LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231432 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ředidlo a lano12.01.2012
ahoj, možná už tu podobná diskuze probíhala, znám i případy výpary z autobaterie vs. lano, ale chtěl jsem se zeptat, jestli i výpary z ředidla můžou poškodit lano. Pravda, lano bylo v kontaktu s výpary maximálně 2 hodiny, ale i přesto bych se Vás chtěl ze
 Re: ředidlo a lano12.01.2012
Co znamená, že lano bylo v kontaktu s výpary max. 2 hodiny? Při práci se kontaktu lana s barvou odma
  Re: ředidlo a lano12.01.2012
Bylo v mísnotsti, kde to páchlo ředidlem až na půdu. Ale bude to asi v pohodě. Šubrt dělal podobné t

 Hotel - skála12.01.2012
Tak tohle je veselé :-)
http://sux.cz/aa61
 Re: Hotel - skála12.01.2012
Aneb jak dostat lezce do města :-)

 DMM Fly11.01.2012
Nazdar,kluci dá se vyměnit hrot u DMM Fly?? Rád bych ho koupil na lezení v horách a na středně těžké ledy a ještě sem ho nedržel v ruce. Dík
 Re: DMM Fly11.01.2012
Dá!
  Re: DMM Fly11.01.2012
Lezete s ním někdo?? Jak se s ním dělá?? Ste spokojeni?? A eště, nejaký shop kde bych mohl koupil
   Re: DMM Fly12.01.2012
Mám XENO, což je dost příbuznej cepín, už napohled. S FLY zkušenost nemám. Každopádně hroty se neshá

 Kouba - manta11.01.2012
Jaký snima máte zkušenosti, případně i třeba jaký jsou rozdíli mezi modely flex a manta v použitelnosti v terénu. Díky.
 Re: Kouba - manta12.01.2012
S Mantami som robil asi dvakrát,v ľahkých cestách(do5UIAA)v Tatrách a bolo to v pohode.Necítil som v
 Re: Kouba - manta12.01.2012
Manta super, Flex nahovno jako všechny jednolankové friendy. Zejména v těžkých cestách oceníš pevnos
  Re: Kouba - manta12.01.2012
Mám Flex i Mantu. Jsou supr, nemohu si stěžovat. Jak už tu bylo psáno, flex se ti při zakládání bude

 Polovička na skalky11.01.2012
Ahojte lezci. Chcem sa Vás spýtať: môže nahradiť 8.5mm polovička bezpečne skalkársku jedničku??
Polovička by mala vydržať 11 pádov s pádovým faktorom 2 a zo závažím 80kg, ak sa nemýlim. Preto
ju rozmýšľam používať  aj na sklakách, bor
 Re: Polovička na skalky11.01.2012
poloviční lana se podle UIAA zkouší s 55kg břemenem,výška pádu 4,7m,ale to je jedno, šel bych rozhod
 Re: Polovička na skalky11.01.2012
Může. Pokud ho složíš napůl.
 Re: Polovička na skalky11.01.2012
Lano tě samozřejmě v pohodě udrží, ale čím tenčí lano, tím horší ochrana proti seknutí o hranu a tím
 Re: Polovička na skalky12.01.2012
kup jedničku a ješte si před tím přečti

 Rockstars11.01.2012
Ahoj všem, na rockstars se objevily nové profily a další se brzy přidají. Pokud máte rozdělaný profil, tak hurá do jeho kompletace, ať ho můžeme zveřejnit.Díky

 Dřevěné koule11.01.2012
Nevíte někdo, kde by se dali sehnat dřevěné koule na trénink? Prolezl jsem všechny velkoobchody ale nic.
 Re: Dřevěné koule11.01.2012
Máš na mysli tohle? :)
  Re: Dřevěné koule11.01.2012
Přesně,ale je to drahé,už tu někdo minule psal, že se dají koupit jedna do stovky, ale nevím kde. Na
  Re: Dřevěné koule11.01.2012
Ten obchod musí vlastnit absolutní diletant, když mu není blbé v nabídce udělat asi 4 hrubky v jedno
   Re: Dřevěné koule12.01.2012
tak si kup 8mi cm, mas-li maly ruce ani to nepoznas, a mas-li velky jakbysmet. ;-)
   Re: Dřevěné koule21.01.2012
Hrubky jsou v psaném projevu aktuálně velmi in.
 Re: Dřevěné koule12.01.2012
Včera jsem takové koule nejrůznějších velikostí viděl v prodejně kde mají věci pro stolaře. Jejich p
  Re: Dřevěné koule12.01.2012
Díky za rady, zajdu do těch potřeb. 600,- se mi zdá právě taky šílená pálka.
   Re: Dřevěné koule21.01.2012
Ahoj, jak jsi pořídil ? Vážně je neměli ani v baumaxu, obi, bauhaus ? :( . Potřeby pro stolaře nejso
  Re: Dřevěné koule12.01.2012
Čoveče já sice nejsem soustružník, ale něco o tom vim a tyhle koule bych udělat zvládnul, ale kdyby
   Re: Dřevěné koule22.01.2012
A k čemu s prosím ty koule používají? Jako na trenink chytů na stisk, obláčů a tak? Dík za odpověď.
    Re: Dřevěné koule22.01.2012
Stisky.
     Re: Dřevěné koule04.02.2013
A co pověstné gumové kolečko, to už používali "extrémisti" na trénink stisku z dob totáče,
      Re: Dřevěné koule04.02.2013
mačkací kolečko je pro takový šestkový extrémisty jako jsi ty, až se posuneš dál zjistíš že kolečko
       Re: Dřevěné koule05.02.2013
no jestli stiskneš gumové kolečko jen prstama aniž by se zkroutilo tak to klobuk dole, a jestli si s
        Re: Dřevěné koule05.02.2013
Neplácá..kolečko při pravidelným pouzivani vystačí tak na měsíc dva. Pro úplný začátečníky ok, ale j
        Re: Dřevěné koule05.02.2013
Neplácá..kolečko při pravidelným pouzivani vystačí tak na měsíc dva. Pro úplný začátečníky ok, na ro
         Re: Dřevěné koule07.02.2013
víš jaký má pes stisk? a opět tvrdim že plácáte kokotiny oba, protože sem si to znova zkoušel. v pos
          Re: Dřevěné koule08.02.2013
Já to nezavrhuju, klidně ti to může fungovat a pro někoho jinýho jsou lepší věci. Hlavně se komplexn
           Re: Dřevěné koule08.02.2013
takže shoda, trénink je cesta, na které nacházíme a zase ztrácíme, abychom zas našli... ten můj prv
            Re: Dřevěné koule08.02.2013
všechno je to naprd ja používam kuličkové ložiska o prumeru 2cm a visím na nich cca 1-2 minuty, pal
   Re: Dřevěné koule22.01.2012
Přesně tak...
    Re: Dřevěné koule04.02.2013
Právě jsem je koupil, u této firmy (
     Re: Dřevěné koule04.02.2013
no tak hlavně že vypadaj skvěle:D
      Re: Dřevěné koule04.02.2013
...děkuji za přínosný komentář...:-)
     Re: Dřevěné koule10.03.2013
hej Fufu, a koľko si si tých gulí vlastne kúpil? ak si platil 327,- a najlacnejšie sú tam za 5,- CZK
      Re: Dřevěné koule11.03.2013
Sice se neptáš mě, ale vím že vlček chce za 10cm kouli 90,- Kč. Jde o lepené bukové koule, podobné j
       Re: Dřevěné koule21.01.2014
M. Čech - palec dolů.
        Re: Dřevěné koule15.02.2014
protože? My co jsme pořídili u něj jsme už přes rok víc než spokojení.

 Chvála MG11.01.2012
http://www.youtube.com/watch?v=otW5mWO5PGE
 Re: Chvála MG11.01.2012
Co to je za strašlivost ve všech směrech?
  Re: Chvála MG11.01.2012
To je trochu negativní reklama:D
   Re: Chvála MG11.01.2012
To je ale Prasečina...
    Re: Chvála MG11.01.2012
A to promrskání kulí na začátku je prosím pěkně co?
     Re: Chvála MG11.01.2012
Víte prd, ani nevíte, že to je natlučený shora a tenkrát to prošlo. Nevím snad zakladatel vlákna chc

 Adam Ondra film je ???11.01.2012
Ahoj , viděl jste někdo film? Existuje? Vždyť to už je hrozný, PP neodpovídá, slibuje  a pak nic, zase slíbí a pak zase nic a takto snad už 50x. Ach jo, chtěl jsem ho pořídit dětem....zná někdo PP? je to vůbec normální člověk???
 Re: Adam Ondra film je ???11.01.2012
Ahoj, ano, ano, je, neodpovídá, nic, nic, ano, fajn táta, ne, není.
  Re: Adam Ondra film je ???11.01.2012
A kdepak že jsi ho viděl? :)
   Re: Adam Ondra film je ???11.01.2012
Film bude příští týden.Určitě!!!Fakt!
    Re: Adam Ondra film je ???11.01.2012
jo jo jo nen nee ne
     Re: Adam Ondra film je ???12.01.2012
Slibem nezarmoutíš

 pruvodce na ostas11.01.2012
ahoj, nemate nekdo oskenovaneho stareho pruvodce na ostas (nebo neco obdobneho v .pdf nebo podobnem formatu?)? neda se uz nikde sehnat tak bych byl vdecny, vim o ostas.wz.cz i o piskarich ale vypisovat odtamtud cesty by bylo na hrozive dlouho.. dik
 Re: pruvodce na ostas11.01.2012
Na uloz.to najdeš myslím dokonce dvě vydání :-)
  Re: pruvodce na ostas11.01.2012
no vidis a google ten hajzl mlci:), dik moc tatus, ale nemel by ses radsi ucit :)
   Re: pruvodce na ostas11.01.2012
A pokud bys nenašel, napiš sem svůj e-mail. Mám to k dispozici. (Je fakt, že v tištěné podobě se už
    Re: pruvodce na ostas12.01.2012
Dají se někde koupit dodatky?
     Re: pruvodce na ostas12.01.2012
Dodatky bych taky rad koupil, nevi nekdo, kde by jeste byly?
    Re: pruvodce na ostas12.01.2012
ondrej.bernatik@gmail.com

dik moc

1   ...   659   660   661   662   663   664   665   666   667   668   669   670   671   672   673   674   675   676   677   678   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kouba - manta
Jaký snima máte zkušenosti, případně i třeba jaký jsou rozdíli mezi modely flex a manta v použitelnosti v terénu. Díky.
red20:57:00 11.01.2012
odpovědět 
 Re: Kouba - manta
S Mantami som robil asi dvakrát,v ľahkých cestách(do5UIAA)v Tatrách a bolo to v pohode.Necítil som veľký rozdiel oproti práci s DMM
00:11:00 12.01.2012
odpovědět 
 Re: Kouba - manta
Manta super, Flex nahovno jako všechny jednolankové friendy. Zejména v těžkých cestách oceníš pevnost friendu při zakládání a ne ohýbání se a rotování kolem vlastní osy jako u jednolankových. U cest do cca. 5 UIAA je to asi jedno - službu plní stejně. Navíc na jednolankové musíš mít spešl šťáradlo.
Belial06:23:54 12.01.2012
odpovědět 
  Re: Kouba - manta
Mám Flex i Mantu. Jsou supr, nemohu si stěžovat. Jak už tu bylo psáno, flex se ti při zakládání bude možná malinko v ruce kroutit, ale když s tím umíš, nemáš se čeho bát. Flex má ale lepší stabilitu ve vertikální spáře. Ať se daří!
Matty15:18:28 12.01.2012
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192443)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dívčí válka VII Skály U Mšena
Ztracená bota VII Skály U Mšena
Nová cesta IV Skály U Mšena
Opičí traverz VI Skály U Mšena
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1287 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi