Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230923 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Polovička na skalky11.01.2012
Ahojte lezci. Chcem sa Vás spýtať: môže nahradiť 8.5mm polovička bezpečne skalkársku jedničku??
Polovička by mala vydržať 11 pádov s pádovým faktorom 2 a zo závažím 80kg, ak sa nemýlim. Preto
ju rozmýšľam používať  aj na sklakách, bor
 Re: Polovička na skalky11.01.2012
poloviční lana se podle UIAA zkouší s 55kg břemenem,výška pádu 4,7m,ale to je jedno, šel bych rozhod
 Re: Polovička na skalky11.01.2012
Může. Pokud ho složíš napůl.
 Re: Polovička na skalky11.01.2012
Lano tě samozřejmě v pohodě udrží, ale čím tenčí lano, tím horší ochrana proti seknutí o hranu a tím
 Re: Polovička na skalky12.01.2012
kup jedničku a ješte si před tím přečti

 Rockstars11.01.2012
Ahoj všem, na rockstars se objevily nové profily a další se brzy přidají. Pokud máte rozdělaný profil, tak hurá do jeho kompletace, ať ho můžeme zveřejnit.Díky

 Dřevěné koule11.01.2012
Nevíte někdo, kde by se dali sehnat dřevěné koule na trénink? Prolezl jsem všechny velkoobchody ale nic.
 Re: Dřevěné koule11.01.2012
Máš na mysli tohle? :)
  Re: Dřevěné koule11.01.2012
Přesně,ale je to drahé,už tu někdo minule psal, že se dají koupit jedna do stovky, ale nevím kde. Na
  Re: Dřevěné koule11.01.2012
Ten obchod musí vlastnit absolutní diletant, když mu není blbé v nabídce udělat asi 4 hrubky v jedno
   Re: Dřevěné koule12.01.2012
tak si kup 8mi cm, mas-li maly ruce ani to nepoznas, a mas-li velky jakbysmet. ;-)
   Re: Dřevěné koule21.01.2012
Hrubky jsou v psaném projevu aktuálně velmi in.
 Re: Dřevěné koule12.01.2012
Včera jsem takové koule nejrůznějších velikostí viděl v prodejně kde mají věci pro stolaře. Jejich p
  Re: Dřevěné koule12.01.2012
Díky za rady, zajdu do těch potřeb. 600,- se mi zdá právě taky šílená pálka.
   Re: Dřevěné koule21.01.2012
Ahoj, jak jsi pořídil ? Vážně je neměli ani v baumaxu, obi, bauhaus ? :( . Potřeby pro stolaře nejso
  Re: Dřevěné koule12.01.2012
Čoveče já sice nejsem soustružník, ale něco o tom vim a tyhle koule bych udělat zvládnul, ale kdyby
   Re: Dřevěné koule22.01.2012
A k čemu s prosím ty koule používají? Jako na trenink chytů na stisk, obláčů a tak? Dík za odpověď.
    Re: Dřevěné koule22.01.2012
Stisky.
     Re: Dřevěné koule04.02.2013
A co pověstné gumové kolečko, to už používali "extrémisti" na trénink stisku z dob totáče,
      Re: Dřevěné koule04.02.2013
mačkací kolečko je pro takový šestkový extrémisty jako jsi ty, až se posuneš dál zjistíš že kolečko
       Re: Dřevěné koule05.02.2013
no jestli stiskneš gumové kolečko jen prstama aniž by se zkroutilo tak to klobuk dole, a jestli si s
        Re: Dřevěné koule05.02.2013
Neplácá..kolečko při pravidelným pouzivani vystačí tak na měsíc dva. Pro úplný začátečníky ok, ale j
        Re: Dřevěné koule05.02.2013
Neplácá..kolečko při pravidelným pouzivani vystačí tak na měsíc dva. Pro úplný začátečníky ok, na ro
         Re: Dřevěné koule07.02.2013
víš jaký má pes stisk? a opět tvrdim že plácáte kokotiny oba, protože sem si to znova zkoušel. v pos
          Re: Dřevěné koule08.02.2013
Já to nezavrhuju, klidně ti to může fungovat a pro někoho jinýho jsou lepší věci. Hlavně se komplexn
           Re: Dřevěné koule08.02.2013
takže shoda, trénink je cesta, na které nacházíme a zase ztrácíme, abychom zas našli... ten můj prv
            Re: Dřevěné koule08.02.2013
všechno je to naprd ja používam kuličkové ložiska o prumeru 2cm a visím na nich cca 1-2 minuty, pal
   Re: Dřevěné koule22.01.2012
Přesně tak...
    Re: Dřevěné koule04.02.2013
Právě jsem je koupil, u této firmy (
     Re: Dřevěné koule04.02.2013
no tak hlavně že vypadaj skvěle:D
      Re: Dřevěné koule04.02.2013
...děkuji za přínosný komentář...:-)
     Re: Dřevěné koule10.03.2013
hej Fufu, a koľko si si tých gulí vlastne kúpil? ak si platil 327,- a najlacnejšie sú tam za 5,- CZK
      Re: Dřevěné koule11.03.2013
Sice se neptáš mě, ale vím že vlček chce za 10cm kouli 90,- Kč. Jde o lepené bukové koule, podobné j
       Re: Dřevěné koule21.01.2014
M. Čech - palec dolů.
        Re: Dřevěné koule15.02.2014
protože? My co jsme pořídili u něj jsme už přes rok víc než spokojení.

 Chvála MG11.01.2012
http://www.youtube.com/watch?v=otW5mWO5PGE
 Re: Chvála MG11.01.2012
Co to je za strašlivost ve všech směrech?
  Re: Chvála MG11.01.2012
To je trochu negativní reklama:D
   Re: Chvála MG11.01.2012
To je ale Prasečina...
    Re: Chvála MG11.01.2012
A to promrskání kulí na začátku je prosím pěkně co?
     Re: Chvála MG11.01.2012
Víte prd, ani nevíte, že to je natlučený shora a tenkrát to prošlo. Nevím snad zakladatel vlákna chc

 Adam Ondra film je ???11.01.2012
Ahoj , viděl jste někdo film? Existuje? Vždyť to už je hrozný, PP neodpovídá, slibuje  a pak nic, zase slíbí a pak zase nic a takto snad už 50x. Ach jo, chtěl jsem ho pořídit dětem....zná někdo PP? je to vůbec normální člověk???
 Re: Adam Ondra film je ???11.01.2012
Ahoj, ano, ano, je, neodpovídá, nic, nic, ano, fajn táta, ne, není.
  Re: Adam Ondra film je ???11.01.2012
A kdepak že jsi ho viděl? :)
   Re: Adam Ondra film je ???11.01.2012
Film bude příští týden.Určitě!!!Fakt!
    Re: Adam Ondra film je ???11.01.2012
jo jo jo nen nee ne
     Re: Adam Ondra film je ???12.01.2012
Slibem nezarmoutíš

 pruvodce na ostas11.01.2012
ahoj, nemate nekdo oskenovaneho stareho pruvodce na ostas (nebo neco obdobneho v .pdf nebo podobnem formatu?)? neda se uz nikde sehnat tak bych byl vdecny, vim o ostas.wz.cz i o piskarich ale vypisovat odtamtud cesty by bylo na hrozive dlouho.. dik
 Re: pruvodce na ostas11.01.2012
Na uloz.to najdeš myslím dokonce dvě vydání :-)
  Re: pruvodce na ostas11.01.2012
no vidis a google ten hajzl mlci:), dik moc tatus, ale nemel by ses radsi ucit :)
   Re: pruvodce na ostas11.01.2012
A pokud bys nenašel, napiš sem svůj e-mail. Mám to k dispozici. (Je fakt, že v tištěné podobě se už
    Re: pruvodce na ostas12.01.2012
Dají se někde koupit dodatky?
     Re: pruvodce na ostas12.01.2012
Dodatky bych taky rad koupil, nevi nekdo, kde by jeste byly?
    Re: pruvodce na ostas12.01.2012
ondrej.bernatik@gmail.com

dik moc

 Čarodějův učeň11.01.2012
Citlivá otázka, já vím, ale netuší někdo, kdy už to bude? A neobjeví se tu recenze? Co se zatím z ohlasů objevilo v zahraničí, jsou jen krátké, nicneříkající glosy...
 Re: Čarodějův učeň11.01.2012
Can you please give some useful info about the date? And how it will be distributed. The video clip
 Re: Čarodějův učeň11.01.2012
Autor sa rozhodol - vzhľadom ne negatívne ohlasy kvôli meškaniu s vydaním filmu - celý projekt zruši
  Re: Čarodějův učeň11.01.2012
Ted sem se zasmal :)
Ja myslim, ze to ale jednou fakt vyda.
  Re: Čarodějův učeň11.01.2012
Já jsem většinu z toho filmu viděl a zas taková pecka to není. Jako bezesporu je za tím kus práce, a
   Re: Čarodějův učeň11.01.2012
žádné King lines to nejsou, říkáš...
    Re: Čarodějův učeň11.01.2012
no tak mne sa to práve zdalo o hodne lepšie, ako king lines..
     Re: Čarodějův učeň11.01.2012
no me se to zdalo dost amaterske, vsak kdyz to toci jen jeden typek, nestiha prebihat a slanovat mez
      Re: Čarodějův učeň11.01.2012
Lezec nejakou recenzi nechysta?
 Re: Čarodějův učeň11.01.2012
2012-01-11 17:55:00
I have just been told that it should have been released but I guess t
  Re: Čarodějův učeň11.01.2012
what an asshole...
   Re: Čarodějův učeň12.01.2012
Kdo je asshole? Jens z osumánu nebo Petr Pavlíček?

 lepení sněhu na pásy11.01.2012
Věčný boj, když je čerstvý sníh a teploty kolem nuly. Sníh se lepí na pásy. Jak s tím bojujete? Zkoušeli jste třeba impregnaci nebo nějaký jiný trik?
 Re: lepení sněhu na pásy11.01.2012
Mažu sjezdovym voskem. Na sundavání nalepenýho sněhu je nejlepší kapesní nůž.
  Re: lepení sněhu na pásy11.01.2012
Jak je mazes? Normalne jako skluznici, nebo je treba provest nejaka zvlastni opatreni. mam pocit ze
   Re: lepení sněhu na pásy12.01.2012
Vezmu vosk do ruky a jezdim s nim po pásech (ve směru vláken). Svíčkou to jde taky. Žehličku beru je
 Re: lepení sněhu na pásy11.01.2012
Nejlepší je impregnace. Stejnou službu jako sjezdovej vosk udělá podle mě svíčka. Nepřidupávat, nevy
 Re: lepení sněhu na pásy11.01.2012
Jo a nemít 100% syntetický pásy - ty jsou na nalepování sněhu nejhorší.
  Re: lepení sněhu na pásy11.01.2012
tak 100 % syntetické zrovna mám. A můžeš mi doporučit konkrétní impregnaci s jakou máš zkušenosti?
   Re: lepení sněhu na pásy12.01.2012
Myslim že to byl Nikwax. Ale když o tom tak přemejšlím tak možná vyzkouším nějakou nejlevnější impre
  Re: lepení sněhu na pásy11.01.2012
Mě se teda nejvíc lepí na mohér. Naopak syntetika byla většinou bez problémů. Je ale prevda, že stač
 Re: lepení sněhu na pásy19.01.2012
Sjezdovej vosk nebo bila svicka. Mazu primo pas nalepenej na lyzi. Po smeru chlupu i proti. Hlavne a

 Spolulezec do Pamiru10.01.2012
Ahoj, zatím marně sháním z řad kamarádu, známých i neznámých spolehlivé parťáky pro letní expedičku do Pamíru. Rád bych vyšlápl na nějaký pěkný a vysoký kopec. Byl bych rád, kdybych někoho sehnal, než se přidat k nějaké CK, jinak jsem psal vlákno na

 super fotka10.01.2012
krasna fotka jirku siku z frankenjury. konecne nova idea a novy pohlad na skutocnost. blahozelam. alex luczy

1   ...   659   660   661   662   663   664   665   666   667   668   669   670   671   672   673   674   675   676   677   678   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Polovička na skalky
Ahojte lezci. Chcem sa Vás spýtať: môže nahradiť 8.5mm polovička bezpečne skalkársku jedničku??
Polovička by mala vydržať 11 pádov s pádovým faktorom 2 a zo závažím 80kg, ak sa nemýlim. Preto
ju rozmýšľam používať  aj na sklakách, borháky tak po 2 možno 2.5 metry, kde asi ťažko dosiahnuť taký pádový faktor, aj keď moja váha je trošku väčšia ako 80kg a potom počet pádov na jedno lano 5.Padáme tak cca 1 krát za vychádzku.Použitie rekreačné, cca 30krát za sezónu.Možno neuvažujem najlepšie? Čo vy na to?
Vďaka
Maťo19:57:09 11.01.2012
odpovědět 
 Re: Polovička na skalky
poloviční lana se podle UIAA zkouší s 55kg břemenem,výška pádu 4,7m,ale to je jedno, šel bych rozhodně do jedničky
20:10:36 11.01.2012
odpovědět 
 Re: Polovička na skalky
Může. Pokud ho složíš napůl.
20:29:16 11.01.2012
odpovědět 
 Re: Polovička na skalky
Lano tě samozřejmě v pohodě udrží, ale čím tenčí lano, tím horší ochrana proti seknutí o hranu a tím menší pohodlí pro jističe (větší riziko?). Jako nouzovku, kdybych neměl nic jinýho po ruce bych se nebál, ale na pravidelný použití si určitě kup jednoduchý lano.
pavelk20:46:09 11.01.2012
odpovědět 
 Re: Polovička na skalky
kup jedničku a ješte si před tím přečti
http://www.hanibal.cz/tiskoviny/knihy/ 707-bezpecnost-a-riziko-na-skale-a-ledu-i./

tam se o problematice 1, 1/2 a dvojčat píše dost a dost
07:48:53 12.01.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi