Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231289 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Video typka08.01.2012
Ahoj. Nevite nekdo kde zmizlo jedno supr video asi s nem. nebo rak. lezcem, ktere bylo na webu bergsteigen.at? Nevim presne jak se jmenoval ale byt uz starsi a na tom videu bol zobrazeny jak trenuje s velkymi kusmi dreva a pri zhybovani boucha hlavou do z

 VISION 22708.01.2012
Zdar máte někdo zkušenosti s lepičkou VISION 227?

 Ako nabrať vytrvalosť07.01.2012
Ahojte.Potrebujem poradiť,potreboval by som zvýšiť svoju vytrvalosť pri lezení.Lenže teraz nebudem môcť celkom dlhý čas liezť, preto sa Vás pýtam dá sa zvýšiť aj inak ako lezením?Napr. nejakým špecifickým cvikom na hrazde, prípadne na balkne?
Ide m
 Re: Ako "nabrať" vytrvalosť07.01.2012
Kdysi jsme to řešili statickými visi na hrazdě a liště, klasicky série - cca 2 minuty visíš a 4 minu
 Re: Ako "nabrať" vytrvalosť07.01.2012
Kdyz neni cas na lezeni, tak to resim na balkne.

Mas vytrvalost aerobni a anaerobni.
  Re: Ako nabrať vytrvalosť07.01.2012
Aby mi bolo jasné, aeróbna vytrvalosť je napr. dlho visieť na madlách, anaeróbna je udržať niečo mal
   Re: Ako nabrat vytrvalost07.01.2012
Aerobni vytrvalost je takova, pri ktere vytvaris takove mnozstvi kyseliny mlecne ve svalech, ktere j
    Re; vytrv07.01.2012
Buri a ostatní, ďakujem Ti za vysvetlenie a aj rady. Určite mi to dosť pomôže.
Samozrejme ak
  Re: Ako "nabrať" vytrvalosť31.01.2012
Zavisi od toho čo chces liezť..ak chces nabrať vytrvalosť na 7-8 tak ti stačí visieť na hrazde a mač
 Re: Ako "nabrať" vytrvalosť07.01.2012
Já bych doporučil vis na koulích z vedlejší diskuze:)
 Re: Ako "nabrať" vytrvalosť07.01.2012
kdysi tu byli pekne clany na vytrvalost, staci hledat :)
  Re: Ako nabrať vytrvalosť09.01.2012
panove a damy. a co nataceni zavazi na tycku? pekne z toho natika :-)
   Re: Ako nabrať vytrvalosť30.01.2012
Jo jo, stara dobra kung-fu technika treninku :-D
   Re: Ako nabrať vytrvalosť30.01.2012
Pokud je k dispozici neco na visy, tak bych doporucil spis to. Predlokti je dost citlive na specific
    Re: Ako nabrať vytrvalosť30.01.2012
aku si mal na mysli rehabilitaciu? Prave dnes som vytiahol zaprasenu tycku a zacal po 2 rokoch znovu
     Re: Ako nabrať vytrvalosť30.01.2012
Mel jsem na mysli hlavne tenisovy loket, navijeni posiluje stejne svaly jako reverse wrist curls dol
      Re: Ako nabrať vytrvalosť31.01.2012
Buri, jak se projevoval ten zanet zapesti, a jak ses toho zbavil?? Ja si poridil neco podobnyho, brn
       Re: Ako nabrať vytrvalosť31.01.2012
a doktor má pravdu.
       Re: Ako nabrať vytrvalosť31.01.2012
U doktora jsem nebyl, ale tipl bych to na zanet. Kdyz dam ruce dlanemi dolu, tak na zapesti na stran
        Re: Ako nabrať vytrvalosť31.01.2012
Diky Buri za informaci a preji zdravy klouby...!!
        Re: Ako nabrať vytrvalosť03.02.2012
Buri ty si týpek:) ty si preskakal skoro všetky lezecke zranenia - bezodná studnica skúseností:)
        Re: Ako nabrať vytrvalosť03.02.2012
Buri ty si týpek:) ty si preskakal skoro všetky lezecke zranenia - bezodná studnica skúseností:)
         Re: Ako nabrať vytrvalosť03.02.2012
Nahodou prsty drzej dobre, tuk, tuk :) Krome 2x natazeny slachy v predlokti za prsteniky obou rukou

 Ako "nabrať" vytrvalosť07.01.2012
Ahojte.Potrebujem poradiť,potreboval by som zvýšiť svoju vytrvalosť pri lezení.Lenže teraz nebudem môcť celkom dlhý čas liezť, preto sa Vás pýtam dá sa zvýšiť aj inak ako lezením?Napr. nejakým špecifickým cvikom na hrazde, prípadne na balkne?
Ide m

 Ako "nabrať" vytrvalosť07.01.2012
Ahojte.Potrebujem poradiť,potreboval by som zvýšiť svoju vytrvalosť pri lezení.Lenže teraz nebudem môcť celkom dlhý čas liezť, preto sa Vás pýtam dá sa zvýšiť aj inak ako lezením?Napr. nejakým špecifickým cvikom na hrazde, prípadne na balkne?
Ide m

 foto dne - spanelsko07.01.2012
zas je tam omyl v lokalite ))) dyt je to Kozelka (no dobre, roste tam nejaky divny rakosi...;-))

 Lezecka prilba06.01.2012
Ahoj. Vybírám právě lezeckou přilbu. Vyzkoušel jsem jich už několik a kupodivu mi nejvic seděla přilba pracovní (singing rock plasma work).
Máte s pracovními přilbami zkušenosti? Jaké jsou jejich výhody/nevýhody při použití k lezení po horách a po
 Re: Lezecka prilba06.01.2012
Hlavne si kup nakou lehkou... jinak ji totiz nebudes nosit, protoze ti bude vadit na hlave.
 Re: Lezecka prilba06.01.2012
okometricky mi přijde málo odvětraná - jestli má síťku přes ty otvory, tak nevím, jestli v ní nebude
 Re: Lezecka prilba07.01.2012
Rozdíl je v certifikaci.Neplatí to u všech, některé maji certifikáty jak pracovní tak jako lezecká.
 Re: Lezecka prilba08.01.2012
Zásadní rozdíl v certifikaci přileb pracovních a lezeckých je v pevnosti upínacího pásku. U lezeckýc
  Re: Lezecka prilba08.01.2012
Mnohdy je to stejná přilba, jen pracovní je dražší.
 Re: Lezecka prilba09.01.2012
Ahoj, Plasma Work používam v podstatě denně. Pár helem už jsem poznal a tahle je jedna z nej. Váha r

 Manaslu06.01.2012
Lide dobri, nemate nekdo zkusenosti s trekem kolem Manaslu, v horsim pripade s Anapurnou? Chci jit bez nosice a bez pruvodce, tak me zajimaly osobni zkusenosti a postrehy. Moc diky!
 Re: Manaslu10.01.2012
Byli sme kolem Manaslu loni v březnu, bez průvodce tě tam nepustěj. Kus Annapurny sme šli taky, tam

 Posilovací koule?06.01.2012
znáte někdo tohle? http://www.neconavic.cz/clanky/posilovaci-koule-new.html
je to dobrý?
 Re: Posilovací koule?06.01.2012
jasny,kdyz to pouzival i treninkovy maniak Patxi,tak to nemuze byt uplne spatny..
  Re: Posilovací koule?06.01.2012
Jak to funguje?
   Re: Posilovací koule?06.01.2012
6 kil za neco co stoji tak 30... je mazec.. kdyby alespon tu snurku si udelal stylovejsi...:)
    Re: Posilovací koule?06.01.2012
     Re: Posilovací koule?06.01.2012
presneji 1:25
    Re: Posilovací koule?06.01.2012
Eh, tak si je za těch 30Kč ustrouhej, heh. Ono je to samozřejmě pálka, ale jen sehnání kusu kvalitní
     Re: Posilovací koule?06.01.2012
taky ze to mam ustrouhany.. :P :)
    Re: Posilovací koule?06.01.2012
Asi pred 5 lety jsme si nechavali o neco vetsi koule delat na jednu hru a jedna vysla myslim na stov
     Re: Posilovací koule?06.01.2012
flaska rumu, pocet kouli zalezi na konverzacnim umu... ;)
   Re: Posilovací koule?06.01.2012
Zajdi na Smichac na stenu, maji je tam povesene na bouldrovce, super trening
 Re: Posilovací koule?06.01.2012
"na koulích se dá buď jen staticky vyset". mě to tvrdý Ý tak nějak připomíná úplně jiný sl
  Re: Posilovací koule?06.01.2012
Dřevěný koule seženeš v OBI,Bauhausu a spol.Kus zhruba za kilo.Provrtej,dej šnůru a vis....
  Re: Posilovací koule?06.01.2012
Já bych teda na koulích nechtěl viset ani staticky ani dynamicky!
   Re: Posilovací koule?06.01.2012
Asi na to nemáš koule :D
   Re: Posilovací koule?06.01.2012
Asi na to nemáš koule :D
 Re: Posilovací koule?06.01.2012
nejsou koule jako koule :))
 Re: Posilovací koule?06.01.2012
existuje aj nejaký iný spôsob, ako posilovať koule?
  Re: Posilovací koule?06.01.2012
Nechat si je rozkopat...
   Re: Posilovací koule?06.01.2012
ja ich chcem posíliť, nie rozbiť
  Re: Posilovací koule?06.01.2012
sprchovat studenou vodou, 2x denne... :) jinak nelze...
   Re: Posilovací koule?06.01.2012
k těm koulím hele nepotřebuješ ani soustruh.. návod pro šikuly :D : na hrubo udělej kouli dlátem z n
    Re: Posilovací koule?07.01.2012
Klasický Český kutil :-). 80 procent lidí by se na to vysralo, 15 procent by si dolámalo prsty a 4 p
     Re: Posilovací koule?07.01.2012
cokoli z techto variant mi prijde lepsi nez zblbnout do te miry ze jdes a koupis si jednoduse opraco
     Re: Posilovací koule?07.01.2012
kdyz mas bouldrovku tak do nemrdnes do kouta ale povesis jinam.. :) jinak viset na tom a cumet do st
 Re: Posilovací koule?07.01.2012
Si dělají srandu s tou cenou ne? Ty koule, co na to používají, se běžně prodávají do 100Kč/kus, např
  Re: Posilovací koule?07.01.2012
Rekl bych, ze prumer 8cm je malo...
   Re: Posilovací koule?07.01.2012
8cm a 9cm není skoro rozdíl, spíše záleží jak máš velkou ruku, holky používají třeba jen 6cm koule.
    Re: Posilovací koule?07.01.2012
Tak u koule jde spíše o stisk.Dobrej doplněk ke kampusu.
    Re: Posilovací koule?07.01.2012
myslím, že holky chytajú aj menšie koule, ako s priemerom 6cm :-D
  Re: Posilovací koule?07.01.2012
patxy to prodává za 49E...
   Re: Posilovací koule?07.01.2012
provrtaný míčky na softbal nebo jak se ta hra jmenuje taky dobře poslouží

 ledy ČR - aktuálně05.01.2012
Zdravíčko,

Víte někdo o nějakém nateklém ledu u nás? Kdekoli. Jizerky, Krkonoše, pojedu kamkoli, hlavně ať je tam nateklo...

Díky.
 Re: ledy ČR - aktuálně05.01.2012
nateklo toho vsude spousta, ale jaksi to nestacilo zmrznout..
 Re: ledy ČR - aktuálně05.01.2012
V Krkonoších v tý nejlepší oblasti (kdo zná ví)celkem dobrý.
  Re: ledy ČR - aktuálně05.01.2012
Labská jáma?
   Re: ledy ČR - aktuálně05.01.2012
je vidět že ty neznaš
    Re: ledy ČR - aktuálně06.01.2012
Já spíš nevím, co považuješ za nejlepší, proto se ptám. Sněžné jámy, nižší polské ledy, Studna, Obří
     Re: ledy ČR - aktuálně06.01.2012
Samá voda :-)
      Re: ledy ČR - aktuálně06.01.2012
Nejlepší pro cepín je přeci hlava Kuby Turka
      Re: ledy ČR - aktuálně07.01.2012
Tak to fakt už nevím. Kde teda, prosím? Včera jsme se radši vrátili, protože bylo hnusně a báli jsme
       Re: ledy ČR - aktuálně07.01.2012
hele a nešli ste náhodou k ledum u Hančovýho žlebu? o tom sem něco slyšel:D
        Re: ledy ČR - aktuálně08.01.2012
Nešli.
  Re: ledy ČR - aktuálně06.01.2012
Richarde, můžu tě poprosit o info k ledům do mailu? Nejde mi ani tak o to, abych si dobře zalezl kde

1   ...   661   662   663   664   665   666   667   668   669   670   671   672   673   674   675   676   677   678   679   680   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ako nabrať vytrvalosť
Ahojte.Potrebujem poradiť,potreboval by som zvýšiť svoju vytrvalosť pri lezení.Lenže teraz nebudem môcť celkom dlhý čas liezť, preto sa Vás pýtam dá sa zvýšiť aj inak ako lezením?Napr. nejakým špecifickým cvikom na hrazde, prípadne na balkne?
Ide mi o to aby mi tak rýchlo nenatiekli predlatia čo sa klasickými zhybmi asi nenatrénuje. Ako to riešite vy?
Peťo11:01:09 07.01.2012
odpovědět 
 Re: Ako "nabrať" vytrvalosť
Kdysi jsme to řešili statickými visi na hrazdě a liště, klasicky série - cca 2 minuty visíš a 4 minuty pauza.. to celé 6-10x, je to ale celkem vopruz:) Je samo varianta s vyklepáváním i bez, obojí má něco do sebe. Pak jsme také drželi to gumové kolečko - udrž jej minutu dvě, dej dvojnásobnou pauzu a dělej série, netřeba držet stačí mačkat.. atd:)
Ve finále jde o AE/AN vytrvalost, teoreticky to jde nabušit i v posilovně - lehneš pod bench tam dáš 2-40 kg a jedeš více než 20 opakování. stejně tak shyby s dopomocí.
Nicméně předpokládám že tobě jde především o vytrvalost, aby ti "nenatejkalo" takže ti zbejvaj ty visy, shyby a hlavně lezení:)
Podotýkám, že tohle všechno jsou jen náhražky, které pomohou, případně doplní, ale trénink lezením nikdy dlouhodobě kvalitně nenahradí.
BB12:44:39 07.01.2012
odpovědět 
 Re: Ako "nabrať" vytrvalosť
Kdyz neni cas na lezeni, tak to resim na balkne.

Mas vytrvalost aerobni a anaerobni.

Aerobni resim pohybem po balkne s nohama na zidli/zemi, tim si sam urcujes intenzitu. Zhruba 30 minut, tak aby to clovek vydrzel neustale bez nejakyho vyklepavani. Nemelo by cloveku vylozene natyct, ze by se neudrzel, ale spis rozproudit krev v predloktich, po 30 minutach spravne intenzity uz to slusne pali. Je treba trefit spravnou intenzitu, ne malo, ani moc jinak se ucinek dost zhorsuje. Je to celkem nuda, ale kdyz si k tomu clovek pusti film, tak to jde. Ja to jedu vpodstate kazdej rest day, lepsi by to bylo delat na stene, ale cas na cestu tam a zpatky jen kvuli aerobnimu cviceni bohuzel neni. Na aerobni vytrvalost je tohle super. Chce to nejakou vetsi balknu, kde je dost moznosti vyberu chytu. Ja jedu madla a obliny visy, zbytek nohy na zemi, 3 ruzne 2prstovky (vcetne malicek + prstenicek), 3 prsty, otevreny, polozavreny, zavreny, stisky.

Anaerobni potom visy, zpravidla intervaly, pridavat zatez jak je potreba. Doporucoval bych treba Tabata interval. 20s vis, 10s pauza, opakovat 8x, posledni serii bys mel udrzet jen taktak. Dat si par minut rest a zopakovat, ale tech intervalu se da vymyslet dost, ale tohle mi osobne vyhovuje nejvic, poctive 4 minuty pekla :) Pak je samozrejme dobre stridat delku a zatez, aby si na to telo nezvyklo.
Buri18:11:53 07.01.2012
odpovědět 
  Re: Ako nabrať vytrvalosť
Aby mi bolo jasné, aeróbna vytrvalosť je napr. dlho visieť na madlách, anaeróbna je udržať niečo malé, napr.oblinku čo najdlhšie?? Mám v tom zmätok, tak sorry
Peťo19:33:13 07.01.2012
odpovědět 
   Re: Ako nabrat vytrvalost
Aerobni vytrvalost je takova, pri ktere vytvaris takove mnozstvi kyseliny mlecne ve svalech, ktere je telo schopno odbouravat primo pri dane aktivite a jsi schopny pri teto intenzite lezt nekonecne dlouho. Cilem aerobniho cviceni je zvysist aerobni hranici, to znamena ze napriklad netrenovany lezec neni schopen si na konkretnim chytu odpocinout, protoze mu na nem nateka rychleji, nez je schopnen pri meneni rukou odbourat a nemuze vyklepat. Pokud zvysis anaerobni hranici, uz jsi schopny na tomto chytu odpocinout, protoze je telo a aerobne trenovany sval schopny odbouravat kyselinu mlecnou do te miry ze si odpocines. Tato vytrvalost se hodi pro dlouhe vytrvalostni cesty, kde neni mnoho dobrych odpocinku, ale je po docela dobrych chytech, ale pozor, i kdyz clovek leze uderne cesty, je dobre trenovat i aerobni vytrvalost, protoze ta take urcuje, nakolik si clovek odpocine v kratkych pauzach mezi pohyby v tezke ceste kdy presunuje jednu ruku od chytu k chytu. Aerobni trenink zvysuje kapilaritu predlokti, dalo by se rici hustotu krevni site, protoze je stimulovana dlouhym prutokem krve (30 min) a pritom je intenzita natolik nizka, ze predloktimi pumpuje skoro neustale krev. Kdyz clovek leze jen tezke cesty, tak se prutok krve do predlokti uzavira zhruba uz pri 40 - 60% kontrakci svalu a predlokti se neadaptuji zvysenou kapilaritou.

Naopak anaerobni vytrvalost je takova, kdy lezes nad anaerobnim limitem a postupne ti nateka, ale nikde si neodpocines abys vyklepal. Da se to predstavit jako cesta po malych chytech kde se neda zastavit. AN vytrvalost se nejcasteji trenuje intervalove, diky tomu je pak lezec schopen dele pracovat pri nadmernem mnozstvi kyseliny mlecne, sval si postupne zvyka na praci pri takto vysokych hodnotach.

Jeste posledni vec bych napsal, ze zaroven maximalni sila ma vliv na vytrvalost. AN hranice je dana jako procento, to znamena ze kdyz zvysime maximalni sily, zvedneme i anaerobni hranici. Proto je take pro nekoho mala lista "madlo" pro vyklepani a nekdo se na nem ani neudrzi.
Buri21:14:43 07.01.2012
odpovědět 
    Re; vytrv
Buri a ostatní, ďakujem Ti za vysvetlenie a aj rady. Určite mi to dosť pomôže.
Samozrejme ak máte ešte niekto tipy a rady len budem rád. Ahojte
Peťo21:42:18 07.01.2012
odpovědět 
  Re: Ako "nabrať" vytrvalosť
Zavisi od toho čo chces liezť..ak chces nabrať vytrvalosť na 7-8 tak ti stačí visieť na hrazde a mačkať kolečko...ak ale to mysliš s lezením vážne tak netreba experimentovať ale zvoliť osvedčené treningove metody...lebo ako vidim je tu kopec "expertov" co maju nacivčených pár 8a na x-ty pokus a citia sa byt najmudrejsi treningovi experti...
13:08:21 31.01.2012
odpovědět 
 Re: Ako "nabrať" vytrvalosť
Já bych doporučil vis na koulích z vedlejší diskuze:)
18:35:04 07.01.2012
odpovědět 
 Re: Ako "nabrať" vytrvalosť
kdysi tu byli pekne clany na vytrvalost, staci hledat :)
kuba19:43:50 07.01.2012
odpovědět 
  Re: Ako nabrať vytrvalosť
panove a damy. a co nataceni zavazi na tycku? pekne z toho natika :-)
mifo22:40:56 09.01.2012
odpovědět 
   Re: Ako nabrať vytrvalosť
Jo jo, stara dobra kung-fu technika treninku :-D
elerik12:47:30 30.01.2012
odpovědět 
   Re: Ako nabrať vytrvalosť
Pokud je k dispozici neco na visy, tak bych doporucil spis to. Predlokti je dost citlive na specificky trenink. Je to videt uz jen z toho, ze je treba trenovat vice typu uchopu, otevreny, zavreny, dvojdiry, obliny atd. Pri nataceni snury na cinku nateka sice pekne, ale nema to s lezenim nic spolecneho, takze prenos takto ziskane vytrvalosti do lezeni je omezeny.

Jako rehabilitacni cviceni vyborne, ale na vytrvalost nelze uplne doporucit.
Buri13:07:31 30.01.2012
odpovědět 
    Re: Ako nabrať vytrvalosť
aku si mal na mysli rehabilitaciu? Prave dnes som vytiahol zaprasenu tycku a zacal po 2 rokoch znovu navijat:)
alfonz14:21:32 30.01.2012
odpovědět 
     Re: Ako nabrať vytrvalosť
Mel jsem na mysli hlavne tenisovy loket, navijeni posiluje stejne svaly jako reverse wrist curls dole v clanku http://www.nicros.com/training/ articles/treating-lateral-elbow-tendinosis/. Myslim ze to neni spatne ani na zapesti, ale spise mensi zatez. Ja to s rehabilitacnim cvicenim jednou prehnal, kdy jsem daval vysokou zatez, ale to uz byl spis trenink sily a dohnal jsem to az k zanetu zapesti, takze vseho s mirou :) a u rehabilitace vic opakovani (kolem 15 a ne uplne na krev), nizsi vahy.
Buri18:26:13 30.01.2012
odpovědět 
      Re: Ako nabrať vytrvalosť
Buri, jak se projevoval ten zanet zapesti, a jak ses toho zbavil?? Ja si poridil neco podobnyho, brnej mne prsty, doktor tvrdi ze to je symptom karpalniho tunelu. Diky.
jirka02:40:58 31.01.2012
odpovědět 
       Re: Ako nabrať vytrvalosť
a doktor má pravdu.
07:33:38 31.01.2012
odpovědět 
       Re: Ako nabrať vytrvalosť
U doktora jsem nebyl, ale tipl bych to na zanet. Kdyz dam ruce dlanemi dolu, tak na zapesti na strane malicku je takova vystoupla kost. Kdyz otocim zapesti jako bych pridaval na motorce, nebo vyklonim dlan vodorovne ven, tak pod tou velkou kosti to bolelo jako cert.

Kupodivu stacilo prestat delat reverse wrist curls s 11,5 kg a cviceni na pronaci s 5 kg zavazim a dlouhou pakou a zacalo se to lepsit :), ale po 3 mesicich to porad cejtim, dal jsem mesic uplnej klid a pak najel zas na normalni vahy. Snad do mesice by to melo byt zdravy na 100%, ale u lezeni me to nikdy neomezovalo.

Co jsem mel dalsi typ zanetu zapesti (podobne karpalum, ale u doktora jsem s tim nebyl), tak mi pomohlo prave cviceni http://www.nicros.com/training/ articles/treating-lateral-elbow-tendinosis/ reverse wrist curls, http://www.nicros.com/training/ articles/treating-climbers-elbow/ pronators. Normalni wrist curls. Mackaci kolecko a powerball. Hodne stretchovani, tak 3x denne. Chce to zlehka rehabilitacne.

Mel jsem za kratkou dobu co lezu zanety uplne vsude, ale pred lezenim jsem nedelal nic jineho, takze slachy nebyly pripravene a dalo se to ocekavat. Pauzu od lezeni jsem nemel nikdy delsi jak 2 tydny a to spis jen tak jednou, dvakrat do roka. Zanety ramene, loktu (tenisovy a golfovy), zapesti a bicepsy jsem vzdycky vyresil cilenym rehabilitacnim posilovanim a snizeni intenzity lezeni (ne uplne tezky pekla na maximu), ale lezl jsem vicemene porad a vzdy se to pomalu zlepsovalo. Posilovani antagonistu je potreba delat porad (alespon pro nekoho).

Obcas se najezd nejakeho zanetu sem tam objevi a je potreba snizit intezitu, ale jinak se mi dari lezt stale.

Ale kazdy je jiny, takze neberte rady od kohokoliv za pravdu, ale radeji si zajdete za sportovnim doktorem anebo si to lehkym vyzkousenim overte a usudte sami s co vam vyhovuje a funguje.
Buri13:03:14 31.01.2012
odpovědět 
        Re: Ako nabrať vytrvalosť
Diky Buri za informaci a preji zdravy klouby...!!
jirka17:16:03 31.01.2012
odpovědět 
        Re: Ako nabrať vytrvalosť
Buri ty si týpek:) ty si preskakal skoro všetky lezecke zranenia - bezodná studnica skúseností:)
14:17:30 03.02.2012
odpovědět 
        Re: Ako nabrať vytrvalosť
Buri ty si týpek:) ty si preskakal skoro všetky lezecke zranenia - bezodná studnica skúseností:)
14:18:05 03.02.2012
odpovědět 
         Re: Ako nabrať vytrvalosť
Nahodou prsty drzej dobre, tuk, tuk :) Krome 2x natazeny slachy v predlokti za prsteniky obou rukou a nejaky podivny natazeni spoju mezi slachami v dlani to je ok :D jen ty prsteniky v predlokti sice nejsou ani po roce 100% ok, ale holt clovek bere dvojdiry ukazovak + prostrednik kdyz to jde.

Kdyz neco boli, tak je potreba to posilovat :) uplnej odpocinek se mi nevyplatil nikdy, po 2 tydnech pauzy co jsem jednou, dvakrat zkusil s uplnym klidem krom stretchovani jsem se hodne zlehka vratil k lezeni a bolelo to uplne stejne jako pred pauzou (prsty a poutka to bude asi neco jinyho, s tim zkusenosti nemam, ale tam to bude chtit asi fakt klid). Nasadil jsem k lezeni kompenzacni cviceni a za par tejdnu bylo zase vsechno v cajku. Jen je ta posilka se zelezama trosku nuda, ale co se da delat, clovek si zvykne...
Buri15:31:03 03.02.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (9)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1164 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1429 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi