozadu jsem lezl 7a s prstem v nose, pak par let kitesurfing, p
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
To mě taky překvapuje. Na Mazurský "U Hebelky" úřaduje doktorů víc, byl jsem tam jednou s
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Čoveče, nevím, jaký máš lezecký cíl teď, ale jestli si lezl 7a na pohodu, víš jak trénovat a nyní se
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
No s tim hubanim se v tom - na tom urcite neco bude. A cil? Poradne si zalezt jako drive, chodit na
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Jak si při tréninku řešil výživu? Z vlastní zkušenosti vím, že je to 50% úspěchu. Pokud bušíš a nedo
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Ahoj Zdenku, dikec - zacnu Hebelkou a kdyztak se ozvu, mam za to, ze vyzivu celkem resim, ale urcite
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Delas nejake kompenzacni cviceni? Pokud ne, tak je to jasny, pokud se pustis do treninku, zvlast tak
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Diky moc - presne to jsem hledal + Hebelka to jisti. Prislo mi, ze mam proste nejaky svalovy pletene
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Asi nejlepší pro tebe, teď v době rekonvalescence :), bude, když si zjistíš něco o tom jak by měl sp
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Aha, to je mi fakt rada za vsechny prachy - kdybych nejel podle treningovych programu, tak bych byl
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
v jednej sérii si spravil 120 zhybov? teda zavesil si sa na hrazdu , odzhyboval to a až potom si opä
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Neblazni - v 1 serii dam max 28, mozna i 30, ale netahl jsem to do mrte. Chci dat 30 na pohodu, pak
     Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Tady tim maximalku moc neziskas, spis vytrvalost. Pokud neveris, tak mrkni do jakekoliv serioznejsi
     Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Ahoj. Mozna trochu "offtopic" ale zaujalo mne ze pri treninku na 7a trenujes 8x20 shybu s
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
Hele, to ja nevim - ja mam vlastni treningovy plan, ktery posouvam kazdy mesic dal a dal. V par cest
       Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
;-)
       Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
Jen tak pro upresneni, kdyby te nekdo chtel nasledovat. Tohle cviceni ktere delas je na silovou vytr
        Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
2 Lukas: ano, mas naprostou pravdu - obecne zamenuji 'maximalku' za 'vytrvalostni silu'. Ja do treni
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Tak nevim, no. Psat, ze v treninku sily jedes serie po dvaceti opakovanich a ze nejdes nadoraz a ze
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Pardon. Otresny pravopis. "ze o treninku neco vis, moc nevypovida."
     Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
Dmitry Sharafutdinov,2nasobny vitez WC v boulderingu,dela tisice shybu v treninku.Magnus Midtb&#
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
To je fakt. Upman shybuje podle sebe, lezl kdysi 7a a má v hajzlu rameno. Takže poleze kůlo na pokra
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Po přečtení pár prvních vět jsem myslela, že to píše Mihal (neznáte se náhodou?)...vsadila bych se k
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
A já bych poradil jako léčebný prostředek lobotomii.
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Jirko, jj, Mihala znam, super borec, kdyz nemohla zena kvuli tehotenstvi lezt, tak jsem se k nemu a
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha02.01.2012
Nechci byt zlym prorokem, ale vypada to na utrzeny nebo natrzeny predni ramenni chrupavcity vaz (rup
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
No ja som mal podobny problem pred par rokmi, bolelo a hybnost nizsia, nemohol som sa poskrabat po c
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
podle me je hlavnim duvodem vsech Tvych problemu nedostatek pokory, ale jinak kloubouk dolu nad Tvoj
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Měl jsem něco podobného, určitý pohyby byly značně bolestivý, třeba obléct si rukáv nebo se podrbat
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Petre, diky - uz jsem kontaktoval Habelku a zajdu za nim, kazdopadne utrzeny upon mam mozna taky, pa
   Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Dikec - sakrys tak to vypada uplne stejne - urcite dam vedet, jak se to vyresilo na maila, jen co pr
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
a jakou mas/ mel jsi mobilitu ramen? rikas ze kompenzujes.. ale... imho malo.. tvuj problem lze asi
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha03.01.2012
Nazdar,
najprv ma to pri tych cvikoch aj trochu bolelo, ale intenzitu si nastavis polohou ru
     Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
2 alfonz: clovece bozi cvik, uz dva dny jedu 15x3 a zlepsuje se to, ze zacatku jsem sel ale skoro be
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
To som fakt rad ze som pomohol, chce to cas, ale nezabudni aj strečovať! ja som to najviac citil pri
 Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha04.01.2012
Podobný obtíže mám už dlouho taky, nepodrbu se na druhý lopatce, palp. mě bolí zezadu, ale naštěstí

 stěny v Německu01.01.2012
Hoj všem. Potřeboval bych vědět, kde všude (města) v Německu mají stěny a jak jsou na tom kvalitou a třeba i cenově. Díky.
 Re: stěny v Německu01.01.2012
Chceš vyjmenovat všechna města v Německu, kde jsou stěny a ještě k nim přidat vstupný a stručný hodn
  Re: stěny v Německu01.01.2012
No ok, tak jenom města...... ?
   Re: stěny v Německu01.01.2012
prosim:
trvalo to asi 5 sec.



Klettern in

    Re: stěny v Německu01.01.2012
Uzij si to................
    Re: stěny v Německu01.01.2012
kletterhallen.net
     Re: stěny v Německu01.01.2012
Díky za ochotu ;) nemohl jsem to nikde najít.
      Re: stěny v Německu01.01.2012
Tahle stěna je dost pěkná.
    Re: stěny v Německu01.01.2012
Stěnu v KMS - tedy v Chemnitzu stavěla česká firma Makak a cesty stavěli čeští stavěči. takže si to
 Re: stěny v Německu02.01.2012
stěny nejen v německu
 Re: stěny v Německu02.01.2012
Ja bych jen dodal, ze v uvedenem seznamu vsechny steny nejsou, protoze jsou i steny, ktere DAV nepro
  Re: stěny v Německu02.01.2012
V seznamu neni napriklad moc pekna stena v Regensburgu (pritom na mape vyznacena je) a nouzovka v Am
 Re: stěny v Německu02.01.2012
Díky všem :-)

 klosterwappen01.01.2012
čau, dá se vyjít na Klosterwappen v zimě bez maček a cepínu...třeba od Weichtalhausu??
asi záleží na množství sněhu že?
 Re: klosterwappen02.01.2012
vidim ze nikto neodpoveda, tak skusim aspon ja. I ked som tam nikdy nebol v zime, myslim, ze na spom
  Re: klosterwappen02.01.2012
...alebo Ferd-Mayr-Weg, fakt teraz neviem, proste normalkou a nie roklinou Weichtalklamm :)
   Re: klosterwappen02.01.2012
záleží od sněhu. čas od času se nejde bez maček vydrápat z Újezda na Petřín.

ovšem u
 Re: klosterwappen02.01.2012
jde o to, že zádný mačky ani nic jinýho nemám, krom trek hulek, a nechce se mi je pujčovat a chtěl b

 ledy Javor31.12.2011
Nebyl jste se náhodou někdo podívat, jak to vypadá s ledy na Javoru? Myslím si, že v tomhle počasí nemůžou být nateklé, ale třeba se mýlím:-). Díky za odpověď.
 Re: ledy Javor01.01.2012
Připojuji se k dotazu :o)
 Re: ledy Javor02.01.2012
nemylis, co bylo opadalo
  Re: ledy Javor03.01.2012
Zdare
Na ledech na Javoru jsem byl teď o víkendu. Bylo to takové ledobouldrování. Strašně mál
   Re: ledy Javor03.01.2012
120 E ? To je teda ku*va drahý, to sis mohl rovnou zajet do rakouska :D
   Re: ledy Javor03.01.2012
Díky za odpověď. Ale moc si mě nepotěšil, hlavně teda s tou pokutou. Vím, že je to tam zakázané, ale
    Re: ledy Javor03.01.2012
No tak doprdele, když je to zakázané, tak co tam lezete?!? A nebo co se pak divíte, když vyfásnete p
     Re: ledy Javor03.01.2012
Tys magors. Úplně zbytečnej šlem cos tady vypustils. Ostatním děkuju za info, já to nevěděl.
      Re: ledy Javor03.01.2012
no.. slem. spis bych to videl jako logickou otazku - vite ze je to zakazany, tak proc tam lezete/jez
       Re: ledy Javor03.01.2012
Jo, jenže kdo jezdí vožralej, celkem pravděpodobně někoho jinýho zabije. Kdo leze po zmrzlý vodě ško
        Re: ledy Javor03.01.2012
podobnou logiku maj ve sve argumentaci i dobraci co jsou presvedceny ze 2-3 panaky jim za volantem z
    Re: ledy Javor04.01.2012
Před 14 dny jsme tam zašli jen okouknout stav a taky nás tam drapli. Byli docela nekompromisní a pře
     Re: ledy Javor06.01.2012
Ahoj, to je dost, že si toho němci všimli a přišli Vám vyprášit kožich - šrajtofle. Já sám jsem jim

 Bouldermatka31.12.2011
Ahoj má někdo zkušenost s boulřicí Paddy Dreamtime od Ocúnu? A jak je to s její tvrdostí když se při balení ,,ruluje,, neni moc měká? Pak mi jde o její velikost ve složenym stavu - nikde jsem to nenašel. Řešim jestli se mi vejde do kufru Seata Leona. Veli
 Re: Bouldermatka31.12.2011
je to luxusní bouldřice, tvrdost i plocha je super, balení je uplně v pohodě a vejde se do ní ještě
 Re: Bouldermatka01.01.2012
skladnost/velikost je skvělá Beal Big Air Bag.......
 Re: Bouldermatka01.01.2012
Po sbalení je jen o něco větší než Ocún Dominator (na výšku), takže se dá, ale Fabie má dost malej k
  Re: Bouldermatka02.01.2012
Dík moc. Jestli je jen o něco málo vetší než Dominator tak bych jí tam dát moh. Ten má 25cm a Fatman
   Re: Bouldermatka02.01.2012
moonwalka mam a je neskladnej, zabira moc mosta, do Fabky asi nepujde, od Padu ta 3dilna (dominator
  Re: Bouldermatka02.01.2012
Ocun moonwalk už jsem taky řešil ale ten tam nedám určitě z důvodu 132/100. proto bych bral spíš toh

 GR54 - treking ve Francii 201230.12.2011
Zdravím lezce-trekaře!
pohledávám, nebo nabízím spoluúčast na treku GR 54 "Tour of the Oisans" ve Francii v létě 2012 - termín "libovolný", max 14 dní i s cestou. Můžeme buď vytvořit MALOU skupinu lidí (2-4 ideál), nebo bych se
 Re: GR54 31.12.2011
Ahoj Ondreji,
prikladam prakticky vsechny moznosti ubytovani na tehle prochazce i s patricnym
  Re: GR54 31.12.2011
Ahoj Michaeli,
díky za podrobný výčet informací a doufám, že se neurazíš, když řeknu, že je p

 záhada30.12.2011
Taky jste si všimli, že když si v deníčku v top 10 dáte plovoucí rok a rok 2011, tak se zobrazí ty samé cesty? :-)
 Re: záhada31.12.2011
Ááááájoooooooo...
 Re: záhada01.01.2012
a když dáš rok 2012 tak se nezobrazí nikdo :)

 FREESOLO30.12.2011
cena 17:52:32 29.12.2011

jenom pro informaci, tak stěna nás daňové poplatníky nestála 20, ale takřka 40mil. Viz. rozpočty na stránkách mč. praha 11 z let tuším 08-11
A tak se táži, lezci, dostali jste za 40mil. to co by jste očekával
 Re: FREESOLO30.12.2011
hodne zajimavy, fakt by me zajimalo, kde ty prachy skoncily.
  Re: FREESOLO30.12.2011
A letos tam taky něco dolítlo, ne? Nebuďte naivní. Kdo tahá za páky ten má. K Raďousovi se dostal je
   Re: FREESOLO30.12.2011
a nechceš nám to trochu upřesnit? jistě víš víc:) máš hezký jméno: Otazníček.. tak ti doma říkali? m
  Re: FREESOLO30.12.2011
pokud někdo nespáruje faktury na tuto akci s realitou na stavbě a tím na co byly vypsány dotace, tak
   Re: FREESOLO30.12.2011
to mělo patřit pod příspěvek uživatele "?"
   Re: FREESOLO30.12.2011
Jeden vtípek co se hodí aneb ukázka jak se mnohdy v ČR podniká:

Je vypsáno výběrové ř
    Re: FREESOLO30.12.2011
Nebo rozjet projekt s rozpoctem 'to zvladnu' a rozmydlit to tak, ze se toho zacnou lidi vsimat. Mluv
 Re: FREESOLO30.12.2011
aspoň se to dodělalo. Bazén přes ulici je tuším za 50mega - výsledek: oplocený oraniště.Zjevně se ne
 Re: FREESOLO31.12.2011
je snad něco v nepořádku? vždyť se krade, tak jak je v kraji zvykem, tak v čem je problém?? :D :D
 Re: FREESOLO31.12.2011
trochu pocitejme:

rozmery haly jsou: ca.25x12m, vyska ca.16m
to dela ca. 5000
  Re: FREESOLO01.01.2012
a cena 4000 kc/m3.. to je nějaký EU standard na lezeckou stěnu?
   Re: FREESOLO02.01.2012
Firmy stavi umele steny od 1000 K/m (mrkni na net). 4000 neni opravdu nadnesene.
Slusne &quo
 Re: FREESOLO02.01.2012
Mě přijde, že chtěli postavit stěnu. A každej asi ví, že to není za pár kaček, takže hledali cestu,

 lezení v létě30.12.2011
bádám a hledám zajimavou destinaci na letní lezení, napadl mě sever Evropy (Norsko), máte někdo zkušenosti s místním skalkařením (hlavně sportovky)? případně odkaz na nějakého knižního průvodce... anebo úplně jiné místo v Evropě kde se dá v létě pohodově
 Re: lezení v létě30.12.2011
Na jihu Norska vypadá vcelku velkolepě, co se sportovek týče, Sirekrok v Rogalandu. Je toho tam ale
  Re: lezení v létě30.12.2011
ahoj, díky za tvou reakce, zeptám se tě přímo na toho průvodce, existuje tedy nějaký ucelený průvodc
   Re: lezení v létě30.12.2011
Ten Klatring i Rogaland se dá sehnat v Intersportu ve Stavangeru, týká se jen kraje (nebo co to tam

 Lano29.12.2011
Ahoj, koupil sem na umelku 4Oku lano, potrebuju poradit jak co nejlip upravit konce. Rezou to z 200m špulky a ty konce nevypadaj nejlip. Jak na To?
 Re: Lano29.12.2011
Zkus to takhle:
  Re: Lano29.12.2011
danke

1   ...   663   664   665   666   667   668   669   670   671   672   673   674   675   676   677   678   679   680   681   682   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 stěny v Německu
Hoj všem. Potřeboval bych vědět, kde všude (města) v Německu mají stěny a jak jsou na tom kvalitou a třeba i cenově. Díky.
Pepa19:42:56 01.01.2012
odpovědět 
 Re: stěny v Německu
Chceš vyjmenovat všechna města v Německu, kde jsou stěny a ještě k nim přidat vstupný a stručný hodnocení?
20:20:03 01.01.2012
odpovědět 
  Re: stěny v Německu
No ok, tak jenom města...... ?
Pepa21:02:04 01.01.2012
odpovědět 
   Re: stěny v Německu
prosim:
trvalo to asi 5 sec.



Klettern in

Achberg - Achberger Nordwand
Berlin - Boulderhalle Ostbloc
Chemnitz - OnSide
Mülheim an der Ruhr - Kletterzentrum Neoliet Mülheim
Mönchengladbach - The Rock
Nürnberg - Café Kraft – Kletterhalle Nürnberg

Klettern in Baden-Württemberg

Aalen - Kletterhalle Aalen
Amtzell - Red Rooster Kletterhalle
Bad Waldsee - DAV Kletterhalle Bad Waldsee
Bad Waldsee - FitnessPoint Sport Palast
Biberach an der Riß - Kletterhalle Biberach
Böblingen - Kletterhalle Pink Power
Emmendingen - imPULSIV
Freiburg - DAV Kletterhalle Freiburg
Freiburg - Klettercenter Eigernord
Friedrichshafen - DAV Kletterzentrum Friedrichshafen
Göppingen - Sportstudio Gymnasion Göppingen
Heidelberg - DAV Kletterzentrum Vertigo
Heilbronn - Die Kletterarena
Karlsruhe - art of climbing
Karlsruhe - Kletterzentrum the Rock
Kirchheim unter Teck - DAV Kletteranlage Kirchheim
Korb - Active Garden
Mannheim - Das Kletterzentrum Extrem MA
Offenburg - DAV Kletterzentrum Offenburg
Pforzheim - DAV Kletteranlage Pforzheim
Pfullendorf - DAV Kletterturm Pfullendorf
Radolfzell - Kletterwerk (DAV Kletterzentrum)
Ravensburg - Kletterbox
Reutlingen - DAV Kletterzentrum Reutlingen
Satteldorf - Kletterhalle Vertikal
Schorndorf - Kletterbox
Stuttgart - Cityrock
Stuttgart - DAV-Kletterzentrum Stuttgart
Tübingen - emka Freizeitcenter Hirschau
Waldstetten - Torre Grande
Weil am Rhein - imPULSIV

Klettern in Baden-Württemberg

Reutlingen - DAV Kletterzentrum - Reutlingen

Klettern in Bayern

Altdorf - Kletterhalle Kunstgriff
Augsburg - Klettercenter DAV Augsburg
Augsburg - TVA Kletteranlage
Augsburg - Sportkreisel
Bad Heilbrunn - Kletterhalle Bad Heilbrunn
Bad Tölz - DAV Kletterzentrum Oberbayern Süd
Bernau am Chiemsee - DAV Kletterzentrum Bernau
Birkenfeld - DAV Kletterhalle Weidenmühle
Bischofswiesen - DAV Alpin- und Kletterzentrum Bergsteigerhaus GANZ
Burghausen - DAV Kletterzentrum Süd-Ost Bayern
Coburg - DAV Sektion Coburg
Eckersdorf b. Bayreuth - Kletterkatakomben
Eichstätt - DAV Kletterhalle Eichstätt
Erlangen - Hanne Jung Kletterhalle
Fischbachau - Leitzachtaler Kletterstadl
Fischbachau, OT Aurach - Kletterstadl Aurach, DAV - Sektion Leitzachtal
Forchheim - Magnesia Kletter-Seil-Erlebnispark
Geiselwind - Kletterstudio Geiselwind
Germaringen - Sport Treff Germaringen
Gilching - Kletterzentrum Gilching
Gunzenhausen - Spieloase JOLA
Ingolstadt - DAV Kletterzentrum Ingolstadt
Kirchheim - High East
Krumbach - Alpenverein Krumbach
München - MTV München
München - Heavens Gate
München - DAV kletterzentrum München
Memmingen - YES - Fit for fun
Moosburg - DAV Kletterturm Moosburg
Nürnberg - Climbing Factory
Nürnberg - Sportcentrum Nürnberg
Neu-Ulm - DAV Kletteranlage Neu-Ulm
Oberstdorf - Eissportzentrum Oberstdorf
Oberstdorf - in form park Oberstdorf
Obertraubling - Mega Sports Regensburg
Oberwerrn - Sport Treff 2000
Ottobeuren - Sportwelt Ottobeuren
Peißenberg - DAV Kletterzentrum Peißenberg
Pfaffenhofen - inForm Sportstudio Pfaffenhofen
Pfaffenhofen - DAV Kletterzentrum PAFRock
Pressig - DAV Kletteranlage Kronach
Röthenbach - DAV Kletterturm Röthenbach
Rieden - DAV Fuessen
Rosenheim - DAV-Sektion Rosenheim
Scheidegg - Sportalm Scheidegg
Schwabach - DAV Kletteranlage Schwabach
Selb - DAV Kletteranlage Selb
Stephanskirchen - Kletterhalle Rosenheim
Straubing - DAV Kletteranlage Straubing
Tirschenreuth - DAV Kletteranlage Tirschenreuth
Vöhringen - Sportclub Vöhringen
Waldkirchen - Sportpark Reutmühle
Waltenhofen - Sportpark Waltenhofen
Weilheim - Under the ROOF
Weitnau-Seltmans - Kletterhalle Seltmans

Klettern in Berlin

Berlin - SJC Köpenick Arena
Berlin - Marzahn
Berlin - SJC Reinickendorf
Berlin - Kletterturm Teufelsberg
Berlin - Kletterhalle Hüttenweg
Berlin - Kletterturm Prenzlauer Berg
Berlin - DAV Kletterturm Teufelsberg
Berlin - Magic Mountain
Berlin - T-Hall
Berlin - Kletterturm Alvenslebenstrasse
Berlin - Der Kegel
Berlin - boulderworX
Berlin - Bunker Humboldthain

Klettern in Brandenburg

Frankfurt - DAV Kletterhalle Frankfurt Oder
Neuruppin - Kletterzentrum Neuruppin
Oranienburg - Turn OR
Potsdam - Satori Fitness Club Babelsberg
Potsdam - Blockzone
Rägelin - Outstation

Klettern in Bremen

Bremen - Der Bunker
Bremen - Linie7
Bremen - Boulderanlage der Universität Bremen
Bremen - DAV Kletteranlage

Klettern in Hamburg

Hamburg - DAV-Kletterzentrum Hamburg
Hamburg - The Rock
Hamburg - Salon du Bloc
Hamburg - Kilimanschanzo e.V.

Klettern in Hessen

Bensheim - Kletterhalle "High Moves"
Darmstadt - Kletterzentrum Darmstadt
Dietzenbach - Squash Inn
Frankfurt - T-Hall
Gießen - DAV-Kletterhalle Gießen
Groß-Zimmern - TV Rock Kletteranlage
Hanau - DAV Kletterzentrum Hessen Homburg
Kassel - Boulderraum DAV Sektion Kassel e.V.
Kassel - Kletterzentrum Nordhessen
Kassel - Vertical World
Kelkheim - Sportpark Kelkheim
Kelkheim - Sportpark-Kelkheim
Wetzlar - CUBE - DAV Kletterzentrum Wetzlar
Witzenhausen - Kletterwand Family Fitness

Klettern in Mecklenburg-Vorpommern

Samtens - Tiet Un Wiel
Schwerin - 7 Seen Sportpark
Tessin - Erlebniszentrum Tessin

Klettern in Niedersachsen

Bielefeld - Boulderkeller des DAV Bielefeld
Bielefeld - DAV Kletterzentrum Speicher 1
Celle - DAV Kletterhalle Celle
Göttingen - RoXx
Hameln - Kletterhalle der Sektion Hameln
Hannover - LEVEL UP im Werkhof - fitness wellness climbing e. K.
Hannover - escaladrome
Hannover - Campo Arena
Oldenburg - Boulderanlage Emsstrasse
Osterode am Harz - APAO Fitness und Freizeitland
Sande - DAV Wilhelmshaven
Winsen/Luhe - shape-sport

Klettern in Nordrhein-Westfalen

Aachen - Tivoli Rock
Ahlen - Bigwall Kletterzentrum
Bielefeld - speicher1
Bochum - Neolit
Borchen - XI. Grad
Bottrop - SportsArena Bottrop
Düsseldorf - Kletterhalle MOVE
Düsseldorf - Klettermassiv
Düsseldorf - Mensch Sport Welt
Düsseldorf - Vertical Park
Dortmund - Ars Vivendi
Dortmund - Kletterhalle Bergwerk
Dortmund - Free-Climber
Dortmund - Klettermax
Duisburg - fit4life
Duisburg - Klettergarten im Landschaftspark
Essen - Kletterpütt
Essen - citymonkey
Frechen - chimpanzoDrome
Hamm - aktivita - Premium Fitnessclub (inkl. klettern, 2x Indoor, 2x Ou
Köln - Canyon Chorweiler
Köln - Kletterfabrik Köln
Krefeld - Freizeittreff Huels
Leverkusen - A-Werk
Mönchengladbach - T-Wall, Sportpark Mönchengladbach-West
Münchengladbach - The Wall
Münster - High Hill GmbH
Neuss - Allrounder Outdoor Kletterwand
Senden - Bigwall Kletterzentrum
Wesseling - BronxRock
Willingen - Kletterhalle Willingen
Wuppertal - DAV Kletterzentrum Wupperwände

Klettern in Rheinland-Pfalz

Andernach - Kanditurm
Bad Marienberg - Gecko Boulderhalle
Bingen - Rhein Nahe Sport Fitness Center
Frankenthal - Kletterzentrum Pfalz Rock
Frankenthal - Pfalz Rock - DAV
Kirchberg - FitnessPark Kirchberg
Ludwigshafen - Das Kletterzentrum Extrem LU
Mainz - Sport Treff Mainz
Mainz - Blockwerk
Nieder-Olm - Bewegungsforum Nieder-Olm
Trier - Kletterwand Arena Trier
Zweibrücken - Camp 4 Kletterzentrum

Klettern in Saarland

Ensdorf - Sporthalle Ensdorf
Landsweiler-Reden - Keletterzentrum Saarland
Rottweil - AquaMonte
Saarbrücken - Kletterzentrum Saarbrücken
Sankt Ingbert - Time to Climb Boulderhöhle & Kletteranlage
St. Wendel - Rocklands Kletterzentrum St. Wendel

Klettern in Sachsen

Chemnitz - DAV Kletteranlage
Chemnitz - Kletterwald Chemnitz
Chemnitz - Boulderlounge Chemnitz
Dresden - Climb-In
Dresden - Boulderbox im Felsenkeller
Dresden - XXL
Dresden - Bouldercity
Freiberg - Jahnsporthalle
Jonsdorf - Kletterwand Arena
Leipzig - KletterTurm Mockau
Leipzig - NoLimit
Leipzig - Aerobics
Leipzig - K4 Kletterfelsen
Pirna - Pirnaer Kletterzentrum
Pockau - Kletterwelt Erzgebirge
Sebnitz - Klettern unterm Dach
Zwickau - IG Klettern Zwickau

Klettern in Sachsen-Anhalt

Dessau - IG Klettern Dessau
Dessau - DAV Kletteranlage Maurerschule
Furgydorf - SR-Kletterhalle
Sangerhausen - Kletteratelier

Klettern in Schleswig-Holstein

Damp - Fun & Sport Center Damp
Fehmarn - Silo Climbing Fehmarn
Heiligenhafen - Aktiv Hus Heiligenhafen / Sportarena

Klettern in Thüringen

Erfurt - bouldersparkasse
Erfurt - Blockpark Erfurt
Jena - Kletterhalle Jena
Jena - Rocks Kletterzentrum
Löhma - " Löhmarer Schweiz"
Sonneberg - DAV Kletterkeller Sonneberg
Suhl - DAV Kletterwand auf dem Friedberg
tom21:11:05 01.01.2012
odpovědět 
    Re: stěny v Německu
Uzij si to................
:)21:12:34 01.01.2012
odpovědět 
    Re: stěny v Německu
kletterhallen.net
tom21:14:12 01.01.2012
odpovědět 
     Re: stěny v Německu
Díky za ochotu ;) nemohl jsem to nikde najít.
Pepa21:28:50 01.01.2012
odpovědět 
      Re: stěny v Německu
Tahle stěna je dost pěkná.
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=8405
 jirkas21:36:40 01.01.2012
odpovědět 
    Re: stěny v Německu
Stěnu v KMS - tedy v Chemnitzu stavěla česká firma Makak a cesty stavěli čeští stavěči. takže si to můžeš nejdřív zajet do Jabkáče vyzkoušet, abys věděl, do čeho jdeš.
Hlína21:42:30 01.01.2012
odpovědět 
 Re: stěny v Německu
stěny nejen v německu
http://www.indoorclimbing.com/worldgyms.html
hrobař09:47:00 02.01.2012
odpovědět 
 Re: stěny v Německu
Ja bych jen dodal, ze v uvedenem seznamu vsechny steny nejsou, protoze jsou i steny, ktere DAV neprovozuje nebo male steny lokalniho vyznamu, ktere v seznamu chybi. Nejlepsi je, zeptat se mistnaku v oddile, kam chodej. Kvalita, co jsem mel moznost posoudit byva dobra, cesty jsou obvykle pekne (nektere stavi i cesi), chyty ciste a docela dbaji na obmenu cest. Cenove je to horsi, pocitej kolem 10 euro pro cleny DAV a ÖAV (akceptuji) a 15 pro necleny. Trosku levnejsi je to pro cleny domovske sekce.
Bruno10:14:11 02.01.2012
odpovědět 
  Re: stěny v Německu
V seznamu neni napriklad moc pekna stena v Regensburgu (pritom na mape vyznacena je) a nouzovka v Ambergu.
Bruno13:25:32 02.01.2012
odpovědět 
 Re: stěny v Německu
Díky všem :-)
Pepa10:18:18 02.01.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi