Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 22.Adamovska 10390 23.Fajkoš 10389 24.Svoboda 10371 Bouldry: 22.Majdloch 9950 23.Chejn 9928 24.Klapal 9853 Hory: 10.K 4448 11.Hess 4095 12.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
Cepiny 02.01.2012 Chtel jsem se zeptat jestli nekdo nemate zkusenosti s cepinama Petzl Quark 2010.Jedna se mi o ten posledni model.Lezl jsem s tema starsima quarkama a ty byli super,ale jsou uplne jinak vyvazeny,tak nevim jak se chovaji ty nove.Diky za odpoved
  Re: Cepiny 02.01.2012 Jsou taky super. O jinejch cepínech bych vůbec neuvažoval. Mačky, to je jiná, ale cepíny Petzl
  Re: Cepiny 02.01.2012 Vezmeš je do ruky,zasekneš do ledu a nechceš žádné jiné.Věř mi!
  Re: Cepiny 03.01.2012 Možná je to o zvyku, ale já s novýma Quarkama nejsem spokojený. Staré byly parádní, ale nové jsou ji
    Re: Cepiny 03.01.2012 Jo a mám Simond Anaconda Cup, Grivel X-Monster, Grivel Matrix, Petzl Quark (stary i novy model), Pet
      Re: Cepiny 03.01.2012 :))))
    Re: Cepiny 03.01.2012 Mam uplne stejny nazor,tak ted opravdu nevim je to 50 na 50.dik za nazor
  Re: Cepiny 04.01.2012 cawo.ak riesis dilemu stare/nove ,tak moja rada=stare.nech to lezie.
staré lano 02.01.2012 Potřebuji sehnat cca 10 metrů starého lana, které už není vhodné pro lezení. Nepotřebujete se ho někdo zbavit? Díky
  Re: staré lano 02.01.2012 Ahoj Markéto, rád ti kousek lana dám, klidně i víc metrů. Odkud jsi?
    Re: staré lano 03.01.2012 Přemku, to by bylo super Olomoucko nebo okolí Poličky. A dneska by se dalo lano předat i v Brně. Odk
      Re: staré lano 03.01.2012 Ještě na sebe posílam i mail horalezhane@centrum.cz
Oprava žraloka na pohorách HanWag 02.01.2012 ahoj,
poraďte prosím co se žacínajícím žralokem na pohorách HanWag .. na obou se mírně odchlipuje podrážka od okopu na špičce
  Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 02.01.2012 záleží jak jsi zručnej kutil.
mírného žraloka si při troše zručnosti a pečlivost nejlíp oprav
    Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 02.01.2012 jo tohle, teď jsem kouk na fotku. toho lemroucha vohrň, zapatlej chemoprenem, nech odvětrat, připlác
      Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 03.01.2012 V prvním příspěvku měl chemopren přívlastek "ten správnej", ale poté je to jen zapatlat ch
        Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 03.01.2012 Těch lepidel je samozřejmě spousta - přečti, co mají napsáno na obale a vyber z nich, co se ti bude
  Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 02.01.2012 Na tak malé plochy bude dobře držet i sekundové lepidlo.
  Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 03.01.2012 Predem, tohle neni zadna reklama, ale po 6ti letech mi na Hanwagach praskla Vibram podrazka, donesl
    Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 03.01.2012 Ahoj tak za prvé sekundové lepidlo tím bych to vůbec nedělal sekundové lepidlo je dobrá věc ale není
      Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 03.01.2012 Sekundové lepidlo nedělá pružný spoj, ale je otázkou jestli na 2 mm2 potřebuješ pružný spoj. Podívej
        Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 03.01.2012 jasně. v první reakci jsem nepochopil, že se jedná o docela maličkýho řraločka, spíš takovýho vohrnu
  Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 03.01.2012 Životnost bot prodlužuji lepidlem "Free sole", popř. jeho řidší verzí "seam grip"
  Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 04.01.2012 Extrémně dobré zkušenosti s opravou pohorek (zašítí švu na Planikách) i celkově s přístupem a ochoto
    Re: Oprava žraloka na pohorách HanWag 09.01.2012 Ahoj, pokud je žralok malý doporučuji zanést boty k nejbližšímu opraváři obuvi, určitě s tím poradí.
Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Caute, cca 2 mesice dozadu jsem zacal hooodne trenovat silu, alias kolem 100 shybu denne a jine kejkle, do toho lezeni, proste pripava na Spano.
Nejdriv me odeslo po cca 160 drepech v seriich leve koleno - zanet jako prase. Ono to asi zaca
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Buďto si byl před tím tvým trénováním slabej a tělo nevydrželo zátěž nebo jdeš při shybech do nataže
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Hmm, spis a) ac toto jiz byl 3.mesic shybovani na pocet a maximalku. Do natahu nejdu, kur*i se tim l
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Zajdi za Hebelkou. Nedělá jen prsty, a navíc ti dá kontakt na Máku, ta tě po doléčení zrehabilituje.
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Makej dal! To zabere vzdycky, svaly a vazy se zpevni a je to! Hlavne ne doktor, resp. na diagnostiku
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 :)) a nebo taky nezpevní a vyřeší se to tím, že polezeš leda tak po žebříku na střechu :))
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 tak to je super rada, ktera vede akorak tak urvani ramene, jako se to stalo me... operace, sest kote
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Dikec, zajdu, sem nevedel, ze dela i rameno. Se zavazim zasadne neshybuju, je to chujovina nejvetsi.
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Seš prostě asi magor a je to spíš k pousmání:) Nejdřív si uvědom, že existuje něco jako únava materi
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Magor jsem, sportfreak - ale par let dozadu jsem lezl 7a s prstem v nose, pak par let kitesurfing, p
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 To mě taky překvapuje. Na Mazurský "U Hebelky" úřaduje doktorů víc, byl jsem tam jednou s
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Čoveče, nevím, jaký máš lezecký cíl teď, ale jestli si lezl 7a na pohodu, víš jak trénovat a nyní se
        Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 No s tim hubanim se v tom - na tom urcite neco bude. A cil? Poradne si zalezt jako drive, chodit na
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Jak si při tréninku řešil výživu? Z vlastní zkušenosti vím, že je to 50% úspěchu. Pokud bušíš a nedo
        Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Ahoj Zdenku, dikec - zacnu Hebelkou a kdyztak se ozvu, mam za to, ze vyzivu celkem resim, ale urcite
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Delas nejake kompenzacni cviceni? Pokud ne, tak je to jasny, pokud se pustis do treninku, zvlast tak
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Diky moc - presne to jsem hledal + Hebelka to jisti. Prislo mi, ze mam proste nejaky svalovy pletene
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Asi nejlepší pro tebe, teď v době rekonvalescence :), bude, když si zjistíš něco o tom jak by měl sp
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Aha, to je mi fakt rada za vsechny prachy - kdybych nejel podle treningovych programu, tak bych byl
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 v jednej sérii si spravil 120 zhybov? teda zavesil si sa na hrazdu , odzhyboval to a až potom si opä
        Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Neblazni - v 1 serii dam max 28, mozna i 30, ale netahl jsem to do mrte. Chci dat 30 na pohodu, pak
          Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Tady tim maximalku moc neziskas, spis vytrvalost. Pokud neveris, tak mrkni do jakekoliv serioznejsi
          Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Ahoj. Mozna trochu "offtopic" ale zaujalo mne ze pri treninku na 7a trenujes 8x20 shybu s
            Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 04.01.2012 Hele, to ja nevim - ja mam vlastni treningovy plan, ktery posouvam kazdy mesic dal a dal. V par cest
              Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 04.01.2012 ;-)
              Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 04.01.2012 Jen tak pro upresneni, kdyby te nekdo chtel nasledovat. Tohle cviceni ktere delas je na silovou vytr
                Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 04.01.2012 2 Lukas: ano, mas naprostou pravdu - obecne zamenuji 'maximalku' za 'vytrvalostni silu'. Ja do treni
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Tak nevim, no. Psat, ze v treninku sily jedes serie po dvaceti opakovanich a ze nejdes nadoraz a ze
        Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Pardon. Otresny pravopis. "ze o treninku neco vis, moc nevypovida."
          Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 04.01.2012 Dmitry Sharafutdinov,2nasobny vitez WC v boulderingu,dela tisice shybu v treninku.Magnus Midtb&#
            Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 04.01.2012 To je fakt. Upman shybuje podle sebe, lezl kdysi 7a a má v hajzlu rameno. Takže poleze kůlo na pokra
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Po přečtení pár prvních vět jsem myslela, že to píše Mihal (neznáte se náhodou?)...vsadila bych se k
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 A já bych poradil jako léčebný prostředek lobotomii.
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Jirko, jj, Mihala znam, super borec, kdyz nemohla zena kvuli tehotenstvi lezt, tak jsem se k nemu a
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 02.01.2012 Nechci byt zlym prorokem, ale vypada to na utrzeny nebo natrzeny predni ramenni chrupavcity vaz (rup
    Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 No ja som mal podobny problem pred par rokmi, bolelo a hybnost nizsia, nemohol som sa poskrabat po c
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 podle me je hlavnim duvodem vsech Tvych problemu nedostatek pokory, ale jinak kloubouk dolu nad Tvoj
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Měl jsem něco podobného, určitý pohyby byly značně bolestivý, třeba obléct si rukáv nebo se podrbat
        Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Petre, diky - uz jsem kontaktoval Habelku a zajdu za nim, kazdopadne utrzeny upon mam mozna taky, pa
      Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Dikec - sakrys tak to vypada uplne stejne - urcite dam vedet, jak se to vyresilo na maila, jen co pr
        Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 a jakou mas/ mel jsi mobilitu ramen? rikas ze kompenzujes.. ale... imho malo.. tvuj problem lze asi
        Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 03.01.2012 Nazdar,
najprv ma to pri tych cvikoch aj trochu bolelo, ale intenzitu si nastavis polohou ru
          Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 04.01.2012 2 alfonz: clovece bozi cvik, uz dva dny jedu 15x3 a zlepsuje se to, ze zacatku jsem sel ale skoro be
            Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 04.01.2012 To som fakt rad ze som pomohol, chce to cas, ale nezabudni aj strečovať! ja som to najviac citil pri
  Re: Bolest leveho ramene, kazda rada draha 04.01.2012 Podobný obtíže mám už dlouho taky, nepodrbu se na druhý lopatce, palp. mě bolí zezadu, ale naštěstí
stěny v Německu 01.01.2012 Hoj všem. Potřeboval bych vědět, kde všude (města) v Německu mají stěny a jak jsou na tom kvalitou a třeba i cenově. Díky.
  Re: stěny v Německu 01.01.2012 Chceš vyjmenovat všechna města v Německu, kde jsou stěny a ještě k nim přidat vstupný a stručný hodn
    Re: stěny v Německu 01.01.2012 No ok, tak jenom města...... ?
      Re: stěny v Německu 01.01.2012 prosim:
trvalo to asi 5 sec.
Klettern in
        Re: stěny v Německu 01.01.2012 Uzij si to................
        Re: stěny v Německu 01.01.2012 kletterhallen.net
          Re: stěny v Německu 01.01.2012 Díky za ochotu ;) nemohl jsem to nikde najít.
            Re: stěny v Německu 01.01.2012 Tahle stěna je dost pěkná.
        Re: stěny v Německu 01.01.2012 Stěnu v KMS - tedy v Chemnitzu stavěla česká firma Makak a cesty stavěli čeští stavěči. takže si to
  Re: stěny v Německu 02.01.2012 stěny nejen v německu
  Re: stěny v Německu 02.01.2012 Ja bych jen dodal, ze v uvedenem seznamu vsechny steny nejsou, protoze jsou i steny, ktere DAV nepro
    Re: stěny v Německu 02.01.2012 V seznamu neni napriklad moc pekna stena v Regensburgu (pritom na mape vyznacena je) a nouzovka v Am
  Re: stěny v Německu 02.01.2012 Díky všem :-)
klosterwappen 01.01.2012 čau, dá se vyjít na Klosterwappen v zimě bez maček a cepínu...třeba od Weichtalhausu??
asi záleží na množství sněhu že?
  Re: klosterwappen 02.01.2012 vidim ze nikto neodpoveda, tak skusim aspon ja. I ked som tam nikdy nebol v zime, myslim, ze na spom
    Re: klosterwappen 02.01.2012 ...alebo Ferd-Mayr-Weg, fakt teraz neviem, proste normalkou a nie roklinou Weichtalklamm :)
      Re: klosterwappen 02.01.2012 záleží od sněhu. čas od času se nejde bez maček vydrápat z Újezda na Petřín.
ovšem u
  Re: klosterwappen 02.01.2012 jde o to, že zádný mačky ani nic jinýho nemám, krom trek hulek, a nechce se mi je pujčovat a chtěl b
ledy Javor 31.12.2011 Nebyl jste se náhodou někdo podívat, jak to vypadá s ledy na Javoru? Myslím si, že v tomhle počasí nemůžou být nateklé, ale třeba se mýlím:-). Díky za odpověď.
  Re: ledy Javor 01.01.2012 Připojuji se k dotazu :o)
  Re: ledy Javor 02.01.2012 nemylis, co bylo opadalo
    Re: ledy Javor 03.01.2012 Zdare
Na ledech na Javoru jsem byl teď o víkendu. Bylo to takové ledobouldrování. Strašně mál
      Re: ledy Javor 03.01.2012 120 E ? To je teda ku*va drahý, to sis mohl rovnou zajet do rakouska :D
      Re: ledy Javor 03.01.2012 Díky za odpověď. Ale moc si mě nepotěšil, hlavně teda s tou pokutou. Vím, že je to tam zakázané, ale
        Re: ledy Javor 03.01.2012 No tak doprdele, když je to zakázané, tak co tam lezete?!? A nebo co se pak divíte, když vyfásnete p
          Re: ledy Javor 03.01.2012 Tys magors. Úplně zbytečnej šlem cos tady vypustils. Ostatním děkuju za info, já to nevěděl.
            Re: ledy Javor 03.01.2012 no.. slem. spis bych to videl jako logickou otazku - vite ze je to zakazany, tak proc tam lezete/jez
              Re: ledy Javor 03.01.2012 Jo, jenže kdo jezdí vožralej, celkem pravděpodobně někoho jinýho zabije. Kdo leze po zmrzlý vodě ško
                Re: ledy Javor 03.01.2012 podobnou logiku maj ve sve argumentaci i dobraci co jsou presvedceny ze 2-3 panaky jim za volantem z
        Re: ledy Javor 04.01.2012 Před 14 dny jsme tam zašli jen okouknout stav a taky nás tam drapli. Byli docela nekompromisní a pře
          Re: ledy Javor 06.01.2012 Ahoj, to je dost, že si toho němci všimli a přišli Vám vyprášit kožich - šrajtofle. Já sám jsem jim
Bouldermatka 31.12.2011 Ahoj má někdo zkušenost s boulřicí Paddy Dreamtime od Ocúnu? A jak je to s její tvrdostí když se při balení ,,ruluje,, neni moc měká? Pak mi jde o její velikost ve složenym stavu - nikde jsem to nenašel. Řešim jestli se mi vejde do kufru Seata Leona. Veli
  Re: Bouldermatka 31.12.2011 je to luxusní bouldřice, tvrdost i plocha je super, balení je uplně v pohodě a vejde se do ní ještě
  Re: Bouldermatka 01.01.2012 skladnost/velikost je skvělá Beal Big Air Bag.......
  Re: Bouldermatka 01.01.2012 Po sbalení je jen o něco větší než Ocún Dominator (na výšku), takže se dá, ale Fabie má dost malej k
    Re: Bouldermatka 02.01.2012 Dík moc. Jestli je jen o něco málo vetší než Dominator tak bych jí tam dát moh. Ten má 25cm a Fatman
      Re: Bouldermatka 02.01.2012 moonwalka mam a je neskladnej, zabira moc mosta, do Fabky asi nepujde, od Padu ta 3dilna (dominator
    Re: Bouldermatka 02.01.2012 Ocun moonwalk už jsem taky řešil ale ten tam nedám určitě z důvodu 132/100. proto bych bral spíš toh
GR54 - treking ve Francii 2012 30.12.2011 Zdravím lezce-trekaře!
pohledávám, nebo nabízím spoluúčast na treku GR 54 "Tour of the Oisans" ve Francii v létě 2012 - termín "libovolný", max 14 dní i s cestou. Můžeme buď vytvořit MALOU skupinu lidí (2-4 ideál), nebo bych se
  Re: GR54 31.12.2011 Ahoj Ondreji,
prikladam prakticky vsechny moznosti ubytovani na tehle prochazce i s patricnym
    Re: GR54 31.12.2011 Ahoj Michaeli,
díky za podrobný výčet informací a doufám, že se neurazíš, když řeknu, že je p
1
...
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
...
2263
staré lano Potřebuji sehnat cca 10 metrů starého lana, které už není vhodné pro lezení. Nepotřebujete se ho někdo zbavit? Díky Markéta 17:55:26 02.01.2012odpovědět
  Re: staré lano Ahoj Markéto, rád ti kousek lana dám, klidně i víc metrů. Odkud jsi? Přemek 21:15:47 02.01.2012odpovědět
    Re: staré lano Přemku, to by bylo super Olomoucko nebo okolí Poličky. A dneska by se dalo lano předat i v Brně. Odkud jsi ty? Markéta 07:04:44 03.01.2012odpovědět
      Re: staré lano Ještě na sebe posílam i mail horalezhane@centrum.cz Markéta 07:53:01 03.01.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: